مهاجرسرا
هیوستون، ایالت تگزاس - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: هیوستون، ایالت تگزاس (/thread-2333.html)

RE: هیوستون، ایالت تگزاس - ho_tasha - 2015-06-26

(2014-03-13 ساعت 06:19)adambarfi نوشته:  
(2014-03-13 ساعت 02:23)mechanicalengineer نوشته:  
(2014-03-12 ساعت 21:08)Saeedv13 نوشته:  
(2014-03-11 ساعت 09:40)Ramin geologist نوشته:  ...برای باز کردن حساب ، سوشال نامبر لازمه؟
نه. در مورد Bank of America فقط دو تا مدرک شناسایی عکس دار.

دوستان بانکی که کمتر از همه پول رو بلوکه میکنه چه بانکیه ؟ چون من شنیدم این بانکی که در بالا نام برده شد حدود 1000 تا بلوکه میشه و باید تو حساب بمونه
با سلام
اگر منظور شما از بلوکه کردن پول برای سکیور کردیت هست میزان کردیت لاین به خود شما بستگی داره که میتواند از 500 تا 10000 دلار باشه البته ولزفارگو فکر کنم از 300 شروع میشه. بانک بر اساس درخواست شما پول را فریز میکنه و چیزی را به شما دیکته نمیکند.

چند مورد را در مورد کردیت اسکور تا اونجایی که اطلاع دارم در اختیار دوستان میگذارم:
۱- دادن قبض های برق و آب و اینترنت هیچ تاثیری در کردیت اسکور ندارد
۲- سعی کنید بالانس حسابتون در ماه بیشتر از 30 درصد کل کردیت لاینتون نباشه مثلا اگر ۲ تا کردیت کارت به میزان 2000 و 3000 دلار دارید میزان کردیت لاین شما مجموع اینهاست که میشه 5000 دلار پس سعی کنید مجموع مصرف ماهیانه شما از 1500 دلار بیشتر نشه (البته شما میتوانید بیشتر خرج کنی ولی تاثیر خوبی روی هیستوری شما نداره)
۳- تا اونجایی که امکان داره اجازه ندهید از کردیت شما اینکوری گرفته بشه یا به اصطلاح کردیتتون چک بشه چون اسکور را پایین میاره
۴- اونهایی که متاهل هستند میتوانند با یک بار چک شدن کردیت هر کدوم صاحب دوتا لاین بشوند که البته مراحل انجامش در این مجال نمیگنجه انشاالله در فرصتهای بعدی توضیخ میدم
۵- داشتن کردیت کارهای زیاد خوبه ولی گرفتن لاین زیاد در مدت زمان کوتاه تاثیر منفی روی اسکور داره. در مجموع باید کمی حوصله کنید تا کردیتتون ساخته بشه
۶-حتما به ۳تا کمپانی که تو کار کردیت هستند تماس بگیرید تااطمینان حاصل کنید که اطلاعات شما بدرستی ثبت شده است.
۷- کردیت اسکور یک پارامتر ثابت نیست به این معنی که مثلا اگر شما از طریق بانک ویا هر جای دیگه کردیت خودتون را چک کردید و دیدید اسکور شما 700 هست به ای معنی نیست که مثلا اگر برای وام اقدام کنید و دیلر شیپ کردیت شما را چک کنه اون هم عدد 700 را میبینه بخاطر اینکه پارامترهای امتیاز بندی در کمپانیهای مختلف تابع مقررات خودشون و شرایط وامی هست که شما میخواهید بگیرید. ولی ای به اون معنی نیست که اون دلر شیپ بهتون وام نمیده بلکه بر اساس اسکوری که خودش میبینه که میتونه کمتر ویا بیشتر از 700 باشه ریت وام را مشخص میکنه
انشالله توضیحات بعدی در پستهای اینده

با سلام میشه در مورد بند 4 بیشتر توضیح بدین با تشکر.
و اصلاً اینکه کردیت کارت چی هست

RE: هیوستون، ایالت تگزاس - ho_tasha - 2015-06-26

(2014-03-14 ساعت 07:35)Rahro نوشته:  سلام به دوستان،

من بارها دیدم که دوستان از مالیات اینجا می‌پرسن، من دو تا فایل واسه مجرد و خونواده ۳ نفره درست کردم که مالیات رو حساب میکنه. امیدوارم کمک کنه. چون اکسل هست اینجا نمیتونم آپلود کنم، اگر خواستید پیام بدید.

شاد باشید

با سلام اگر امکان داشته باشه فایل تون رو می خواستم با تشکر.

RE: هیوستون، ایالت تگزاس - Talia - 2015-06-27

(2015-06-26 ساعت 14:38)ho_tasha نوشته:  
(2014-03-12 ساعت 21:08)Saeedv13 نوشته:  
(2014-03-11 ساعت 09:40)Ramin geologist نوشته:  ...برای باز کردن حساب ، سوشال نامبر لازمه؟
نه. در مورد Bank of America فقط دو تا مدرک شناسایی عکس دار.

دوستان بانکی که کمتر از همه پول رو بلوکه میکنه چه بانکیه ؟ چون من شنیدم این بانکی که در بالا نام برده شد حدود 1000 تا بلوکه میشه و باید تو حساب بمونه
با سلام
اگر منظور شما از بلوکه کردن پول برای سکیور کردیت هست میزان کردیت لاین به خود شما بستگی داره که میتواند از 500 تا 10000 دلار باشه البته ولزفارگو فکر کنم از 300 شروع میشه. بانک بر اساس درخواست شما پول را فریز میکنه و چیزی را به شما دیکته نمیکند.

چند مورد را در مورد کردیت اسکور تا اونجایی که اطلاع دارم در اختیار دوستان میگذارم:
۲- سعی کنید بالانس حسابتون در ماه بیشتر از 30 درصد کل کردیت لاینتون نباشه مثلا اگر ۲ تا کردیت کارت به میزان 2000 و 3000 دلار دارید میزان کردیت لاین شما مجموع اینهاست که میشه 5000 دلار پس سعی کنید مجموع مصرف ماهیانه شما از 1500 دلار بیشتر نشه (البته شما میتوانید بیشتر خرج کنی ولی تاثیر خوبی روی هیستوری شما نداره)
۳- تا اونجایی که امکان داره اجازه ندهید از کردیت شما اینکوری گرفته بشه یا به اصطلاح کردیتتون چک بشه چون اسکور را پایین میاره
۴- اونهایی که متاهل هستند میتوانند با یک بار چک شدن کردیت هر کدوم صاحب دوتا لاین بشوند که البته مراحل انجامش در این مجال نمیگنجه انشاالله در فرصتهای بعدی توضیخ میدم
۵- داشتن کردیت کارهای زیاد خوبه ولی گرفتن لاین زیاد در مدت زمان کوتاه تاثیر منفی روی اسکور داره. در مجموع باید کمی حوصله کنید تا کردیتتون ساخته بشه
۶-حتما به ۳تا کمپانی که تو کار کردیت هستند تماس بگیرید تااطمینان حاصل کنید که اطلاعات شما بدرستی ثبت شده است.
۷- کردیت اسکور یک پارامتر ثابت نیست به این معنی که مثلا اگر شما از طریق بانک ویا هر جای دیگه کردیت خودتون را چک کردید و دیدید اسکور شما 700 هست به ای معنی نیست که مثلا اگر برای وام اقدام کنید و دیلر شیپ کردیت شما را چک کنه اون هم عدد 700 را میبینه بخاطر اینکه پارامترهای امتیاز بندی در کمپانیهای مختلف تابع مقررات خودشون و شرایط وامی هست که شما میخواهید بگیرید. ولی ای به اون معنی نیست که اون دلر شیپ بهتون وام نمیده بلکه بر اساس اسکوری که خودش میبینه که میتونه کمتر ویا بیشتر از 700 باشه ریت وام را مشخص میکنه

با سلام میشه در مورد بند ۴ بیشتر توضیح بدین با تشکر.

در جواب شما كه كرديت كارت چي هست؟
كرديت كارت يعني كارت اعتباري.يعني اينكه وقتي ازش براي خريد كردن استفاده ميكنيد الزامي نداره كه پول توي اون كارت باشه.شما با اعتبارتون خريد ميكنيد.ممكنه بانك اعتبار ١٠٠٠ يا حتي ١٠٠٠٠ دلاري بهتون بده(بسته به اعتبارتون)ولي سر هر ماه(روزش بستگي به بانك داره)بايد اون مبلغي رو كه خرج كرديد رو به حساب كرديت كارتتون واريز كنيد كه اين هم باعث ميشه كه اعتبارتون به مرور بيشتر بشه و نشون بدين كه آدم خوش حسابي هستين و هم اينكه جريمه دير كرد ندين.براي افرادي كه تازه به اينجا ميان امكانش نيست كه كرديت كارت معمولي داشته باشن بايد اول سكيور كرديت كارت بگيرن يعني اينكه بسته به قانون بانك و مقدورات يا تصميم خودشون يه مقداري رو توي اون كارت بذارن و بر حسب اون خريدشون رو انجام بدن.يعني اينكه بانك چون شما جديد هستيد نميتونه همون اول به شما اعتماد كنه و در اصل شما از اون پولي كه در حساب كرديت كارت گذاشتيد خرج ميكنيد ولي باز هم سر هر ماه اون مبلغي رو كه خريد كردين بايد برگردونين.يه مدت شايد يك سال طول ميكشه كه بانك بهتون اجازه بده كه سكيور كرديت كارتتون رو تبديل به كرديت كارت معمولي كنيد.تمام اينا رو كه دارم ميگم هيچ كس نبود به ما بگه.اينقدر رفتيم و خورديم زمين تا فهميديم.اميدوارم تا حدي مفيد بوده باشه واستون.

RE: هیوستون، ایالت تگزاس - ho_tasha - 2015-06-27

(2015-06-27 ساعت 03:13)Talia نوشته:  
(2014-03-12 ساعت 21:08)Saeedv13 نوشته:  نه. در مورد Bank of America فقط دو تا مدرک شناسایی عکس دار.

با سلام

كرديت كارت يعني كارت اعتباري.يعني اينكه وقتي ازش براي خريد كردن استفاده ميكنيد الزامي نداره كه پول توي اون كارت باشه.شما با اعتبارتون خريد ميكنيد.ممكنه بانك اعتبار ١٠٠٠ يا حتي ١٠٠٠٠ دلاري بهتون بده(بسته به اعتبارتون)ولي سر هر ماه(روزش بستگي به بانك داره)بايد اون مبلغي رو كه خرج كرديد رو به حساب كرديت كارتتون واريز كنيد كه اين هم باعث ميشه كه اعتبارتون به مرور بيشتر بشه و نشون بدين كه آدم خوش حسابي هستين و هم اينكه جريمه دير كرد ندين.براي افرادي كه تازه به اينجا ميان امكانش نيست كه كرديت كارت معمولي داشته باشن بايد اول سكيور كرديت كارت بگيرن يعني اينكه بسته به قانون بانك و مقدورات يا تصميم خودشون يه مقداري رو توي اون كارت بذارن و بر حسب اون خريدشون رو انجام بدن.يعني اينكه بانك چون شما جديد هستيد نميتونه همون اول به شما اعتماد كنه و در اصل شما از اون پولي كه در حساب كرديت كارت گذاشتيد خرج ميكنيد ولي باز هم سر هر ماه اون مبلغي رو كه خريد كردين بايد برگردونين.يه مدت شايد يك سال طول ميكشه كه بانك بهتون اجازه بده كه سكيور كرديت كارتتون رو تبديل به كرديت كارت معمولي كنيد.تمام اينا رو كه دارم ميگم هيچ كس نبود به ما بگه.اينقدر رفتيم و خورديم زمين تا فهميديم.اميدوارم تا حدي مفيد بوده باشه واستون.

با سلام به شما دوست عزیز
خیلی سپاسگزارم و متشکرم واقعاً لطف کردین حالا به راحتی متوجه شدم پس فقط مونده اصطلاحات رو یاد بگیرم
قبول دارم خدا به شما خیر بده و همچنین به دیگر دوستان که ما رو راهنمایی می کنید

RE: هیوستون، ایالت تگزاس - behjat - 2015-06-27

(2015-06-27 ساعت 12:11)ho_tasha نوشته:  
(2015-06-27 ساعت 03:13)Talia نوشته:  
(2014-03-13 ساعت 02:23)mechanicalengineer نوشته:  دوستان بانکی که کمتر از همه پول رو بلوکه میکنه چه بانکیه ؟ چون من شنیدم این بانکی که در بالا نام برده شد حدود 1000 تا بلوکه میشه و باید تو حساب بمونه
با سلام

با سلام به شما دوست عزیز
خیلی سپاسگزارم و متشکرم واقعاً لطف کردین حالا به راحتی متوجه شدم پس فقط مونده اصطلاحات رو یاد بگیرم
قبول دارم خدا به شما خیر بده و همچنین به دیگر دوستان که ما رو راهنمایی می کنید
ممنون دوست عزیز از راهنمائ خوبتون میخواستم بدونم پولی را که اول برای باز کردن حساب تو بانک میگذاریم تا یکسال بلوکه میشه؟ یا اگر احتیاج داشتیم میتونیم برش داریم ؟ ممنونم

RE: هیوستون، ایالت تگزاس - shahram faghihloo - 2015-06-27

من هیوستن زندگی میکنم و اوضاع کار خوبه شما به راحتی یک چرخ تو محل زندگیت بزنی کلی کار پیدا میکنی

RE: هیوستون، ایالت تگزاس - sce - 2015-06-27

دوستان توجه داشته باشین که اینجا تاپیک هیوستونه.
اینو از دو جهت میگم:
اطلاعات بسیار بسیار خوبی تو تاپیک حساب های بانکی هست که می تونین بخونین و جواب خیلی از سوالات خودتون رو اونجا بگیرین.
نقل قول رو پست های قدیمی و بدون توجه به حذف پست های اضافه باعث میشه که تاپیک بی دلیل شلوغ بشه.
امیدوارم با رعایت همین موضوعات ساده باعث ارتقاء بهتر مهاجرسرا بشیم.
موفق باشین.

RE: هیوستون، ایالت تگزاس - heridas - 2015-06-29

(2015-06-26 ساعت 14:47)ho_tasha نوشته:  
(2014-03-14 ساعت 07:35)Rahro نوشته:  سلام به دوستان،

من بارها دیدم که دوستان از مالیات اینجا می‌پرسن، من دو تا فایل واسه مجرد و خونواده ۳ نفره درست کردم که مالیات رو حساب میکنه. امیدوارم کمک کنه. چون اکسل هست اینجا نمیتونم آپلود کنم، اگر خواستید پیام بدید.

شاد باشید

با سلام اگر امکان داشته باشه فایل تون رو می خواستم با تشکر.

سلام . اگر امکان داره فایلتون رو برای منم بفرستین.mh.sanaei@gmail.com

چرا همه میرین هیوستون و استین کسی جواب تمیده ؟ مگه استین چشه ؟؟

RE: هیوستون، ایالت تگزاس - behdadK - 2015-06-29

آستین هیچ چیش نیست. ما هم اگر میتونستیم آستین میرفتیم البته در کل اگر میتونستیم کلا به تگزاس نمیرفتیم ولی برای کسانی که تجربه کاری در بخش انرژی دارند و میخواهند شانس بیشتری برای کار در شرکت های نفت و گاز داشته باشند مهاجرت به هیوستون یک الزامه.

RE: هیوستون، ایالت تگزاس - heridas - 2015-06-29

(2015-06-29 ساعت 09:30)behdadK نوشته:  آستین هیچ چیش نیست. ما هم اگر میتونستیم آستین میرفتیم البته در کل اگر میتونستیم کلا به تگزاس نمیرفتیم ولی برای کسانی که تجربه کاری در بخش انرژی دارند و میخواهند شانس بیشتری برای کار در شرکت های نفت و گاز داشته باشند مهاجرت به هیوستون یک الزامه.

کسی سراغ ندارین رفته باشه استین یا بخاد بره ؟ اخه تاپیک استین هیچ کی نیست و حواب نمیدن.

RE: هیوستون، ایالت تگزاس - behdadK - 2015-06-29

قربان اگر کسی از مهاجرسرا باشه در همون تاپیکه. بنده هم اطلاعی ندارم

RE: هیوستون، ایالت تگزاس - ekhtera - 2015-06-30

سلام دوستان عزیز،
لطفا کسانی که تجربه بچه دار شده و زایمان در بیمارستان های هیوستون را دارن و اینکه چه بیمه ای باید بگیریم (با توجه به اینکه تازه واردیم و کار نداریم و گرین کارت داریم) ما را کمک کنن و پیغام دهند.

RE: هیوستون، ایالت تگزاس - ekhtera - 2015-06-30

(2015-06-08 ساعت 22:15)renausa نوشته:  شما اگر تست بارداریتون مثبت باشه و بیمه نداشته باشید میتونید از خدمات بیمه استفاده کنید که رایگان هست تا موقع زایمان. بعد از زایمان بچه بیمه خواهد داشت ولی مادر بعد از اولین ویزیت دیگر نخواهد داشت.
البته من شنیدم این رو.
برای اپلای کردن به
www.yourtexasbenefits.com
برید و اقدام کنید. یک دفتر هم در highway ۶ ما بین وستایمر و برایر فارست دارند که حضوری هم اونجا میتونید برید.
بعد که بیمه رو گرفتید لیست پزشکایی که این بیمه رو قبول میکنند در اختیار خواهید داشت و میگردید ببینید ایرانی بینشون هست یا نه.
من یک دکتر ایرانی میشناسم ولی نمیدونم این بیمه رو قبول میکنه یا نه

سلام دوست عزیز،

ممنون از راهنماییت. امکان داره شماره تلفن دوست پزشک ایرانیت را بدی ازش سوال کنم؟شاید من را راهنمایی کنه.

RE: هیوستون، ایالت تگزاس - renausa - 2015-07-01

http://www.healthgrades.com/physician/dr-maryam-baird-3yjkg

RE: هیوستون، ایالت تگزاس - Hamed_402 - 2015-07-04

(2015-06-27 ساعت 22:40)shahram faghihloo نوشته:  من هیوستن زندگی میکنم و اوضاع کار خوبه شما به راحتی یک چرخ تو محل زندگیت بزنی کلی کار پیدا میکنی
سلام آقا شهرام
میشه بیشتر توضیح بدید
یعنی چطور کاری با چه حدود درآمدی
میشه باهاش زندگی گذراند تا ی شغل مرتبط پیدا کرد.
من همسرم مهندس برق هستیم 30 ساله