مهاجرسرا
اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزای گوناگونی (Diversity Visa) (https://www.mohajersara.org/forum/forum-5.html)
+---- انجمن: گرین کارت لاتاری ۲۰۱۲ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-63.html)
+----- انجمن: برندگان گرین کارت لاتاری ۲۰۱۲ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-79.html)
+----- موضوع: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت (/thread-4883.html)

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - msi - 2012-09-19

(2012-09-19 ساعت 11:08)gol1 نوشته:  
(2012-09-19 ساعت 00:09)t.azimaie نوشته:  
(2012-09-18 ساعت 23:03)msi نوشته:  دوستان خبر لغو پروازهای BMI به ایران رو از اول اکتبر شما هم شنیدید ؟من تو خبرها خوندم .

منبعی دارید؟ یا از کسی شنیدید؟

من برای ۶dec بلیط دارم

شاید منظور تغییر نام پرواز ها به british airways هست، چون از 15oct بی ام آی دیگه نداریم، همه میشن بریتیش

از 13 اکتبر به بعد پول بلیط را عودت می دهند
از 13 اکتبر یا اول اکتبر؟

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - کیانا - 2012-09-19

سلام دوستان ما هم ۱۵سپتامبر وارد لوسانجلس شدیم .یکی از فامیل به استقبالمون اومد البته مقصد نهایی سن خوزه هست اینجا مهمان هستیم تمام مراحل در فرودگاه روهمونطور که دوستان گفتند بود البته ما یه خوش شانسی آوردیم ویه پلیس ایرانی اونجا مارو راهنمایی کرد وسایلمون رو نگشتند اما خیلی جدی وخشن سوال میپرسیدن ، سریع میپرسید تخمه داری من فکر کردم تخمه یعنی چی؟ خلاصه لهجشون باعث خنده بچه ها شد . بعد از یک استقبال گرم وشام مفصل از طرف فامیلمون شب خوابیدیم واما فردا صبحححححححححح . از یک خواب واقعی بیدار شدم تازه دیدم کجا هستم اینجا امریکاست .همونجایی که خیلی ها من جمله خودم آرزوشون بود نمیدونم چرا دوست ندیده خودمون افشین هی میاد تو ذهنم .اینجا بسیار زیباست .بزرگ با دنیایی سرشاراز نظم .اما احساس من .هموطن عزیزم مثل اینکه از یه استخر انداخته باشنت توی یه اقیانوس ومیگن خودت راهتو پیدا کن .الیته هر شروعی سخته مخصوصا وقتی با ۲تا بچه نوجوون باشی اما از طرفی خدارو شکر میکنم که در سرزمینی هستم که فکر میکنم ارزششو داره .فردا میریم به طرف سن خوزه که اینجا میگن سن هوزه .من مقداری از وسایل زندگی رو فریت کردم هنوز به دستم نرسیده گفتم حدودا ۱۰روزبعد از خودم برسه نمیدونم کارم درست بوده یا نه . اما تجربه خودمو بعدا میگم . در ضمن برای گولوی عزیزم واقعا خوشحال شدم وامیدوارم تمام دوستان منتظر هرچه زودتر کلیر بشن .

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - gulu - 2012-09-19

(2012-09-19 ساعت 16:52)کیانا نوشته:  سلام دوستان ما هم ۱۵سپتامبر وارد لوسانجلس شدیم .یکی از فامیل به استقبالمون اومد البته مقصد نهایی سن خوزه هست اینجا مهمان هستیم تمام مراحل در فرودگاه روهمونطور که دوستان گفتند بود البته ما یه خوش شانسی آوردیم ویه پلیس ایرانی اونجا مارو راهنمایی کرد وسایلمون رو نگشتند اما خیای جدی وخشن میپرسیدن سریع میپرسید تخمه داری من فکر کردم تخمه یعنی چی؟ خلاصه لهجشون باعث خنده بجه ها شد . بعد از یک استقبال گرم وشام مفصل از طرف فامیلمون شب خوابیدیم واما فردا صبحححححححححح . از یک خواب واقعی بیدار شدم تازه دیدم کجا هستم اینجا آمریکاست .همونجایی که خیلی ها من جمله خودم آرزوشون بود نمیدونم چرا دوست ندیده خودمون افشین هی میاد تو ذهنم .اینجا بسیار زیباست .بزرگ با دنیایی سرشاراز نظم .اما احساس من .هموطن عزیزم مثل اینکه از یه استخر انداخته باشنت توی یه اقیانوس ومیگن خودت راهتو پیدا کن .الیته هر شروعی سخته مخصوصا وقتی با ۲تا بجه نوجون باشی اما از طرفی خدارو شکر میکنم که در سرزمینی هستم که فکر میکنم ارزششو داره .فردا میریم به طرف سن خوزه که اینجا میگن سن هوزه .من مقداری از وسایل زندگی رو فریت کردم هنوز به دستم نرسیده گفتم حدودا ۱۰روزبعد از خودم برسه نمیدونم کارم درست بوده یا نه . اما تجربه خودمو بعدا میگم . در ضمن برای گولوی عزیزم واقعا خوشحال شدم وامیدوارم تمام دوستان منتظر هرچه زودتر کلیر بشن .

سلام بر كياناي عزيزم
ورود به سرزمين آرزوهات و شروع يه زندگي جديد رو تبريك مي گم . نگران نباش كم كم با محيط سازگاري پيدا مي كني .
پس زودتر برو بچه ها رو ثبت نام كن كه از درسشون عقب نموننTongue (يادته؟)
از تبريكت هم ممنونم
ما رو از وضعيت خودت آپديت كن .

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - کیانا - 2012-09-19

(2012-09-19 ساعت 17:16)gulu نوشته:  
(2012-09-19 ساعت 16:52)کیانا نوشته:  سلام دوستان ما هم ۱۵سپتامبر وارد لوسانجلس شدیم .یکی از فامیل به استقبالمون اومد البته مقصد نهایی سن خوزه هست اینجا مهمان هستیم تمام مراحل در فرودگاه روهمونطور که دوستان گفتند بود البته ما یه خوش شانسی آوردیم ویه پلیس ایرانی اونجا مارو راهنمایی کرد وسایلمون رو نگشتند اما خیای جدی وخشن میپرسیدن سریع میپرسید تخمه داری من فکر کردم تخمه یعنی چی؟ خلاصه لهجشون باعث خنده بجه ها شد . بعد از یک استقبال گرم وشام مفصل از طرف فامیلمون شب خوابیدیم واما فردا صبحححححححححح . از یک خواب واقعی بیدار شدم تازه دیدم کجا هستم اینجا آمریکاست .همونجایی که خیلی ها من جمله خودم آرزوشون بود نمیدونم چرا دوست ندیده خودمون افشین هی میاد تو ذهنم .اینجا بسیار زیباست .بزرگ با دنیایی سرشاراز نظم .اما احساس من .هموطن عزیزم مثل اینکه از یه استخر انداخته باشنت توی یه اقیانوس ومیگن خودت راهتو پیدا کن .الیته هر شروعی سخته مخصوصا وقتی با ۲تا بجه نوجون باشی اما از طرفی خدارو شکر میکنم که در سرزمینی هستم که فکر میکنم ارزششو داره .فردا میریم به طرف سن خوزه که اینجا میگن سن هوزه .من مقداری از وسایل زندگی رو فریت کردم هنوز به دستم نرسیده گفتم حدودا ۱۰روزبعد از خودم برسه نمیدونم کارم درست بوده یا نه . اما تجربه خودمو بعدا میگم . در ضمن برای گولوی عزیزم واقعا خوشحال شدم وامیدوارم تمام دوستان منتظر هرچه زودتر کلیر بشن .

سلام بر كياناي عزيزم
ورود به سرزمين آرزوهات و شروع يه زندگي جديد رو تبريك مي گم . نگران نباش كم كم با محيط سازگاري پيدا مي كني .
پس زودتر برو بچه ها رو ثبت نام كن كه از درسشون عقب نموننTongue (يادته؟)
از تبريكت هم ممنونم
ما رو از وضعيت خودت آپديت كن .
یادمه گولوی عزیزم .اما از دست این شوهرم .فامیلشو دیده همه چیز یادش میره Big Grin بعضی وقتا میگم کاشکی کلیر نمیشد Tongue

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - behrooz ramezani - 2012-09-19

(2012-09-19 ساعت 09:41)gulu نوشته:  اگه خدا بخواد ما بعد از دريافت ويزا قراره به مدت يه ماه بيايم آمريكا براي دريافت گرين كارت و ssn ، مي خواستم بپرسم بيمه مسافرتي هم براي سفر به آمريكا وجود داره ؟‌ آيا آژانس هاي داخلي يا بيمه هايي مثل سامان مسافرت به آمريكا رو بيمه مي كنند يا نه ؟‌ اگه كسي اينكارو انجام داده لطفاً‌ راهنمايي كنه ارزش داره و آيا مي شه روش حساب باز كرد يا نه ؟‌

سلام. در حال حاضر تنها یک بیمه مسافرتی جود دارد و رابط مردم با آن شرکت خارجی تنها بیمه داناست. شما میتوانید به بیمه دانا مراجعه کنید و لیست قیمت رو بگیرید. برای آمریکا هم داره اما قیمتش گران تر هست. بستگی به سن افراد و مدتی که بیمه می خواهند و کشوری که قصد سفر دارند میزان بیمه مشخص می شود. بیمه تا یک سال هم هست. شما در مواجهه با بیماری باید پول دکتر را بدهید بعد با کارشناسان شرکت تماس میگیرید تا نحوه پرداخت بیمه را به شما بیان کنند.

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - gol1 - 2012-09-19

(2012-09-19 ساعت 15:33)msi نوشته:  
(2012-09-19 ساعت 11:08)gol1 نوشته:  
(2012-09-19 ساعت 00:09)t.azimaie نوشته:  
(2012-09-18 ساعت 23:03)msi نوشته:  دوستان خبر لغو پروازهای BMI به ایران رو از اول اکتبر شما هم شنیدید ؟من تو خبرها خوندم .

منبعی دارید؟ یا از کسی شنیدید؟

من برای ۶dec بلیط دارم

شاید منظور تغییر نام پرواز ها به british airways هست، چون از 15oct بی ام آی دیگه نداریم، همه میشن بریتیش

از 13 اکتبر به بعد پول بلیط را عودت می دهند
13 اکتبر منبع بی بی سی فارسی
از 13 اکتبر یا اول اکتبر؟

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - کامیلا - 2012-09-19

سلام دوستان گرين كارت و نامه خوشامد گويي ما دقيقا بعد از سه هفته اومد يه نامه ديگه اومده به اسم receipt notice كه نميدونم چيه با اينكه ٢٠ روز از مراجعه به سوشال سكيوريتي ميگذره ولي سوشال هيچ كدوممون نيومده اگه ممكنه راهنماييم كنيد كه چيكار ميتونم بكنم ممنونم

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - alimon - 2012-09-19

سلام دوستان عزیز ....
تاریخ انقضای ویزای ما 1 دسامبر هستش.... به نظر شما 10 روز مانده به این تاریخ بریم مشکلی پیش نمی یاد ...؟

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - mansour*** - 2012-09-19

دوستان سرعت سایت خیلی کند شده برای شما هم همینطوزاست؟

(2012-09-19 ساعت 21:15)کامیلا نوشته:  سلام دوستان گرين كارت و نامه خوشامد گويي ما دقيقا بعد از سه هفته اومد يه نامه ديگه اومده به اسم receipt notice كه نميدونم چيه با اينكه ٢٠ روز از مراجعه به سوشال سكيوريتي ميگذره ولي سوشال هيچ كدوممون نيومده اگه ممكنه راهنماييم كنيد كه چيكار ميتونم بكنم ممنونم
فقط به اداره سوشال مراجعه کنید.

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - vahid_ce - 2012-09-20

سلام دوستان، من دیروز وارد آمریکا شدم. تو فرودگاه به آفیسر گفتم به علت یه سری کارای نا تمام در ایران، فعلا قصد دارم فقط 20 روز در آمریکا بمونم. آفیسر هم از اینکه می خوام برگردم تعجب کرد! بعدش از من 2 تا امضا گرفتند و یکسال ویزای مهاجرتی رو تمدید کردند! حالا نگران شدم که نکنه این مساله تو گرفتن گرین کارت تاثیر منفی بزاره، از دوستانی که قبلا تجربه دارن خواهش می کنم راهنمایی کنن.

ممنون

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - LisaSimpson - 2012-09-20

(2012-09-20 ساعت 00:21)vahid_ce نوشته:  سلام دوستان، من دیروز وارد آمریکا شدم. تو فرودگاه به آفیسر گفتم به علت یه سری کارای نا تمام در ایران، فعلا قصد دارم فقط 20 روز در آمریکا بمونم. آفیسر هم از اینکه می خوام برگردم تعجب کرد! بعدش از من 2 تا امضا گرفتند و یکسال ویزای مهاجرتی رو تمدید کردند! حالا نگران شدم که نکنه این مساله تو گرفتن گرین کارت تاثیر منفی بزاره، از دوستانی که قبلا تجربه دارن خواهش می کنم راهنمایی کنن.

ممنون

ممکنه بفرمائید منظورتون از اینکه تمدید کرد چیه؟ یعنی دقیقا مهر خاصی که نشانه تمدید کردن باشه زد؟

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - vahid_ce - 2012-09-20

(2012-09-20 ساعت 00:30)LisaSimpson نوشته:  
(2012-09-20 ساعت 00:21)vahid_ce نوشته:  سلام دوستان، من دیروز وارد آمریکا شدم. تو فرودگاه به آفیسر گفتم به علت یه سری کارای نا تمام در ایران، فعلا قصد دارم فقط 20 روز در آمریکا بمونم. آفیسر هم از اینکه می خوام برگردم تعجب کرد! بعدش از من 2 تا امضا گرفتند و یکسال ویزای مهاجرتی رو تمدید کردند! حالا نگران شدم که نکنه این مساله تو گرفتن گرین کارت تاثیر منفی بزاره، از دوستانی که قبلا تجربه دارن خواهش می کنم راهنمایی کنن.

ممنون

ممکنه بفرمائید منظورتون از اینکه تمدید کرد چیه؟ یعنی دقیقا مهر خاصی که نشانه تمدید کردن باشه زد؟

بله مهر زد. رو صفحه ویزا هم نوشته "upon endorsement serves as temporary I-551 Evidencing permanent visa residence for 1 year."

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - schaghayegh - 2012-09-20

(2012-09-20 ساعت 01:11)vahid_ce نوشته:  

ممنون

بله مهر زد. رو صفحه ویزا هم نوشته "upon endorsement serves as temporary I-551 Evidencing permanent visa residence for 1 year."
خب مهر رو که برای همه میزنن....

(2012-09-20 ساعت 01:23)schaghayegh نوشته:  

ممنون

قبل از اینکه گرین کارتمو بگیرم، می تونم از آمریکا خارج بشم؟

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - LisaSimpson - 2012-09-20

(2012-09-20 ساعت 01:38)vahid_ce نوشته:  
(2012-09-20 ساعت 01:23)schaghayegh نوشته:  

ممنون

قبل از اینکه گرین کارتمو بگیرم، می تونم از آمریکا خارج بشم؟
درباره مهر روشن توضیح نمیدین دوست عزیز. این جمله رو که روی ویزای همه نوشتن. مهر رو هم که به محض ورود میزنند که حاوی تاریخ وروده.
بدون گرین کارت میتونید خارج شید چون مهر ویزای شمابعد از ورود تا یک سال حکم گرین کارت داره.