مهاجرسرا
هیوستون، ایالت تگزاس - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: هیوستون، ایالت تگزاس (/thread-2333.html)

RE: هیوستون، ایالت تگزاس - Talia - 2015-07-09

(2015-07-09 ساعت 11:07)ahmad120 نوشته:  با سلام
از دوستان محترم چند سوال داشتم:
۱- لطفا در صورت اطلاع سایت بیمه رایگان (برای افرادی در ابتدا شغلی ندارند) در ایالت تگزاس، شهر هوستون و نیز سایت بیمه اوباماکر در ایالت تگزاس را روی سایت قرار دهید.
۲- آیا سایت ثبت نام برای بیمه اوباماکر در هر ایالتی با ایالت دیگر متفاوت است؟
۳- شرایط ثبت نام برای بیمه اوباماکر چیه و از بین بین پلن های معرفی شده بهتر است کدام پلن را انتخاب کنیم؟
۴- تا زمانی که شغلی پیدا نکردیم می توانیم از بیمه رایگان استفاده کنیم یا محدودیت زمانی دارد؟
۵- Receipt ID چیه و در چه سایتی می توان وضعیت گرین کارت را پیگیری کرد؟
۶- چه سایتی یا مرکزی در شهر هوستون وجود دارد که به صورت رایگان یا با هزینه فرم تکس را برایم پر کند؟
۷- سیم کارت پریپد شرکت T Mobile مثل سیم کارت اعتباری ایرانسل در ایران است و نیاز به شارژ مجدد دارد؟
۸- از دوستان کسی اطلاع دارد که ارزیابی (معادل سازی) مدارک دانشگاهی در رشته های علوم پایه در شهر هوستون توسط چه مرکزی انجام می شود؟

در جواب ٦-مراكزي كه پولي هستن براي انجام امور تكس زياد هستن.حتي بعضي روي تابلو سر درشون نوشته:تكس سرويس.ولي اگر بخواين مجاني انجام بدين ميتونيد بريد كتابخونه هاي محلي.بعضياشون انجام ميدن.
٧-بسته به مدت زماني كه براي صحبت كردن و تعداد مسيج و يا اينترنتي كه در پلن اوليه هستش داره.مثلا اگر ٥٠٠ دقيقه مكالمه ميتونيد با اون مبلغ داشته باشين اگر در كمتر از بك ماه تموم بشه بازم بايد شارژش كنيد.
٨-كمپاني به اسم Spantranرو ميشناسم كه كار ارزشيابي رو انجام ميده.

RE: هیوستون، ایالت تگزاس - shahram faghihloo - 2015-07-09

(2015-07-08 ساعت 18:44)sibzaminenaresi نوشته:  
(2015-07-08 ساعت 16:57)Hamed_402 نوشته:  دوستی که یک سال نتوستی کار مناسب پیدا کنی میشه تجربه این ی سال و بیشتر توضیح بدی
چرا قبولت نکردن مشکل زبان داری یا تخصص شما رو قبول ندارن؟

ولی آقا شهرام منم که الان خیلی درگیر اطلاعات درباره شغل هستم
احساس میکنم شما احتمالا زبانت خیلی خوب بوده یا ی مدرک خیلی خوب داشتی
یا خودت بیشتر توضیح بده

نه حامد جان، هیچ کدوم من زبانم عالیه و تخصصم برق قدرت که خیلی بازار کارش خوبه.
نکته اصلی اینکه که من ۶ ماه هست که اومدم هیوستون و احتمالا از پروفایل قیمت نفت خبر دارید که از کی سقوط کرده، به علت کاهش نیرو و لی آف های زیاد شرکت های نفتی بازار کار خیلی رقابتی شده.
من خودم الان کار برقکاری انجام می دم حقوقش بد نیست ولی اینو بگم که خوش شانش بودم که این کارو پیدا کردم.
ولی به جرات می گم که کار پیدا کردن تو این شرایط هیوستون فوق العاده سخت هستش، چندین نفر از دوستای خوده من الان یا بیکارن یا مینیم ویج wage کار می کنن.
نکته دیگه اینکه هم من هم آقا شهرام می خوایم که راهنمایتون کنیم و هیچ قصد و غرزی نداریم. من فقط به این خاطر وارد بحث شما شدم که احساس کردم شاید زیاد دارید خوش بین می شید وگرنه قصد دیگه ندارم.
توصیه من اینه که رزومه خودتون رو خوب و کوتاه بنویسید و اگر میتونید و نزدیک هست به شما به این سه لوکیشن حضوری سر بزنید .پسدینا و استافورد و تگزاس سیتی و برای رزومه به این سایت سر بزنید .
http://goo.gl/A12A1T

(2015-07-08 ساعت 18:44)sibzaminenaresi نوشته:  
(2015-07-08 ساعت 16:57)Hamed_402 نوشته:  دوستی که یک سال نتوستی کار مناسب پیدا کنی میشه تجربه این ی سال و بیشتر توضیح بدی
چرا قبولت نکردن مشکل زبان داری یا تخصص شما رو قبول ندارن؟

ولی آقا شهرام منم که الان خیلی درگیر اطلاعات درباره شغل هستم
احساس میکنم شما احتمالا زبانت خیلی خوب بوده یا ی مدرک خیلی خوب داشتی
یا خودت بیشتر توضیح بده

نه حامد جان، هیچ کدوم من زبانم عالیه و تخصصم برق قدرت که خیلی بازار کارش خوبه.
نکته اصلی اینکه که من ۶ ماه هست که اومدم هیوستون و احتمالا از پروفایل قیمت نفت خبر دارید که از کی سقوط کرده، به علت کاهش نیرو و لی آف های زیاد شرکت های نفتی بازار کار خیلی رقابتی شده.
من خودم الان کار برقکاری انجام می دم حقوقش بد نیست ولی اینو بگم که خوش شانش بودم که این کارو پیدا کردم.
ولی به جرات می گم که کار پیدا کردن تو این شرایط هیوستون فوق العاده سخت هستش، چندین نفر از دوستای خوده من الان یا بیکارن یا مینیم ویج wage کار می کنن.
نکته دیگه اینکه هم من هم آقا شهرام می خوایم که راهنمایتون کنیم و هیچ قصد و غرزی نداریم. من فقط به این خاطر وارد بحث شما شدم که احساس کردم شاید زیاد دارید خوش بین می شید وگرنه قصد دیگه ندارم.
توصیه من اینه که رزومه خودتون رو خوب و کوتاه بنویسید و اگر میتونید و نزدیک هست به شما به این سه لوکیشن حضوری سر بزنید .پسدینا و استافورد و تگزاس سیتی و برای رزومه به این سایت سر بزنید .

RE: هیوستون، ایالت تگزاس - Nightsky007 - 2015-07-09

مگه مدرک ایران قبول میکنند؟؟؟؟عزیز ممکنه بگید مدارک ایران قبول درند اونجا شما مصاحبه میری قبول میکنند؟

RE: هیوستون، ایالت تگزاس - renausa - 2015-07-10

اینجا کسی از شما مدرک نمیخواد. لقب دکتر و مهندس هم مثل نقل و نبات استفاده نمی کنند. رزومه ات و میبینند و ازت کار میخوان. تونستی انجام میدی نتونستی تعارف ندارند میگن به سلامت.
البته من در مورد رشته های مهندسی مد نظرم هست. مثلا استاندارد هایی که تو صنایع نفت و گاز استفاده میشه، یک استاندارد مورد قبول بین المللی هست. کار بر اساس اون استانداردهاست.

RE: هیوستون، ایالت تگزاس - shahram faghihloo - 2015-07-10

(2015-07-09 ساعت 21:01)Talia نوشته:  
(2015-07-08 ساعت 08:29)sibzaminenaresi نوشته:  
(2015-07-08 ساعت 05:15)shahram faghihloo نوشته:  
(2015-07-08 ساعت 04:22)sibzaminenaresi نوشته:  
(2015-07-04 ساعت 14:59)shahram faghihloo نوشته:  هر کاری حتی مهندسی برق اینجا بخاطر نفت شغل زیاده البته اگر خودتون بخواهید

شهرام جان، عزیزم میشه وقتی کسایی که هیچ آشنایی از آمریکا ندارن رو می خوای راهنمایی کنی رو بصورت دقیق راهنمایی کنی. من نمی دونم با چه استدلالی داری این حرفو میزنی ولی اگه ندانسته هر کدوم از ما یه حرفی بزنیم که خدای نکرده یکی رو تو این مملکت غریب بندازیم تو چاه بزرگترین گناه کردیم.
در هر صورت، من مهندس برق هستم بیشتر از ۱ ساله آمریکا هستم هنوز کار مهندسی پیدا نکردم.
دوست عزیز شما اگر کار پیدا نکردی آون دیگه خودت میدونی ولی من هیوستن هستم و خبر دارم و میبینم به چشم و دارم لمس میکنم چون دارم کار میکنم میشنوم چون دوستانم 99 درصد بجز یک درصد دستپاچلوفتی و چی بگم ولش کن .ولی آون 99 درصد همه و همه یک ماه نشده کار پیدا کردند .مهندس مکانیک و آیتی و مهندس برق من تعجب میکنم شما یک سال هستی و کار پیدا نکردی اونم در رشته برق نمیدونم بخدا

من لازم شد که از خودم دفاع کنم Big Grin
اولا: ناراحت شدم که اونایی که به هر علتی نمی تونن کار پیدا کنن رو دست و پا چلفتی خطاب می کنید.
ثانیا: من هم هیوستن هستم اون چیزی که من می بینم کاملا متفاوته شاید بگم همون 99% به ۱% ولی بر عکسش.
ثالثا: بیاید یه کار کنیم، من از دوستایی که الان این پیام رو می خونن خواهش می کنم بگن که چه مدت طول کشید تا کار مرتبط به رشتشونو پیدا کنن.

همسر من بعد از ٤/٥ ماه كار مربوط به رشته خودشو پيدا كرد.
پیدا میشه اگر کار کن باشی پیدا میشه اونم هیوستن

(2015-07-09 ساعت 23:35)jahanshahloo نوشته:  مگه مدرک ایران قبول میکنند؟؟؟؟عزیز ممکنه بگید مدارک ایران قبول درند اونجا شما مصاحبه میری قبول میکنند؟
همه بچه ها اینجا بجز پزشکی که باید امتحان بدن با همون مدرک رفتند سر کار

(2015-07-10 ساعت 01:57)renausa نوشته:  اینجا کسی از شما مدرک نمیخواد. لقب دکتر و مهندس هم مثل نقل و نبات استفاده نمی کنند. رزومه ات و میبینند و ازت کار میخوان. تونستی انجام میدی نتونستی تعارف ندارند میگن به سلامت.
البته من در مورد رشته های مهندسی مد نظرم هست. مثلا استاندارد هایی که تو صنایع نفت و گاز استفاده میشه، یک استاندارد مورد قبول بین المللی هست. کار بر اساس اون استانداردهاست.
دقیقا

(2015-07-08 ساعت 19:04)Hamed_402 نوشته:  خیلی ممنون شدم که بی تفاوت نیستین به اتفاقات اطرافیان.
این مینیم ویچ چیه؟
یعنی حداقل دستمزد 10 یا 12 دلار

(2015-07-04 ساعت 14:59)shahram faghihloo نوشته:  هر کاری حتی مهندسی برق اینجا بخاطر نفت شغل زیاده البته اگر خودتون بخواهید

شهرام جان، عزیزم میشه وقتی کسایی که هیچ آشنایی از آمریکا ندارن رو می خوای راهنمایی کنی رو بصورت دقیق راهنمایی کنی. من نمی دونم با چه استدلالی داری این حرفو میزنی ولی اگه ندانسته هر کدوم از ما یه حرفی بزنیم که خدای نکرده یکی رو تو این مملکت غریب بندازیم تو چاه بزرگترین گناه کردیم.
در هر صورت، من مهندس برق هستم بیشتر از ۱ ساله آمریکا هستم هنوز کار مهندسی پیدا نکردم.
ناراحت نشی ولی یا زبان هیچی بلد نیستی یا سواد آون رشته ای که خوندی رو نداری یا ضعیف نفس هستی وگرنه من آدم بی سواد میشناسم که یک ماهه کار پیدا کرده

RE: هیوستون، ایالت تگزاس - sibzaminenaresi - 2015-07-11

(2015-07-10 ساعت 02:25)shahram faghihloo نوشته:  

ناراحت نشی ولی یا زبان هیچی بلد نیستی یا سواد آون رشته ای که خوندی رو نداری یا ضعیف نفس هستی وگرنه من آدم بی سواد میشناسم که یک ماهه کار پیدا کرده

تو منو نمی شناسی، چه راحت در مورد دیگران نظر می دی. من دیگه حرفی ندارم.

RE: هیوستون، ایالت تگزاس - shahram faghihloo - 2015-07-11

(2015-07-11 ساعت 08:09)sibzaminenaresi نوشته:  
(2015-07-10 ساعت 02:25)shahram faghihloo نوشته:  

تو منو نمی شناسی، چه راحت در مورد دیگران نظر می دی. من دیگه حرفی ندارم.
جسارت نباشه دوست عزیز من شما رو قضاوت نکردم دلایلی که فقط به نظرم میامد رو عنوان کردم

RE: هیوستون، ایالت تگزاس - amirhoseinc - 2015-07-11

سلام
اول از همه من هم با نظر اون دوستمون که به نوعی گفتن باید مراقب راهنمایی کردن باشیم موافقم.اینکه بیایم بگیم هر کی اومد سریع کار گرفت از نظر من درست نیست من هم خیلی هارو میشناسم که نگرفتن ولی نمیشه کلی نظر داد.
در مورد بازار کار هیوستون تا حدود 6 ماهه قبل اوضاع کارهای مرتبط با صنعت نفت خوب بود ولی الان اوضاع اصلا خوب نیست و حتی کسانی که سالها اینجا کار کردن و شغلشون رو از دست دادن دچار مشکل شدن.
در زمانیکه مارکت خوب بود هم همه به راحتی نمیتونستن شغل مهندسی بگیرن اینجا یه بحثی شده در مورد یه ماه و دو ماه به نظر من این بیشتر به شانس بستگی داره که چقد زود کار بگیری با فرض اینکه شما زبانت خوب باشه و کارتم بلد باشی بازم زمانو شانس معین میکنه. بعضی از شغل ها مثلا کنترل پروژه کاملا شبیه به مدل کار در ایران هست و خوب پیدا کردن کار کمی راحت تر و بعضی کار ها مهندسی یه جورایی شما نیاز به داشتن certificate از اینجا داری.مثلا مهندسی عمران یا برق قدرت نیاز زیادی به مدرک PE دارن تا بتونن شغل مناسب بگیرن(بودن کسایی که شغل خوب بدون مدرک گرفتن) در صورتیکه رشته های دیگه کمتر نیاز به PE برای گرفتن شغل دارن.

RE: هیوستون، ایالت تگزاس - neda2015 - 2015-07-11

(2012-08-29 ساعت 00:51)armanbala نوشته:  دوستان عزيزم
لازم ميبينم راجع به هزينه هاي زندگي در هيوستون توضيحاتي بدم تا براي همه دوستاني كه ميخواهند بيايند اينجا كمكي كرده باشم
همانطوريكه بارها در نوشته هاي قبلي ام ذكر شده كساني كه راجع به هزينه ها مينويسند ابتدا بايد شرايط خود را ذكر كنند كسي ممكن است با سه هزار دلار بيايد و خودش را جمع و جور كند ولي اين شخص حتما يك آقاي مجرد و احتمالا مهندس يكي از رشته هاي نفتي هست ولي با توجه به اينكه دوستان من در مهاجر سرا اكثرا متاهل و صاحب فرزند هستند لازم است كه اطلاعات دقيق داشته باشند
هزينه ها در هيوستون بر خلاف تصور كم نيست و بسته به شرايطي هست كه شما داريد از اين رو براي كسي كه با خانواده و حداقل يك بچه ميآيد اين مطالب را بايستي بداند
هزينه ها را به سه قسمت تقسيم مينمايم
يك -هزينه هاي بدو ورود به هيوستون شامل هتل و اجاره يا خريد ماشين
دو- هزينه هاي اجاره منزل و خريد لوازم اوليه و ثانويه زندگي مثل ظرف آشغال و دست مال كاغذي و .....
سه- هزينه هاي فيكس ماهيانه
هزينه هاي بدو ورود به آمريكا شامل هتل يا متل و خورد و خوراك را براي هفته اول حدود هزار دلار خيلي ها مينويسند استوديو پلاس شبي شصت و خورده اي ولي اينجوري نيست من راجع به يك خانواده صحبت ميكنم و اطاق دو تخته كمتر از هشتاد تا نيستبا تكس و خورد و خوراك در نظر داشته باشيد كه اين مبلغ كم هم هست
در مورد ماشين كاملا شخصي و سليقه اي خريد از سه هزارو پانصد دلار تا بيست هزار دلار البته براي ورود خريد ماشين بيش از بيست هزار دلار منطقي به نظر نميرسد چون كرديت نداريم و بايد نقد پرداخت كنيم كه البته بايد مواظب دلار ها بود
اگر ماشين صفر بخواييد بخريد كمتر از پانزده هزار تا نيست بيمه و تكس هم در نظر داشته باشيد
اجاره خانه
دوستان در هيوستون طبق قانون براي خانواده با يك فرزند خونه يه خوابه اجاره نميتونن بدن و حداقل دو خوابه هست براي دو خوابه قيمت از هزارو دويست تا هست تا تاون هاوس هاي دو هزارو دويست تايي ولي زير هزارو دويست تا رو براي دو خوابه جاي خوب شهر نميتونين گير بيارين پس اگه بچه داريد و ميخواييد مدرسه خوب بره حداقل هزارو چهرصد در ماه رو در نظر بگيريد البته ميتونيد ارزونتر هم پيدا كنيد و البته تقريبا پول شش ماهو بايستي پيش بدهيد چون كرديت نداريد در مناطقي مثل وست هايمر ولي خوب اونجا ها جاهايي نيستند كه شما خيلي راحت باشيد و مدرسه خوب پيدا كنيد اينجا قيمت منطقه را خوبي يا بدي مدرسه تعيين ميكنه مثلا مدرسه هايي كه براي spring branch هستند بسيار عالي هستند و قيمت خونه هم بالا هست يكي از اين مدارس مموريال هست كه من در آنجا اجاره كردم و مدرسه اي كه پسرم ميرود زبانزد همه اهالي هيوستون هست و البته تقريبا به اندازه چند برابر دانشگاه تهران مدرسه راهنمايي فضا دارد!!!
و كلا اجاره ها و قيمت خونه ها اينجا بالاست ولي اين هزينه اي هست كه من براي امنيت زندگي ام هم ميپردازم در محله اي كه من هستم همه آمريكايي يا كره اي هستند و من تا به حال يك سياه پوست يا مكزيكي اينجا نديدم هر چند اعتقاد پيدا كردم كه اينه هم آدم هاي خوبي هستند فقط چون براي تحصيلات فرزندانشان اهميت نميدهند به اين مناطق نمي آيند و از اين رو براي آمريكايي ها عدم اهميت دادن به تحصيل خوشايند نيست
هزينه هاي مربوط به زندگي شامل مبل تلويزيون جارو برقي وسايل آشپزخانه اتو سشوار ميز نهارخوري تخت خواب خودتان و فرزندتان مجموع اين هزينه ها حدوده بين چهار هزار تا هفت هزار دلار هست كه البته باز هم بسته به شرايط هست
هزينه هاي اوليه را ه اندازي زندگي مثل ديپوزيت برق صدو پنجاه تا ديپوزيت كاز چهل تا اگر بخواييد براي تلفن كانتركت داشته باشيد ديپوزيت براي هر خط پانصد تا كه البته من اين كار رو نكردم و پري پيد گرفتم جمع اين برج ها را هم هزار تا بزاريد كنار
تا اينجا حساب كنيم متوسط اين مبالغ به شرح زير است
هتل و خوراك اوليه هزار تا
ماشين ده هزار تا
اجاره خانه و شش ماه اجاره با ديپوزيت يك ماهه هشت هزار تا
لوازم اوليه و ثانويه زندگي پنج هزار تا
هزينه هاي راه اندازي يوتيليتي هزار تا
كه معمولا بيست درصد هم بايد غير مترقبه بزاريد
جمع اينها شد حدودا بيست و پنج هزار دلار (بدون بيسن درصد)
اين بيست و پنج هزار دلار را ميشود كم كرد ولي بايد خيلي كيفيت زندگي را كم كرد
حال هزينه هاي ماهيانه
يك هزينه هاي فيكس شامل اينترنت تلفن بيمه ماشين برق و گاز و آب تفريحات سالم مثل ورزش و ...
اينترنت از سي تا پنجاه دلار
تلفن هر خط تي موبايل پري پيد سي دلار
بيمه ماشين صد دلار
برق - دوستان هيوستون آب و هواي گرمي دارد و هميشه در فصل گرم سال نياز به كولر داريد من براي ماه اولم صد و نود دلار آمد كهه البته در فصول سرد هفتاد دلار هست متوسط صدو بيست دلار
گاز بيست دلار
تفريحات سالم شامل ورزش و رستوران و غيره ماهي شصت تا صد دلار
توجه داشته باشد فرزند شما حداقل هفته اي يك بار شما را به مك دونالد خواهد برد هر بار بيست دلار براي سه نفر ماهي هشتاد تا
جمع اين هزينه هاي فيكس ماهيانه بين سيصدو پنجاه تا پانصد دلار
هزينه هاي خورد و خوراك
اينجا خوردو خوراك را اگر زرنگ باشيد و جا هاي خوب را بشناسيد كه هفته اي صدو پنجاه دلار خرج كنيد عالي ميشود
بنزين يادم رفت هفته اي چهل دلار
عدد ها را با هم چمع ميزنيم ميشود ماهي بين هزار تا هزارو دويست دلار
به عبارتي اگر شخصي كه ميخواهد بيايد هيوستون و شرايط متوسطي را داشته باشد بايد براي ششماه اول حدود سي و پنج هزار دلار با خود بياورد ( با بيست درصد هزينه هاي غير مترقبه و هوسي چهل و دو هزار دلار)
لازم به ذكر است اين بيست درصد را جدي بگيريد يك ميز تحرير بچه با يه صندلي در ارزانترين جا بين دويست تا سيصد تا !!
اين عدد و رقم ها كاملا واقعي هستند و براي يك خانواده نوشته شده اند لطفا دوستاني كه بيش از دو ماهه آمده اند و البته بجه دار هستند هم سوال شود و از انداختن دعوا پرهيز گردد و حقايق زندگي در آمريكا را بپذيريد
دوستاني كه ايران كار خوب داشتند سابقه كاري بيش از ده سال داشند و زندگي خوبي را تجربه ميكردند كمتر از اين مبلغ را فراموش كنند پزشكان محترم با توجه به اينكه براي ما شغل مناسب پزشكي نيست و بايد براي امتحان بخوانيم و يك سال و نيم سر كار هستيم دو برابر اين مبلغ در نظر بگيرند
اگر سوالي داشتيد مطرح بفرماييد و اميدوارم اين مطالب مفيد بوده باشد

از اطلاعاتتون بی نهایت سپاسگزارم . اما پست شما خیلی قدیمی هست (2012). کسی میدونه این هزینه ها و مبالغ در سال 2015چه تغییراتی داشته ؟

RE: هیوستون، ایالت تگزاس - shervin56 - 2015-07-11

(2015-07-11 ساعت 11:49)neda2015 نوشته:  
لازم ميبينم راجع به هزينه هاي زندگي در هيوستون توضيحاتي بدم تا براي همه دوستاني كه ميخواهند بيايند اينجا كمكي كرده باشم
همانطوريكه بارها در نوشته هاي قبلي ام ذكر شده كساني كه راجع به هزينه ها مينويسند ابتدا بايد شرايط خود را ذكر كنند كسي ممكن است با سه هزار دلار بيايد و خودش را جمع و جور كند ولي اين شخص حتما يك آقاي مجرد و احتمالا مهندس يكي از رشته هاي نفتي هست ولي با توجه به اينكه دوستان من در مهاجر سرا اكثرا متاهل و صاحب فرزند هستند لازم است كه اطلاعات دقيق داشته باشند
هزينه ها در هيوستون بر خلاف تصور كم نيست و بسته به شرايطي هست كه شما داريد از اين رو براي كسي كه با خانواده و حداقل يك بچه ميآيد اين مطالب را بايستي بداند
دو- هزينه هاي اجاره منزل و خريد لوازم اوليه و ثانويه زندگي مثل ظرف آشغال و دست مال كاغذي و .....
هزينه هاي بدو ورود به آمريكا شامل هتل يا متل و خورد و خوراك را براي هفته اول حدود هزار دلار خيلي ها مينويسند استوديو پلاس شبي شصت و خورده اي ولي اينجوري نيست من راجع به يك خانواده صحبت ميكنم و اطاق دو تخته كمتر از هشتاد تا نيستبا تكس و خورد و خوراك در نظر داشته باشيد كه اين مبلغ كم هم هست
در مورد ماشين كاملا شخصي و سليقه اي خريد از سه هزارو پانصد دلار تا بيست هزار دلار البته براي ورود خريد ماشين بيش از بيست هزار دلار منطقي به نظر نميرسد چون كرديت نداريم و بايد نقد پرداخت كنيم كه البته بايد مواظب دلار ها بود
اگر ماشين صفر بخواييد بخريد كمتر از پانزده هزار تا نيست بيمه و تكس هم در نظر داشته باشيد
اجاره خانه
دوستان در هيوستون طبق قانون براي خانواده با يك فرزند خونه يه خوابه اجاره نميتونن بدن و حداقل دو خوابه هست براي دو خوابه قيمت از هزارو دويست تا هست تا تاون هاوس هاي دو هزارو دويست تايي ولي زير هزارو دويست تا رو براي دو خوابه جاي خوب شهر نميتونين گير بيارين پس اگه بچه داريد و ميخواييد مدرسه خوب بره حداقل هزارو چهرصد در ماه رو در نظر بگيريد البته ميتونيد ارزونتر هم پيدا كنيد و البته تقريبا پول شش ماهو بايستي پيش بدهيد چون كرديت نداريد در مناطقي مثل وست هايمر ولي خوب اونجا ها جاهايي نيستند كه شما خيلي راحت باشيد و مدرسه خوب پيدا كنيد اينجا قيمت منطقه را خوبي يا بدي مدرسه تعيين ميكنه مثلا مدرسه هايي كه براي spring branch هستند بسيار عالي هستند و قيمت خونه هم بالا هست يكي از اين مدارس مموريال هست كه من در آنجا اجاره كردم و مدرسه اي كه پسرم ميرود زبانزد همه اهالي هيوستون هست و البته تقريبا به اندازه چند برابر دانشگاه تهران مدرسه راهنمايي فضا دارد!!!
و كلا اجاره ها و قيمت خونه ها اينجا بالاست ولي اين هزينه اي هست كه من براي امنيت زندگي ام هم ميپردازم در محله اي كه من هستم همه آمريكايي يا كره اي هستند و من تا به حال يك سياه پوست يا مكزيكي اينجا نديدم هر چند اعتقاد پيدا كردم كه اينه هم آدم هاي خوبي هستند فقط چون براي تحصيلات فرزندانشان اهميت نميدهند به اين مناطق نمي آيند و از اين رو براي آمريكايي ها عدم اهميت دادن به تحصيل خوشايند نيست
هزينه هاي مربوط به زندگي شامل مبل تلويزيون جارو برقي وسايل آشپزخانه اتو سشوار ميز نهارخوري تخت خواب خودتان و فرزندتان مجموع اين هزينه ها حدوده بين چهار هزار تا هفت هزار دلار هست كه البته باز هم بسته به شرايط هست
هزينه هاي اوليه را ه اندازي زندگي مثل ديپوزيت برق صدو پنجاه تا ديپوزيت كاز چهل تا اگر بخواييد براي تلفن كانتركت داشته باشيد ديپوزيت براي هر خط پانصد تا كه البته من اين كار رو نكردم و پري پيد گرفتم جمع اين برج ها را هم هزار تا بزاريد كنار
ماشين ده هزار تا
حال هزينه هاي ماهيانه
يك هزينه هاي فيكس شامل اينترنت تلفن بيمه ماشين برق و گاز و آب تفريحات سالم مثل ورزش و ...
بيمه ماشين صد دلار
برق - دوستان هيوستون آب و هواي گرمي دارد و هميشه در فصل گرم سال نياز به كولر داريد من براي ماه اولم صد و نود دلار آمد كهه البته در فصول سرد هفتاد دلار هست متوسط صدو بيست دلار
گاز بيست دلار
توجه داشته باشد فرزند شما حداقل هفته اي يك بار شما را به مك دونالد خواهد برد هر بار بيست دلار براي سه نفر ماهي هشتاد تا
هزينه هاي خورد و خوراك
اينجا خوردو خوراك را اگر زرنگ باشيد و جا هاي خوب را بشناسيد كه هفته اي صدو پنجاه دلار خرج كنيد عالي ميشود
به عبارتي اگر شخصي كه ميخواهد بيايد هيوستون و شرايط متوسطي را داشته باشد بايد براي ششماه اول حدود سي و پنج هزار دلار با خود بياورد ( با بيست درصد هزينه هاي غير مترقبه و هوسي چهل و دو هزار دلار)
لازم به ذكر است اين بيست درصد را جدي بگيريد يك ميز تحرير بچه با يه صندلي در ارزانترين جا بين دويست تا سيصد تا !!
اين عدد و رقم ها كاملا واقعي هستند و براي يك خانواده نوشته شده اند لطفا دوستاني كه بيش از دو ماهه آمده اند و البته بجه دار هستند هم سوال شود و از انداختن دعوا پرهيز گردد و حقايق زندگي در آمريكا را بپذيريد
دوستاني كه ايران كار خوب داشتند سابقه كاري بيش از ده سال داشند و زندگي خوبي را تجربه ميكردند كمتر از اين مبلغ را فراموش كنند پزشكان محترم با توجه به اينكه براي ما شغل مناسب پزشكي نيست و بايد براي امتحان بخوانيم و يك سال و نيم سر كار هستيم دو برابر اين مبلغ در نظر بگيرند

از اطلاعاتتون بی نهایت سپاسگزارم . اما پست شما خیلی قدیمی هست (۲۰۱۲). کسی میدونه این هزینه ها و مبالغ در سال ۲۰۱۵چه تغییراتی داشته ؟
دوست عزيز ممنون از اطلاعاتتون. يه سوال داشتم اونم اينكه تو جمع هزينه ها مبلغ مدرسه رو ننوشتي آيا با احتساب اون به سي و پنج هزارتا رسيدي يا اون رو بايد اضافه كني ؟ در ضمن مدرسه ماهي هزارو چارصد دلار بود يا يك ترم تحصيلي ؟

RE: هیوستون، ایالت تگزاس - samane1363 - 2015-07-11

(2015-07-11 ساعت 14:15)shervin56 نوشته:  
(2015-07-11 ساعت 11:49)neda2015 نوشته:  
اجاره خانه
ماشين ده هزار تا
حال هزينه هاي ماهيانه
بيمه ماشين صد دلار
گاز بيست دلار
هزينه هاي خورد و خوراك

از اطلاعاتتون بی نهایت سپاسگزارم . اما پست شما خیلی قدیمی هست (۲۰۱۲). کسی میدونه این هزینه ها و مبالغ در سال ۲۰۱۵چه تغییراتی داشته ؟
دوست عزيز ممنون از اطلاعاتتون. يه سوال داشتم اونم اينكه تو جمع هزينه ها مبلغ مدرسه رو ننوشتي آيا با احتساب اون به سي و پنج هزارتا رسيدي يا اون رو بايد اضافه كني ؟ در ضمن مدرسه ماهي هزارو چارصد دلار بود يا يك ترم تحصيلي ؟
دوست عزیز، ایشون قیمت اجاره منزل رو در مناطقی که مدارس خوب وجود دارند،۱۴۰۰اعلام کردند نه قیمت شهریه مدرسه را

RE: هیوستون، ایالت تگزاس - afrand - 2015-07-12

سلام به ایرانیای ساکن هیوستون
سوالی ازتون دارم میشه یک منطقه خوب که مدارس خیلی خوبی رو داشته باشه برای زندگی معرفی کنید ؟ من الان دالاس هستم البته منطقه پلینو . خوشبختانه اینجا منطقه خوبش و مدارس خوبش همین پلینو است که بسیاری از ایرانیها اینجا هستند. آیا میتونیم چنین منطقه ای رو در هیوستون هم پیدا کنیم که در واقع هم خیلی خوب و هم ایرانی نشین باشه ؟ ممنون از پاسختون

RE: هیوستون، ایالت تگزاس - renausa - 2015-07-12

(2015-07-12 ساعت 00:30)afrand نوشته:  سلام به ایرانیای ساکن هیوستون
سوالی ازتون دارم میشه یک منطقه خوب که مدارس خیلی خوبی رو داشته باشه برای زندگی معرفی کنید ؟ من الان دالاس هستم البته منطقه پلینو . خوشبختانه اینجا منطقه خوبش و مدارس خوبش همین پلینو است که بسیاری از ایرانیها اینجا هستند. آیا میتونیم چنین منطقه ای رو در هیوستون هم پیدا کنیم که در واقع هم خیلی خوب و هم ایرانی نشین باشه ؟ ممنون از پاسختون

Katy Isd مدارس خوبی داره. یه مقدار نسبت به downtown دورتر هست.