مهاجرسرا
اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزای گوناگونی (Diversity Visa) (https://www.mohajersara.org/forum/forum-5.html)
+---- انجمن: گرین کارت لاتاری ۲۰۱۲ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-63.html)
+----- انجمن: برندگان گرین کارت لاتاری ۲۰۱۲ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-79.html)
+----- موضوع: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت (/thread-4883.html)

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - m0na_000 - 2012-09-23

(2012-09-23 ساعت 02:09)frozen mind نوشته:  
(2012-09-22 ساعت 21:51)m0na_000 نوشته:  سلام دوستان یه سوال فوری داشتم
من یه هفتس اومدم لس آنجلس و آدرس گرین کارتمو تو فرودگاه عوض کردم.... حالا یه مسئله ای واسم پیش اومده که ترجیح میدم آدرسو دوباره عوض کنم امکانش هست ؟
2- واینکه جایی هست که بشه مراحل صدورو دنبال کرد ؟

اداره جات اینجا همینچوری گیج تشریف دارن، ببین می تونی کاری کنی کلا مخشون هنگ کنه؟!!
اینو جدی می گم.

آخه ترجیح میدادم این شخصی که آدرسشو دادم تحویل نگیره چون من از اینجا میرم.اگه به دست اون برسه و به من نده من میتونم پیگیری کنم از نظر قانونی ؟
یا جایی هست که بشه فهمید کار در چه مرحله ای هست منظورم صادر شدن کارت یا گرفتنش هست
خواهش میکنم هرکی هرچی میدونه کمکم کنه .

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - afshin4749 - 2012-09-23

(2012-09-22 ساعت 19:04)M.Haghighi نوشته:  با سلام به دوستان .ما در شهر آستین تگزاس هستیم ومن آپارتمانی یک خوابه به قیمت ماهیانه 749 دلار کرایه کردیم در موقیت بسیار خوبی قرار داره ..............................
دوست خوبم سلام ،

متاسفانه مشکل کسانی که به شما خونه اجاره دادن ، پیدا کردن نفر جایگزین نیست !!!! بلکه اون اجاره ای هستش که بعنوان جریمه تخلیه زود هنگام از شما طبق قرارداد مطالبه خواهند کرد . شما حتی اگر کسی رو هم معرفی کنید ، اونا این جریمه رو از شما خواهند گرفت ، چون قرارداد تغییر میکنه و شخص دیگری با مشخصات متفاوتی جایگزین میشه . اگر هم بخواید که قرارداد به اسم شما بمونه بازم امکان نداره !! چون شخص جایگزین هم برای بسیاری از کارها نیاز به ارائه مدارک سکونت مثل قرارداد لیز به خیلی از جاها داره . موفق باشید .

(2012-09-22 ساعت 20:24)behina نوشته:  سلام دوستان خدا را شکر که بالاخره ما هم به این قسمت وارد شدیم. میشه لطفا بگید آیا تبدیلی وجود داره که بتونیم وسایل برقی کوچک را با خودمون بیاریم؟

سلام دوست خوبم ،

اکیداً توصیه میکنم که اینکار رو نکنید !!! چون اصلاً به صرفه نیست . اینجا من جارو برقی خریدم 38 دلار ، تستر خریدم 10 دلار ، دی وی دی پلیر خریدم 34 دلار ماکرو ویو خریدم 29 دلار . سشوار خریدم 11 دلار ، ماشین اصلاح خریدم 9 دلار . همه اینا رو هم از مایر و والمارت خریدم . حالا خودتون قضاوت کنید که آیا ارزش داره یا نه ؟ موفق باشید .

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - gol1 - 2012-09-23

(2012-09-22 ساعت 22:12)ehsan1095 نوشته:  با سلام امتحان ايين نامه همانطور كه بچه ها گفتند سؤالات تكراري دارد .ولي يكسري مواردي است كه شايد به دردتان بخورد،بايد صبح زودتر به DMVبرويد چون صف است و ممكن است زياد وقتتان گرفته شود ،از شما كارت شناسايي ميخواهد كه ما گرين كارتمان را داديم همراه فرم پر شده براي درخواست گواهينامه و چيز ديگري از ما نخواست،اگر چشمتان ضعيف است عينكتان را فراموش نكنيد،عكس نياز نيست خودشان همان روز ميگيرند پس خوش تيپ برويد تا عكس گواهينامه خوب باشد،سؤالات توي سايت را حتما مرور كنيد،اگر گواهينامه ايران را داريد حتما همراهتان باشد(من با ترجمه أش بردم كه هم اصل را نگاه كرد و هم ترجمه را)،براي امتحان عملي بلافاصله بعد از قبولي در ايين نامه همانجا ميتوانيد وقت بگيريد (نگران نباشيد حتي اگر بخواهيد تمرين كنيد چون شلوغ است براي همان روز وقت نميدهند پس فرصت كافي داريد)،ميتوانيد به طريقه اينترنتي وقتتان را تغيير دهيد، براي امتحان شهر ارامش داشته باشيد،خيلي خيلي خيلي مراقب عابر پياده باشيد،وقت امتحان عملي را بعد از ظهر خصوصا موقع تعطيلي مدارس نگيريد چون شلوغ است .
گواهینامه ایران چه تاثیری در گواهینامه گرفتن تان داشت چون من وقت نمی کنم ترجمه اش کنم فقط گواهینامه بین الملی گرفتم

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - Omidooo - 2012-09-23

(2012-09-22 ساعت 20:24)behina نوشته:  سلام دوستان خدا را شکر که بالاخره ما هم به این قسمت وارد شدیم. میشه لطفا بگید آیا تبدیلی وجود داره که بتونیم وسایل برقی کوچک را با خودمون بیاریم؟

به نظر بنده حتی اگه میخواهید وسائل خودتون رو بیارید تو فکر مبدل نباشید. اینجا به راحتی میتونید همون مبدل رو پیدا کنید. به این لینک سر بزنید. قیمتش هم مناسبه.
موفق باشید

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - SH1A2R3 - 2012-09-23

(2012-09-22 ساعت 10:30)nilufar نوشته:  
(2012-09-22 ساعت 06:00)SH1A2R3 نوشته:  دوستای گلم من 10 روز بعد از ورودم امتحان گواهینامه رو دادم که ایین نامه بار اول قبول شدم سوالا 99%تکراری بودن.من به زبان فارسی امتحان دادم که راحتتر از اینگلیسیه.با در دست داشتن ترجمه گواهینامه دارم خودم به تنهایی ماشین میرونم دخترم رو میبرم مدرسه-از مدرسه مییارمش و هر جاییی خواستم میرم.
گرین کارت شوهرم چند روز قبل اومد گرین کارت من و دخترم هم همین چند دقیقه پیش دوستم زنگ زد که رسیده.کارها یواش یواش داره پیش میره....

شایرا جان میشه در مورد مدرسه دخترت توضیح بدی که روش تدریسشون به چه صورته ؟و چه مدرسه ای رو انتخاب کنیم بهتره ؟وچه مدارکی رو برای ثبت نام از این جا باید با خودمون ببریم
سلام دوست من
باید به عرضتون برسونم من با مراجعه به مدرسه منطقه ای که ساکنیم گفتن باید یه امتحان ازش بگیرن بعد از امتحان چون انگلیسی دخترم خوب نبود گفتن بهتره بره مدرسه ای که همه هم شرایط ایشونن البته تصمیم رو به عهده ما گذاشتن که ما قبول کردیم.
مدارکی که لازمه ادرس و کپی اجاره نامه-کپی ترجمه واکسیناسیون-کپی ویزا-قبض اب و برق یا گاز که فعلاما نداشتیم.و فرمهایی که باید پر کنیم.
دخترم از مدرسه اش خیلی راضیه چون مجبوره انگلیسی صحبت کنه داره سریع پیشرفت میکنه.

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - indmehdi - 2012-09-23

(2012-09-23 ساعت 04:06)m0na_000 نوشته:  
من یه هفتس اومدم لس آنجلس و آدرس گرین کارتمو تو فرودگاه عوض کردم.... حالا یه مسئله ای واسم پیش اومده که ترجیح میدم آدرسو دوباره عوض کنم امکانش هست ؟

اداره جات اینجا همینچوری گیج تشریف دارن، ببین می تونی کاری کنی کلا مخشون هنگ کنه؟!!
اینو جدی می گم.

آخه ترجیح میدادم این شخصی که آدرسشو دادم تحویل نگیره چون من از اینجا میرم.اگه به دست اون برسه و به من نده من میتونم پیگیری کنم از نظر قانونی ؟
یا جایی هست که بشه فهمید کار در چه مرحله ای هست منظورم صادر شدن کارت یا گرفتنش هست

خیر؛ از نظر قانونی هیچ کاری نمیتونی بکنی. اگه بیاد دست طرف و بهت نده، باید دوباره درخواست صدور بدی و ادعای مفقودی کنی که علاوه بر زمانبر بودن پروسه، حدود 1000 دلار هم پات آب میخوره.
یه کاری میشه کرد احتمالاً. توی پست خصوصی بهت میگم. اگه کار داد، بیا اینجا اعلام کن! :-)

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - cmbt - 2012-09-23

اینو جدی می گم.

سلام،شما با شماره پیگیری که بالایwelcome letter است میتوانید تمام مراحل صدور گرین کرد تا زمان تحویل به پست را در سایتش پیگیری کنید و وقتی‌ به آدرسی که دادید پست شود ،از سایت می‌فهمید.

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - SH1A2R3 - 2012-09-23

(2012-09-22 ساعت 08:07)Orchin نوشته:  
(2012-09-22 ساعت 06:00)SH1A2R3 نوشته:  دوستای گلم من 10 روز بعد از ورودم امتحان گواهینامه رو دادم که ایین نامه بار اول قبول شدم سوالا 99%تکراری بودن.من به زبان فارسی امتحان دادم که راحتتر از اینگلیسیه.با در دست داشتن ترجمه گواهینامه دارم خودم به تنهایی ماشین میرونم دخترم رو میبرم مدرسه-از مدرسه مییارمش و هر جاییی خواستم میرم.
گرین کارت شوهرم چند روز قبل اومد گرین کارت من و دخترم هم همین چند دقیقه پیش دوستم زنگ زد که رسیده.کارها یواش یواش داره پیش میره....
شایرای عزیز
میتوانی درباره مکان زندگیتان ازلحاظ قیمت ومساحت وماشینی که گرفتی وهزینه های زندگی درآنجادراین مدت اقامتت هم توضیح بدهی ممنون میشوم.
ما در منطقه خیلی خوب و به اصطلاح بالا شهر ایرواین خونه 1500 فیت گرفتیم 2000$(البته دوست نداشتیم اینقدر اجاره بدیم ولی بدلیل اینکه این مدرسه دخترم خیلی خوبه و نمره 10 از 10 بهش دادن و دوستمون هم ایرواین زندگی میکنن و خیلی هوامونو دارن ما مجبور به پرداخت این مبلغ شدیم.ولی منطقه بسیار باکلاس و امن و با مناظر زیباییه.من هر روز که دخترم رو میبرم مدرسه از اینکه اینجا هستم خدا رو شکر میکنم اونقدر رانندگی مرتب و با قانونی دارن که ادم از رانندگی با اطمینان و با نظم لذت میبره.من خودم جزو کسایی بودم که ایران وحشتناک رانندگی میکردم و هرگز فکر نمیکردم یه روز با رعایت قوانین بتونم رانندگی کنم ولی نظم حاکم در اینجا ادم رو خواه ناخواه ملزم به رعایت قوانین میکنه.
من تویوتا کمری 2010 خریدم12500$
چون ماشین دوستمون بود من مطمئن بودم که مشکلی نداره.
هزینه های کلی که براورد نکردم ولی برای کسایی که دارن مییان اینورها توصیه میکنم برای خرید مبلمان از وسترن لوس انجلس خرید کنن که خیلی ارزونتر در مییاد.
ما با کمک دوستامون تونستیم در کمتر از 3 هفته تمام وسایل لازم برای یه زندگی نرمال رو داشته باشیم.اس اس ان هامون و گرین کارتهامون هم اومده -دخترم داره مدرسه میره.کم کم باید به فکر کار و یا امتحاناتی که برای تایید مدرک ایرانمون لازم داریم باشیم.کالیفرنیا مخارجش زیاده ولی واقعا به طبیعت و هوای خوبش می ارزه.
یه سری تجربیات ریز ریز که خیلی بدردتون میخوره جمع کردم که سر فرصت براتون میگم.
موفق باشین
ارادتمند همه دوستای گلم:شایرا

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - indmehdi - 2012-09-23

(2012-09-23 ساعت 10:19)cmbt نوشته:  

اینو جدی می گم.

سلام،شما با شماره پیگیری که بالایwelcome letter است میتوانید تمام مراحل صدور گرین کرد تا زمان تحویل به پست را در سایتش پیگیری کنید و وقتی‌ به آدرسی که دادید پست شود ،از سایت می‌فهمید.

welcome letter هم که پست میشه به همون آدرسی که ایشون داده. وقتی یارو گرین کاتشو نمیده، welcome letter بهش میده!!!؟

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - nilufar - 2012-09-23

(2012-09-22 ساعت 14:48)majid89 نوشته:  
(2012-09-22 ساعت 14:09)mojtaba_k نوشته:  
(2012-09-22 ساعت 13:16)paymanva نوشته:  دوستانی که الان دارن میرن سن خوزه نظرتون چیه یه جا همه همدیگر ببینیم؟
به نظرم خیلی دارن میرن سن خوزه.
راستی تو سن خوزه هم میشه گواهینامه رو فارسی امتحان داد؟
از کجا باید تهیه کرد؟
ممنون میشم بگید.

سلام
منم با این همایش سن خوزه ای موافقم.تا اونجایی که من می دونم در کالیفرنیا امتحان رانندگی به فارسی میشه داد یکی از دوستانم ۲ سال پیش در همین سن خوزه این کار را انجام داده.

من هم موافقم...
به نظرم بهتره اول یه روش ارتباطی سریع داشته باشیم مثلا یه گروه گوگل یا یاهو و
بعد همه کسایی رو که می شناسیم دعوت کنیم به این گروه و
بعد هم یه قرار حضوری بگذاریم...
اگه همایش برگزار شد ما رو هم بی خبر نذارید

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - ehsan1095 - 2012-09-23

(2012-09-23 ساعت 09:20)gol1 نوشته:  
(2012-09-22 ساعت 22:12)ehsan1095 نوشته:  با سلام امتحان ايين نامه همانطور كه بچه ها گفتند سؤالات تكراري دارد .ولي يكسري مواردي است كه شايد به دردتان بخورد،بايد صبح زودتر به DMVبرويد چون صف است و ممكن است زياد وقتتان گرفته شود ،از شما كارت شناسايي ميخواهد كه ما گرين كارتمان را داديم همراه فرم پر شده براي درخواست گواهينامه و چيز ديگري از ما نخواست،اگر چشمتان ضعيف است عينكتان را فراموش نكنيد،عكس نياز نيست خودشان همان روز ميگيرند پس خوش تيپ برويد تا عكس گواهينامه خوب باشد،سؤالات توي سايت را حتما مرور كنيد،اگر گواهينامه ايران را داريد حتما همراهتان باشد(من با ترجمه أش بردم كه هم اصل را نگاه كرد و هم ترجمه را)،براي امتحان عملي بلافاصله بعد از قبولي در ايين نامه همانجا ميتوانيد وقت بگيريد (نگران نباشيد حتي اگر بخواهيد تمرين كنيد چون شلوغ است براي همان روز وقت نميدهند پس فرصت كافي داريد)،ميتوانيد به طريقه اينترنتي وقتتان را تغيير دهيد، براي امتحان شهر ارامش داشته باشيد،خيلي خيلي خيلي مراقب عابر پياده باشيد،وقت امتحان عملي را بعد از ظهر خصوصا موقع تعطيلي مدارس نگيريد چون شلوغ است .
گواهینامه ایران چه تاثیری در گواهینامه گرفتن تان داشت چون من وقت نمی کنم ترجمه اش کنم فقط گواهینامه بین الملی گرفتم

براي صدور پرميت براي رانندگي لازم بود .(يك ورقه دادند كه شما ميتوانيد تا يكماه به تنهايي رانندگي كنيد و تا ان وقت فرصت داريد امتحان شهر را هم بدهيد)

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - iranian1 - 2012-09-23

دوستان آیا با داشتن گواهینامه ایران باید امتحان شهر را داد یا خیر؟

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - paymanva - 2012-09-23

اقا من هرچی میگردم نمونه سوالات رانندگی رو پیدا نمیکنم.
میشه یکی بذاره من ببینم.
ممنون بچه ها.

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - roghiyeh - 2012-09-23

دوستان یه سوال چند روزیه که منومشغول کرده و هر چی تو اینترنت گشتم نتونستم جوابی براش پیدا کنم.
جریان این سایتهایی که بلیط هواپیما رو از خود ایرلاینها ارزونتر میفروشن چیه؟مثلا من تو سایت خود ترکیش ایر لایت یه بلیط رو میبینم زده 600 دلار ولی همون بلیط رو تو یه سایت دیگه زده 500 دلار با احتساب مالیاتها و بقیه پرداختها.مگه میشه ارزونتر از خود ایر لاین هم بلیط فروخت؟ به عنوان مثال یه وبسایت براتون میذارم که تقریبا قیمتهاش بیست درصد پایینتر از بقیه جاهاست.
http://www.lastminute.com/
لطفا اگه کسی اطلاعی در این زمینه داره یه توضیحی بده.
با تشکر

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - ehsan1095 - 2012-09-23

(2012-09-23 ساعت 17:41)iranian1 نوشته:  دوستان آیا با داشتن گواهینامه ایران باید امتحان شهر را داد یا خیر؟
بله بايد امتحان بدهيد كه با يك خطأي ماژور يا ١٦خطاي ماينور رد ميشويد پس كاملا دقت كنيد

(2012-09-23 ساعت 19:07)paymanva نوشته:  اقا من هرچی میگردم نمونه سوالات رانندگی رو پیدا نمیکنم.
میشه یکی بذاره من ببینم.
ممنون بچه ها.

به تاپيك تجربه ما در گرفتن گواهينامه مراجعه كنيد