مهاجرسرا
هیوستون، ایالت تگزاس - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: هیوستون، ایالت تگزاس (/thread-2333.html)

RE: هیوستون، ایالت تگزاس - sad_sad - 2015-08-16

(2015-08-02 ساعت 02:16)hassan8ir نوشته:  سلام،
من این رو از چند نفر شنیدم. تا زمانی که شما سیتیزن نیستید و گرین کارت دارید نیازی به پرداخت تکس برای پولهایی که خارج از آمریکا دارید ندارید. حالا مطمین نیستم که باید ثابت کنید که این پولها رو از قبل داشتید و یا اینکه اینها درآمد ماهیانه شما هستند. من این دغدغه رو هم دارم و باید بیشتر تحقیق کنمو یک لینک رسمی باید پیدا کنم. چون اینها فقط شنیده هستند. به یک جواب جامع که رسیدم حتمن با شما در میون میزارم.

(2015-08-02 ساعت 00:56)ماندانا.م نوشته:  [quote='hassan8ir' pid='643576' dateline='1438376137']
۳) تا زمانی که گرین کارت دارید از پولهای ارسالی از ایران مالیاتی کسر نمیشه. بهترین راه انتقال پول همون صرافی هست. معمولا حواله دلار یک نرخ خرید داره و یک نرخ فروش با تفاوت مثلن 20 تومان به ازای هردلار. ضمنن ممکنه که شما رو هم حدود 40 دلار بابت کارمزد حواله شارژ کنند. شارژ بیشتر از این برای یک خواله 2500 دلاری منصفانه نیست.

[quote='shervin56' pid='643048' dateline='1438240637']

۳- آيا به پولهاي ارسالي از ايران بصورت ماهانه ماليات تعلق ميگيره و اگه آره چقدر كسر ميشه در ضمن بهترين راه انتقال پول چيه . در ضمن شنيدم صرافي ها درصدي رو كم ميكنند ميفرستند ولي نميدونم چقدر .

سلام .حسن آقامطمءن هستین که کسانی که گرین کارت دارن بابت پولهایی که ارایران براشون می فرستن نبایدمالیات بدن؟چون این موضوع واقعا برای من که قراره همسرم برامون پول بفرسته خیلی مهمه.

برای مبالغ زیر 10000 دلار من چندین بار انجام دادم انتقال پول رو ومسئله ای نداشت و در کل هزینه صرافی ها و کارمزدها از دوطرف حدود 0.5 درصد از کل پول شما میشه ومیتونید با خیال راحت انجام بدید ولی برای مبالغ بالای 10000 دلار با بانکتون تو آمریکا حتما هماهنگ کنید چون علاوه بر مالیات خطر بلوکه شدن پول هم وجود داره

RE: هیوستون، ایالت تگزاس - اميربنيامين - 2015-08-17

(2015-07-29 ساعت 23:34)sce نوشته:  Matiyar جان.
من هم اول برداشتم مثل شما بود و بعد که دیدم ایشون همین پست رو در تاپیک های مربوط به شهرهای دیگه هم مطرح کرده حس کردم که یه جورایی اسکول شدم که جواب دادم.اما بعدش که دقیق شدم دیدم شاید این بنده خدا منظور بدی هم نداشته و بین هیوستون و سان آنتونیو و آتلانتا آگه اشتباه نکنم داره تحقیقات خودش رو انجام میده.اما ایکاش حداقل تو متن پست خودش اینو می گفت تا مشکلی از این مدل پیش نیاد.در نهایت هدف ما فقط انتقال اطلاعاتیه که داریم و امیدوار اینو از همدیگه دریغ نکنیم.
موفق باشین.

با عرض سلام دوستان قبل از هر جيزي عذر خواهي مرا ببذيريد از اينكه مطالب و سوالاتم باعث سو تفاهم شده . اين دوست بزركوارمون درست حدس زدند من و خانواده ام در واقع داريم تحقيقات در مورد شهر وايالتهاي مختلف انجام ميديم به هر حال قبول بفرماييد كه ميبايستي در انتخاب شهر براي ادامه زندكي دقت و تحقيقات لازم رو انجام بديم زيرا كه ديكه فكر ميكنم وقتي براي تصميم كيري اشتباه و يا مجدد و حتي اواره كي نداشته باشيم . باز هم از همه عزيزان ممنون و مجدد معذرت ميخواهم.

RE: هیوستون، ایالت تگزاس - زورو - 2015-08-19

لطفا بفرمایید برای من و همسرم با دختر 14 ساله ماهی چقدر هزینه توی هوستون لازمه ممنون

RE: هیوستون، ایالت تگزاس - lotttery2015 - 2015-08-19

سلام دوستان کسی هست برای حدود نیمه سپتامبر قصد سفر به هیوستون رو داشته باشه و همچنین همخونه کسی میخواد اونجا ؟ من پسر مجرد هستم همچنین قصد دارم ماشین هم تو روزای اول رنت کنم که میتونیم باهم کارهای مربوطه رو انجام بدیم اگر کسی مایل بود پیام خصوصی بده

RE: هیوستون، ایالت تگزاس - jyahuda - 2015-08-20

با سلام خدمت دوستان
من و همسرم و دوقلوهامون که الان تقریبا 3 ساله هستند 2 سال پیش از ایران به هلند مهاجرت کردیم. من یک سفارش کار از یک شرکت معتبر هلندی که تو زمینه نفت و گاز فعالیت داره داشتم و چون شرکت امکانات خوبی در اختیارمون گذاشت خیلی مهاجرت سختی نبود. البته به جز اون قسمتش که دوتا بچه 1 ساله داشتیم و دوران خیلی سختی رو پشت سر گذاشتیم. الان بعد از 2 سال تصمیم گرفتیم هلندو ترک کنیم به خاطر خیلی مسائل که اینجا جاش نیست و هیوستون اولین انتخابمونه.
بنده فقط چند سوال مهم دارم که ممنون میشم اگر دوستان محبت کنند و تجربیاتشونو مطرح کنن.
- اگر بنده یک سفارش کار پرمننت از یک شرکت معتبر تو هیوستون داشته باشم پروسه مهاجرتم به چه صورت خواهد بود؟ البته میدونم که با این شرایط میتونم گرین کارت بگیرم ولی میخوام بدونم ایا از همون اول گرین کارت میگیرم یا ابتدا با یک ویزای موقتی وارد امریکا میشم؟ اگر ویزای موقتی، بعدش چقدر طول میکشه گرین کارت بگیرم؟ ایا ممکنه اصلا بروسه گرین کارت انجام نشه و با همون ویزای موقتی اونجا بمونم؟ اگر گرین کارت بگیرم و کارمو از دست بدم گرین کارتم همچنان معتبره؟
- یک مهندس با حدود 8-10 سال سابقه کار در زمینه offshore و مدیریت پروژه حداقل حقوقش چقدر باید باشه و مالیات بردرامد چند درصد هست؟
- از دوستانی که بچه دارن ممکنه کسی توضیح بده سن ورود به مدرسه چند ساله؟ ایا مدارس رایگانه؟ ایا دوره های preschool وجود داره که رایگان یا ارزون باشه؟ هزینه های daycare چقدر هست؟ ایا دولت کمک میکنه بابت هزینه های daycare؟ اگر بله چه مقدار و چه شرایطی داره؟
من چون 2 سال تو هلند بودم اگر 3 سال دیگه بمونم میتونم برای سیتیزن شیپ اقدام کنم و واسه همین هم خیلی برام مهمه که الکی با مهاجرت به یک جای دیگه بدون پرمننت رزیدنس و گیرین کارت این 2سال رو نابود نکنم و به اصطلاح از اینجا رونده از اونجا مونده نشیم.
دوستان با نظرات البته درستشون میتونن کمک خیلی خیلی بزرگی به بنده و خوانوادم بکنن و از همه پیشاپیش بابت نظراتشون تشکر و قدردانی میکنم

RE: هیوستون، ایالت تگزاس - hrghoreshi - 2015-08-20

(2015-08-19 ساعت 17:03)زورو نوشته:  لطفا بفرمایید برای من و همسرم با دختر 14 ساله ماهی چقدر هزینه توی هوستون لازمه ممنون

برای زندگی نرمال و معمولی تقریبا ماهیانه 2500 تا نیاز دارید. البته بغیر از هزینه های اولیه مهاجرین و تازه واردین، مثل خرید ماشین و غیره.

RE: هیوستون، ایالت تگزاس - behdadK - 2015-08-22

بر و بچه های هیوستون کجا رفتین؟Big Grin

این پای رو از من داشته باشین.
[عکس: attachment.php?aid=3621]

نبینم اینجا خلوت باشه.
جا رو هم برای من باز کنید زود میرسم خدمتتونBig Grin

RE: هیوستون، ایالت تگزاس - jyahuda - 2015-08-23

دوستان سوالات من انگار خیلی سخت بوده کسی نمیاد جواب بده ؟ Tongue

RE: هیوستون، ایالت تگزاس - sce - 2015-08-24

(2015-08-23 ساعت 23:30)jyahuda نوشته:  دوستان سوالات من انگار خیلی سخت بوده کسی نمیاد جواب بده ؟ Tongue
سلام دوست عزیز.
شاید بتونم بخشی از سوالات شما رو پاسخ بدم اما چون سوالات شما مخصوصا در بخش مهاجرتی از کیسی هست که من نبودم شاید دوستان دیگه هم بتونن کمک کنن.
اگر اشتباه نکنم نوع ویزایی که برای شما صادر میشه H1B هست.شما از طرف کارفرماتون دعوت به کار میشین و پرونده اقامت شما هم از همین طریق دنبال میشه.قطع به یقین شما گرین کارت رو در ابتدا دریافت نمی کنین و این پروسه بسته به نوع کیس و شرایط ویزا بولتن گاهی به ده سال هم کشیده میشه.شما در طول این مدت با همون ویزا مشغول کار و زندگی هستین.دوستانی هم که دانشجویی میان اول F1 هستن و بعد به هر طریقی H1 میشن و در نهایت گرین کارت رو میگیرن.ضمنا دیشب با یکی از دوستان که اتفاقا ایشون از بچه های موفق ایرانیه و به همین طریق تا دکترای نفت و گاز اینجا پیش رفته صحبت می کردم.ایشون سال گذشته بالاخره گرین کارت رو گرفتن و می گفتن که بودن دوستانی که حتی با داشتن ویزای H1 موفق به گرفتن گرین کارت نشدن.پس قطعا این موضوع صد در صد به گرین کارت منتهی نمیشه.این کمی تا قسمتی در مورد بحث اول شما.البته به استناد شنیده ها و اطلاعات این حقیر.ضمنا شما اگر گرین کارت رو بگیرین دیگه می تونین هرجا خواستین کار کنین.جالبه که بدونین من خیلی ها رو میشناسم که به همین خاطر حاضر هستن اون بیگاری رو که کارفرماشون ازشون میشکسه رو تحمل کنن فقط به خاطر گرین کارت.قطعا با گرفتن گرین کارت حتی یک لحظه هم تو اون شرکت نمی مونن.این قضیه رو تو هندیا زیاد می بینم.
من رنج حقوقی این زمینه کاری رو نمی دونم.اما فکر نکنم با این مشخصات و تو پروژه های نفت و گاز حقوق شما کمتر از سالی 80 تا 100 هزار تا باشه.تگزاس استیت تکس نداره و فدرال تکس هم به درآمد شما بستگی داره.سوشال سکیوریتی 6.2 و مدیکیر هم 3 درصد.فکر کنم روی هم روی 20 درصد حساب کن.البته بازم دوستان می تونن نظر بدن.
سن ورود به مدرسه 6 ساله و فکر کنم شما از 3 سالگی می تونین بچه رو بفرستین برای پیش مدرسه.بازم فکر می کنم که اگر بچه ها زبان بلد نباشن میشه جاهای ریگان رو هم پیدا کرد.هزینه مهد کوردک هم بسته به جا و کیفیت خدمات متفاوته.من جایی رو تو همین هیوستون میشناسم که تا ماهی 1500 تا هم شارژ می کردن.اما انصافا جای بی نظیری بود.شما برای هفته ای 150 تا 200 تا حساب کنین برای یه جای معمول.من بچه ندارم و بازم بر اساس شنیده ها نقل قول می کنم.
بازم میگم دوستان اگر بتونن این پست من رو تصحیح کنن هم به این دوستمون کمک کردن و هم اطلاعات من رو به روز کردن.
موفق باشین.
ضمنا مارکت نفت و گاز به شدت خرابه و این دوست من دیشب به شدت از جایگاه لرزان خودش تو شرکت نگران بود.پس با اطلاعات کافی قدم تو این راه بزارین.

RE: هیوستون، ایالت تگزاس - jyahuda - 2015-08-25

(2015-08-24 ساعت 01:19)sce نوشته:  
(2015-08-23 ساعت 23:30)jyahuda نوشته:  دوستان سوالات من انگار خیلی سخت بوده کسی نمیاد جواب بده ؟ Tongue
سلام دوست عزیز.
شاید بتونم بخشی از سوالات شما رو پاسخ بدم اما چون سوالات شما مخصوصا در بخش مهاجرتی از کیسی هست که من نبودم شاید دوستان دیگه هم بتونن کمک کنن.
اگر اشتباه نکنم نوع ویزایی که برای شما صادر میشه H1B هست.شما از طرف کارفرماتون دعوت به کار میشین و پرونده اقامت شما هم از همین طریق دنبال میشه.قطع به یقین شما گرین کارت رو در ابتدا دریافت نمی کنین و این پروسه بسته به نوع کیس و شرایط ویزا بولتن گاهی به ده سال هم کشیده میشه.شما در طول این مدت با همون ویزا مشغول کار و زندگی هستین.دوستانی هم که دانشجویی میان اول F1 هستن و بعد به هر طریقی H1 میشن و در نهایت گرین کارت رو میگیرن.ضمنا دیشب با یکی از دوستان که اتفاقا ایشون از بچه های موفق ایرانیه و به همین طریق تا دکترای نفت و گاز اینجا پیش رفته صحبت می کردم.ایشون سال گذشته بالاخره گرین کارت رو گرفتن و می گفتن که بودن دوستانی که حتی با داشتن ویزای H1 موفق به گرفتن گرین کارت نشدن.پس قطعا این موضوع صد در صد به گرین کارت منتهی نمیشه.این کمی تا قسمتی در مورد بحث اول شما.البته به استناد شنیده ها و اطلاعات این حقیر.ضمنا شما اگر گرین کارت رو بگیرین دیگه می تونین هرجا خواستین کار کنین.جالبه که بدونین من خیلی ها رو میشناسم که به همین خاطر حاضر هستن اون بیگاری رو که کارفرماشون ازشون میشکسه رو تحمل کنن فقط به خاطر گرین کارت.قطعا با گرفتن گرین کارت حتی یک لحظه هم تو اون شرکت نمی مونن.این قضیه رو تو هندیا زیاد می بینم.
من رنج حقوقی این زمینه کاری رو نمی دونم.اما فکر نکنم با این مشخصات و تو پروژه های نفت و گاز حقوق شما کمتر از سالی 80 تا 100 هزار تا باشه.تگزاس استیت تکس نداره و فدرال تکس هم به درآمد شما بستگی داره.سوشال سکیوریتی ۶.۲ و مدی*** هم ۳ درصد.فکر کنم روی هم روی 20 درصد حساب کن.البته بازم دوستان می تونن نظر بدن.
سن ورود به مدرسه ۶ ساله و فکر کنم شما از ۳ سالگی می تونین بچه رو بفرستین برای پیش مدرسه.بازم فکر می کنم که اگر بچه ها زبان بلد نباشن میشه جاهای ریگان رو هم پیدا کرد.هزینه مهد کوردک هم بسته به جا و کیفیت خدمات متفاوته.من جایی رو تو همین هیوستون میشناسم که تا ماهی 1500 تا هم شارژ می کردن.اما انصافا جای بی نظیری بود.شما برای هفته ای 150 تا 200 تا حساب کنین برای یه جای معمول.من بچه ندارم و بازم بر اساس شنیده ها نقل قول می کنم.
بازم میگم دوستان اگر بتونن این پست من رو تصحیح کنن هم به این دوستمون کمک کردن و هم اطلاعات من رو به روز کردن.
موفق باشین.
ضمنا مارکت نفت و گاز به شدت خرابه و این دوست من دیشب به شدت از جایگاه لرزان خودش تو شرکت نگران بود.پس با اطلاعات کافی قدم تو این راه بزارین.

SCE عزیز
خیلی تشکر میکنم بابت وقتی که گذاشتی برای جواب دادن به سوالاتم. راستش من فکر میکردم ویزای EB3 به من تعلق بگیره به شرط پیدا کردن کار دایم. ایا در اینصورت بازهم همینقدر طول میکشه برای گرفتن گرین کارت؟
یک سوالی هم در مورد گرفتن پاسپورت داشتم که تو سایت زده 5 سال. ایا این 5 سال از لحظه ورود به امریکا حساب میشه یا از لحظه گرفتن گرین کارت؟
دوستانی که بچه دارن ممنون میشم اگه لطف کنن و کمی اطلاعات بدن

با تشکر
مهدی

RE: هیوستون، ایالت تگزاس - renausa - 2015-08-25

نفت وارد کانال سی دلاری شد. انصاف نیست از آب معدنی ارزونتر شده.

RE: هیوستون، ایالت تگزاس - زورو - 2015-08-25

سلام میشه بگین چطوری یه کارفرما پیدا کنم

RE: هیوستون، ایالت تگزاس - ho_tasha - 2015-08-25

(2015-08-25 ساعت 05:00)renausa نوشته:  نفت وارد کانال سی دلاری شد. انصاف نیست از آب معدنی ارزونتر شده.
با سلام
آقا پس ما چیکار کنیم که نفتی هستیم و میخواییم بیاییم هیوستون ما کلاً بخاطر نفتش داشتیم مییومدیم هیوستون.
دوستان راهنمایی
پس اوضاع نفت از اون چیزی که بود داره خراب تر میشه؟

RE: هیوستون، ایالت تگزاس - mahtaji - 2015-08-25

(2015-08-25 ساعت 11:53)ho_tasha نوشته:  
(2015-08-25 ساعت 05:00)renausa نوشته:  نفت وارد کانال سی دلاری شد. انصاف نیست از آب معدنی ارزونتر شده.
با سلام
آقا پس ما چیکار کنیم که نفتی هستیم و میخواییم بیاییم هیوستون ما کلاً بخاطر نفتش داشتیم مییومدیم هیوستون.
دوستان راهنمایی
پس اوضاع نفت از اون چیزی که بود داره خراب تر میشه؟
من کم و بیش پیگیر اوضاع کاری نفت و offshoreتوی هیوستون هستم به شدت اکثر شرکتا تعدیل نیرو دارن و اکثر فرصتای کاری توی سایتها هم فیک هستن
البته قابل ذکره که اوضاع کارای نفتی تو ایران هم در حال حاضر اصلا خوب نیست

RE: هیوستون، ایالت تگزاس - mahtaji - 2015-08-25

(2015-08-20 ساعت 01:41)jyahuda نوشته:  با سلام خدمت دوستان
من و همسرم و دوقلوهامون که الان تقریبا ۳ ساله هستند ۲ سال پیش از ایران به هلند مهاجرت کردیم. من یک سفارش کار از یک شرکت معتبر هلندی که تو زمینه نفت و گاز فعالیت داره داشتم و چون شرکت امکانات خوبی در اختیارمون گذاشت خیلی مهاجرت سختی نبود. البته به جز اون قسمتش که دوتا بچه ۱ ساله داشتیم و دوران خیلی سختی رو پشت سر گذاشتیم. الان بعد از ۲ سال تصمیم گرفتیم هلندو ترک کنیم به خاطر خیلی مسائل که اینجا جاش نیست و هیوستون اولین انتخابمونه.
بنده فقط چند سوال مهم دارم که ممنون میشم اگر دوستان محبت کنند و تجربیاتشونو مطرح کنن.
- اگر بنده یک سفارش کار پرمننت از یک شرکت معتبر تو هیوستون داشته باشم پروسه مهاجرتم به چه صورت خواهد بود؟ البته میدونم که با این شرایط میتونم گرین کارت بگیرم ولی میخوام بدونم ایا از همون اول گرین کارت میگیرم یا ابتدا با یک ویزای موقتی وارد آمریکا میشم؟ اگر ویزای موقتی، بعدش چقدر طول میکشه گرین کارت بگیرم؟ ایا ممکنه اصلا بروسه گرین کارت انجام نشه و با همون ویزای موقتی اونجا بمونم؟ اگر گرین کارت بگیرم و کارمو از دست بدم گرین کارتم همچنان معتبره؟
- یک مهندس با حدود ۸-۱۰ سال سابقه کار در زمینه offshore و مدیریت پروژه حداقل حقوقش چقدر باید باشه و مالیات بردرامد چند درصد هست؟
- از دوستانی که بچه دارن ممکنه کسی توضیح بده سن ورود به مدرسه چند ساله؟ ایا مدارس رایگانه؟ ایا دوره های preschool وجود داره که رایگان یا ارزون باشه؟ هزینه های daycare چقدر هست؟ ایا دولت کمک میکنه بابت هزینه های daycare؟ اگر بله چه مقدار و چه شرایطی داره؟
من چون ۲ سال تو هلند بودم اگر ۳ سال دیگه بمونم میتونم برای سیتیزن شیپ اقدام کنم و واسه همین هم خیلی برام مهمه که الکی با مهاجرت به یک جای دیگه بدون پرمننت رزیدنس و گیرین کارت این ۲سال رو نابود نکنم و به اصطلاح از اینجا رونده از اونجا مونده نشیم.
دوستان با نظرات البته درستشون میتونن کمک خیلی خیلی بزرگی به بنده و خوانوادم بکنن و از همه پیشاپیش بابت نظراتشون تشکر و قدردانی میکنم

اقای مهندس اگه برای یه مهندس با 8 سال سابقه کار تو زمینه طراحی سازه های offshore کار سراغ دارید ما رو هم فراموش نکنید☺