مهاجرسرا
هیوستون، ایالت تگزاس - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: هیوستون، ایالت تگزاس (/thread-2333.html)

RE: هیوستون، ایالت تگزاس - masood_by - 2015-08-25

(2010-09-27 ساعت 06:37)samin نوشته:  سلام دوستان عزیز مقیم هیوستون

ما تازه واردیم البته هشت ماه لوس انجلس بودیم وچون همسرم اینجا کار بیدا کرد امدیم هیوستون . دنبال یک زوج برای دوستی می گردیم . چون در لوس انجلس
هم بهترین دوستامون را از همین طریق یافتیم. در صورت تمایل لطفا بیغام خصوصی بدید متشکرم.(به علت نداشتن حرف از حرف ب استفاده شد.)

سلام دوست عزیز ما هم تازه اقدام کردیم برای هیوستن اگر خدا خواست و پروندمون قبول شد ساله دیگه هیوستن هستیم و ما هم دوست داریم دوست های خوب داشته باشیم

RE: هیوستون، ایالت تگزاس - renausa - 2015-08-26

مسیر و زمان حرکت اتوبوسها در هیوستون تغییر کرده. برای اطلاعات جدید به ridemetro.org مراجعه کنید.
من تو رادیو شنیدم که برخی مسیرها که مسافر کم داشتند حذف شدند و زمان مسیرهای پر مسافر کمتر شده. میگفت مثلا مسیر وستایمر قراره هر یک ربع اتوبوس بیاد و تا دیر وقت تو شب اتوبوس داشته باشه.
کسانی که تازه میخوان بیان و ماشین اولش ندارن میتونن مسیرها و زمان اتوبوس ها رو چک کنن

RE: هیوستون، ایالت تگزاس - ghazal72 - 2015-08-27

سلام به همه دوستان. یک اتاق از آپارتمانی در منطقه گالریا به مدت یک ماه و نیم یا یک ماه اجاره داده میشود. این اتاق از تاریخ 15 سپتامبر تا پایان نوامبر موجود است. قیمت ماهی 400 دلار شامل اجاره و کلیه هزینه ها از جمله برق و آب و اینترنت. ساکن این آپارتمان یک آقا هستن. ایشون شاغل هستند. در صورت رضایت طرفین بعد از پایان نوامبر امکانش هست که مجددا قرارداد یکساله تمدید بشه. اگر کسی مایل هست برای من پیام خصوصی بذاره.

RE: هیوستون، ایالت تگزاس - IMMI - 2015-08-27

(2015-08-25 ساعت 12:08)mahtaji نوشته:  
(2015-08-25 ساعت 11:53)ho_tasha نوشته:  
(2015-08-25 ساعت 05:00)renausa نوشته:  نفت وارد کانال سی دلاری شد. انصاف نیست از آب معدنی ارزونتر شده.
با سلام
آقا پس ما چیکار کنیم که نفتی هستیم و میخواییم بیاییم هیوستون ما کلاً بخاطر نفتش داشتیم مییومدیم هیوستون.
دوستان راهنمایی
پس اوضاع نفت از اون چیزی که بود داره خراب تر میشه؟
من کم و بیش پیگیر اوضاع کاری نفت و offshoreتوی هیوستون هستم به شدت اکثر شرکتا تعدیل نیرو دارن و اکثر فرصتای کاری توی سایتها هم فیک هستن
البته قابل ذکره که اوضاع کارای نفتی تو ایران هم در حال حاضر اصلا خوب نیست

نفت امروز از زیر 40 دلار برگشت بالای 40. اما این فقط یک پول-بک به سطح حمایتی 46 دلاره که قبلا شکسته. بعد از رسیدن به این محدوده دوباره ریزش میکنه به سمت 35 دلار یا شاید هم پایین تر. من فکر می کنم وقتی رسید به سطح 46 دلار کمی اونجا بازی میکنه و بعد با خبر تصویب توافق تو کنگره یا وتوی اوباما و نهایی شدن توافق، ریزش اصلی شروع میشه.
از اون طرف شرکت های آمریکایی چند سالی میشه که تولید نفت شیل رو شروع و تسریع کردن. این خودش تو سطح عرضه تاثیر بسزایی داشته و آمریکا رو از یک مصرف کننده به صادر کننده تبدیل کرده. پس تقاضا کمتر از قبل شده. ضمن اینکه با بحران چین، تقاضای نفت اون طرف هم پایین اومده. پس خیلی طبیعی هست این ریزش قیمت نفت (متاسفانه برخی این ریزش رو به توافق هسته ای ایران ربط میدن. در حالی که توافق بیشتر نقش کاتالیزر داره و علت اصلی جای دیگه است.) عربستان هم زودتر دست به کار شده بود و با پایین آوردن قیمت نفت قصد داشت که تولید شیل اویل رو متوقف کنه که تا حدی هم موفق بوده. اما نکته اصلی رو باید تو گزارش آگست شرکت Cameron و همچنین Schlumberger جستجو کرد. چیزی که به نظر میرسه باعث خرید سهام شرکت Cameron International Corp توسط Schlumberger بشه. شرکت های آمریکایی به شدت در حال فعالیت برای کاهش قیمت تمام شده نفت شیل هستن. به طوری که قیمت تمام شده شیل اویل از بالای 70 دلار در اوایل سال 2014 به حدود 60 دلار در اواخر 2014 و طبق گزارش این دو شرکت به حدود 45 دلار در گزارش 6 ماهه اول 2015 رسیده. پیش بینی این هست که با مشارکت این دو شرکت و فعالیت های بیشتر برای بهبود تکنولوژی، قیمت تمام شده به حدود 30 دلار در سال 2016 کاهش پیدا کنه. به نظرم در اواخر سال 2016 میشه گفت که این شرایط دشوار شرکت های نفتی سروسامان بگیره و ثبات بیشتری پیدا کنه. بعد سال 2017 دوباره پروژه های جدید و دوران شکوفایی دوباره آغاز بشه. البته این ها همش تحلیل های شخصی هست و فقط با توجه به افق پیش رو بدون درنظر گرفتن حوادث پیش بینی نشده بیان شده. اگه دوستان نظرهای متفاوتی دارن خوشحال میشم به بحث بگذارین.

RE: هیوستون، ایالت تگزاس - renausa - 2015-08-27

موافقم باهات. اینکه تو اخبار داخلی ما عربستان رو مقصر جلوه میدن و بعضی ها لغو تحریمهای ایران دلیل کاهش قیمت میدونند، دلیل اصلی نیست.
دلیل اصلی نبوغ آمریکایی ها هست که تونستند تولید نفت رو در آبهای عمیق و همچنین شیل ها اقتصادی کنند.
دیگه فکر کنم تا سالها باید با نفت 100 دلاری خداحافظی کرد.
محیط زیستی ها هم بد جور به پر و پای تولید کنندگان شیل می پیچند ولی اگر قرار بود کسی انقدر به محیط زیست توجه کنه صیح هم نباید با ماشین بنزینی بره سر کار.

الان هم به نظر اوضاع downstream در اینجا بد نباشه. نفت و گاز ارزون رو میگیرند ولی قیمت بتزین و گاز برای مصرف کننده به اندازه قیمت نفت کاهش نداشته

خدا کمک کنه ما که کارمون در این زمینه هست survive کنیم. تا اوضاع پایدار بشه.
درآمد ایران هم باز این وضع تعریفی نخواهد داشت.

RE: هیوستون، ایالت تگزاس - ho_tasha - 2015-08-27

(2015-08-27 ساعت 20:30)IMMI نوشته:  
(2015-08-25 ساعت 05:00)renausa نوشته:  نفت وارد کانال سی دلاری شد. انصاف نیست از آب معدنی ارزونتر شده.
با سلام
آقا پس ما چیکار کنیم که نفتی هستیم و میخواییم بیاییم هیوستون ما کلاً بخاطر نفتش داشتیم مییومدیم هیوستون.
دوستان راهنمایی
من کم و بیش پیگیر اوضاع کاری نفت و offshoreتوی هیوستون هستم به شدت اکثر شرکتا تعدیل نیرو دارن و اکثر فرصتای کاری توی سایتها هم فیک هستن

نفت امروز از زیر 40 دلار برگشت بالای 40. اما این فقط یک پول-بک به سطح حمایتی 46 دلاره که قبلا شکسته. بعد از رسیدن به این محدوده دوباره ریزش میکنه به سمت 35 دلار یا شاید هم پایین تر. من فکر می کنم وقتی رسید به سطح 46 دلار کمی اونجا بازی میکنه و بعد با خبر تصویب توافق تو کنگره یا وتوی اوباما و نهایی شدن توافق، ریزش اصلی شروع میشه.
از اون طرف شرکت های آمریکایی چند سالی میشه که تولید نفت شیل رو شروع و تسریع کردن. این خودش تو سطح عرضه تاثیر بسزایی داشته و آمریکا رو از یک مصرف کننده به صادر کننده تبدیل کرده. پس تقاضا کمتر از قبل شده. ضمن اینکه با بحران چین، تقاضای نفت اون طرف هم پایین اومده. پس خیلی طبیعی هست این ریزش قیمت نفت (متاسفانه برخی این ریزش رو به توافق هسته ای ایران ربط میدن. در حالی که توافق بیشتر نقش کاتالیزر داره و علت اصلی جای دیگه است.) عربستان هم زودتر دست به کار شده بود و با پایین آوردن قیمت نفت قصد داشت که تولید شیل اویل رو متوقف کنه که تا حدی هم موفق بوده. اما نکته اصلی رو باید تو گزارش آگست شرکت Cameron و همچنین Schlumberger جستجو کرد. چیزی که به نظر میرسه باعث خرید سهام شرکت Cameron International Corp توسط Schlumberger بشه. شرکت های آمریکایی به شدت در حال فعالیت برای کاهش قیمت تمام شده نفت شیل هستن. به طوری که قیمت تمام شده شیل اویل از بالای 70 دلار در اوایل سال ۲۰۱۴ به حدود 60 دلار در اواخر ۲۰۱۴ و طبق گزارش این دو شرکت به حدود 45 دلار در گزارش ۶ ماهه اول ۲۰۱۵ رسیده. پیش بینی این هست که با مشارکت این دو شرکت و فعالیت های بیشتر برای بهبود تکنولوژی، قیمت تمام شده به حدود 30 دلار در سال ۲۰۱۶ کاهش پیدا کنه. به نظرم در اواخر سال ۲۰۱۶ میشه گفت که این شرایط دشوار شرکت های نفتی سروسامان بگیره و ثبات بیشتری پیدا کنه. بعد سال 2017 دوباره پروژه های جدید و دوران شکوفایی دوباره آغاز بشه. البته این ها همش تحلیل های شخصی هست و فقط با توجه به افق پیش رو بدون درنظر گرفتن حوادث پیش بینی نشده بیان شده. اگه دوستان نظرهای متفاوتی دارن خوشحال میشم به بحث بگذارین.
با سلام دوست عزیز تحلیل جالبی کردین با سپاس.
من هم یه ذره تو نفت و گاز هستم. اول از همه شما میدونید زمانی که تولید نفت صرفه اقتصادی نداشته باشه پس تولید بی دلیل اهمیتی نداره مخصوصاً برای مکان هایی که نفت خصوصی است و عمومی نیست. اما در ایران برعکس ارزون بشه سعی می کنیم تولید بیشتر بشه. من کاری به سیاسیکاریش ندارم ولی جالبه که هزینه تولید یک بشکه نفت حفاری شده به روش عادی بسیار به مراتب پایین تر است از یک بشکه نفت شیل. پس چگونه است که آیا به سود است نفت شیل تولید بشه چون اون چیزی که ما اینجا تو ایران دنبال م یکنیم خیلی از جاها پروژه تولید نفت شیل رو متوقف کردن چون هزینه هاش اصلاٌ به صرفه نیست. البته شما نگفتین که این قیمت ها به چه صورت هست ولی من احتمال میدم که منظور برای تولید یک بشکه است!!!!!
چطور امکان داره وقتی یک بشکه نفت شیل 60 دلار هزینه داشته باشه بعد 40 دلار بفروشی تولید کنی اون هم اونجا که همه چیز برنامه ریزی شدس.
البته من هم خودم نگران این وضعیت هستم.
امیدوارم که تونسته باشم تحلیلی کرده باشم و باعث ناراحتی شما نگردیده باشم.
موفق باشید.

(2015-08-27 ساعت 21:00)renausa نوشته:  موافقم باهات. اینکه تو اخبار داخلی ما عربستان رو مقصر جلوه میدن و بعضی ها لغو تحریمهای ایران دلیل کاهش قیمت میدونند، دلیل اصلی نیست.
دلیل اصلی نبوغ آمریکایی ها هست که تونستند تولید نفت رو در آبهای عمیق و همچنین شیل ها اقتصادی کنند.
دیگه فکر کنم تا سالها باید با نفت 100 دلاری خداحافظی کرد.
محیط زیستی ها هم بد جور به پر و پای تولید کنندگان شیل می پیچند ولی اگر قرار بود کسی انقدر به محیط زیست توجه کنه صیح هم نباید با ماشین بنزینی بره سر کار.

الان هم به نظر اوضاع downstream در اینجا بد نباشه. نفت و گاز ارزون رو میگیرند ولی قیمت بتزین و گاز برای مصرف کننده به اندازه قیمت نفت کاهش نداشته

خدا کمک کنه ما که کارمون در این زمینه هست survive کنیم. تا اوضاع پایدار بشه.
درآمد ایران هم باز این وضع تعریفی نخواهد داشت.

ببین بخش پایین دستی با تاخیر دچار بحران میشه. الان یک سال هست که قیمت نفت ریزش خودش رو شروع کرده. اما با یک لگ 6-8 ماهه قیمت فرآورده های مشتقی کاهش پیدا کرد. حتی قیمت گاز کاهشی مثل نفت نداشته. اما قیمت محصولات پتروشیمیایی بازم کاهش داشته. یعنی خوراک ارزون تر شده اما محصولاتشون بیشتر ارزون شده. مثلا گاز مایع فقط طی این5ماه از500دلار به 320دلار رسیده که با کاهش ارزش یوآن چین قیمت این محصول در بازار چین295دلار هرتن میشه. بعد متانولی که قبلا 450 دلار بوده تو هند310 دلار شده که در چین میشه 266دلار یا نفتا در هند420 دلار شده و در چین شده 395 دلار. پس این ضرر به همه بخش ها میرسه اما شدتش متفاوت هست. نفت خیلی سخت بتونه خودش رو بالای 70 برسونه. در حالت عادی من نوسان بین 45-65 دلار رو منطقی می دونم.
در مورد محیط زیست هم این ها دارن روز به روز رو تکنولوژِی خودشون کار میکنن. مطمئنا بحث زیست محیطی رو هم در نظر میگیرن.

(2015-08-27 ساعت 21:57)ho_tasha نوشته:  
(2015-08-27 ساعت 20:30)IMMI نوشته:  
با سلام
دوستان راهنمایی

از اون طرف شرکت های آمریکایی چند سالی میشه که تولید نفت شیل رو شروع و تسریع کردن. این خودش تو سطح عرضه تاثیر بسزایی داشته و آمریکا رو از یک مصرف کننده به صادر کننده تبدیل کرده. پس تقاضا کمتر از قبل شده. ضمن اینکه با بحران چین، تقاضای نفت اون طرف هم پایین اومده. پس خیلی طبیعی هست این ریزش قیمت نفت (متاسفانه برخی این ریزش رو به توافق هسته ای ایران ربط میدن. در حالی که توافق بیشتر نقش کاتالیزر داره و علت اصلی جای دیگه است.) عربستان هم زودتر دست به کار شده بود و با پایین آوردن قیمت نفت قصد داشت که تولید شیل اویل رو متوقف کنه که تا حدی هم موفق بوده. اما نکته اصلی رو باید تو گزارش آگست شرکت Cameron و همچنین Schlumberger جستجو کرد. چیزی که به نظر میرسه باعث خرید سهام شرکت Cameron International Corp توسط Schlumberger بشه. شرکت های آمریکایی به شدت در حال فعالیت برای کاهش قیمت تمام شده نفت شیل هستن. به طوری که قیمت تمام شده شیل اویل از بالای 70 دلار در اوایل سال ۲۰۱۴ به حدود 60 دلار در اواخر ۲۰۱۴ و طبق گزارش این دو شرکت به حدود 45 دلار در گزارش ۶ ماهه اول ۲۰۱۵ رسیده. پیش بینی این هست که با مشارکت این دو شرکت و فعالیت های بیشتر برای بهبود تکنولوژی، قیمت تمام شده به حدود 30 دلار در سال ۲۰۱۶ کاهش پیدا کنه. به نظرم در اواخر سال ۲۰۱۶ میشه گفت که این شرایط دشوار شرکت های نفتی سروسامان بگیره و ثبات بیشتری پیدا کنه. بعد سال 2017 دوباره پروژه های جدید و دوران شکوفایی دوباره آغاز بشه. البته این ها همش تحلیل های شخصی هست و فقط با توجه به افق پیش رو بدون درنظر گرفتن حوادث پیش بینی نشده بیان شده. اگه دوستان نظرهای متفاوتی دارن خوشحال میشم به بحث بگذارین.
با سلام دوست عزیز تحلیل جالبی کردین با سپاس.
من هم یه ذره تو نفت و گاز هستم. اول از همه شما میدونید زمانی که تولید نفت صرفه اقتصادی نداشته باشه پس تولید بی دلیل اهمیتی نداره مخصوصاً برای مکان هایی که نفت خصوصی است و عمومی نیست. اما در ایران برعکس ارزون بشه سعی می کنیم تولید بیشتر بشه. من کاری به ۳۰ یا Cکاریش ندارم ولی جالبه که هزینه تولید یک بشکه نفت حفاری شده به روش عادی بسیار به مراتب پایین تر است از یک بشکه نفت شیل. پس چگونه است که آیا به سود است نفت شیل تولید بشه چون اون چیزی که ما اینجا تو ایران دنبال م یکنیم خیلی از جاها پروژه تولید نفت شیل رو متوقف کردن چون هزینه هاش اصلاٌ به صرفه نیست. البته شما نگفتین که این قیمت ها به چه صورت هست ولی من احتمال میدم که منظور برای تولید یک بشکه است!!!!!
چطور امکان داره وقتی یک بشکه نفت شیل 60 دلار هزینه داشته باشه بعد 40 دلار بفروشی تولید کنی اون هم اونجا که همه چیز برنامه ریزی شدس.
البته من هم خودم نگران این وضعیت هستم.
امیدوارم که تونسته باشم تحلیلی کرده باشم و باعث ناراحتی شما نگردیده باشم.
موفق باشید.
بله. هزینه های شیل اویل به مراتب بالاتر هست. اما وقتی نفت 90-100 دلار بود و هزینه تمام شده 75 دلار بود، خب بصرفه بود. وقتی نفت شد 75-80 اون ها هم هزینه تمام شده رو آوردن 60-65. اما مشکل زمانی بیشتر شد که نرخ نزول قیمت نفت از نرخ کاهش هزینه تمام شده شیل اویل پیشی گرفت (دخالت عربستان تو کاهش قیمت نفت). اون جا بود که پروژه های شیل اویل شروع به متوقف شدن کرد و روز به روز از تعداد چاه های فعال کاسته شد. اما الان قیمت تمام شده رسیده به 45 دلار. پس وقتی قیمت نفت بره بالای 45 برای هر بشکه، اینا یکسری چاه ها رو وارد مدار میکنن، بیاد پایین کم می کنن. بعد از یک مدت بازم هزینه هاشون میاد پایین و به 30 و حتی زیر 30 میرسه.
اما خب تا کجا؟ خب میدونیم عربستان افت قیمت نفت رو استارت زد. اما سایر محرک های دیگه باعث کاهش بیشتر نفت شد. از جمله بحران چین. دقت کنین قیمت تمام شده نفت عربستان حدود 11 دلار و ایران کمی بیشتر و حدود 17 دلار هست (البته بعد از رفع تحریم این هزینه تمام شده برای ایران پایین تر میاد). عربستان ظاهرا حدود 750 میلیارد ذخایر ارزی داره. یکسال دیگه با قیمت نفت 35-45دلار و ادامه جنگ یمن و هزینه هایی که تو پاکستان و عراق و س و ری ه و ... میکنه، ذخایر ارزی عربستان به زیر 500 میلیارد دلار کاهش خواهد یافت. و اگه این شرایط ادامه داشته باشه مطمئنا تو سال بعدش این ذخایر میاد زیر 200 میلیارد. که این باعث فلج شدن عربستان میشه. اون ها هم قطعا میدونن و در نتیجه نمیگذارن این اتفاق بیوفته و از یک جایی کاهش تولید رو آغاز می کنن. این که میبینین ایران این وسط مداوم حرف از افزایش تولید میکنه، به نظرم زرنگی ایران و علی الخصوص تیم زنگنه هست. چون به نظرم برنامه شون اینه که اول سهم مناسبی از بازار نفت رو بدست بیارن ولو به قیمت افت بیشتر قیمت نفت، بعد با فلج شدن دولت عربستان، اون رو مجبور به کاهش تولید کنن. حتی اگه کاهش تولید اون موقع به ایران هم سرایت کنه، از سطح فعلی تولید نفت خیلی بیشتر تولید میکنن و بازار به مراتب بهتری دارن.

RE: هیوستون، ایالت تگزاس - behdadK - 2015-08-28

میدونم خیلی زشته که مدریتور هم آف تاپیک بزنه.
دوستان پیشاپیش معذرت میخوام ولی به خاطر اینکه آینده خیلی ها که به هیوستون میرن به قیمت نفت بستگی داره تصمیم گرفتم این پست رو بزنم.

یه خورده تاریخ: در خصوص قیمت نفت حقیقتی که وجود داره اینه که قبل از تصمیم 9 ماه پیش اوپک ما به یک مقطع کاهش قیمت دیگه نفت رسیده بودیم. همه از عربستان انتظار داشتند که به عنوان تنظیم کننده بازار وارد عمل بشه و قیمت نفت رو تنظیم کنه. اما عربستان قبول نکرد که چند علت داشت.
1- میزان مازاد نفت بخش عظیمی از تولید عربستان بود. (حدود 20 درصد)
2- به فرض عدم کاهش تولید عربستان تصور میکرد که قیمت نفت بیشتر از 20% کم نشه و به صرفه نبو.
3- همه انتظار داشتند کل این مازاد عرضه نفت رو عربستان و یا نهایتا اوپک جبران کنه که سهمش نسبت به سالهای گذشته کمتر هم شده بود و داخلش هم همه اعضا به بودجه نفت احتیاج داشتند.
4- روسیه عملا قبل از نشست اوپک به عربستان گفت که هیچ همراهی ای نخواهد کرد (و البته میشد اطمینان داشت که کمی هم تولید رو بیشتر کنه)
5- تجربه افت قبلی به عربستان نشون داد که کاهش عرضه تاثیر سریعی روی افزایش قیمت نداشت و عربستان موند و ضرر همزمان ناشی از کاهش عرضه و کاهش قیمت و عربستان مجدد نمیتونست هر دو رو تحمل کنه

6- و چیزی که عربستان اون زمان اعتقاد زیادی بهش نداشت و بیشتر بهانه بود این بود که اگر نفت روی کانال 80 دلاری حفظ بشه اکتشافات جدید شیل گس به صرفه و اقتصادیه. با توجه به تکنولوژی های موجود از زمان شروع تا تولید در شیل گس بسیار کوتاه و نزدیک به 6 ماهه و به سرعت نفت جدید جایگزین کاهش تولید عربستان میشد و تجربه تلخ قبلی تکرار میشد.

و 7- چیزی که عربستان واقعا ازش میترسید پی بردن به دروغی است که عمری داخل مدرسه و روزنامه و تلویزیون و تاکسی به ما میگند که نفت برای آیندگانه و ما نباید زیاد مصرف کنیم و اینجوری مصرف کنیم 20 سال دیگه 50 سال دیگه 100 سال دیگه تموم میشه. حقیقت اینه که با ادامه حرکت نفت در کانال 100 دلاری 2 اتفاق بزرگ افتاد.
الف- جایگزین موقتش یعنی شیل گس که خیلی منابع بیشتری داره و تولیدش در مقیاس کوچکتر یا بزرگتر و سریعتر امکانپذیره پیدا شد و اقتصادی شد و عملا تا صدها سال رقیب نفت وجود داره. آمریکا که سالهای سال خریدار و وارد کننده نفت بوده به دنبال آزاد سازی صادرات نفت هست و کانادا یکی از تولید کنندگان بزرگ نفت شده. از اون بدتر طبق آمار چین که بزرگترین مصرف کننده نفت هست تا 10 سال دیگه از واردات نفت بی نیاز میشه.
ب- با وجود رشد اقتصادی به دلیل قیمت بالای نفت و تلاش سازمان های حفاظت از محیط زیست و دولت ها که هم علتش پایین آوردن هزینه بود و هم ملاحظات زیست محیطی سهم استفاده از نفت در انرژی رو به کاهش بود (البته میزان استفاده از نفت ثابت بود) که با بهینه سازی ماشین ها و کارخانه ها و ... و استفاده از بیو فیول و ... این اتفاق افتاد و این زنگ خطری بالایی بود. انرژی های تجدید پذیر چندین قدم به اقتصادی تر شدن حرکت کردند. اگر نفت در کانال 100 دلاری ادامه پیدا میکرد. مطمئنا قوانین سخت تر میشد حمایت ها بیشتر و قیمت انرژی های تجدید پذیر ارزانتر . همین الان به عنوان مثال چین سل های خورشیدی بسیار ارزانی تولید کرده

همه این اتفاقات در 8 سال قیمت بالای نفت اتفاق افتاد حالا اگر قرار باشه 8 سال دیگه قیمت بالا باشه کار نفت یکسره است!
خلاصه راحت بهتون بگم عربستان متوجه شد که 50 سال با قیمت پایین نفت فروختن بهتر از کلا 4-5 سال با قیمت بالا نفت فروختن و بعد کاسه گدایی گرفتنه و سعیش اینه که تا جایی که میشه فروش نفت رو زنده نگه داره. اگر شما هم مثل من قصد دارید که در این صنعت بازنشسته بشید راهی ندارید جز اینکه دعا کنید وضع به همین منوال بگذره و قیمت نفت بالا نره. چون تنها در این شرایطه که انرژی های تجدید پذیر و تولید چین و ... دیرتر در مدار میاد و شاید شاید 20-30 سال بعد هم این صنعت زنده باشه.
البته مشکل اصلی اینجاست که ما زمانی وارد بازار کار آمریکا میشیم که کاری برامون نیست و در کوتاه مدت مشکل اساسی برای پیدا کردن کار داریم و بعضی ها میگن چو فردا شود فکر فردا کنیم. ولی فکر این رو بکنین که 10 سال بعد که سنی ازتون گذشت صنعت نفت بترکه و دوباره بخواید در یه فیلد دیگه شروع به کار کنید.

یک نکته :
چندین قیمت اقتصادی برای تولید نفت داریم. اما دو تاش مهمه
1- قیمت تولید برای اکتشاف جدید (شامل هزینه های اکتشاف، خرید زمین و مجوزها و انتقال تجهیزات و تولید نفت با در نظر گرفتن ریسک )
2-قیمت سر به سر اسمترار تولید که همه کارها انجام شده و چاه نفت میده و پایین تر از این نقطه به صرفه نیست تولید.

این که میگن هنوز قیمت ها میصرفه برای تولید منظورشون اکتشاف جدید نیست منظورشون استمرار تولیده (که میگن 30 دلار میخوان بکنن ) که خیلی پایین تر از قیمت اکتشافه جدیده که حداقل 70 دلاره هرچند که همونم نمیصرفه و شرکت ها روز به روز بیشتر قرض بالا میارن. هر چاه شیل گس کمتر از 2 سال عمر میکنه و با پایان عمرش دیگه به اون قیمت ادعایی 30 دلار نمیشه تولید جدید کرد. برای همین تعداد چاه های فعال بیشتر نمیره بالا و روز به روز کمتر میشه و از اون طرف شرکت ها برای پایین آوردن قیمت استمرار تولید ضریب استفاده از چاه رو بالامیبرند و سریعتر نفت رو بیرون میکشند که عمر چاه پایین تر میره.
بخشی از پایین آمدن هزینه استمرار تولید هم به این مربوط میشه که شرکت های کوچک ورشکست میشن و چاههای در حال کار رو شرکت های بزرگ به قیمت نازل میخرند و این قضیه هم تا ابد ادامه نخواهد یافت.

کی اوضاع خوب میشه؟
همیشه این دوران افول در صنعت نفت بوده . به نظر خودم یکی دو سالی طول میکشه که شرکت های نفتی بزرگ تمرکزشون رو از i&E به پتروشیمی و پالایشگاه تبدیل کنند. بعد از این اتفاق و زمانی که اوضاع اقتصادی چین کمی بهتر شد که اون هم مستلزم اینه که اوضاع اقتصادی اروپا کمی بهتر بشه میشه امید داشت که اوضاع رو به بهبودیه.
به قول معروف It has to get way worse to get better

مشکل اساسی الان اینجاست که کارهای نفتی فعلی برای استمرار تولیده و تجربه مهاجران ایرانی بیشتر در I&E و ساخت پالایشگاه و پتروشیمیه که همه متوقف اند.

پ.ن: این فانتزی که عربستان تولید رو کاهش بده صرفنظر از اینکه به نفع هیچ کدوم از شرکت های نفتی در بلند مدت نیست کاملا دور از واقعیته. عربستان به تازگی سیاست کاهش هزینه رو در پیش گرفته و اوراق بهادار داره منتشر میکنه. کسی که قصد کاهش تولید و افزایش قیمت نفت رو داره نیازی به این حرکات نداره و کاملا غیر منطقیه وقتی که 9 ماه تحمل کردی تا همه رو از پا دربیاری درست زمانی که داره نقشه ات عملی میشه پا پس بکشی.
سوییچ جنگ یمن در دست عربستانه و هر لحظه بخواد میتونه هزینه هاش رو کاهش بده. و صندوق ذخایر ارزی هم سالی 200 میلیارد نهایتا با همین وضع موجود آب میره یعنی عربستان برای 4 سال با همین فرمون به راحتی میتونه ادامه بده و خیلی قبل از این داستان ونزولا برشکست میشه عراق به دست و پا می افته و لیبی و غنا و نیجریه و کشور های دیگه به غلط کردن. حالا وضع ایران رو اصلا در نظر نمیگیریم.
خلاصه این که از سرتون بیرون کنید که عربستان بخواد تغییر کلانی در سیاست هاش بده

RE: هیوستون، ایالت تگزاس - IMMI - 2015-08-28

(2015-08-28 ساعت 09:50)behdadK نوشته:  ....

پ.ن: این فانتزی که عربستان تولید رو کاهش بده صرفنظر از اینکه به نفع هیچ کدوم از شرکت های نفتی در بلند مدت نیست کاملا دور از واقعیته. عربستان به تازگی سیاست کاهش هزینه رو در پیش گرفته و اوراق بهادار داره منتشر میکنه. کسی که قصد کاهش تولید و افزایش قیمت نفت رو داره نیازی به این حرکات نداره و کاملا غیر منطقیه وقتی که ۹ ماه تحمل کردی تا همه رو از پا دربیاری درست زمانی که داره نقشه ات عملی میشه پا پس بکشی.
سوییچ جنگ یمن در دست عربستانه و هر لحظه بخواد میتونه هزینه هاش رو کاهش بده. و صندوق ذخایر ارزی هم سالی 200 میلیارد نهایتا با همین وضع موجود آب میره یعنی عربستان برای ۴ سال با همین فرمون به راحتی میتونه ادامه بده و خیلی قبل از این داستان ونزولا برشکست میشه عراق به دست و پا می افته و لیبی و غنا و نیجریه و کشور های دیگه به غلط کردن. حالا وضع ایران رو اصلا در نظر نمیگیریم.
خلاصه این که از سرتون بیرون کنید که عربستان بخواد تغییر کلانی در سیاست هاش بده

عربستان حدود 700 میلیارد ذخایر ارزی داشته که اگه همین 200 میلیارد آب شدگی رو در نظر بگیریم کمتر از 4 سال دیگه تموم میشه. البته ثابت گرفتن این 200 میلیارد درست نیست چون هر سال هزینه هاش افزایش چشمگیری داره. من فکر می کنم نهایت برای 3 سال بتونه ذخیره ارزی داشته باشه. اینکه گفتین عربستان کاهش تولید نخواهد داد، به نظر من درست نیست. اون ناخواسته مجبور به کاهش تولید میشه. اول از همه کاهش تقاضای جهانی. با ورود نفت آمریکا به بازار، نفت ایران هم که بیاد عرضه زیاد میشه و میدونیم با این اوضاع اقتصادی تقاضای نفت کاهش پیدا خواهد کرد. پس رو یک نقطه ای باید عرضه و تقاضا بالانس بشه. در نتیجه مجبور به کاهش تولید هستیم. دوم اینکه بعد از یکی دو سال به دلیل کاهش ذخایر و مشکلات اقتصادی مالی (اگه همین جور بخاد پیش بره و قیمت رو پایین نگه داره) چاره ای جز تغییر سیاست تولید نداره.
به همین خاطر گفتم سال 2017 احتمالا اوضاع نفت ثبات پیدا میکنه.

RE: هیوستون، ایالت تگزاس - renausa - 2015-08-28

هیوستون رده اول مرگ و میر در آمریکا رو به خاطر تصادف در اثر عبور از چراغ قرمز داره
http://m.chron.com/news/houston-texas/houston/article/Houston-leads-the-nation-in-red-light-wreck-6426943.php

RE: هیوستون، ایالت تگزاس - sce - 2015-08-29

(2015-08-28 ساعت 23:35)renausa نوشته:  هیوستون رده اول مرگ و میر در آمریکا رو به خاطر تصادف در اثر عبور از چراغ قرمز داره
http://m.chron.com/news/houston-texas/houston/article/Houston-leads-the-nation-in-red-light-wreck-6426943.php

دقیقا درسته.همین دیروز با یکی از دوستان صحبت می کردم که همینطوری تصادف بدی کرده بود.می گفت طرف با نزدیک به پنجاه تا چراغ قرمز رو رد کرده بود.
خیلی مراقب این موضوع باشین.

RE: هیوستون، ایالت تگزاس - behzad mg - 2015-08-31

با عرض سلام خدمت دوستان گرامی لطفا اگر کسی درباره دو شهر هیستون و دالاس در ایالت تگزاس اطلاعاتی داره و یا اینکه میتونه این دو شهرو در هر زمینه ای مقایسه بکنه ممنون میشم که راهنمایی بکنه . با تشکر

RE: هیوستون، ایالت تگزاس - abdi - 2015-09-01

سلام دوستان كساني كه در هيوستون هستندوگواهينامه تگزاس رو دارند و دنبال كار ميگردن و زبانشون خوب نيست و فعلا دنبال كار موقت هستندميتونن به من ايميل بزنن من خودم اينجا كار ميكنم مراحل استخدام دو روز بيشتر طول نميكشه
كار توي ولت پاركينگ بيمارستان پنج روز در هفته دوشنبه الي جمعه حقوق ماهينانه حدود 1500دلار به غير از تيپ مشتريها ميتونيدحدودا روزي دو ساعت هم اضافه كاري بمونيد خيابان.Holcome

RE: هیوستون، ایالت تگزاس - bahram10 - 2015-09-01

سلام بچه ها

من دنبال یه همخونه تو هیوستون میگردم
6 مهر پرواز دارم از ایران
کسی هست بیاد باهام تو این تاریخ؟ اگر هست به من ایمیل بزنه
afsharbahram@rocketmail.com