مهاجرسرا
اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزای گوناگونی (Diversity Visa) (https://www.mohajersara.org/forum/forum-5.html)
+---- انجمن: گرین کارت لاتاری ۲۰۱۲ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-63.html)
+----- انجمن: برندگان گرین کارت لاتاری ۲۰۱۲ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-79.html)
+----- موضوع: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت (/thread-4883.html)

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - saher - 2012-09-24

( دوستان عزیز از حضورتان خواهش میکنم تا حد امکان مطالب این پست را بصورت پاسخ ( با تمام محتویات مطلب ) جواب ندهید زیرا من میخواهم آن را بردارم و یا تغییر دهم.)از رعایت این موضوع از شما بسیار متشکر هستم. میتوانید با ذکر چند کلمه و پاک کردن بقیه به آن پاسخ دهید.خیلی خیلی ممنون هستم.

دیشب خواهرم و شوهرش به فرانکفورت رفتند و حالا هم یک ساعتی هست که از اونجا به سمت فینیکس رفتند.
دوستان عزیز لطفا" از انعقاد قرارداد یک ساله قبل از پیدا کردن کار خود داری کنند. خانه های فراوانی وجود دارد که بصورت روزانه قرارداد میبندند...
http://losangeles.craigslist.org/
http://losangeles.craigslist.org/roo/
در این سایت میتوانید همخانه شوید ( فول امکانات ) مثلا" یک خانم و یا آقا میخواهد خانه خود را با کس دیگری به اشتراک...
و یا خانه و یا اپارتمان با قیمت نازل ( فول امکانات ) اجاره کنید ( روزانه ) ولی اگر بصورت هفتگی اجاره نمایید معمولا" تخفیف خیلی ویژه دارند و اگر ماهانه اجاره کنید تخفیف تا حد نصف قیمت روزانه....
توجه: اجاره یک ساله خانه و یا آپارتمان قبل از پیدا کردن کار معمولا" ناخشنودی به بار میآرد.
من از طریق همین سایت برایشان پیدا کرده بودم ولی کار به انجا نکشید و دختر یکی از دوستان و همسایه های سابق ما اعلام کرد که ما همین الآن 3 - 4 تا را برایشان آماده کردیم تا ببینند...

دوستان, اشنا در آنجا خیلی مهم میباشد ولی... نوع آن آشنا خیلی خیلی مهم و یک عامل تعیین کننده میباشد.
اگر end اطلاعات از آمریکا باشید نیز بی نیاز از یک اشنا در انجا نیستید....
ما از آشنایمان رضایت کامل داریم و خیلی بصورت دلسوزانه در حال تلاش برایمان هستند و همیشه از آنجا تلفن میکنند! البته به هیچ وجه انتظاری از آنها نداشته و نداریم.
آنها در لس آنجلس هستند و خودشان خیلی جوان و با سابقه سکونت کمتر از هشت ماه در آنجا هستند و لاتاری هم نیستند....

بچه هایک چیز جالب بگویم این سفر برای افراد بینهایت و تا اخرین درجه ممکن غیر قابل پیش بینی است.
اصلا" نمیشود که حکم داد که آمریکا خوب است و یا بد مهاجرت خوب است و یا بد ... این موضوع به افراد بستگی دارد.
مثلا" در همین ایران اگر کسی بپرسد شما میخاهید از اصفهان به مشهد بروید آیا مشهد خوب است یا بد شما چه جوابی میدهید؟
آیا در مشهد کار هست یا نه شما چه جوابی میدهید؟
در این سفر در هر قسمتش در حال بالا و پایین شدن میباشید خیلی از قسمتهایش که برای بعضی ها خوب بوده است برای بعضی دیگر بد بوده و برعکس.
روی هم رفته نظر شخصی من این است که اگر کسی تفکرات خود را از دانسته های ذهنی خود ( نه بدیهیات ) بشورد و کمر همت ببندد تا در آنجا از صفر واقعی شروع کند و فکر ( شش ماه یک بار به ایران ... ) از سر خود بیرون کند محال ممکن است که موفق نشود و اگر احساس نا موفقی کرد اصلا" مال رفتن نبوده است و اشتباه کرده بود که در فکر مهاجرت افتاده بود.

دوستان به این نکته User توجه کنید:
اگر کسی یک سال در آمریکا بماند, حتی اگر گله مند باشد, از نظر من فرد موفقی در امر مهاجرت بوده است و بقیه اش به خودش بستگی دارد...

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - پسرایرونی - 2012-09-24

(2012-09-24 ساعت 13:17)mansour*** نوشته:  امکان صدور گواهی تجرد به صورت الکترونیکی فراهم شد

با تشکر از اطلاعاتتون
ممکنه بفرمایید این گواهی تجرد چه کاربردی دارد؟

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - ali234 - 2012-09-24

(2012-09-24 ساعت 12:47)opayamani نوشته:  سلام دوستان عزیز

عزیزان لس انجلس نشین یه راهنمائی کنید ما می خواهیم بیایم لس آنجلس و اونجا هم غیر از خدا هیچ کس رو نداریم و دو تا بچه کوچولو هم داریم و از ایران هم امکان رزرو هتل نیست برای اقامت موقت چه پیشنهادی دارید من استودیو 6 رو دیدم برای گرفتن خونه از چه کانتی یا شهری شروع کنیم که هزینه اجاره پائین باشه ممنون می شم

این سوال ما هم هست . دوستان اگر اطلاعات دارید دریغ نکنید. با بچه کوچیک خیلی استرس زاست. با تشکر و به امید موفقیت همه .

دوست عزیز ما خودمون برای هفته های اول ( قبل از اجاره خانه ) این هتل رو در نظر گرفتیم ، هوم استیتد اورنج کانتی ، این رو هم بررسی کنید.

http://www.extendedstayamerica.com/Reservations/SelectRoom.html?sid=812df6eb-d785-4a79-9aa0-d6795b5d17cd&

استودیو 6 لس انجلس اگر منظورتون Vannuys هست از یکی دونفر شنیدم محلیتش از نظر نیبرهود و امنیت زیاد خوب نیست البته خودمون از نزدیک که ندیدیم فقط شنیدیم.

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - t.azimaie - 2012-09-25

سلام دوستانی که بلیط british airways یا BMI برای بعد از 13 اکتبر دارند و کنسل شده، می تونن با تماس به شماره 00911244120910 که مسئول خدمات مشتری ایران BA هست بلیطشون رو عوض کنند. فقط نیاز به توانایی مکالمه انگلیسی داره.

من خودم عوض کردم و الان پروازم مشترک BA و lufthansa شد. البته 2 توقف داره که با این وضعیت که هر لحظه ممکنه ارز دولتی رو از رو بلیط ها بگیرن، بهترین راه حل هست، چون مثل اینکه refund 2 3 هفته طول می کشه

سوالی بود در خدمتم

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - ziba-2012 - 2012-09-25

(2012-09-24 ساعت 02:10)daria نوشته:  
(2012-09-24 ساعت 00:45)m0na_000 نوشته:  
(2012-09-24 ساعت 00:20)m0na_000 نوشته:  دوستان من رفتم DMV آیین نامه فارسی نداشت (کالیفرنیا ) گفت رو سایت هست .ولی من چیزی پیدا نکردم.....
از کجا میشه تهیه کرد و اگه کسی لینک دانلودش رو داره و بده ممنون میشم

دوستان من یه جا پیدا کردم لینکشو میذارم شاید به درد شما هم خورد و کساییکه آیین نامه از خود dmv گرفتن ببینن همینه ؟

http://www.dmv.ca.gov/pubs/pubs.htm

سلام
درسته، كتابچه فارسى رو براى من از كاليفرنيا آوردن، دقيقا همينيه كه تو اين لينك هست:
پى دى اف فارسى

دوستان کسی میدونه تو ماساچیوست هم میشه فارس امتحان داد؟

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - 3rip - 2012-09-25

امروز دوتا نامه واسم اومد, روی دوتاش یه A-number و یه reciept number داره, یه سری متن معمولیم هست, این همون ولکام لتره?
امروز اولین روز کاری رو با 90 دلار تجربه کردم. کارم عملگیهBig Grin پسرداییم کارای سنگی خونه انجام میده و من امروز واسه اولین بار باش رفتم شومینه یه خونه رو سنگ تراورتین (اگه درست گفته باشم) کردیم.

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - frozen mind - 2012-09-25

. . . . . . . . . . . . .

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - پسرایرونی - 2012-09-25

(2012-09-25 ساعت 06:53)3rip نوشته:  امروز دوتا نامه واسم اومد, روی دوتاش یه A-number و یه reciept number داره, یه سری متن معمولیم هست, این همون ولکام لتره?
امروز اولین روز کاری رو با 90 دلار تجربه کردم. کارم عملگیهBig Grin پسرداییم کارای سنگی خونه انجام میده و من امروز واسه اولین بار باش رفتم شومینه یه خونه رو سنگ تراورتین (اگه درست گفته باشم) کردیم.

قدم نهادن بر اولین پله موفقیت را به شما تبریک میگم. امیدوارم بقیه پله ها رو هم تا رسیدن به نهایت آرزوهاتون طی کنید.

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - باران90 - 2012-09-25

(2012-09-25 ساعت 00:32)t.azimaie نوشته:  سلام دوستانی که بلیط british airways یا BMI برای بعد از 13 اکتبر دارند و کنسل شده، می تونن با تماس به شماره 00911244120910 که مسئول خدمات مشتری ایران BA هست بلیطشون رو عوض کنند. فقط نیاز به توانایی مکالمه انگلیسی داره.

من خودم عوض کردم و الان پروازم مشترک BA و lufthansa شد. البته 2 توقف داره که با این وضعیت که هر لحظه ممکنه ارز دولتی رو از رو بلیط ها بگیرن، بهترین راه حل هست، چون مثل اینکه refund 2 3 هفته طول می کشه

سوالی بود در خدمتم

دوست عزیز نیاز به این همه دردسر نیست . منم بلیتم برای اکتبر بود با BMI ولی رفتم دفترش که روبروی هتل اوین طبقه همکف هتل آزادیه پولم رو همون روز کامل پس گرفتم فقط نیاز به چک و چونه داشت بهشون گفتم که من یه پرواز دیگه رزرو کردم و اگه پول رو پس ندین نمیتونم قطعیش کنم و ارز دولتی هم که داره برداشته میشه من کلی ضرر میکنم خلاصه انقد اونجا نشستم تا پولمو کامل پس گرفتم از اونجا مستقیم رفتم دفتر لوفتهانزا فقط کافی بود یکم تاریخمو بندازم عقب که بتونم یه بلیت با قیمت خوب بگیرم با خیاله راحت! من که اصلا به BMI اعتماد نداشتم حاضر نشدم تاریخ بلیت و با خودشون عوض کنم.

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - hoda2012 - 2012-09-25

بچه ها زودتر بلیطهاتون رو بگیرین ، از فردا همه خطوط هوایی قیمتهاشون رو میبرن بالا
اینو امروز یه آژانس هوایی گفت ، در ضمن اگه بلیطی امروز OK بشه دیگه شامل این افزایش نمیشه

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - cmbt - 2012-09-25

(2012-09-25 ساعت 15:31)sima s نوشته:  هم عوض كنم لطفاً پيام خصوصي بدين تا برش دارم. راستي با همه اين ترديد ها بليط يك سره رفت رو هم براي چند ماه ديگه گرفتم !!!!!!!! Big Grin البته از ترس گرون شدن و اين برنامه ها.
سیما جان سلام،این نگرانی که شما دارید را همه ما داریم.ولی‌ نگرانی دلیل نمیشه که راهی‌ که می‌خواهیم بریم اشتباه است بلکه هر تغییر حتا اگر خیلی‌ خوب هم نگرانی دارد.راستش این دلیلی‌ که شما پیدا کردید کاملا در مورد من هم صادق است و روز به روز هم داره تشدید می‌شه(همون عذر خواهی‌ که شما کردید من هم اینجا می‌کنم)،ولی‌ تعجب می‌کنم که شما میگید ما اینجا زندگی‌ بی‌ دغدغه داریم؟؟؟؟من اصلا اینطور فکر نمیکنم.اره اگر دغدغه خوب خوردن،خوب پوشیدن و خوب گشتن،ماشین مدل بالا سوار شدن است،موافقم،من دغدغه این چیز هارو ندارم ولی‌‌ای کاش مشکل همین‌ها بود،مشکل خیلی‌ جدی تر است.وقتی‌ در پیاده رو که راه میری یک متر سوار احمق می‌خواد بچتو زیر کنه و اگر هم اعتراض کنی‌ کلی‌ لیچار برت میکنه!وقتی‌ شب می‌خوابی صبح بیدار میشی‌ میبینی‌gmail فیلتر شده و تو هم منتظر ایمیل‌های مهم هستی‌ !تو خیابون که میری همه مثل ....میپیچند جلوت و دو غرت و نیمشن هم باقیه!تو هر جا غیر از چهار دیواری خونت احساس امنیت نمیکنی‌،یک چیز خوشیند در اطرافت نمیبینی که لبخند را به لبت بیاره....این‌ها داغ دقه من است،زندگی‌ تو اینجا مثل این می‌مونه که تو با یک دست لباس شیک و یک جفت کفش آخرین مدل پاشنه بلند ،اصرار داشته باشی‌ تو یک لجنزار قدم بزنی‌!!!! و توقّع داشته باشی‌ کثیف نشی‌!!!مهم‌ترین دلیل من برای مهاجرت آرامش و نظم است.این دو خیلی‌ برای من مهم است،از بی‌نظمی و محیط جنگلی‌ خسته شدم!
دوستان این‌ها نظرات شخصی‌ من است و اصلا در هیچ موردی قصد بحث کردن ندارم و اگر نظرات من مخالف بعضی‌ از شما عزیزان است همین جا عذر خواهی‌ می‌کنم و وارد بحث نمیشوم

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - hoseyn - 2012-09-25

(2012-09-25 ساعت 15:59)cmbt نوشته:  
(2012-09-25 ساعت 15:31)sima s نوشته:  هم عوض كنم لطفاً پيام خصوصي بدين تا برش دارم. راستي با همه اين ترديد ها بليط يك سره رفت رو هم براي چند ماه ديگه گرفتم !!!!!!!! Big Grin البته از ترس گرون شدن و اين برنامه ها.
سیما جان سلام،این نگرانی که شما دارید را همه ما داریم.ولی‌ نگرانی دلیل نمیشه که راهی‌ که می‌خواهیم بریم اشتباه است بلکه هر تغییر حتا اگر خیلی‌ خوب هم نگرانی دارد.
مسلما اين دغدغه همه ماست كه در اين دوراهي به بهترين گزينه برسيم.
من خودم دو تا دليل اصلي براي نرفتن دارم. كه عبارتند از مسايل اقتصادي و مسايل عاطفي.
در عين حال اگرم بخواهم بروم،‌ دلايل 30آ30، اجتماعي،‌ فرصت پيشرفت و حتي مسايل اقتصادي ميتونند برام تعيين كننده باشند.
موضوعي كه شما گفتيد را هم در قالب مسايل اجتماعي در نظر دارم. ولي درست يا غلط به اين پررنگي بهش نگاه نمي كنم. چون عليرغم اينكه توي شهر بسيا خوبي بودم و خاطره منفي برام ايجاد نشده. مطمئنم كه همه جاي دنيا مسايل مطرح شده توسط شما بيش و كم هست.
لازم بذكره كه از روزي كه برگشتم، كفه رفتن به ماندن داره مي چربه و با خبرها و پيش بيني هاي بدي كه هر روز مي رسه، جدي تر به قضيه نگاه مي كنم. البته الان براي عيد نوروز بليط رزرو كردم و حالت پروازي را توي آب نمك خوابوندم. تا ببينيم چه خواهد شد.
ببخشيد كه خيلي كلي گويي بود. نمي خواستم با قوانين سايت منافاتي داشته باشه. همگي موفق باشيدWink

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - پسرایرونی - 2012-09-25

(2012-09-25 ساعت 15:31)sima s نوشته:  سلام دوستان
1- دوستانمون كه اونجا هستن چندان خوشحال نيستن 2- در آوردن يه لقمه نون واقعاً سخته 3- پيدا كردن كار از اون سخت تر. 4- ترس خراب شدن خيلي از پل هاي پشت سر 5- ترس از بين رفتن جذابيت ها و شروع دلتنگي و افسردگي 6- ترس حسرت از دست رفتن داشته هات مثل خونه زندگي كار و........
برای رسیدن به موفقیت داشتن هدفی والا و اراده ای آهنین برای رسیدن به آن الزامیست. شما که حتی در ماندن یا رفتن خود تردید دارید چگونه توقع موفقیت دارید؟. مهاجرت همیشه برای یافتن زندگی بهتر صورت می گیرد وقتی شما از زندگی خود رضایت دارید دلیلی برای مهاجرت وجود ندارد. اما تصمیمی بگیرید که در حسرت نمانید.

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - sima s - 2012-09-25

(2012-09-25 ساعت 15:59)cmbt نوشته:  
سیما جان سلام،این نگرانی که شما دارید را همه ما داریم.ولی‌ نگرانی دلیل نمیشه که راهی‌ که می‌خواهیم بریم اشتباه است بلکه هر تغییر حتا اگر خیلی‌ خوب هم نگرانی دارد.راستش این دلیلی‌ که شما پیدا کردید کاملا در مورد من هم صادق است و روز به روز هم داره تشدید می‌شه(همون عذر خواهی‌ که شما کردید من هم اینجا می‌کنم)،ولی‌ تعجب می‌کنم که شما میگید ما اینجا زندگی‌ بی‌ دغدغه داریم؟؟؟؟من اصلا اینطور فکر نمیکنم.اره اگر دغدغه خوب خوردن،خوب پوشیدن و خوب گشتن،ماشین مدل بالا سوار شدن است،موافقم،من دغدغه این چیز هارو ندارم ولی‌‌ای کاش مشکل همین‌ها بود،مشکل خیلی‌ جدی تر است.وقتی‌ در پیاده رو که راه میری یک متر سوار احمق می‌خواد بچتو زیر کنه و اگر هم اعتراض کنی‌ کلی‌ لیچار برت میکنه!وقتی‌ شب می‌خوابی صبح بیدار میشی‌ میبینی‌gmail فیلتر شده و تو هم منتظر ایمیل‌های مهم هستی‌ !تو خیابون که میری همه مثل ....میپیچند جلوت و دو غرت و نیمشن هم باقیه!تو هر جا غیر از چهار دیواری خونت احساس امنیت نمیکنی‌،یک چیز خوشیند در اطرافت نمیبینی که لبخند را به لبت بیاره....این‌ها داغ دقه من است،زندگی‌ تو اینجا مثل این می‌مونه که تو با یک دست لباس شیک و یک جفت کفش آخرین مدل پاشنه بلند ،اصرار داشته باشی‌ تو یک لجنزار قدم بزنی‌!!!! و توقّع داشته باشی‌ کثیف نشی‌!!!مهم‌ترین دلیل من برای مهاجرت آرامش و نظم است.این دو خیلی‌ برای من مهم است،از بی‌نظمی و محیط جنگلی‌ خسته شدم!
دوستان این‌ها نظرات شخصی‌ من است و اصلا در هیچ موردی قصد بحث کردن ندارم و اگر نظرات من مخالف بعضی‌ از شما عزیزان است همین جا عذر خواهی‌ می‌کنم و وارد بحث نمیشوم

cmbt عزيز متشكرم كه اينقدر واقع بينانه جوابم رو دادي . مي دونم كه به عنوان يك پزشك شرايط اقتصادي و اجتماعي خوبي داشتي و داري عاقلانه نظر ميدي. از راهنمايي هاي شما و بقيه دوستان متشكرم. ميدونين بعضي اوقات برخي دوستان يك جوري احساس شعف دارن از اينكه مهاجرت كردن كه آدم به سلامت عقلش براي اين ترديدها شك ميكنه.

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - nahid.t - 2012-09-25

منهم 3 روزه از مسافرت برگشتم برای بار دوم رفتم بعد از 5 ماه توی پاسپورت هممون زده 5 ماه خارج از امریکا خیلی برای من تعجب اور بود من یه همسفر داشتم که سالی یکبار رفت و امد میکرد میگفت هیچوقت هم بهش ایراد نگرفته بودند توی پاسپورتش هم هیچ چیزی ننوشته بودند من با امارات سانفرانسیسکو رفتم از پروازم اصلا راضی نبودم در مسیر رفت یکی از چمدانه ها شکست در مسیر برگشت هم یکی دیگه طول پروازش هم که خیلی زیاد بود همسفری که راجبش صحبت کردم از لس انجلس بر میگشت ما در پرواز دبی به ایران همسفر شدیم به نظر من ایر فلوت خیلی تمیزتر و بهتر ارزان قیمت تر و منظم تر بود راستش منهم اعتراف میکنم که سفر دومم خیلی من را به تردید انداخت منهم خیلی چیز ها اینجا ازارم میده ولی ترس از پیدا نکردن کار و دوری از عزیزانم از همه چیز ازار دهنده تر است مخصوصا که با این نرخ دلار روز به روز ارزش دارائی هایمان پایین تر میاد از طرفی نمیتونم قید اینده فرزندانم را بزنم و از طرف دیگه همسرم هم حداقل تا دوسال دیگه نمیتونه بیاد و من مجبورم با بچه هام تنها برم خلاصه اینکه شرایط منهم خیلی برای تصمیم گیری سخت شده