مهاجرسرا
لس آنجلس، ایالت کالیفرنیا - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: لس آنجلس، ایالت کالیفرنیا (/thread-101.html)

RE: زندگی و کار در لس آنجلس - wushu kung fu - 2012-08-08

حسین عزیز من از چندتا بروبچ آمریکایی ساکن لس آنجلس در مورد این مناطق خطرناک LA پرسیدم که به من اینا رو گفتن و تاکید کردن هیچ وقت واردش نشم compton,crenshaw,south central

و گفتن واقعا خطرناک هست

حالا یه موقع تور سیاحتی گذاشتی حتما یه ام فایو - چندتا نارنجک و یه خمپاره با خودت ببره اگرم که میتونی صبر کنم تا زمانی که منم بیام اون موقع من با هلیکوپتر ساپورتت میکنم یه جنگی چیزی راه میندازیم Big GrinWink

یه سوال فنی آقا حتی خوده بورلی هیلز هم که ادعا امن بودن داره

http://www.neighborhoodscout.com/ca/beverly-hills/crime/

آمار کمی توش نیست ! خودت اگر تجربه ی در این منطقه داری ممنون میشم در میان بزاری

RE: زندگی و کار در لس آنجلس - mohamad_counter - 2012-08-08

سلام دوستان خوبم
بنده از برنده های 2013 هستم و مقصدم هم کالیفرنیاس، اینجا نجات غریق و مربی شنام میخاستم بدونم اطلاع دارید اونجا کار مرتبط میشه پیدا کرد!
ممنوم

RE: زندگی و کار در لس آنجلس - mehdiii - 2012-08-08

(2012-08-08 ساعت 20:27)mohamad_counter نوشته:  سلام دوستان خوبم
بنده از برنده های 2013 هستم و مقصدم هم کالیفرنیاس، اینجا نجات غریق و مربی شنام میخاستم بدونم اطلاع دارید اونجا کار مرتبط میشه پیدا کرد!
ممنوم

سلام
محمد جان میدونی که سواحل کالیفرنیا معروفه عزیزSmile

RE: زندگی و کار در لس آنجلس - Hossein81 - 2012-08-09

(2012-08-08 ساعت 16:54)wushu kung fu نوشته:  حسین عزیز من از چندتا بروبچ آمریکایی ساکن لس آنجلس در مورد این مناطق خطرناک LA پرسیدم که به من اینا رو گفتن و تاکید کردن هیچ وقت واردش نشم compton,crenshaw,south central

و گفتن واقعا خطرناک هست

حالا یه موقع تور سیاحتی گذاشتی حتما یه ام فایو - چندتا نارنجک و یه خمپاره با خودت ببره اگرم که میتونی صبر کنم تا زمانی که منم بیام اون موقع من با هلیکوپتر ساپورتت میکنم یه جنگی چیزی راه میندازیم Big GrinWink

یه سوال فنی آقا حتی خوده بورلی هیلز هم که ادعا امن بودن داره

http://www.neighborhoodscout.com/ca/beverly-hills/crime/

آمار کمی توش نیست ! خودت اگر تجربه ی در این منطقه داری ممنون میشم در میان بزاری

دوست گرامی..این مناطق شاید به تعداد انگشتهای دست هم ایرانی نداشته باشه..درسته اگر از تو نقشه نگاه کنید من هم همین حدود مناطق رو اشاره کردم ..پر از سیاه پوست و مکزیکی هستش ..شبها به راحتی صدای تیراندازی رو خواهید شنید ...منتظر یه اشاره هستن که گیربازی کنن و دعوا راه بندازن البته خیالی نیست بچه تهرون که ازینا نمیترسه ولی مسلح هستند و تحت تاثیر مواد مخدر همیشه (grass مثل شکلات تو جیبشونه) خلاصه مخشون کلا تعطیله..یعنی بتون بگم اگه پلیس نباشه و یا غفلت کنه اینا چه ها که نمیکنن..

عزیز ،بورلی هیلز کلا از بقیه شهربحثش جداست ..خونه های میلیون دلاری ..ساکنان ثروتمند و متمدن و اکثرا با نفوذ و تعداد زیادی افراد دولتی..مالیات بیشتری میدهند و پلیس هم همیشه هست و غیر محسوس هم بیشتر خیابونها تحت کنترل هست.. هرگونه فرد یا اتومبیل و یا حرکت مشکوک سریعا با حضور پلیس همراه میشه..و اگر هم یک شهروند معمولی جرمی در این منطقه ( حتی یه تصادف یا جریمه) مرتکب بشود خیلی سختگیری میکنند..
ولی در کل آمار جرم هم در لس انجلس بالاست که به علت جمعیت زیادش و وجود افراد ازهر ملیتی که تو کره زمین موجود باشه ..مهاجران عیر قانونی و فقر و بی سوادی.
اینهارو ازین جهت میگم که خودم یکسال تو این منطقه ساکن بودم..امیدوارم یه مقداری قضیه امنیت براتون روشن شده باشه.Cool

در کل باید بگم من تا به حال مشکلی برام پیش نیومده امیدوارم ازین به بعد هم پیش نیاد.Wink

(2012-08-08 ساعت 20:27)mohamad_counter نوشته:  سلام دوستان خوبم
ممنوم

دوست گرامی..حتما میتونید کار مرتبط پیدا کنید ..فقط از زبان غافل نشید تا زمان اومدن و حتما گواهینامه های بین الملی رو در زمینه رشته ورزشیتون بگیرید.//
در اینجا شما با مهد کودکها ،مدارس و دانشگاهها و البته باشگاههای ورزشی خصوصی و عمومی میتونید کار کنید.
مربی خصوصی هم مدنظرتون باشه حتما..ضمن اینکه این امکان هم هست که برای گارد ساحلی کالیفرنیا اقدام کنید و پذیرفته بشید.
موفق باشید.

RE: زندگی و کار در لس آنجلس - laili - 2012-08-09

(2012-08-08 ساعت 05:33)wushu kung fu نوشته:  لیلی عزیز میشه بگید اسم اون منطقه چی بود و بیشتر در موردش صحبت کنید یعنی چه دلایلی خوف شما رو برانگیخت

تا اونجا که من میدونم لس آنجلس 5 الی 6 تا منطقه ی خطرناک داره . بقیه جاهاش کلان امن هستند

اسم محلش و دقیق نمیدونم ..ولی ما داشتیم برای امتحان سیتیزن شیپی دوستم میرفتیم که سر از اونجا درآوردیم یه خیابون طویل بود که از مثلا خیابون 114 شروع میشد تا برسیم به خیابون هیجدهم که ما کار داشتیم ..تمام سیاه پوستها منطقه رو پر کرده بودن که هر آن فکر میکردی الان ممکنه جلوی ماشین و نگه دارن و با یه تیر خلاصت کنن ..زنهای خیابونی زیادی سر هر کوچه ایستاده بودن و اکثرا سیاه بودن و با لباسهائی که رنگهای تند داشت دنبال مشتری ..چند تا هم ماشین پلیس دیدیم که دو سه نفر رو رو به دیوار وایسونده بودن و دستبند به دستشون زده بودن ..کلا توی اون وقت صبح دیدن همچین صحنه هائی یه کمی ترسناک بود ...
اکثر مدارسشون با میله از خیابون جدا شده بودند که این نشونه ی ناامنی اون محل بود ..
حالا اگه خواستین میتونم اسم دقیق خیابون و بپرسم بهتون بگم ..
در صورتی که جائی که ما زندگی میکنیم بارها شده من در ماشین و یا حتی در گاراژ رو باز گذاشتم و خوابیدیم ..صبح که بیدار شدیم تازه متوجه شدیم که در گاراژ باز بوده !!! Smile
در مجموع من توی این سه ساله که آمریکام فقط همون منطقه رو دیدم که از نظر امنیت واقعا پائین بود ولی اطراف ما و جاهای دیگه واقعا امنیت زیادی داره و جای نگرانی نیست ..

RE: زندگی و کار در لس آنجلس - leila20 - 2012-08-09

دوستان کسی راجع به اورنج کانتی اطلاعاتی داره؟ ممنون میشم جواب بدید.

RE: زندگی و کار در لس آنجلس - alireza1777 - 2012-08-09

سلام دوستان
من مطالب شما را خوندم ،خیلی مفید بود البته برای کسی که تو ایران باشه و بخواد راجع به لس آنجلس اطلاعات کلی داشته باشه،
من خواهشی که از دوستانی که در لس آنجلس زندگی میکنند دارم اینه که لطف کنند که مطالب را با ریزه کاری بنوسند،آدرس دقیق بدن که مثلا تازه واردی که الان وارد لس آنجلس میشه
برای اجاره خونه از کدام خیابان شروع کنه،مثل این میمونه که تو تهران بگی الهیه خیلی خوبه سوال اینه که کجاش قیمت مناسبه تازه وارد که نمیتونه کل منطقه را بررسی کنه بهمین خاطر
می گم اگه لطف کنید آدرس بدین عالیه مثلا خودتان کجا زندگی میکنید تو کدام خیابون؟نگران هم نباشید کسی نمیاد دم درتون چتر بازی،
موفق باشید

RE: زندگی و کار در لس آنجلس - laili - 2012-08-10

من خودم اورنج کانتی شهری نزدیک ارواین به نام Mission viejo ..(میشن ویاهو) هستم .

RE: زندگی و کار در لس آنجلس - Hossein81 - 2012-08-10

(2012-08-09 ساعت 15:53)alireza1777 نوشته:  سلام دوستان
من مطالب شما را خوندم ،خیلی مفید بود البته برای کسی که تو ایران باشه و بخواد راجع به لس آنجلس اطلاعات کلی داشته باشه،
من خواهشی که از دوستانی که در لس آنجلس زندگی میکنند دارم اینه که لطف کنند که مطالب را با ریزه کاری بنوسند،آدرس دقیق بدن که مثلا تازه واردی که الان وارد لس آنجلس میشه
برای اجاره خونه از کدام خیابان شروع کنه،مثل این میمونه که تو تهران بگی الهیه خیلی خوبه سوال اینه که کجاش قیمت مناسبه تازه وارد که نمیتونه کل منطقه را بررسی کنه بهمین خاطر
می گم اگه لطف کنید آدرس بدین عالیه مثلا خودتان کجا زندگی میکنید تو کدام خیابون؟نگران هم نباشید کسی نمیاد دم درتون چتر بازی،
موفق باشید

دوست گرامی اگر بدونید این اطلاعاتی که اینجا گذاشته میشه چقدر ارزشمند هست و چقدر هزینه های مالی و روانی و احساسی برای مهاجر قدیمیتر داشته واقعا اون موقع یه مقدار عمیقتر به موضوع نگاه میکنید.بحث این نیست که کسی چتر بازی کنه بحث اینه که اطلاعات بیشتر و جامعتری داده شود. حالا مثلا من به شما بگم بیا بورلی هیلز خیابان "کنون درایو "بالاتراز ویلشیر بلوار، روبروی کافه روما " خب شما حالا چقدر فکر میکنی احتمال ساکن شدنتون تو این خیابان هست.
وقتی بچه ها میگن مثلا وست وود یا سانتا مونیکا شما با دو سه روز گشت و گذار و مقایسه بین این دو محله بی شک یکی رو بسته به شرایط خودت انتخاب میکنی..پس سعی کنیم یا به نوشته ها و تجربیات دیگران احترام بگذاریم یا خودمون دل رو بزنیم به دریا و آزمون و خطا کنیم.!
بحث اصلی این نیست که بین کوچه مریم و کوچه یاسمن(الهیه) کدامشون بهترن ..الان بحث مهمتر اینکه یه موقع به جای الهیه نروید صالح آباد شرقی ساکن بشوید! ( البته تهران سرای من است توهین به هیچ محله ای نباشه یه موقع) اون محله های گفته شده همه خوب و مطمئن هستند و هر کوچه و خیابونی جای مناسب با قیمت مناسب پیدا شد درنگ نکنید.
البته این نظر من هست و بقیه دوستان اگر مایل هستن و مفید میدونند با ذکر آدرس دقیق محل سکونت ،رضایتمندی خود را از محله و کوچه مورد نظرشون اعلام کنند.
پیروز و سربلند باشید.

RE: زندگی و کار در لس آنجلس - afshin_m7 - 2012-08-14

با سلام به دوستان عزیز:

می‌خواستم بدونم کسی‌ از شما عزیزان در منطقه Valley LA مثلا Van nuys و Reseda زندگی‌ می‌کند؟ شرایط و قیمتها و وضعیت کار و زندگی‌ چطور است؟

با سپاس...

RE: زندگی و کار در لس آنجلس - rasarasa - 2012-08-14

(2012-08-14 ساعت 04:28)afshin_m7 نوشته:  با سلام به دوستان عزیز:

می‌خواستم بدونم کسی‌ از شما عزیزان در منطقه Valley LA مثلا Van nuys و Reseda زندگی‌ می‌کند؟ شرایط و قیمتها و وضعیت کار و زندگی‌ چطور است؟

با سپاس...
سلام بر شما
در جواب سوال شما بهتر دیدم یک تاپیک جدید برای سن فرناندو ولی باز کنم تا بشه اطلاعات دسته بندی شده تری در مورد این شهر که سوال خیلیهاست قرار داد ،میتونید به این لینک مراجعه کنید :
http://mohajersara.com/thread-5448-post-202646.html#pid202646

RE: زندگی و کار در لس آنجلس - User - 2012-08-17

(2012-08-17 ساعت 09:16)far62 نوشته:  سلام بچه ها احتمالا ما تا 2 ماه دیگه بریم لس انجلس پولی که ما خواهیم برد 10000$ است برای 11 ماه زندگی کافی است به نظر شما واگر بخواهیم در منطقه wood land hills morro 91364

ده هزار دلار در بهترین حالت و حداقل مخارج فقط برای چهار تا پنج ماه یک زوج انهم بدون فرزند کافیست! بدون احتساب خرید وسایل منزل و ماشین و بیمه!

RE: زندگی و کار در لس آنجلس - missi - 2012-08-22

(2008-10-27 ساعت 15:10)saeeedpro نوشته:  با سلام
می خواستم ببینم اگر کسی بتونه 80 هزار دلار در آمریکا در بیاره زندگیش چطوریه؟

RE: زندگی و کار در لس آنجلس - steve - 2012-08-23

سلام دوستان من از برندگان ۲۰۱۳ هستم قصد دارم بیام لوس انجلس ۱۹ سالمه و الان ساکن مالزی هستم می‌خوام بیمنجا لیسانسمو شروع کنم و تنهام. نظرتون چیه برای اونجا بنظرتون جای خبییو انتخاب کردم یا اینکه...

RE: زندگی و کار در لس آنجلس - Ali Sepehr - 2012-08-24

(2012-08-23 ساعت 23:53)steve نوشته:  سلام دوستان من از برندگان ۲۰۱۳ هستم قصد دارم بیام لوس انجلس ۱۹ سالمه و الان ساکن مالزی هستم می‌خوام بیمنجا لیسانسمو شروع کنم و تنهام. نظرتون چیه برای اونجا بنظرتون جای خبییو انتخاب کردم یا اینکه...

استیو جان بنظر من اگه یه جیب پر پول داری و غم پول رو نداری بهترین جا رو انتخاب می کنی ولی اگه اینجوری نیست یه مقداری بیشتر فکر کن.