مهاجرسرا
واشنگتن دی سی، پایتخت آمریکا - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: واشنگتن دی سی، پایتخت آمریکا (/thread-3222.html)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24

RE: واشنگتن دی سی و مریلند - itex - 2015-07-11

(2015-07-09 ساعت 21:57)h_researcher نوشته:  سلام،
یه سوال کلی دارم،جوابش سخت و پیچیدست،ممنونم از راهنماییتون
شرایط (محیط زندگی،حمل و نقل عمومی،کار و درآمد) و هزینه های زندگی در واشنگتن چطوره(خوب،متوسط،بالا)؟شماهایی که اونجا هستید هنوز معتقید بهترین انتخابتون بود؟
به دلایلی فعلا اولین گزینه منه.
مرسی

بصورت کلی بهترین گزینه وجود نداره، چون شرایط افراد مختلفه. برای من گزینه خوبی بوده. شما باید بگین چه شرایطی دارین و معیاراتون چیه.
محله های مناسبی برای زندگی داره که خوب قیمتش هم بالای متوسطه، کار و درآمد مخصوصا به دلیل شغلیهای دولتی و وابسته به دولت بالاست، حمل نقل عمومی یکی از بهترین جاهای آمریکاست و...

RE: واشنگتن دی سی و مریلند - artam2 - 2015-07-11

(2015-07-11 ساعت 04:08)itex نوشته:  
شرایط (محیط زندگی،حمل و نقل عمومی،کار و درآمد) و هزینه های زندگی در واشنگتن چطوره(خوب،متوسط،بالا)؟شماهایی که اونجا هستید هنوز معتقید بهترین انتخابتون بود؟
مرسی

بصورت کلی بهترین گزینه وجود نداره، چون شرایط افراد مختلفه. برای من گزینه خوبی بوده. شما باید بگین چه شرایطی دارین و معیاراتون چیه.
محله های مناسبی برای زندگی داره که خوب قیمتش هم بالای متوسطه، کار و درآمد مخصوصا به دلیل شغلیهای دولتی و وابسته به دولت بالاست، حمل نقل عمومی یکی از بهترین جاهای آمریکاست و...

كارهاي دولتي و يا مرتبط به دولت همه تاپ سكيوريتي كليرنس ميخواد و به همين علت به ماها تعلق نمگيره، اين درسته كه كار در واشنگتن خيلي زياده ولي در مورد رشته من و همسرم دستيابي به اين فرصتهاي شغلي تقريبا محاله.
براي زندگي خود واشنگتن جاي خوبيه ولي اجاره خانه ها بالاست ولي اگر بخواهيد اطراف واشنگتن مستقر بشيد ، شهرهاي اطراف مثل شهرهاي شمالي ايران هستند و هيچ كدام شهريت بالايي ندارند و اين موضوع را هم در نظر بگيريد كه ٥ ماه از سال هوا سرد است و تقريبا ٣ ماه آن بسيار سرد است به طوري كه در ماه هاي ژانويه و فوريه مدارس تقريبا تعطيل بودند. من در فيرفكس ويرجينيا هستم و به كساني كه عادت به زندگي شهري و شهرهايي مثل تهران را دارند توصيه ميكنم اينجا نيان. تنها نكته مثبت ويرجينيا و منطقه فيرفكس از نظر من امنيت بالاي شهر و مدارس بسيار خوب است.

RE: واشنگتن دی سی و مریلند - h_researcher - 2015-07-11

(2015-07-11 ساعت 12:19)artam2 نوشته:  
(2015-07-11 ساعت 04:08)itex نوشته:  
یه سوال کلی دارم،جوابش سخت و پیچیدست...
مرسی

بصورت کلی بهترین گزینه وجود نداره...

كارهاي دولتي و يا مرتبط به دولت ...

بسیار ممنون،موفق و شاد باشی

RE: واشنگتن دی سی و مریلند - itex - 2015-07-11

(2015-07-11 ساعت 12:19)artam2 نوشته:  كارهاي دولتي و يا مرتبط به دولت همه تاپ سكيوريتي كليرنس ميخواد و به همين علت به ماها تعلق نمگيره، اين درسته كه كار در واشنگتن خيلي زياده ولي در مورد رشته من و همسرم دستيابي به اين فرصتهاي شغلي تقريبا محاله.
براي زندگي خود واشنگتن جاي خوبيه ولي اجاره خانه ها بالاست ولي اگر بخواهيد اطراف واشنگتن مستقر بشيد ، شهرهاي اطراف مثل شهرهاي شمالي ايران هستند و هيچ كدام شهريت بالايي ندارند و اين موضوع را هم در نظر بگيريد كه ٥ ماه از سال هوا سرد است و تقريبا ٣ ماه آن بسيار سرد است به طوري كه در ماه هاي ژانويه و فوريه مدارس تقريبا تعطيل بودند. من در فيرفكس ويرجينيا هستم و به كساني كه عادت به زندگي شهري و شهرهايي مثل تهران را دارند توصيه ميكنم اينجا نيان. تنها نكته مثبت ويرجينيا و منطقه فيرفكس از نظر من امنيت بالاي شهر و مدارس بسيار خوب است.

شاید شما متخصص ساخت اسلحه باشین من خبر ندارم ولی برای رشته های معمولی مثل کامیپوتر یا پزشکی نیازی به تاپ سکوریتی نیست. MVA, FDA, NIH و... میتونین کار کنین
Fairfax کانتی خیلی بزرگیه و همه جور جا داره در کل شهرهای Arlington، Bethesda, silver sring، chavy chase, rockville و... خارج از واشنگتن هستن و شهریت بالایی دارن.

RE: واشنگتن دی سی و مریلند - artam2 - 2015-07-12

(2015-07-11 ساعت 23:38)itex نوشته:  
(2015-07-11 ساعت 12:19)artam2 نوشته:  كارهاي دولتي و يا مرتبط به دولت همه تاپ سكيوريتي كليرنس ميخواد و به همين علت به ماها تعلق نمگيره، اين درسته كه كار در واشنگتن خيلي زياده ولي در مورد رشته من و همسرم دستيابي به اين فرصتهاي شغلي تقريبا محاله.

شاید شما متخصص ساخت اسلحه باشین من خبر ندارم ولی برای رشته های معمولی مثل کامیپوتر یا پزشکی نیازی به تاپ سکوریتی نیست. MVA, FDA, NIH و... میتونین کار کنین
Fairfax کانتی خیلی بزرگیه و همه جور جا داره در کل شهرهای Arlington، Bethesda, silver sring، chavy chase, rockville و... خارج از واشنگتن هستن و شهریت بالایی دارن.

دوست عزيز، رشته تحصيلي من و همسرم علوم پايه است و هر دو فوق ليسانس و سابقه كار بالايي داريم ، به نظر من تعريف شهريت از ديدگاه هر نفر بسيار متفاوته و حتي Arlington هم اون شهريتي كه مد نظر من هست را ندارد و ميخواستم از شما كه در زمينه پيدا كردن كار موفق بوده ايد خواهش كنم روشهاي كاريابي را در اين تاپيك توضيح دهيد. در ضمن در مورد رشته كامپيوتر و تخصصهاي مرتبط با كامپيوتر اينطور كه من متوجه شده ام اگه شما كارتون را خوب بلد باشيد احتياج به سابقه كار در آمريكا نيست ولي در مورد رشته ما با توجه به مراجعه حضوري به چند اداره دولتي فيرفكس كانتي متوجه شديم كه داشتن سابقه كار در آمريكا الزاميست حتي اگر اون موقعيت شغلي تاپ سكيوريتي كليرنس نخواهد.

RE: واشنگتن دی سی و مریلند - itex - 2015-07-12

(2015-07-12 ساعت 11:39)artam2 نوشته:  دوست عزيز، رشته تحصيلي من و همسرم علوم پايه است و هر دو فوق ليسانس و سابقه كار بالايي داريم ، به نظر من تعريف شهريت از ديدگاه هر نفر بسيار متفاوته و حتي Arlington هم اون شهريتي كه مد نظر من هست را ندارد و ميخواستم از شما كه در زمينه پيدا كردن كار موفق بوده ايد خواهش كنم روشهاي كاريابي را در اين تاپيك توضيح دهيد. در ضمن در مورد رشته كامپيوتر و تخصصهاي مرتبط با كامپيوتر اينطور كه من متوجه شده ام اگه شما كارتون را خوب بلد باشيد احتياج به سابقه كار در آمريكا نيست ولي در مورد رشته ما با توجه به مراجعه حضوري به چند اداره دولتي فيرفكس كانتي متوجه شديم كه داشتن سابقه كار در آمريكا الزاميست حتي اگر اون موقعيت شغلي تاپ سكيوريتي كليرنس نخواهد.

درسته معیارهای هرکسی برای شهر متفاوته. شما احتمالا منظورتون کلان شهر یا همون Megacity هستش که توی آمریکا فقط newyork و los angels هستن. لینک توضیح بیشتر
از نظر من منطقه ای که بالای 500هزارنفر جمعیت، ساختمانهای بلند مسکونی و مترو و اتوبوس داشته باشه، شهریت داره. بگذریم.

برای رشته های فنی همونطور که اشاره کردین، شما حتی میتونین Google هم کار کنین و جز مهارت شما کاری به چیزی ندارن.
برای رشته های دیگه دیدم که کار volunteer ، شرکت در کلاسهای کالج یا دوره های کوتاه مدت دانشگاهی (حتی آنلاین) خیلی کمک میکنه. شرکتهایی که Jonior استخدام میکنن هم برای شروع خوبن. سایتهای مثل indeed.com هست که حتما میدونین. در کل DC جزء 5 بازار برزگ کار در آمریکا هستش.

RE: واشنگتن دی سی و مریلند - sami0 - 2015-07-19

مرسی

اين منطقه جاي گرونيه.

RE: واشنگتن دی سی و مریلند - taha_jam_co - 2015-07-25

Looking for a female roommate . we have one bedroom available for a female only .
My apartment is near to H-MART and TARGET stores - Movie theater - Bar and restaurants
five minutes drive to I-66 , I-495 and US-50. Fifteen minutes walking to Dunn loring Metro station.
there is high speed internet - LED TV - wash and drier at home.
you can park on visitor parking anytime.
we have a 10 years old boy.
no drug - no pets - no party - you can smoke on balcony.
please call me to receive more information.

RE: واشنگتن دی سی و مریلند - Abdorrezaa - 2015-08-02

کسی که تو DC زندگی میکنه مقیم کدام ایالت حساب میشه تا از مزایای in stateشدن استفاده کنه

RE: واشنگتن دی سی و مریلند - amjad - 2015-08-05

(2015-08-02 ساعت 11:44)Abdorrezaa نوشته:  کسی که تو DC زندگی میکنه مقیم کدام ایالت حساب میشه تا از مزایای in stateشدن استفاده کنه
فکر میکنم این ناحیه تحت نظارت انحصاری کنگره ایالات متحده‌است و نتیجتاً بخشی از هیچ ایالتی نیست و قوانین خودش رو داره

RE: واشنگتن دی سی و مریلند - ajab1 - 2015-08-14

سلام
دوستان من در بالتیمور هستم و دنبال کار میگردم، کسی میتونه کمک کنه؟

بسیار ممنون میشم

RE: واشنگتن دی سی و مریلند - manah - 2015-08-14

سلام دوستان بالتیمور برای زندگی چطوره از همه نظر...شنیدم خیلی نا امنه درسته؟ دانشکده های گروه پزشکی دانشگاه مریلند اونجاست من اگه بتونم پذیرش بگیرم میخوام ببینم بالتیمور ساکن بشم یا بهتره مناطق دیگه مریلند خونه گرفت؟

RE: واشنگتن دی سی و مریلند - marco250 - 2015-08-14

(2015-08-14 ساعت 00:48)manah نوشته:  سلام دوستان بالتیمور برای زندگی چطوره از همه نظر...شنیدم خیلی نا امنه درسته؟ دانشکده های گروه پزشکی دانشگاه مریلند اونجاست من اگه بتونم پذیرش بگیرم میخوام ببینم بالتیمور ساکن بشم یا بهتره مناطق دیگه مریلند خونه گرفت؟
من ۲-۳ باری ازش عبور کردم و استاپ داشتم ولی اصلا ازش خوشم نیومد و احساس خوبی نداشتم.
خود بالتیمور که یک پای ثابت تو لیست بدترین شهرهای أمریکا بوده و هستش.
به نظرم تو تصمیمتان تجدید نظر کنید بهتره . البته شهر Ellicott City تو حومه بالتیمور وضعیتش بهتره.

RE: واشنگتن دی سی و مریلند - gh_sh67 - 2015-08-14

(2015-08-14 ساعت 00:18)ajab1 نوشته:  سلام
دوستان من در بالتیمور هستم و دنبال کار میگردم، کسی میتونه کمک کنه؟

بسیار ممنون میشم
سلام
من هم بالتیمور هستم اگه کمکی از دستم بر بیاد براتون انجام میدم.

RE: واشنگتن دی سی و مریلند - itex - 2015-08-14

(2015-08-14 ساعت 00:48)manah نوشته:  سلام دوستان بالتیمور برای زندگی چطوره از همه نظر...شنیدم خیلی نا امنه درسته؟ دانشکده های گروه پزشکی دانشگاه مریلند اونجاست من اگه بتونم پذیرش بگیرم میخوام ببینم بالتیمور ساکن بشم یا بهتره مناطق دیگه مریلند خونه گرفت؟

بالتیمور دانشگاه خوب زیاد داره ولی متاسفانه ناامن هم هست. یکی از اقوام وکالت میخوند دانشگاه مریلند، توی خیابون W Lombard خونه گرفته گرفته بود که خوب بود ولی مثلا خیابون بعدیش WBaltimore معتاد زیاد داشت. من ازش پرسیدم که با ناامنی شهر چیکار میکنین گفت معمولا با ماشین یا پیاده بصورت گروهی اینور اونور میریم.