مهاجرسرا
اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزای گوناگونی (Diversity Visa) (https://www.mohajersara.org/forum/forum-5.html)
+---- انجمن: گرین کارت لاتاری ۲۰۱۲ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-63.html)
+----- انجمن: برندگان گرین کارت لاتاری ۲۰۱۲ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-79.html)
+----- موضوع: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت (/thread-4883.html)

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - cmbt - 2012-04-01

با سلام.1 سوال داشتم ممنون میشم جواب بدهید:

یک برگه روی پاکت زرد چسباندند که یک آیتم آنoccupation است.می‌شه دوستانیکه این مرحله را گذراندند بفرمایند آیا دقیقا شغل آنها اینجا ذکر شده است؟و اصلا این آیتم کاربردی دارد؟

ممنون

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - roghiyeh - 2012-04-01

(2012-04-01 ساعت 11:30)cmbt نوشته:  با سلام.1 سوال داشتم ممنون میشم جواب بدهید:

یک برگه روی پاکت زرد چسباندند که یک آیتم آنoccupation است.می‌شه دوستانیکه این مرحله را گذراندند بفرمایند آیا دقیقا شغل آنها اینجا ذکر شده است؟و اصلا این آیتم کاربردی دارد؟

ممنون
در این قسمت چیزی رو مینویسه که هنگام ارسال فرمهای اولیه به کی سی سی نوشتین.اونموقع ما یکیمون خانه دار بودیم و یکیمون بیکار.ولی موقع مصاحبه هر دوتامون دانشجو بودیم که همون اولی رو نوشتن برای هردوتامون.یعنی خانه دار-بیکار ویا بازنشسته

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - javad_2 - 2012-04-01

سلام

چیزی که در فرودگاه ازتون میخوان فقط همون پاکت زرد رنگ پس اونو در چمدان که تحویل بار میدید نگذارید پاکت مدیکال یا همون عکس رو اصلا ازتون نمیخوان خودتون رو اذیت نکنید با در دست گرفتن اون پاکت ولی‌ در چمدان همراه ببرید در فرودگاه فقط ۲ کار باید انجام بدید ۱ انگشت نگاری ۲ تحویل پاکت و یا درصورت تغییر آدرس دادن آدرس جدید بهشون ، فکرتون رو خسته نکنید با اما و اگرها بد از ورود به اداره سوشیال میرید و درخواست میدید برا سوشیال سکوریتی نامبر معمولا ۵ روز کاری طول میکشه تا بیاد اون که بیاد هم میتونین کار کنین و هم خونه بگیرین و ... معمولا ۳ هفته بعدش گرین کارت میاد که اگه نگاه کنید می‌بینید تاریخش دقیقه تاریخ ورودتون به آمریکا هست و ۱۰ سال و ۲۰ روز اعتبار داره مال ما اینطور بود

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - javad_2 - 2012-04-02

سلام

قبل از آمدن به اینجا چند مورد رو باید بدونید

۱) اینجا باید حتما ماشین بخرید میتونید از یک ماشین با قیمت پائین مثلا (۳۰۰۰$) شروع کنید

۲) برای ۶ تا ۸ ماه پول برای امرار معاش حتما بیاورید میانگین ماهی‌ ۷۵۰$ برای هر نفر اگه مجرد هستین روی ۱۰۰۰$ حساب کنید ماهی‌ که شامل ( اجاره خانه یا آپارتمان + خورد‌و خوراک+بنزین+بیمه ماشین و دکتر)

۳) پیشنهاد من به شما این است که از شهر‌های کوچک شروع کنید هم هزینه‌ها پایین است و هم جای پیشرفتتن بیشتره تنها مشکلی‌ که داره اینه که آنهایی که از شهرهای بزرگ میان اولش براشون سخته ولی‌ از بابت امکانات در روستاهای اینجا همه‌چیز وجود داره چه برسه به شهر فرقی نداره فقط جمعیتش کم‌تره

۴) سعی‌ کنید دوره‌های زبان رو در ایران جدی بگیرید در ایران یک دوه ۳ ماه فشرده ۶۰۰ هزار تومن تموم می‌شه اینجا همون دوره رو بالای ۴۰۰۰$ باید پول بدین البته کلاس مجانی‌ هم هست ولی‌ هفته ۲ جلسه که کمک زیاد نمی‌کنه برا پیشرفت و یاد گیری لهجه خوبه ولی‌ باید زبان گفتاری و شنیداری خوبی‌ داشته باشین

اگه باز چیزی یادم اومد براتون مینویسم

شما هم اگه چیزی خواستین بدونین بگید بلد بودم جواب میدم

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - MAHDI2012 - 2012-04-02

(2012-04-01 ساعت 10:17)roghiyeh نوشته:  
(2012-04-01 ساعت 02:51)maryam.r نوشته:  دوستان من یک سوالی‌ واسم پیش اومده. دوستان می‌گفتند که تاریخ ورود به آمریکا باید تا قبل از زمان اعتبار آزمایشات مدیکال باشه که مثلا ۶ ماه هست. من نوامبر رفتم آزمایش دادم که دسامبر وقت مصاحبهٔ داشتم. فوریه کلیر شدم و از ۱۳ مارس شروع ویزام هستش که متأسفانه بخاطر مشکل پست، ۲ روز پیش پاکت رو از سفارت تحویل گرفتم!!! پس با این حسابی‌ که دوستان میگن من تا چند روز بیشتر وقت ندارم وارد خاک آمریکا بشم. مسول قسمتی‌ که کارای امیگریشین رو انجام میده اصلا هیچ چیزی در این مورد به من نگفت که اعتبار آزمایشات پزشکی‌ مهمّه. من کمی‌ گیج شدم راستش.

با سلام
شما اصلا مجبور نیستین که حساب کتاب کنین.همه این کارا رو خودشون انجام دادن و روی ویزاتون تاریخ شروع و خاتمه اعتبارش زده شده.شما باید مابین اون تاریخها وارد آمریکا بشین.

سلام..دوستان عزیز مدت اعتبار مدیکال را باید در نظر گرفت یعنی باید قبل از اینکه 6 ماه اعتبار مدیکال تمام بشه وارد امریکا شد

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - frozen mind - 2012-04-02

(2012-04-02 ساعت 10:56)MAHDI2012 نوشته:  سلام..دوستان عزیز مدت اعتبار مدیکال را باید در نظر گرفت یعنی باید قبل از اینکه 6 ماه اعتبار مدیکال تمام بشه وارد امریکا شد

اعتبار ویزا رو تا پایان اعتبار مدیکال میزنن. بنابراین همون ببینن ویزاشون تا کی اعتبار داره کافیه.
سفارت اگر موقع صدور ویزا ببینه مدت اعتبار مدیکال تموم شده یا به زودی تموم میشه، به متقاضی ویزا اعلام می کنه بره مدیکالشو تجدید کنه.

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - User - 2012-04-02

(2012-04-02 ساعت 05:53)javad_2 نوشته:  سلام

قبل از آمدن به اینجا چند مورد رو باید بدونید

۱) اینجا باید حتما ماشین بخرید میتونید از یک ماشین با قیمت پائین مثلا (۳۰۰۰$) شروع کنید

۲) برای ۶ تا ۸ ماه پول برای امرار معاش حتما بیاورید میانگین ماهی‌ ۷۵۰$ برای هر نفر اگه مجرد هستین روی ۱۰۰۰$ حساب کنید ماهی‌ که شامل ( اجاره خانه یا آپارتمان + خورد‌و خوراک+بنزین+بیمه ماشین و دکتر)

۳) پیشنهاد من به شما این است که از شهر‌های کوچک شروع کنید هم هزینه‌ها پایین است و هم جای پیشرفتتن بیشتره تنها مشکلی‌ که داره اینه که آنهایی که از شهرهای بزرگ میان اولش براشون سخته ولی‌ از بابت امکانات در روستاهای اینجا همه‌چیز وجود داره چه برسه به شهر فرقی نداره فقط جمعیتش کم‌تره

۴) سعی‌ کنید دوره‌های زبان رو در ایران جدی بگیرید در ایران یک دوه ۳ ماه فشرده ۶۰۰ هزار تومن تموم می‌شه اینجا همون دوره رو بالای ۴۰۰۰$ باید پول بدین البته کلاس مجانی‌ هم هست ولی‌ هفته ۲ جلسه که کمک زیاد نمی‌کنه برا پیشرفت و یاد گیری لهجه خوبه ولی‌ باید زبان گفتاری و شنیداری خوبی‌ داشته باشین

اگه باز چیزی یادم اومد براتون مینویسم

شما هم اگه چیزی خواستین بدونین بگید بلد بودم جواب میدم

خوب بود
من هم این مورد رو اضافه کنم که دوستانی که مقصدشان لس آنجلس است، برای هر ماه دست کم 1800 دلار باید پیش بینی کنند. ارزانترین استودیو در لس آنجلس دست کم 800 دلار هزینه دارد. به این مقدار باید هزینه های اولیه خرید وسایل منزل، هزینه تلفن اینترنت و احتمالا بیمه (برای کسانی که بچه دار هستند) هزینه احتمالی برق و گاز و همینطور هزینه خورد و خوراک و پوشاک و هزینه های پیش بینی نشده رو باید اضافه کنید. هزینه بنزین و مخارج ماشین رو هم که حساب کنید می بینید برای 6 ماه اول دست کم ماهی 1800 دلار نیاز دارید.

موفق باشید

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - ali1981 - 2012-04-02

(2012-02-12 ساعت 20:09)M.Haghighi نوشته:  
(2012-02-12 ساعت 19:48)mansour*** نوشته:  من نمی دنم چرا فرمss-5 دانلود نمیشه حتی از سایت اصلی هم مشکل دارم صفحه محو میشه!!!عجب معمایی شده،حتی از لینک شما هم استفاده کردم همین حالتوداره.
http://socialsecurity.gov/ssnumber/ss5.htm

با سلام فرم های فوق دانلود نمیشه نمی دونم بقیه دوستان هم همین مشکل را دارند یا نه؟
من هیچ مشکلی برای دانلود نداشتم، بهتره دوباره تست کنید.

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - shabnam 88 - 2012-04-02

من میخوام برم DC دوستان اگه اپانس خوب میشناسشد لطفا به من توی یه پیام خصوصی معرفی کنید. من چند تا سوال کردم اما قیمتهاشون با هم خیلی فرق داره گیج شدم

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - javad_2 - 2012-04-02

سلام

برای پیدا کردن محل برای اجاره برا زندگی از این سایت میتونید کمک بگیرید تا حدود قیمت در جاهای مختلف آمریکا دستتون بیاد کافیه شهر مورد نظر رو در کادر بنویسید و قیمت‌های مورد نظر از حداقل تا حداکثر وارد کنید خودش تمام محلها و اجارهاشون رو بهتون میده

همونطور که دوستمون گفت به عدد مذکور باید اینترنت و شارژ ( آب+برق+اشغال) رو اضافه کنید که هرجا برا خودش قیمت خودشو داره باید وسایل زندگی هم خودتون یا بخرید یا اجاره کنید مثل مبل تخت خواب و وسایل آشپزی و تلویزیون البته اجاره هم می‌شه کرد مثلا یک کاناپه اینجا که من هستم برا ۳ماه ۴۰$ هست اجارش خودشون میارن و میبرن

www.rent.com
برا شروع بهتره از هتل آپارتمان‌ها شروع کنید چون هم میتونید یک هفته یا یک ماه بگیرید ولی‌ اگه بخوأد جایی رو اجاره کنید کمتر از ۶ ماه نمیتونید بگیرید من خودم ۲ماه هتل آپارتمان گرفتم هم اینترنت هم پول آب و برق و چیزا دیگه نمیخواد بدی و تلویزیون هم داره و تخت مبل و میز غذاخوری روشه دیگه نمیخواد این هارو هم بخرین و هم اجارش از آپارتمانها ارزونتر من اینجا ۴ هفته گرفتم ۸۰۰$ و برا اینکه ۴ هفته گرفتم ۱ هفته هم خودشون دادن یعنی‌ می‌شه ماهی‌ ۶۶۰$ با همه‌چیز فقط یک سرویس غذا خوری ۴نفر گرفتم که هزینه نداشت برام هروقت هم خواستم میرم کسی‌ عزم جریمه و خسارت نمیخواد

توصیه من به شما اینه که کالیفرنیا نرید چون اینجا خودشون میگن یک ایالت ورشکسته از لحاظ کار و زندگی‌ هست ولی‌ باز میل شماست اونجا هزینه‌ها بالاست مخصوصا برا آنهایی که تازه از ایران میان و مخصوصا آنهایی که پولشون کمه مثل من

این سایت برای محاسبه اجاره خونه هست فضا رو به اسکوار فیت(sqf.) نوشته که باید تبدیلش کنید به متر مربع تا ببینید چقدر می‌شه براتون کافیه یا نه

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - shervn - 2012-04-02

(2012-04-02 ساعت 22:28)javad_2 نوشته:  توصیه من به شما اینه که کالیفرنیا نرید چون اینجا خودشون میگن یک ایالت ورشکسته از لحاظ کار و زندگی‌ هست ولی‌ باز میل شماست اونجا هزینه‌ها بالاست مخصوصا برا آنهایی که تازه از ایران میان و مخصوصا آنهایی که پولشون کمه مثل من

این سایت برای محاسبه اجاره خونه هست فضا رو به اسکوار فیت(sqf.) نوشته که باید تبدیلش کنید به متر مربع تا ببینید چقدر می‌شه براتون کافیه یا نه

جواد جان خودت کدوم شهر تو کدوم ایالتی؟ چون 660 دلار برای یک ماه خیلی مناسبه !
اونجا فنی حرفه ای رایگان و کلاس زبان رایگان هم هست ؟
آیکون پیام خصوصی نداشتی که از اونجا بپرسم...اگه خواستی تو پیام خصوصی جوابمو بده !
ممنون

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - M_star1316 - 2012-04-03

(2012-04-02 ساعت 22:28)javad_2 نوشته:  برا شروع بهتره از هتل آپارتمان‌ها شروع کنید چون هم میتونید یک هفته یا یک ماه بگیرید ولی‌ اگه بخوأد جایی رو اجاره کنید کمتر از ۶ ماه نمیتونید بگیرید من خودم ۲ماه هتل آپارتمان گرفتم هم اینترنت هم پول آب و برق و چیزا دیگه نمیخواد بدی و تلویزیون هم داره و تخت مبل و میز غذاخوری روشه دیگه نمیخواد این هارو هم بخرین و هم اجارش از آپارتمانها ارزونتر من اینجا ۴ هفته گرفتم ۸۰۰$ و برا اینکه ۴ هفته گرفتم ۱ هفته هم خودشون دادن یعنی‌ می‌شه ماهی‌ ۶۶۰$ با همه‌چیز فقط یک سرویس غذا خوری ۴نفر گرفتم که هزینه نداشت برام هروقت هم خواستم میرم کسی‌ عزم جریمه و خسارت نمیخواد
دوست عزیز سلام:
شما کدوم شهر یا ایالت از این هتل آپارتمان استفاده کردین ؟ میشه آدرس دقیق بدین؟
آیا برای ما که در بدو ورود گرین کارتمون هنوز بدستمون نرسیده میشه هتل آپارتمان که گفتین رو اجاره کنیم؟
ممنون از راهنمائیتون.

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - javad_2 - 2012-04-03

من در شهر سالت لیک در ایالت یوتا هستم

بله در اینجا کلاس زبان رایگان هست ولی‌ فنی‌ و حرفه‌ای رو نمیدونم ولی‌ هفته ۲ جلسه کلاس هست که بهتره در ایران دوره زبان بری اینجا فقط برا لهجه بری کلاس

اینجا حداقل حقوق ساعتی‌ ۸$ هست که جزو شهرهای خوب آمریکا هست حدود ۲۰۰۰ تا ایرانی‌ در این ایالت زندگی می‌کنن و از بابت آب و هوا خیلی‌ شبیه ایران و زندگی درش راحت و امر جرم و جنایت در اینجا در حد صفر یک شهر مذهبی‌ ولی‌ نه مثل ایران برا خانوادها خیلی‌ خوبه چون اینجا بچها سالم بزرگ میشن به دور از خشونت اینجا ارزشهای خانواده خیلی‌ مهم در اینجا اگه یک کار فول تایم داشته باشی‌ با حداقل حقوق می‌شه ۲ نفر راحت زندگی کنن

اینجا مردم مهربان و خوبی‌ داره تا اونجا که بتونن کمک می‌کنن هزینه خورد‌و خوراک برا هر نفر اینجا حدود ۱۵۰$ در ماه که نسبت به خیلی‌ از جاها پائین تره اینجا ما هر هفته ۲۰۰$ اجاره میدیم که اگه ۴ هفته بگیری ۱ هفته مجانی‌ بهت میدن

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - M_star1316 - 2012-04-03

(2012-04-03 ساعت 00:37)javad_2 نوشته:  من در شهر سالت لیک در ایالت یوتا هستم
آقا جواد عذر میخوام سئوالم رو دوباره تکرار میکنم:
آیا برای ما که در بدو ورود گرین کارتمون هنوز بدستمون نرسیده میشه هتل آپارتمان که گفتین رو اجاره کنیم؟
و اینکه آیا ایالتهای دیگه هم چنین مکانهائی هست؟
ممنون از راهنمائیتون.

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - javad_2 - 2012-04-03

کی‌ گفته شما گرین کارت دستتون نیست فکر می‌کنین اون ویزا که در پاسپورتتون هست چیه این همون گرین کارت موقت شما هست با ۱ سال اعتبار مثل کارت ملی‌ ایران که اول یک برگ موقت میدن تا اصلش بیاد شمارهش هم دقیقا همونه

بعد برا گرفتن هتل آپارتمان نیاز به سوشال نداری همون پاسپورتتون کافیه

هتل آپارتمان تقریبا همه ایالتها دارن اتفاقا من خودم دارم میرم کرلینای شمالی چند روز دیگه یک جا می‌خوام بگیرم دقیقا مثل همینجا البته ۱$ ارزونتر از اینجا یعنی‌ ۱۹۹$ قیمتشه برا یک هفته

شما ۵ روز کاری طول میکشه سوشال بیاد کارتش ۳هفته بعد از ورودتون به آمریکا هم گرین کارت میاد بعد هر جای آمریکا بخواهید میتونید برید قبلش باید منتظر گرفتن این ۲ کارت در آدرسی که دادین باشین

امیدوارم در توضیحم جواب شمارو داده باشم دوست عزیز