مهاجرسرا
لاس وگاس، ایالت نوادا - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: لاس وگاس، ایالت نوادا (/thread-5196.html)

RE: زندگی در لاس وگاس - we are one - 2014-01-12

سلام.دوستانی که در وگاس زندگی میکنید میشه لطف کنید بگید اونجا با داشتن مدارک مایکروسافت میتونم کار در رابطه با رشته درسیم پیدا کنم؟ چون شما میگید که در وگاس رشته های مهندسی کار گیر نمیاد و باید اونجا دوره هاشو ببینیم.دیگه اگه مدرک مایکروسافت که خودشون صادر میکنن رو هم قبول نداشته باشن که دیگه هیچی!!! Big Grin
دوستان لطف کردند و این همه مطلب از شرایط لاس وگاس نوشتند،اگه میشه در مورد خدمات درمانی و داروخانه ها و کلا بیمه خدمات درمانی هم بنویسن.همچنین در مورد باشگاه های ورزشی مخصوصا بدنسازی Cool در دسترس هست؟
دوستان،شما که میگید میشه با دو سال کار کردن توی لاس وگاس خونه خرید،منظورتون با همون پول کارگریه؟ یعنی کار در هتل ها و رستوران ها؟ اگه همزمان بخوایم درس بخونیم و کار کنیم،روزی چند ساعت میتونیم کار کنیم؟ و پولی که در میاریم مالیات هم داره یا نه؟ ممنون میشم اگه دوستان جواب بدن.

RE: زندگی در لاس وگاس - elima1980 - 2014-01-14

برای افرادعلاقمندبه آشپزی وکاردررستوران هتل وباراین مرکز پیشنهادمیکنم ممکنه که درسایرایالتهاهم شعبه ای داشته باشه هزینه های دوره شامل کلاسهای عملی وآموزش زبان رشته موردنظربه صورت کمک هزینه دولتی ورایگان پرداخت میشه.همچنین نحوه تنظیم یک رزومه وانجام یک مصاحبه تخصصی وصحبت به شما آموزش داده خواهدشد.این مرکزدرلاس وگاس وابسته به هتلهای گروهMGMهست که معمولا پس ازپایان دوره آموزشی یک ماهه بیشترافرادتوسط این گروه جذب کارواستخدام خواهندشد.متوسط حقوق افراددررشته های کاری درهتل بین 12 -16 $درساعت وبستگی به هتل موردنظرمتفاوت خواهدبودمربیان این مرکزافرادبسیاردلسوزهستندکه نهایت تلاش خودشون برای پیداکردن کاربرای بیکاران انجام میدن.
http://www.theculinaryacademy.org/

RE: زندگی در لاس وگاس - elima1980 - 2014-01-14

(2014-01-12 ساعت 19:02)we are one نوشته:  سلام.دوستانی که در وگاس زندگی میکنید میشه لطف کنید بگید اونجا با داشتن مدارک مایکروسافت میتونم کار در رابطه با رشته درسیم پیدا کنم؟ چون شما میگید که در وگاس رشته های مهندسی کار گیر نمیاد و باید اونجا دوره هاشو ببینیم.دیگه اگه مدرک مایکروسافت که خودشون صادر میکنن رو هم قبول نداشته باشن که دیگه هیچی!!! Big Grin
دوستان لطف کردند و این همه مطلب از شرایط لاس وگاس نوشتند،اگه میشه در مورد خدمات درمانی و داروخانه ها و کلا بیمه خدمات درمانی هم بنویسن.همچنین در مورد باشگاه های ورزشی مخصوصا بدنسازی Cool در دسترس هست؟
دوستان،شما که میگید میشه با دو سال کار کردن توی لاس وگاس خونه خرید،منظورتون با همون پول کارگریه؟ یعنی کار در هتل ها و رستوران ها؟ اگه همزمان بخوایم درس بخونیم و کار کنیم،روزی چند ساعت میتونیم کار کنیم؟ و پولی که در میاریم مالیات هم داره یا نه؟ ممنون میشم اگه دوستان جواب بدن.
مدرک مایکروسافت اگه ازایران داشته باشی اعتبارنداره.باشگاه بدنسازی ماهی 20 دلار.داروخانه ومراکزدرمانی هست.با دوسال کارکردن وساختن کردیت وگرفتن وام میشه خونه هم خریداما باکاردو نفره .همزمان پارت تایم کاربگیریدودرس بخونیدووام دانشجویی هم دریافت کنید.اینجا موادغذایی مالیات نداره اما برای کاروهرچیز دیگه ای که خرید کنید مالیات وجودداره.

RE: زندگی در لاس وگاس - we are one - 2014-01-14

(2014-01-14 ساعت 21:33)elima1980 نوشته:  
(2014-01-12 ساعت 19:02)we are one نوشته:  سلام.دوستانی که در وگاس زندگی میکنید میشه لطف کنید بگید اونجا با داشتن مدارک مایکروسافت میتونم کار در رابطه با رشته درسیم پیدا کنم؟ چون شما میگید که در وگاس رشته های مهندسی کار گیر نمیاد و باید اونجا دوره هاشو ببینیم.دیگه اگه مدرک مایکروسافت که خودشون صادر میکنن رو هم قبول نداشته باشن که دیگه هیچی!!! Big Grin
مدرک مایکروسافت اگه ازایران داشته باشی اعتبارنداره.باشگاه بدنسازی ماهی 20 دلار.داروخانه ومراکزدرمانی هست.با دوسال کارکردن وساختن کردیت وگرفتن وام میشه خونه هم خریداما باکاردو نفره .همزمان پارت تایم کاربگیریدودرس بخونیدووام دانشجویی هم دریافت کنید.اینجا موادغذایی مالیات نداره اما برای کاروهرچیز دیگه ای که خرید کنید مالیات وجودداره.

ممنون از توضیحاتتون.خوب شرکت مایکروسافت که توی ایران نمایندگی نداره ولی منظورم مدرک اصل مایکروسافت بود.راستی در مورد مدرک MBA چه نظری دارید؟ و اینکه این کلاس های آموزش زبان تا چه سطحی رایگان آموزش میدن؟
خانم الیما من این همه تایپیک های انجمن رو خوندم هنوز نفهمیدم این کردیت چیه؟ سوشال سکیوریتی دیگه چیه؟ البته جاش نبود بپرسم ولی اگه توضیح بدید ممنون میشم.

RE: زندگی در لاس وگاس - elima1980 - 2014-01-15

دوست عزیز مدرک اصل وفرع مایکروسافت مدرک MBAمدرک خلبانی هرمدرکی داشته باشی اینجا (ایالت نوادا درموردسایرایالتها اطلاعاتی ندارم)اعتبارنداره .اما اگه تجربه کارتخصصی خاصی داشته باشی وتوانایی صحبت درموردتجربه وتخصص خودت ونوع مهارت ونحوه استفاده ازاوون داشته باشی بدون مدرک میتونی کارپیداکنی مهم تخصص ونحوه صحبت ومهارت شمادرمکالمه زبان وتوضیح درموردسابقه کاری شمادرگذشته است.کلاسهای زبان درصورت شرکت درکالج یا دانشگاه تاسطحهای بالا .ودرمراکزآموزش زبان تا سطح مقدماتی.تاپیکهای موردنظرازاول مطالعه کنیدحتما متوجه سوشال وکردیت میشید.

RE: زندگی در لاس وگاس - elima1980 - 2014-01-16

(2014-01-16 ساعت 17:12)ashkan.beygi نوشته:  mamnoon ke vaght mizarid etelaatetoon ro dar ekhtiare baghie mizarid. man karam massage hastesh mikham bedoonam vaziate tahsil too in reshte da unja be che tartibe ham az nazare keyfi ham az nazare mali. va dar zemn bazare karesh che joorie dar zamineye massage? mohebat mikonid age rahnamaeeim konid

mamnoon ke vaght mizarid etelaatetoon ro dar ekhtiare baghie mizarid. man karam massage hastesh mikham bedoonam vaziate tahsil too in reshte da unja be che tartibe ham az nazare keyfi ham az nazare mali. va dar zemn bazare karesh che joorie dar zamineye massage? mohebat mikonid age rahnamaeeim konid

mamnoon ke vaght mizarid etelaatetoon ro dar ekhtiare baghie mizarid. man karam massage hastesh mikham bedoonam vaziate tahsil too in reshte da unja be che tartibe ham az nazare keyfi ham az nazare mali. va dar zemn bazare karesh che joorie dar zamineye massage? mohebat mikonid age rahnamaeeim konid
دوست عزیز لطف کنید فارسی تایپ کنید .جزقوانین سایت هم فارسی تایپ کردن هست.درموردرشته ماساژاطلاعاتی ندارم ااما اگربدست آوردم اینجا مینویسم .ممکنه که کالج ویا دانشگاه رشته خاصی دراین موردنداشته باشه ولی به احتمال زیادمراکزی هستندکه مدرک معتبرارایه میکنند.فقط میدونم که سالنهای ماساژزیادی اینجا هست ومعمولا ساعتی 20تا40دلاربرای ماساژدریافت میکنند.احتمالا بازارکارخوبی بایدداشته باشه با توجه به اینکه چینیها تایلندیها وفیلیپینیها دراین زمینه فعالیت دارندودرضمن شهرهایی که توریست ومسافرزیادی داره معمولا این مراکزازرونق خوبی برخوردارهستند

RE: زندگی در لاس وگاس - ashkan.beygi - 2014-01-16

مرس از راهنمایی تون / شرمنده که فینگلیش تایپ کردم. در این دانشگاه که csn بود باید بگردم واسه این رشته؟ در ضمن می خواستم بدونم راجع به کرایه خونه و هزینه های جاری زندگی از قبیل بینزین و برق و گاز و تلفن و حمل و نقل و خوراک و پوشاک و ... / از اینکه وقتتون رو گذاشتید واقعا ممنونم.

RE: زندگی در لاس وگاس - elima1980 - 2014-01-17

بله بررسی کنید ببینید همیچین رشته داره یا نه.کرایه خونه 550دلار یک اتاق خواب.بنزین گالنی .3.10دلار.برق متوسط 70 تا 100دلار.تلفن 40دلار.خوراک متوسط 150 تا 200 دلاردرماه.اتوبوس بلیط 24 ساعته 5 دلار.گازنمیدونم

RE: زندگی در لاس وگاس - ashkan.beygi - 2014-01-17

ممنون بازم از راهنماییتون . می خواستم بدونم برای ‍بیدا کردن کار باید به ارگان یا اداره خاصی رجوع کرد یا از تو آگهی؟ اگر هست لینکی اکه داره محبت کنید. در ضمن من یه email از اینجا دادم به شما نمیدونم رسید یا نه؟ بازم ممنوم از بابت همه چیز

RE: زندگی در لاس وگاس - elima1980 - 2014-01-18

ازطریق وبسایتها مثل indeed.comومجلات وروزنامه هایی که هرروزه چاپ میشه میتونیددرخواست کاربدیدحتی میتونیدرزومه داشته باشید آماده وحضوری مراجعه کنیدودرخواست کنیدکه رزومه شمارومطالعه کنندودرصورت نیازبرای مصاحبه ازشمادعوت کنن.که من این گزینه رو به همه افرادپیشنهادمیکنم که تو خونه ننشینن وحضوری مراجعه کنندوپیگیرکارباشند.

RE: زندگی در لاس وگاس - shahab2000 - 2014-01-18

سلام دوستان
يه سوال داشتم به ويژه از دوست گرامي و فعال اين تالار elima1980
وضعيت رشته حسابداري اونجا چطور هست؟
به طور مشخص كسي تجربه اي تو زمينه پيدا كردن كار تو اين رشته رو داره؟
من تصميم دارم مدرك cpa (حسابداران رسمي امريكا) بگيرم ولي اول بايد ايالت مورد نظر رو انتخاب كنم.
با توجه به چيزهايي كه از نوادا شنيدم به ويژه پايين بودن هزينه هاي زندگي، يكي از گزينه هاي من اين ايالت هست.
با تشكر

RE: زندگی در لاس وگاس - we are one - 2014-01-18

سلام خانم الیما.واقعا جای تاسف داره که در ایالت نوادا که 16 صفحه ازش تعریف کردند،مدارک MBA و microsoft رو قبول ندارن! من شنیده بودم رشته مدیریت توی آمریکا پر طرفدارترین رشته هست.من همیشه صحبت های آقای طاهر رو از شبکه ..... گوش میکنم و ایشون همیشه میگن که با داشتن مدرک MBA میشه توی بهترین جاها با بهترین مزایا و حقوق کار گیر آورد.مطمئنن صحبت های ایشون که 17 سال سابقه کاری دارن کاملا صحیح و درست هستش.
مدارک دانشگاه های ایران رو قبول ندارن! مدارک MBA و microsoft رو قبول ندارن! پس این همه دانشجو که با مدارک دانشگاه پیام نور خودشونو تو آمریکا بورسیه میکنن چجوری پذیرفته شدن؟
یهو بگید شما اگه دکتری دانشگاه صنعتی شریف هم داشته باشی،باز هم باید تو آمریکا از مهد کودک شروع کنی.

RE: زندگی در لاس وگاس - blackseven - 2014-01-18

(2014-01-18 ساعت 11:41)we are one نوشته:  سلام خانم الیما.واقعا جای تاسف داره که در ایالت نوادا که 16 صفحه ازش تعریف کردند،مدارک MBA و microsoft رو قبول ندارن! من شنیده بودم رشته مدیریت توی آمریکا پر طرفدارترین رشته هست.من همیشه صحبت های آقای طاهر کاملی (وکیل رسمی دیوان عالی آمریکا) رو از شبکه ..... گوش میکنم و ایشون همیشه میگن که با داشتن مدرک MBA میشه توی بهترین جاها با بهترین مزایا و حقوق کار گیر آورد.مطمئنن صحبت های ایشون که 17 سال سابقه کاری دارن کاملا صحیح و درست هستش.
مدارک دانشگاه های ایران رو قبول ندارن! مدارک MBA و microsoft رو قبول ندارن! پس این همه دانشجو که با مدارک دانشگاه پیام نور خودشونو تو آمریکا بورسیه میکنن چجوری پذیرفته شدن؟
یهو بگید شما اگه دکتری دانشگاه صنعتی شریف هم داشته باشی،باز هم باید تو آمریکا از مهد کودک شروع کنی.

دوست عزیز الان دقیقا از کی طلبکارری با این لحنت ؟

1.خانم الیما که بدون هیچ منفعت مادی داره به بقیه کمک میکنه؟
2.از سیستم اموزش و پرورش و پیام نور ایران؟
3.از شرکت ماکروسافت ؟
4
5.از سیستم استخدام امریکا؟

یا نه شاید از همه . این که تو اونور دنیا مثل ایران مدرک گرایی احمقانه وجود نداره و شما به خاطر داشتن مدرک ماکروسافت نمیتونید کار خوبی پیدا کنید کاملا درسته (البته من اونور نیستم ولی یک مقدار تحقیقات هم چیز بدی نیست توی همین انجمن ) شما اگر در کنار مدرک یه صورت تخصصی و کامل توی رشته خودتون تخصص داشته باشید باز هم در امریکا به سختی کار گیر میارید مگر در شرایطی که سابقه کار در اون کشور رو داشته باشید . سالهای اول زیاد انتظار نداشته باشید کار خوبی پیدا کنید ولی به شرظ پیگیری و به روز بودن و بلد بودن کار به شکل کامل میتونید 1 تا 2 ساله کار خوب گیر بیارید . یادتون باشه زبان از همه چیز مهمتره .

اگر خیلی ناراحتید که دوستان دارن اینجا از وقتشون میزنن و به صورت رایگان اطلاعاتشون رو در اختیار ما میزارن و اینقدر اقای کاملی رو دوست دارید بهتر نیست سوا لاتتون رو از همین ایشون بپرسید . اگر 17 سال سابقه کاری دارن و حرفاشون کاملا صحیح و درست هستش شما چرا لقمه رو دور سرت میچرخونی؟ الان این بنده خدا به شما بدهکاره که شما با این لحن مینویسید با کنایه و طعنه صحبت کردن کار درستی نیست و مطمئنا در شان شما نیست.

پذیرش گرفتن از دانشگاه چه ربطی به کار کردن داره عزیز دل .

امیدوارم همگی موفق باشیم

RE: زندگی در لاس وگاس - IN.USA@2013 - 2014-01-18

(2014-01-18 ساعت 11:41)we are one نوشته:  سلام خانم الیما.واقعا جای تاسف داره که در ایالت نوادا که 16 صفحه ازش تعریف کردند،مدارک MBA و microsoft رو قبول ندارن! من شنیده بودم رشته مدیریت توی آمریکا پر طرفدارترین رشته هست.من همیشه صحبت های آقای طاهر کاملی (وکیل رسمی دیوان عالی آمریکا) رو از شبکه ..... گوش میکنم و ایشون همیشه میگن که با داشتن مدرک MBA میشه توی بهترین جاها با بهترین مزایا و حقوق کار گیر آورد.مطمئنن صحبت های ایشون که 17 سال سابقه کاری دارن کاملا صحیح و درست هستش.

کی گفته قبول ندارن؟؟؟؟ شما زبانتو خوب کن و تو کارت تجربه داشته باش کار گیر نیاوردی بیا اینجا هر چی می خوای به من بگو ؟؟Big Grin
اصلن با مدرکت کار ندارن فقط بلد بودن کاررررررررررر و اگر این دو را داشتی و باز کار پیدا نشد شرمنده طرف عرضه نداشته و بس !!

RE: زندگی در لاس وگاس - ashkan.beygi - 2014-01-18

بازم ممنون از راهنماییتون راستی مرس از بابت راهنمایی در باره csn من رفتم تحقیق کردم دیدم واسه زبان که اگه بخوایید برید به uni باید از این کالج ها و امثال اینها زبان رو باس کنید. من الان دارم تحقیق می کنم درباره تحصیل تو خود وگاس نه نوادا. رشته ماساز. اگه کسی اطلاعات داشت ممنون میشم از راهنماییش. بازم ممنون که وقتتون رو میزارید