مهاجرسرا
کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزاهای غیر مهاجرتی آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-26.html)
+--- موضوع: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک (/thread-6013.html)

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - vahid.vp - 2015-08-19

(2015-08-19 ساعت 12:31)leilav_1984 نوشته:  مبایعه نامه رسمی هم می تونه مثل سند ملک به عنوان وابستگی به ایران کارایی داشته باشه؟
برای خرید یک ملک مشترکاً به نام من و همسرم مبایعه نامه تنظیم شده و پرداخت مبلغ اولیه و زمان انتقال سند هم قید شده، و مصاحبه سفارت قبل از تاریخ انتقال سند هست!
البته مدارک دیگه ای هم هست، اما ارزش این ملک نسبت به اونها بیشتره،
و ضمناً وابستگی من به همسرم که در سفر آمریکا همراه من نخواهد بود رو هم شاید اثبات کنه.
باید به عرض برسانم که سند ملک رو اصلا نگاه نمی کنند
- کار و کسب پر رونق
- وابستگی خانوادگی
- دلیل محکم واسه رفتن به امریکا
- نشون دادن اینکه بعد از سفر به کشورتون بر می گردید
- داشتن پول کافی متعلق به خودتون که با گردش حساب سه ماهه باید نشون بدین

(2015-08-19 ساعت 12:13)leilav_1984 نوشته:  سلام
اگه بخوام برای کنسولگری دبی گواهی اشتغال به کار بگیرم، گواهی دقیقاً خطاب به چه عنوانی باشه؟
"کنسولگری ایالات متحده آمریکا در دوبی" درسته؟
یا "سفارت ایالات متحده آمریکا در امارات متحده عربی"
یا عنوان دیگه؟
اصلاً اگه گواهی باز ببرم یعنی عنوانی بالاش نباشه، از لحاظ اعتبار مشکلی نداره؟
شما حکم کارگزینی رو ترجمه کنید و یک رزومه هم باید داشته باشین

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - leilav_1984 - 2015-08-20

(2015-08-19 ساعت 14:32)vahid.vp نوشته:  شما حکم کارگزینی رو ترجمه کنید و یک رزومه هم باید داشته باشین

منظور از رزومه چیه؟
حاوی چه اطلاعاتی باشه و چه مدارکی برای اثبات اونها لازمه؟

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - behnamshokri - 2015-08-20

سلام، کسی هست که بتونه کل مراحل ویزای توریستی رو خیلی خلاصه و با فقط با گفتن اینکه از کجا باید شروع کرد و چه فرم هایی باید پربشه و هر مرحلش چقدر طول میکشه بهم بگه؟
من خودم برای ویزای نامزدی اقدام کردم و ویزای توریستی رو برای برادرم می خوام که تو مراسمم باشه.
ویزای نامزدی که خیلی دنگ و فنگ داشت.
ممنون میشم اگه کسی جواب بده.

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - hmf_4919 - 2015-08-22

با عرض سلام. دوستان مادر بزرگ بنده و خاله ام دیروز صبح از سفارت آمریکا ویزای توریستی گرفتند.اما چند سوال برایم پیش آمد کرده : اول اینکه به مادر بزرگ من هیچ برگه صورتی ندادند و فقط گفتند که ویزا شما اوکی هست در صورتی که به خاله من برگه صورتی دادند و گفتند بهش که به محض بازگشت پاسپورت رو برای سفارت ارسال کن. حالا این به این معنا هست که دیگه نباید مادربزرگه بنده پاسپورت رو ارسال کنه یا اینکه هردو باهم پاسپورت رو بفرستند؟؟آیا به همراه پاسپورت نیازی هست که برگه صورتی و یا مدارک دیگه ای رو هم بفرستند؟
دوم اینکه بعد از اینکه ویزاها مهرش خورده شد داخل پاسپورت چند روز فرصت دارن تا خودشون رو برسونن به خاک آمریکا؟یجا خوندم 3 ماه و یه جای دیگه یکسال...کدوم؟
سوم اینکه چندروز فرصت داریم تا پاسپورت هارو بفرستیم سفارت برای مهر کردن؟

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - Kurosh_Salehi - 2015-08-23

(2015-08-22 ساعت 18:48)hmf_4919 نوشته:  با عرض سلام. دوستان مادر بزرگ بنده و خاله ام دیروز صبح از سفارت آمریکا ویزای توریستی گرفتند.اما چند سوال برایم پیش آمد کرده : اول اینکه به مادر بزرگ من هیچ برگه صورتی ندادند و فقط گفتند که ویزا شما اوکی هست در صورتی که به خاله من برگه صورتی دادند و گفتند بهش که به محض بازگشت پاسپورت رو برای سفارت ارسال کن. حالا این به این معنا هست که دیگه نباید مادربزرگه بنده پاسپورت رو ارسال کنه یا اینکه هردو باهم پاسپورت رو بفرستند؟؟آیا به همراه پاسپورت نیازی هست که برگه صورتی و یا مدارک دیگه ای رو هم بفرستند؟
دوم اینکه بعد از اینکه ویزاها مهرش خورده شد داخل پاسپورت چند روز فرصت دارن تا خودشون رو برسونن به خاک آمریکا؟یجا خوندم ۳ ماه و یه جای دیگه یکسال...کدوم؟
احتياج نيست خودشون از رو پاسپورت نامبرشون تشخيص ميدن که ويزا بايد تو کدوم پاسپورت زده بشه.
3 ماه فرصت داريد که بريد.
زمان مشخصی نداره ولی بيشتر از 2 هفته نشه.

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - aidaone - 2015-08-23

دوستان سلام . پدر و مادر من حدود ۳ ماه پیش ارمنستان مصاحبه داشتن واسه ویزای توریستی و به پدرم چک خورد. حالا شماره کیس رو که توی CEAC چک میکنم دیروز آپدیت شده ولی شمارش توی خود سایت سفارت ارمنستان نیست ! کسی میدونه این یعنی چی ؟ چون من بعضی وقتا شماره های رندوم رو چک میکردم و هروقت شماره ای توی CEAC آپدیت شده بود همون روز هم تو سایت خود سفارت شماره اپروو شده بود . ممنون میشم اگه کسی میدونه جواب بده

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - سامان سامانی - 2015-08-23

سلام رفتن زن و شوهر باهم خیلی بهتر از رفتن تنهایی است سفارت آمریکا طرز فکرش برعکس سفارتخانه اروپایی این به چیزهای دیگر فکر میکنند میگن آگه تو زن داری و برای تفریح میری چرا تنها میری پس هدفت از مسافرت چیز دیگری ای است و خیلی نگران خرابکاری و مسایل تروریستی هستن برشون مهم نیست شما میمونی یا نه مهمه شما امنیت کشورشان را به هم حزنی .
آگه قصد موند داری ریسک نکنید چون آگه رد رش[/font]ید دیه مشکل میتوانید بگیرید آگه خواستی به من ایمیل بزنید راهنمای میکنم

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - leilav_1984 - 2015-08-23

دوستان ممکنه منو راهنمایی بفرمایید؟

به نظرتون برای روز مصاحبه آگهی تأسیس شرکت (مربوط به اوایل سال 91) کافیه یا آگهیهای تغییرات رو هم ترجمه کنم؟ (یکی انتخاب مجدد اینجانب به عنوان عضو هیئت مدیره، دومی افزایش سرمایه شرکت، سومی افتتاح شعبه در شهرستان)
در اینصورت گواهی اداره ثبت رو به مترجم ارائه کنم یا تصویر روزنامه رسمی رو؟ (برای اینکه به ترجمه اش پانچ کنه)
البته همونطور می دونید که مندرجات عیناً یکسان هست...

دومین سؤال، آیا ترجمه شناسنامه همسرم (که در این سفر همراه من نیستند) یا کارت ملی ایشون یا هر دو مورد نیاز خواهد بود؟

سوم؛ آیا ارائه سند ملکی که به نام همسرم هست در تقاضای من تأثیری داره؟!

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - leilav_1984 - 2015-08-23

سؤال چهارم: ترجمه ها تا چند وقت معتبرن؟ البته برای مدارکی مثل شناسنامه، کارت ملی، سند ازدواج یا املاک

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - farrokh33 - 2015-08-24

(2015-08-23 ساعت 11:19)leilav_1984 نوشته:  دوستان ممکنه منو راهنمایی بفرمایید؟

به نظرتون برای روز مصاحبه آگهی تأسیس شرکت (مربوط به اوایل سال 91) کافیه یا آگهیهای تغییرات رو هم ترجمه کنم؟ (یکی انتخاب مجدد اینجانب به عنوان عضو هیئت مدیره، دومی افزایش سرمایه شرکت، سومی افتتاح شعبه در شهرستان)
در اینصورت گواهی اداره ثبت رو به مترجم ارائه کنم یا تصویر روزنامه رسمی رو؟ (برای اینکه به ترجمه اش پانچ کنه)
البته همونطور می دونید که مندرجات عیناً یکسان هست...

دومین سؤال، آیا ترجمه شناسنامه همسرم (که در این سفر همراه من نیستند) یا کارت ملی ایشون یا هر دو مورد نیاز خواهد بود؟

سوم؛ آیا ارائه سند ملکی که به نام همسرم هست در تقاضای من تأثیری داره؟!
سلام دوست عزیز .هرمدرکی داشته باشید که فکر میکنید در گرفتن ویزا بهتون کمک میکنه ترجمه کنید واصل اونها رو هم همراهتون ببرید سفارت (البته از دارالترجمه رسمی استفاده کنید).درضمن عقد نامه +شناسنامه ها+کارت ملی های خودتون وهمسرتون رو هم ترجمه کنید واصل اون هارو با خودتون ببرید.اگر از قبل ترجمه ای داشتید نیازی نیست دوباره ترجمه کنید چون تاریخ انقضا ندارن . راجع به شرکتتون هم همه مدارک رو به دارالترجمه بدید خودشون میدونن کدوم ها رو ترجمه کنن اگه دارالترجمه معتبر بخواهید پیام خصوصی بدید معرفی میکنم .درضمن چرا همسرتون رو همراهتون نمیبرید برا مصاحبه ؟اگر فکر میکنید که تنهایی به شما ویزا میدن بهتره باید عرض کنم اتفاقا به زن وشوهر بهتر ویزا میدن .مهمترین دغدغه آفیسر اینه که بهش ثابت بشه که شما بعد از سفر به ایران برمیگردید .شغل معتبر وپردرآمد درایران+سند ملکی +نامه تمکن مالی خوب از پوینت های مثبت برا گرفتن ویزا است .پرسشی بود خوشحال میشم راهنمایی کنم شاد باشید

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - renausa - 2015-08-24

دوستانی که ویزای توریستی از دبی گرفتن، از زمان مصاحبه و دریافت برگه صورتی تا زمانیکه سفارت اعلام کنه که پاسپورت ها رو ارسال کنید چقدر طول میکشه؟
پاسپورت رو به تورها دادید برای پیکاپ ویزا؟

(2015-08-22 ساعت 18:48)hmf_4919 نوشته:  با عرض سلام. دوستان مادر بزرگ بنده و خاله ام دیروز صبح از سفارت آمریکا ویزای توریستی گرفتند.اما چند سوال برایم پیش آمد کرده : اول اینکه به مادر بزرگ من هیچ برگه صورتی ندادند و فقط گفتند که ویزا شما اوکی هست در صورتی که به خاله من برگه صورتی دادند و گفتند بهش که به محض بازگشت پاسپورت رو برای سفارت ارسال کن. حالا این به این معنا هست که دیگه نباید مادربزرگه بنده پاسپورت رو ارسال کنه یا اینکه هردو باهم پاسپورت رو بفرستند؟؟آیا به همراه پاسپورت نیازی هست که برگه صورتی و یا مدارک دیگه ای رو هم بفرستند؟
دوم اینکه بعد از اینکه ویزاها مهرش خورده شد داخل پاسپورت چند روز فرصت دارن تا خودشون رو برسونن به خاک آمریکا؟یجا خوندم ۳ ماه و یه جای دیگه یکسال...کدوم؟
سلام دوست عزیز متاسفانه اطلاعاتی که نوشتید کمی مبهم هستند سعی میکنم تا اونجا که متوجه شدم راهنمایی کنم
1-نوشتید که :...مادر بزرگ وخاله ام دیروز از سفارت آمریکا ویزای توریستی گرفتند.....فکر کنم منظور شما این است که آفیسر به اونها جواب مثبت داده ولی هنوز توی پاسپورتشون ویزا نخورده است
2-نوشتید که ....به مادر بزرگم هیچ برگه صورتی نداده اند ....اگر به ایشان ویزای یکضرب تعلق گرفته همون موقع پاسپورتشون رو نگه میدارن وچند روز بعد پاسپورتشون همراه ویزا بهشون داده میشه ولی اگر پاسپورت رو بعد از مصاحبه بهشون دادن حتما یک برگه که روی اون شماره ای نوشته شده بهشون میدن که باید سایت رو مرتب چک کنن تا ویزاشون آماده بشه
3-نوشتید ....به خاله من یک برگ صورتی دادن وگفتند که به محض بازگشت پاسپورت رو برا سفارت ارسال کن.....سوال من اینه مگه پاسپورتشون تاریخ انقضاش کمتر از 6ماه بوده ویا مشکل دیگه ای داشته که همون موقع بهشون ویزا ندادن.من فکر میکنم ایشون کلیرنس خوردن یعنی باید مدتی منتظر بمونن تا کلیر بشن اون وقت برن سفارت وویزاشون رو بگیرن .روی برگ صورتی احتمالا یک شماره است شما باید مرتب سایت رو چک کنید .
4-نوشتید....بعد از اینکه ویزا گرفتند چقدر فرصت دارن وارد خاک آمریکا بشن ....وقتی ویزا توی پاسپورتشون زده شد این ویزا تاریخ اکسپایر داره باید تا قبل از اون تاریخ وارد بشن در غیر این صورت ویزا باطل میشه.شاد باشید

(2015-08-24 ساعت 00:33)renausa نوشته:  دوستانی که ویزای توریستی از دبی گرفتن، از زمان مصاحبه و دریافت برگه صورتی تا زمانیکه سفارت اعلام کنه که پاسپورت ها رو ارسال کنید چقدر طول میکشه؟
پاسپورت رو به تورها دادید برای پیکاپ ویزا؟
سلام دوست عزیز مدت کلیرنس (چک امنیتی)برای همه یکسان نیست ممکنه برا یک نفر یک هفته وبرا نفر دیگه 6ماه طول بکشه بستگی به شرایط کیس اون فرد داره ولی معمولا اگر حالت نرمال رو در نظر بگیریم تا حدود 3ماه زمان می بره .برای گرفتن ویزا هم میتونید از آژانس های معتبر استفاده کنید ولی پیشنهاد میکنم خودتون برید بهتره وپاسپورتتون رو به غیره ندید .شاد باشید

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - renausa - 2015-08-24

برگه صورتی از سفارت در دلی دریافت کردند و گفتند که ویزای توریستی شما اوکی هست. بهتون خبر میدیم که پاسپورت رو ارسال کنید.
برای من هم عجیبه. چون در آنکارا همون موقع پاسپورت رو میگرفتند و پس از الصاق ویزا اون رو به پست تحویل میدادند.

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - سامان سامانی - 2015-08-24

سلام
من توصیه میکنم موقع مصاحبه شاد باشید بخندید و با افسر تان با لبخند صحبت کنید بگید اسم جاهایی دیدنی معروف که میخواهید برید برای دیدن
برای اطلاعات خاص برام ایمیل کنید saman123456samani@gmail . Com