مهاجرسرا
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزای گوناگونی (Diversity Visa) (https://www.mohajersara.org/forum/forum-5.html)
+---- انجمن: گرين كارت لاتاری ۲۰۱۴ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-87.html)
+----- انجمن: برندگان گرین کارت لاتاری ۲۰۱۴ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-92.html)
+----- موضوع: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت (/thread-6846.html)

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - مونا 62 - 2014-10-10

سلام
مادر من برنده لاتاری شد و ویزا گرفت ولی متاسفانه پدرم بهشون کلیرنس خورد و نهایتا مثل خیلی از دوستان سهمیه تمام شد. می خوام بدونم با توجه به اینکه هیچی انگلیسی نمی دونه و میخواد بره لس انجلس به نظرتون می تونه از پس کاراش بر بیاد, مترجم می شه قبل سفرش پیدا کرد؟؟؟؟ یا اگر کسی زبان ندونه از پس یه سفر 2 هفته ای هم بر نمی اد؟

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - rtt - 2014-10-10

(2014-10-10 ساعت 00:09)مونا 62 نوشته:  سلام
مادر من برنده لاتاری شد و ویزا گرفت ولی متاسفانه پدرم بهشون کلیرنس خورد و نهایتا مثل خیلی از دوستان سهمیه تمام شد. می خوام بدونم با توجه به اینکه هیچی انگلیسی نمی دونه و میخواد بره لس انجلس به نظرتون می تونه از پس کاراش بر بیاد, مترجم می شه قبل سفرش پیدا کرد؟؟؟؟ یا اگر کسی زبان ندونه از پس یه سفر 2 هفته ای هم بر نمی اد؟

من خودم الان لوس انجلس هستم انقدر اینجا ایرانی زیاده که اصلا می تونی بدون زبان انگلیسی اینجا زندگی کنید
یعنی مادرتون هیچ کسی و اینجا ندارن که یه مقدار کمکشون کنن واسه گرفتن سوشال و این حرفا؟؟؟

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - rtt - 2014-10-10

(2014-10-09 ساعت 23:55)atriana نوشته:  
(2014-10-09 ساعت 23:30)ali3875 نوشته:  
(2014-10-09 ساعت 21:29)gema نوشته:  
(2014-10-09 ساعت 21:12)ali3875 نوشته:  دیروز بعد از ۳۳ روز از پرداخت پول گرین کارت به دستمون رسید

دیروز هم رفتیم همه بیمه مدیکال گرفتیم
سلام دوست عزیز مبارکتون باشه گرین کارت. امکانش هست راجع به بیمه ای که گرفتید و شرایطش و مزایا و معایبش یکم توضیح بدید؟ ممنونتون میشم.
این بیمه‌ فقط مدیکال و کاملا مجانی‌ یک فرم پر کردیم بعد به ما یک دفترچه دادن یه سری فرم دیگه بود پر کردیم قرار شد تا ۱۰ روز آینده پست کنیم تا برامون کارت بیمه‌ و یک دفترچه که نامه دکتر‌های مجاز رو نوشته بیاد این بیمه‌ کاملا رایگان برای کسانی‌ مس ما که فعلا درامد ندارند و سقف نداره

مبارک باشه
میشه بفرمایید دقیقا کجا باید رفت برای مدیکال و چه مدارکی بردید؟ این بیمه شامل همه کسانی که شغل ندارند میشه(چون من شنیده بودم هر کسی بچه داشته باشد مدیکال شاملش میشه)؟
ممنون
اگه میشه دوست عزیز بیشتر در مورد این بیمه ای که گرفتین توضیح بدین که منم برم دنبالش. این که گرفتین همون اوباما کر هست؟ چه سایت یا اداره ای رفتین؟

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - ali3875 - 2014-10-10

نه دوست عزیز اوباما کر نیست چون اون پول باید بعدی ماهانه ولی‌ این بیمه‌ کاملا رایگانه اسم ادارشو از روی پاکت میبینم و میگم بهتون حتا روی دفترچه راهنما یه شماره داده گفت اگه سوالی دارید به فارسی جواب میدیم

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - ata.bz - 2014-10-10

سلام ببخشید این a numbe
برای گرفتن گرین کارت کدوم یکیه؟

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - ata.bz - 2014-10-10

سلام دوستانA namber که برای واریز پول برای گرین کارت نیازه کدوم شماره هست لطفا راهنمایی کنید

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - atriana - 2014-10-10

(2014-10-10 ساعت 02:37)ata.bz نوشته:  سلام دوستانA namber که برای واریز پول برای گرین کارت نیازه کدوم شماره هست لطفا راهنمایی کنید

وقتی سفارت بهتون ویزا و پاکت زرد را داده به تعداد افراد یک برگه داده که روش توضیح داده برای پرداخت 165 دلار چیکار کنید. بالای همون صفحه ها شماره A نامبرتون را نوشته

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - ali3875 - 2014-10-10

اسم اداره که برای انجام مدیکال و برقرار شدن بیمه‌ رفتیم اینه
santa clara
county offices
medi-cal
من خودمم نمیدونستم چنین بیمه‌ هست اینو از یک دفتر بیمه‌ که ایرانی‌ بود شنیدم

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - atriana - 2014-10-10

(2014-10-10 ساعت 03:59)عسلبانو نوشته:  
(2014-10-09 ساعت 19:32)عسلبانو نوشته:  با سلام

یه هفته است که رسیدم تو ساست elis چک میکنم هنوز در مرحله اکسپنس هست و نوشته Your application/petition has been accepted and is pending review.
تو سایت خود USCIS هم چک کردم نوشته Your case can not be found at this time in My Case Status. Please check your receipt number and try again.این یکی که هنوز اکسپتانس هم نشده این طبیعی ؟ یعنی روال همینطوری ؟ راهی هست که بشه تسریع کرد ؟ راستی من با همون شماره ریسیپت که 165$ دادم این سایت ها رو چک میکنم درسته دیگه ؟

بعد از 20 روز از ورودتون وضعیت کیس شما به اپتمایز تغییر می کند و احتمالا بین 25 تا 40 بعد از ورود گرین کارت بدستتون می رسه.

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - مامان خانم - 2014-10-10

سلام
هورا گرین کارتمون رسید الان گرین کارت داریم سوشال نداریم
در همون سایتی که مراحل گرین کارت را چک می کنید قسمتی وجود دارد که اگر فعالش کنید به طور اتوماتیک به وسیله اس ام اس از مراحل صدور آگاه میشوید البته دوستم این کار را انجام داد دقیق می پرسم برایتان توضیح میدهم
خلاصه امروز اداره سوشال بودم
موفق باشید

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - omid05 - 2014-10-10

(2014-10-09 ساعت 18:34)2014families lottery winners نوشته:  بچه ها ما هنوز سایت elis رو ثبت نام نکردیم من آدرسم تغییر کرده (منظورم آدرس زمان مصاحبه است) و فهمیدم که توی فروذگاه هم میشه آدرس رو عوض کرد آیا توی سایت الیس هم لازمه ؟ اگه لازم هست جایی هست که آدرس جدید رو بنویسم و اگه هست چه جوری و کجا توی سایت elis باید این کار رو انجام بدم لطفا در این مورد راهنمایی کنید.

ممنونم

نه لازم نيست. فرودگاه عوض كنيد كافيه

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - parsab - 2014-10-10

یه سوال مهم. کسی که با ویزای لاتاری وارد آمریکا شده میتونه سفر هوایی داخل آمریکا انجام بده؟ با توجه به اینکه هنوز گرین کارت نداره تو فرودگاه بهش گیر نمیدن؟ چون من شنیدم بعضیا رو اذیت کرده بودن تو فرودگاه

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - behdadK - 2014-10-10

هیچ مشکلی نیست. تا 1 سال ویزایی که تو پاس شما خورده نقش گرین کارت داره.

اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - senavid - 2014-10-10

سلام دوستان ما ديروز با الاتحاد آمديم مقصد سانفرانسيسكو بود و قرار بود از ابوظبي به لس آنجلس و از لس آنجلس به سانفرانسيسكو باشه ، پروازمون ساعت ٤:٣٠ از تهران بود اما چون ٤٠ دقيقه تاخير و در اداره مهاجرت ابوظبي هم كارمون طول كشيد از پرواز دوم كه بسمت لس آنجلس بود جا مونديم اما خودشون با اولين پرواز كه ساعت ١١صبح بود به واشنگتن فرستادنمون و از آنجا هم به سانفرانسيسكو چمدانها هم اتوماتيك در سانفرانسيسكو تحويل گرفتيم در ابوظبي پاكتهاي سفارت رو گرفتن اما مدارك مديكال رو هيچ جا لازم نداشتند و ازم نگرفتند آيا از ديگر دوستان هم نامه مديكال رو تحويل نگرفتند؟
در ضمن تغيير آدرس هم در فرودگاه ابوظبي دادم
اما هنوز ١٦٥ دلار رو چون كارت نداشتم نريختم قبلش مي خواستم بدونم بانكها با هم چه فرقي دارن و تو كدوم بانك چه حسابي باز كنم بهتره ؟ البته من ٢ ماه ديگه بر مي گردم ايران و مى خواهم يه مقدار پول اينجا در حسابم پسنداز كنم براي بعد
دنبال سوشال سكيوريتي نامبر هم كه هنوز نرفتم البته تو سايت خوندم كه خودش ظرف دو هفته مياد و اگر نيامد بايد به اداره مهاجرت مراجعه كنم

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - مامان خانم - 2014-10-10

سلام
اسم من در گرین کارت اشتباه نوشته شده الان دنبال کارهای آن هستم مراحل را بعدا می نویسم تا برای آیندگان باقی بماند
یعنی عصبانی ام چقدر از دست صادر کننده گرین کارتم حرص خوردم. فکر کنم من اولین کسی ام که همچین مشکلی دیده
موفق باشید