مهاجرسرا
کلیرنس برندگان 2011 - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزای گوناگونی (Diversity Visa) (https://www.mohajersara.org/forum/forum-5.html)
+---- انجمن: گرین کارت لاتاری ۲۰۱۱ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-48.html)
+----- انجمن: برندگان گرین کارت لاتاری ۲۰۱۱ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-61.html)
+----- موضوع: کلیرنس برندگان 2011 (/thread-2604.html)

RE: کلیرنس برندگان 2011 - vafa628 - 2011-06-17

بچه ها سلام
دوباره یک سوال داشتم من برای سفارت انکارا ایمیل زدم و اونا این جواب رو به من دادن:
Dear Sir/ Mada
m,
According to our records, your administrative process has not been completed yet. As this is a multi agency process we have no control over it and therefore we are not able to estimate how long it may take. As soon as the processing is completed, your case number will be announced on our web site at
http://www.usemb-ankara.org.tr/consular/english/immigrant_admin_processing.html
Once your case number is posted on our web site, you may come to our office any Monday through Thursday between 1:00 to 1:30pm. After your personal appearance at our office, we will review your case again. If everything is in order, your visa packet will be prepared and sent to your address in Turkey, which you will provide to UPS. We encourage you to come to our office as soon as possible after seeing your case number to avoid having to initiate another administrative
processing.
من برنده بودم ویزام رو گرفتم و شوهرم هنوز کلیر نشده ازمایش پزشکی ما 13 ژانویه بود و تاریخ انقضایی که روی ویزای من هست 13 جولایه و تاریخ انقضایی که توی جدول آنکار هست برای کیس نامبر ما 23 جون هست حالا می خوام بدونم که آیا من که مثل اینکه باید تنها به آمریکا برم باید قبل از 23 جون برم یا قبل از 13 جولای.
در مورد شوهرم هم آیا اون اگه کلیر شد باید دوباره مدارک کامل مثل مدارک مالی و .. و پزشکی رو ببره یا نه بچه ها خواهشا راهنماییمون کنین خیلی نگرانیم.

RE: کلیرنس برندگان 2011 - sepinod - 2011-06-17

(2011-06-17 ساعت 20:32)saint نوشته:  پروژه دق دادن مهاجرسرایی ها توسط موجودات آنکارا کلید زده شده
بچه ها مواظب باشین و راحت صبرتون رو از دست ندین!!!

saintعزیز ،کار از این حرف ها گذشته و اهالی محترم سفارت در آنکارا صبر از کف ما ربودند به گونه ای که دیگر صبری نمانده .کلید دق دادن از همان روزی آغاز شد که برگه ی آبی دستمان دادند.به هر حال دعا کنیم اگر دوشنبه آپدیت کرد کاری کنند کارستان تا بدین وسیله از خود اعاده ی حیثیت کنند.

RE: کلیرنس برندگان 2011 - mml - 2011-06-18

(2011-06-17 ساعت 20:32)saint نوشته:  پروژه دق دادن مهاجرسرایی ها توسط موجودات آنکارا کلید زده شده
بچه ها مواظب باشین و راحت صبرتون رو از دست ندین!!!

براي اين كه در جريان تلاش خستگي ناپذيرشون قرار بگيرين فقط در همين حد بدونين كه من تأييد كلير شدنم رو اول ژوئن و با ايميل دريافت كردم ولي توي ويزام نوشته:

CLEARANCE RECEIVED ON 06MAY11

يعني 20 روز بعد از كلير شدنم، اونم با التماس و ايميل زدن، تأييد كردن كه مي تونم برم سفارت!!

RE: کلیرنس برندگان 2011 - satusa - 2011-06-18

(2011-06-17 ساعت 20:27)sunrise نوشته:  ای بابا این جمعه هم که گذشت و از بچه های انکارا هم که خبری نشدSad چرا کسی یک هورایی که خیلی وقته همه دلشون لک زده واسش نمیکشه چرا انکارا اپدیت نمیکنه !!!ابوظبی چرا بخاری ازش بلند نمیشه ؟؟؟!دیگه خیلی دارن اذیت میکنن ای خدا جون یه کاری واسه ما منتظران کلیر انجام بده دیگه کم کم دارم امید و دلگرمی خودم رو از دست میدم که نمیخوان بهم ویزا بدنSad(

اميدتون به خدا باشه و مرتب وضعيتتون رو از سفارت پيگيري كنيد. ان شا... ميگيريد.
توي ايميلهاتون شرايط سختي رو كه داريد سپري مي كنيد و اينكه بلاتكليف مونديد رو محترمانه بهشون گوشزد كنيد و درخواست خودتون رو مطرح كنيد.
مطمئن باشيد اينكه نمي خواهند ويزا بدهند صحت نداره و دليلي نداره بخواهند اين كار رو بكنند. حتما ويزا رو مي دهند فقط ممكنه بعضي وقتها بي نظمي هايي اتفاق بيافته كه بايد پيگيريش كرد. ما هم شرايط شما رو داريم اميدوارم هممون عاقبت به خير بشيم. سفرنامه دوم من رو بخونيد ميبينيد بعضي وقتها چه بي نظمي هايي رخ ميده.

موفق باشيد

RE: کلیرنس برندگان 2011 - farshad_sh - 2011-06-18

سلام. منم با گفته هاي satusa و ديگر دوستان موافقم. فکر ميکنم بايد از يه تاريخي که گذشت ( خود من از حد بالايي که آفيسر گفته بود) شروع کرد به ميل زدن پيگيري کردن. تازه الان داره يواش يواش باورم ميشه که اونجا هم همين بي نظمي هايي که بعضاً تو ادارات ايران اتفاق ميوفته وجود داره و حتي بي مسؤوليتي و يا تا حدي تنبلي کارکنان! وگرنه چرا بايد بعد از 20 روز که از زمان کلير شدن دوستمون ميگذره هنوز تو سايت اعلام نشده باشه و اونم با اي ميل و بارها پيگيري بگن که کلير شدي!
راستي يه سوال بپرسم از دوستان. اي ميل سفارت براي پيگيري وضعيت کليرنس چي هست؟ آيا همون فرمي که تو خود سايت باز ميشه و بايد پر کنيم يا اي ميل مستقيمي وجود داره واسه اين کار؟
ممنون از همه

(2011-06-17 ساعت 20:46)vafa628 نوشته:  بچه ها سلام
دوباره یک سوال داشتم من برای سفارت انکارا ایمیل زدم و اونا این جواب رو به من دادن:
Dear Sir/ Mada
m,
........
processing.
من برنده بودم ویزام رو گرفتم و شوهرم هنوز کلیر نشده .....

شما تا زمان اعتبار ويزاتون فرصت داريد كه وارد آمريكا شويد اگرچه كه بهتره سفرتون رو به آخرين لحظات موكول نكنيد.
اگر تا زمان اعلام كلير همسرتون 6 ماه از مديكال بگذرد بايد تمديدش كنند. اگر گواهي بانك برديد بعيد به نظر ميرسه تمديد لازم باشه ولي اگر اسپانسر داشتيد بايد فرمهاي مالياتي مربوط به سال مالي جديد (اگر فرمها مربوط به سال قبلي بوده) ارائه بدهيد. پس از اعلام كلير از سفارت با ايميل بپرسيد كم و كسري هست يا نه؟
در ضمن بد نيست مكاتبه كنيد و بگيد كه اعتبار شما داره تموم ميشه و مي خواهيد كه با همسرتون بريد. شايد تسريع كردند.

RE: کلیرنس برندگان 2011 - parastoo2011 - 2011-06-18

بچه ها من امروز خیلی حالم بده ، یکی یک چیزی بگه ، یک کاری بکنین ، چرا اینجوری می کنن ؟ خدایا ما ایرونیها را کدوم ساحره ای نفرین کرده که دیگه پامونو به دریا میذاریم اونم خشک می شه ؟ خدایا ، چیکار کنیم ؟ واسه هر قومی یک راه فراری گذاشتی حتی واسه بنی اسرائیل دریا را شکافتی ، واسه قوم نوح کشتی گذاشتی و با همه قبل از ارسال بلا اتمام حجت کردی ، ما دچار چه جادویی شدیم که راههای فرارم دیگه جواب نمی ده ؟ بابا این آنکارا خوابیده یا خودشو عمدا به خواب زده ؟
حالم بده ........

RE: کلیرنس برندگان 2011 - mml - 2011-06-18

(2011-06-18 ساعت 11:48)parastoo2011 نوشته:  چرا اینجوری می کنن ؟

يه حسي بهم ميگه دليلش ترافيك ويزا در اين فصله:

اين روزا هر كي ميره سفارت توي سفرنامه اش مينويسه كه خيلي شلوغ بود، منم همين احساسو داشتم، اون بعد از ظهر سوت و كور روز مصاحبه كجا و بعد از ظهري كه من رفتم ويزامو بگيرم كجا!!

هم هوا بهتر شده چه در آنكارا و چه در آمريكا، هم نزديك تابستونه و ايام فراغت دانشجويان و مرخصي سالانه شاغلين در آمريكا، پدر و مادرهاي عصا به دست رو هم دم در سفارت مي تونين ببينين كه همه مي خوان برن آمريكا ديدن فرزندانشون...

بالطبع هم در مهاجرسرا عضو نيستن كه بفهمين اوضاع ويزاهاي توريستي چطوره، باور كنين ملت 5 تا 5 تا پاسپورت مي دادن ويزا مي گرفتن!

اين تازه اوضاع ايرانياس، ترك ها هم كه وضعشون مشخصه، همين طور جوون هاي دانشجو بودن كه ميومدن سفارت...

(2011-06-18 ساعت 12:18)mml نوشته:  
(2011-06-18 ساعت 11:48)parastoo2011 نوشته:  چرا اینجوری می کنن ؟

يه حسي بهم ميگه دليلش ترافيك ويزا در اين فصله:

اين روزا هر كي ميره سفارت توي سفرنامه اش مينويسه كه خيلي شلوغ بود، منم همين احساسو داشتم، اون بعد از ظهر سوت و كور روز مصاحبه كجا و بعد از ظهري كه من رفتم ويزامو بگيرم كجا!!

هم هوا بهتر شده چه در آنكارا و چه در آمريكا، هم نزديك تابستونه و ايام فراغت دانشجويان و مرخصي سالانه شاغلين در آمريكا، پدر و مادرهاي عصا به دست رو هم دم در سفارت مي تونين ببينين كه همه مي خوان برن آمريكا ديدن فرزندانشون...

بالطبع هم در مهاجرسرا عضو نيستن كه بفهمين اوضاع ويزاهاي توريستي چطوره، باور كنين ملت 5 تا 5 تا پاسپورت مي دادن ويزا مي گرفتن!

اين تازه اوضاع ايرانياس، ترك ها هم كه وضعشون مشخصه، همين طور جوون هاي دانشجو بودن كه ميومدن سفارت...

همينطور هست. من هم با mml موافقم. يه نگاهي به جدول مصاحبه آنكارا بيندازيد ميبينيد در هر روز چه تعداد مصاحبه لاتاري و مهاجرتي هست. چندين برابر اونها،متقاضي غير مهاجرتي و دانشجويي و ... توي اين روزها مراجعه مي كنند و ترافيك كاريشون بالا رفته.

RE: کلیرنس برندگان 2011 - sunrise - 2011-06-18

(2011-06-18 ساعت 09:59)satusa نوشته:  
(2011-06-17 ساعت 20:27)sunrise نوشته:  ای بابا این جمعه هم که گذشت و از بچه های انکارا هم که خبری نشدSad چرا کسی یک هورایی که خیلی وقته همه دلشون لک زده واسش نمیکشه چرا انکارا اپدیت نمیکنه !!!ابوظبی چرا بخاری ازش بلند نمیشه ؟؟؟!دیگه خیلی دارن اذیت میکنن ای خدا جون یه کاری واسه ما منتظران کلیر انجام بده دیگه کم کم دارم امید و دلگرمی خودم رو از دست میدم که نمیخوان بهم ویزا بدنSad(

اميدتون به خدا باشه و مرتب وضعيتتون رو از سفارت پيگيري كنيد. ان شا... ميگيريد.
توي ايميلهاتون شرايط سختي رو كه داريد سپري مي كنيد و اينكه بلاتكليف مونديد رو محترمانه بهشون گوشزد كنيد و درخواست خودتون رو مطرح كنيد.
مطمئن باشيد اينكه نمي خواهند ويزا بدهند صحت نداره و دليلي نداره بخواهند اين كار رو بكنند. حتما ويزا رو مي دهند فقط ممكنه بعضي وقتها بي نظمي هايي اتفاق بيافته كه بايد پيگيريش كرد. ما هم شرايط شما رو داريم اميدوارم هممون عاقبت به خير بشيم. سفرنامه دوم من رو بخونيد ميبينيد بعضي وقتها چه بي نظمي هايي رخ ميده.

موفق باشيد

با شما موافقم دوست عزیز حتی وقتی سفرنامه شما رو که تقریبا مشابه سفرنامه دوم خودمون بود رو با همسرم می خوندیم کاملا احساس شما و همسر تون را درک میکردیم (انگار که تجربه سفر خودمون به دبی تکرار شده).اما گاهی اوقات ادم احساس بدی بهش دست میده از اینکه روزها دارن میگذرن و هیچ خبری نیست ،ارسال ایمیل و یاداوری هم که کار همیشگی ما شده!
اما خب باید سعی کنیم روحیه خودمون رو به قول دوستان حفظ کنیم وامیدوارانه روزها پشت سر بگذاریم به امید روزهای شاد و خبر های خوشحال کننده Smile

ای خدای مهربون یک کاری بکن که اخر قضیه لاتاری2011تمام مهاجرسرایی ها ویزا بدست باشند و کسی لای در یا پشت در نمونه آآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآامیییِیییییییییییین

RE: کلیرنس برندگان 2011 - WIKIMAN - 2011-06-18

دوستان نگران نباشید ویزای همگی ایشالله میاد. دیر و زوود داره ولی سوخت و سوز نداره. پارسالم از دستشون در رفت.
واسه من که، نه سربازی داشتم، نه کار، دانشجوی لیسانسم بودم و آخرین مدرکم پیش دانشگاهی بود ۵۰ روز کشید پس زیاد به زودتر اومدنش فکر نکنید.مهم اینه که بالاخره میاد. سایت رو هم فقط جمعه و دوشنبه چک کنید. با هر یک دقیقه رفرش کردن چیزی توی سایت عوض نمیشه فقط اعصاب خودتون خورد میشه. امیدوار باشیــــــــــــد....

RE: کلیرنس برندگان 2011 - gladiator - 2011-06-19

ایشاله که دوشنبه خیلیا کلیر بشن امید هممون به خدا.......

RE: کلیرنس برندگان 2011 - farshad_sh - 2011-06-19

بچه ها لطفا يکي بگه همون فرمي که توي سايت سفارت آنکارا گذاشته که پر کنيم کافيه واسه يادآوري زمان کلير؟ يا آدرس ميل مستقيم داره.

RE: کلیرنس برندگان 2011 - DLT - 2011-06-19

دوستان عزیز
بنده احساس میکنم که برخی از دوستان به دلیل خیلی از مسائلی که دارند و برنامه ریزی هایی که انجام دادند، فکر میکنند که کلیرنسشون طول کشیده و ناراحت هستند.اما اگر به بقیه دوستان یه نگاهی بکنند و ببینند که با توجه به اینکه مدت زمان طولانی از زمان مصاحبشون میگذرد و هنوز کلیرنس اونها هم نیومده،امیدوار خواهند شد.
دوست عزیزمون دکتر محمودی و سایر دوستان رو ببینید و از دوستان انرژی بگیرین.ایشالا همه ویزا خوهند گرفت و مشکل خاصی هم به نظر نمیرسد.من خودم 6 ماه تمام با اینکه برنامه ریزی کرده بودم که 1-2 ماهه بیاد، انتظار کشیدم.پس اندکی صبر سحر نزدیک است.
به امید دریافت ویزای همه دوستان عزیز و گرامی
موفق باشین

RE: کلیرنس برندگان 2011 - farshad_sh - 2011-06-19

جناب DLT عزيز فرمايش شما کاملا متينه اما يه موضوعي رو هم بايد مد نظر قرار داد و اونم اينکه دوستاني مثل آقاي دکتر و يا خود شما با کيس نامبر هاي پايين و بعضاً 3 رقمي رفتين براي مصاحبه و طولاني شدن مدت کليرنس خيلي تأثيرگذار روي ابطال کيس شما نبود اما تصور کنين دوستاني که اين ماه يا حتي ماه هاي آينده ميرن براي مصاحبه اگه قرار باشه که بيشتر از 2 3 ماه طول بکشه که ديگه .....
پس فکر کنم استرس اين دسته از دوستان (من جمله خودم) کمي منطقي به نظر ميرسه Smile
البته تا نظر استاديد بزرگوار ديگه چي باشه