مهاجرسرا
اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزای گوناگونی (Diversity Visa) (https://www.mohajersara.org/forum/forum-5.html)
+---- انجمن: گرین کارت لاتاری ۲۰۱۲ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-63.html)
+----- انجمن: برندگان گرین کارت لاتاری ۲۰۱۲ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-79.html)
+----- موضوع: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت (/thread-4883.html)

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - 3rip - 2012-10-04

منم با آلیتالیا نتونستم, ظاهرا فقط پروازی که از استاپ دوم به امریکا میاد رو میشه صندلی انتخاب کرد

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - funnybluesolea - 2012-10-05

(2012-10-04 ساعت 23:49)3rip نوشته:  منم با آلیتالیا نتونستم, ظاهرا فقط پروازی که از استاپ دوم به آمریکا میاد رو میشه صندلی انتخاب کرد

3rip جان، ممنون از جوابت. منم قصد دارم صندلی پرواز دومم رو مشخص کنم، اما نمی شه. چون فقط یه تیکت نامبر هست که از طریق اون می شه online checking کرد!

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - schaghayegh - 2012-10-05

(2012-10-04 ساعت 23:08)funnybluesolea نوشته:  دوستان خوبم
یه سوال دارم، تاحالا کسی اینترنتی شماره صندلی هواپیمای ترکیش در اینترنت تعیین کرده؟ کارمند آژانس گفت که می شه اینکارو کرد. اما من وقتی امتحان می کنم می گه که چون مبدا پرواز شما از تهرانه online checking امکان پذیر نیست. اگر کسی می دونه ممنون می شم بم بگه.
موفق باشین
سلام Smile
منم فقط تهران به لندن و تونسته بودم مشخص کنم...

سفرنامه
قسمت 3:

ساعت 3 هواپیما به زمین نشست و من وارد خاک آمریکا شدم... از داخل پنجره به بیرون نگاه کردم کلی هواپیمای آمریکایی و پرچم آمریکا که توی باد داشت تکون میخورد.. واقعیت اینه اصلا برام عجیب و غریب نبود.. قبلا فکر میکردم وای چه ابهتی باید داشته باشه و من احتمالا دست و پام و گم کنم و کلی فکر و خیال دیگه..... خلاصه از هواپیما پیاده شدم و وارد یه سالن بزرگ شدم ... سری از توی کیفم بسته زرد رنگ و فرم آبی رنگ رو در آوردم ... پاسپورت هم که توی جیبم بود.. رفتم جلوتر یه خانمی که لباس فرم تنش بود گفت از این سمت... دیدم من و وارد صف طولانی توریستها و کسانی که سیتیزن نسیتند کرد... کلی توی صف وایسادم تا نوبتم شد و رفتم جلوی باجه.... اثر انگشت و سوال پرسید :
از کجا اومدی؟ ایران
کجای ایران؟
چی همراهت داری؟ غذا؟ سبزی؟ میوه؟
پول چقدر داری؟
مطمئنی؟ گفتم بله دقیقا اینقدر
چند تا خواهر برادر داری؟
پس برادر نداری؟ نه ( تا اونجا که من یادم میاد!!! )
خواهرات چیکار میکنن؟
شوهر خواهرات چیکار میکنن؟ شغلشون دولتی یعنی چی؟ اونی که نظامیه دقیقا چیکار میکنه؟؟ ( والا من هنوزم نمیدونم شوهر خواهرام دقیقا چیکار میکنن!!! )
اینهایی که میری پیششون چه نسبتی با تو دارن؟
چقدر اینجا میمونی؟
بعد من گفتم میخوام آدرسم و عوض کنم .. گفت پایین اینکار انجام میشه...بعد گفت برو اون گوشه وایسا یه نفر میاد دنبالت تا باقی کارها انجام بشه..... 5 دقیقه وایسادم تا یه آفیسر دیگه اومد و چند نفر دیگه رو هم به همراه من برد برای ادامه پروسه..... وارد دفترشون شدیم و گفت بشینید تا صداتون کنم... نشستم نشستم نشستم تا بالاخره اسمم و صدا کرد که یه چیز عجیب غریبی گفت منم برا خودم نشسته بودم که پاسپورتم و نشون داد دیدم آها اون حروفی که میگفت اسم من بوده!!!! خلاصه امضا و اثر انگشت و گفت بشین... من گفتم این امضای من فارسیه ها و گفت مشکلی نیست.... گفتم امضای من یه جوریه که خطوط عمودی داره و توی کادر شما جا نشده... گفت مشکلی نیست... خلاصه نشستم تا دوباره اسمم و صدا کرد یه عکس گرفت و آدرسم و تغییر دادم و گفت با من بیا و رفتیم بیرون و گفت بشین اینجا تا این آفیسر صدات کنه... نشستم و منتظر شدم... برگشتم پشت سرم و نگاه کردم دیدم تک و توک آدم هست و هیچ اثری از چمدون نیست!! رفتم پیش آفیسر و گفتم من میتونم برم چمدونم و پیدا کنم گفت برو.... وقتی برگشتم گفت بیا اینجا با چمدونات.... گفتم اوه اوه اوه لابد میخواد چمدونم و بگرده..... اما نه و فقط پرسید پول چقدر داری و میتونم ببینم و وقتی خواستم از تو کیفم در بیارم گفت نمیخواد.. فقط این مبلغی که گفتی مطمئنی دیگه؟ کمتر یا بیشتر نیست؟ گفتم نه... و گفت شغلت چیه؟ کجا درس خوندی؟ ( جواب دادم بعدش گفتم مگه شما میشناسید؟ گفت آره ایرانی زیاد میاد اینجا... اما چرا شماها مجرد هستید ؟ ایران مشکل کار هست نه؟ 30 یا ست چی؟ آخرین سوالش خیلی خنده دار بود و اون این بود که تو ایران غذا و نوشیدنی پیدا میشه؟؟ گفتم آره بابا فقط نوع خاصی از نوشیدنی غیر قانونیه ! بعد گفت انگلیسی از کجا یاد گرفتی؟ یه سوال دیگه این بود که بلدی با اسلحه کار کنی؟ !!!!! منم خندیدم و گقتم من هنر خوندم و با اسلحه کاری ندارم... و بلد نیستم! فقط چند بار رفتم پینت بال Smile)))) خندید و گفت اوکی ، امیدوارم از آمریکا خوشت بیاد...
اومدم بیرون و دیدم بنده های خدا دوستمون به همراه پدرش از ساعت 13:20 که قرار بود پرواز بشینه اونجا مونده بودن تا ساعت 16:45 که من بالاخره اومدم بیرون از فرودگاه...
ادامه دارد................

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - MAHDI2012 - 2012-10-05

(2012-10-05 ساعت 00:23)schaghayegh نوشته:  
یه سوال دارم، تاحالا کسی اینترنتی شماره صندلی هواپیمای ترکیش در اینترنت تعیین کرده؟ کارمند آژانس گفت که می شه اینکارو کرد. اما من وقتی امتحان می کنم می گه که چون مبدا پرواز شما از تهرانه online checking امکان پذیر نیست. اگر کسی می دونه ممنون می شم بم بگه.
موفق باشین
سلام Smile

سفرنامه
قسمت 3:

به همراه پدرش از ساعت 13:20 که قرار بود پرواز بشینه اونجا مونده بودن تا ساعت 16:45 که من بالاخره اومدم بیرون از فرودگاه...

سلام خسته نباشید...خیلی عجیب این سوالاتی که از شما پرسیدند آیا دوستان دیگر هم این تجربه را داشتند؟

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - funnybluesolea - 2012-10-05

(2012-10-05 ساعت 00:23)schaghayegh نوشته:  سفرنامه
قسمت 3:

ساعت 3 هواپیما به زمین نشست و من وارد خاک آمریکا شدم... از داخل پنجره به بیرون نگاه کردم کلی هواپیمای آمریکایی و پرچم آمریکا که توی باد داشت تکون میخورد.. واقعیت اینه اصلا برام عجیب و غریب نبود.. قبلا فکر میکردم وای چه ابهتی باید داشته باشه و من احتمالا دست و پام و گم کنم و کلی فکر و خیال دیگه..... خلاصه از هواپیما پیاده شدم و وارد یه سالن بزرگ شدم ... سری از توی کیفم بسته زرد رنگ و فرم آبی رنگ رو در آوردم ... پاسپورت هم که توی جیبم بود.. رفتم جلوتر یه خانمی که لباس فرم تنش بود گفت از این سمت... دیدم من و وارد صف طولانی توریستها و کسانی که سیتیزن نسیتند کرد... کلی توی صف وایسادم تا نوبتم شد و رفتم جلوی باجه.... اثر انگشت و سوال پرسید :
.......
اووووووه چقدر سوال پیچت کردن، رسما بازجویی بوده Big Grin این چه وضعشه، مسئولین رسیدگی کنن....Cool
همه فرودگاهها این مدلی هستن؟!؟

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - schaghayegh - 2012-10-05

(2012-10-05 ساعت 01:03)funnybluesolea نوشته:  
قسمت 3:

.......
اووووووه چقدر سوال پیچت کردن، رسما بازجویی بوده Big Grin این چه وضعشه، مسئولین رسیدگی کنن....Cool

آره بگو بیان رسیدگی کنن Wink
درسته این همه سوال کردن اما بیشتر شبیه گپ بود!! به جز آفیسر اولیه که خیلی جدی به نظر میومد و کلا از همه سوال میکرد برای همین صفی که مربوط به این باجه بود از همه دیرتر حرکت میکرد....
آخرین آفیسر هم که کلا خوشحال بود... یه سوال دیگه هم پرسیده بود که من ننوشتم و اون این بود که
nice hair, where did you dye your hair?! LOL
Big Grin

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - majid89 - 2012-10-05

(2012-10-05 ساعت 01:15)schaghayegh نوشته:  
(2012-10-05 ساعت 01:03)funnybluesolea نوشته:  
قسمت 3:

...

آره بگو بیان رسیدگی کنن Wink
درسته این همه سوال کردن اما بیشتر شبیه گپ بود!! به جز آفیسر اولیه که خیلی جدی به نظر میومد و کلا از همه سوال میکرد برای همین صفی که مربوط به این باجه بود از همه دیرتر حرکت میکرد....
آخرین آفیسر هم که کلا خوشحال بود... یه سوال دیگه هم پرسیده بود که من ننوشتم و اون این بود که
nice hair, where did you dye your hair?! LOL
Big Grin

چه سوال بی ربط و البته جالبی...
ما هم فردا شب پرواز داریم به SFO Smile

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - Mehrafarin - 2012-10-05

(2012-10-05 ساعت 00:23)schaghayegh نوشته:  
موفق باشین
سلام Smile

سفرنامه
قسمت 3:

ساعت 3 هواپیما به زمین نشست و من وارد خاک آمریکا شدم... از داخل پنجره به بیرون نگاه کردم کلی هواپیمای آمریکایی و پرچم آمریکا که توی باد داشت تکون میخورد.. واقعیت اینه اصلا برام عجیب و غریب نبود.. قبلا فکر میکردم وای چه ابهتی باید داشته باشه و من احتمالا دست و پام و گم کنم و کلی فکر و خیال دیگه..... خلاصه از هواپیما پیاده شدم و وارد یه سالن بزرگ شدم ... سری

تو ایران غذا پیدا میشه؟؟؟؟ واقعا اینو پرسید؟ نپرسید تو ایران ماشین هست یا با اسب اینورو اونور میرید؟؟ Wink
به نظر میاد یک سری از سوالات افیسر صرفا از سر کنجکاوی شخصی بوده

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - parisrose22 - 2012-10-05

ببخشید تو رو خدا من هرچی گشتم نتونستم سوالم رو جای مناسب مطرح کنم عذر میخوام .... من تازه میخوام ببینم که برنده شدم یا نه ؟
کجا باید برم ....ببیینم تو سایت امریکا هم رفتم اما نوشته برای ورود لاتاری جدید ثبت نام رو فقط نشون میده چکار کنم کمککنید...

نتایج رو کجا باید ببینتم تو سایت که خبری و ایتمی نیست که نامبر رو وارد کنم ...

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - majid89 - 2012-10-05

(2012-10-05 ساعت 02:26)parisrose22 نوشته:  ببخشید تو رو خدا من هرچی گشتم نتونستم سوالم رو جای مناسب مطرح کنم عذر میخوام .... من تازه میخوام ببینم که برنده شدم یا نه ؟
کجا باید برم ....ببیینم تو سایت آمریکا هم رفتم اما نوشته برای ورود لاتاری جدید ثبت نام رو فقط نشون میده چکار کنم کمککنید...

نتایج رو کجا باید ببینتم تو سایت که خبری و ایتمی نیست که نامبر رو وارد کنم ...

اگر منظور شما نتایج سری دوم 2013 هست، 22 اکتبر اعلام میشه.

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - saher - 2012-10-05

موفق باشین

همه خطوط هواپیمایی, وقتی که شما بصورت آنلاین بلیط خود را خریداری نمایید میتوانید بصورت انلاین:
صندلی تعیین کنید
تاریخ بلیط خود را تغییر دهید
کنسل کنید.....

وقتی که شما بلیط خود را بصورت آنلاین نخریده باشید , نمیتوانید آنلاین صندلی تعیین کنید و یا کار دیگری نمایید بلکه باید یا به دفتر هواپیمایی مورد نظر در ان شهر مراجعه نمایید و یا اگر دفتر هواپیمایی نبود ( در آمریکا اغلب بصورت آنلاین این کارها انجام میشود و دفتر هواپیمایی کم است ) باید با Call Center آن شهر تماس بگیرید.

(2012-10-05 ساعت 03:23)saher نوشته:  
موفق باشین

همه خطوط هواپیمایی, وقتی که شما بصورت آنلاین بلیط خود را خریداری نمایید میتوانید بصورت انلاین:
صندلی تعیین کنید
تاریخ بلیط خود را تغییر دهید
کنسل کنید.....

وقتی که شما بلیط خود را بصورت آنلاین نخریده باشید , نمیتوانید آنلاین صندلی تعیین کنید و یا کار دیگری نمایید بلکه باید یا به دفتر هواپیمایی مورد نظر در ان شهر مراجعه نمایید و یا اگر دفتر هواپیمایی نبود ( در آمریکا اغلب بصورت آنلاین این کارها انجام میشود و دفتر هواپیمایی کم است ) باید با Call Center آن شهر تماس بگیرید.

نه دوست من
به این شکل نیست!
بالای بلیط 2 شماره هست یک E-Ticket Number یه دونه هم Booking Reference (PNR) که با هر کدوم از اینها می تونید عملیات online checking رو انجام بدین(البته در حد تعیین صندلی و در بعضی از ایرلاینها تعیین غذا). در ترکیش فقط مشکلش با پروازهایی هست که مبدا اون از ایران باشه. من فقط نمی دونم چجوری باید پرواز دومم از استانبول به آمریکا چک کنم و از دوستان کمک خواستم. اگر به چند پست بالاتر توجه کنید دوستمون شقایق تونسته بودن که صندلیشون رو از طریق اینترنت تعیین کنند و کارمند آژانس هم گفت که امکان پذیره.

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - shawn2012 - 2012-10-05

ساعت 3 هواپیما به زمین نشست و من وارد خاک آمریکا شدم... از داخل پنجره به بیرون نگاه کردم کلی هواپیمای آمریکایی و پرچم آمریکا که توی باد داشت تکون میخورد.. .......
[/quote]

سلام برام خیلی جالبه که کار شما اینقدر طول کشیده
من تو فرودگاه سانفرانسیسکو شاید یک ساعت هم نشد که اومدم بیرون خیلی راحت
Smile

(2012-10-05 ساعت 03:55)shawn2012 نوشته:  ساعت 3 هواپیما به زمین نشست و من وارد خاک آمریکا شدم... از داخل پنجره به بیرون نگاه کردم کلی هواپیمای آمریکایی و پرچم آمریکا که توی باد داشت تکون میخورد.. .......

سلام برام خیلی جالبه که کار شما اینقدر طول کشیده
من تو فرودگاه سانفرانسیسکو شاید یک ساعت هم نشد که اومدم بیرون خیلی راحت
Smile
[/quote]

خیلی خوبه Smile
البته پرواز من از لندن به بوستون 2 ساعت تاخیر داشت... و کارها تقریبا 1:45 دقیقه طول کشید اونم برای این بود که فرودگاه و قسمتی که باید کارای اولین ورود و فعال سازی و .. انجام میشد کلی آدم توش بود.... در مجموع اگر بخوام زمانی که برای کارای من صرف شد و جمع بندی بکنم چیزی نزدیک به 40-45 دقیقه زمان برد... Cool

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - mgolchin13 - 2012-10-05

(2012-10-04 ساعت 10:56)cmbt نوشته:  
(2012-10-04 ساعت 10:37)alexander نوشته:  
(2012-10-04 ساعت 09:12)iranian1 نوشته:  
(2012-10-04 ساعت 05:27)alexander نوشته:  1

شما ازیک وکیل سوال کنید میتوانیدشکایت کنید گواهینامه شما بین المللی است وخود آمریکا هم عضو این پیمان میباشد یعنی چی قبول ندارند این آمریکا دیگه شورشو در آورده با این قوانینش.
ونستیم در بیاریم باید 1 ماه صبر کنیم تا بریم دادگاه .
امید داریم قاضی گواهینامه بین المللی را قبول کنه بیمه را هم همینطور چون ما همون روز کارهاش را کرده بودیم ولی صندلی بچه را هیچ کاریش نمی شه کرد.
در ضمن برای اینکه زحمت کشیدند از جرثقیل استفاده کردند 300 دلار ناقابل گرفتند
من همینجا در مورد صندلی‌ بچه چندین بار اطلاع رسانی کردم که اینجا اگر بچه صندلی‌ نداشته باشد اصلا شوخی‌ ندارند.در کالیفرنیا سنی‌ که بچه حتما درcar seat یا boosterباشد بالا تر رفته و تا هشت سالگی است.پس اگر بچه زیر هشت سال دارید یا فراموش نشود !لطفاSmile.در ضمن فکر می‌کنم در همان کتاب آئین نامه توضیح داده که اگر پلیس شما را نگاه داشت دستان خود را روی فرمان بگذارید تا پلیس بتواند هر دو دست شما را ببیند و به هیچ عنوان از ماشین پیاده نشوید چون آفیسر این پیام را دریافت می‌کند که شما میخواهید حمله کنید و به نظر من هم کاملا قانون درستی‌ است.مگر شما امتحان آیین نامه نداده بودیدBig Grin.امیدوارم مشکل شما هر چه زودتر حل شود و زندگی‌ خوبی‌ را شروع کنید.
PS:در مورد قبول نکردن گواهی نامه بین المللی تعجب کردم ،پس ما شانس آوردیم که تا قبل از گرفتن گواهی نامه کالیفرنیا به مشکلی بر نخوردیم،چه با عتماد به نفس هم همه جا می‌رفتیم با گواهی نامه بین المللیBig Grin
من یک سوال داشتم: من که 2 تا بچه کوچیک دارم و مثلا سال دیگه که ویزامو انشالا گرفتم میخوام برم LA توی فرودگاه چکار باید بکنم؟ ایا تاکسی ها صندلی بچه دارن؟ یا اگر کسی از دوستان ما که مجرده بیاد دنبالمون از فرودگاه تا منزل رو چکار باید کرد؟ یا اصلا توریست هایی که بچه دارن چه میکنن؟ اگر جواب بدید ممنون میشم.