مهاجرسرا
اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزای گوناگونی (Diversity Visa) (https://www.mohajersara.org/forum/forum-5.html)
+---- انجمن: گرین کارت لاتاری ۲۰۱۲ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-63.html)
+----- انجمن: برندگان گرین کارت لاتاری ۲۰۱۲ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-79.html)
+----- موضوع: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت (/thread-4883.html)

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - kopol - 2012-10-06

(2012-10-05 ساعت 23:26)cmbt نوشته:  
(2012-10-05 ساعت 22:17)kopol نوشته:  سلام بر همه دوستان عزیز
دوستان من 20 اگوست در آزمون تو شهری dmv توی لوس انجلس قبول شدم و همون روز برای همسرم هم درخواست id card دادیم که بهمون گفتند که حداکثر ظرف دو ماه دیگه کارتها به آدرسمون ( ما ادرس یکی از دوستامون تو ارواین رو داده بودیم ) ارسال می شه و 4 روز بعدش ما از آمریکا به ایران اومدیم و الان 45 روز داره می گذره و هیچکدوم از کارتها به ادرسی که داده بودیم نرفته !!!!
در حالیکه مال خیلی ها 2 هفته ای رسیده ، می خواستم بپرسم کسی مشابه من این قضیه رو تجربه کرده و به نظر شما چه علتی می تونه داشته باشه این قضیه ؟؟ و چون آمریکا هم نیستم نمی تونم پیگیری کنم و چطوری می تونم این قضیه رو پیگیری کنم
ممنون می شم اگه راهنمایی کنید
آقای کپل عزیز،گواهی نامه من و همسرم هم نزدیک دو ماه طول کشید که ما هم ایران بودیم وقتی اومد و یک مسافر برامون آورد.پست نکنند یهو که شاید اصلا نرسه!:)
ممنون از پاسخگویی شما و کمی از نگرانی خارج شدم ولی دو تا از دوستانم که سن دیگو و ارواین هستند 2 هفته ای گواهینامه هاشون بدستشون رسیده !!! یعنی یک روال مشخصی نداره که چه مدت طول می کشه ؟؟

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - gol1 - 2012-10-06

سلام A number کجای پاسپورت است ؟ در محل مهر ورود فقط تاریخ ورود نوشته شده است با خودکار لطفا راهنمایی کنید ؟

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - Capt soheil - 2012-10-06

سلام به همه ي دوستان عزيز
من تازه با اين سايت اشنا شدم ميدونم كه دير ولى خوشحالم كه به جمع شما بيوستم من از برندكان ٢٠١٢ هستم(البته همسرم برنده شدن) با كيس نامبره ٦٣٠٠٠ و بعد از مصاحبه يك ماه بعد كليير شديم حدود ٤٥ روز بيش رفتيم بلاد كفر و بعد از ١٢ روز
بركشتيم
دوستان عزيز يك مشكلى برام بيش امده اميدوارم بتونيد كمكم كنيد سوشيال ما بعد از ١٣ روز امد و به دست دايي م رسيد
البته اون موقع ما تو راه بركشت بوديم و بعد از ١٨ روز كرين كارت همسرم امد ولى براى من نه ولكام امده و نه كرين كارتم
الان حدود ٥٠ روز ميكذره به نظرتون جه اتفاقى افتاده و من جى كار ميتونم بكنم
امكان داره به شغلم مربوط باشه اخه شغلم جزء شغل هاى حساسه
ممنون ميشم راهنماييم كنيد

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - Solitude - 2012-10-06

خوب خوب خوب سلام من بعد یه غیبت طولانی آمدم.

از دلاز بگم واستون که هنوز نگرفتم خلاص اصلآ هم نمی خوام فکرشو بکنم چون واقعآ موضوع اذیت کننده ایه.

خلاصه تو این هفته بلیط هواپیما رو گرفتم و بعد 24ساعت هم کانفرم بلیط رو از آژانس هواپیمایی تحویل گرفتم تاریخ دریافت بلیط هم 12مهر 91 البته خوشبختانه هنوز با نرخ 1226 با من حساب کرد.

خلاصه با کلی بالا پایین کردن اینترنت شهر فینیکس آریزونا رو انتخاب کردم واسه شروع و نکته این که هیچ کی هم تو این شهر ندارم و یه گله از شماها آخه چرا همتون دارین میرین کالیفورنیا و جاهای گرون من تهنا میمونم تو فینیکس خوب.

شاید بعدآ به آتلانتا برم ولی ورودم در این شهره و بستگی به این داره چقدر از اینجا خوشم بیاد یا نه و اینکه اصلآ تاپیک زندگی در فینیکس نداریم چرا!!!!! اگه داریم کجاست ؟!!!
فکر کنم باید من این تاپیک رو راه بندازم بعد ورود.

البته هر ایالتی خوبیها و بدیها و آبو هوا خلاصه شرایط خاص خودش رو داره. ولی خوب بدیها و خوبیهای فینیکس کم نیست که بعدها واستون میگم بزارین برم ببینم سرچام با واقعیت چقدر نزدیکه بعد واستون مینویسم.

زمان بلیط و رفتن من به امریکا هم شد 17نوامبر 2012 یعنی یک ماه و اندی دیگه

بلیط رو از Lufthansa گرفتم اکونومی 2 استاپه 1.515.000تومان یک طرفه

مسیر این چنین است تهران - فرانکفورت - دنور - فینیکس

استاپها رو مخصوصآ طولانی گرفتم چون واقعآ نمیدونم که چقدر تو فرودگاها باید دنبال مسیر درست بگردم و و چقدر تو امریکا واسه امیگریشن و این حرفا طول میکشه زدم به سیم آخر پروازی رو انتخاب کردم که حداکثر زمان استاپ رو داشت

در فرودگاه فرانکفورت حدود 3ساعت 45دقیقه و در فرودگاه دنور حدود 6ساعت در کل فکر کنم برسم فینیکس نابود باشم از خستگی.

برای ورودم حالا کجا میرم!!!؟؟

دارم سرچ میکنم همین آژانسی که همیشه بلیط و اینا رو ازش میگیرم تو دبی ارتباطات داره و میتونه هتل از اینجا واسم بگیره.
چندتا هتل بهم آدرس و اینا رو داد که دارم چک میکنم کدوم بهتره که برم واسه 2تا3 روز اول بگیرم که تو خیابون با اون خستگی راه سرگردون نباشم.

آخ اینو یادم رفت تو بلیط من نوشته یک بسته 23کیلویی در بار و تا 7کیلو بار داخل کابین واسه کلاس اکونومی

واسه کلاس بیزنس و فرست کلاس بارا بیشتره لطفآ توجه داشته باشین که اشتباه نشه. مال من لوفتهانزاست.
مال کلاس بیزنسش 2تا 23کیلوییه نه مال اکونومی.
مال فرستش رو نمیدونم ولی بیشتره.

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - Solitude - 2012-10-06

چند نکته که در سرچام بهش رسیدم که یکیشون میگم فعلآ.

حالا اگه دوستان گفتن تو این تاپیکا که هیچ ولی Bed Bugs هواستون بهش باشه تو آریزونا یه قانون دارن که اگه صاحب خونه ای یا شرکتی خونه ای که به شما اجاره میدن توش این جور جکو جونور باشه هزینه از بین بردنش پای خود صاب خونست یا اون شرکتیه که ازش اجاره کردین.

و جالب این که شیکاگو از نظر این قضیه تو امریکا رتبه پنجم رو تو داشتن این جک و جونورا به خودش اختصاص داده
نیویورک جزو 4تای اوله ولی یادم رفته که دقیقش چندم خلاصه این جونورا خون آشام تشیف دارن و اغلب میان تو توشکای تختتون کمین میکنن و بعد که شما خوابیدین یهو میان خون شما رو نوش جان میکنند.
اگه از خواب پاشودین یه روز دیدین که دستتون یا پاتون یا هر جا دیگتون میخاره خوردگی داره درده خاصی دارید حتمآ زیر دشکاتون رو زیر ملافه حاتون رو چک کنید با چشم قابل دیدن هست این یه لینک در مورد این موجود
http://en.wikipedia.org/wiki/Bedbug
جاهای دیگه ای که میان مبلمان و این چمدان و سوراخای پریزای برق و شکافا و شیارها و خیلی چیزای دیگه ...
تو YouTube بزنین Bed Bugs خودتون موضوع دستتون میاد
و جاهایی هم مثل این که تو قرارداد اجاره خونه قید میکنن اگه شما این جکو جونورا رو به اون ساختمان بیارین همه هزینه از بین بردنش با شماست دوستانی که دیدن این چنین چیزو رو تایید یا رد کنن لطفآ.
و هزینه از بین بردنش هم بهتون بگم مثل این که کم نیست این طور که تو این سایتا و یو تیوب دیدم گاهان با یه بار سم پاشی و از این جور کارا رفع نمیشه
تو هتلها هم کم نیست اگه بزنید bed bugs report تو گوگل میبینید که چه ریپورتایی در این زمینه ملت دادن
این هم یه لینک دیگه که توضیحات خوبی داده در این زمینه
http://www.medicinenet.com/bed_bugs/article.htm

خوب دیگه فکر کنم از فکر دلار بچه ها آمدین بیرون Big Grin ولی اگه خونه فرنیش دارین اجاره میکنید قبلش زیر و دور توشکو رو چک کنید. تو این لینکا اطلاعات خوبی میتونید ببینید.
دیگه واسه امروز کافیه خسته شدم میرم استراحت شاد باشید.

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - 3rip - 2012-10-06

(2012-10-06 ساعت 00:39)gol1 نوشته:  سلام A number کجای پاسپورت است ؟ در محل مهر ورود فقط تاریخ ورود نوشته شده است با خودکار لطفا راهنمایی کنید ؟

دوست من همون شماره ای که با خودکار توی پاستون نوشتند و روش مهر زدن A number شماست

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - odiseh - 2012-10-06

دوستان یه سوال
برای دو نفر که بچه کوچیک همراه ندارن و می خوان یک ماه فقط برن آمریکا تا گرین کارت و سوشیال کارت شون رو بگیرن و برگردن و در ضمن از این یک ماه شاید فقط دو سه روز خونه فامیل باشن و برای راحتی بخوان برن توی یه سوییت بقیه این یه ماه رو سپری کنن ، حدودا چقدر دلار خوبه با خودشون ببرن؟

راستی دوستانی که تجربه رفتن یه ماهه و بطور کلی موقت رو دارن غیر از وسیله های شخصی دیگه چه چیزایی رو خوبه با خودمون ببریم برای یه ماه؟

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - gulu - 2012-10-06

(2012-10-06 ساعت 19:25)odiseh نوشته:  دوستان یه سوال
برای دو نفر که بچه کوچیک همراه ندارن و می خوان یک ماه فقط برن آمریکا تا گرین کارت و سوشیال کارت شون رو بگیرن و برگردن و در ضمن از این یک ماه شاید فقط دو سه روز خونه فامیل باشن و برای راحتی بخوان برن توی یه سوییت بقیه این یه ماه رو سپری کنن ، حدودا چقدر دلار خوبه با خودشون ببرن؟

راستی دوستانی که تجربه رفتن یه ماهه و بطور کلی موقت رو دارن غیر از وسیله های شخصی دیگه چه چیزایی رو خوبه با خودمون ببریم برای یه ماه؟
چه عجب بالاخره توي اين تاپيك يكي پست گذاشت ! ديگه داشت خاك مي خورد:p
odiseh جون اين سوال منم هست اميدوارم يكي جواب بده Rolleyes

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - شبنم88 - 2012-10-06

bastegi dare kojaie us mikhain berin man alan washington dc hastam(albate khode dc ke na chin khodesh kheili koochike va khoonehash geroon baraie hamin bishtare adama dc aerea hastand mesle bethesda o rochville o ina ke ba dc hodoodan 30 min fasele dare va inja in gheimat hast baraie ie suite). inja hodoodan 1200 mahi baraie ejare va 600,700 khordo khoraketoon mishe.be gheir az
bebakhshid man type e farsi baram sakhte.mashino bimeo ina

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - gol1 - 2012-10-06

(2012-10-06 ساعت 07:21)3rip نوشته:  
(2012-10-06 ساعت 00:39)gol1 نوشته:  سلام A number کجای پاسپورت است ؟ در محل مهر ورود فقط تاریخ ورود نوشته شده است با خودکار لطفا راهنمایی کنید ؟

دوست من همون شماره ای که با خودکار توی پاستون نوشتند و روش مهر زدن A number شماست

برای من فقط تاریخ ورود را با خودکار نوشته

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - saher - 2012-10-06

(2012-10-06 ساعت 05:25)Solitude نوشته:  خوب خوب خوب سلام من بعد یه غیبت طولانی آمدم.
... شهر فینیکس آریزونا رو انتخاب کردم ....
دوست عزیز فینیکس یکی از خوبیهایی که داره اینه که ارزونه و احتمال کار پیدا کردن در اونجا, از کالیفرنیا بیشتره.
وقتی که به اونجا رسیدی ویا قبل از اینکه برسی میتونی از این لینکی که برات میگذارم یک منزل اجاره بکنی و خوبیش هم اینه که حتی شبانه ( یک شب ) هم میتونی اجاره بکنی و تاریخ و عکس .... همه چیز رو هم بر اساس قیمت پیشنهادی خودت بررسی کنی. ضمنا" دارای همه امکانات هم هستند.
به برسی کردنش میارزه.
http://phoenix.craigslist.org/search/apa?query=phoenix&srchType=A&minAsk=35&maxAsk=40&bedrooms=
در قسمت in گزینه apts/housing for rent رو انتخاب کن
در قسمت search for بنویس فینیکس و در قسمت rent مینیمم و ماکزیمم 40 - 35 بده و سرچ کن.
چند تاشون همون نزدیکه فرودگاه Phoenix Sky Harbor International Airport هست.

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - daria - 2012-10-06

سلام
همون Registration Number که توی ویزاتون خورده.

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - 3rip - 2012-10-06

بچه ها به محض اینکه وارد امریکا شدید واسه برید دفتر Social Security Addministration واسه SSN اقدام کنید. من موقع ورود بم گفتن نمیخواد اقدام کنی بعد از 3 هفته میاد به آدرست. بعد که دیدم خبری نشد رفتم دفتر خود سوشال سیکیوریتی گفتن نه باید بیای اقدام کنی ، اصلا هیچ پرونده ای واسم باز نشده بود تو سیستمشون.

حتی اگه مطمعنید که میاد هم محض احتیاط یه سر به دفترشون بزنید ضرر نداره.
------

امروز رفتیم توی کلاسای زبان ESL کالج ICT ثبت نام کردیم (آتلانتا) هزینه هر ترمش نزدیک به 4000 دلاره ولی با ارائه SSN از کمک دولت برخوردار میشید و هزینه کلاستون هر ترمی 300 و خورده ای دلار میشه که میتونید بصورت ماهیانه 80 دلار پرداخت کنید. هر ترم 4 ماهه.
من چون SSN هنوز نداشتم 350 دلار رو یکجا ازم گرفتن. گرین کارت و پاسپورتتون و مدرک دیپلمتون حتما همراهتون باشه. اگر موقع ثبت نام ازتون پرسیدن در ایران دانشگاه رفتید یا نه بگید نه آخرین مدرکم دیپلمه. اگه بگید مدرک دانشگاهی دارید خیلی رونتر در میاد.
در فرمهاتون یه قسمت در مورد شغل قبلیتون در ایران باید بنویسید که در قسمت حقوق سالیانتون هرگز بیشتر از 4000 دلار ننویسید چون اگه بیشتر بنویسید از کمک دولتی برخوردار نمیشید.

این کلاسای ESL در همه ایالتها هست میتونید ثبت نام کنید.

-----------------
یه سوال دارم از بچه هایی که اومدن آتلانتاف از این کتاب آیین نامه همشو باید بخونیم یا از وسطش که Traffick law شروع میشه شروع کنم؟

(2012-10-06 ساعت 20:51)saher نوشته:  
(2012-10-06 ساعت 05:25)Solitude نوشته:  خوب خوب خوب سلام من بعد یه غیبت طولانی آمدم.
... شهر فینیکس آریزونا رو انتخاب کردم ....
دوست عزیز فینیکس یکی از خوبیهایی که داره اینه که ارزونه و احتمال کار پیدا کردن در اونجا, از کالیفرنیا بیشتره.
وقتی که به اونجا رسیدی ویا قبل از اینکه برسی میتونی از این لینکی که برات میگذارم یک منزل اجاره بکنی و خوبیش هم اینه که حتی شبانه ( یک شب ) هم میتونی اجاره بکنی و تاریخ و عکس .... همه چیز رو هم بر اساس قیمت پیشنهادی خودت بررسی کنی. ضمنا" دارای همه امکانات هم هستند.
به برسی کردنش میارزه.
http://phoenix.craigslist.org/search/apa?query=phoenix&srchType=A&minAsk=35&maxAsk=40&bedrooms=
در قسمت in گزینه apts/housing for rent رو انتخاب کن
در قسمت search for بنویس فینیکس و در قسمت rent مینیمم و ماکزیمم 40 - 35 بده و سرچ کن.
چند تاشون همون نزدیکه فرودگاه Phoenix Sky Harbor International Airport هست.

مرسی از محبتت دکمه تشکر کمه واست همیشه موفق باشی

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - roghiyeh - 2012-10-06

دوستان اگه کسی جواب این سوال رو میدونه لطفا جواب بده چون خیلی برام حیاتی هستش
فرق کالج زبان ESL و ESOL چی هستش و مدرک کدومشون رو دانشگاهها قبول دارن.یعنی میشه به جای تافل یا آیلتس از مدرک اینا استفاده کرد؟
پیشاپیش از راهنماییتون تشکر میکنم