مهاجرسرا
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزای گوناگونی (Diversity Visa) (https://www.mohajersara.org/forum/forum-5.html)
+---- انجمن: گرين كارت لاتاری ۲۰۱۴ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-87.html)
+----- انجمن: برندگان گرین کارت لاتاری ۲۰۱۴ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-92.html)
+----- موضوع: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت (/thread-6846.html)

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - ali3875 - 2014-10-16

من 2 روز پیش برگشتم ایران گرین کارتم هم بعد از 33 روز اومد فقط درگیر عوارض سفر طولانی و jet lag هستم بطوری که دیروز از شدت سردرد و سرگیجه سرم وصل کردم

این یک مطلب در مورد jet lag که در اثر سفر طولانی پیش میاد شاید به درد دوستانی که سفر طولانی در پیش دارند بخوره

اگر سفر طولانی در پیش دارید، حتماً روز قبل به مقدار کافی استراحت کنید و بخوابید و روز اول رسیدن به مقصد را در مکان های باز سپری کنید، زیرا تابش نور خورشید به بدن شما نشان می دهد که اکنون زمان بیداری است و به مرور ساعت بیولوژیکی بدن شما براساس محیط جدید شکل می گیرد. ورزش را فراموش نکنید و از خوردن و آشامیدن بیش از اندازه بپرهیزید. در سفر به غرب، از ۳ روز پیش از سفر، ۱ ساعت دیرتر از همیشه بخوابید و ۱ ساعت دیرتر بیدار شوید. در سفر به شرق، از ۳ روز پیش از سفر، ۱ ساعت زودتر از همیشه بخوابید و ۱ ساعت زودتر بیدار شوید. یکی از داروهایی که بدون نسخه از داروخانه قابل دسترسی است، ملاتونین است. این ماده که در واقع هورمون داخلی بدن است، به هورمون خواب معروف است. ملاتونین هورمونی است که نقش اساسی در مقابل Jetlag دارد. بعد از غروب آفتاب، هوا رو به تاریکی می رود و باعث می شود که هیپوتالاموس، ملاتونین را آزاد کند. ملاتونین وقتی آزاد شد، به خواب می رویم. می توان از ملاتونین هر شب، به وقت کشور مقصد، برای بهبود سریع تر این عارضه استفاده کرد. سعی کنید بدون استفاده از قرص های خواب آور و آرام بخش اعصاب بخوابید، اما گر نمی توانید خواب آرامی داشته باشید ۲ تا ۳ شب اول از این داروها استفاده کنید. اما اگر بیشتر از ۲ تا ۳ روز استفاده کنید، ممکن است بدن شما به این قرص ها عادت کند و بعدها خوابیدن بدون مصرف آنها مشکل شود.

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - iris - 2014-10-16

(2014-10-16 ساعت 14:43)ali3875 نوشته:  من 2 روز پیش برگشتم ایران گرین کارتم هم بعد از 33 روز اومد فقط درگیر عوارض سفر طولانی و jet lag هستم بطوری که دیروز از شدت سردرد و سرگیجه سرم وصل کردم

ای بابا
تو این 30 روز که اینجا بودید خونه اشناها بودید یا sublet ؟

(2014-10-16 ساعت 14:59)iris نوشته:  
(2014-10-16 ساعت 14:43)ali3875 نوشته:  من 2 روز پیش برگشتم ایران گرین کارتم هم بعد از 33 روز اومد فقط درگیر عوارض سفر طولانی و jet lag هستم بطوری که دیروز از شدت سردرد و سرگیجه سرم وصل کردم

ای بابا
تو این 30 روز که اینجا بودید خونه اشناها بودید یا sublet ؟
در خدمت مادرزن و پدرزن بودیم والبته باجناقBig Grin

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - Ramin geologist - 2014-10-16

(2014-10-15 ساعت 23:32)iris نوشته:  بچه ها من رفتم بانک chase برام حساب باز نکرد گفت یه آی دی کارتی که توش آدرس باشه میخواد از کشورت منم کارت ملی نبردم اگر بود برام باز می کرد
بچه هایی که حساب باز کردید کدوم بانک ها رفتید
من اصلا گوشام هیچی نمی شنوه

Wells fargo بهتره
شما سوشالت اومده؟

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - KIMIA2005 - 2014-10-16

دوستان کسی جریمه اضافه بار واسه ایر لاین قطری نصیبش شده ؟؟

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - آلیس-1980 - 2014-10-16

(2014-10-16 ساعت 19:37)KIMIA2005 نوشته:  دوستان کسی جریمه اضافه بار واسه ایر لاین قطری نصیبش شده ؟؟
یکی از دوستان تو سفرنامش نوشته بود تا 33 کیلو،هر چمدون 65 دلار.

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - ali3875 - 2014-10-17

(2014-10-16 ساعت 19:37)KIMIA2005 نوشته:  دوستان کسی جریمه اضافه بار واسه ایر لاین قطری نصیبش شده ؟؟
قطری رو نمیدونم ولی من بابت 18 کیلو اضافه بار در فرودگاه سانفرانسیسکو 125 دلار به امارات پرداخت کردمSad

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - shahram1987 - 2014-10-17

سلام.دوستان عزیز. یکی از دوستانی که با 5000 تا رفته به هیوستون منو راهنمایی کنه لطفا.میشه تا چقدر وقت سر کرد؟ شب اول.هتل خونه و... .

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - iris - 2014-10-17

نه بابا من سوشیالم کجا بود تازه دو روزه وارد خاک امریکا شدم
بچه ها من امروز رفتم bank of america و حساب باز کردم
و دبیت کارت موقتم داد گفت اصلش ده روز دیگه ، وای حس خوبی دارم به خاطر ویزا کارت
کارت اعتباری هم با 300$ دپوزیت بهم می داد که نگرفتم چون راجع بهش اطلاعاتی ندارم چیه مثل مثلا مستر کارته؟ داستانش را تعریف کنید ببینیم چیه بگیریم نگیریم
انگار یه تخفیف هایی داشت نوشته بود مثلا grocery خرید کنی 2$ تخفیف
البته دو ساعت طول کشید ، هی گفت می شه نمی شه خلاصه چندین بار تماس تلفنی گرفت ویزام را اسکن کرد تایید کردند و ... خلاصه نهایتا حساب را باز کرد
آدرس ایرانمم گرفت
گویا اینا براشون برا ایرانیها تعریف شده یا با پاسپورت امریکایی یا گرین کارت یا ssn یا گواهینامه رانندگی یو اس یا فرم I94 میشه اکانت باز کرد
برا همین تماس گرفت به مدیریتشون و تاییدیه ویزای منو گرفت

نوشته بود باید ماهیانه 250$ ته حسابت باشه یا اینکه میانگین کارکرد روزانه ات 1500$ باشه اگرنه ماهی 12$ باید به بانک پرداخت کنی
یه همچین چیزی بود

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - iris - 2014-10-17

از گندکاری های امروزم بگم
اولا رفتم تبدیل بخرم برا شارژر موبایلم 30$ دادم
فکر کنید وقتی اومدم هتل اصن داغون شدم
البته یه مبدل نیست مال چند تا کشور را داره سوییس ، استرالیا، سنگاپور اینا و امریکا
اما باید بیشتر می گشتم
دومین حرکت ضایعی که کردم با تاکسی رفتم great mall اوه اوه 35$ شد و برگشتشم همینقدر کمی بیشتر
یعنی واقعا حرکت بیخودی بود اونجا با 100$ کلی حرید می تونستم کنم
تازه پیتزا هات زدم 15$ شد

الان واقعا حس ناراحتی دارم یعنی دو روزه ماهیت اصفهانیم را فروختم ، ننگ بر من هاها هاها هاها

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - reza16 - 2014-10-18

دوستان خوب من خانم رصا 16 هستم .توی لس انجلس 27 روزه امدم اونهای که بچه دارید واسه بیمتون اقدام کنید بیمه مدیکل دفتر اصلیشون فارسی زبان هم دارن.ما سوشیالمون امده وگرین کارت من وپسر کوچکم هم صادر شده اما پسر بزرگم نه.پس نگران نباشید.خانمهای که میخواهند بر گردنن با پاس سفید خیلی دقت کنید.خط تلفن ااز همه بهترh2o است 40 دلار

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - nedali - 2014-10-18

(2014-10-17 ساعت 14:40)iris نوشته:  از گندکاری های امروزم بگم
اولا رفتم تبدیل بخرم برا شارژر موبایلم 30$ دادم
فکر کنید وقتی اومدم هتل اصن داغون شدم
البته یه مبدل نیست مال چند تا کشور را داره سوییس ، استرالیا، سنگاپور اینا و آمریکا
اما باید بیشتر می گشتم
دومین حرکت ضایعی که کردم با تاکسی رفتم great mall اوه اوه 35$ شد و برگشتشم همینقدر کمی بیشتر
یعنی واقعا حرکت بیخودی بود اونجا با 100$ کلی حرید می تونستم کنم
تازه پیتزا هات زدم 15$ شد

الان واقعا حس ناراحتی دارم یعنی دو روزه ماهیت اصفهانیم را فروختم ، ننگ بر من هاها هاها هاها

خوب iris جان از ایران همین تبدیل رو با 10000 تومن میتونستی بخری و با این پول تاکسی که دادی میتونستی واسه یک روز ماشین کرایه کنی البته با گواهینامه ترجمه شده
حالا خودتو ناراحت نکن اولش همه از این اشتباهات میکنند که براشون تجربه میشه Big Grin

(2014-10-17 ساعت 14:31)iris نوشته:  نه بابا من سوشیالم کجا بود تازه دو روزه وارد خاک آمریکا شدم
بچه ها من امروز رفتم bank of america و حساب باز کردم
و دبیت کارت موقتم داد گفت اصلش ده روز دیگه ، وای حس خوبی دارم به خاطر ویزا کارت
کارت اعتباری هم با 300$ دپوزیت بهم می داد که نگرفتم چون راجع بهش اطلاعاتی ندارم چیه مثل مثلا مستر کارته؟ داستانش را تعریف کنید ببینیم چیه بگیریم نگیریم
انگار یه تخفیف هایی داشت نوشته بود مثلا grocery خرید کنی 2$ تخفیف
البته دو ساعت طول کشید ، هی گفت می شه نمی شه خلاصه چندین بار تماس تلفنی گرفت ویزام را اسکن کرد تایید کردند و ... خلاصه نهایتا حساب را باز کرد
آدرس ایرانمم گرفت
گویا اینا براشون برا ایرانیها تعریف شده یا با پاسپورت آمریکایی یا گرین کارت یا ssn یا گواهینامه رانندگی یو اس یا فرم I94 میشه اکانت باز کرد
برا همین تماس گرفت به مدیریتشون و تاییدیه ویزای منو گرفت

نوشته بود باید ماهیانه 250$ ته حسابت باشه یا اینکه میانگین کارکرد روزانه ات 1500$ باشه اگرنه ماهی 12$ باید به بانک پرداخت کنی
یه همچین چیزی بود

ما هم هنوز سوشال نداریم بنک او امریکا برامون حساب باز نکرد و گفت باید دو تا id داشته باشی اما ولز فارگو بنک پاس ایران رو یک id و ویزای امریگا رو یه id حساب کرد و به خواست خودمون یک حساب دو نفره باز کرد اما اونا اصرار داشتند که دو تا حساب جدا هم باز کنیم که ما فعلا به همین اکتفا کردیم Big Grin

(2014-10-17 ساعت 07:58)ali3875 نوشته:  [quote='KIMIA2005' pid='557534' dateline='1413472044']
دوستان کسی جریمه اضافه بار واسه ایر لاین قطری نصیبش شده ؟؟
قطری رو نمیدونم ولی من بابت 18 کیلو اضافه بار در فرودگاه سانفرانسیسکو 125 دلار به امارات پرداخت کردمSad
[/qu
منم با پرواز ترکیش با 17 کیلو بار اضافه شایدم بیشتر تو فرودگاه مشهد 550 تومن جریمه شدم Cool