مهاجرسرا
مصاحبه - ابوظبی - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزاهای مهاجرتی آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-29.html)
+---- انجمن: ویزای نامزدی و ازدواج (https://www.mohajersara.org/forum/forum-32.html)
+---- موضوع: مصاحبه - ابوظبی (/thread-1910.html)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45

RE: مصاحبه - ابوظبی - aghigh125 - 2015-10-15

دوست عزيز شما هم مثل سريالهاي تلويزيوني جاهاي احساسش قطع مي كنيد خودتون مي دونيد كه ما چقدر استرس مصاحبه رو داريم لطفاً تا آخرش رو بنويسيد . ممنون

مصاحبه - ابوظبی - شاپرک - 2015-10-15

جناب Nightsky ممنون از توضیحات مفصل شما،
شما سربازی رفته بودید؟ و اینکه شغلتون خصوصی بود که ویزای یکضرب گرفتید؟

RE: مصاحبه - ابوظبی - Nightsky007 - 2015-10-15

قسمت سوم سفرنامه

سوال دوست عزیز شاپرک پاسخ میدم که شغلم خصوصی هست و سربازی نرفتم پس ملاک اصلی ومعیاراولیه برای اونا حتما همین هست

لحظه مصاحبه

نوبت من شد از گروهی که بودیم من نفراخر بودم افتادم به یکی از خانم هایی که میگفتن خیلی جدی برخورد میکنه من رفتم بلاخره درابتدا جواب ازمایش و نامه مصاحبه گرفت و دو قطعه عکس 5x5 ودرنهایت پاسپورت ولی عکس ریه نگرفت

قسمت سوال رسید
اولین سوالی کرد این بود فرم کی پرکرده؟
شغلت دولتی یا خصوصی؟
بعد خانمت کجاست؟
اسپانسر کیه وکجاست؟
همزمان هم تایپ میکرد اطلاعاتی که میدادم شایدم چک میکرد
میدیدم این برگه نواقصی که تو قسمت انکارا عکسشو گذاشتم خودم رو پرونده من گذاشت فکرکردم پس کار تمومه نواقصی دارم حتما خوردم به مشکل هزارجور فکر خیال

بعد از اون به من گفت تشریف ببرید باجه انگشت نگاری شماره هم داد من رفتم نشستم چون باجه انشگت نگاری خیلی خیلی شلوغ هم غیرمهاجرتی ها بودند که صف هم بسته بودند کنارش و هم مهاجرتی ها دوستان خودمون که جلوتر از من بودم منتها مهاجرتی ها زودتر از غیرمهاجرتی هم میفرستاندند
بعد 10 دقیقه صبرکردند شماره منو صداکردند برای انشگت نگاری اول دست راست بطور کامل و بعد هردو انگشت شصت بزرگ وبعد هم دست چپ بطور کامل اثرش گرفتند.
بعد از این مرحله بازهم اومدیم نشستیم ایندفعه باید منتظرمیشیدیم سفیر مارو ببینه که اون تو اتاق تشریف داشتند به ترتیب شماره دوستان داخل میرفتند و بی نتیجه بیرون میومدند یعنی یا میگفتند مراحل اداری باید بگذره یا میگفتند نقص مدرک یا چک میخوردند
5 نفر بیرون اومدن یکی از اونا ها همون دوستانی بودند که نامزدی اقدام کردند که به اونا گفته شده بود مشکلی نیست ولی باید یه سری مراحل اداری طی بشه!!!
حالا این معنیش چی بوده SadSadSadSadSadSad

بقیه موارد هم که مثلا همون اقا وخانم که برادرشون براشون اقدام کرده بود کلیر خوردند همینطوری میدیدم همه دست خالی برمیگردند منم با خودم فکرمیکردم وقتی اون برگه نواقص که رو پرونده من گذاشت پس حتما منم کلیر میخورم یا مشکلی هست تو این افکار بودم که دیدم وانیا خانم خوشحال اومد بیرون برگه صورتی نشون داد بلاخره یه نفر ویزا یک ضرب تو گروه که باهاشون بودم گرفته بود خوشحال شدم همینطور نفرات بعدی هم داخل رفتند بی نتیجه شد تا اینکه رسید به شماره 10 که من بودم وقتی شماره منو رو صفحه اورد خودم سریع آماده کردم چون میدونید با اون همه مدارک و پرونده ها این طرف وان طرف رفتن برای من سخت شده بود رفت داخل اتاق خانم سرکنسول نسشته بودند سلامی کردم ایشون خوش اخلاق بودند وپاسخ دادندو نشستم

ایشون هم از من چنتا سوال ساده کردند
شما سربازی نرفتی؟
زمینه کاری شرکت چیه؟
خانمت الان کجا هستند وچیکارمیکنند؟این مورد چون خانم زودتر رفته بود وکار میکرد خیلی به کار اومد کپی چک حقوقش داشتم
کار میکنند !!!! با تعجب پرسیدند چون زیاد نبود امریکا هست.مدرکی دارید نشون بدید کار میکنند؟نشون بدید

یعنی میشه هیچ کدوم از مدارکو از من نخوان حتی عکس ها کلی مدرک باخودمم جمع کرده بودم هیچ کدوم به کارم نیومد جز همین کپی چک!!!واقعا کارم راه انداخت(دومیسل)
میدیدم همون برگه نواقص رو پرونده من هست همزمان هم خانم سرکنسولگری تایپ یا چک میکردند.
بعد یکدفعه گفت دست راست بذارید رو دستگاه و گفت الان که این کارو میکنید قسم خوردید.وبعد هم برگه ای داد از اداره مهاجرت که حقوق همسر و قانون هایی که وجود داشت برای حمایت توضیحاتی به فارسی داده شده بود دو صفحه بود

بگذریم یکدفعه دیدم بعد تایپ کردند ایشون یک برگه صورتی دراورد شروع کرد به تاریخ نوشتن من خیلی خوشحال شدم بمن گفتند ویزای شما تا دوروز دیگه اماده هست یعنی همون دوروزی که میگفتم اگه نرسه میخوریم به تعطیلی باید بمونیم

از این لحاظ ها سفارت خیلی خیلی راه میومد خیلی لطف کرد باور کنید یک سری از ادم ها اونجا میومدم با طلبکاری وبدرفتاری از سفارت درخواست چاپ سریع ویزا میکردند باید به اون ها گفت لطف میکنند که اینجوری سریع کار راه میندازند که موندگار نشیم.

من که سریع برگه صورتی گرفته بودم روش تاریخ بود و ساعت مراجعه بلند شدم لبخندی زدم و ازشون تشکر کردم ایشون هم لبخند زدند رفتم بیرون وقتی بیرون اومدم دوستان دیگه سوال میکردند فقط برگه نشون میدادم خوشحال میشدند

سریع اومدم بیرون بسمت ماشین خانم لیدر دیدم بقیه هم هستند اونا هم خیلی خوشحال شدند که من نفردومم که ازاین گروه ویزا گرفته بود یعنی هم من و هم خانم وانیا یک ضرب گرفته بودیم بعد ما هم خانم و اقایی لاتاری بودند کلیرنسش تموم شده بود برای گرفتن ویزا اومدن هم با برگه معروف و اون تاریخ بیرون اومدند

همه نفرات اومده بودند بیرون و برگشتیم به سمت دبی این قسمت کوتاه میکنم قرار شد خانم لیدر باز برای روز دریافت ویزا ظهری بیاد دنبال ما.
مشکلات بعدی که برام پیش اومده بود باید میرفتم تاریخ بلیط هواپیما عوض میکردم و هتل شارژ میکردم تا سه روز دیگه

رفتم صرافی یکم از دلارها تو خیابون رقه چنج کردم هر 100 دلار 363 بااینکه رو تابلو میزنن 365 ولی دودرهم هم مالیات برای خودشون کسر میکنند!!!!

دفتر ماهان همون نزدیک منطقه رقه بود پایین خیابون ال مکتوم کنار هتل کنکورد نبش خیابون نزدیک به هتل به محض اینکه برگشتم رفتم دفتر ماهان بلیط گرفت گفت چارتره 300 درهم میگیرم عوض میکنم!!!منم چاره ای نداشتم باید میموندم عوض کردم هتل هم از ایران باز شارژ کردم منتها ایندفعه اتاق عوض شده بود چون دقیقا همون روز مصاحبه چک اوت کرده بودم ایندفعه بدبختانه افتادم یه طبقه پایینترچاره ای نبودجا هم نداشت کلی هتلش شلوغ و پر ایرانی بود.

دوشب دیگه واسم نبود چطور میگذشت اینقدر صدا کلاب میومد شب ها که نمیشد خوابید منم سعی میکردم تا اخر شب بیرون باشم تو مال و...فقط میخواستم سریع ویزا بگیرم بگردم اون فصلی که رفته بودم دبی اتیش بود جهمنمی بود از زمین گرما میزد شب ها یعنی 10 دقیقه راه میرفتی کلا خیس میشدیم ولی این هم بگم بدن بعد یه مدت یکم عادت میکنه کمتر واکنش نشون میده درحقیقت هرروز باید دوشی اونجا گرفته بشه
میتونم بگم با مترو به دورترین قسمت دبی هم سر زدم بدون مشکل وباکمرتین هزینه در بیشتر مال ها هم مکدونالد و KFC شعبه داشت و رنج قیمتی هم 20 تا 30 درهم بود برای کاملش که شامل همه چیز میشد.آب معدنی بزرگ 5 لیتری هم 2.5 درهم بود پس باخودتون بطورکامل اب نیارید اینجا مواد خوراکی ارزون هست.

یک شب گذشت سایت سیس چک کردم دیدم تو سایت زده ویزا صادر شده خیلی خوشحال شدم دو شب هم گذشت روز دریافت ویزا رسید
من ویکی ازدوستانی که تو هتل اشما شدیم برای همراهی دوستی که مشکل گم شدن پاسپورتش حلش ده بود ویزاشو گرفته بود دوباره به فرودگاه رفتیم از هتل که رقه بود با تاکسی معمولی تا فرودگاه 12 درهم گرفت وپرواش امارات ترمینال سوم بود.اونجا بود که خود تاکسی میگفت اینجا مافیاهستند تاکسی فرودگاه نمیذارند کسی بغیر خودشون سوار کنند وورودی خود تاکسی های فرودگاه 25 درهم بود دیگه خودتون حساب کنید.

روز دریافت پاسپورت و ویزا از سفارت

مثل همیشه خانم لیدر سروقت اومد و من و بقیه دوستان سوار کردند این سری جمعیت به نسبت کمتراز سری قبل بود دوستان دیگه هم بودند برای کارهای دیگه میومدند به سمت ابوظبی راهی شدیم راس ساعت 1:30 رسیدیم و رفتیم داخل باز همون مراحل قبل و شماره گرفتن و نشستن ومنتظر شدن رسید به شماره من رفتم که ویزا بگیرم به همراه پاسپورت ویک پاکت بزرگ زرد رنگ معروف که تمام مدارک داخلش بود به همراه خلاصه از مشخصات و یک برگه راه نما برای پرداخت 165 دلار هزینه گرین کارت دادند اومدم این سمت دیدم که خانم لیدر دارند میگند قبل اینکه بیرون برید ویزاهارو چک کنید مشکلی نباشه خوب شد گفتند و ما چک کردیم همون موقع بود دیدم یه آقای مستقیم از دبی با تاکسی فرودگاه اومده بود 500 درهم داده بود تمام پولشم تمام شده بود خانم لیدر داشت بقیه راهنمایی میکرد و یک سری پاسپورت هم برای تحویل به سفارت اورده بود کارها تموم شد برگشتیم این اقا که نه پولی داشت نه کسی که برشگردونه خانم لیدر به من گفت برو به ایشون هم بیاد برگردیم مشکلی نیست پول نداره بیاد من هم رفتم به اون اقا گفتم ایشون هم خیلی خوشحال شدند و من هم خیلی خوشحال بود بلاخره با ویزا داشتم برمیگشتم سریع با همسرم و خانوادم تماس گرفتم خوشحالشون کنم......

برگشتیم دبی بلاخره کارها تموم شده بود خیلی خوشحال بودم که به مشکلی نخوردم شما نمیدونید من چقدر دردسر کشیدم که به این مرحله رسیدم حتی اگه قرار بود سفارت با ماها راه نیاد بخواد دیرتر ویزا صادر کنه یک هفته دیگه میموندیم راحت و دوستانی دیدم که یک روزه بهشون حتی ویزا داده بودند که کارشون راه بیوفته تو دبی نمونند

نکته کلی در مورد این سفرنامه
بلیط سیستمی هواپیماو اتاق طبقه اخر و گرفتن کارت نقره ای مترو .مدارکی که ازتون تو نامه مصاحبه خواستند.از تاکسی های فرودگاه به هیچ عنوان استفاده نکنید بدجور شارژ میشید.اخرین مطلب امید به خدا
باور کنید که کل مصاحبه 3دقیقه هم طول نکشید راحت ترین مرحله همین بود

من واقعیت تمام وقایع که اتفاق افتاد برای شما دوستان گفتم هرچیزی که دیدم و شنیدم و اتفاق افتاد سعی کردم تایپ کنم ببخشید یکم طولانی شد چون تایپ یکباره همه این مطالب برام امکان پذیر نبود.شاید باز مواردی به ذهنم برسه باز پست هارو ویرایش کنم و اضافه کنم.حتما مطالبی هست که به کار دوستان بیاد.ببخشید که وقتتون گرفتم

به امید موفقیت همه دوستان در تمام مراحل زندگیشون

مصاحبه - ابوظبی - شاپرک - 2015-10-15

دوست عزیز باز هم تشکر بابت وقتی که گذاشتید و سفرنامه کامل نوشتید.
من یه سوال دیگه هم دارم اینکه همسرتون چقدر زودتر از وقت مصاحبه شما رفتن آمریکا؟ مرسی

RE: مصاحبه - ابوظبی - Nightsky007 - 2015-10-15

(2015-10-15 ساعت 19:55)شاپرک نوشته:  دوست عزیز باز هم تشکر بابت وقتی که گذاشتید و سفرنامه کامل نوشتید.
من یه سوال دیگه هم دارم اینکه همسرتون چقدر زودتر از وقت مصاحبه شما رفتن آمریکا؟ مرسی

خواهش میکنم دوست عزیز وظیفم انجام دادم تعهدی بود که به دوستان وانجمن داشتم خیلی کمکم کردم با نکته ها وسفرنامه های خودشون باعث شدند من به مشکل نخورم
دوماه زودتر برگشتند

RE: مصاحبه - ابوظبی - aghigh125 - 2015-10-15

مرسي دوست عزيز از سفرنامه اي كه نوشتيد انشالله با همسرتون موفق و خوشبخت باشيد و براي ما هم دعا كنيد.

RE: مصاحبه - ابوظبی - aghigh125 - 2015-10-16

سلام يكي از دوستان من كه اونهم مصاحبه داره ولي عضو سايت نيست از من خواست تا از شما سوالي بپرسم ماشالله همه تو اين سايت يه پا كارشناس هستن سوال اينه كه ايشون خانمي هستن ٤٨ ساله و بازنشسته يك موسسه خصوصي آيا در زمان مصاحبه وقتي كه مي پرسيدن شما كار مي كنيد يا نه و ايشان پاسخ دهند نه كار نميكنم و بازنشسته هستم آيا حكم بازنشستگي را ميخواهند و اگر بخواهند ايشان بايد ترجمه آن را ببرند يا احتياجي نيست لطفاً راهنمايي كنيد با تشكر

nightsky٠٠٧ عزيز شما قرار بود شماره ليدر را بدهيد ممنون ميشم

RE: مصاحبه - ابوظبی - Nightsky007 - 2015-10-16

(2015-10-16 ساعت 00:54)aghigh125 نوشته:  سلام يكي از دوستان من كه اونهم مصاحبه داره ولي عضو سايت نيست از من خواست تا از شما سوالي بپرسم ماشالله همه تو اين سايت يه پا كارشناس هستن سوال اينه كه ايشون خانمي هستن ٤٨ ساله و بازنشسته يك موسسه خصوصي آيا در زمان مصاحبه وقتي كه مي پرسيدن شما كار مي كنيد يا نه و ايشان پاسخ دهند نه كار نميكنم و بازنشسته هستم آيا حكم بازنشستگي را ميخواهند و اگر بخواهند ايشان بايد ترجمه آن را ببرند يا احتياجي نيست لطفاً راهنمايي كنيد با تشكر

سلام
دوست عزیز ایشون اگر کار نمیکنند و جایی هم بیمه براشون رد نمیشه مشکلی ندارند که اینکه ایا بهشون گیر میدن که تاییده بده یا نده بستگی به شغل و رشته ایشون داره که باتفاصیری که من از سفارت ابوظبی دیدم دنبال اذیت کردند نیستند مگه واقعا شک کنند که کارشون یا رشته تحصیلیشون حساس هست
اگه قرارباخودشون ببرند باید ترجمه ببرند بهمراه اصل اون نامه که میگیرند

(2015-10-16 ساعت 01:42)aghigh125 نوشته:  nightsky٠٠٧ عزيز شما قرار بود شماره ليدر را بدهيد ممنون ميشم

شرمنده فکرکردم برای شما ارسال کردم همزمان با شما دوست عزیز مینز هم پیغام فرستاده بود شماره ایشون خواشته بود براشون فرستادم حواسم نبود شما میخواستید!!
شما پیغام خصوصی خودتون بستید؟میشه یک پیغام بفرستید بمن براتون ارسال کنم؟

ايشان بازنشسته يك شركت خصوصي هستن و با توجه به ٢٠ سال سابقه كار هم بيمه سازمان بازنشستگي هستن و هم ماه به ماه از طرف سازمان حقوق بگيرند. كار دولتي نداشته اند

(2015-10-16 ساعت 11:32)aghigh125 نوشته:  ايشان بازنشسته يك شركت خصوصي هستن و با توجه به ٢٠ سال سابقه كار هم بيمه سازمان بازنشستگي هستن و هم ماه به ماه از طرف سازمان حقوق بگيرند. كار دولتي نداشته اند

اقا لطف میکنید پیغام خصوصتونو باز کنید نمیتونم پیغام بفر ستم براتون!!!

RE: مصاحبه - ابوظبی - mana94 - 2015-10-16

(2015-10-16 ساعت 01:42)aghigh125 نوشته:  nightsky٠٠٧ عزيز شما قرار بود شماره ليدر را بدهيد ممنون ميشم

سلام در كليرنس برندگان لاتارى ٢٠١٦دوستمون yesornoدر صفحه ٨ در امضاشون سفرنامه كاملى گذاشتن نام تمام ليدرها با شماره تلفن اونجا ميتونيد ببينيدأ

RE: مصاحبه - ابوظبی - amir 92 - 2015-10-18

سلام دوستان عزیزم.من 22نوامبر وقت مصاحبه دارم.اگه کسی مصاحبش همزمان با من هست .خوشحال میشم با هم هماهنگ باشیم برای همسفر شدن.وراهنمایی کردن همدیگه

RE: مصاحبه - ابوظبی - Sam-90 - 2015-10-28

سلام دوستان بالاخره مصاحبه ي ما هم تمام شد، جا داره از كمكهاي بي ديغ تك تك شما دوستان عزيزم تشكر كنم بخصوص جناب حميد خان و سيب ٢٤ عزيزم، اميدوارم تك تك شما عزيزان در تمام مراحل زندگيتون موفق و سلامت و خوشحال باشيد.
دوستان من سفرنامه خودم را از قول همسرم براتون نقل مي كنم براي همين كلي براتون تعريف مي كنم و توي حاشيه و نكات ريز نمي تونم برم؛

واكسناسيون:
دوستان همسرم از هلال احمر اهواز كارت زرد گرفت و مجاني بود در اونجا فقط واكسنهايي را ميزدند كه براي حجاج بود پس فقط مننژيت و دريافت كرد و يه چندتايي را از بهداشت و شركت نفت زد دوستان همسرم قبلاً سه بار هپاتيت كامل زده بود و يكي ديگه هم زدند گفتن وقتشه شد ٤ تا و انتي بادي ابله مرغون هم انجام شد. دوستان اينجا دو تا مسئله بود يكي بخاطر اينكه از دو جا واكسن گرفته بوديم دو نوع مهر مختلف داشت كه با مهره هلال احمر ميشد سه تا :|

پرواز و هتل:
من هتل را از سايت اژانس شهرزاد (بريم سفر دات كام) بصورت انلاين رزرو كردم دوستان با اطمينان مي گم واقعاً خوشحالم كه بصورت اتفاقي همچين سايتي را ديدم و اشنا شدم هم از بوكينگ دات كام ارزونتر بود و هم واچر اني ميداد و همچنين پشتيباني سريع قوي و مودب داشت.
من هتل را متروپلين ديره انتخاب كردم هتل ٤ ستاره ١٠ دقيقه تا فرودگاه خودم نديدم ولي بايد جاش خوب باشه، بدي كه داشت اونم خيلي بد اينترنتش سه ساعت ١٥ درهم بود. براي ٥ شب با صبحانه درامد ١٥٠٠٠٠٠ تومن.
پرواز ما دبي فلاي بود كه رفت و برگشت حدود ٧٠٠٠٠٠ شد و ويزاي ما ٣٠٠ هزارتومن.
پرواز ساعت ١١ شب يكشنبه انجام شد و طرفاي ٢/٣٠ ،٣ هتل بودن.

روز پزشكي:
من از يكماه قبل ايميل داده بودم براي ٨:٣٠ صبح دوشنبه وقت گرفتم، اما خانم م لي كا گفتن ساعت ٤ عصر وقت گرفتم ميام دنبالت و مديكال انجام شد و سه شنبه شب جواب و گرفتن برامون.
نكته اي كه اينجا جالبه اينه كه دكتر شوكلا بر مي گرده مي گه كه كارت واكسن شما جعليه و باز در جواب دفاع همسرم گفت ميگم جعليه ولي من تاييد مي كنم امريكا هر مشكلي پيش اومد با خودت :|
( دوستان نظر منو بخواييد ميتونست اگه واقعاً اينقدر مطمئن بود چرا واكسنها را تكرار نكرد؟ )
بهر حال كل واكسنها را پذيرفت و شد ٥٢٥ درهم پزشكي + پنج تا عكس.

روز مصاحبه:
خانم مليكا رأس ساعت ٤ صبح دم هتل بودن و مدارك پزشكي را هم همراهشون اورده بودند، همسرم رفت داخل و فقط اصل مدارك را ازش تحويل گرفتند + دو قطعه عكس ( عكسهايي كه داده بوديم ان وي سي و بر گردوندن)حتي مداركي كه ان وي سي خواسته بود و درخواست نكردند، اول از همسرم پرسيد:
همسرت كجاست
كي رفته
چند وقت به چند وقت ميره و مياد
فلاني (جوينت اسپانسر) چه نسبتي باهات داره
كارش چيه
گفت اوكي برو انگشت نگاري
انگشت نگاري انجام شد گفت صدات مي كنم
صدا زدند يك خانم بود، گفت قسم مي خوري تمام چيزايي كه توي فرم نوشتي درسته و بعد رفع يك اشكال در مورد شغلم
پرسيد تو ايران اين شغل و داره؟
گفت كارت چيه
سربازي رفتي( جالب اينجاست كه ما مدارك خدمت و نفرستاديم ان وي سي و در نامه مصاحبه هم گفتن نمي خواهيم ولي برد با ترجمه اش كه عرض كنم خدمتتون ترجمه اش مال بيشتر از يكسال و نيم بيش بود و زمان مصاحبه خواستن و قبولش كردن)
و مدام در حال تايپ كردن بود،
در پايان برگه سفيد داد گفت فقط پاس تو بيار همه چي كامله، سايت و چك كن و همچنين يك دفترچه داد بنام قانون مهاجرت ازدواجی تو آمری كا.

تلفن:
دوستان همسرم به خيال اينكه هتل اينترنت مجاني داره سيم كارت الاتصالات گرفت بدون اينترنت و بعد با راهنمايي خانم ملي كا رفت سوپرماركت نزديك هتل كه يه ايراني بود و ٢٥ درهم شارج گرفت چندتا كد زد اينترنتش و وصل كرد.

دوستان اگه سوال داشتيد در خدمتتون هستم و اميدوارم اين انتظار تموم بشه ديگه....