مهاجرسرا
کلیرنس برندگان 2011 - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزای گوناگونی (Diversity Visa) (https://www.mohajersara.org/forum/forum-5.html)
+---- انجمن: گرین کارت لاتاری ۲۰۱۱ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-48.html)
+----- انجمن: برندگان گرین کارت لاتاری ۲۰۱۱ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-61.html)
+----- موضوع: کلیرنس برندگان 2011 (/thread-2604.html)

RE: کلیرنس برندگان 2011 - sare - 2010-10-28

(2010-10-28 ساعت 15:57)Miss Delay نوشته:  سلام به همه دوستان.من خواهش می کنم که به دو تا سوال مهم و حیاتی من جواب بدین.
اول اینکه من 8 سال سابقه کار دارم ولی یه مدت که کار گیرم نیومد،توی یک شرکت سه ماه منشی بودم.ولی چون اصلاٌ تو رشته تحصیلیم نبود، تو فرمم ننوشتم.بدبختی از شرکتهای وابسته به سپاه هم بود.ولی دولتی نبود(زعیم).اما از اینا بود که اسمش تو لیست تحریمه .حالا که من ننوشتم اونا آیا می فهمن که من اونجا بودم یا نه؟
دوم اینکه ما توی پاسپورت قبلیمون سابقه سفر به سوریه و لبنان داریم. ولی تو این جدیده نیست.باید بنویسیم؟
منبع اطلاعات اینا کجاست؟ ایرانه؟ یا فقط با لیستهای خاص خودشون که اسامی تروریستها و .... رو دارن چک میکنن؟
تورو خدا یکی که وارده جواب منو بده . خیلی نگرانم که به خاطر اونجا که ننوشتم و جای درست حسابی ام از نظر اونا نیست یه کاری دستمون بدن Sad

سلام
نگران نباشيد ، شما كار درستي انجام داديد
شركتي كه توش كار نكرديد و كلي هم معضل و مشكل داره كارتون رو عقب مي اندازه و شايد به مشكلات اساسي بخورين ، بويژه كه اسمش توي ليست سياه اونا هم هست
به نظرم يه سري به نوشته هاي Ali n عزيز توي كليرنس 2010 بندازين ، از اينكه اين حقيقت رو بهشون اطلاع ندادين خوشحال هم بايد باشين
اما در مورد سفر به نظرم مشكلي نيست ، سفر زيارتي بوده و اونا هم مي دونن كه ايرانيا بخاطر اعتقادات مذهبي ، سوريه ، عراق ، لبنان و عربستان زياد تشريف مي برن
حالا براي اينكه مطمئن تر باشين ، اين سئوال رو از يكي از مديراي محترم و باتجربه سايت هم بپرسين
با آرزوي موفقيت

RE: کلیرنس برندگان 2011 - sorooshii - 2010-10-28

(2010-10-28 ساعت 15:57)Miss Delay نوشته:  سلام به همه دوستان.من خواهش می کنم که به دو تا سوال مهم و حیاتی من جواب بدین.
اول اینکه من 8 سال سابقه کار دارم ولی یه مدت که کار گیرم نیومد،توی یک شرکت سه ماه منشی بودم.ولی چون اصلاٌ تو رشته تحصیلیم نبود، تو فرمم ننوشتم.بدبختی از شرکتهای وابسته به سپاه هم بود.ولی دولتی نبود(زعیم).اما از اینا بود که اسمش تو لیست تحریمه .حالا که من ننوشتم اونا آیا می فهمن که من اونجا بودم یا نه؟
دوم اینکه ما توی پاسپورت قبلیمون سابقه سفر به سوریه و لبنان داریم. ولی تو این جدیده نیست.باید بنویسیم؟
منبع اطلاعات اینا کجاست؟ ایرانه؟ یا فقط با لیستهای خاص خودشون که اسامی تروریستها و .... رو دارن چک میکنن؟
تورو خدا یکی که وارده جواب منو بده . خیلی نگرانم که به خاطر اونجا که ننوشتم و جای درست حسابی ام از نظر اونا نیست یه کاری دستمون بدن Sad

سلام دوست عزیز

ج 1 ) اصلاً مشکلی و کار خوبی کردید که اشاره نکردید.

ج2 ) شک نکنید که راحترین بخش از کلیر افراد، چک کردن سفرهای انجام شده توسط FBI است. من پاسخ این سوال را حدود 3-2 ماه پیش دادم که پدر و مادر بنده سال 71 رفتند سوئد و پارسال که همگی رفتیم دبی، در فرودگاه دبی مامور اداره گذرنامه از سرکنجکاوی و بدون هیچ منظوری به پدر و مادرم گفت که شما سوال 1992 رفتید سوئد؟ که جواب دادند بله.

منظور اینکه این دبی بود و همچنین پاسپورت های والدین من حداقل 4 بار تعویض شده است. آنچه که مسلمه اینه که تاریخ رفت و آمد و ساعت ورود و خروج تماماً در سیستم اداره گذرنامه تمام کشورها موجود است و قابل استعلام.

پیشنهاد من اینکه، در مورد دوم عین حقیقت را ذکرکنید.

موفق باشید

RE: کلیرنس برندگان 2011 - farzad.s - 2010-10-28

(2010-10-27 ساعت 13:52)hasti_banoo نوشته:  دوستان برنده لاتاری و مهاجر غیر لاتاری !

جهت اطلاع، حدود سه هفته بعد از مصاحبه کلیر شدم و الان هم پاس محتوی ویزا رو از مامور یو پی اس تحویل گرفتم. کل پروسه از زمان مصاحبه تا دریافت ویزا یک ماه شد.

امیدوارم همه شما که منتظرید به زودی این لحظه خوش دریافت پاس و ویزا رو تجربه کنید.

تبریک می گم دوست عزیز .امیدوارم در تمام مراحل زندگیت موفق باشی

RE: کلیرنس برندگان 2011 - Miss Delay - 2010-10-28

(2010-10-28 ساعت 17:28)sorooshii نوشته:  

سلام دوست عزیز

ج 1 ) اصلاً مشکلی و کار خوبی کردید که اشاره نکردید.

ج2 ) شک نکنید که راحترین بخش از کلیر افراد، چک کردن سفرهای انجام شده توسط FBI است. من پاسخ این سوال را حدود 3-2 ماه پیش دادم که پدر و مادر بنده سال 71 رفتند سوئد و پارسال که همگی رفتیم دبی، در فرودگاه دبی مامور اداره گذرنامه از سرکنجکاوی و بدون هیچ منظوری به پدر و مادرم گفت که شما سوال 1992 رفتید سوئد؟ که جواب دادند بله.

منظور اینکه این دبی بود و همچنین پاسپورت های والدین من حداقل 4 بار تعویض شده است. آنچه که مسلمه اینه که تاریخ رفت و آمد و ساعت ورود و خروج تماماً در سیستم اداره گذرنامه تمام کشورها موجود است و قابل استعلام.

پیشنهاد من اینکه، در مورد دوم عین حقیقت را ذکرکنید.

موفق باشید

سلام و مرسی ازاینکه منو راهنمایی کردین... پس یعنی اینا از توی ایران این چیزارو چک نمی کنن؟ چون یه نفر توی انکارا به دوست من که توی یه شرکت دولتی کار میکرد و کلیرنس خورد گفته بود که اگه می نوشتی که خانه داری بهتر بود و اصلاٌ چک نمی خوردی!!!!! یعنی از آمریکایی ها بر میاد که چک نکنن؟؟؟؟؟؟ پس از کجا اطلاعات میارن که سوء پیشینه مردمو چک کنن؟؟

RE: کلیرنس برندگان 2011 - User - 2010-10-29

من هم پیشنهاد می کنم سفرهای خارجی رو دقیق بنویسید به چه منظوری بوده تا اگر مشمول مراحل اداری (کلیرنس) شدید دست کم کمتر طول بکشه. (البته شاید)
نظر شخصی بنده: در مورد اینکه سفارت یا گردانندگان کلیرنس چطور سابقه افراد رو در میارند، یکی از راههای که من فکر می کنم در مورد اتباع ایرانی بکار گرفته می شه، استفاده از سفارت سوییس در تهران(به عنوان حافظ منافع آمریکا در ایران) است. بنابراین در مواردی که شما اطلاعات قابل ردیابی رو اعلام نمی کنید، ممکن است برای آنها قابل ردیابی باشد. (تاکید می کنم اطلاعات قابل ردیابی. مثلا نام شما در سایت اینترنتی سازمان یا اداره دولتی باشه قابل ردیابی است و اگر شما اون رو اعلام نکنید ممکنه اف بی آی چک بتونه به این اطلاعات دست پیدا کنه. فراموش نکنید اف بی آی چک دامنه فعالیت بسیار گسترده ای داره و هر راه ممکنی رو برای دستیابی به اطلاعات برندگان امتحان می کنند. اما چون ارتباطات آمریکا با ایران محدود است ممکن است در مواردی نیز تشخیص اشتباهی در باره یک فرد داشته باشند.)

RE: کلیرنس برندگان 2011 - Miss Delay - 2010-10-29

(2010-10-29 ساعت 11:50)User نوشته:  من هم پیشنهاد می کنم سفرهای خارجی رو دقیق بنویسید به چه منظوری بوده تا اگر مشمول مراحل اداری (کلیرنس) شدید دست کم کمتر طول بکشه. (البته شاید)
نظر شخصی بنده: در مورد اینکه سفارت یا گردانندگان کلیرنس چطور سابقه افراد رو در میارند، یکی از راههای که من فکر می کنم در مورد اتباع ایرانی بکار گرفته می شه، استفاده از سفارت سوییس در تهران(به عنوان حافظ منافع آمریکا در ایران) است. بنابراین در مواردی که شما اطلاعات قابل ردیابی رو اعلام نمی کنید، ممکن است برای آنها قابل ردیابی باشد. (تاکید می کنم اطلاعات قابل ردیابی. مثلا نام شما در سایت اینترنتی سازمان یا اداره دولتی باشه قابل ردیابی است و اگر شما اون رو اعلام نکنید ممکنه اف بی آی چک بتونه به این اطلاعات دست پیدا کنه. فراموش نکنید اف بی آی چک دامنه فعالیت بسیار گسترده ای داره و هر راه ممکنی رو برای دستیابی به اطلاعات برندگان امتحان می کنند. اما چون ارتباطات آمریکا با ایران محدود است ممکن است در مواردی نیز تشخیص اشتباهی در باره یک فرد داشته باشند.)

خیلی ممنون دوست عزیز از اطلاعاتی که به من دادین... اسم من توی هیچ سایتی نیست .فقط من سه ماه اونجا یه منشی ساده بودم و اومدم بیرون. فقط چون شماره بیمه دارم می ترسم از طریق بیمه بفهمن که من همچین جایی هم کار کردم Sad

RE: کلیرنس برندگان 2011 - User - 2010-10-29

آدرس سایت سفارت آمریکا در آنکارا برای چک کردن جواب کلیرنس:
http://www.usemb-ankara.org.tr/consular/english/immigrant_admin_processing.html
بنا به برگه آبی و همینطور آفیسر کنسولی هر جمعه نتایج آپدیت می شوند. اگر کیسی کلیر شده باشد شماره کیس در جدول ظاهر می شود.

RE: کلیرنس برندگان 2011 - Linspire - 2010-10-30

این فرم سوالی شامل چه کسانی می شه ؟؟
انجور که فهمیدم
داشتن تحصیلات بالاتر از لیسانس در رشته های حساس
داشتن سابقه بو دار
چیزی از قلم ننداختم ؟؟؟
به نظر من انها تصمیماتشان رو قبل از زمان مصاحبه گرفتن
شما فکر کنید وقتی اطلاعات شما فرستاده میشه تو کیس کلیر شما همه چیزایی که شاید شاید شامل شما باشه اضافه میشه افرادی که در شهر شما هم سن شما به دنیا آمدن و مشکوک هستند و....
و وقتی شما مدارک رو میبرین یکسری از آنها یا همه شان حذف میشن
فقط اثر انگشت می مونه که احتمالا ان پروسه اضافه شامل اثر انگشت می شه و تو این 2 ماه اثر انگشت شما رو چک می کنن و همچنین موارد مغایر که تو کیس کلیر داره رو حذف میکنن د آخر اگر چیز مشکوکی نباشه که ان شالله نیست
که دیگه همه چیز مرتبه

RE: کلیرنس برندگان 2011 - kimkim - 2010-10-30

سلام بر دوستان من 2شنبه مصاحبه داشتم و 5شنبه برگشتم و من و همسرم به جمع منتظران پیوستیم.
انشاالله که این دفعه تو موضوع اشتباهی ننوشته باشم آخه هر دفعه یوزر عزیز بهم می گه که پیام شما به این تاپیک مربوط نمی باشد(-:

RE: کلیرنس برندگان 2011 - User - 2010-10-30

فرم 9 سوالي براي كساني در نظر گرفته ميشه كه تحصيلات فوق ليسانس و بالاتر در رشته هاي تحقيقاتي (علوم پايه) دارند و در مراكز تحقيقاتي كار مي كنند.

درسته چيزي از قلم ننداختي، اما من كه 9 سوالي رو دريافت كردم، سابقه ام هيچ بويي نداشت! Big Grin

(2010-10-30 ساعت 01:06)saint نوشته:  این فرم سوالی شامل چه کسانی می شه ؟؟
انجور که فهمیدم
داشتن تحصیلات بالاتر از لیسانس در رشته های حساس
داشتن سابقه بو دار
چیزی از قلم ننداختم ؟؟؟
به نظر من انها تصمیماتشان رو قبل از زمان مصاحبه گرفتن
شما فکر کنید وقتی اطلاعات شما فرستاده میشه تو کیس کلیر شما همه چیزایی که شاید شاید شامل شما باشه اضافه میشه افرادی که در شهر شما هم سن شما به دنیا آمدن و مشکوک هستند و....
و وقتی شما مدارک رو میبرین یکسری از آنها یا همه شان حذف میشن
فقط اثر انگشت می مونه که احتمالا ان پروسه اضافه شامل اثر انگشت می شه و تو این 2 ماه اثر انگشت شما رو چک می کنن و همچنین موارد مغایر که تو کیس کلیر داره رو حذف میکنن د آخر اگر چیز مشکوکی نباشه که ان شالله نیست
که دیگه همه چیز مرتبه

kimkim عزيز بهت تبريك مي گم و اميدوارم زود تر كيس شما كلير شود.
منتظر سفرنامه شما هم هستيــم!

(2010-10-30 ساعت 15:02)kimkim نوشته:  سلام بر دوستان من 2شنبه مصاحبه داشتم و 5شنبه برگشتم و من و همسرم به جمع منتظران پیوستیم.
انشاالله که این دفعه تو موضوع اشتباهی ننوشته باشم آخه هر دفعه یوزر عزیز بهم می گه که پیام شما به این تاپیک مربوط نمی باشد(-:

RE: کلیرنس برندگان 2011 - smsaipa - 2010-10-30

دوستان عزيز سلام
يك لينك خيلي خوب تو مراحل اين تالار بود كه هستي بانو مدير با سابقه اونو نوشته و اطلاعات خوبي درمورد كليرنس نوشتن.
حتماً بخونيدش.
من يك چيز رو اونجا متوجه نشدم و اگر كسي ميدونه لطفاً كمكم كنه
Petitioner ما يعني كي؟
كسي كه برنده شده و بواسطه اون داريم ميريم جلو؟
كسي كه اسپانسرمون شده؟
كسي كه آدرسش در آمريكا رو ميديم به عنوان آدرسمون در آمريكا؟
كي؟
اطلاعات متناقضي در اين مورد خوندم.
(2010-10-27 ساعت 13:52)hasti_banoo نوشته:  دوستان برنده لاتاری و مهاجر غیر لاتاری !

جهت اطلاع، حدود سه هفته بعد از مصاحبه کلیر شدم و الان هم پاس محتوی ویزا رو از مامور یو پی اس تحویل گرفتم. کل پروسه از زمان مصاحبه تا دریافت ویزا یک ماه شد.

امیدوارم همه شما که منتظرید به زودی این لحظه خوش دریافت پاس و ویزا رو تجربه کنید.

هستي بانوي عزيز
تبريك و خيلي تشكر از اطلاعات خوبي كه گذاشتي درمورد كليرنس
يك سوال دارم.
petitioner ما يعني كي؟

RE: کلیرنس برندگان 2011 - hasti_banoo - 2010-10-31

همونطور که در پیام خصوصی پاسخ سوالتون رو دادم ،

petitioner فقط برای کسانی است که از طریق خانواده مهاجرت می کنند، نه برندگان لاتاری. در کیسهای خانوادگی کسی است که برای صاحب کیس در ابتدا تقاضا می دهد مثلا مادر برای فرزند، یا خواهر برای برادر . این شخص در کل پروسه دریافت ویزای متقاضی (از زمان ثبت تقاضا تا مصاحبه و بعد از اون ) نقش مهم و اساسی داره. برندگان لاتاری چنین فردی رو در پرونده خود ندارند

اطلاعات بیشتر رو می تونید در تاپیک زیر مطالعه بفرمایید :
http://mohajersara.com/showthread.php?tid=2914

RE: کلیرنس برندگان 2011 - satusa - 2010-10-31

(2010-10-31 ساعت 00:27)hasti_banoo نوشته:  همونطور که در پیام خصوصی پاسخ سوالتون رو دادم ،

petitioner فقط برای کسانی است که از طریق خانواده مهاجرت می کنند، نه برندگان لاتاری. در کیسهای خانوادگی کسی است که برای صاحب کیس در ابتدا تقاضا می دهد مثلا مادر برای فرزند، یا خواهر برای برادر . این شخص در کل پروسه دریافت ویزای متقاضی (از زمان ثبت تقاضا تا مصاحبه و بعد از اون ) نقش مهم و اساسی داره. برندگان لاتاری چنین فردی رو در پرونده خود ندارند

اطلاعات بیشتر رو می تونید در تاپیک زیر مطالعه بفرمایید :
http://mohajersara.com/showthread.php?tid=2914

با اجازه مدير محترم توضيحات زير رو اضافه ميكنم كه:
كيس لاتاري self petitioner مي باشد و petitioner همان برنده اصلي مي باشد.

In DV lottery petitioner is referred to principal applicant.

با تشكر

RE: کلیرنس برندگان 2011 - suntino - 2010-10-31

با سلام
دوستان سايت مربوط به چك كردن كليرينس رو چرا آپ نمي كنند؟ از 2011 كسي هنوز كلير نشده؟ خودشون در مصاحبه گفتند كه هر جمعه سايت http://www.usemb-ankara.org.tr/consular/...ssing.html رو آپ مي كنند و شما بايد اون رو چك كنيد ولي آخرين تاريخ براي 22 اكتبره و هنوز سايت رو آپ نكردن. مي تونيم نگران بشيم؟

RE: کلیرنس برندگان 2011 - User - 2010-10-31

suntino عزيز من هم از وقتيكه برگه آبي رو گرفتم همه اش همين 22 اكتبر رو ميبينم! فكر كنم يادشون رفته ما منتظريــم!
البته به من كه گفتند از دوماه ديگه سايت رو چك كن.
فعلا كمي زوده!