مهاجرسرا
سیاتل، ایالت واشنگتن - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: سیاتل، ایالت واشنگتن (/thread-4065.html)

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - iSalar - 2012-08-07

با رخصت گرفتن از امیرخان و دیگر دوستان منم از این به بعد چیزایی رو که پیدا کردم باهاتون درمیون می‌ذارم.

جاذبه‌های سیاتل: قسمت اول: موزه پرواز

The Museum of Flight is a private non-profit air and space museum at King County International Airport, south of downtown Seattle, Washington. It was established in 1965 and is fully accredited by the American Association of Museums
Hours: Mon - Sun 10am – 5pm
Address: 9404 East Marginal Way South, Seattle, WA 98108
Phone: (206) 764-5720

[عکس: 210364main_FF_Seattle-ENTER.jpg]

[عکس: 2301666841_599b8931ab.jpg]

[عکس: Museum_of_Flight.jpg]

[عکس: cfiles35640.jpg]

اگه مختصر و مفید بود، ببخشید! پست اول بود، ایشالا از پستای بعدی بهتر میشه... Wink

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - مهتاب - 2251 - 2012-08-08

وایییییییییییییییییییییییی نمی دونین چقدر از شنیدن اینکه امارات پرواز مستقیم داره برای سیاتل خوشحااااااااااااال شدمSmile))))))))) مرررسییییییییییی

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - ساری - 2012-08-09

دوستان، دوستاااااااااننننننن، من بیلیط گرفتم واسه آذر، این بلطیه اومده دستم تازه انگار همه چی واقعی شده، پر از استرس و هیجان و غم و شادی و خلاصه درهم پرهمیم که نگوووووووووووووووووووووو Smile
آقا ببینمتون اونجاااااااااااااااااااا، جان مــــــــــن Smile

راستی من از امارات گرفتم، 1780000 تومن هم شد ، رفت و برگشتی.. 46 کیلو بار هم میشه برد.
از خود امارت که روبرو بیمارستان دی گرفتم، خانومه گفت احتمالا تا چند وقت دیگه گرونتر میشه، راست و دروغ با خودشون
اشانتیون بلیط رفت و برگشت دوبی هم میدن که البته هنوز ندادن، وعده ش رو دادن Smile))

راستی کسی میدونه به تورونتو چند ساعت و از چه طریقای راهه؟

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - ساری - 2012-08-09

(2012-07-27 ساعت 13:10)مهتاب - 2251 نوشته:  
(2012-07-27 ساعت 05:07)marmary نوشته:  [quote='مهتاب - 2251' pid='195317' dateline='1343340960']
سلام مهتاب جان
خواهش می‌کنم ،امیدوارم مفید واقع بشه براتون

راستش من نمیدونم شما می‌خوای کجا زندگی‌ کنی‌ Seattle یا اطرافش(bellevue,kirkland redmond،...).

اگه ما bellevue زندگی‌ می‌کنیم به دلیل کار هستش ولی‌ شما رو نمیدونم ،باید همه فاکتورها رو در نظر بگیری .وگرنه ما هم ترجیح میدادیم در خود seattle باشیم.

اینجا اجارهها یه مقدار گرون هست درسته ،ولی‌ میگن چون تابستون هست یه مقدار گرون تر هم هست ،ممکنه در زمستان قیمتها پایین تر بیاد (البته این نقل قول هست من نمیدونم) ولی‌ یه مساله دیگه کلا اینجا قیمتها روزانه تغییر میکنه یعنی‌ هر جا میری میگن قیمت امروز این هست و فردا یا ممکنه کمتر باشه یا بیشتر.

راستی‌ اینجا در کنار rent شما باید water+sewer+garbage+electricity رو هم در نظر داشته باشید و ببین rent با اینها هست یا نه ؟

برای اینکه بدونی جای امنی‌ هست میتونی‌ به سایت‌هایی که بهتون نشون میدانCrime رو رجوع کنی‌ و بفهمی امن هست یا نه.
مرسییییییییییین
خیلی لطف کردی ولی ما چون هیچ پش زمینه ای نداریم که کجا میخوایم ساکن بشیم برای همین قراره برامون یه خونه 1 ماهه اجاره کنن تا ما تو اون یک ماه خودمون جایی رو انتخاب کنیم
حالا حتما مناطق اطرافم نگاه میکنیم
میدونی من دوست دارم از ایین خونه ها بگیریم که تو فیلم هایی مثل زنان خانه دارSmile)))))))))))))))) هست
ولی همه بهم میگن اونجا بری باید سطع توقعتو بیاری پایین!!Sad
حالا اقایون حتما کلی میگن اوههههه این به چه چیزها فکر میکنه و ... ولی خوب من خیلی خونه برام اهمیت داره)

وای منم مثل شما فکر میکنم Big Grin اولش سطحشو میاریم پایین، بعد دوباره میبریم بالا Big GrinTongue
خیلی سوالای خوبی پرسیدین، نصف سوالام جواب داده شد، ممنونSmile
من خودم اولش میرم پیش خالم اینا که البته زیاد روی خوشی نشون ندادن، ولی مجبوریه دیگه، بعدش گرین کارتم بیاد احتمالا همون جاها یا خونه نقلی بخرم یا اجاره.
الان از این سایت ها فکر نکنم بشه، چون مثلا یه خوه همه شرایطش خوبه اما جاشو که نمیدونیم کجای اون شهره، خوبه بده یا هرچی دیگه...
رفتیم اونجا میگردیم دنبالش، نگران نباشین Wink
من دنبال هم حونه هم باید بگردم تازه Big Grin

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - iSalar - 2012-08-15

جاذبه‌های سیاتل: قسمت دوم: موزه EMP

The EMP Museum is a museum dedicated to the history and exploration of popular music, science fiction and pop culture located in Seattle, Washington
Hours: Summer (May 25 – Sept. 3): daily, 10am – 7pm
Winter (Sept. 4 – May 23): daily, 10am – 5pm
Address: 325 5th Avenue N.; at Seattle Center, near Space Needle
Phone: (206) 770-2700

[عکس: 6310598411_0ff4235763_z.jpg]

[عکس: 6299690799_6037759b22_z.jpg]

[عکس: emp-museum.jpg]

[عکس: EMP-Museum-in-Seattle-1-e1315512928502.gif]

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - امیر مهاجر - 2012-08-16

(2012-08-16 ساعت 19:32)شهلا 1346 نوشته:  سلام
من و شوهر و پسرم دوست داریم بریم چون نزدیک ونکور هست و برادر شوهرم 25 ساله اونجاست میخوایم نزدیک باشیم تا بتونیم بیشتر همو ببینیم
ولی بنظر من بجای صحبت کردن درمورد آب و هوا بهتره در مورد کار صخبت کنیم
طبق گفته یکی از دوستان که رفته تکزاس میگه کار فراونه ولی ایا سیاتل هم وضعیت کار خوبه
اگر کار نباشه پول در نیاری که باید سه ماهه برگردی ایران
میشه بجای صحبت کردن و تحقیق در مورد اب و هوا و مالیات ( وقتی در امد نداشته باشی خوب مالیات هم نداری ) یکم در مورد کار صحبت کنید
کسسسسسانیکه که سیاتل هستید چند وقت بیکار بودید لطفـــــــــــــــــا بگید اوضاع کار چطوره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟//

Sad

دوست عزیز،
سیاتل با ماشین تا ونکوور بین دو تا سه ساعت راهه و این خیلی خوبه.
اگر تمام صفحات این تاپیک رو بخونید، میبینید که فقط راجع به آب و هوا صحبت نشده. البته نمیشه منکر شد که آب و هوای خوب شبه مدیترانه‌ای این شهر یکی از پوئن‌های مثبت برای این شهر هستش.
نمیشه به جای آب و هوا در مورد کار صحبت کرد. اما میشه در مورد کار هم صحبت کرد. در واقع اینجا باید سعی کنیم در مورد همه چیز این شهر و ایالت واشنگتن صحبت کنیم.
در مورد کار هم بحث شده. اگر مطالعه بفرمایید پستهای مربوطه رو میبینید.
اما مسأله اوضاع کار در یک شهر رو نمیشه کلی در موردش صحبت کرد. باید دید چه حرفه و شغلی مد نظر شماست. شاید سیاتل برای شغلی بسیار مناسب باشه اما برای شغل دیگری اصلا کار پیدا نشه. در صفحات قبل در مورد مشاغلی از قبیل برنامه نویسی، طراحی و گرافیک کامپیوتری، کشاورزی، صنعت چوب و ساخت و ساز خانه‌های چوبی و ... کم و بیش بحث شد. البته همه آنها به نتیجه نرسید.
در نهایت خوشحال میشیم اگر شما هم اطلاعاتی در مورد این شهر دارید با ما به اشتراک بگذارید.

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - schaghayegh - 2012-08-17

(2012-08-16 ساعت 19:44)Sheriff نوشته:  
(2012-08-16 ساعت 19:32)شهلا 1346 نوشته:  سلام
Sad

دوست عزیز،

اين مباحث رو بگذاريد كنار يه لحظه.... ببينم امير مهاجر كي اسمت و عوض كردي؟؟؟؟ قرار بود يه غار پيدا كني كه بري توش قايم بشي اما الان ميبينم خلاف سنگين شده و مجبور شدي اسمتم عوض كني...Big Grin

-----------------
آخ که لو رفتم! :s
امیر مهاجر

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - امیر مهاجر - 2012-08-24

قابل توجه علاقمندان به کشاورزی در ایالت واشنگتن:

دپارتمان کشاورزی ایالت واشنگتن
آمار رسمی کشاورزی در ایالت واشنگتن
شورای بازار کشاورزان ایالت واشنگتن
اینجا رو هم ببینید.

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - h4di - 2012-08-24

دوستان من واقعا موندم که کدام شهر رو برای رفتن انتخاب کنم. در ایالت تگزاس و دالاس که میگن کار زیاد هست و هزینه ها پایین. کالیفرنیا و سن فرانسیسکو درخشانترین فرصتها برای کارهای مرتبط با گرافیک و رایانه داره اما کار به سختی پیدا میشه. هزینه زندگی هم که بالاست. اما دلم با سیاتل هست. نمیدانم چرا این شهر و این ایالت رو دوست دارم. اما در مورد وضعیت کار و زندگی در این شهر کمترین اطلاعات رو دارم. انگار کسی اینجا رو امتحان نمیکنه!

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - schaghayegh - 2012-08-24

(2012-08-24 ساعت 13:03)h4di نوشته:  دوستان من واقعا موندم که کدام شهر رو برای رفتن انتخاب کنم. در ایالت تگزاس و دالاس که میگن کار زیاد هست و هزینه ها پایین. کالیفرنیا و سن فرانسیسکو درخشانترین فرصتها برای کارهای مرتبط با گرافیک و رایانه داره اما کار به سختی پیدا میشه. هزینه زندگی هم که بالاست. اما دلم با سیاتل هست. نمیدانم چرا این شهر و این ایالت رو دوست دارم. اما در مورد وضعیت کار و زندگی در این شهر کمترین اطلاعات رو دارم. انگار کسی اینجا رو امتحان نمیکنه!

آره فعلا كسي ساكن اونجا نيست مثل اينكه و يا اگر هم هست فعال نيست! ايشالا سال ديگه اين موقع خيلي ها رفتن سياتل و اين تاپيك پر ميشه از تجربه هاي دوستان در مورد همه چيز... هرچند همين الان هم اطلاعات خوبي وجود داره با وجود اينكه بچه ها مطالب رو از اينترنت و سايت هاي مختلف و يا نقل قول از كساني كه اونجا بودند ، نوشتند. Smile

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - امیر مهاجر - 2012-08-24

(2012-08-24 ساعت 13:03)h4di نوشته:  دوستان من واقعا موندم که کدام شهر رو برای رفتن انتخاب کنم. در ایالت تگزاس و دالاس که میگن کار زیاد هست و هزینه ها پایین. کالیفرنیا و سن فرانسیسکو درخشانترین فرصتها برای کارهای مرتبط با گرافیک و رایانه داره اما کار به سختی پیدا میشه. هزینه زندگی هم که بالاست. اما دلم با سیاتل هست. نمیدانم چرا این شهر و این ایالت رو دوست دارم. اما در مورد وضعیت کار و زندگی در این شهر کمترین اطلاعات رو دارم. انگار کسی اینجا رو امتحان نمیکنه!

دوست عزیز به نظر من چند تا علت داره:

- ایرانی تو ایالت واشنگتن خیلی کم و پراکنده است و به صورت کامیونیتی متمرکز نیستند.
- اکثر روزها ابری و بارانی است و ایرانیها خیلی علاقه ای به باران زیاد ندارند.
- تا زمانیکه کالیفرنیا هست، کسی به ایالت واشنگتن فکر نمیکنه! باز هم به خاطر اینکه پر از ایرانی است.

در مورد تخصص کامپیوتر. من از چندین نفر شنیدم که پیشنهاد دادند "جاوا" در حد حرفه‌ای بلد باشی خیلی بهتر از ASP و Net. و #C هستش.
این مسأله رو فقط از کسانی شنیدم که در کالیفرنیا ساکن هستند.
اگر نگران کار هستید و به محصولات مایکروسافتی مسلطید، فکر میکنم سیاتل گزینه مناسبتری باشه براتون. چون هد آفیس مایکروسافت و دهها شرکت نرم افزاری دیگه که با مایکروسافت همکاری دارند اونجا رو تبدیل کردن به قطب تکنولوژیهای نرم افزاری مایکروسافت و مسلما کار بهتر برای طرفداران مایکروسافت گیر میاد.
هزینه زندگی هم که خیلی از سن فرانسیسکو پایین تره.
تاپیک رو هم خوب مطالعه کنید. حتی دوباره خوندنش میتونه نکات تازه‌ای رو براتون روشن کنه.

در نهایت تصمیم با شماست.

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - Afies - 2012-08-27

سلام.

من الان بين سياتل و هوستون موندم Sad
از لحاظ همه چي كه بدون شك سياتل بهتره به جز 2 چيز.
1. شغل برا بابا مامان كه از كامپيوتر هيچي نميدونن و سياتل هم مخصوص كارهاي برنامه نويسي و اينا هست. Big Grin

2. اونطور هم كه من ديدم توي سايتهايي كه قيمت و اينا زده كه البته دقيق نيست دستمزد ها خيلي بيشتر از سياتل هست و البته هزينه ي كرايه خونه و قيمت هاي خوراك و ... خيلي كمتر از ساتل هست.

حالا دوستان كسايي كه ميدونن منو روشن كنن :دي

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - amirisefat - 2012-09-05

(2012-08-24 ساعت 13:31)Sheriff نوشته:  
(2012-08-24 ساعت 13:03)h4di نوشته:  دوستان من واقعا موندم که کدام

دوست عزیز به نظر من چند تا علت داره:

- ایرانی تو ایالت

دوستان گلم من چند روزي ميشه كه با اين سايت آشنا شدم و چون به احتمال زياد امكان مهاجرت براي بنده فراهم خواهد شد و شهر مقصد هم سياتل است اطلاعات خوبي از اينجا كسب كردم
ولي گله اي هم دارم اونم اينه كه راجع به شرايط كار و ميزان درامدها و طيف زمينه هاي كاري تو سياتل كمتر حرف زده ميشه؟ به نظر من دغدغه اول بايد كار و درامد باشه
من واقعا راجع به اين موضوع ديد خاصي ندارم و بسيار نگرانم
من مهندس عمران هستم از دانشگاه معتبر ولي معدل خوبي ندارم سابقه كاري ٣ سال درزمينه رشته ي خودم دارم
ممنون واسه ايجاد چنين فضاي دوستانه و مفيدي
----------
دوست گرامی بچه ها که میان اطلاعات به اشتراک میذارن هیچ وظیفه ای ندارن و از لطف آنهاست.
بنابراین فکر میکنم جای هیچ گله ای نیست.
موفق باشید.
Omidooo

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - مهتاب - 2251 - 2012-09-09

(2012-09-05 ساعت 12:31)amirisefat نوشته:  
(2012-08-24 ساعت 13:31)Sheriff نوشته:  [quote='h4di' pid='206529' dateline='1345797191']

دوستان گلم من چند روزي ميشه كه با اين سايت آشنا شدم و چون به احتمال زياد امكان مهاجرت براي بنده فراهم خواهد شد و شهر مقصد هم سياتل است اطلاعات خوبي از اينجا كسب كردم ولي گله اي هم دارم اونم اينه كه راجع به شرايط كار و ميزان درامدها و طيف زمينه هاي كاري تو سياتل كمتر حرف زده ميشه؟ به نظر من دغدغه اول بايد كار و درامد باشه
من واقعا راجع به اين موضوع ديد خاصي ندارم و بسيار نگرانم
من مهندس عمران هستم از دانشگاه معتبر ولي معدل خوبي ندارم سابقه كاري ٣ سال درزمينه رشته ي خودم دارم
ممنون واسه ايجاد چنين فضاي دوستانه و مفيدي
سلام
همنجور که دیدین تا حالا هر کس هر چی میدونسته و هر چقدر که امکانش بوده مطلب گذاشته
کار شما تخصصیه و مثلا کسی که کارش کامپیوتر وقت نمیذاره برای رشته معماری تحقیق کنه
پس شما یه کم سرچ کنین راجب رشته اتون و نتیجه اشو بذارین اینجا شاید کسی مثل شما باشه و هم مشارکت کنه هم استفادهSmile

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - shimoda - 2012-09-09

می خوام بدونم سیاتل واسه دو نفر دیگه جا داره؟
ما هم داریم میاییییییییییییییییییییییییییییییم:D