مهاجرسرا
کلیرنس برنده های ۲۰۰۸ - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزای گوناگونی (Diversity Visa) (https://www.mohajersara.org/forum/forum-5.html)
+---- انجمن: گرین کارت لاتاری ۲۰۰۸ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-6.html)
+---- موضوع: کلیرنس برنده های ۲۰۰۸ (/thread-48.html)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28

RE: کلیرنس برنده های ۲۰۰۸ - Ali_img - 2008-08-03

به نظر من كليرنس به شغل و سربازي خيلي مربوطه. اگه دوستاني كه كليرنسشون خيلي طول كشيده يا برعكس فوري انجام شده لطف كنن و در مود سربازي و شغلشون اينجا يكمي توضيح بدن (حداقل بگن كه شغل دولتي داشتن يا خصوصي) فكر ميكنم كه بشه يه نتيجه اي ازش گرفت و واسه بقيه هم مفيد خواهد بود.

ممنونم ازتون

RE: کلیرنس برنده های ۲۰۰۸ - lili - 2008-08-03

سلام
با اینکه فکر نمی کنم مطرح کردن این موضوعات کمکی به تسریع کلیرنس بکنه ولی برای همدردی!!! من و همسرم هر دو شغل دولتی داریم و همسرم متولد خارج از ایران هستندو در موقع مصاحبه هم ازمون صراحتا پرسیدند شغل دولتی ؟!
همسرم هم معافیت سربازی داشت بخاطر کفالت پدر که اصلا مدارکشو نخواستند. به هر حال خانمی که آخرین بار باهامون مصاحبه کرد گفت که پرونده خیلی قوی و خوبی دارین و حتما بهتون ویزا داده می شه و بعد از چک کردن سایت حداکثر تا 6 هفته برای گرفتن ویزا بیایید. امیدوارم همینطور باشه.
موفق باشید

RE: کلیرنس برنده های ۲۰۰۸ - chevron - 2008-08-03

من فکر میکنم کسانی که در مشاغل دولتی هستند و دارای یک تخصص بالایی هستند خیلی برای جامعه امریکا میتونند مفید باشند تا کسانی که تخصصی ندارند . بنابر این اونهام به این مسائل فکر میکنند و سعی میکنند افرادیرو ببرند که مفید باشند. داشتن شغل دولتی نقص و عیبی ایجاد نمیکنه بویژه جاهایی مثل وزارت بهداشت , راه, نفت,اقتصاد ,علوم که تخصص در اونها یک پوئنه. نترسید شجاع باشید .
در مورد سربازیم که اصلا هیچ ربطی با کلیرنس نداره..................

RE: کلیرنس برنده های ۲۰۰۸ - Kurosh1352 - 2008-08-04

سلام
دوستان، من هم فكر مي كنم مواردي است كه خودشون مي دونند و ارتباطي چنداني با شغل نداره اما سربازي رو نمي دونم.
شيوا شما دوباره ايميل بزن مهم نيست چون من زدم و به من جواب دادند . اما جواب با كمي تغيير همون قبلي بود

RE: کلیرنس برنده های ۲۰۰۸ - shiva - 2008-08-04

سلام آقای کوروش 1352
دفعه دوم که ایمیل زدید چی جواب دادند؟ و بعد از چند روز؟

RE: کلیرنس برنده های ۲۰۰۸ - sasaj58 - 2008-08-05

دوستان سلام
سایت ابوظبی دقایقی پیش بروز شد و 2 نفر کلیرنسشون اومده. اگه ایندو نفر از بچه های مهاجرسرا هستن، لطفا اطلاع بدن.
با تشکر

RE: کلیرنس برنده های ۲۰۰۸ - godthegreat - 2008-08-05

آنکارا هم همینطور. انگار از ابو ظبی جلوتره!!

RE: کلیرنس برنده های ۲۰۰۸ - Ultraseaboy - 2008-08-06

دوستان سلام.
دقت کنید این موارد به طولانی شدن مرحله کلارنس کمک میکنه.
1) اسامی مذهبی مثل محمد - مهدی - زینب - زهرا ......
2) شغل اهم از دولتی یا خصوصی البته به شغلهای دولتی بیشتر توجه میکنند.
3) رشته تحصیلی مثل شیمی - فیزیک و رشته هایی که به انرژی هسته ای یا ساخت موشک و بمب ارتباط زیاد داشته باشه.
4) سن اشخاص مخصوصا آقایون
5) پیشوند سید در اسامی
6) مهر ورود به کشور سوریه - عراق ( قابل توجه کسانی که زیارت می روند )
7) شخص ساپورت کننده . ایشان به بانک و ... بدهی نداشته باشه.
8) هر احتمالی که فکر میکنید
من اواخر جولای وقت مصاحبه داشتم.سوال دارید بپرسید با کمال میل جواب میدم.

RE: کلیرنس برنده های ۲۰۰۸ - godthegreat - 2008-08-06

سلام ،
تبریک میگم با مشکلی که ساپورت شما داشت، مورد قبولشون واقع شد. بهتون گفته بودم اگه شغل جزو رشته های in demand باشه، سخت نمی گیرند. به هرحال امیدوارم همه کلیرنس ها زودتر بیاید من جمله شما. میشه در مورد " سن افراد " که نوشته بودید در کلیرنس مهم است،لطفا" توضیح بدهید. هم چنین آیا شما نامه ایی مبنی بر سابقه کار و خصوصی بودن آن برده بودید؟ گواهی انجام کار + ترجمه رسمی ( مهر وزارت خارجه) + روزنامه رسمی شرکت، برای اینکه ثابت کنه کار خصوصیه کافیه؟. ( این سابقه کار را برای کلیرنس می خواهیم).هم چنین چند روز کاری قبل از تاریخ مصاحبه باید مدارک دستشون باشه؟ توی نامه دوم نوشته: 10 روز ولی نمی دونم 10 روز کاری یا نه. ما مدارکمون هنوز آماده نیست که کمی نگرانش هستیم. مطمئن نیستم ولی انگار شما نوشته بودید ابو ظبی مصاحبه داشته اید. اگه آنکارا بوده اید میشه بگویید با دی اچ ال چند روزه میرسه؟
مرسی

RE: کلیرنس برنده های ۲۰۰۸ - jMaster - 2008-08-07

godthegreat شما میدونی چه رشته هایی in demand هستند؟

RE: کلیرنس برنده های ۲۰۰۸ - godthegreat - 2008-08-07

چه رشته ایی منظورتون است؟ نامه اول را خوب بخونید، لینک هایش را دنبال کنید، در قسمت جستجو بنویسید: in demand jobs

RE: کلیرنس برنده های ۲۰۰۸ - Ultraseaboy - 2008-08-07

سلام
هر چه سن افراد بالاتر باشد با مدارک و.... بیشتر بررسی میکنند.شغل من خوصوصی بود رزومه کاری هم خودو برده بودم و البته در زمان جواب مثبت دادن افسر تحویل دادم.الیته شانس من خوب بود یا .... دو بار صدا کردند منو بار اول مدارک رو گرفتند و بار دوم جواب مثبت دادند ضمن اینکه سوال کردند کدام شهر میرم و برای چه که من گفتم نیویورک یا واشینگتن برای اینکه شغل من اونجا بیشتر بازار داره.البته قبل از این سوالات فرم دوم من آماده بود و جوابشون مثبت بود.من سابقه کاری را که از دو شرکت گرفته بودم ترجمه رسمی کردم با مهر قوه قضائیه و وزارت خارجه.تمامی مدارک را همون روزی که مصاحبه داشتم با خودم بردم و پست نکردم.من ابوظبی وقت مصاحبه داشتم.جالبه بدونید که هیچ یک از اصل مدارک منو بجز شناسنامه و پاسپورت رو از من نخواستند.ترجمه پایان خدمت رو نخواستند ولی عدم سوئ پیشینه رو از من گرفتند.رفتارشون مخصوصا افسر دومی که از من مصاحبه میکرد فوقالعاده خوب بود و الیته با همه اینجوری بودند.سوال دیگه؟؟؟؟؟

RE: کلیرنس برنده های ۲۰۰۸ - godthegreat - 2008-08-07

سلام،
ممنون از پاسختون. من توی فرم هاشون خوانده بودم که گواهی سوء پیشینه از ایرونی ها نمی خواهند. گرفتن این گواهی در ایران برای شما چقدر طول کشید؟ در ضمن من دقیقا" متوجه نشدم. آیا شما ویزا گرفتید؟ یا موکول شد به بعد از آمدن جواب کلیرنستون؟

موفق باشید

RE: کلیرنس برنده های ۲۰۰۸ - Ultraseaboy - 2008-08-08

سلام
گرفتن گواهی عدم سوئ پیشینه حدود 20 روز وقت میگیره .با میزای من موافقت شده یعنی مدارک من کامل هست از نظر سفارت .فقط بعد از تحقیقات ( fbi check ) اگه بقول ایرانیها مورد حراستی نداشتم شماره پرونده من توی سایت سفارت قرار میگیره و اون موقع باید برم سفارت برای دریافت ویزا.این پروسه تحقیق برای اکثر آقایون هست.آخرین خبری که من دارم این هست که دختر خانمی که شماره ایشون از من حدود 800 عدد بالاتر بود و 3 هفته بعد از من وقت سفارت داشت ویزا رو بدون طی این تحقیقی که برای آقایون گذاشتن گرفت یعنی این هفته ویزاشو میگیره.این هم از خوش شانسی خانمها.بعد بگید خانمها بد شانسند.

RE: کلیرنس برنده های ۲۰۰۸ - Kurosh1352 - 2008-08-09

سلام
خانم شيوا -پاسخي كه به من دادند بعد از 4 روز كاري بود و در دوجمله
your adminstrative process has not completed yet و... و ...كه به چك كردن ادامه بديد.
همون چيزايي كه قبلا نوشته بودند . هيچ توضيح بيشتري در جوابشون به چشم نخورد. ظاهرا اين نوع پاسخ رو به اكثر دوستان دادند . به شما هم احتمال قريب به يقين همين و مي گند.