مهاجرسرا
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزای گوناگونی (Diversity Visa) (https://www.mohajersara.org/forum/forum-5.html)
+---- انجمن: گرين كارت لاتاری ۲۰۱۴ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-87.html)
+----- انجمن: برندگان گرین کارت لاتاری ۲۰۱۴ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-92.html)
+----- موضوع: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت (/thread-6846.html)

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - ghafari88 - 2014-01-06

(2014-01-06 ساعت 12:24)honeybal2014 نوشته:  بله اعلام كردم كه باهم وارد امريكا مي شيم (اشتباه كردم )
همسرم ميتونه الان بره ولي من نه . آیا میشه كاري كرد?

اگر داخل ویزاها رو دقت کنید نوع ویزا نفر اصلی رو DV1 و نفر همراه رو DV2 زده. این نشون می ده که نفر یا نفرات دوم به نفر اصلی وابسته هستند. البته من این رو کلی عرض کردم و جهت اطلاع هست. در مورد مشکل شما نمی دونم چه باید کرد. فکر می کنم بهترین منبع خود سفارت باشه که ازش استعلام کنید.

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - rezajoon - 2014-01-09

سلام زبان زبان زبان

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - rezajoon - 2014-01-09

(2014-01-06 ساعت 03:01)moqadam نوشته:  سلام بر یاران مهاجر
ممنون میشم کسانی که امریکا هستند جوابمو بدهند.
من نه تو فرم ها آدرسی دادم و نه در سفارت روز مصاحبه. ازم آدرس خواست گفتم باید برم آمریکا یه جایی کرایه کنم فعلا آدرس ندارم. الان متوجه شدم به محض ورود ما در فرودگاه از ما آدرس می خوان که سوشیال کارت رو برامون اونجا بفرستند. حالا تکلیف من که نه آشنا نه فامیل دارم که آدرس اونارو بدم و نه جایی دارم چیه؟ من بعد از ورودم تازه باید بگردم دنبال خونه؟ (ایالت تگزاس) تو فرودگاه چه کار کنم چی بگم؟
سلام میتونید آدرس منا بدید در خدمتیم

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - aram7x - 2014-01-09

سلام
من در شهر Lake Forest در Orange County هستم اگه کسی سوالی داشته باشه میتونم تجربیات شخصیمو در اختیارش بزارم

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - azadehjjaberi - 2014-01-09

سلام

کسی‌ میدون چه قدر طول میکش کیس از acceptede به optimized تغییر پیدا کنه.

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - mohamad92 - 2014-01-09

(2014-01-09 ساعت 05:10)aram7x نوشته:  سلام
من در شهر Lake Forest در Orange County هستم اگه کسی سوالی داشته باشه میتونم تجربیات شخصیمو در اختیارش بزارم
سلام با تشکر از لطف شما
به نظر شما ارزانترین خونه ای که میشه اون طرفها گرفت(اجاره) برای 1زوج چقدره؟ما پول کمی داریم.حاضریم جایی زندگی کنیم که فقط جای خواب باشه و آشپزخانه کوچک وسرویس بهداشتی کوچک.مایه آشناداریم وود لند هیلز ولی زیاد باهاشون راحت نیستیم و دوست نداریم بیشتراز1هفته مزاحمشون باشیم.به نظرتون با ماهی500دلارچیزی پیدا میشه؟2 حاضریم ابتدای ورود هرکاری انجام بدیم. به نظرتون
چقدرطول میکشه کارپیداکنیم و درآمد چقدر میشه؟خواهشا جواب بدین چون فکر میکنم با ارزش پول ایران خیلی ها این سوال را دارن متشکرم

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - soli asali - 2014-01-09

(2014-01-09 ساعت 10:07)mohamad92 نوشته:  
(2014-01-09 ساعت 05:10)aram7x نوشته:  سلام
سلام با تشکر از لطف شما
به نظر شما ارزانترین خونه ای که میشه اون طرفها گرفت(اجاره) برای 1زوج چقدره؟ما پول کمی داریم.حاضریم جایی زندگی کنیم که فقط جای خواب باشه و آشپزخانه کوچک وسرویس بهداشتی کوچک.مایه آشناداریم وود لند هیلز ولی زیاد باهاشون راحت نیستیم و دوست نداریم بیشتراز1هفته مزاحمشون باشیم.به نظرتون با ماهی500دلارچیزی پیدا میشه؟2 حاضریم ابتدای ورود هرکاری انجام بدیم. به نظرتون
چقدرطول میکشه کارپیداکنیم و درآمد چقدر میشه؟خواهشا جواب بدین چون فکر میکنم با ارزش پول ایران خیلی ها این سوال را دارن متشکرم
دوستان عزیز تاپیکی هست به نام زندگی در آمریکا که میتونید جواب همه سواهاتون رو اونجا پیدا کنید و دوستانو کاربران دلسوز زیادی اونجا به سوال های شما جواب میدن !
جای این صحبت ها توی این تاپیک نیست !

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - aliroz - 2014-01-09

مهاجرين عزيز دوستان گرامي سلام
لطفا اگر كسي از شيراز به فلوريدا ميرود در صورت امكان با ما تماس بگيرد ممنون ميشيم
شاد و موفق باشيد

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - amir-fazli - 2014-01-09

(2014-01-01 ساعت 20:29)قصه گو نوشته:  
(2013-12-30 ساعت 11:58)amir-fazli نوشته:  سلام
منم بلیطم رو گرفتم
برای اوایل اردیبهشت با گلف ایر
مشهد-بحرین-لندن-لس آنجلس
2085000 تومان رفت و برگشت(8 ماه بعد - قابل تغییر تاریخ)
پیشنهاد می کنم تا گلف ایر آفر رو برنداشته اقدام کنید...
کسایی که سمت لس آنجلس می رن دوست داشتن پیغام بدن
ممنون

آقای فضلی عزیز مصاحبه ی ما در یک روز بود و میدیدم دختر خانم خوشگل شما با آقا پسر گل آقا مسعود بازی می کردند...ما و خانواده ی آقا مسعود کلیرنس خوردیم !ای کاش تاریخ رفتنمونم با هم یکی بود...ولی قول بدین مارو از تجربیات خودتون بی نصیب نذارید.منتظر شنیدن خبرهای خوب از سمت شما هستم.موفق باشید.

ممنون قصه گوی عزیز
امیدوارم شما هم زودتر ویزا بگیرید . فکر می کنم این فرصت بدست اومده رو تا قبل از گرفتن ویزا به فال نیک بگیرید و استفاده کنید چون وقتی ویزا گرفتین زمان کافی واسه انجام کاراتون ندارید . من الان صبح تا شبم تمام تایمم پر شده و خیلی سخت فرصت می کنم کمی تایم خالی پیدا کنم
موفق باشید ...

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - KIMIA2005 - 2014-01-09

(2014-01-09 ساعت 20:45)niloo-kh نوشته:  به نظزتون 2 تا قالیچه برای فروش ببریم آمریکا ؟ کسانی که رفتن و بردن تجربه ای دارن؟
لطفا سریع پاسخ بدید.

دوست عزیز لطف بفرمایید سوالتون رو در تاپیک اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت 2013 یا تاپیک چه چیزهایی میتوانیم با خود ببریم؟ مطرح کنید سریعتر به جواب خواهید رسید

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - niloo-kh - 2014-01-09

(2014-01-09 ساعت 13:42)amir-fazli نوشته:  
(2014-01-01 ساعت 20:29)قصه گو نوشته:  
(2013-12-30 ساعت 11:58)amir-fazli نوشته:  سلام
منم بلیطم رو گرفتم
برای اوایل اردیبهشت با گلف ایر
مشهد-بحرین-لندن-لس آنجلس
2085000 تومان رفت و برگشت(8 ماه بعد - قابل تغییر تاریخ)
پیشنهاد می کنم تا گلف ایر آفر رو برنداشته اقدام کنید...
کسایی که سمت لس آنجلس می رن دوست داشتن پیغام بدن
ممنون

آقای فضلی عزیز مصاحبه ی ما در یک روز بود و میدیدم دختر خانم خوشگل شما با آقا پسر گل آقا مسعود بازی می کردند...ما و خانواده ی آقا مسعود کلیرنس خوردیم !ای کاش تاریخ رفتنمونم با هم یکی بود...ولی قول بدین مارو از تجربیات خودتون بی نصیب نذارید.منتظر شنیدن خبرهای خوب از سمت شما هستم.موفق باشید.

ممنون قصه گوی عزیز
امیدوارم شما هم زودتر ویزا بگیرید . فکر می کنم این فرصت بدست اومده رو تا قبل از گرفتن ویزا به فال نیک بگیرید و استفاده کنید چون وقتی ویزا گرفتین زمان کافی واسه انجام کاراتون ندارید . من الان صبح تا شبم تمام تایمم پر شده و خیلی سخت فرصت می کنم کمی تایم خالی پیدا کنم
موفق باشید ...

با امارات می رفتی خوب این همه استاپ داره. ما تهران دبی دبی لاکس
تازه ایرلاین امارات برترین ایرلاین 2013 هم شده .
نفری 2600 دادیم.

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - tabatabaie - 2014-01-10

(2013-12-19 ساعت 11:51)EKAM نوشته:  
(2013-12-19 ساعت 08:08)Aardalan نوشته:  
(2013-12-07 ساعت 12:59)ghafari88 نوشته:  
(2013-12-07 ساعت 12:57)azadehjjaberi نوشته:  ما با این وبزای لاتاری بازم باید عوارض خروج از کشور بدیم؟؟

بله. باید پرداخت کنید. فقط در شرایطی از پرداخت عوارض خروج معاف هستید که در پاسپورت ایرانیتون محل اقامت کشور دیگه ای غیر از ایران قید شده باشه.

سلام ، اینی که باید اسم کشور اقامت توی پاس نوشته باشه که غلط هست ولی در مورد ویزا من چک کردم توش نوشته Permanent Residence for 1 year که به نظر من نباید خروجی پرداخت کرد لطفا اگه کسی اطلاع دقیق داره خبر بده

اين لينك
http://www.irancipusa.com/faq/faq-ir-pass.html
رو ديدم و با اداره اتباع 88800000صحبت كردم ميگن احتمال زياد نيازي به پرداخت عوارض نيست ولي براي اطمينان بايد با فرودگاه امام صحبت كنيمRolleyes
تا تماس بعدي فعلن

سلام دوستان من دو روز پيش از فرودگاه امام اومدم آنكارا آقيسره به همه گفته بود چون كشور محل أقامتت ايران بايد عوارض بديد و قانون جديده و همه رو از صف بر ميگردوند كه بريد و عوارض بريزيد بيايد

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - ghafari88 - 2014-01-10

(2014-01-10 ساعت 01:25)tabatabaie نوشته:  سلام دوستان من دو روز پيش از فرودگاه امام اومدم آنكارا آقيسره به همه گفته بود چون كشور محل أقامتت ايران بايد عوارض بديد و قانون جديده و همه رو از صف بر ميگردوند كه بريد و عوارض بريزيد بيايد

بله. تا جایی که من اطلاع دارم هم با این ویزا باید عوارض رو پرداخت کرد. ضمناً این ویزا هنوز تبدیل به کارت اقامت نشده و تا زمانی که مهر I-551 توی پاسپورت نخوره فقط ویزاست و به منزله گرین کارت ( یا همان کارت اقامت - Permanent Resident ) نیست.

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - najafi alireza - 2014-01-11

سلام دوستان من الان ٣ ماهه كه اومدم سانفرانسيسكو ولي گرين كارتم نيومده ١٦٥ دلار رو هم دو ماه پيش پرداخت كردم كسي ميدونه الان بايد چي كار كنم ؟ و اينكه اگر من گرين كارتم نگيرم ميتونم بر گردم ايران و دوباره بيام يا نه؟ خواهشا هر كسي ميدونه سريعتر جواب بده لطفا

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - EKAM - 2014-01-11

(2014-01-11 ساعت 06:05)najafi alireza نوشته:  سلام دوستان من الان ٣ ماهه كه اومدم سانفرانسيسكو ولي گرين كارتم نيومده ١٦٥ دلار رو هم دو ماه پيش پرداخت كردم كسي ميدونه الان بايد چي كار كنم ؟ و اينكه اگر من گرين كارتم نگيرم ميتونم بر گردم ايران و دوباره بيام يا نه؟ خواهشا هر كسي ميدونه سريعتر جواب بده لطفا

از صحبت دوستان 2013 مشخصه زمان دريافت كارت ميتونه بخاطر تعويض آدرس و يا ايالت انتخابي به تاخير بيفته ولي امكان چك وضعيت در اكانت uscis هست و حتي ميتونيد وقت ملاقات بگيريد و حضورا تشريف ببرين علت تاخيرو بپرسيد.
شما با ورود اولتون يه مهر خوشگل تو پاستون خورده كه فعلا حكم گرين كارتو داره كه ميتونيد برين ايران.