مهاجرسرا
اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزای گوناگونی (Diversity Visa) (https://www.mohajersara.org/forum/forum-5.html)
+---- انجمن: گرین کارت لاتاری ۲۰۱۲ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-63.html)
+----- انجمن: برندگان گرین کارت لاتاری ۲۰۱۲ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-79.html)
+----- موضوع: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت (/thread-4883.html)

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - shawn2012 - 2012-10-10

سلام یه سفرنامه کوچیک از ورود به آمریکا
همانطور که قبلا هم گفته بودم من از فرودگاه سانفرانسیسکو خیلی راحت وارد شدم اصلا یه خط مخصوص مهاجرین جدید داره و کار خیلی راحت انجام میشه....
من ۲۸ سپتامبر روز جمعه وارد آمریکا شدم ساعت ۱-۲ بعدازظهر
دوشنبه اول اکتبر اول صبح رفتم برای ssn بهم گفت که خودش میاد تا یه ماهه دیگه (یه دفتر نزدیک خونه)
بعدش دوباره پنج شبنه ۴ اکتبر رفتم یه دفتر دیگه دورتر از محل زندگی اونهم گفت که براتون شماره assign شده تا ۱۰ روز دیگه میاد دم خونتون بهش گفتم که فقط شماره رو بهم بدید تا من برم کارامو انجام بدم گفت نه قانون نمیزاره منم گفتم خداحافظ اومدم بیرون
دوباره امروز رفتم همون آفیس اولیه نزدیک خونه یه متصدی خانم مهربون بود فقط ویزامو نگاه کرد و تاریخ ورودمو بهم گفت که عجله نکن میاد دم خوننتون لازم نبود بیای اینجا بهم گفت در طی ۳ هفته بعد از ورود میاد دم خونه اگه نیومد بیا اینجا پیگیری کن ممکنه همین فردا بیاد دم خونتون ولی عجله نکن گفتم شمارشو بهم بدید تا من برم کارامو بکنم فرمودند نمیشه قانون نمیزاره خودش میاد
منم رفتم برا خودم گردش بعد از ظهر که اومدم خونه دیدم یه نامه از SSA اومده و بعله چشمم به جمال SSN , SS Card روشن شد. جالب اینه که تاریخ روی کارت خورده ۲ اکتبر
بنابراین من ۲۸ سپتامبر که وارد شدم بعدازظهر جمعه بود شنبه یکشنبه که تعطیله اینا ۲ روز اداری بعد از ورودم کارت رو صادر کردن و یک هفته بعد از صدورش بدستم رسید
بنابراین اگه تو فرمهای KCC برای SSN تیک زدید (سوال ۴۳) خودش میاد دم خونه لازم نیست برید دنبالش.
معمولا در طی ۱۰ روز بدستتون خواهد رسید اگه ۳ هفته شد ونیومد اونوقت برید از دفاتر SSA پیگیری کنید
اینم سایتی که میتونید با وارد کردن Zip Code نزدیکترین دفتر رو پیدا کنید.
https://secure.ssa.gov/apps6z/FOLO/fo001.jsp
موفق باشید

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - hasti_banoo - 2012-10-10

(2012-10-10 ساعت 04:24)majid89 نوشته:  یه خاطره:
تو فرودگاه لندن دو تا قهوه با دو تا مافین (همون کیک یزدی خودمون!) خوردیم فکر می کنید چقدر شد؟ چیز زیادی نبود ولی به پول ما شد 50 هزار تومن! متاسفانه قدرت خرید ریال به شدت کم و تقریبا بی ارزش شده Sad

دوست عزیز ، مقدمتون رو به محدوده محل سکونت اینجانب تبریک می گم (:-) امیدوارم خستگی راه به زودی برطرف بشه. فقط خواستم جهت آرامش بیشتر شما و سایر دوستان تازه وارد توصیه ای عرض کنم که به کل، موضوع تبدیل ریال به .. ( بچه های مهاجرسرا تازگی یه اسمی براش گذاشتن ، پنیر؟! ) رو فراموش کنید. باور کنید که مثل سوهان روح تا مدتی آزارتون میده. می دونم . خیلی سخته که با خون دل سرمایه ای رو در ایران جمع کردید و بعد از تبدیل به یک سوم رسیده ، و حالا مجبورید برای یک بطری آب ساده بهایی رو بپردازید که قاعدتا چند برابر حتی قیمتهای ایران تموم میشه.

اما هیچ چاره ای نیست جز اینکه سعی کنید بهای هر کالایی رو با سایر کالاها در همینجا مقایسه کنید. مثلا اگه یه پاکت شیر می خرید 2 دلار، فوری تبدیلش نکنید! همونجا فکر کنید که نسبت به خیلی چیزهای دیگه اینجا ارزونتره. می دونم خیلی منطقی به نظر نمیاد این راه حل. ولی مجبورید تا پیدا کردن کار ، مثل هر عادت دیگه ای روی این موضوع هم کار کنید.

اینجا معمولا قیمتها یک باره جهش نمیکنه. بعضی کالاها یا بهتره بگم اکثر اجناس قیمتهاشون ثابت می مونه. اون چیزی که این روزها قیمتش داره هر روز چند سنت اضافه میشه بنزینه. گاهی هم افزایش میزان مالیات بر فروش یا همون sales tax هست که به صورت منطقه ای مشخص میشه و سراسری نیست. مثلا در همین ایالت کالیفرنیا ، نرخ مالیات بر فروش در منطقه orange county ، حدود 7.75 درصد هست، در حالی که در منطقه ای که شما تشریف آوردید ، یعنی santa clara county ، این نرخ 8.375 درصد هست. همینجوری، برای قشنگی ! مالیات که زیاد بشه، روی قیمت اجناس یا به عبارتی ، صورت حساب خرید مردم تاثیر می گذاره. بعضی جاها مثل سایت آمازون هم که تا حالا مالیاتی روی اجناسشون نمی کشیدن، چند روزی هست که شروع کردن از ساکنین کالیفرنیا مالیات گرفتن. کلا این ایالت معمولا دیوارش کوتاه تر از جاهای دیگه است (:-)

خلاصه اینکه امیدوارم خیلی زود جا بیافتید و کار خوبی پیدا کنید و دیگه نرخ پنیر رو فراموش کنید!

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - mojtaba_k - 2012-10-10

(2012-10-10 ساعت 04:24)majid89 نوشته:  سلام دوستان

ما سه چهار روزه که رسیدیم آمریکا و الان در سن هوزه ساکن هستیم...
به نظرم راحت تر از این دیگه نمیشه وارد آمریکا شد. تو فرودگاه سن فرانسیسکو با وجود شلوغی زیاد، ما رو تو هیچ صفی نگه نداشتن چون بچه همراهمون بود. آفیسر مربوطه فقط از ما خواست آدرس جدید رو بهشون اعلام کنیم و یک سری کارها رو انجام میداد... سوال خاصی هم نپرسید و اتاق دیگه ای هم ما رو نبردن...
بعدش رفتیم چمدون هامون رو تخویل گرفیم و تو افسر گمرک به من گفت پول همراهتون چقدره من هم مبلغ دقیقش رو نوشتم و پرسید غذا جی همراهتون هست؟ (چون من تو فرم اعلام کرده بودم که غذا داریم) من هم گفتم جندتا کنسرو.. گفت کنسرو چی؟ گفتم فلان و بهمان... بعد گفت می تونید برید! پرسیدم یعنی نمی خواهید ببینید؟ گفت نه...
You seem trustworthy
واینطوری شد که هیچ کدوم از چمدون ها مون رو باز هم نکردن...

من امروز رفتم حساب بانکی باز کردم. برخورد کارکنان بانک فوق العاده بود. یه نفر بود هی می چرخید و از ملت می پرسید "شما راهنمایی شده اید؟ به شما کمک شده؟"
من تو بانک های ایران برای یه کار ساده کلی فرم پر می کردم اما امروز برای افتتاح حساب پس انداز، حساب جاری، واریز پول به حسابها، ثبت نام اینترنت بانک، دریافت چک موقت، ثبت نام دسته چک، دریافت کارت موقت، ثبت نام کارت دبیت و... فقط دو جا رو امضا کردم! همین و بس.

در مجموع تو این چند روز من از طرز برخورد و رفتار آمریکایی ها خیلی خوشم اومده.

یه خاطره:
تو فرودگاه لندن دو تا قهوه با دو تا مافین (همون کیک یزدی خودمون!) خوردیم فکر می کنید چقدر شد؟ چیز زیادی نبود ولی به پول ما شد 50 هزار تومن! متاسفانه قدرت خرید ریال به شدت کم و تقریبا بی ارزش شده Sad

تا بعد

سلام خیلی تبریک می گم
برای افتتاح حساب چه مدارکی خواستن و کدوم بانک حساب باز کردی و نوع حساب دقیقا چه هست؟
یکم فعالیت توی این تاپیک کم شده فکر کنم بخاطر همونی هست که گفتی یعنی ارزش پولمون ولی باید بار را بست با امید موفقیت در سرزمین جدید

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - ehsan1095 - 2012-10-10

با سلام
انجام بيمه مسافرتي اجباري نيست ولي توي مسافرت به ما خيلي كمك كرد .در مقابل تمام هزينه هايي كه شما در سفر انجام ميدهيد گرفتن بيمه ،هزينه زيادي نيست،ولي اطمينان خاطر خوبي است.در انجا هزينه درمان خيلي بالا است و واقعا قابل پيش بيني نيست كه أيا فرد نياز به پزشك پيدا ميكند يا نه.

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - majid89 - 2012-10-10

(2012-10-10 ساعت 07:57)shawn2012 نوشته:  

........
تا بعد

سلام من ۱۰ روزه که از سانفرانسیسکو وارد آمریکا شدم ولی نتونستم حساب باز کنم شما کدوم بانک رفتی که تونستی بعد از ۳ تا ۴ روز حساب باز کنی؟

من با توجه به تجربه دوستان مهاجرسرایی مستقیم رفتم Bank of America
تنها مدرکی که خواستن همون پاسپورت بود.
من یه حساب سیوینگ (پس انداز) و یه حساب چکینگ (جاری) بازکردم که حساب جاری امکان برداشت از حساب پس انداز رو داره و البته همه کارها مثل چک و کارت دبیت روی حساب جاری انجام می شه.
ضمنا به حساب پس انداز ما سود هم تعلق می گیره... چه سودی!!
سالیانه 0.12 درصد که برای مثلا 10 هزار دلار میشه ماهی یک دلار Big Grin
حساب های من در صورتی که موجودی شون از یه حدی کمتر نشه کارمزد ماهیانه ندارن.

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - shawn2012 - 2012-10-10

(2012-10-10 ساعت 21:26)majid89 نوشته:  
(2012-10-10 ساعت 07:57)shawn2012 نوشته:  

........
تا بعد

سلام من ۱۰ روزه که از سانفرانسیسکو وارد آمریکا شدم ولی نتونستم حساب باز کنم شما کدوم بانک رفتی که تونستی بعد از ۳ تا ۴ روز حساب باز کنی؟

من با توجه به تجربه دوستان مهاجرسرایی مستقیم رفتم Bank of America
تنها مدرکی که خواستن همون پاسپورت بود.
...
ممنون از پاسخت
بانکی که رفتی فقط مشکلش همون کارمزد ماهیانه است
من رفتم بانک Well Fargo همون حسابهایی که شما گفتی باز کردم البته درخواست Credit card هم دادم تا ببینم چی میشه
این بانک ازم پاسپورت و SSN و یه ID کارت دیگه هم خواست که من بهش یه ویزا کارتی که قبلا داشتم نشون دادم و کارم خیلی راحت و بدون دردسر تموم شد
موفق باشی

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - Serendipity - 2012-10-11

دوستان من تازه رسیدم سن دیگو. با پرواز لوفتانزا اومدم. برخلاف آنچه که شنیده بودم خیلی به وزن چمدون گیر ندادن.
تو هواپیما یه فرم آبی رنگ پر کردم که فرودگاه لوس آنجلس ازم گرفتن. پاکت زرد رو هم تحویل دادم. انگشت نگاری کردن، اثر انگشت و امضا گرفتن و بعد هم گفتن برو به سلامت.

اما حقیقتش اینقدر خدافظی کردنه بد بود، اینقدر دلتنگ بودم که تمام مسیرو تا برسم فکر برگشتن بودم.

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - MAHDI2012 - 2012-10-11

دوستان عزیزی که بلیط تهیه نکردند سریعا اقدام کنید تا 2 هفته آینده گران می شه .شرمنده ام که خبر بدی دادم

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - کیانا - 2012-10-11

به نظرم راحت تر از این دیگه نمیشه وارد آمریکا شد. تو فرودگاه سن فرانسیسکو با وجود شلوغی زیاد، ما رو تو هیچ صفی نگه نداشتن چون بچه همراهمون بود. آفیسر مربوطه فقط از ما خواست آدرس جدید رو بهشون اعلام کنیم و یک
...........
یه خاطره:

تا بعد
سلام دوست عزیز ورودتون رو به سن هوزه خیر مقدم میگم ما هم در اینجا هستیم اگر دوست داشتید با هم ارتباط داشته باشیم پیام خصوصی بدید Shy در ضمن آفرین میگم در این مدت کم این کارهارو انجام دادید.واما در مورد خوردن قهوه این بلا به شکل دیکه ای برای ما پیش اومد .در فرودگاه لوس آنجلس خیلی خسته بودیم دخترم رفت یه خوراکی بخره با دوتا پیتزا به اندازه کف دست برگشت Big Grinهمینطوری که یه تکه شو میخوردم پرسیدم چند گفت ۳۸ دلار Sadداشتم خفه میشدم Winkدیگه نمیشد کاری کرد تجربه ای شد که مثل ایران خیلی راحت عمل نکنمTongue به امید موفقت دوستان مهاجرسرا

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - Shezem - 2012-10-11

(2012-10-11 ساعت 00:50)Serendipity نوشته:  ...
اما حقیقتش اینقدر خدافظی کردنه بد بود، اینقدر دلتنگ بودم که تمام مسیرو تا برسم فکر برگشتن بودم.

آره بابا، زودتر برگرد! چیه این آمریکا ؟

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - afshin4749 - 2012-10-11

(2012-10-10 ساعت 08:50)shawn2012 نوشته:  سلام یه سفرنامه کوچیک از ورود به آمریکا
همانطور که قبلا هم گفته بودم من از فرودگاه سانفرانسیسکو خیلی راحت وارد شدم اصلا یه خط مخصوص مهاجرین جدید داره و کار خیلی راحت انجام میشه.............................
سلام دوست خوبم ، در همون وهله اول پدرشون رو درآوردی Big Grin !!!! بابا جون ، من به شخصه هی توی تاپیکها توضیح دادم که اگه توی فرمها سوشال رو تیک زده باشید ، میاد در خونه !! ماشاالله امونشون رو بریدید !! Wink
شوخی کردم ناراحت نشید . برای تفرج خیال بود . موفق باشید .

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - Serendipity - 2012-10-11

(2012-10-11 ساعت 09:20)Shezem نوشته:  
(2012-10-11 ساعت 00:50)Serendipity نوشته:  ...

آره بابا، زودتر برگرد! چیه این آمریکا ؟

جدی میگین یا شوخی؟

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - sssss - 2012-10-11

سلام!یه سوال خیییلی مهم دارم:من الان این شرایط رو ندارم که واسه همیشه برم آمریکا و می خواستم که بعد از گرفتن گرین کارت هر 6 ماه 1بار برم و برگردم.اما از یکی از دوستان شنیدم که این قضیه برای سیتیزن شدن مشکل ساز میشه یا حتی ممکنه تو سفرهای بعد جلوی من رو بگیرند!!همچین چیزی صحت داره؟؟ازتون خواهش میکنم با دقت جوابمو بدین جون این موضوع باعث میشه من قید ویزامو بزنم....

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - odiseh - 2012-10-11

(2012-10-11 ساعت 11:22)sssss نوشته:  سلام!یه سوال خیییلی مهم دارم:من الان این شرایط رو ندارم که واسه همیشه برم آمریکا و می خواستم که بعد از گرفتن گرین کارت هر 6 ماه 1بار برم و برگردم.اما از یکی از دوستان شنیدم که این قضیه برای سیتیزن شدن مشکل ساز میشه یا حتی ممکنه تو سفرهای بعد جلوی من رو بگیرند!!همچین چیزی صحت داره؟؟ازتون خواهش میکنم با دقت جوابمو بدین جون این موضوع باعث میشه من قید ویزامو بزنم....

سلام!
ما هم مثل شما هستیم.... اما شنیدم چیزی به نام ""پاس سفید"" وجود داره که یه فرصت دوساله به طرف می دن اسم دیگه اش Re-entry permit هستش....

می تونی مطالب تکمیلی رو در این مورد با جستجو توی همین سایت پیدا کنی....
موفق باشی

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - maxsupermax - 2012-10-11

سلام دوستان
من قصد دارم پول به ایران بفرستم و با شرایط ت.ح.ر.ی.م و اینا مشکل هست اگه کسی در امریکا نیاز داره از ایران براش پول ارسال بشه می تونیم با پیام خصوصی با جابجایی میزان معادل انجام بدیم...
سپاس مکس