مهاجرسرا
کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزاهای غیر مهاجرتی آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-26.html)
+--- موضوع: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک (/thread-6013.html)

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - babakad - 2015-11-13

دوستان اگه کسی میدونه لطفا راهنماییم کنه...2 ماه دیگه وقت دارم برا ویزای توریستی چه مدارکی احتمال اینکه بهم ویزا بدنو زیاد میکنه...حساب بانکیم خوبه پرینت حساب بانکی کافیه؟پزشک هم هستم و مجرد....خونه و این چیزا هم دارم از خودم ترجمه اونا هم ببرم؟اگه کسی تجربه داره لطفا بهم بگه ممنون

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - farrokh33 - 2015-11-13

(2015-11-12 ساعت 23:36)pouyasanat نوشته:  دوستان۱- تمکن مالی برای یک نفر ویزای توریستی حدود چند ملیون باشه خوبه ؟( بین 150تا 200 میلیون خوبه؟)؟
۲-چطوری بالای 20هزار دلار از ایران خارج و وارد آمریکا کنم؟
سلام دوست عزیز
1-عالی هست
2-طبق قانون ایران سقف مجازخروج دلار 5000 دلار است ولی معمولا اگر همین حدود 20000 دلار ببرید گیر نمیدن مخصوصا اگر دونفر باشید .ورود دلار به us تا زیر 10000 دلار مشکلی نیست ولی اگر بیشتر بشه باید توی فرمی که تو هواپیما قبل از ورود به اونجا میدن بنویسید باز هم مشکلی نیست.شاد باشید

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - farrokh33 - 2015-11-13

(2015-11-13 ساعت 13:22)babakad نوشته:  دوستان اگه کسی میدونه لطفا راهنماییم کنه...۲ ماه دیگه وقت دارم برا ویزای توریستی چه مدارکی احتمال اینکه بهم ویزا بدنو زیاد میکنه...حساب بانکیم خوبه پرینت حساب بانکی کافیه؟پزشک هم هستم و مجرد....خونه و این چیزا هم دارم از خودم ترجمه اونا هم ببرم؟اگه کسی تجربه داره لطفا بهم بگه ممنون
سلام دوست عزیز
مهمترین فاکتورهایی که برا آفیسر هست و ویزا صادر میکنه:
1-اطمینان از برگشت شما پس از پایان اعتبار ویزا به ایران
2-تمکن مالی خوب وقابل قبول3- داشتن فامیل نزدیک درus(اگر ندارید رزرو هتل +بلیط رفت وبرگشت با فاصله معقول مثلا سه هفته)
واما پاسخ پرسش های شما
مدارکی که نشون بده شما توایران وابستگی دارید وبه خاطر اونا برمیگردید ایران 1-شغل پر درآمد 2-سند منزل وزمین و...3-جواز طبابت .در صورت امکان اگر دارید سند ویا اجاره نامه مطب
3-فقط پرینت آخرین مانده حساب از شعب ارزی بانک های خصوصی مثل پارسیان ویا پاسارگاد(اگر به شعب ارزی این بانکها مراجعه کنید آخرین مانده حساب شما را معادل با ارز رسمی هم توی نامه تمکن شما میزنند)اگر گردش حساب شما خوب است یک برگه از گردش حساب هم داشته باشید خوب است ولی نیازی نیست
4-حتما همه مدارک رو ترجمه کن (فقط ترجمه با سربرگ دارالترجمه رسمی) نیازی به تایید دادگستری ووزارت خارجه نیست)
5-اصل همه مدارک رو همراه خودت ببر سفارت
در خاتمه اگر راهنمایی دیگه ای خواستید درخدمت هستم .شاد باشید

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - babakad - 2015-11-13

(2015-11-13 ساعت 20:11)farrokh33 نوشته:  
(2015-11-13 ساعت 13:22)babakad نوشته:  دوستان اگه کسی میدونه لطفا راهنماییم کنه...۲ ماه دیگه وقت دارم برا ویزای توریستی چه مدارکی احتمال اینکه بهم ویزا بدنو زیاد میکنه...حساب بانکیم خوبه پرینت حساب بانکی کافیه؟پزشک هم هستم و مجرد....خونه و این چیزا هم دارم از خودم ترجمه اونا هم ببرم؟اگه کسی تجربه داره لطفا بهم بگه ممنون
سلام دوست عزیز
مهمترین فاکتورهایی که برا آفیسر هست و ویزا صادر میکنه:
۱-اطمینان از برگشت شما پس از پایان اعتبار ویزا به ایران
۲-تمکن مالی خوب وقابل قبول۳- داشتن فامیل نزدیک درus(اگر ندارید رزرو هتل +بلیط رفت وبرگشت با فاصله معقول مثلا سه هفته)
واما پاسخ پرسش های شما
مدارکی که نشون بده شما توایران وابستگی دارید وبه خاطر اونا برمیگردید ایران ۱-شغل پر درآمد ۲-سند منزل وزمین و...۳-جواز طبابت .در صورت امکان اگر دارید سند ویا اجاره نامه مطب
۳-فقط پرینت آخرین مانده حساب از شعب ارزی بانک های خصوصی مثل پارسیان ویا پاسارگاد(اگر به شعب ارزی این بانکها مراجعه کنید آخرین مانده حساب شما را معادل با ارز رسمی هم توی نامه تمکن شما میزنند)اگر گردش حساب شما خوب است یک برگه از گردش حساب هم داشته باشید خوب است ولی نیازی نیست
۴-حتما همه مدارک رو ترجمه کن (فقط ترجمه با سربرگ دارالترجمه رسمی) نیازی به تایید دادگستری ووزارت خارجه نیست)
۵-اصل همه مدارک رو همراه خودت ببر سفارت
در خاتمه اگر راهنمایی دیگه ای خواستید درخدمت هستم .شاد باشید
خیی ممنون از راهنماییتون.شینگن هم گرفتم ولی واسه ویزا آمریکا خیلی استرس دارم که بهم بدن خیلی دوست دارم ببینم اونجا هم

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - member - 2015-11-14

با سلام خدمت دوستان. اگه از کنسولگری در دوبی کسی ویزای توریستی یک ضرب بگیره پاسپورتو سفارت میگیره دیگه . بعد چند روز بعد میشه پاسپورت با ویزا رو گرفت؟ باید از همون امپوست تحویل گرفت؟ اصلا دوبی یک ضرب شده که بده؟ و باید بلیط سیستمی گرفت با چارتر؟ کلا دوستان چطوری برنامه ریزی میکنن؟

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - pouyasanat - 2015-11-15

سلام دوستان:آیا 1-برای ویزای توریستی کارت ملی را هم باید ترجمه کرد؟
2-ویزای توریستی مدرک تحصیلی هم میخاد؟

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - pouyasanat - 2015-11-15

یک سئوال خیلی مهم:دوستان وقت سفارت من(ویزای توریستی) برای اوایل دسامبر هست که آژانس برام گرفته،لذا یک روز قبل از سفر میرم آنکارا و دو روز بعدش پرواز برگشت گرفتم،سئوال اینکه اگر ویزای تک ضرب همون روز قبول کنه پاسپورتم را نخوام از طریق پیکاپ آژانس اقدام کنم با توجه به اینکه همه فرمd160و اکانت سفارت را خود آژانس پر کرده!! چکار کنم راهی هست که آنکارا بمونم و ویزام صادر بشه با پاسپورتم برگردم،چندروز زمان میخاد؟

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - renausa - 2015-11-15

(2015-11-14 ساعت 16:52)member نوشته:  با سلام خدمت دوستان. اگه از کنسولگری در دوبی کسی ویزای توریستی یک ضرب بگیره پاسپورتو سفارت میگیره دیگه . بعد چند روز بعد میشه پاسپورت با ویزا رو گرفت؟ باید از همون امپوست تحویل گرفت؟ اصلا دوبی یک ضرب شده که بده؟ و باید بلیط سیستمی گرفت با چارتر؟ کلا دوستان چطوری برنامه ریزی میکنن؟

مادر من از دبی یکضرب گرفت. ولی پاسپورت رو بهش برگردوندند و گفتند میتونید برگردید به ایران. ظرف چند روز آینده ایمیلی دریافت میکنید که ویزا حاضر هست. و اون موقع پاسپورت رو با پست بفرستید.
حدود 10 روز بعدش هم ایمیل اومد.

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - member - 2015-11-15

(2015-11-15 ساعت 20:10)renausa نوشته:  
(2015-11-14 ساعت 16:52)member نوشته:  با سلام خدمت دوستان. اگه از کنسولگری در دوبی کسی ویزای توریستی یک ضرب بگیره پاسپورتو سفارت میگیره دیگه . بعد چند روز بعد میشه پاسپورت با ویزا رو گرفت؟ باید از همون امپوست تحویل گرفت؟ اصلا دوبی یک ضرب شده که بده؟ و باید بلیط سیستمی گرفت با چارتر؟ کلا دوستان چطوری برنامه ریزی میکنن؟

مادر من از دبی یکضرب گرفت. ولی پاسپورت رو بهش برگردوندند و گفتند میتونید برگردید به ایران. ظرف چند روز آینده ایمیلی دریافت میکنید که ویزا حاضر هست. و اون موقع پاسپورت رو با پست بفرستید.
حدود ۱۰ روز بعدش هم ایمیل اومد.

پس بلیط چارتری منطفی تره؟چون در این صورت لازم به اضافه موندن نیست.

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - zero_cool373 - 2015-11-16

با عرض سلام و تشکر خدمت دوستان

من و همسرم تقریبا 2 ماه دیگه مصاحبه داریم واسه توریستی میخواستم از دوستان با تجربه با توجه به شرایطمون درصد ویزا گرفتنمون و اف بی ای چک را بپرسم

خودم:سن 30 سال- ساکن در آنکارا 5 سال - اقامت کاری در ترکیه (از 2 سال پیش ) - شغل:مدیر فروش بین المللی یک شرکت خصوصی در آنکارا-درآمد نسبتا خوب - گردش مالی و مانده حساب 120 100 میلیون در ایران و ترکیه - قولنامه خانه در ایران - معافیت پزشکی - دو شینگن و سفر به 5 کشور اروپایی
همسرم : سن 29 سال - دانشجوی فوق در دانشگاه ترکیه - اقامت دانشجویی - - دو شینگن و سفر به 5 کشور اروپایی

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - pouyasanat - 2015-11-16

(2015-11-16 ساعت 15:03)zero_cool373 نوشته:  با عرض سلام و تشکر خدمت دوستان

من و همسرم تقریبا ۲ ماه دیگه مصاحبه داریم واسه توریستی میخواستم از دوستان با تجربه با توجه به شرایطمون درصد ویزا گرفتنمون و اف بی ای چک را بپرسم

خودم:سن 30 سال- ساکن در آنکارا ۵ سال - اقامت کاری در ترکیه (از ۲ سال پیش ) - شغل:مدیر فروش بین المللی یک شرکت خصوصی در آنکارا-درآمد نسبتا خوب - گردش مالی و مانده حساب 120 100 میلیون در ایران و ترکیه - قولنامه خانه در ایران - معافیت پزشکی - دو شینگن و سفر به ۵ کشور اروپایی
همسرم : سن 29 سال - دانشجوی فوق در دانشگاه ترکیه - اقامت دانشجویی - - دو شینگن و سفر به ۵ کشور اروپایی

فکر کنم شرایط خیلی خوبی دارید برای ویزا.

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - member - 2015-11-18

با سلام. برای درخواست ویزای توریستی برای مادر آیا فرزند باید برای مادرش دعوتنامه بفرسته؟ اگر جواب مثبت است این دعوتنانه باید چگونه تهیه بشه و کجا فرستاده بشه؟ سوال دوم. موجودی حساب بانکی میشه برای سپرده بلند مدت باشد یا باید در حساب در گردش روزانه باشه؟ و اگر در حساب در گردش باید باشه برای مادر چقدر تو حساب باشه و آیا گردش حسابم برای مادر لازمه؟

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - member - 2015-11-19

(2015-11-18 ساعت 23:29)member نوشته:  با سلام. برای درخواست ویزای توریستی برای مادر آیا فرزند باید برای مادرش دعوتنامه بفرسته؟ اگر جواب مثبت است این دعوتنانه باید چگونه تهیه بشه و کجا فرستاده بشه؟ سوال دوم. موجودی حساب بانکی میشه برای سپرده بلند مدت باشد یا باید در حساب در گردش روزانه باشه؟ و اگر در حساب در گردش باید باشه برای مادر چقدر تو حساب باشه و آیا گردش حسابم برای مادر لازمه؟

دوستان از جواب خبری نیست؟

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - هورمغز - 2015-11-20

(2015-11-19 ساعت 20:37)member نوشته:  
(2015-11-18 ساعت 23:29)member نوشته:  با سلام. برای درخواست ویزای توریستی برای مادر آیا فرزند باید برای مادرش دعوتنامه بفرسته؟ اگر جواب مثبت است این دعوتنانه باید چگونه تهیه بشه و کجا فرستاده بشه؟ سوال دوم. موجودی حساب بانکی میشه برای سپرده بلند مدت باشد یا باید در حساب در گردش روزانه باشه؟ و اگر در حساب در گردش باید باشه برای مادر چقدر تو حساب باشه و آیا گردش حسابم برای مادر لازمه؟

دوستان از جواب خبری نیست؟

سلام دوست عزیز دعوت نامه لازم نیست ولی اگر دوست داشتید میتونید یه نامه به سفارت مورد نظر بفرستید و بگید میخواین خانوادتون رو ببینید و اطلاعاتتون رو بفرستید ولی کلن لازم نیست. حسابم هم همینکه پول زیاد باشه کافیه دوم اینکه میتونید گردش حساب آمریکل رو هم بفرستید که ممکنه هیچ کدوم رو اصلن نگاه هم نکنن.

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - sepid.sab - 2015-11-23

باسلام من تاریخ ویزای سینگل توریستیم که تو پاسم خورده۲۶دسامبر است ایا میتونم تاریخشو به تعویق بندازم اگر میشه روالش چیه واینکه باعث نمیشه مشکلی برام بوجود بیاد؟؟؟اکه میشه زودتر جواب بدید ممنون