مهاجرسرا
اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزای گوناگونی (Diversity Visa) (https://www.mohajersara.org/forum/forum-5.html)
+---- انجمن: گرین کارت لاتاری ۲۰۱۲ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-63.html)
+----- انجمن: برندگان گرین کارت لاتاری ۲۰۱۲ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-79.html)
+----- موضوع: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت (/thread-4883.html)

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - gol1 - 2012-10-13

(2012-10-13 ساعت 00:31)s$s نوشته:  بچه ها کسایی که رفتن آم ر یکا با ویندوز و برنامه های غیر اوریجینال که رو کامپیوتر شخصی شون دارن به مشکل نخوردند؟ یعنی جریمه داره اگه بفهمن یا به اینترنت کانکت بشیم؟

UPDATE ویندوز را خاموش کنید مشکلی پیش نمیاد

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - ali234 - 2012-10-13

(2012-10-12 ساعت 22:15)funnybluesolea نوشته:  
(2012-10-12 ساعت 20:39)hasti_banoo نوشته:  دوست عزیز

Laguna Niguel همونطور که می دونید یکی از شهرهای اورنج کانتی هست. در مجاورت Mission Viejo و Aliso Viejo و..
............
موفق باشید

سرکار خانم هستی بانو
من از جواب کامل و دقیقتون تشکر می کنم. ممنون که وقت گذاشتید
اتفاقا یکی از دانشگاههای مورد علاقه من همین UCI هست که عمده تلاشم ورود به این دانشگاست. راستش در ابتدا انتظاری برای پیدا کردن کار تخصصی ام ندارم، با توجه به اینکه از همینجا همخونه داشتنم هم قطعی شده که طبعا هزینه ها رو پایینتر می یاره، آیا با داشتن کار ساده مثل مثلا فروشندگی یا ... از پس هزینه های زندگی و اجاره خانه بر خواهیم اومد؟ یا باید بعد از اون 3 ماه که اجازه ماندن در آن خانه بدون هزینه رو داریم باید به فکر نقل مکان باشیم؟
اگر سوال پیش پا افتاده ایست عذر خواهی می کنم
موف باشید

با تشکر از راهنمایی کامل خانم هستی ، دقیقا ما هم همین سوال رو داریم ، البته به این شکل ، که برای شروع اگر در رشته خودمون کار تخصصی پیدا نکردیم ( که احتمالش خیلی زیاد هست ) آیا پیدا کردن یک شغل ریتل توی این منطقه امکان پذیر هست؟؟ یا فقط خود لس انجلس بیشتر موقعیت کاری داره؟ اینطور که من سایت Craig list رو نگاه می کنم اکثر موقعیت های از این دست ، داخل خود لس انجلس هست نه کانتی های اطراف. نظر شما که انجا زندگی می کنید چیست؟ پیشاپیش ممنون از پاسختون.

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - j1970 - 2012-10-13

(2012-10-13 ساعت 00:41)frozen mind نوشته:  
(2012-10-13 ساعت 00:31)s$s نوشته:  بچه ها کسایی که رفتن آم ر یکا با ویندوز و برنامه های غیر اوریجینال که رو کامپیوتر شخصی شون دارن به مشکل نخوردند؟ یعنی جریمه داره اگه بفهمن یا به اینترنت کانکت بشیم؟

اگه ویندوز و برنامه های غیر اوریجینال نیارین جریمه میشین! Smile یا به عبارت بهتر: نقره داغ میشین.
من هنوز دو ماهه اینجام و تجربه ای ندارم اما دویتانی که سابقه اقامتشون بالاست میگن اگه برای استفاده شخصی بیارین مشکلی نیست اما اگر برای بیزنس ازش استفاده کنین، واویلا!
سوال اول اینه که چطوری میخوان کسی که استفاده غیرقانونی میکنه رو پیدا کنن! (منظورم شخصیه) این همه سافت‌ور کرک و کی‌جن رو واسه ما ایرانیا که نمینویسن! پس در استفاده ما تنها نیستیم.
مشکل اصلی ما در پیدا کردن کار و خرجیه و نه استفاده غیرقانونی از سافت‌ور

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - schaghayegh - 2012-10-13

(2012-10-12 ساعت 05:13)funnybluesolea نوشته:  سلام دوستان
موضوعی رو دوست دارم با شما در میون بزارم که البته در تاپیک کالیفرنیا هم پست کردم اما ظاهرا اون تاپیک مثل اینجا فعال نیست. نیاز به راهنمایی فوری دارم. شاید دوستانی که در کالیفرنیا ساکن باشند بتوانند راهنمایی کنند.
داستان من از این قراره که اول تصمیم داشتم به علت حضور دوستانم برم شیکاگو اما الان شرایط ویژه ای پیش اومده برام که یه خورده باعث تردیدم شده. در حال حاضر امکان این رو دارم که از نوامبر تا آخر ژانویه در خانه ای در Laguna Niguel در منطقه اورنج کانتی کالیفرنیا که یکی از آشنایان در اختیارم می گذارد بدون پرداخت هزینه ای ساکن شوم. لطفا اگر از این شهر از جمله مسئله کار، بافت شهر، قیمتها .... اطلاعی دارید من رو در جریان بزارید. لازمه بگم که من همراه با دوستم از ایران عازم هستیم و هر دو با هم حدود 10000 دلار پول داریم. هر دو تقریبا شرایط یکسان داریم. زبانمون در حد خوب و قصد پذیرش گرفتن از دانشگاههای آمریکا (ترجیحا کالیفرنیا) رو داریم. با این شرایط آیا توصیه می کنید برای شروع در آن شهر مقیم شویم؟ بعد از اون مدت می تونیم در کالیفرنیا بمونیم و تا شروع دانشگاه که تقریبا 1 سال بعد است زندگیمون رو بگذرونیم.
پیشاپیش ممنون از راهنماییهاتون
gooooooooooooooood for you Wink

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - schaghayegh - 2012-10-13

(2012-10-12 ساعت 11:51)cmbt نوشته:  [quote='schaghayegh' pid='224321' dateline='1349994264هست.. و در مورد این مسئله که چرا بوستونیها به کالیفرنیا میگن دهات و .. برای اینه که 80 -90 درصد بوستونی ها تحصیل کرده هستند و کمتر دنبال قر وفر و جنگولک بازی هستند... اکثرا ورزش میکنند ، دانشگاه و کالج زیاد داره.. و مردم خیلی خوب و خوش برخوردی هم داره.. سرسبز و زیبا ............ تا ببینم چی پیش میاد :)
شقایق جان ممنون از سفرنامه‌های سریالیت ،خیلی‌ خوب و زیبا می‌نویسی،بد جوری از هوای بوستون گفتی‌‌ها ترسیدامSad،تازه هنوز زمستون نیامده که....من که دسامبر اونجا هستم چه کار کنم،..Sadمنم بد جور سرمایی هستم آخه..Winkتو کالیفرنیا مردم خیلی‌ کژوال میان بیرون حتا با شلوارک و دم پایی‌ میروند بانک!تو بوستون چطور بود،آیا متوجه تفاوت با بوستون شدی یا نه؟

یکی‌ از دوستمون میگفت بوستون جای بسیار ایده عالی‌ برای بچه‌ها است،چون این شهر فرهنگ بسیار بالایی‌ داره و بچه‌ها در محیط بسیار مطلوبی قرار دارند.
[/quote]

خواهش میکنم ... من چیزهایی که دیدم را عنوان کردم////
آره بوستون جای بسیار خوبی برای بچه ها است.. چون کلا شهری هست که تحصیلات و مدارج و مدارک دانشگاهی اهمیت داره... اما در مورد سرما باید بگم برای من که از تهران اومده بودم واقعا شهر سردیه... تازه اول پائیز هم هست اما من تو خونه با لباس گرم و جوراب میگشتم.. بعضی موقع ها خوب بود... البته یکم هم رطوبت داره و باران زیاد میاد....
در مورد لباس پوشیدن .. بوستون در حالت عادی اگر داری میری خرید و بانک و ... لباس معمولی میشه پوشید با دمپایی هم میشه رفت... اما سرکار ( بازم بستگی داره شغل چی باشه) معمولا لباس رسمی ساده میپوشن... و به اندازه کالیفرنیا قر و فر ندارند.... Wink

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - صبا راد - 2012-10-13

سلام دوستان...من 6 نوامبر وارو آمریکا شدم...تو فرودگاه ایران اینقدر استرس داشتم و اینقدر نرفته دلتنگ بودم که لپ تاپم رو جا گذاشتم...این پست را هم با گوشیم دارم میذارم..ببخشید اگر غلط املایی داره
دوستان حتما حتما به محض ورودتون به اداره سوشال مراجعه کنید...من وقتی رفتم فهمیدم که هیچ فایلی برام تو پروسه نبوده و اگر مراجعه نمی کردم اصلا پروسه شروع نمی شد...
نکته دوم اینکه اینجا بدون ماشین خیلی سخته...فکر اجاره ماشین از ابتدا باشین
نکته سوم اینکه من تو ایران گواهی نامم رو ترجمه کردم که اینجا اداره دی.ام.وی ازم اصلش رو خواست تا برام گواهی نامه موقت صادر کنه...به من گفته شد تا وقتی گرین کارت نیاد نمی تونم گواهینامه بگیرم...
اگر سوالی داشتین در خدمتم...فقط پیغام خصوصی بذارین بی زحمت...چون همونطور که گفتم من لپ تاپ ندارم و خیلی خیلی سخته با گوشی سایت رو خوندن
موفق باشین
واسه من هم دعا کنین که تا یک ماه بیاد مدارکم که بتونم بر گردم
ممنون از همراهی همتون..

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - صبا راد - 2012-10-13

فراموش کردم بگم..من بین صندلی کنار راهرو و کنار پنجره شک داشتم.نهایتا در پروازم صندلی کنار پنجره رزرو کردم تا خلوت بیشتری داشته باشم .به قول آمریکایی ها پرایوسی بیشتر.......این یکی از بزرگترین اشتباهات زندگیم بود.....پدرم دراومد ....کنار راهرو شدید پیشنهاد می شه

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - .wall street - 2012-10-13

سلام دوستان
یک توصیه به دوستان. حتما تمام مدارک مهم خود را اسکن کنید و فایل اون رو به ایمیل خود ارسال کنید. تا زمانی که به مدارک احتیاج داشتید و لپ تاپ هم در دسترس نبود به راحتی از هر کامپیوتری و یا کافی نتی به مدارکتون دسترسی داشته باشین. نگران نباشید حجم زیادی نمیگیره. این کار را انجام بدین. روزی بدردتون میخوره.

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - .wall street - 2012-10-13

سلام عزیزان.
مطلب زیر را شاید اکثریت بدانند اما تنها جهت دوستانیست که اطلاع ندارند.
در سایت http://maps.google.com/ در قسمت get direction میتوانید هر دو نقطه از شهر رو که خواستید بدید تا برای شما مسیر حرکت رو نشون بده. یعنی میگه اگه پیاده برید اینقدر طول میکشه. اگه با دوچرخه برید یا با اتوبوس و غیره هر کدام چقدر طول میکشه. به شما میگه چه اتوبوسی یا چه متروی باید سوار بشید کدام ایستگاه پیاده بشید؛ چقدر زمان طول می کشد و حتی قیمت بلیط رو هم میگه. به نظر امتحانش ضرر نداره.

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - hasti_banoo - 2012-10-13

(2012-10-12 ساعت 22:15)funnybluesolea نوشته:  سرکار خانم هستی بانو
من از جواب کامل و دقیقتون تشکر می کنم. ممنون که وقت گذاشتید
اتفاقا یکی از دانشگاههای مورد علاقه من همین UCI هست که عمده تلاشم ورود به این دانشگاست. راستش در ابتدا انتظاری برای پیدا کردن کار تخصصی ام ندارم، با توجه به اینکه از همینجا همخونه داشتنم هم قطعی شده که طبعا هزینه ها رو پایینتر می یاره، آیا با داشتن کار ساده مثل مثلا فروشندگی یا ... از پس هزینه های زندگی و اجاره خانه بر خواهیم اومد؟ یا باید بعد از اون 3 ماه که اجازه ماندن در آن خانه بدون هزینه رو داریم باید به فکر نقل مکان باشیم؟
اگر سوال پیش پا افتاده ایست عذر خواهی می کنم
موف باشید

خواهش می کنم ، خوشحال میشم اگر تجربیاتم براتون مفید باشه.

من نمی دونم شما در چه مقطعی قصد تحصیل دارید و سابقه تحصیلی تون در ایران چه طور بوده. آیا تافل امتحان دادید، یا قراره بعد از ورود روش کار کنید و امتحان بدید. اگر به هر دلیلی در زبان کم و کسری دارید، هم کالج saddleback و هم Irvine valley گزینه های خوبی برای گذراندن دوره های زبان در هر سطحی که مایل باشید، هستند. البته شما چون تازه وارد هستید شاید شهریه های بالاتری ازتون بخوان. اینکه می گم شاید چون من برای دوره های زبان مطمئن نیستم اما سایر دوره ها رو که می دونم تا حداقل یکسال در کالیفرنیا نباشید باید شهریه دانشجویان غیر بومی رو پرداخت کنید. بهترین کار اینه که از سایت کالج بهشون ایمیل بزنید . سریع جوابتون رو میدن.

اگر مایل به تقویت زبانتون بودید ، و دنبال جایی هم می گشتین که با افراد جدیدی آشنا بشید، من Saddleback Valley Adult Education رو بهتون پیشنهاد میدم. اسمش شبیه کالج سدلبک هست ولی ارتباطی با اونجا نداره. فقط تشابه اسمی هست. اینجا برای بزرگسالان تا سطح متوسط، کلاس ESL و همینطور کلاسهای reading , writing دارند و البته شهریه کمی هم می خوان. معمولا خیلی از ایرانی ها و البته سایر خارجی ها که تازه به آمریکا و منطقه لاگونا نیگل میان ( یا حتی خیلی از کسانی که سالهاست آمریکا هستند) تو این کلاسها شرکت می کنند. کمک می کنه که با محیط و فرهنگ آشنا بشید و زبانتون رو هم تمرین کنید. البته اصلا زبانش سطح بالا نیست. ولی برای منظوری که عرض کردم می تونه مفید باشه. یک سری کلاسهای دیگه هم علاوه بر زبان هست که از طریق سایتشون می تونید متوجه بشید.

در مورد UCI هم توصیه می کنم پیش از اومدن و در فرصتی که دارید حتما با مراجعه به سایتشون از شرایط مطلع بشین و حتی بهشون ایمیل بزنید و موقعیتتون رو توضیح بدید و ازشون راهنمایی بخواین. سیستم آمریکایی اینه که همه جا بسیار مشتری مدار هستند و تکریم ارباب رجوع می کنن ! خیلی خوش برخوردن و وظیفه خودشون می دونن که حتما راهنماییتون کنند.

برای کار هم سوال کردید باید عرض کنم اینکه بتونید با حقوق فروشندگی زندگی رو بچرخونید ، بله میشه ! اگر هر دو نفر کار کنید و تمام وقت هم باشه ( ترجیحاً). خودتون حساب کنید که برای فروشندگی ساعتی 8 دلار حقوق میدن ( معمولا همینطوره). برای هزینه اجاره هم معمولا در شرایط مجردی می تونید یک سوییت اجاره کنید (studio) و دو نفری توش زندگی کنید.

اگه سری به سایت craigslist بزنید می تونید با شرایطی که دارید سرچ کنید و قیمتها و محل ها رو ببینید. google map هم اینجا حرف اول رو می زنه، پس حتما ازش استفاده کنید برای تشخیص فاصله ها و ..

فقط فراموش نکنید که زندگی بدون ماشین اینجا خیلی سخت و گاهی محاله !

بعضی مناطق در اطراف همین laguna niguel هست مثل lake forest که دو تا خیابون فاصله داره و منطقه بدی هم نیست اما به دلایلی از جمله حضور زیاد مهاجرین مکزیکی و مواردی از ناامنی که گاهی اونجا گزارش میشه و خودم هم شنیدم ، ارزونتر هست. گرچه هموطنان بسیار محترمی رو می شناسم که اونجا ساکن هستند و مشکلی هم نداشتند، اما عکسش هم وجود داره. به هر حال انتخاب خودتون هست. قبل از انتخاب شهر حتما مشورت کنید.

امیدوارم موفق باشید ، باز هم سوالی بود در خدمتم.

(2012-10-13 ساعت 00:46)ali234 نوشته:  با تشکر از راهنمایی کامل خانم هستی ، دقیقا ما هم همین سوال رو داریم ، البته به این شکل ، که برای شروع اگر در رشته خودمون کار تخصصی پیدا نکردیم ( که احتمالش خیلی زیاد هست ) آیا پیدا کردن یک شغل ریتل توی این منطقه امکان پذیر هست؟؟ یا فقط خود لس انجلس بیشتر موقعیت کاری داره؟ اینطور که من سایت Craig list رو نگاه می کنم اکثر موقعیت های از این دست ، داخل خود لس انجلس هست نه کانتی های اطراف. نظر شما که انجا زندگی می کنید چیست؟ پیشاپیش ممنون از پاسختون.

علی آقا، بخشی از پاسخ شما رو به دوست دیگرمون دادم. من خودم اونجا ساکن بودم ولی چند ماهی است که به شمال کالیفرنیا نقل مکان کردم. اما در مورد فروشندگی عرض کنم که اکثر موقعیتهای فروشندگی در فروشگاههای بزرگ پیدا میشه که همه هم زنجیره ای هستند بنابراین در همون اورنج کانتی هم به وفور پیدا میشه. از macys و Nordstrom و Bed Bath & Beyondگرفته، تا target و walmart و Albertson و safeway، تا فروشگاههای ایرانی مثل crown valley و wholsome choice ، و بالاخره انواع رستورانهای ریز و درشت فست فود و غیر فست فود ، و دهها مورد دیگه هست که مرتب یا از طریق سایتشون یا در تابلوی اعلانات مغازه اعلام می کنند که فروشنده می خوان.

محل ، بسیار است اما هرچه کلاس فروشگاه بالاتر باشه شرایط استخدامشون هم سخت تره. من خودم تجربه ای در این زمینه نداشتم ، ولی خوب به دلیل حس فضولی ! سعی کردم از این مورد هم سر دربیارم . تو فروشگاههای مثل macys و امثال اون ، با فروشندگان ایرانی زیادی صحبت کردم و همه به نوعی معترف شدن که کسی معرفی شون کرده. پس میشه نتیجه گرفت در این موارد اگر بتونید با کسی در این فروشگاهها، حتی هموطنان فروشنده دیگرمون آشنا بشید و اونها معرف شما بشن، شانستون بیشتره. برای بعضی قسمتها مثل لوازم آرایش و عطر و .. هم ترجیحا باید دوره ای رو قبلا گذرونده باشین ( حتی در ایران). فروشگاههای ایرانی هم حتما باید حضوری مراجعه کنید .

باز هم جهت یادآوری عرض می کنم که حقوق همه این مشاغل فروشندگی در ابتدا ساعتی 8 دلار هست و به تدریج اگر باقی بمانید و لیاقت و صلاحیت نشون بدید افزایش پیدا می کنه و می تونید به عنوان مدیر یک بخش و حتی بالاتر هم منصوب بشید که بدیهی است حقوقتون بالاتر خواهد رفت .

اکثر دانشجویان ( چه ایرانی و چه غیر ایرانی ) که خودشون باید خرج تحصیلشون رو بدن ، یک کار نیمه وقت مثل فروشندگی دارن. مگر تخصصی داشته باشن که بتونن از طریق اون کار دیگری بگیرن .

به هر حال امیدوارم شما هم در زندگی جدیدتون موفق باشید

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - skyramis - 2012-10-13

سلام دوستان
من پنج شنبه 11 اکتبر وارد سیاتل شدم . دوستان خیلی اینجا مردم خوبی داره و بسیار مهربان هستند امروز رفتم و توی بانک ولس فارگو حساب باز کردم اما برای گرفتن ایدی ایالت گفت که باید صبر کنی تا اس اس نامبرت هم بیاد بعد بیایی برای گرفتن ایدی و گواهینامه. کلا اینجا خوبه ولی باید منتظر شد تا وضعیت کاریم ببینم چی میشه

سلام .
دیدم بعضی از دوستان وقتی به شهر جدیدی میروند، از انجایی که به محله ها اشنایی ندارند، کمی مردد میشند که کدوم منطقه برای زندگی مناسب تره. از نظر امنیت میگم.
در سایتی که در زیر معرفی میکنم میتونید اسم شهر مورد نظر رو بزنید و مناطق رو از نظر امنیت با هم مقایسه کنید. دقیقا به شما نشون میده در چه روزی و چه ساعتی در کجای شهر جرمی گزارش شده و اگر بیکار بودید حتی میتونید جزئیات بیشتر هم بدونید. بعد شما میتونید ببینید که در فلان منطقه شهر تجمع گزارشات مجرمانه شامل سرقت از بانک، کیف قاپی، دعوا و غیره بیشتر است پس نتیجه میگیرید که این منطقه از نظر امنیت در رده پایین تری نسبت به مناطق دیگر قرار داره. فکر کنم سایت بدی نباشه.
http://www.trulia.com/crime/
http://www.spotcrime.com/search.php?cx=011325787101211599443%3A2s_jymxfehu&cof=FORID%3A9&ie=UTF-8&q=losangeles&sa=Go&siteurl=www.spotcrime.com%2F&ref=&ss=20j400j2

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - sert3e - 2012-10-13

سلام
بچها یک از دوستان مدیکالش رو 2 may داده ومیخواد واسه اواخر DECEMBER بره دالاس.
یعنی اینکه وقت مدیکالش بیشتر از 6 ماه میشه.این ایرادی داره؟

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - hadiseh.t - 2012-10-13

(2012-10-13 ساعت 17:24)sert3e نوشته:  سلام
بچها یک از دوستان مدیکالش رو 2 may داده ومیخواد واسه اواخر DECEMBER بره دالاس.
یعنی اینکه وقت مدیکالش بیشتر از 6 ماه میشه.این ایرادی داره؟

دوست عزیز سلام مطمینا تا اون تاریخ ویزاشون باطل می شه اگر رو ویزاشون رو بخونن میبینن که که تاریخ اکسپایر داره باید قبل از اون تاریخ رفته باشن وگرنه ویزاشون باطل میشه.

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - IMMI - 2012-10-13

(2012-10-13 ساعت 04:12)صبا راد نوشته:  فراموش کردم بگم..من بین صندلی کنار راهرو و کنار پنجره شک داشتم.نهایتا در پروازم صندلی کنار پنجره رزرو کردم تا خلوت بیشتری داشته باشم .به قول آمریکایی ها پرایوسی بیشتر.......این یکی از بزرگترین اشتباهات زندگیم بود.....پدرم دراومد ....کنار راهرو شدید پیشنهاد می شه
چطور؟ مگه کنار پنجره چه مشکلی داشت؟؟؟