مهاجرسرا
هیوستون، ایالت تگزاس - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: هیوستون، ایالت تگزاس (/thread-2333.html)

RE: هیوستون، ایالت تگزاس - simsim2016 - 2016-05-31

سلام به همه
دوستان من ی ماه دیگه دارم میام هیوستون .کسی همخونه خانم نمیخاد؟یا اگه کسی میتونه تو پیدا کردن خونه ی جای خوب به من پیشنهاد بده ممنون میشم.

RE: هیوستون، ایالت تگزاس - Memolk - 2016-06-01

(2016-05-31 ساعت 16:22)simsim2016 نوشته:  سلام به همه
دوستان من ی ماه دیگه دارم میام هیوستون .کسی همخونه خانم نمیخاد؟یا اگه کسی میتونه تو پیدا کردن خونه ی جای خوب به من پیشنهاد بده ممنون میشم.

شما باید سوالتون را توی فروم هیوستون مطرح کنید

RE: هیوستون، ایالت تگزاس - simsim2016 - 2016-06-01

(2016-06-01 ساعت 05:35)Memolk نوشته:  
(2016-05-31 ساعت 16:22)simsim2016 نوشته:  سلام به همه ....

مگه فروم هیوستون همینجا نیس؟

RE: هیوستون، ایالت تگزاس - ho_tasha - 2016-06-01

با سلام دوستان عزیز من دوباره سئوال میپرسم متاسفانه دوستان هیچکس پاسخ نداد.
سلام به همه دوستان عزیزان
سلام به همه ایراین ها عزیز که در هیوستون ساکن شدن. امیدوارم ایام به کام همتون خوش باشه و خداوند برای شما بهترین ها رو رقم بزنیه و اونجا دور از وطن جنبه خوب زندگی براتون رخ نشون بده.
یه سئوال از دوستان عزیز.
ببنید تمایم دوستان در مورد مسکن بیشتر سمت غرب هیوستون رو اعلام میکنن،‌طبق اون چیزی که من مطالعه کردم دلیلش این بود که ایراین ها بیشتر اون سمت ها هستن.
1-حالا من میخوام ببینم که چرا کسی از سمت شرق هیوستون صحبت نمیکنه.؟؟؟
2- دقیقاً کریدور انرژی کدام زیپ کد میشه؟؟
3- و اینکه در کجا بیشتر افرادی که در شرکت ها نفتی بالادستی مشغول هستند در حال زندگی هستن.؟؟؟؟
ممنون میشم یه لطفی به این دوستت کوچیکتون بکنید.
دوست دار همتون من سپتامبر پیش شما هستم.
همونطور که قبلاً هم گفتم دوستانه تر بشینید ما هم و جدیدالورود ها جا بشیم.

RE: هیوستون، ایالت تگزاس - Arshia2000 - 2016-06-01

دوست عزیز اگر عضو فیسبوک ایرانیان مقیم هیوستون بشوید، میتونید افرادی را که دنبال همخونه میگردن یا محل برای اجاره دادن دارند را به راحتی‌ پیدا کنید. اگر فیسبوک اصلی‌ خودتون نباشه ادمین تو گروه واردتون نمی‌کنه

RE: هیوستون، ایالت تگزاس - ida.xk - 2016-06-01

دوستان من خیلی از صفحات پرسش و پاسخ ها رو خوندم و اطلاعات مفیدی بدست آوردم.دست همه ی دوستانی که تجاربشون رو به اشتراک گذاشتن درد نکنه.
من و دوستم اوایل آگوست قصد اومدن به هیوستون رو داریم.
خوشحال میشم با دوستان مهاجرسرایی آشنا شم و ممنون میشم برای خونه ماشین موبایل و سایر موارد ضروری ما رو از راهنمایی هاتون بهره‌مند کنید.

RE: هیوستون، ایالت تگزاس - sce - 2016-06-01

(2016-06-01 ساعت 09:53)ho_tasha نوشته:  با سلام دوستان عزیز من دوباره سئوال میپرسم متاسفانه دوستان هیچکس پاسخ نداد.
سلام به همه ایراین ها عزیز که در هیوستون ساکن شدن. امیدوارم ایام به کام همتون خوش باشه و خداوند برای شما بهترین ها رو رقم بزنیه و اونجا دور از وطن جنبه خوب زندگی براتون رخ نشون بده.
یه سئوال از دوستان عزیز.
ببنید تمایم دوستان در مورد مسکن بیشتر سمت غرب هیوستون رو اعلام میکنن،‌طبق اون چیزی که من مطالعه کردم دلیلش این بود که ایراین ها بیشتر اون سمت ها هستن.
3- و اینکه در کجا بیشتر افرادی که در شرکت ها نفتی بالادستی مشغول هستند در حال زندگی هستن.؟؟؟؟
سلام.
من می خواستم هفته گذشته جواب پست شما رو بدم که بنا به دلایلی به تاخیر افتاد. هیوستون در جنوب شرقی ایالت تگزاس قرار گرفته و به همین جهت بسیار به مرز لوییزیانا نزدیکه. شما با کمتر از دو ساعت رانندگی از داون تاون به سمت شرق از ایالت خارج میشین. از جنوب هم شهر به خلیج مکزیک محدود میشه و با کمتر از یک ساعت شما به آب میرسین و خلاص. شمال هم نهایتا با شش ساعت رانندگی شما به اوکلاهما میرسین. اما غرب شما هر چی می رونین هنوز تو تگزاس هستین. پس قاعدتا شهر به سمت غرب قابلیت مکانی برای رشد داره. محدودیت جغرافیایی شهر این اجازه رو نمیده که شهر از شرق و جنوب پیشرفتی داشته باشه. البته این نظر شخصی منه. مضافاپیشروی دماغه خلیج مکزیک به سمت شمال و در طرف شرق هیوستون هم که محل تردد کشتی هست هم می تونه دلیل دیگه باشه. اکثر مناطق شرق هیوستون قدیمی هستن. شمال شرق پاتوق اکثریت هیسپانیک و سیاهه و زیر ساخت های زیربنایی خوبی هم نداره. اکثر آبگرفتگی های سیل های اخیر هم تو این مناطق بوده. نرخ بالای جرم و جنایت و همین طور کیفیت پایین مناطق شاید دلیل اصلی عدم علاقه مندی ماها باشه. فراموش نکنیم امنیت شرط اول زندگی راحت تو آمریکاست. شاید ایران هم امن نباشه به اون صورت اما زندگی در یک کشور غریب و شهری چون هیوستون و آزادی حمل و استفاده از اسلحه رو جدی بگیرین. جنس جرم و جنایت اینجا متفاوته. شما با چند بار گذر از این مناطق به حرف من میرسبن. من به خاطر کارم تقریبا تمام شعر رو سرک کشیدم. شمال و جنوب لوپ یک و شمال 59 جاهای خوبی برای زندگی نیستن.
اما سوال بعدی. انرژی کریدور اصطلاحا به منطقه جنوب I-10 تا حول و حوش وستپارک از کرک وود تا های وی شش یا کمی بیشتر به سمت غرب گفته میشه. منطقه ای واقع در غرب هیوستون که مرکز استقرار دفاتر اصلی شرکت های نفت و گازه. زیپ کد 77077 تو خیابان الدریج عمده ترین زیپ کد این منطقه هست. دوستانی هم که تو شرکت های نفت و گاز کار نی کنن عمدتا تو همین منطقه ساکن هستن. البته الزاما همه اینجا نیستن. اما تلاش می کنن نزدیک محل کار خودشون باشن. البته بخش دیگه ای از شرکت های نفت و گاز هم در شمال غرب هیوستون هستن. اما عمدتا افراد سعی می کنن جایی زندگی کنن که به محل کارشون نزدیک باشه.
امیدوارم تونسته باشم بخشی از سوآلات شما رو پاسخ بدم. دوستان اگر مطلبی اضافه دارن لطفا کامل کنن.
موفق باشین.

RE: هیوستون، ایالت تگزاس - parhamjoon - 2016-06-04

دوستان سلام به همه عزیزان من مدرک ارشد روان شناسی دارم و تجربه کاری زیاد در کارشناسی فروش، مشاور املاک و کارشناس آگهی نشریات دارم آیا زمینه کاری مناسب تو هیوستون برای من هست؟ سپاس از راهنمایی دوستان.

RE: هیوستون تگزاس - pnasgari - 2016-06-04

(2013-05-21 ساعت 09:38)mahdip نوشته:  سلام دوستان .
در مورد گواهینامه دوستانی که میخوان در هیوستون گواهینامه بگیرند میتونن به اداره (دی ام وی) های مختلفی مراجعه کنند. امروز ما به توصیه دوستان جایی رفتیم که یکم دوره ولی خیلی تمیز و خلوت هست نسبت به بقیه شعبه ها . معمولا بقیه بالای 20 روز نوبت میدن برای امتحان جاده ولی این 9 روزه نوبت داد.
آدرسش این هست که مینویسم . جنوب هیوستون واقع شده و پایین تر از (شوگر لند) هست.

28000 SW Freeway
Rosenberg, TX 77471
(281) 517-1630
امیدوارم که بدرد دوستان بخوره
توجه داشته باشید که مبلغش کلا بیست  پنج دلار هست و امتحان ایین نامه در همان روز گرفته میشه. عکس و چشم پزشکی هم همانجا انجام میشه بطور همزمان و با همان مبلغی که پرداخته کرده اید هست.
برای آمادگی امتحان هم این سایت منبع بسیار جالبی هست. حتی فضاش هم مثل چیزی هست که واقعا امتحان میدین
http://driversprep.com/index.php?clear
این سایت برای تقریبا همه ایالت ها امکان تمرین را داره.شما میتونید ایالت تگزاس را انتخاب کنید.
http://www.vinoddrivingschool.com/study%20guide.htm
این سایت هم 150 تا سوال مهم را با توضیح برای شما آماده کرده
نکته دیگه اینکه حتما باید روزی که برای تست میرید دو تا مدرک دال بر حضور یکماهه خودتون در ایالت تگزاس همراه داشته باشید .
این مدارک یکیش میشه نامه بانک شما باشه و دیگری قرارداد  آپارتمان.قبوض اینترنت و برق هم قبول است . فقط اینکه هرچی نشون میدین یک ادرس باشه و آن هم آدرس حال حاضر شما باشه.
سوشال سکیوریتی و گرین کارت همم باید همراه داشته باشید.
اگه ماشین هم داردید  باید برگه پلیت ریجستریشن و بیمه را همراه داشته باشید .

مرسی از اطلاعات.
من گواهینامه کالیفرنیا دارم و دارم واسه دانشگاه میام اونجا. شنیدم که در این حالت برای گرفتن گواهی نامه تگزاس فقط باید امتحان کتبیشو بدم و دیگه لازم نیست عملی هم شرکت کنم. و تا 90 روز هم میتونم با گواهینامه کالیفرنیام اونجا رانندگی کنم. آیا درسته؟ اطلاع دارید؟

RE: هیوستون، ایالت تگزاس - pnasgari - 2016-06-04

من گواهینامه کالیفرنیا دارم و دارم واسه دانشگاه میام اونجا. شنیدم که در این حالت برای گرفتن گواهی نامه تگزاس فقط باید امتحان کتبیشو بدم و دیگه لازم نیست عملی هم شرکت کنم. و تا 90 روز هم میتونم با گواهینامه کالیفرنیام اونجا رانندگی کنم. آیا درسته؟ اطلاع دارید؟ Cool

RE: معرفي شهر هوستون - pnasgari - 2016-06-04

(2010-03-07 ساعت 08:03)M!LAD نوشته:  سلام به همه دوستان
من خودم الان حدود 4 ماهی میشه که هوستون هستم . من که اینجارو دوست دارم فقط یکم آب و هواش مشنگه یعنی یه روز سرد یه روز گرم یه روز بارونی ولی در کل از نظر هزینه زندگی خیلی به صرفه هست و فروشگاهی مثل وال مارت و 99 سنت هست که خرید کردن از اونا خیلی صرفه اقتصادی داره . اینجا خیلی ایرانی داره و همشونم نسبتاً وضع مالی خوبی دارن و مردم اینجا هم مثل مردم خوزستان خودمون خون گرم هستند و از نظر مراکز علمی میشه هوستون کامینیتی کالج و یونیور سیتی هوستون رو نام برد . در کل اینجا خوبه و من دوستش دارم اگه سوالی بود من با کمال میل جواب میدم

مرسی از اطلاعات
من در کالیفرنیا هستم و تو این 1 سال بیمه مدی کل داشتم و الان در حال رفتن به هیوستن تگزاس هستم. میتونم بیمه مدی کید بگیرم؟ مثل مدی کل کالیفرنیا برای افراد کم در امد رایگانه؟ ایا باید یه اداره سوشال سکوریتی مراجعه کنم؟ یا ان لاین هم میشه ؟ اطلاعات بیشتر در این زمینه دارید؟ تلفن هاشون جواب نمیده. میخوام قبل اومدن به اونجا بدونم باید چیکار کنم.ممنون

RE: هیوستون، ایالت تگزاس - sce - 2016-06-04

(2016-06-04 ساعت 01:49)parhamjoon نوشته:  دوستان سلام به همه عزیزان من مدرک ارشد روان شناسی دارم و تجربه کاری زیاد در کارشناسی فروش، مشاور املاک و کارشناس آگهی نشریات دارم آیا زمینه کاری مناسب تو هیوستون برای من هست؟ سپاس از راهنمایی دوستان.
یعنی یه روانشناس مشاور املاک که کار گرافیکی هم می کنه.
ایکاش بهتر آدرس می دادین دوست عزیز. اینجا هر تخصصی به جاش و به صورت کامل به درد می خوره. تخصص نصف نیمه حکایت غریبی داره برای خودش.
موفق باشین.

RE: هیوستون، ایالت تگزاس - ho_tasha - 2016-06-04

(2016-06-01 ساعت 19:13)sce نوشته:  
(2016-06-01 ساعت 09:53)ho_tasha نوشته:  با سلام دوستان عزیز من دوباره سئوال میپرسم متاسفانه دوستان هیچکس پاسخ نداد.
یه سئوال از دوستان عزیز.
سلام.
من می خواستم هفته گذشته جواب پست شما رو بدم که بنا به دلایلی به تاخیر افتاد. هیوستون در جنوب شرقی ایالت تگزاس قرار گرفته و به همین جهت بسیار به مرز لوییزیانا نزدیکه. شما با کمتر از دو ساعت رانندگی از داون تاون به سمت شرق از ایالت خارج میشین. از جنوب هم شهر به خلیج مکزیک محدود میشه و با کمتر از یک ساعت شما به آب میرسین و خلاص. شمال هم نهایتا با شش ساعت رانندگی شما به اوکلاهما میرسین. اما غرب شما هر چی می رونین هنوز تو تگزاس هستین. پس قاعدتا شهر به سمت غرب قابلیت مکانی برای رشد داره. محدودیت جغرافیایی شهر این اجازه رو نمیده که شهر از شرق و جنوب پیشرفتی داشته باشه. البته این نظر شخصی منه. مضافاپیشروی دماغه خلیج مکزیک به سمت شمال و در طرف شرق هیوستون هم که محل تردد کشتی هست هم می تونه دلیل دیگه باشه. اکثر مناطق شرق هیوستون قدیمی هستن. شمال شرق پاتوق اکثریت هیسپانیک و سیاهه و زیر ساخت های زیربنایی خوبی هم نداره. اکثر آبگرفتگی های سیل های اخیر هم تو این مناطق بوده. نرخ بالای جرم و جنایت و همین طور کیفیت پایین مناطق شاید دلیل اصلی عدم علاقه مندی ماها باشه. فراموش نکنیم امنیت شرط اول زندگی راحت تو آمریکاست. شاید ایران هم امن نباشه به اون صورت اما زندگی در یک کشور غریب و شهری چون هیوستون و آزادی حمل و استفاده از اسلحه رو جدی بگیرین. جنس جرم و جنایت اینجا متفاوته. شما با چند بار گذر از این مناطق به حرف من میرسبن. من به خاطر کارم تقریبا تمام شعر رو سرک کشیدم. شمال و جنوب لوپ یک و شمال 59 جاهای خوبی برای زندگی نیستن.
اما سوال بعدی. انرژی کریدور اصطلاحا به منطقه جنوب I-10 تا حول و حوش وستپارک از کرک وود تا های وی شش یا کمی بیشتر به سمت غرب گفته میشه. منطقه ای واقع در غرب هیوستون که مرکز استقرار دفاتر اصلی شرکت های نفت و گازه. زیپ کد 77077 تو خیابان الدریج عمده ترین زیپ کد این منطقه هست. دوستانی هم که تو شرکت های نفت و گاز کار نی کنن عمدتا تو همین منطقه ساکن هستن. البته الزاما همه اینجا نیستن. اما تلاش می کنن نزدیک محل کار خودشون باشن. البته بخش دیگه ای از شرکت های نفت و گاز هم در شمال غرب هیوستون هستن. اما عمدتا افراد سعی می کنن جایی زندگی کنن که به محل کارشون نزدیک باشه.
امیدوارم تونسته باشم بخشی از سوآلات شما رو پاسخ بدم. دوستان اگر مطلبی اضافه دارن لطفا کامل کنن.
موفق  باشین.
سلام SCE عزیز ممنونم از اینکه به این زیبایی وقت گذاشتی و پاسخ دادی. بسیار سپاسگزارم و متشکرم از لطفت امیدوارم جبران کنم.

RE: هیوستون، ایالت تگزاس - parhamjoon - 2016-06-04

(2016-06-04 ساعت 07:59)sce نوشته:  
(2016-06-04 ساعت 01:49)parhamjoon نوشته:  دوستان سلام به همه عزیزان من مدرک ارشد روان شناسی دارم و تجربه کاری زیاد در کارشناسی فروش، مشاور املاک و کارشناس آگهی نشریات دارم آیا زمینه کاری مناسب تو هیوستون برای من هست؟ سپاس از راهنمایی دوستان.
یعنی یه روانشناس مشاور املاک که کار گرافیکی هم می کنه.
ایکاش بهتر آدرس می دادین دوست عزیز. اینجا هر تخصصی به جاش و به صورت کامل به درد می خوره. تخصص نصف نیمه حکایت غریبی داره برای خودش.
موفق باشین.
دوست عزیز برداشت شما اشتباه بود منظور من این بود که حدود 6 سال تجربه مشاور املاک دارم، تحصیلاتم فوق لیسانس روان شناسیه، و حدود 7 سال کارشناس فروش در شرکت ها ی مختلف بودم و 6 سالی هم کارشناس جذب آگهی در نشریات و روزنامه بودم. روز خوشی داشته باشید.

RE: هیوستون، ایالت تگزاس - Memolk - 2016-06-04