مهاجرسرا
اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزای گوناگونی (Diversity Visa) (https://www.mohajersara.org/forum/forum-5.html)
+---- انجمن: گرین کارت لاتاری ۲۰۱۲ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-63.html)
+----- انجمن: برندگان گرین کارت لاتاری ۲۰۱۲ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-79.html)
+----- موضوع: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت (/thread-4883.html)

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - Seda313 - 2012-10-17

سلام با آرزوي موفقيت براي همه دوستان من ٣٠ اكتبر ميروم هيوستون و متاسفانه هرچي ميگردم ون سي دى كه روز پزشكي دادند را گم كردم لطفأ راهنماىى كنيد آيا در فرودگاه امريكا آن را ازم ميخواهند؟؟؟؟؟؟
مهم است كساني كه رفتند خواهشا جواب بدهند.... ممنون

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - odiseh - 2012-10-17

(2012-10-14 ساعت 10:15)funnybluesolea نوشته:  
(2012-10-14 ساعت 07:23)h4di نوشته:  خب این هم از سفرنامه من:
... در پروار دوم من وقتی از روی نمایشگر نگاه میکردم دیدم که خلبان در یک مسیر کاملا کمانی به روی کانادا رفته و از اونجا وارد آمریکا شده که دلیل این کارش رو نفهمیدم. شاید تور آمریکا گردی برامون گذاشته بود ولی طبق قضیه حمار با یک خط راست میشد عین آدمیزاد از لندن به فرودگاه دالاس بره...

مرسی
سفرنامه جالبی بود.
کمانی حرکت کردن خلبانها موضوع جالبیه که بر خلاف تصورتون باعث کوتاه تر شدن مسیر می شه. شما اگر مسیر پروازهای طولانی رو در سایت www.flightradar24.com دنبال کنید می بینید همه آنها همین مسیر رو طی می کنن، به اون مسیر قطبی می گن. دلیلشم جالبه، شما در تصورتون زمین رو صاف در نظر گرفتید، در واقع برامدگی زمین در قسمت بالای آن و نزدیک به قطب کمتر از برامدگی اون در میان اش هست. یعنی اگر به گفته شما روی اون خط صاف حرکت می کرد، برامدگی زمین باعث طولانی تر شدن مسافت می شد. این موضوع رو روی یه کره زمین اسباب بازی می تونید به روشنی ببینید.
مثلا اگر پرواز استانبول به لس انجلس رو به دو پرواز استانبول-واشینگتن + واشنگتن-لس آنجلس بشکنید و ساعات پروازی اون رو جمع بزنید، طول پروازش بیشتر از استانبول-لس آنجلس به صورت مستقیم در میاد. این در حالیه که استانبول-واشنگتن-لس انجلس روی یک خط قرار دارن اما هواپیما روی اون خط حرکت نمی کنه و استانبول به لس آنجلس رو از مسیر قطبی می ره.

البته نمی دونم اگر به جای بویینگ 777 یا ایرباس 340 اون حمار دوست داشتنی دوران راهنمایی ما بود باز هم همان مسیر رو انتخاب می کرد یا یورتمه وار و شتابان به سمت قطب می تاخت Big Grin

ارادتمند - پیام

آقا پیام

این نوشته شما یکی از قشنگ ترین نوشته هایی بود که در این سایت خوب ، دیده بودم..... از خوندنش لذت بدم

موفق باشید

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - mansour*** - 2012-10-17

با درود

از مدیران ومسئولین سایت درخواست دارم به وضعیت کندی سایت توجه ویژه داشته باشند در بعضی ساعتها این سایت غیرقابل استفاده است!!!

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - n.torabi65 - 2012-10-18

(2012-10-17 ساعت 23:43)Seda313 نوشته:  سلام با آرزوي موفقيت براي همه دوستان من ٣٠ اكتبر ميروم هيوستون و متاسفانه هرچي ميگردم ون سي دى كه روز پزشكي دادند را گم كردم لطفأ راهنماىى كنيد آيا در فرودگاه امريكا آن را ازم ميخواهند؟؟؟؟؟؟

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - roghiyeh - 2012-10-18

(2012-10-17 ساعت 23:43)Seda313 نوشته:  سلام با آرزوي موفقيت براي همه دوستان من ٣٠ اكتبر ميروم هيوستون و متاسفانه هرچي ميگردم ون سي دى كه روز پزشكي دادند را گم كردم لطفأ راهنماىى كنيد آيا در فرودگاه امريكا آن را ازم ميخواهند؟؟؟؟؟؟
اصلا نیازی به نگرانی نیست دوست عزیز.هیچ جا ازتون اون سی دی خواسته نمیشه.اون فقط برای خودتون هستش.

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - reza6966 - 2012-10-18

(2012-10-18 ساعت 00:11)n.torabi65 نوشته:  

من خودم تجربه نداشتم اما سفرنامه ها و پست های دوستان رو تا اونجا که من خوندم همه می گفتن نیاز نیست و اصلا ازتون نمی خوان

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - loveusa - 2012-10-18

سلام خدمت دوستان گل و بلبلم
دیروز بالاخره تصمیم قطعیم رو گرفتم و به مقصد لس آنجلس بلیط خریدم. تاریخ پروازم 18نوامبره. آژانسه می گفت تو این هفته قیمتها خیلی گرون شده به خصوص ترکیش خیلی گرون کرده. من ایرفلوت گرفتم 1060000 در حالیکه ارزونترین پرواز ترکیش 1450000 بود. با این وضع تحریم ها و اقتصاد عالی! به اونایی که هنوز بلیط نخریدن توصیه می کنم زودتر اقدام کنن چون قیمتا هر روز بالا میره.
دنبال یه هم خونه تو لس آنجلسم اگه کسی بود پیام بده.

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - MAHDI2012 - 2012-10-18

(2012-10-17 ساعت 11:05)Daddy7 نوشته:  
(2012-10-16 ساعت 19:41)IMMI نوشته:  
(2012-10-16 ساعت 16:48)frz61 نوشته:  دوستان من و همسرم برای اواسط ژانویه بلیط هیوستون با لوفتانزا گرفتیم
دفعه اول یک ماه می مونیم تا سوشال و اگر شد گرین کارتمون رو بگیریم
خوشحال میشیم اگه همراهی در این مسیر جدید داشته باشیم
به سلامتی. ما هم مقصد هیوستون داریم. اما تو نوامبر میریم. قصد موندن داریم.

دوست عزیز توجه داشته باشید که اگر تاپایان سال 2012 وارد آمریکا نشوید پرونده شما باطل خواهد شد .

دوست عزیز از تاریخ مدیکال تا 6 ماه فرصت ورود به امریکا را دارید.ترا خدا استرس وارد نکنید .

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - skyramis - 2012-10-18

سلام به همه دوستان خوبم
من الان نزدیک به 5 روز هست که وارد شهر سیاتل شدم چند نکنه در مورد این شهر و مردمش هست که دونستنش خالی از لطف نیست
اول اینکه اینجا دقیقا مثل شمال خودمون هست همه چیز سبز و هوا هم مدام بارندگی اما فقط اون قسمت رطوبت وجود نداره هوا هم بد نیست اما خیلی عالی هست و خیلی تمیز برای ما که عادت نداریم خیلی عجیب هست دوم اینکه مردم اینجا خیلی مهربان هستند حتی در فرودگاه مامور اداره مهاجرت به گرمی با ما برخورد کرد و خیلی به ما تبریک گفت بخاطر برنده شدن در لاتاری تنها نقطه منفی اینجا قیمت ها هست که مجبور هستی همه چیز را با دلار 4 هزار تومان بخری که فوق العاده گران تمام میشود برای مثال وقتی که یک پاکت سیگار را میخری 10 دلار تصمیم به ترک سیگار میگیری البته همه اینها تا زمانی هست که اینجا سر کار نرفته باشی بعدش که درامد دلاری داشته باشی همه چیز درست میشود
به امید موفقیت همه دوستان خوبم

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - schaghayegh - 2012-10-18

سلام دوستان.
از کسانی که ساکن لس آنجلس هستند یه سوال دارم// میخواهم بدونم شما چجوری کلاس زبان مجانی پیدا کردید؟؟؟ اینهایی که من پیدا کردم همه پولی هستند و یا اگر مجانیه پر شده تا بهار!
لطفا کسانی که اطلاع دارند یه کمکی به من بکنند.. البته اینم بگم چون ماشین ندارم محدودیتم زیاده! یعنی چون خط 11 سوار میشم ( با اتوبوس ) فعلا ترجیح میدم زیاد دور نباشه /// ممنونRolleyes

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - Seda313 - 2012-10-18

(2012-10-18 ساعت 00:19)reza6966 نوشته:  

من خودم تجربه نداشتم اما سفرنامه ها و پست های دوستان رو تا اونجا که من خوندم همه می گفتن نیاز نیست و اصلا ازتون نمی خوان

ممنون از پاسخهاي دوستهاي خوبم باز هم اگر كسي اطلاعاتي دارد بدهد ممنون ميشم خيلي نگرانم.....

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - alexander - 2012-10-18

(2012-10-18 ساعت 08:09)schaghayegh نوشته:  سلام دوستان.
از کسانی که ساکن لس آنجلس هستند یه سوال دارم// میخواهم بدونم شما چجوری کلاس زبان مجانی پیدا کردید؟؟؟ اینهایی که من پیدا کردم همه پولی هستند و یا اگر مجانیه پر شده تا بهار!
لطفا کسانی که اطلاع دارند یه کمکی به من بکنند.. البته اینم بگم چون ماشین ندارم محدودیتم زیاده! یعنی چون خط 11 سوار میشم ( با اتوبوس ) فعلا ترجیح میدم زیاد دور نباشه /// ممنونRolleyes
ما اینجا به ocupation center می ریم که ترمی 30 دلاره یعنی تقریبا مجانیه در مقایسه با مهد کودک دخترم که ماهی 600 دلاره اون هم به صورت نیمه وقت .
بچه ها این هزینه مهدکودک واقعا زورهSad
یک مطلب هم راجع به گواهینامه بین المللی :حتما بریدDMV و تقاضای گواهینامه موقت کنید با ارایه اصل گواهینامه ایران و ترجمش، که یک برگه می گیرید به صورت موقت 1 ماهه می تونید رانندگی کنید

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - apoornaki - 2012-10-18

(2012-10-18 ساعت 10:15)Seda313 نوشته:  

ممنون از پاسخهاي دوستهاي خوبم باز هم اگر كسي اطلاعاتي دارد بدهد ممنون ميشم خيلي نگرانم.....
ازمن هم نخواستند و تازه يادم افتاد كه من هم نميدونم كجا كذاشتم....

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - Rainy - 2012-10-18

(2012-10-18 ساعت 12:46)apoornaki نوشته:  
(2012-10-18 ساعت 10:15)Seda313 نوشته:  

ازمن هم نخواستند و تازه يادم افتاد كه من هم نميدونم كجا كذاشتم....

دوست عزيز
سلام, نگران نباش . از ما هم نخواستند. حتي چند وقت قبل هم تو كشوي منزل ديدمش و ميخواستم بندازمش بيرون ولي با خودم گفتم كه بهتره نگهش دارم (البته براي آرشيو وضعييت جسماني ام).

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - odiseh - 2012-10-18

(2012-10-18 ساعت 04:56)skyramis نوشته:  سلام به همه دوستان خوبم
من الان نزدیک به 5 روز هست که وارد شهر سیاتل شدم چند نکنه در مورد این شهر و مردمش هست که دونستنش خالی از لطف نیست
اول اینکه اینجا دقیقا مثل شمال خودمون هست همه چیز سبز و هوا هم مدام بارندگی اما فقط اون قسمت رطوبت وجود نداره هوا هم بد نیست اما خیلی عالی هست و خیلی تمیز برای ما که عادت نداریم خیلی عجیب هست دوم اینکه مردم اینجا خیلی مهربان هستند حتی در فرودگاه مامور اداره مهاجرت به گرمی با ما برخورد کرد و خیلی به ما تبریک گفت بخاطر برنده شدن در لاتاری تنها نقطه منفی اینجا قیمت ها هست که مجبور هستی همه چیز را با دلار 4 هزار تومان بخری که فوق العاده گران تمام میشود برای مثال وقتی که یک پاکت سیگار را میخری 10 دلار تصمیم به ترک سیگار میگیری البته همه اینها تا زمانی هست که اینجا سر کار نرفته باشی بعدش که درامد دلاری داشته باشی همه چیز درست میشود
به امید موفقیت همه دوستان خوبم

مرسی از شما که این توضیح رو دادین
من بوستون و سیاتل رو خیلی دوست دارم .... جای من رو هم خالی کنین..... جالبه که به شقایق عزیز هم که الان بوستون هستن هم همین رو گفتم.....
حالا خودم کجا دارم میرم؟ دنور ...... آخه این درسته که آدم دوجای دیگه رو دوست داشته باشه ولی سر از جای دیگه در بیاره.....

البته اینو بگم که دنور موقته .....

بازم اگه وقت داشتین خوشحال می شم که بازم از اونجا برامون بگید Smile