مهاجرسرا
هیوستون، ایالت تگزاس - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: هیوستون، ایالت تگزاس (/thread-2333.html)

RE: هیوستون، ایالت تگزاس - adiadi - 2016-07-14

... سوال دارم هوستون بزرک تر هست یا دالاس از لحاظ امکانات و کار و جمعیت ایرانی؟

سلام و عرض ادب
هیوستون چهارمین شهر بزرگ در ایالات متحده است. در واقع پنج شهر بزرگ آمریکا به ترتیب نیویورک، لس آنجلس، شیکاگو، هیوستون و فیلادلفیا هستند. وضعیت کار در ایالت تگزاس به طور کلی بهتر از بقیه مناطق آمریکاست.

RE: هیوستون، ایالت تگزاس - simsim2016 - 2016-07-14

سلام به همه
من دو روزه اومدم هیوستون، بنظرتون از کجا میتونم کارت اتوبوس تهیه کنم؟ و چه نوعیش بهتره؟

RE: هیوستون، ایالت تگزاس - بهزااد - 2016-07-14

سلام دوستان هیوستونی
میخواستم بدونم که به جز مناطق مسکونی اطراف دان تان و حومه شهر, ایا توی خود مرکز شهر و دان تان, همونجایی که شلوغ باشه و پر از فروشگاه و رستوران و... هم میشه جایی برای زندگی پیدا کرد ؟ هرچند کوچیک هم باشه برای ۲ نفر, اگه هست لطفا حدود اجارش رو هم بگید حالا یکم بالا یا پایین, مشکل من اینه که همسرم دوست داره جایی زندگی بکنه که پاشو از خونه میزاره بیرون وسط مغازه ها و شلوغی ها باشه, این درحالی هست که من تخصص خاصی ندارم و باید کارهای جنرال بکنم, همسرم ارایشگر حرفه ای هست

RE: هیوستون، ایالت تگزاس - adiadi - 2016-07-14

سلام به همه
من دو روزه اومدم هیوستون، بنظرتون از کجا میتونم کارت اتوبوس تهیه کنم؟ و چه نوعیش بهتره؟

سلام
من هم وقتی تازه اومده بودم هیوستون، برای پیدا کردن کارت اتوبوس مشکل داشتم. از یکی از راننده های اتوبوس ها پرسیدم، یک چیزایی گفت که نفهمیدم!
یک روز دیگه، سوار اتوبوس بودم، وقتی پول به صندوق اتوبوس واریز کردم، راننده گفت کارت اتوبوس می خواهی، گفتم بله. راننده یک دسته کارت آورد و یکی شون را به من داد. گفتم پولش چقدر میشه؟ گفت هیچی! فقط یک دستگاه داخل اتوبوس، نزدیک در عقب هست، برو اونجا کارت را وارد دستگاه کن و هر چقدر میخواهی توش پول بریز.

نتیجه داستان: یکی از بهترین راه ها گرفتان کارت از راننده اتوبوس است. هرچند ممکنه همه راننده ها کارت نداشته باشند.

شاد باشید

RE: هیوستون، ایالت تگزاس - saed.asefi - 2016-07-15

(2016-07-03 ساعت 13:36)renausa نوشته:  سلام
یکی از دوستان که مقیم هیوستون هست به مدت دوسال ماموریت کاری توسط شرکتش به خارج از آمریکا فرستاده میشه.
ماشینهاشو داره میفروشه گفتم به دوستان خبر بدم اگر کسی علاقه مند باشه.
هوندا آکورد مدل 2007 نقره ای با 117k کارکرد بدون تصادف fully loaded
صندلی چرم و سانروف و ..
قیمت 6500$

سلام
میشه چند تا عکس ازش بزارید و توضیح بیشتری بدید
من دنبال یه همچین ماشینی میگردم.

RE: هیوستون، ایالت تگزاس - saed.asefi - 2016-07-15

سلام بر دوستان
من به همراه همسر و فرزندم حدود ۴روزاست که وارد هیستون شده ایم و به دنبال کار میگردم .
من حدود ۲۳ سال دبیر آموزش پرورش در ایران بودم در مقطع هنرستان در رشته های نقشه کشی صنعتی و ساخت و تولید
و متالورژی سابقه تدریس دارم و همچنین آشنا با نرم افزارهای اتوکد سالیدورک کتیا و پرو اینجینیر میباشم.

لذا از دوستانی که به اینجانب راهنمایی کنند نهایت تشکر را دارم.
آدرس ایمیل من:
‎saed.asefi@gmail.com

RE: هیوستون، ایالت تگزاس - saed.asefi - 2016-07-16

سلام
ما تازه چند روزه که اومدیم هیستون و دنبال آپارتمان در حدود ۸۰۰ دلار برای اجاره میگردم
در محله نسبتا خوب اگه کسی بتونه کمک کنه ممنون میشم.

(2016-04-19 ساعت 23:35)copol نوشته:  
(2016-04-19 ساعت 20:30)hgbeigi نوشته:  
(2015-09-02 ساعت 00:15)GHN نوشته:  سلام من مهندس عمران با سابقه كاره پيمانكاري منجمله عمليات site developement در عسلويه و خوزستان  و متقاضيه اين پيشنهاد كاري كه نوشتبن هستم. ممنون ميشم بفرمايين چطوري رزومه رو ارسال كنم.
منتظر جوابتون هستم
ايميلم gzohreh@gmail.com و ساكنه تگزاسم
با سپاس فراوان

(2015-09-02 ساعت 00:19)GHN نوشته:  سلام لطفا بفرمايين چطور ميشه با شما تماس گرفت و رزومه رو فرستاد. من متقاضيه اين پيشنهاده كاري هستم.
ممنون از محبتتون
غزاله

(2016-04-03 ساعت 02:27)Maryamhsi نوشته:  سلام خدمت همه دوستان
من یه تقاضایی داشتم که اگر امکان داره وضعیت کار تو رشته معماری یا هرکاری که واسه یه تازه وارد مناسب باشه چجوریه و اینکه وضعیت اجاره خونه تو هیوستون واسه ینفر چجوریه؟ مبلغ اجاره و محله های مناسب یه دختر تنها؟
یعنی این 2تا رو میشه تو کمترین زمان پیدا کرد؟
ممنون میشم راهنماییم کنین و اینکه ایرانیای مقیم هیوستون معرفت کمک به هموطن تنهاشونو دارن یا رو این موضوع حساب نکنم؟ Smile)

معذرت میخوام از این همه تاخیر. اما فکر میکردم کسی که دنبال کار میگرده از هر طریقی راهش رو پیدا میکنه. ایمیل و پروفایل های من به راحتی قابل جستجو در این سایت و سایت های دیگه هستند. بگذریم Smile
اگر دوستانی که مسلط ، تکرار میکنم: مسلط به اتوکد هستند، توقع آنچنانی نداشته و به دنبال مسیر شغلی مطمئن برای آینده میگردند، جدی ، با انگیزه و روراست هستند لطفا رزومه برایم ایمیل کنند.

پ.ن: نحوه نوشتنم به این خاطر هست که یکی از متقاضیان که مدعی تدریس اتوکد بود هنوز برای دستور کپی تایپ میکنه (COPY) و برای اکسپلود (EXPLODE) ، و به ندرت از مهارت ترسیمی برخورداره. اما اعتماد به نفس تون رو هم حفظ کنید. در ضمن ما شرکت اتودسک هم نیستیم که فکر کنید قراره حفره های امنیتی یا زبان برنامه نویسی اتوکد رو ارتقا بدیم، فقط کسی رو میخوایم که نیاز به آموزش اتوکد نداشته باشه و ما فقط روی آموزش تخصصی سیویل تمرکز کنیم.

خانم مریم من خودم رشتم معماری بود وقتی که پا به این سرزمین گذاشتم اما حالا یک CIVIL DESIGNER هستم و کاملا هم راضی ام . معماری در این کشور در حال حاضر بیشتر اپراتوری هست و اگر واقعا رزومه درخشان و منحصر بفردی نداشته اید که جذب شرکت های بزرگ معماری بشید، برای کار کردن در شرکت های معمولی و کوچک تر شما به ندرت حس معمار بودن پیدا میکنید. تقریبا تماما کپی نمونه های دیگر و درفتینگ است. در هر صورت من بهترین ها رو براتون آرزو میکنم و اگر کاری از دستم بر میاد من با کمال میل در خدمتم.

سلام.دم شماگرم که با همه دردسرهای مهاجرت بفکرهموطنان هستید.پایدارباشید.سپاس

باسلام
من تازه چند روزه به هیستون اومدم و دنبال کار میگردم و تسلط به نرم افزار اتوکد پرو اینجینیر و چند نرم افزار دیگر برای
طراحی هستم . اگه امکان داره به ایمیل من یه شماره بفرستید که بیشتر با هم صحبت کنیم .
با تشکر فراوان
آصفی saed.asefi@gmail.com

(2016-04-19 ساعت 23:35)copol نوشته:  
(2016-04-19 ساعت 20:30)hgbeigi نوشته:  
(2015-09-02 ساعت 00:15)GHN نوشته:  سلام من مهندس عمران با سابقه كاره پيمانكاري منجمله عمليات site developement در عسلويه و خوزستان  و متقاضيه اين پيشنهاد كاري كه نوشتبن هستم. ممنون ميشم بفرمايين چطوري رزومه رو ارسال كنم.
منتظر جوابتون هستم
ايميلم gzohreh@gmail.com و ساكنه تگزاسم
با سپاس فراوان

(2015-09-02 ساعت 00:19)GHN نوشته:  سلام لطفا بفرمايين چطور ميشه با شما تماس گرفت و رزومه رو فرستاد. من متقاضيه اين پيشنهاده كاري هستم.
ممنون از محبتتون
غزاله

(2016-04-03 ساعت 02:27)Maryamhsi نوشته:  سلام خدمت همه دوستان
من یه تقاضایی داشتم که اگر امکان داره وضعیت کار تو رشته معماری یا هرکاری که واسه یه تازه وارد مناسب باشه چجوریه و اینکه وضعیت اجاره خونه تو هیوستون واسه ینفر چجوریه؟ مبلغ اجاره و محله های مناسب یه دختر تنها؟
یعنی این 2تا رو میشه تو کمترین زمان پیدا کرد؟
ممنون میشم راهنماییم کنین و اینکه ایرانیای مقیم هیوستون معرفت کمک به هموطن تنهاشونو دارن یا رو این موضوع حساب نکنم؟ Smile)

معذرت میخوام از این همه تاخیر. اما فکر میکردم کسی که دنبال کار میگرده از هر طریقی راهش رو پیدا میکنه. ایمیل و پروفایل های من به راحتی قابل جستجو در این سایت و سایت های دیگه هستند. بگذریم Smile
اگر دوستانی که مسلط ، تکرار میکنم: مسلط به اتوکد هستند، توقع آنچنانی نداشته و به دنبال مسیر شغلی مطمئن برای آینده میگردند، جدی ، با انگیزه و روراست هستند لطفا رزومه برایم ایمیل کنند.

پ.ن: نحوه نوشتنم به این خاطر هست که یکی از متقاضیان که مدعی تدریس اتوکد بود هنوز برای دستور کپی تایپ میکنه (COPY) و برای اکسپلود (EXPLODE) ، و به ندرت از مهارت ترسیمی برخورداره. اما اعتماد به نفس تون رو هم حفظ کنید. در ضمن ما شرکت اتودسک هم نیستیم که فکر کنید قراره حفره های امنیتی یا زبان برنامه نویسی اتوکد رو ارتقا بدیم، فقط کسی رو میخوایم که نیاز به آموزش اتوکد نداشته باشه و ما فقط روی آموزش تخصصی سیویل تمرکز کنیم.

خانم مریم من خودم رشتم معماری بود وقتی که پا به این سرزمین گذاشتم اما حالا یک CIVIL DESIGNER هستم و کاملا هم راضی ام . معماری در این کشور در حال حاضر بیشتر اپراتوری هست و اگر واقعا رزومه درخشان و منحصر بفردی نداشته اید که جذب شرکت های بزرگ معماری بشید، برای کار کردن در شرکت های معمولی و کوچک تر شما به ندرت حس معمار بودن پیدا میکنید. تقریبا تماما کپی نمونه های دیگر و درفتینگ است. در هر صورت من بهترین ها رو براتون آرزو میکنم و اگر کاری از دستم بر میاد من با کمال میل در خدمتم.

سلام.دم شماگرم که با همه دردسرهای مهاجرت بفکرهموطنان هستید.پایدارباشید.سپاس

باسلام
من تازه چند روزه به هیستون اومدم و دنبال کار میگردم و تسلط به نرم افزار اتوکد پرو اینجینیر و چند نرم افزار دیگر برای
طراحی هستم . اگه امکان داره به ایمیل من یه شماره بفرستید که بیشتر با هم صحبت کنیم .
با تشکر فراوان
آصفی saed.asefi@gmail.com

RE: هیوستون، ایالت تگزاس - بهزااد - 2016-07-17

مخلص بروبچ هیوستونی
بین دوستان.ایا کسی هست که دالاس هم رفته باشه تا یه مقایسه بهمون بده بین.این دو شهر ؟ از نظر بصری و شیک بودن و خلاصه شهریت کدوم بهتر هستند از دید شخصی خودتون بگید لطفا,
میدونم که کار توی هردو شهر زیاد هست و ایرانی هم همینطور و اینکه هیوستون بزرکتره, از نظر زیبایی چی؟

RE: هیوستون، ایالت تگزاس - DDDDD - 2016-07-17

(2016-07-14 ساعت 09:21)simsim2016 نوشته:  سلام به همه

سلام
معمولا خود راننده اتوبوس داره و شما رایگان از ایشون میگیرید و در انتهای اتوبوس دستگاهی است که می توانید به مبلغ دلخواه شارژ کنید

RE: هیوستون، ایالت تگزاس - sce - 2016-07-17

(2016-07-17 ساعت 22:54)DDDDD نوشته:  
(2016-07-14 ساعت 09:21)simsim2016 نوشته:  سلام به همه

سلام
معمولا خود راننده اتوبوس داره و شما رایگان از ایشون میگیرید و در انتهای اتوبوس  دستگاهی است که می توانید به مبلغ دلخواه شارژ کنید

از فروشگاه Fiesta هم می تونین تهیه کنین. حتی می تونین از سایت مترو هم آنلاین سفارش بدین.

(2016-07-17 ساعت 10:46)بهزااد نوشته:  مخلص بروبچ هیوستونی
بین دوستان.ایا کسی هست که دالاس هم رفته باشه تا یه مقایسه بهمون بده بین.این دو شهر ؟ از نظر بصری و شیک بودن و خلاصه شهریت کدوم بهتر هستند از دید شخصی خودتون بگید لطفا,
میدونم که کار توی هردو شهر زیاد هست و ایرانی هم همینطور و اینکه هیوستون بزرکتره, از نظر زیبایی چی؟

من یه سفر رفتم دالاس. تقریبا یه شکل هستن به نظر من. هیوستون سبزتر به نظر میاد. دالاس کوچیکتر و بالطبع کمی منظم تره. با این حال چون تفاوت چشمگیری بین این دو ندیدم زندگی تو شهر بزرگتر رو ترجیح میدم.

(2016-07-16 ساعت 00:41)saed.asefi نوشته:  سلام
ما تازه چند روزه که اومدیم هیستون و دنبال آپارتمان در حدود ۸۰۰ دلار برای اجاره میگردم
در محله نسبتا خوب اگه کسی بتونه کمک کنه ممنون میشم.

سمت زیپ کد 77077 تو منطقه الدریج و برایر فارست با توجه به کاهش تقاضای کار برای شرکت های نفت و گاز قیمت ها پایین اومده. می تونین آپارتمانهای این منطقه رو چک کنین. حدفاصل مموریال تا وستهامیر داخل خیابون الدریج. همینطور مموریال تا وستهایمر محدوده دیری اشفورد.

RE: هیوستون، ایالت تگزاس - بهزااد - 2016-07-18

دوستان مقیم هیوستون, چند تا سوال دارم, ممنون میشم پاسخ بدید, توی سایت های اجاره اپارتمان میببنم که مثلا حدود ۸۰۰ دلار, عکس های زیبایی هست از اپارتمان های کنار همی که جلوشون کلی محوطه سازی شده و استخر هست و نمای خیلی شیکی دارن و داخلشون هم خیلی شیکه
۱- ایا این عکس ها عموما واقعی هستند و به همین قشنگی؟
۲-ایا وسایلی که توی عکس ها داخل خونه هست همراه خونه هست؟
۳-ایا این مبلغ اجاره خالص هست یا پای قرارداد صد جور هزینه دیگه هم به اجاره ماهیانه اضافه میشه ؟
۴-اصولا چه وسایلی روی خود اپارتمان اجاره داده میشه و چه چیزهایی رو باید خودمون بخریم و تقریبا چقدر باید براشون کنار بزاریم.
احتمالا اینها سوالات خیلی از کسایی باشه که قصد اومدن دارن و در جال بودجه بندی هستند, البته میدونم بعضی چیزها نسبی هست ولی تجربه خودتون رو بگید ممنون میشم