مهاجرسرا
اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزای گوناگونی (Diversity Visa) (https://www.mohajersara.org/forum/forum-5.html)
+---- انجمن: گرین کارت لاتاری ۲۰۱۲ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-63.html)
+----- انجمن: برندگان گرین کارت لاتاری ۲۰۱۲ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-79.html)
+----- موضوع: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت (/thread-4883.html)

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - mehrannn - 2012-10-20

سلام به همه بجه های گل و خوش شانس لاتاری
یک سوال داشتم، تو فرومهای دیگه جواب ندادن اینجا مزاحمتون شدم،
من روز دوشنبه صبح آنکارا مصاحبه دارم،به نظر شما برای هفته قبلش 4 شنبه عصر بلیط رفت بگیرم وقت کافی برای انجام آزمایشات پزشکی و گرفتن جواب دارم؟ (خودم تنهام)
لطفا اگر کسی راجب هتل 3 ستاره الیت اطلاعات داره بگه؟ هتلش خوبه؟

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - odiseh - 2012-10-20

یه سوال:
از دوستان مهاجرسرایی کسی هست که رشته اش مهندسی مکانیک باشه و کار راحت پیدا کرده باشه؟

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - .wall street - 2012-10-20

سلام عزیزان
همه شما دوستان وقتی میرید به آمریکا، به احتمال زیاد از بسیاری از حق و حقوقات خود آگاه نیستید. حق هم دارید چون این واژه یعنی حق من در اینجا کمی خنده داره. اما دوستان در اونجا در ازای مسئولیت هایی که دارید مزایایی هم برای شما در نظر گرفته شده که باید از آنها باخبر باشید و پیگیری کنید تا به امید خدا این مزایا به ما هم تعلق بگیرد. در سایتی که معرفی میکنم شما تا جایی که امکان دارد به سوال هایی که پرسیده میشود درست جواب میدهید و در پایان کلیه مزایایی که با توجه به پاسخ شما و همچنین محل سکونت شما به شما و خانواده تعلق میگیرد لیست شده و شما میتوانید به تفکیک انها را مطالعه نمایید. فرض کنید اگر به شما بیمه رایگان تعلق گرفت توضیح داده که حالا از کجا و چگونه میتوانید برای این بیمه درخواست بدهید. فقط از دوستان خواهش میکنم کسانی که توانستند از هر کدام از این امکانات استفاده کنند با جزئیات بیشتر برای دیگران هم شرح دهند تا همه سهیم باشیم. این رو همیشه با خودتون بگید: اگه من کسی رو راهنمایی کنم، روزی هم کسی من رو راهنمایی خواهد کرد
http://www.benefits.gov/

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - gol1 - 2012-10-20

(2012-10-20 ساعت 20:42)mehrannn نوشته:  سلام به همه بجه های گل و خوش شانس لاتاری
یک سوال داشتم، تو فرومهای دیگه جواب ندادن اینجا مزاحمتون شدم،
من روز دوشنبه صبح آنکارا مصاحبه دارم،به نظر شما برای هفته قبلش 4 شنبه عصر بلیط رفت بگیرم وقت کافی برای انجام آزمایشات پزشکی و گرفتن جواب دارم؟ (خودم تنهام)
لطفا اگر کسی راجب هتل 3 ستاره الیت اطلاعات داره بگه؟ هتلش خوبه؟
با توجه به اینکه تنها هستید زمان مناسب است
محل هتل بسیار مناسب می باشد اما من در آنکارا پلازا بودم

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - shkhmo - 2012-10-21

دوستان عزیزی که الان امریکا هستن آیا میتوانند از آنجا وارد سایتهای بانکهای ایران شد؟
برای مثال سایت بانکداری اینترنتی بانک ملت را میتوان باز کرد و از همانجا مثلا از طریق اینترنت ریالی که در حساب دارن را به یک حساب دیگر حواله کرد؟
یا نه و هیچکدام از سایتهایی بانکها باز نمی شود؟
ببخشید این سوال اینجا مطرح کردم ولی جوابش خیلی حیاتی هست

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - mrr777 - 2012-10-21

(2012-10-21 ساعت 11:10)shkhmo نوشته:  دوستان عزیزی که الان آمریکا هستن آیا میتوانند از آنجا وارد سایتهای بانکهای ایران شد؟
برای مثال سایت بانکداری اینترنتی بانک ملت را میتوان باز کرد و از همانجا مثلا از طریق اینترنت ریالی که در حساب دارن را به یک حساب دیگر حواله کرد؟

من امريكا نبودم ولي از بعضي كشور هاي ديگه امتحان كردم مشكلي نبود. فقط سال گذشته براي مدت چند روزي سايتها براي اي پي هاي خارج ايران بسته شد كه البته بعد مدتي مشكل حل شد حالا نفهميدم عمدي بود يا فني.
فكر نمي كنم بتونن يك كشور خاص رو مستثني كنن.

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - .wall street - 2012-10-21

سلام دوستان
برای دوستانی که تازه وارد آمریکا می شوند دانستن چند نکته کوچک که ذکر میکنم خالی از لطف نیست.
از انجایی که ما ایرانی ها آدم های خوش برخوردی هستیم، یا حداقل وقتی میریم اونجا می خواهیم بگیم ماها خیلی خوبیم. ممکن است با همه سلام و احوال پرسی کنیم و غیره. مطلب زیر را از سایت معرفی شده در زیر برای شما مینویسم.
1.هنگامی که با یک فرد امریکایی برای اولین بار ملاقات میکنید نگید:hello, how are you. این جمله یعنی پرسیدن احوال طرف در برخورد اول باعت احساس ناخوشایند و عدم اطمینان در طرف میگردد
2. هنگام صحبت حتما فاصله مناسب با طرف رو حفظ نمایید. به قول این سایت حداقل 40 سانتیمتر و اصلا با لباس طرف ور نروید
3. وقتی با دوستتون در خیابان راه میرید و کسی دیگه از دوستانتون رو میبینید حتما این دو را به هم معرفی کنید. نه اینکه بعد از یک ساعت حرف زدن یکی بپرسه اون طرف کی بود.
4.زمانی که در بین گروهی از دوستان انگلیسی زبان هستید. سعی کنید با همسر یا دوستتان به زبان خودتان صحبت نکنید بجز چند جمله کوتاه. نه اینکه جک بگید و بلند بلند بخندید.
5. از این جک هایی که در ایران برای همدیگه درست میکنند و همه میخندند. اونجا اگه از کسی شنیدید برای دیگری تعریف نکنید. باباجون فرهنگ ها با هم فرق داره. سعی کنید اگه گلوله ای از نمک هستید جور دیگه بیان نمایید.
6. این رو همه میدونند. برای مردم اونور دنیا یعنی امریکا on time بودن خیلی خیلی مهمه. مثل ما نیستند که هر چه دیرتر بری سر قرار کلاست بالاتره. در ضمن اگه به هر دلیلی دیر میرسی به قرار، زنگ بزنید و از طرف عذر خواهی کنید و بخواهید قرار را کمی به عقب بیندازد. نگید میرم اونجا بعد عذر خواهی میکنم. اگه این کار رو نکنید قرار رو از دست میدید، بعد میگید بابا این wall street یک چیزهایی میگفت.
7. دوستانی که به خانه یکی از اقوام میروند در مراجعه اول هدیه کوچک فراموش نشود. میدونم کلی کار دارید و به قول شما وظیفشه. وقتی ایران بود کلی بهش حال دادید. حالا باید جبران کنه. اما این جز فرهنگ اونهاست و بهتره هدیه ای از همین جا تهیه کنید و ببرید.
منتظر ادامه مطالب باشید
http://www.lifeintheusa.com/
Hope,it might be useful for all of you

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - mojtaba_k - 2012-10-21

(2012-10-21 ساعت 11:10)shkhmo نوشته:  دوستان عزیزی که الان آمریکا هستن آیا میتوانند از آنجا وارد سایتهای بانکهای ایران شد؟

سلام
من هنوز نرفتم ولی با توجه به ابزاری که اینجا برای ارتباط با اینترنت استفاده می کنیم میشه این موضوع را چک کرد مثلا وقتی با پ.را.ک.س.ی ف.ای.ر متصل هستید مثل این هست که از خارج ایران دارید کار می کنید بنابراین اگر می توانید حساب ها تون را ببینید پس مشکلی نیست تجربه شخصی من در این مورد این هست که بانک ملی تا چند هفته پیش مشکلی نداشت ولی الان کار نمیکنه البته این موضوع در مورد بانک ملی ثابت نبوده و در بعضی مواقع دسترسی از خارج قطع شده و گاهی اوقات درسترسی امکانپذیر میشه الان ولی امکانپذیر نیست اما بانک ملت تا اونجایی که من می دونم مشکل نداره چون یکی از دوستانم که در دبی زندگی میکنه استفاده می کنه و مشکلی نداره .

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - gulu - 2012-10-21

(2012-10-21 ساعت 13:17)mojtaba_k نوشته:  

سلام
من هنوز نرفتم ولی با توجه به ابزاری که اینجا برای ارتباط با اینترنت استفاده می کنیم میشه این موضوع را چک کرد مثلا وقتی با پ.را.ک.س.ی ف.ای.ر متصل هستید مثل این هست که از خارج ایران دارید کار می کنید بنابراین اگر می توانید حساب ها تون را ببینید پس مشکلی نیست تجربه شخصی من در این مورد این هست که بانک ملی تا چند هفته پیش مشکلی نداشت ولی الان کار نمیکنه البته این موضوع در مورد بانک ملی ثابت نبوده و در بعضی مواقع دسترسی از خارج قطع شده و گاهی اوقات درسترسی امکانپذیر میشه الان ولی امکانپذیر نیست اما بانک ملت تا اونجایی که من می دونم مشکل نداره چون یکی از دوستانم که در دبی زندگی میکنه استفاده می کنه و مشکلی نداره .

بله من هم فكر نكنم مشكلي باشه در آنكارا از اينترنت بانك تجارت استفاده كردم هم پول انتقال دادم و هم تونستم با كارتم شارژ ايرانسل بخرم .

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - daria - 2012-10-21

سلام
این سوال جواب کلی نداره و بستگی به سیاست های بانکی که میخواین بهش وصل بشین داره. مثلا بانک پارسیان خیلی از سرویس ها رو فقط برای آی پی های ایران اجازه دسترسی گذاشته. بعضی سایت های دیگه هم مثل Ecare ایرانسل همین حالت رو داره. بهترین کار اینه که اگه تو ایران دسترسی به یک سرور با آی پی ولید دارین، یک سرویس وی P ان روش راه بندازین تا از اونجا بتونین به این سرور وصل بشین و مشکلی از این لحاظ نداشته باشین.

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - mansour*** - 2012-10-21

من از نیویورک نتوانستم وارد سایت ملت شوم حتی با فیل شکن!!! روی این موضوع شک نکن. حتی با آی پی پلاتینیوم هم آی پی را به ایران تبدیل کردم نشد.

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - tiba - 2012-10-22

[font=Times New Roman]قسمتی از چک لیستی که از تاپیکهای قبلی کمی با خلاصه سازی تقدیم می کنم (بیشتربرای یاد آوری)
بقیش هم بعدا می گم.
ضمنا ما 27 اکتبر راهی سن فرانسیسکو هستیم.Big Grin
1 دریافت آدرس و ھماھنگي ... و پرینت آن جھت فرودگاه و ...
٢ تھیھ بلیط
Low Season: 16th January – 20th June , 16th
September – 31st December
High Season: 01st January – 15th January , 21st
June – 15th September
٣ خرید دلار
۴ ترجمھ گواھینامھ رانندگي و ترجمھ بیمھ نامھ خودرو
۵ دریافت نامھ از بیمھ براي خودرو
حتما" اگر امکانش ھست نامھ رسمی از شرکتھ بیمھ گذار ماشینتان در ایران را بگیرید و ھمراه داشتھ باشید.( ٣سال سابقھ رانندگی بدون تصادف و مدارک تحصیلی بالا تخفیف داره- شرکت Farmers این شرایط رو داره.)*اگر قصد خرید ماشین دارید یک نامھ [font=Tahoma]از شرکتی کھ تو ایران ماشین بیمھ کرده بودید بگیرید کھ در چند سال گذشتھ بی[/font]مھ داشتید و ھیچ تصادفی ھم نداشتید . این نامھ روتین ھست و کافیست بھ دفتر مرکزی بیمھ بروید خودشون بھ انگلیسی نامھ میدھند
۶ تھیھ عكس پرسنلي ۵*۵ بھ تعداد لازم
٧ تعریف و تمرین نمونھ امضاء لاتین براي خود و افراد خانواده بالاي ١٨ سال
شما میتونید امضا تون را عوض کنید در ھنگام ورود بھ خاک آمریکا در فرودگاه اونجا از شما اثر انگشت و امضا میگیرن کھ این ٢ روی گرین کارت ھمھ ھست ھم امضا شما ھم اثر انگشتتون روی گرین گارتتون ھست . از لحظھ ورود وقتی شما امضا و اثر انگشت دادید باید با این امضا کارھاتون را انجام بدید تو بانک یا ھر اداره میرید باید با این امضاتون امضا کنید یادتون نره *
مدت اعتبار گرین کارت ھمھ ١٠ سالھ ھست
٨چك آنلاین پرواز و رزرو صندلي و غذا
تو پروازھای طولانی بھ دلیل (ISLE) ولی کلا صندلی ھای راھروامکان رفت و آمد راحت (بھ دستشویی و ...) مناسب تره*
9-ھمراه داشتن كلیھ مدارك در سفر اول (ھمراه داشتن شناسنامھ ، كارت ملي ، اصل گواھینامھ و ... در سفر http://mohajersara.com/showthread.php?tid=
١٠ تاپیك چھ چیزھائي را با خود ببریم 1601

١١ تھیھ لیست وسایلي كھ مي توانیم و باید با خود ببریم
بھ بردن لیمو و تخمھ و این چیزھا حساسن ، یا نبرید حتماً توی فرمی کھ میدن بگین وگرنھ جریمھ میشین* گز، سوھان، پستھ، بادام، باسلوق، آلبالو خشکھ، لواشک، گردو، انجیر خشک، زعفران، نقل، پشمک* زعفران ھست ولی گرون تره از ایران بیارید نبات اینجا خیلی کمھ. خشک بار ھم بیارید خوبھ. *ما ٢ عدد تن ماھي اوردیم. کمی نان وخشکبار و کمی اغذیھ برای بچھ*ما جز کتاب ولباسو وسایل بچھ وکمی قاشق چنگال و قابلمھ وچند عدد ظرف چیزی نیاوردیم*کتاب اموزش زبان وتافل و... را بیاورید .من روی ھارد CD زبان و یا
اکسترنال واسباب بازی بیاورید.*فقط CD ریختم.اگر بچھ دارید ھم کتاب وچیزایی رو کھ واقعاً با ارزشن بیارید.مقداری دارو مخصوصاً آنتی بیوتیک و پماد گزیدگی پشھ و اگر بچھ دارید و داروی خاصی می خوره یا ضدّ سرفھ حتما بیاری - اینجا ھست اما بسیار گرون وبرای روزای اول تا جا بیفتید خوبھ*دوستان كھ تشریف مي برند شھرھاي كالیفورنیا لباس گرم و كاپشن لازم نیست بخدا
*فقط ی توصیھ شدیدا برادرانھ می کنم یھ پکیج نرم افزار بگیر،کینگ یا لرد یا ھر چیز دیگھ خیلی لازمت می شھ
كارھاي قبل از ورود
١٢ تھیھ لیست وسایلي كھ مي توانیم و باید با خود ببریم
.*برای گرین کارتی ھا تا ٢ سال بردن ھر مقدار پول و لوازم منزل بدون مالیات ھست
*ھیچ گونھ مایعات و کرم و غیره رو نبرید داخل ھواپیما، ما از ایران بردیم داخل ھواپیما ، ھلند ھمھ رو ریختن سطل آشغال*
من با خودم یھ فرش اوردم (البتھ تو چمدان) ولی کسی نگفت این چیھ؟ بعدشم خروج اشیاء عتیقھ جرمھ نھ فرش !*ساکم رو باز کردم و مواد غذاییم رو دید...من ھمھ چی داشتم.کنسرو...اجیل.زرشک...چای............ فقط خرمام بستھ بندی نبود اون رو ازم گرفت...ھمین*خیلی حساس اگھ ھستی برای ١ ماه ٣٠ تا نون لواش سرد و خشک شده (تازه ھا!!!) بذار تو ساکت با ٢٠ تا سوپ آماده و ١٠ تا آش رشتھ آماده مثل من*پوشاک اضافی نیاورید کھ حداقل اینجا (ھوستون ) پوشاک خیلی از ایران ارزونتر ھست *البتھ چھ نوع لباسھایی می پوشید مھمھ.لباسھای خیلی عادی ارزان ھستند.برای اقایون خیلی فرق نمی کنھ اما خانم ھا لباسھای مجلسی با خودشون بیاورند *داروھا (داروھای معمولی و سرما خوردگی ھستش + ژلوفن و ضد حساسیت و شربت سینھ و توش کدئین ھم نیست)*پستھ ودارو ودلار وطلا فقط می خواستن بدونن دارین*قرص ملاتونین
١٣ خرید تبدیل برق و در صورت لزوم سھ راھي برق اونجا پریزھا سھ تایی است می توانید یک تبدیل چند کاره پریز ازطبقھ زیر ھم کف پاساژ پایتخت بخرید.
١۴تھیھ شلنگ دستشوئي (بیده) + سھ راھي + نوار تفلون + واشر و یا تھیھ آفتابھ كوچك
١۵ ثبت نام در كلاس زبان در صورت نیاز
١۶ تاپیک فریت کردن 1572
17 پر كردن فرمھاي گمركي و i94
Report of international transportation of currency or یا
پرینت آنھا monetary instruments
-http://www.cbp.gov/xp/cgov/travel/id_visa/i
instructions/filling_out_i94.xml_٩۴
http://www.fincen.gov/forms/files/fin105_cmir.pdf
رو چی country or residence تو فرم فرم ھواپیما
lawful بنویسیم؟؟امریکا یا ایران؟؟ ٢- فرم فرودگاه ھم داره
ھمانجایی کھ اقامت دارید را بنویسید. ؟؟permanent residence
درست است کھ شمای ویزای آمریکا را دارید و بعدا ھم کارت اقامت دائم را دریافت خواھید کرد، اما ھنوز کھ در ایران ھستید کشور محل اقامت و تابعیت شما ایران است*توی فرمی کھ توی ھواپیما بھتون میدن، قیمت اشیاء با ارزشتون رو ھم می پرسند کھ سعی کنید بنویسید، من یک ست طلا و یک ست مروارید داشتم کھ قیمت تقریبی (زمان خرید) دوتاشون رو نوشتم ولی باور کنید کھ اصلا نگاه نکردند.
١٨ بستھ بندي وسایل و چیدن در چمدانھا
در مورد مایعات و لوازم آرایش ھم بسیار سختگیره و اصلا توی کیفتون چیزی نذارید ھمش باید تو چمدون بره!* براي اضافھ بار فقط حواستون باش کھ فقط ﷼ و تومن قبول می کنن…نھ دلار نھ یورو نھ ھیچ چیز دیگھ - حواستون باشھ اضافھ بار رو تا مقصد نھائی بنویسھ
١٩ تحویل بار در فرودگاه
١- دم رفتن میدونم کھ استرس خیلی زیاده! ولی سعی کنید خونسرد باشید، چون کسی کھ بار رو تحویل میگیره گناھی نداره کھ بخواد جور ما رو بکشھ. ٢- سعی کنید خیلی زود بار رو تحویل بدید. چون کارمند ھاشون سرحالتر ھستند. ٣- چھره خنده رو یادتون نره. ۴- اگر دم بعضي از باربرھا رو ببینین ، مي تونھ براي اضافھ بار كمك حالتون باشھ
http://mohajersara.com/showthread.php?tid=1605&page (
٢٠ ھماھنگي ایاب و ذھاب فرودگاه تا ھتل (كسي را در آمریكا ندارند
٢١ تھیھ ریز نمرات از دانشگاه و ترجمھ آنھا
٢٢ گرفتن توصیھ نامھ از اساتید
توصیھ نامھ ھا بخش خیلی مھمی از پرونده شما ھستند. این توصیھ نامھ ھا باید توسط استادانی کھ رابطھ دانشگاھی یا حرفھ ای با شما داشتھ اند نوشتھ شود. دانشگاه ھا معمولا دو یا سھ توصیھ نامھ درخواست میکنند. این توصیھ نامھ ھا را برای پرکردن بھ افرادی بدھید کھ شما را خوب میشناسند (از لحاظ علمی یا کاری) و مطمئن ھستید کھ درباره شما مطالب خوبی خواھند نوشت و مھارت ھا و محسنات شما را گوشزد خواھند کرد. در نامھ باید تشریح شده باشد کھ شخص توصیھ کننده چھ مدت است کھ شما را میشناسد، فکر میکند کھ
قابلیت ھای شما کدام ھستند، و چرا شما شایستگی دارید کھ ازدانشگاه مقصد پذیرش/کمک مالی بگیرید. توجھ داشتھ باشید کھ توصیھ نامھ باید نشان بدھد کھ فرد توصیھ کننده شما را خیلی خوب Admission) میشناسد. فراموش نکنید کھ کمیتھ پذیرش مخصوصا میخواھد بداند کھ چرا شما برای این (Committeeدانشگاه/رشتھ مناسب ھستید. این نکتھ مخصوصا برای متقاضیان مدرک دکترا مھم است.
C.V ٢٣ تھیھ
یکی از موثرترین و مھمترین ابزار برای بدست آوردن موقعیت ھای تحصیلی در آمریکا، ایجاد ارتباط موثر است. بھ ھمین علت تھیھ یک خوب در کسب پذیرش یک دانشگاه بسیار موثر است. بعضی C.VC.V از دانشگاھھا دانشجویان را ملزم می کنند کھ یک فرم استاندارد مخصوص دانشگاه را پر کنند. با این حال در بیشتر موارد این بھ خود
را تھیھ کند. یکی از نکتھ C.V متقاضی بر می گردد کھ چگونھ یک
این است کھ اگر متقاضی در پی کسب C.V ھای کلیدی در تھیھ
موقعیت تحصیلی است باید سوابق تحصیلی و تحقیقاتی خود را در
برای کسب موقعیت C.V صفحھ اول ارائھ دھد. اما در صورتی کھ
می (Resume) شغلی است - کھ در این حال معمولاً بھ آن رزومھ
گویند – لازم است کھ اول بھ تجربیات کاری اشاره شود. معمولاً
٣ صفحھ بیشتر نیست. وقتی کھ با استادی مکاتبھ می کنید - از ٢ C.V
است. C.V. چیزی کھ برای معرفی بیشتر خود برای او می فرستید
بسیاری از دانشگاھھا ھم را جزو یکی از مدارکی قرار می دھند کھ
باید برای کمیتھ تحصیلات تکمیلی دانشگاه فرستاده شود. بھتر است کھ
تبدیل شود چون در این صورت امکان باز rtf یا pdf بھ فرمت C.V
شدن فایل شما توسط اغلب سیستمھا وجود دارد و از طرف دیگر فایل
تھیھ شده با ھمان "تنظیمات صفحھ ای" مورد نظر شما پرینت خواھد
رسمی تر است. pdf بعضی ھا ھم اعتقاد دارند کھ فرمت
٢۴
داشتن مقداري پول خرد (دلار یا یورو یا ارز كشوري كھ از آن بصورت ترانزیت
عبور مي كنید) جھت خرید در فرودگاه
٢۵ مراجعھ بھ سایت جھت پیدا كردن شغل سایت مرتبت با شھرداری لس آنجلس
/https://www.jobsla.org
(MSRT.IR)
26 استخراج دانشگاه ھاي ایالت مقصد با توجھ بھ سایت وزارت علوم
آنھا در بین (rank) تمام دانشگاه ھای آن ایالت را ھمراه با رنک نشان میدھد http://www.4icu.org/us
٢٧ مطالعھ و تسلط بر آئین نامھ رانندگي
٢٨ تھیھ نقشھ شھرھا و ایالت ھاي مقصد
٢٩ حضور در امتحانات تافل و جي ار اي
*
jet lag یا ھمان گیجی بعد از مسافرتھای طولانی ھوایی ١
را تا بھ حال شنیده اید ؟ ھمان گیجی بعد از jet lag دوستان آیا کلمھ
مسافرتھای طولانی ھوایی کھ بھ غلت تغییر منطقھ و تداخل با ساعت
زیستی یا بیولوژیکی ایجاد می شود و حتی ممکن است این حالت چند
روز طول بکشد !!! خلاصھ مقالھ ای را آماده کرده ام کھ برداشت از
سایت عصر نوشتن بھ ادرس میباشد
http://www.writeage.com/how_to_prevent_jet_lag.h
کھ با سایر مطالب علمی در سایت ھا و راھنمای مصرف tml
داروھا تطابق دارد . نخست بیایید نگاھی بیندازیم بھ علایم این مشکل:
اختلال خواب، زود رنجی، حس گم کردن جھت ھا، کاھش انگیزه.
اینھا تنھا تعدادی از علایمی ھستند کھ با شدت ھای گوناگون حتی در
(Time Zone) حرفھ ای ترین مسافرانی کھ در مناطق زمانی
مختلف پرواز می کنند دیده می شوند.*در روز پروازتان یک قرص
ملاتونین (فرم موجود در ایران ٣ میلیگرم) بین ساعت ۶ تا ٧ عصر
(بر اساس ساعت منطقھ خودتان) مصرف کنید. ممکن است مجبور
شوید ملاتونین را در ھواپیما بخورید. در روزی کھ مقصد می رسید
و در چھار روز پس از آن ھر روز یک قرص ملاتونین ھنگام خواب
مصرف کنید (بین ٩ و ١٠ شب بھ وقت محلی کھ اکنون در آن بھ سر
می برید).
٢ چند نکتھ ی مھم کھ باید در ورود بھ گیت ھای امنیتی رعایت کنید
*وقتی از فرودگاه بیرون آمدید یک سری ماشین بھ اسم شاتل ھست کھ ھر ھتلی برا خودش داره کھ اگر ھتل خاصی میرید میبرنتون کھ بھ صورت گردشی ھستند و اگر منتظر بمانید می آیند
http://www.tsa.gov/assets/swf/digital_travel_animat
ion.swf[/font]

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - fm5206 - 2012-10-22

سلام دوستان
من امروز یک تجربه کسب کردم و با خودم گفتم اینجا بگم شاید کسی باشه که ندونه
من تو بازار یه کیسه های پلاستیکی پیدا کردم که با جاروبرقی وکیوم میشه و من یک پتو دو نفره رو با اون به یکسوم حجمش کاهش دادم
واسه بسته بندی حرف نداره
امیدوارم این تجربه بدردتون بخوره

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - saher - 2012-10-22

خط فقر برای سال 2012 در کشور آمریکا چقدر است؟
این رقم در کنار ارقام دیگری برای آنجا اعلام میشود.
the poverty level for 2012 was set at $23,050 (total yearly income) for a family of four.
ترجمه:برای سال 2012 سطح فقر $23050 (کل درآمد سالیانه) برای یک خانواده 4 نفره است.

البته معنای مشخص کردن حدودی بنام خط فقر در آنجا با برداشتی که بعضی از آن میکنند تطابق واضحی ندارد! خط فقر و معنای آن این نیست که تمام کسانی که زیر این خط هستند همگی مشابه تصویر و عکس یک فقیر معتاد و Homeless بسیار بد حال هستند. بلکه مرزی وجود دارد که بالای آن فقیر محسوب نمیگردد و بطور کلی معنای فقیر برای کشور ما و آمریکا تفاوت بسیار محسوسی دارد.

چرا این مرز مشخص میشود؟ احتمالا" دلایل زیادی وجود دارد که من همه آن را نمیدانم ولی به آن فکر کرده ام.
در آمریکا قانون از کجا آورده ای؟ وجود دارد.
ضمنا" هر کسی به تبع پرداخت مالیات درآمدش بصورت روشن و واضح مشخص میگردد.
بنابر این با معلوم بودن درآمد , افراد غیر فقیر دیگر نباید از امکاناتی که برای فقرا وجود دارد استفاده نمایند. مثلا" کسانی که معلوم میشود درآمدشان چقدر است دیگر نباید از وامی که برای فقرا است استفاده نمایند. زیرا در آنجا به فقرا غذایی هم داده میشود و یک سرپناهی هم برایشان موجود است. کسانی که از این امکانات استفاده نمایند از بعضی امکانات دیگر نمیتوانند تا زمان مشخصی استفاده نمایند.

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - Shezem - 2012-10-22

(2012-10-21 ساعت 12:43).wall street نوشته:  سلام دوستان
برای دوستانی که تازه وارد آمریکا می شوند دانستن چند نکته کوچک که ذکر میکنم خالی از لطف نیست....

شرمنده که اینجوری می‌نویسم، اما اون سایت مورد نظر شما، چرت و پرت محض نوشته!!
من دارم الآن در آمریکا ، کالیفرنیا زندگی می‌کنم، هیچ‌کدام از این موارد هم صادق نیست! حتی صندوق‌دار فروشگاه هم که تا حالا شما را ندیده ، بهت میگه ?
Hello,How are you
شاید بهتر، این باشه که بجای جستجو در اینترنت که مردم چگونه رفتار می‌کنند، آدم خودش بره اونجا و با رفتار مردم اونجا از نزدیک آشنا بشه.