مهاجرسرا
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزای گوناگونی (Diversity Visa) (https://www.mohajersara.org/forum/forum-5.html)
+---- انجمن: گرين كارت لاتاری ۲۰۱۴ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-87.html)
+----- انجمن: برندگان گرین کارت لاتاری ۲۰۱۴ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-92.html)
+----- موضوع: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت (/thread-6846.html)

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - ehsan1095 - 2014-10-27

(2014-10-25 ساعت 10:39)قصه گو نوشته:  امروز رفتم پيش خانم ميترا،ايشون براي پناهندگان كار مي كنند . از نظر ايشون و دولت ، هر كس تمكن مالي و اسپانسر داره ، ديگه نميتونه بگه بيمه ي دولتي مي خوام يا كمك از دولت مي خوام، چون به ميل خودشون اومدند و نه از سر اجبار. يعني به عبارتي قضيه ي مهاجرين با پناهندگان متفاوته.اما گفتند ميتونيم واسه كار كمكتون كنيم ولي باز هم كارهاي ما در رده ي معمولي هستند نه متناسب با رشته و تخصص شما، قرار شده برام تشكيل پرونده بده كه معرفي بشم واسه كار.
دخترم چون هفده ساله است اتوماتيك رفت زير پوشش بيمه ي اپل كر. تا بيست و يك سالگي با خدمات دندان پزشكي ! ولي من و همسرم سي و هشت پلن بيمه در اختيار داريم كه بايد يكيشون رو انتخاب كنيم.دنبال بيمه اي بوديم كه خدمات دندان پزشكي هم داشته باشه.
فعلاً در دست اقدام است!
سلام
ميخواستم ببينم اگر ممكن است بگوييد شما كدام ايالت هستيد؟من ميخواستم به ايالت ديگري بروم توي كاليفرنيا مديكل گرفته ام ميترسم قوانين در ايالت هاي ديگه به صورتي باشد كه بيمه ام را از دست بدهم.

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - قصه گو - 2014-10-27

سياتل،همه فكر كنم زير پوشش اوباما كر قرار مي گيرند.

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - jojo_hami - 2014-10-27

خوش به حال اونایی که آمریکا فک و فامیل دارن. یا دوست و آشنا .... Sad

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - KIMIA2005 - 2014-10-27

(2014-10-27 ساعت 16:24)jojo_hami نوشته:  خوش به حال اونایی که آمریکا فک و فامیل دارن. یا دوست و آشنا .... Sad

توی امریکا روی فک وفامیل اصلا حساب باز نکنید

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - hadi472 - 2014-10-27

(2014-10-26 ساعت 23:29)p.arsa نوشته:  دوستان من 28 و 31 کیلو بار داشتم که تا سقف 31 کیلو 65 دلار باید میدادم که در فرودگاه امام 130 دلار معادل 464 هزار تومان پرداخت کردم و به تعداد کارت پروازم که 3 تا بود 3 عدد برگه داد واسه اضافه بارم و در هر گیت یکی رو به همراه کارت پرواز نشان میدادم و تا مقصد نهایی هم هیچ هزینه دیگه ایی ندادم!
پارسا تبریک رسیدنت به خیر. اگه درست به خاطرم مونده باشه قرار بود بری پرتلند. اگر ممکنه بگو ازکدوم مسیر رفتی و اوضاع احوال فرودگاه و... خلاصه یه مختصر واسه ما تعریف کن.
موفق باشی

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - ali3875 - 2014-10-27

(2014-10-27 ساعت 18:11)KIMIA2005 نوشته:  
(2014-10-27 ساعت 16:24)jojo_hami نوشته:  خوش به حال اونایی که آمریکا فک و فامیل دارن. یا دوست و آشنا .... Sad

توی آمریکا روی فک وفامیل اصلا حساب باز نکنید
فامیل هم چند مدل داره تا کی باشهSmile

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - remarya - 2014-10-27

سلام یکی از دوستان از من خواسته برای فامیلشون در اونجا 10 بسته کامل قرص آلپرازولام ببرم حالا سوالم اینه که بردن این مقدار قرص ایراد نداره ؟ اونجا بهم گیر نمی دن؟نمی گن این همه در حکم قاچاق محسوب می شه و جرمه و بعد بیا و درستش کن؟ می خوام واسشون نسخه پزشک بگیرم ولی موندم نسخه به اسم خودم باشه یا اون بنده خدایی که دارم قرصا رو براش می برم؟ لطفا سریع تر راهنمایی بفرمایید اصلا زمان ندارم
پیشاپیش ممنون

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - p.arsa - 2014-10-27

(2014-10-27 ساعت 18:50)hadi472 نوشته:  
(2014-10-26 ساعت 23:29)p.arsa نوشته:  دوستان من 28 و 31 کیلو بار داشتم که تا سقف 31 کیلو 65 دلار باید میدادم که در فرودگاه امام 130 دلار معادل 464 هزار تومان پرداخت کردم و به تعداد کارت پروازم که 3 تا بود 3 عدد برگه داد واسه اضافه بارم و در هر گیت یکی رو به همراه کارت پرواز نشان میدادم و تا مقصد نهایی هم هیچ هزینه دیگه ایی ندادم!
پارسا تبریک رسیدنت به خیر. اگه درست به خاطرم مونده باشه قرار بود بری پرتلند. اگر ممکنه بگو ازکدوم مسیر رفتی و اوضاع احوال فرودگاه و... خلاصه یه مختصر واسه ما تعریف کن.
موفق باشی

اره بادپرواز قطری اومدم دوحه بعد نیویورک بعد هم پرتلند! پرواز بدی نبود خوب بود

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - reza.aa - 2014-10-27

(2014-10-27 ساعت 20:40)remarya نوشته:  سلام یکی از دوستان از من خواسته برای فامیلشون در اونجا 10 بسته کامل قرص آلپرازولام ببرم حالا سوالم اینه که بردن این مقدار قرص ایراد نداره ؟ اونجا بهم گیر نمی دن؟نمی گن این همه در حکم قاچاق محسوب می شه و جرمه و بعد بیا و درستش کن؟ می خوام واسشون نسخه پزشک بگیرم ولی موندم نسخه به اسم خودم باشه یا اون بنده خدایی که دارم قرصا رو براش می برم؟ لطفا سریع تر راهنمایی بفرمایید اصلا زمان ندارم

پیشاپیش ممنون

دوست عزیز من پزشک نیستم ولی میدونم که این دارو آرام بخش و در مواردی هم اعتیاد آورر هست و موارد استفاده بیش از حد این دارو خطرناک هستش و همینطور بعضی افراد هم به عنوان قرص خواب آور ازش استفاده میکنن

به فرض که شما بدون هیچ مشکلی اون رو وارد امریکا کردید و به دست اون فرد رسوندید ، باید یادآوری کنم ،که مسول استفاده از این دارو توسط افراد دیگه شما هستید

نیازی نیست به کسی که ازت خواسته بگی نمیبرم ،ببر و قبل از رفتن به فرودگاه بریزشون دور و بگو تو فرودگاه ازم گرفتنشون

این نظر منه باز انتخاب به خودتونه

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - Mirhosseini - 2014-10-28

(2014-10-27 ساعت 19:19)ali3875 نوشته:  
(2014-10-27 ساعت 18:11)KIMIA2005 نوشته:  

توی آمریکا روی فک وفامیل اصلا حساب باز نکنید
فامیل هم چند مدل داره تا کی باشهSmile
آره خب! فاميل داريم تا فاميل، اما اصولا تو اين دنيا فقط بايد رو خودت حساب باز کني و خدات. باقي وسيله‌ن. اميدتون به خدا باشه. تا حالاش چجوري جور شده، باقيشم روش! Smile

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - Tabassomshojaat - 2014-10-28

(2014-10-25 ساعت 10:48)قصه گو نوشته:  از تبسم عزيز تشكر ويژه دارم بابت سايت هايي كه معرفي كردند واسه امتحان رانندگي،ولي نميدونم چرا به صورت آزمايشي هم قبول نميشيم كه دلمون خوش بشه، اعتماد به نفسمون كور شد!!!!
و تبريك بابت گرين كارت، حالا با خيال راحت تري ميتونيد توي خيابون هاي اينجا قدم بزنيد!!

اوايلش همينجوريه. كم كم با سوالات آشنا ميشين و كم كم قبول ميشين.
خيلي ممنون بابت تبريكتون.

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - hamidrezapir1 - 2014-10-28

سلام بر همه دوستان و همراهان 2014
از دوستانی که رفتند میشه لطف کنید این سوالارو جواب بدین:
1- چقدر دلار با خودشون بردن؟ تا چقدر میشه برد؟ گیر میدن یا نه؟چه اینور چه اونور! و چقدر تو برگه آبی که تو هواپیما میدن بنویسیم که خوب باشه!
2-اینکه الان میگن بررسی مدارک دیگه تو فرودگاههای آمریکا انجام نمیشه و تو استاپ اول انجام میگیره و پاکت زرده رو میگیرن چقدر واقعیت داره؟
ممنونم از همه دوستان و بزرگوارانی که جواب میدن...

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - عاطفه سروش - 2014-10-28

سلام دوستان عزیز
پاکت زرد من بطور تصادفی کمی پاره شده خیلی استرس دارم مشکلی نداره؟

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - iris - 2014-10-28

(2014-10-27 ساعت 20:40)rema0464 نوشته: سلام یکی از دوستان از من خواسته برای فامیلشون در اونجا 10 بسته کامل قرص آلپرازولام ببرم حالا سوالم اینه که بردن این مقدار قرص ایراد نداره ؟ اونجا بهم گیر نمی دن؟نمی گن این همه در حکم قاچاق محسوب می شه و جرمه و بعد بیا و درستش کن؟ می خوام واسشون نسخه پزشک بگیرم ولی موندم نسخه به اسم خودم باشه یا اون بنده خدایی که دارم قرصا رو براش می برم؟ لطفا سریع تر راهنمایی بفرمایید اصلا زمان ندارم
پیشاپیش ممنون

10 ورق منظورتونه؟ چیزی نیست که
اصن تو ساک گم میشه نمی بینند

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - iris - 2014-10-28

(2014-10-27 ساعت 08:13)Ramin geologist نوشته:  
(2014-10-27 ساعت 05:12)مامان خانم نوشته:  
(2014-10-26 ساعت 23:21)p.arsa نوشته:  دوستان و مدیران ممنون میشم دقیق راهنمایی فرمایید!
من الان وارد آمریکا شدم اگه اقدامی نکنم به صورت اتوماتیک ssn و گرین کارت به همون ادرسی که توی فرم ها دادم میره؟؟؟ یا باید خودم برم اداره سوشیال ؟؟؟؟
سلام
گرین کارت بله اما ما سه بار به اداره سوشال مراجعه کردیم که البته دو بار اول گفتند باید سه هفته منتظر بمانیم و بعد از سه هفته فرم پر کردیم و شش روزه ssnرسید
موفق باشید
هم سوشال من هم گرين كارت بدون هيچ پيگيري اومد در خونه سوشال 1 هفته و گرين كارت 1 ماه بعد از ورود
سوالي بود در خدمتيم Shy
خوش به حالت ایول
برا من نیومده هنوز بعد از 13 روز ! رفتم سوشیال سکیوریتی گفتند تا 1 ماه اگر نیومد بیا الان زود