مهاجرسرا
حمایت از کسانی که کسی را در آمریکا ندارند - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: حمایت از کسانی که کسی را در آمریکا ندارند (/thread-1605.html)

RE: حمایت از کسانی که کسی را در آمریکا ندارند - شهلا 1346 - 2013-06-09

سلام من میتونم ادرس بدم
خودم اول ادرس کالیفرنیا را دادم
تو سفارت تگزاس را نوشتم
امدیم پورتلند 165 دلار را واریز کردم و قسمت چنچ ادرس ادرس خودمون را نوشتم
هیچ مشکلی پیش نمیاد

RE: حمایت از کسانی که کسی را در آمریکا ندارند - mehran_ha - 2013-06-15

سلام
من و همسرم و یک فرزندم کسی را در آمریکا نداریم زبان هم خوب بلد نیستیم
هنوز جایی را برای زندگی دقیقا انتخاب نکردیم
بهترین شهر برای ما جایی هست که کار باشه البته رشته من مهندسی صنایع با 10 سال سابقه
اگر در مورد انتخاب شهر - گرفتن تخصص مورد نیاز مثل مدارک فنی و حرفه ای برای پیدا کردن کار بهتر و خلاصه هر آنچه که شما فکر میکنید که الان لازم بدونم و تا زمان مهاجرت به آمریکا جزو برنامه قرار بدیم
قبلا از محبت شما تشکر میکنم

RE: حمایت از کسانی که کسی را در آمریکا ندارند - Ehsan1358 - 2013-06-16

سلام
دوستان من دارم بزودی (هفته آینده) به مصاحبه می روم.
1- آدرسی برای ارایه در فرم ها به عنوان آدرس پستی در آمریکا (هیوستون) ندارم هرچه پیغام خصوصی گذاشته ام هیچ کس جواب نداده است آدرس یه هتل رو برای زندگی می خواهم بدهم ولی آدرس پستی ندارم
برای همه آرزوی موفقیت و سلامتی در هر جای جهان در کنار خانواده را دارم .

RE: حمایت از کسانی که کسی را در آمریکا ندارند - ferown - 2013-06-17

(2013-06-16 ساعت 17:05)Ehsan1358 نوشته:  سلام
دوستان من دارم بزودی (هفته آینده) به مصاحبه می روم.
1- آدرسی برای ارایه در فرم ها به عنوان آدرس پستی در آمریکا (هیوستون) ندارم هرچه پیغام خصوصی گذاشته ام هیچ کس جواب نداده است آدرس یه هتل رو برای زندگی می خواهم بدهم ولی آدرس پستی ندارم اسپانسرم ندارم با 50 ملیون نامه تمکن.
2- مطابق با مدل کاروتز ( چانه زنی) برای اسکان، محلی را رزرو قطعی نکرده ام.
برای همه آرزوی موفقیت و سلامتی در هر جای جهان در کنار خانواده و انتظار دعا و آرزوی موفقیت از دوستان را دارم .
با درود
من در دالاس هستم و اگر آدرسم فعلا كارت رو راه مياندازه و مهم نيست كه حتما در هيوستون باشه، بگو برات بفرستم. عجب تحصيلات مرتبط با نياز در هيوستونى دارى دوست عزيز. قول ميدم بهت كه سال دوم اينجا و سال سوم ايران خونه توپ خريدى. هميشه كامياب باشى.

RE: حمایت از کسانی که کسی را در آمریکا ندارند - ferown - 2013-06-17

(2013-06-15 ساعت 11:05)mehran_ha نوشته:  سلام
بهترین شهر برای ما جایی هست که کار باشه البته رشته من مهندسی صنایع با 10 سال سابقه
اگر در مورد انتخاب شهر - گرفتن تخصص مورد نیاز مثل مدارک فنی و حرفه ای برای پیدا کردن کار بهتر و خلاصه هر آنچه که شما فکر میکنید که الان لازم بدونم و تا زمان مهاجرت به آمریکا جزو برنامه قرار بدیم
با درود
با توجه به اينكه مهندسى صنايع هنوز يكى از نيازهاى اينجاست، ولى چون زبان خوبى ندارين و رقابت در كاريابى در رشته صنايع به دليل انتقال صنايع به خارج از امريكا زياد شده، شانس خيلى كمى براى كار مرتبط دارى، متاسفم كه اينو من بهت ميگم. درامد مهندس صنايع با عمران و مكانيك برابرى ميكنه ولى هم الان كار كم شده و هم پارتى بازيه براى گرفتن نيرو. باز با اينحال اگر زبانت رو تقويت كنى، شانس هم باهات باشه، پشتكار هم داشته باشى، ميتونى كار مرتبط پيدا كنى.
بهترين شهر جاييه كه هزينه زندگى كمى داشته باشى. كسى رو اونجا داشته باشى. من دالاس رو خوب ميدونم. شهر بزرگ در ايالت ارزون. خودم هم دالاسم. چند وقت پيش هم ديدم كه صنايع زيادى دارن برميگردن تگزاس. سايتهاى جستجوى كاريابى رو يك سر بزن و ببين در چند تا شهر مورد نظرت كدوم كار بيشترى برات داره. از قديم شمال امريكا صنعتى تر بوده تا جنوبش. ولى كلا الان به فكر هزينه ها باش. كاليفرنيا بهشته ولى بدون درامد خوب جهنمه. براى دوره هايى كه ميگى بايد با متخصص اين رشته حرف بزنى كه من نيستم. اما هر دوره ايى بخواى در ايران بگذرونى، بازم بايد اينجا يا بگذرونى يا امتحانش رو بدى كه دوباره كاريه. مثلا برق كشى يا لوله كشى با متدهاى ايران سازگار ميست. پس همينجا دوره برو و امتحان بده.
لطفا سايت رو كامل بخون و به خدا اينقدر كمك ميكنه كه از سئوال كردن هم بهتره. واسه يك سؤال دهها جواب و تجربه هست.
بعضي شهرها هم واسه خودشون مبحث جدا دارن، مثل دالاس يا لس انجلس يا هيوستون.
پيروز باشى. بدرود

RE: ﻛﻤﻚ ﺟﻬﺖ اﺳﻜﺎﻥ و ﺷﺮﻭﻉ اﻭﻟﻴﻪ ﺩﺭ اﻣﺮﻳﻜﺎ - ferown - 2013-07-03

خيلى كار بزرگيه چون انگار هيچكسى رو تو شماليترين قسمت غربى دالاس هيچوقت نداشتيم و اطلاعات و تجربه ايى نخونده بودم از كسى.
حالا اينكه خودت چرا اونجايى و تا الان كجا بودى بماند!
تك و تنها بايد خدمات بدى. اينجا تو دالاس كه بعضيها ديگه بريدن بنده هاى خدا. خداييش هم كار سختيه از زندگيت و استراحتت و خانوادت بزنى و شايد جواب خوبى هم در آينده نگيرى.
دوتا دانشگاه اونجا هستش كه تا اونجا كه من ميدونم بخصوص خانمهاى زيادى اونجا درس ميخونن.
حالا كه شروع كردى، يكخورده اطلاعات هم از اونجا و امكانات و تفريح و كار هم بگو.
موفق باشى و كارى از من برميومد بگو.

RE: حمایت از کسانی که کسی را در آمریکا ندارند - ferown - 2013-07-09

(2013-07-08 ساعت 18:06)mino2013 نوشته:  دوستانی آمریکا هستید یه سوال داشتم ممنون میشم جواب بدید
من از هواپیمایی قطر میخوام بیلیط رزرو کنم که ارزون تر هست اما اول به دوحه میره بعد به شیکاگو و از اونجا به سانفرانسیسکو.و یه پرواز دیگه هم هست که مستقیم به سانفرانسیسکو میره اما 1/5 میلیون تومتن گرانتر است.حالا موندم کدوم رو انتخاب کنم؟

و ما اواخر سپتامبر در آمریکا خواهیم بود.سانفرانسیسکو.مشکل جای برای زندگی داریم اگر راهنمایی کنید ممنون خواهیم شد
با درود
خيلى خيلى بهتره كه در اولين ورود با آمريكا به شهرى باشه كه مقصدتون هست.
تقريبا لازمه.
اين سوال رو در يك مبحثى كه بازديد كننده بيشترى هست بپرس و درضمن مطمئنم كه بارها قبلا اين سؤال رو ديدم و ميشه با خوندن سايت پيداشون كرد.

RE: حمایت از کسانی که کسی را در آمریکا ندارند - سمانه777 - 2013-07-09

دوستان ما کمتر از 20 روز دیگه به هیوستون تگزاس وارد میشیم اونجا و درست بگم در کل امریکا اشنایی نداریم برای ورود نمیدونیم چیکار کنیم استودیو بگیریم یا هتل اما میترسیم گرین کارتمون نیاد به اون ادرس ها از کسانی که هیوستون هستن ممنون میشم یه کمکی به ما بکنن من و همسرم خیلی نگران ادرسی که باید بدیم هستیم

RE: حمایت از کسانی که کسی را در آمریکا ندارند - montazer59 - 2013-07-09

سلام
دوستان کسی میدونه ایمیگرنجل در پورتلند هم میتونه کمک بکنه یا نه؟ من که هر چی ایمیل میزنم جوابی نمیدن. ما هم ایشالا مقصدمون پورتلنده و برای اجاره خونه و آمدن از فرودگاه با 2تا بچه و .... نیاز به کمکشون داریم.

RE: حمایت از کسانی که کسی را در آمریکا ندارند - mehran_ha - 2013-07-17

(2013-06-17 ساعت 11:35)ferown نوشته:  
با درود
با توجه به اينكه مهندسى صنايع هنوز يكى از نيازهاى اينجاست، ولى چون زبان خوبى ندارين و رقابت در كاريابى در رشته صنايع به دليل انتقال صنايع به خارج از امريكا زياد شده، شانس خيلى كمى براى كار مرتبط دارى، متاسفم كه اينو من بهت ميگم. درامد مهندس صنايع با عمران و مكانيك برابرى ميكنه ولى هم الان كار كم شده و هم پارتى بازيه براى گرفتن نيرو. باز با اينحال اگر زبانت رو تقويت كنى، شانس هم باهات باشه، پشتكار هم داشته باشى، ميتونى كار مرتبط پيدا كنى.
بهترين شهر جاييه كه هزينه زندگى كمى داشته باشى. كسى رو اونجا داشته باشى. من دالاس رو خوب ميدونم. شهر بزرگ در ايالت ارزون. خودم هم دالاسم. چند وقت پيش هم ديدم كه صنايع زيادى دارن برميگردن تگزاس. سايتهاى جستجوى كاريابى رو يك سر بزن و ببين در چند تا شهر مورد نظرت كدوم كار بيشترى برات داره. از قديم شمال امريكا صنعتى تر بوده تا جنوبش. ولى كلا الان به فكر هزينه ها باش. كاليفرنيا بهشته ولى بدون درامد خوب جهنمه. براى دوره هايى كه ميگى بايد با متخصص اين رشته حرف بزنى كه من نيستم. اما هر دوره ايى بخواى در ايران بگذرونى، بازم بايد اينجا يا بگذرونى يا امتحانش رو بدى كه دوباره كاريه. مثلا برق كشى يا لوله كشى با متدهاى ايران سازگار ميست. پس همينجا دوره برو و امتحان بده.
لطفا سايت رو كامل بخون و به خدا اينقدر كمك ميكنه كه از سئوال كردن هم بهتره. واسه يك سؤال دهها جواب و تجربه هست.
پيروز باشى. بدرود

با تشکر فراوان از دوست گرامی-خیلی خیلی سپاس گذارم
من اگر کارم جور شه حتما میام امریکا برام هم فرقی نمی کند چه کاری مرتبط و غیر مرتبط -کار با کلاس و یا بی کلاس
اگر کسی آشنایی داره که منو کمک کنه ممنون می شم من مشکل پول برای آمدن و هزینه کردن تا یک سال را ندارم.ولی اگر کسی باشد که بخواهد یک هموطن را استخدام کند.بازم می گم هر کار مشروعی بنده در خدمتم و ممنون و سپاسگذارم .
با تشکر از جنابعالی و دوستان گرامی

RE: حمایت از کسانی که کسی را در آمریکا ندارند - honey62 - 2013-08-10

سلام دوستان، ما ویرجینیا هستیم، فعلا یه 7 ماهی میشه اومدیم، هر کمکی از دستمون بربیاد برای دوستای خوبمون توی مهاجرسرا انجام میدیم، بیشتر از این حرفا به این سایت مدیون هستیم. خلاصه هر امری بود پیام خصوصی بدید.
هانی

RE: حمایت از کسانی که کسی را در آمریکا ندارند - patezian - 2013-08-17

سلام به همه دوستان
من دارم هفته اول سپتامبر میام شیکاگو. کسی هست که من رو راهنمایی کنه؟ من هیچ کس رو اونجا نمیشناسم و واسه پیدا کردن خونه یکم نگرانم.
در ضمن آدرسی که به سفارت دادم, الان باید عوض کنم, چون دوستم تاریخی که من میام نیست. چیکار کنم؟
ممنون میشم زودتر راهنمایم کنین

RE: حمایت از کسانی که کسی را در آمریکا ندارند - Ali Sepehr - 2013-08-19

(2013-08-17 ساعت 14:46)sahels70 نوشته:  سلام
خوبین شما
دوست گرامی و مهربون

من هم می خوام برم لس آنجلس و تنها هستم کسی رو هم نمی شناسم نمی دون وقتی اومدم کجا برم و چیکار کنم لطفا کمکم کن مرسی

با ایمیگرنجل تماس بگیرید.

RE: حمایت از کسانی که کسی را در آمریکا ندارند - elima1980 - 2013-08-20

(2013-08-17 ساعت 14:16)patezian نوشته:  سلام به همه دوستان
من دارم هفته اول سپتامبر میام شیکاگو. کسی هست که من رو راهنمایی کنه؟ من هیچ کس رو اونجا نمیشناسم و واسه پیدا کردن خونه یکم نگرانم.
در ضمن آدرسی که به سفارت دادم, الان باید عوض کنم, چون دوستم تاریخی که من میام نیست. چیکار کنم؟
ممنون میشم زودتر راهنمایم کنین

من لاس وگاس زندگی میکنم اگه آدرس من به کارتون میاد بهتون بدم.

RE: حمایت از کسانی که کسی را در آمریکا ندارند - شهلا 1346 - 2013-08-21

(2013-07-17 ساعت 07:34)mehran_ha نوشته:  
(2013-06-17 ساعت 11:35)ferown نوشته:  
با درود
پيروز باشى. بدرود

با تشکر فراوان از دوست گرامی-خیلی خیلی سپاس گذارم
من اگر کارم جور شه حتما میام آمریکا برام هم فرقی نمی کند چه کاری مرتبط و غیر مرتبط -کار با کلاس و یا بی کلاس
اگر کسی آشنایی داره که منو کمک کنه ممنون می شم من مشکل پول برای آمدن و هزینه کردن تا یک سال را ندارم.ولی اگر کسی باشد که بخواهد یک هموطن را استخدام کند.بازم می گم هر کار مشروعی بنده در خدمتم و ممنون و سپاسگذارم .
با تشکر از جنابعالی و دوستان گرامی

سلام
من هم با این نظر موافقم هر جا کار باشه بهشته و اگر تو بهترین شهر امریکا باشین و کار نباشه جهنم و جابجایی زمانی که پول کمی دارید هزینه بر هست
پس درست تصمیم بگیرید شاید چند سال دیگه که زبانتون خوب و شد و تخصصی از امریکا گرفتید راحت بتونید شهر مورد نظرتون را انتخاب کنید و برید ولی الان با احتیاط جلو برید
تا بحال چند تایی را که من دیدیم از لوس انجلس ناراضی بودند
از کالیفرنیا بخاطر گرانی
دنبال کار کشتن هم ادمو داغون میکنه هر روز از روز پیش مایوس تر
پس حایی برید که زود کار بگیرید به فکر کار مرتبط با زبان ضعیف به هیچ وجه نباشید
الان بچه ها تو دالاس میریند کارخانه سامسونگ و هنوز هم کارخانه داره توسعه پیدا میکنه حقوق 8 دلار هست رو خرید تکس هست و اپارتمان دو خوابه 700 به بالا و یک خوابه 500 به بالا بچه ها اونجا دور هم هستند و با ماشین هم سر کار میرن .
لاس وگاس هم میکن حقوق از 12 دلار شروع میشه و اپارتمان یک خوابه 500 دلار و کار هم مثل کار تو هتل و رستوران چون شهر توریستی هست اب و هوا مثل طبس
تصمیم با خودتون هست ولی میتونید با بچه ها تو شهرهای مختلف تماس بگیرید بیشتر با قدیمی ها مثل 2011 ها چون اونا که جدید امدن وقت ندارن تو سایت بیاین گرفتار کار پیدا کردن هستند
موفق باشید