مهاجرسرا
هیوستون، ایالت تگزاس - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: هیوستون، ایالت تگزاس (/thread-2333.html)

RE: هوستون تگزاس - mehdiii - 2012-08-16

(2012-08-16 ساعت 07:15)mehdi3261 نوشته:  سلام دوستان
من و خانمم الان حدود 4 ماه هست که اومدیم هیوستون و من بعد از 3 ماه و 3 روز تو یه شرکت کار پیدا کردم کاملا مرتبط با سابقه کارم و کار کاملا مهندسی.
اگر از دوستان کسی مشورتی راجب به پیدا کردن کار نیاز داره ، من با کمال میل در خدمتم . فقط این رو بگم که زبانتون باید عالی باشه چون باید بتونین مصاحبه های 1 تا 3 ساعته رو کنترل کنین ( البته راجب به رشته های مهندسی) .
نکته دیگه هم اینکه من روزی حدودا 7-8 ساعت پای لپ تابم و اینترنت بودم و تو سایتهای کاریابی سرک میکشیدم ....

خلاصه من در خدمت دوستان هستم و از هیچ کمکی دریغ نمیکنم
سلام دوست عزیز
میشه لطفاً بفرمایید رشته تحصیلی و تخصصیتون چی بوذه ؟ از چه سایتی بیشتر استفاده کردید ؟ و اینکه اگر نمونه cv خوبی که ازش استفاده کردید رو هم در اختیار ما قرار بدید یک دنیا ممنون میشم.
من مکانیک خوندم و مدتیه در حال مطالعه تاپیک های هوستون و دالاس هستم.

RE: هوستون تگزاس - fm5206 - 2012-08-16

با سلام
ما نوامبر بلیط گرفتیم 2 نفر با یه پسر 1.5 ساله با قطر ایر 3400000

RE: هوستون تگزاس - gol1 - 2012-08-17

(2012-08-16 ساعت 15:49)fm5206 نوشته:  با سلام
رفت و برگشت؟

RE: هوستون تگزاس - fm5206 - 2012-08-18

(2012-08-17 ساعت 15:56)gol1 نوشته:  
رفت و برگشت؟

فقط رفت

RE: هوستون تگزاس - mehdi3261 - 2012-08-18

(2012-08-16 ساعت 12:11)mehdi.pazoki نوشته:  
(2012-08-16 ساعت 07:15)mehdi3261 نوشته:  سلام دوستان
من و خانمم الان حدود 4 ماه هست که اومدیم هیوستون و من بعد از 3 ماه و 3 روز تو یه شرکت کار پیدا کردم کاملا مرتبط با سابقه کارم و کار کاملا مهندسی.
اگر از دوستان کسی مشورتی راجب به پیدا کردن کار نیاز داره ، من با کمال میل در خدمتم . فقط این رو بگم که زبانتون باید عالی باشه چون باید بتونین مصاحبه های 1 تا 3 ساعته رو کنترل کنین ( البته راجب به رشته های مهندسی) .
نکته دیگه هم اینکه من روزی حدودا 7-8 ساعت پای لپ تابم و اینترنت بودم و تو سایتهای کاریابی سرک میکشیدم ....

خلاصه من در خدمت دوستان هستم و از هیچ کمکی دریغ نمیکنم
سلام دوست عزیز
میشه لطفاً بفرمایید رشته تحصیلی و تخصصیتون چی بوذه ؟ از چه سایتی بیشتر استفاده کردید ؟ و اینکه اگر نمونه cv خوبی که ازش استفاده کردید رو هم در اختیار ما قرار بدید یک دنیا ممنون میشم.
من مکانیک خوندم و مدتیه در حال مطالعه تاپیک های هوستون و دالاس هستم.

من رشته تحصیلیم مهتدسی گاز بود ولی تخصص کاریم مهندسی و طراحی پایپینگ بود.
اینجا به رشته، کاری ندارند و فقط به تخصص کاری و اینکه تجربه چقدر داری و زبان چقدر میدونی مهمه.
من هیج وقت توی سرچ کاریم واسه مهندسی گاز سرچ نکردم و همیشه واسه مهندسی پایپینگ یا طراح پایپینگ سرچ کردم.

این هم چند تا سایت خوب :
monster.com
indeed.com
rigzone.com
ziprecruiter.com
careerbuilder.com
linkedin.com

RE: هوستون تگزاس - hoda2012 - 2012-08-18

(2012-08-18 ساعت 08:42)fm5206 نوشته:  
رفت و برگشت؟

فقط رفت
میشه بگین واسه کجا با این قیمت؟
ما واسه نوامبر ، دالاس ، رفت وبرگشت گرفتیم 3880000
لوفت هانزا
راستی دوست عزیز حتما واسه بچه درخواست Baby basket بدین ، هم خودتون راحت سفر میکنین هم بچه میتونه راحت استراحت کنه ، آخه صندلی ای که مخصوص سبد بچه هست رو جایی انتخاب میکنن که جلو پای آزادی داره

RE: هوستون تگزاس - fm5206 - 2012-08-19

(2012-08-18 ساعت 22:13)hoda2012 نوشته:  
(2012-08-18 ساعت 08:42)fm5206 نوشته:  
رفت و برگشت؟

فقط رفت
میشه بگین واسه کجا با این قیمت؟
ما واسه نوامبر ، دالاس ، رفت وبرگشت گرفتیم 3880000
لوفت هانزا
راستی دوست عزیز حتما واسه بچه درخواست Baby basket بدین ، هم خودتون راحت سفر میکنین هم بچه میتونه راحت استراحت کنه ، آخه صندلی ای که مخصوص سبد بچه هست رو جایی انتخاب میکنن که جلو پای آزادی داره
من واسه هوستون گرفتم
خیلی گرون گرفتم؟؟

RE: هوستون تگزاس - Doroodparsi - 2012-08-20

درود به شما، من از زمان کودکی در بیرون از ایران و در امریکا زندگی میکنم. اگر شما در هستون بسر میبرید و پرسشی دارید به من ایمیل بزنید.

RE: هوستون تگزاس - shkhmo - 2012-08-21

دوستان گل مهاجرسرایی
من و همسرم برای 1 دسامبر بلیط گرفتیم ولی متاسفانه هیچ کس در هیوستون نداریم. کسی هست برای آن زمان هم خانه بخواد؟

RE: هوستون تگزاس - MPU - 2012-08-21

دوستانی که studio 6 بودند. آیا اونجا safe box درون اتاق داره یا نه؟ ضمنا تا زمانی که گرین کارت نیومده باید هر روز از صبح تا غروب در هتل منتظر رسیدن گرین کارت و سوشیال بود یا اگر بیایند و نباشیم یادداشتی چیزی میگذارند تا خودمون بریم تحویل بگیریم؟ممنون

RE: هوستون تگزاس - adambarfi - 2012-08-21

تو اتاق سیف باکس نیست مطمئن بشید گرین کارت و سوشیال رو به آدرس هتل میفرستند؟

RE: هوستون تگزاس - IMMI - 2012-08-22

من تو این تاپیک خوندم هوای اونجا بسیار گرم هست.حتی از دمای 50 درجه گفته بودن. اما تو ویکی پدیا که میخوندم، گفته بود طی 20 سال اخیر گرم ترین دما 43 درجه بوده. حالا واقعا دما به 50 میرسه؟؟چند ماه سال هوای گرم گرم داره؟

بعد دوستانی که سرکار رفتن، میشه توضیح بدن که تاچه حد زبان باید بلد بود؟ من زبانم بد نیست. اما خیلی خوبم نیست. چقدر طول میکشه اونجا راه بیوفتم.
بعد یه کار متوسط گیر بیاریم، میزان دریافتی چقدر میتونه باشه. بعد مالیات رو مثل ایران هرماه کسر میکنن یا خودمون باید جدا پرداخت کنیم؟

RE: هوستون تگزاس - mrr777 - 2012-08-23

از دوستانی که در هیوستن زندگی کرده یا می کنند خواهش می کنم اول اطلاعاتی در مورد محلات خوب این شهر برای زندگی از نظر مدرسه خوب و امنیت و غیره برامون بذارن.

دوم اینکه میزان مالیات بر مسکن رو دیدم که حدود ۰.۳۲ هست آیا این ضریب مالیات سالیانه است یا ماهانه و چطوری محاسبه و چه موقعی باید پرداخت بشه.

سوم اینکه به طور کلی خرید خونه به صرفه هست یا خیر.

ممنون از همکاریتون

RE: هوستون تگزاس - Man - 2012-08-24

(2012-08-22 ساعت 23:49)IMMI نوشته:  من تو این تاپیک خوندم هوای اونجا بسیار گرم هست.حتی از دمای 50 درجه گفته بودن. اما تو ویکی پدیا که میخوندم، گفته بود طی 20 سال اخیر گرم ترین دما 43 درجه بوده. حالا واقعا دما به 50 میرسه؟؟چند ماه سال هوای گرم گرم داره؟

بعد دوستانی که سرکار رفتن، میشه توضیح بدن که تاچه حد زبان باید بلد بود؟ من زبانم بد نیست. اما خیلی خوبم نیست. چقدر طول میکشه اونجا راه بیوفتم.
بعد یه کار متوسط گیر بیاریم، میزان دریافتی چقدر میتونه باشه. بعد مالیات رو مثل ایران هرماه کسر میکنن یا خودمون باید جدا پرداخت کنیم؟

کاملا درسته. دمای هوای هیوستون در گرمترین حالت حدود ۴۰ درجه هست. شما اگه تو همون ویکیپدیا نگاه میکردی می دیدی که روند تغیرات دمای هوا خیلی‌ شبیه به تهران هست. ولی‌ چیزی که آب و هوا رو مشخص میکنه فقط دما نیست.اینجا رطوبت( شرجی) خیلی‌ زیادی داره همین باعث می‌شه که هوا گرمتر به نظر برسه. توی سایت یاهو یا weather.com هم معمولا زیر دما می‌نویسه "feels like " ودمایی که شما احساس میکنید می نویسه . البته من قبل از اینکه بیام بهم گفته بودن که اینجا شبیه اهواز و بندر عباس و دوبی‌ هست. ولی‌ مقایسه آب و هوا هیوستون با اون‌جاها کار خیلی‌ اشتباهیه. اون‌جاها خیلی‌ گرمتره.

اینجا خیلی‌ سرسبز هست و میزان بارندگی خیلی‌ زیاده. به نظرِ من بهتره اینجارو با شمال ایران مقایسه کنیم ولی‌ با دمای هوا حدود 6-7 درجه گرمتر. البته من فقط ۴ ماه که اینجا هستم و تجربه زیادی ندارم. ولی حرقهایی هم که زدم بر اساس تحقیقاتم بود. اگه دوستان عزیز اطلاعات بیشتری دارن حرفهای منو اصلاح یا تکمیل کنن.
آب و هوا اینجا خیلی متغیره و یه مثل هم توی تگزاس هست که میگه:
if you don't like the weather in texas wait a minute..... it'll change

یه مطلب دیگه اینکه اکثر ماها ( از جمله خود من) معمولا سرما رو به گرما ترجیح میدیم. درحالی که تو یه مقاله می‌خوندم که بدن ما با گرما بیشتر از سرما سازگار هست. سرما عوارض خیلی‌ زیادی داره. که رایج‌ترینِ اون افسردگی هست.

زبان هم بستگی به نوع کار داره. ولی‌ کلا اینجا زبان خیلی‌ مهم هست. تا میتونید روی زبانتون کار کنید. البته من هم زبانم خیلی‌ خوب نبود. ولی‌ اینجا خیلی‌ بهتر شد. من بعد از حدود ۲.۵ ماه کار پیدا کردم. اگه زبانتون متوسط به بالا هست فکر نمیکنم مشکلی داشته باشید. فقط ممکنه یه کم زمان ببره. من 1 ماه اول بخاطر زبانم اصلا دنبال کار نبودم. یادمه اولین recruiter که زنگ زد نه فهمبدن اون چی گفت نه فهمیدم خودم جی گفتمBig Grin. ولی بعد کم کم 4-5 مصاحبه رفتم و مشکلی هم نداشتم. کلاس زبان Literacy Advance هم میرفتم که خوب بود.

RE: هوستون تگزاس - MPU - 2012-08-26

از دوستان آیا کسی هست که در فرودگاه آدرس هتل رو برای ارسال گرین کارت و سوشیال داده باشه؟