مهاجرسرا
انجمن مهندسین کامپیوتر - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+---- انجمن: اشتغال و کار در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-70.html)
+---- موضوع: انجمن مهندسین کامپیوتر (/thread-3371.html)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25

RE: انجمن مهندسین کامپیوتر - abas_kashan - 2016-03-31

Ccna & mcsa شما میخونی هیچ دردی نمی خوره به چند دلیل
فارسی آموزش میبینی
سرفصل ها کامل تدریس نمیشه
میکروتیک ارزون تره
شبکه به تازه کار کار نمیدن چون قطعی یه ضرر و میلیونی
امتحانات بشدت با اموزش فرق می کنه تجربه دارم و بیشتر روی کتاب مانور بدین
و بعد بحث کار

ما بدلیل نداشتن زبان خوب نباید دور کارهای این مدلی بریم چون یا پشتیبان میشیم و یا مشکل شبکه که هر دو نیاز به ارتباط با مردم و کارمندان

بیشتر باید روی برنامه نویسی مانور بدین به چند دلیل
در مینیمم علم امکان بهره گیری از سورس کد هست
تمام انگلیسی ما در جلسات معارفه پروژه و همنشینی با سفارش دهندست اونم تحلیل گر زحمتشو میکشه یو ام ال یا ای ار دی میده ،فکر نکنم انقدر تیم ورک ها کیلویی باشه همه کاره زمان
مدیر پروژه دستوراتاش مکتوبه و توضیحات از قبل با معماری ارایه میشه
کار دستی کوتاه و شما در همه جا کد مینویسی
بهبود خطا امکان پذیره

با اینکه من امیدی به لاتاری ندارم ولی پروژه هایی که مینویسمو دو زبانه کردم تا برای انور نمونه داشته باشم

سی شارپ کار میکنم که میدونم بازم بدرد بخور نیست و انجا زبان هایی مثل جاوا و زیر خاکی مرسومه

اگر دیدید اگهی زده کیو بیسیک تعجب نکنید چون اینا دیر بدیر اپدیت میکند سازمانشونو

یامی امروز شادم کردی پست زدی زنده باشی

RE: انجمن مهندسین کامپیوتر - stealth - 2016-03-31

من درباره توانایی فنی شما نمیتونم نظری بدم اما شما اول از همه تجربه ندارید که برای پیدا کردن کار در اینجا خیلی خیلی مهمه .
سعی کنید تا زمانی که ایران هستین حتی اگر شده بدون پول و به عنوان کار آموز هرچقدر میتونید تجربه جمع کنید.
به نظر من امریکا که اومدید یک هزینه ای کنار بگزذاری برای گذروندن یک دوره در اینجا بخصوص تو کامیونیتی کالج . بودن تو همون کالج به شما کمک میکنه که کار پیدکنید.
برخلاف یامی عزیز من اعتقاد دارم که امکان کار پیدا کردن برای مدیریت شبکه را دارید . اونقدر که دانش فن ارزش داره زبان ارزش نداره .
مطمینا میتونید کار کامپیوتر و شبکه را پیدا کنید ، فقط نیاز دارید پله ها به تدریج طی کنید و اعتماد به نفس داشته باشید.

(2016-03-30 ساعت 12:24)ShohreAmini نوشته:  سلام دوستان مهاجر سرایی
اول از خودم بگم بعدا سوالمو مطرح می کنم. امیدوارم کسی جوابمو بدونه
من 27 سالمه و لیسانس IT دارم. امسال لاتاری برنده شدم و تا شهریور باید برم.
در حال حاضر دارم دوره های MCSA و CCNA رو تون آموزشگاه کهکشان نور تهران میگذرونم. قبلا هم با رشته خودم کار نکردم. و تنها دوره مقدماتی سی شارپ و گذروندم. سطح زبانم هم Intermediate هست. با این اوصاف به نظرتون می تونم تو آمریکا کار پیدا کنم. حالا به عنوان Help Desk یا هر چیز دیگه. و اینکه کدوم شهر رو پیشنهاد میکین. بگم که پشت مالی قوی یی هم ندارم

RE: انجمن مهندسین کامپیوتر - yami - 2016-03-31

با عباس عزیز کاملا موافقم و اگه واقعا کسی در سی و سی پلاس پلاس استاد باشه و یا همینطور جاوا پول خیلی خوبی میتونه در بیاره، حتی در همین وگاس که من هستم شرکتهای قدر قدرتی هستن که بازیهای دستگاههای کازینو ها رو طراحی میکنن و همیشه در به در دنبال برنامه نویس حرفه ای هستند. اما همه میدونن که برنامه نویس خبره شدن سالهای زمان میبره.

همانطور که استیلث عزیز هم تاکید کردن، و من هم در پست قبل گفتم تا جایی که میتونید برید کارآموزی کنید به هر قیمتی. ارائه سرتیفیکیت صرفا در حد گرفتن وقت مصاحبه ارزش داره. اگه نباشه وقت مصاحبه ممکنه نگیرید اما بودنش هم صرفا پاتونو به اتاق مصاحبه باز میکنه و لاغیر. بعدش میخوان ببینن که چند مرده حلاجید. نمیدونم Microsoft System Center ایران تدریس میشه یا نه اما اینجا خیلی کاربرد داره در بیزنسهای متوسط و بزرگ و خیلی بزرگ و اگه بدونید امتیاز بسیار بالایی هست برای مشاغل ورودی سیس ادمین در شرکتها.

پانوشت:
میکروتیک متاسفانه در آمریکا زیاد کاربرد نداره مگر احتمالا در شرکتهای خیلی کوچک. اینگونه شرکتها معمولا مدیر شبکه مقیم ندارند و از خدمات شرکتهای آی تی جداگانه استفاده میکنند.
میدونم که الان ممکنه نه وقت و نه امکانش رو داشته باشید اما اگه با Juniper آشنا باشید بازارش نسبت به بازار خیلی رقابتی تر سیسکو مشاغل بیشتری در حال حاضر داره. یعنی به نسبت تجهیزات جونیپر موجود در شرکتها و بازار، مشاغل بیشتری براش هست تا نسبت به سیسکو و تجهیزات موجودش در بازار. علتش اینه که کمتر کسی سراغش رفته. وقتی هم کسی رو لازم دارند و فرد مناسبش نیست، اگه پیدا کنن، عملا قدرت چانه زنی دست پرسنل هست نه صاحب کار.

RE: انجمن مهندسین کامپیوتر - copol - 2016-04-01

(2016-03-31 ساعت 10:42)yami نوشته:  با عباس عزیز کاملا موافقم و اگه واقعا کسی در سی و سی پلاس پلاس استاد باشه و یا همینطور جاوا پول خیلی خوبی میتونه در بیاره، حتی در همین وگاس که من هستم شرکتهای قدر قدرتی هستن که بازیهای دستگاههای کازینو ها رو طراحی میکنن و همیشه در به در دنبال برنامه نویس حرفه ای هستند. اما همه میدونن که برنامه نویس خبره شدن سالهای زمان میبره.

همانطور که استیلث عزیز هم تاکید کردن، و من هم در پست قبل گفتم تا جایی که میتونید برید کارآموزی کنید به هر قیمتی. ارائه سرتیفیکیت صرفا در حد گرفتن وقت مصاحبه ارزش داره. اگه نباشه وقت مصاحبه ممکنه نگیرید اما بودنش هم صرفا پاتونو به اتاق مصاحبه باز میکنه و لاغیر. بعدش میخوان ببینن که چند مرده حلاجید. نمیدونم Microsoft System Center ایران تدریس میشه یا نه اما اینجا خیلی کاربرد داره در بیزنسهای متوسط و بزرگ و خیلی بزرگ و اگه بدونید امتیاز بسیار بالایی هست برای مشاغل ورودی سیس ادمین در شرکتها.

پانوشت:
میکروتیک متاسفانه در آمریکا زیاد کاربرد نداره مگر احتمالا در شرکتهای خیلی کوچک. اینگونه شرکتها معمولا مدیر شبکه مقیم ندارند و از خدمات شرکتهای آی تی جداگانه استفاده میکنند.
میدونم که الان ممکنه نه وقت و نه امکانش رو داشته باشید اما اگه با Juniper آشنا باشید بازارش نسبت به بازار خیلی رقابتی تر سیسکو مشاغل بیشتری در حال حاضر داره. یعنی به نسبت تجهیزات جونیپر موجود در شرکتها و بازار، مشاغل بیشتری براش هست تا نسبت به سیسکو و تجهیزات موجودش در بازار. علتش اینه که کمتر کسی سراغش رفته. وقتی هم کسی رو لازم دارند و فرد مناسبش نیست، اگه پیدا کنن، عملا قدرت چانه زنی دست پرسنل هست نه صاحب کار.

سلام.ممنون ازتوضیحات شما.بنظرشما وباتوجه به توضیحاتتون کارسطح متوسط (ازنظردرآمدی درایالات متحده امریکا)مرتبط به شبکه,مثلا درزمینه سیسکو(ccna r&s&voiceوccnp r&s)بهتروبیشترپیدا میشه یادرزمینه juniper(مخصوصااین که شماخیلی تاکید کردین توپستتون درمورد juniper)؟

دلیل سوالم اینه که دوره های سیسکو تو ایران فراوان هستن واساتید خوبی تدریس میکنن وسرتیفیکیت رسمی رو میشه همین دوروبر ایران گرفت.ولی juniper رو من خیلی ندیدم آموزشگاه های معتبر ارائه بدهند!البته شاید هم باشه ولی فکرنمیکنم ازنظرکیفی سطح مناسبی داشته باشند.(اگرعزیزان جایی رو میشناسن براjuniper درایران لطفا معرفی کنن).میدونم این سوالات خیلی مطرح شده ولی چون شما ودوستمون stealthدستی برآتش دارین قطعابهترمیتونین راهنمایی کنید.راستی من مدارک ccna,ccnp  r&s رو دارم ودوره های سکوریتی هردو مدرکccna,ccnpرو ازآخرفروردین میخوام شروع کنم (البته به ترتیب نه باهم)به امیدخدا.

(چندوقته میخوام پیام خصوصی یا ایمیل بدم به شما ولی تمام راه های ارتباطی روبستید که البته حق مسلم شماست وجداخوشحال شدم دیدم شما ودوستمونstealthتو این تاپیک فعال هستید).سپاس.

RE: انجمن مهندسین کامپیوتر - yami - 2016-04-01

بیس و پایه شبکه همیشه سیسکو هست به نظر من. بعد شما میایید مسائل متفاوت مثلا جونیپر رو یاد میگیرید و تخصصی تر میشید.
حتی اکثر دوره های آموزشی جونیپر اینگونه طراحی شده که شما سواد مقطع مشابه اش در سیسکو را دارید.
بنابرین در تقویت تخصص عملیتون در سیسکو شک نکنید.
حالا بعدا فرصت شد، کمی هم جونیپر میخونید اگه دیدید کار براش بیشتر و بهتر کمتر رقابتیه.
دوره های ویدیویی آموزشی جونیپر که در تورنت هم هست، اکثرا بصورت فست ترک و بر اساس دانش سیسکو شماست.
امیدوارم بزودی سرتیفیکیتها رو بگیرید و حتما موفق خواهید بود.
روتینگ و سکیوریتی واقعا عالین.
ویپ هم بازار خوبی داره چون عملا مخابرات سنتی در دنیا و همچنین مرکز تلفنهای غیر آی پی در شرکتها و سازمانها منسوخ میشه.

پانوشت:
به سایتهای مشاغل آی تی مثل dice.com برید و شرح وظایف و مهارت های مورد نیاز در هر شغلی که انتظار گرفتنشو دارید رو بخونید.
بعد از کلی جمع آوری اطلاعات، جمع بندی کنید و به نتیجه برسید که اکثر کارفرماهای آتی از شما چه انتظار خواهند داشت و به شما چه خواهند داد.

RE: انجمن مهندسین کامپیوتر - stealth - 2016-04-02

سلام
من همیشه به همه دوستان میگم تا وقتی ایران هستن تا جایی که میتونن معلومات و تجربه کسب کنند تو هر فیلدی مهم نیست.
من تو ایران دوره سیسکو دیدم ، دوره جونیپر هم شرکت وارد کننده تجهیزات برامون گذاشت هم دوره فایروال دیدم هم IPS جونیپر چون جایی که کار میکردم کل سکوریتی روی جونیپر بود ، شبکه روی سیسکو . vmware و storage را هم خودم کار کردم.
الان حدود 3.5 ساله امریکا اومدم . سه چهار مدل فایروال مختلف کار کردم ، شبکه hp کار کردم و IPS تا مک آفی هم کار کردم.
بودن جاهایی که تو مصاحبه به من گیر دادن که من فقط و فقط میخوام فلان برند storage را بلد باشی یا فلان مدل مخصوص فایروال که تجربه شخصی من ثابت کرده اینجور مدیر و شرکت به درد کار کردن نمیخوره
اما اگر با آدم با سوادی طرف باشی میفهمه که امکان اینکه تجربه تو همه زمینه ها را داشته باشی برات فراهم نیست و همینکه تو روی یکی تجربه داشته باشی میتونی بقیه را هم یاد بگیری.
اما همونطور که تاکید کردم باید سطح توقعتون برای شروع را پایین ببرید از کارهای ساده شروع کنید و برید به سمت کارهای تخصصی . نباید انتظار داشته باشید که در بدو ورود با مدرک CCNA یا CCNP بهتون sr network eng پیشنهاد بدن.
من خودم زمانی که شروع کردم سه چهارتا رزومه داشتم و تنها با روزمه تکنیسین تونستم کار پیدا کنم. بعد از 6 ماه همونجا شغل مهندسی بهم دادن یک سال و نیم بعد هم شغلمو عوض کردم.
درباره پیام خصوصی ، شخصا اعتقاد دارم هر سوالی تو انجمن پرسیده بشه بهتره بقیه استفاده میتونن بکنن.

(2016-04-01 ساعت 08:44)copol نوشته:  سلام.ممنون ازتوضیحات شما.بنظرشما وباتوجه به توضیحاتتون کارسطح متوسط (ازنظردرآمدی درایالات متحده آمریکا)مرتبط به شبکه,مثلا درزمینه سیسکو(ccna r&s&voiceوccnp r&s)بهتروبیشترپیدا میشه یادرزمینه juniper(مخصوصااین که شماخیلی تاکید کردین توپستتون درمورد juniper)؟دلیل سوالم اینه که دوره های سیسکو تو ایران فراوان هستن واساتید خوبی تدریس میکنن وسرتیفیکیت رسمی رو میشه همین دوروبر ایران گرفت.ولی juniper رو من خیلی ندیدم آموزشگاه های معتبر ارائه بدهند!البته شاید هم باشه ولی فکرنمیکنم ازنظرکیفی سطح مناسبی داشته باشند.(اگرعزیزان جایی رو میشناسن براjuniper درایران لطفا معرفی کنن).میدونم این سوالات خیلی مطرح شده ولی چون شما ودوستمون stealthدستی برآتش دارین قطعابهترمیتونین راهنمایی کنید.راستی من مدارک ccna,ccnp  r&s رو دارم ودوره های سکوریتی هردو مدرکccna,ccnpرو ازآخرفروردین میخوام شروع کنم (البته به ترتیب نه باهم)به امیدخدا.(چندوقته میخوام پیام خصوصی یا ایمیل بدم به شما ولی تمام راه های ارتباطی روبستید که البته حق مسلم شماست وجداخوشحال شدم دیدم شما ودوستمونstealthتو این تاپیک فعال هستید).سپاس.

RE: انجمن مهندسین کامپیوتر - copol - 2016-04-02

(2016-04-02 ساعت 05:09)stealth نوشته:  سلام
من همیشه به همه دوستان میگم تا وقتی ایران هستن تا جایی که میتونن معلومات و تجربه کسب کنند تو هر فیلدی مهم نیست.
من تو ایران دوره سیسکو دیدم ، دوره جونیپر هم شرکت وارد کننده تجهیزات برامون گذاشت هم دوره فایروال دیدم هم IPS جونیپر چون جایی که کار میکردم کل سکوریتی روی جونیپر بود ، شبکه روی سیسکو . vmware و storage را هم خودم کار کردم.
الان حدود 3.5 ساله آمریکا اومدم . سه چهار مدل فایروال مختلف کار کردم ، شبکه hp کار کردم و IPS تا مک آفی هم کار کردم.
بودن جاهایی که تو مصاحبه به من گیر دادن که من فقط و فقط میخوام فلان برند storage را بلد باشی یا فلان مدل مخصوص فایروال که تجربه شخصی من ثابت کرده اینجور مدیر و شرکت به درد کار کردن نمیخوره
اما اگر با آدم با سوادی طرف باشی میفهمه که امکان اینکه تجربه تو همه زمینه ها را داشته باشی برات فراهم نیست و همینکه تو روی یکی تجربه داشته باشی میتونی بقیه را هم یاد بگیری.
اما همونطور که تاکید کردم باید سطح توقعتون برای شروع را پایین ببرید از کارهای ساده شروع کنید و برید به سمت کارهای تخصصی . نباید انتظار داشته باشید که در بدو ورود با مدرک CCNA یا CCNP بهتون sr network eng پیشنهاد بدن.
من خودم زمانی که شروع کردم سه چهارتا رزومه داشتم و تنها با روزمه تکنیسین تونستم کار پیدا کنم. بعد از 6 ماه همونجا شغل مهندسی بهم دادن یک سال و نیم بعد هم شغلمو عوض کردم.
درباره پیام خصوصی ، شخصا اعتقاد دارم هر سوالی تو انجمن پرسیده بشه بهتره بقیه استفاده میتونن بکنن.

(2016-04-01 ساعت 08:44)copol نوشته:  سلام.ممنون ازتوضیحات شما.بنظرشما وباتوجه به توضیحاتتون کارسطح متوسط (ازنظردرآمدی درایالات متحده آمریکا)مرتبط به شبکه,مثلا درزمینه سیسکو(ccna r&s&voiceوccnp r&s)بهتروبیشترپیدا میشه یادرزمینه juniper(مخصوصااین که شماخیلی تاکید کردین توپستتون درمورد juniper)؟دلیل سوالم اینه که دوره های سیسکو تو ایران فراوان هستن واساتید خوبی تدریس میکنن وسرتیفیکیت رسمی رو میشه همین دوروبر ایران گرفت.ولی juniper رو من خیلی ندیدم آموزشگاه های معتبر ارائه بدهند!البته شاید هم باشه ولی فکرنمیکنم ازنظرکیفی سطح مناسبی داشته باشند.(اگرعزیزان جایی رو میشناسن براjuniper درایران لطفا معرفی کنن).میدونم این سوالات خیلی مطرح شده ولی چون شما ودوستمون stealthدستی برآتش دارین قطعابهترمیتونین راهنمایی کنید.راستی من مدارک ccna,ccnp  r&s رو دارم ودوره های سکوریتی هردو مدرکccna,ccnpرو ازآخرفروردین میخوام شروع کنم (البته به ترتیب نه باهم)به امیدخدا.(چندوقته میخوام پیام خصوصی یا ایمیل بدم به شما ولی تمام راه های ارتباطی روبستید که البته حق مسلم شماست وجداخوشحال شدم دیدم شما ودوستمونstealthتو این تاپیک فعال هستید).سپاس.

سلام ممنون ازشما.قطعا صرف مدرک نمیشه توقع سینیوری شبکه رو داشت وسوال بنده هم درجهت کسب راهکار مرتبط به بازار واقعی ایالات متحده بود که شما عزیزان خوشبختانه اونجا هستین ودانسته های واقعی رو منتقل میکنید.درمورد پیام خصوصی هم کاملا بانظرشما موافقم ولی تا قبل ازاون پست بنده این تاپیک رو ندیده بودم.بازهم اگر مطلبی هست دراین زمینه ممنون میشم مثل همین پستتون به ما منتقل کنید ومطالب رو بی پرده برامون تشریح کنید چون به نفع ماست.سپاس

RE: انجمن مهندسین کامپیوتر - yami - 2016-04-02

(2016-04-02 ساعت 05:09)stealth نوشته:  ... تجربه شخصی من ثابت کرده اینجور مدیر و شرکت به درد کار کردن نمیخوره
...

استیلث جان،از دیدن این همه اسم و برند شبکه در رزومه ات کلی کیف کردم!! خوش بحالت Smile میتونم تصور کنم که کلی زحمت کشیدی و عمر و ذهن گذاشتی تا به اینجا رسیدی، کارت درسته.
بیشتر چیزهایی که من نوشتم در مورد کار شبکه نتیجه صحبتهای من با همکارام هست که مهندس شبکه هستن در جایی که کار میکنم، چه سینیور و چه جونیور.
من خودم مهندس شبکه نیستم.

در مورد این قسمت فرمایش شما که نقل قول کردم با شما کاملا موافقم اما اونجور که به نظر میرسه در مورد تجهیزات و تخصصهایی که تکنسین و مهندسش در بازار کمتر هست، کارفرماها اصلا رغبتی به جذب نیروی کاری که قراره سر کار چیز یاد بگیره ندارند و ترجیح میدن که پول بیشتر بدن اما کسی که کار بلد هست بیاد و از روز اول کار رو بگیره دستش.

برای مثال در جایی که من کار میکنم اکثر (نه همه) تجهیزات جونیپر هست و اونجور که شنیدم (خودم شخصا در جریان نبودم) همیشه موقع استخدام دنبال متخصص جونیپر کار بلد میگردند، حالا با هر حقوقی که قابل پرداخت باشه و منطقی باشه. چون در بازار کار کم هست.
اما برای کارهای دیگه میگن میاد یاد میگیره، دیدیم استعداد هم نداره، میذاریمش کنار و یکی دیگه میاریم. بهرحال کارمون لنگ نمیمونه چون طرف نتونست کار رو سوار بشه در اسرع وقت.

ظاهرا با منطق زیاد جور در نمیاد اما آنگونه که همکارام میگن اینجوریه، حداقل در جایی که کار میکنم.

RE: انجمن مهندسین کامپیوتر - copol - 2016-04-02

(2016-04-01 ساعت 22:54)yami نوشته:  بیس و پایه شبکه همیشه سیسکو هست به نظر من. بعد شما میایید مسائل متفاوت مثلا جونیپر رو یاد میگیرید و تخصصی تر میشید.
حتی اکثر دوره های آموزشی جونیپر اینگونه طراحی شده که شما سواد مقطع مشابه اش در سیسکو را دارید.
بنابرین در تقویت تخصص عملیتون در سیسکو شک نکنید.
حالا بعدا فرصت شد، کمی هم جونیپر میخونید اگه دیدید کار براش بیشتر و بهتر کمتر رقابتیه.
دوره های ویدیویی آموزشی جونیپر که در تورنت هم هست، اکثرا بصورت فست ترک و بر اساس دانش سیسکو شماست.
امیدوارم بزودی سرتیفیکیتها رو بگیرید و حتما موفق خواهید بود.
روتینگ و سکیوریتی واقعا عالین.
ویپ هم بازار خوبی داره چون عملا مخابرات سنتی در دنیا و همچنین مرکز تلفنهای غیر آی پی در شرکتها و سازمانها منسوخ میشه.

پانوشت:
به سایتهای مشاغل آی تی مثل dice.com برید و شرح وظایف و مهارت های مورد نیاز در هر شغلی که انتظار گرفتنشو دارید رو بخونید.
بعد از کلی جمع آوری اطلاعات، جمع بندی کنید و به نتیجه برسید که اکثر کارفرماهای آتی از شما چه انتظار خواهند داشت و به شما چه خواهند داد.

سلام.ازشماهم ممنونم.درمورد voipخوشبختانه یکی ازاساتیدخوب ایرانی درآموزشگاه های تهران تدریس میکنن که وجه بین المللی خوبی دارند وکلاسهاشون همیشه برگزار میشه ولی چون تو ایران به اون شکل voip عمومیت نداره وفراگیرنشده(البته برای خیلی ازاداره جات دولتی راه اندازی واستفاده میشه)کشش سمت این فیلد یه مقدارکمتره البته تاجایی که بنده میدونم.شما بازار voipرو چطورمیبینید اونجا؟

یک نکته رو هم باید عرض کنم واون این هست که شاید بنده نتونم بیام ایالات متحده (که انشااله میایم خدمتتون)ولی میخوام توسط شما عزیزان باترند واقعی بازار شبکه آشنابشم ومطمئن هستم این برای آینده کاری بنده وسایردوستان چه درایران وچه درخارج ازکشور مفید میباشد.سپاس

RE: انجمن مهندسین کامپیوتر - stealth - 2016-04-08

اینجا تو شرکتها بزرگ معمولا voip استفاده میشه بخاطر هزینه کمتر کابل کشی نگهداری راحت تر و هزینه تماس هم ارزونتر در میاد.
والله من تو ایران هم زیاد به این سیستم وارد نبودم اینجا هم در حد اضافه کردن یه خط و ... را خودمون انجام میدیم اما برای طراحی و کارهای پیچیده تر یه قرارداد داریم ساعتی 150 میدیم یک نفر از یک شرکت بیرون برامون انجامش میده.
از اون تخصصهاست که باید توش کامل وارد بشی و من متاسفانه زیاد درموردش نمیدونم.

(2016-04-02 ساعت 06:30)copol نوشته:  سلام.ازشماهم ممنونم.درمورد voipخوشبختانه یکی ازاساتیدخوب ایرانی درآموزشگاه های تهران تدریس میکنن که وجه بین المللی خوبی دارند وکلاسهاشون همیشه برگزار میشه ولی چون تو ایران به اون شکل voip عمومیت نداره وفراگیرنشده(البته برای خیلی ازاداره جات دولتی راه اندازی واستفاده میشه)کشش سمت این فیلد یه مقدارکمتره البته تاجایی که بنده میدونم.شما بازار voipرو چطورمیبینید اونجا؟

یک نکته رو هم باید عرض کنم واون این هست که شاید بنده نتونم بیام ایالات متحده (که انشااله میایم خدمتتون)ولی میخوام توسط شما عزیزان باترند واقعی بازار شبکه آشنابشم ومطمئن هستم این برای آینده کاری بنده وسایردوستان چه درایران وچه درخارج ازکشور مفید میباشد.سپاس

RE: انجمن مهندسین کامپیوتر - look98 - 2016-04-08

با سلام  و وقت بخیر
آیا دوستانی هستند که در زمینه سخت افزار کامپیوتر در امریکا شاغل باشن؟ معمولا در کدوم شهر های امریکا شغل های مربوط به سخت افزار نیاز دارن؟
البته  با تحقیقاتی که کردم خیلی ها ایالت کالیفرنیا رو برای سخت افزار معرفی میکنن؟
سوال بعدیم هم این هستش که ایا داشتن مدارک تخصصی  در زمینه تعمیرات کامپیوتر و لپ تاپ و بازیابی اطلاعات کمکی به پیدا کردن شغل داخل زمینه کامیوتر میکنه؟البته مدارک رو ایران گرفتم ولی یک رونوشت به زبان انگلیسی هم داره

RE: انجمن مهندسین کامپیوتر - yami - 2016-04-08

(2016-04-08 ساعت 17:43)look98 نوشته:  با سلام  و وقت بخیر
آیا دوستانی هستند که در زمینه سخت افزار کامپیوتر در آمریکا شاغل باشن؟ معمولا در کدوم شهر های آمریکا شغل های مربوط به سخت افزار نیاز دارن؟
البته  با تحقیقاتی که کردم خیلی ها ایالت کالیفرنیا رو برای سخت افزار معرفی میکنن؟
سوال بعدیم هم این هستش که ایا داشتن مدارک تخصصی  در زمینه تعمیرات کامپیوتر و لپ تاپ و بازیابی اطلاعات کمکی به پیدا کردن شغل داخل زمینه کامیوتر میکنه؟البته مدارک رو ایران گرفتم ولی یک رونوشت به زبان انگلیسی هم داره

اگر منظورتون از سخت افزار همان کار تعمیرات کامپیوتر ایناست، همانطور که قبلا هم اشاره کردم، جزو مشاغل پر طرفدار هست
و واقعا پیدا کردنش سخته، مگر در شرکتهای تعمیرات خصوصی که آنها هم پول نمیدن.
معمولا پورسانتی حقوق میدن و بخش اعظم حقوقتون از فروش زورکی قطعات نرم افزار به مشتری
هنگام ارایه سرویسه. یک جنگ اعصاب و استرس اساسی.
مدرک سخت افزار مرسوم در اینجا +CompTIA A هست ولی مسله اینه که اساسا کاری که دنبال شید کم و متقاضیش زیاده.
بهتره به فکر کسب تخصص خاص مثل سیس ادمین یا شبکه باشید که قدرت رقابتتون بره بالا
وگرنه با همان مدرک که گفتم نهایت کار هلپ دسک پیدا میکنید، تازه اگر زبانتون در حد فوووول باشه چون بکوب روزی هشت ساعت پشت تلفن صحبت خواهید کرد.

RE: انجمن مهندسین کامپیوتر - copol - 2016-04-17

https://learningnetwork.cisco.com/blogs/talking-tech-with-cisco/2016/04/01/show-me-the-money-10-it-fields-heading-nowhere-but-up

RE: انجمن مهندسین کامپیوتر - alinzd - 2016-04-17

دوستان عزیز
توی امریکا
1.معمولا افرادی که ویندوزشون یا نرمافزارهاشون خراب میشه کجا میرن؟یا بخان سیستم ارتقا بدن؟
2.پرینترهای لیزری و نصب اون و شارژ کارتریج یا تعمیرات پرینترشون چطور؟

RE: انجمن مهندسین کامپیوتر - look98 - 2016-04-17

سلام
از دوستانی که در صنعت کامپیوتر و it در امریکا شاغل هستن سوالی داشتم
معمولا مهندس های کامپیوتر و ای تی چقدر حقوق میگیرن؟
کار مرتبط با کامپیوتر از لحاظ سطح اجتماغی در چه جایگاهی هستش؟