مهاجرسرا
سیاتل، ایالت واشنگتن - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: سیاتل، ایالت واشنگتن (/thread-4065.html)

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - امیر مهاجر - 2012-09-09

(2012-09-09 ساعت 18:41)shimoda نوشته:  می خوام بدونم سیاتل واسه دو نفر دیگه جا داره؟
ما هم داریم میاییییییییییییییییییییییییییییییمBig Grin

پس سن خوزه چی شد؟!

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - shimoda - 2012-09-10

(2012-09-09 ساعت 19:59)Sheriff نوشته:  
(2012-09-09 ساعت 18:41)shimoda نوشته:  می خوام بدونم سیاتل واسه دو نفر دیگه جا داره؟
ما هم داریم میاییییییییییییییییییییییییییییییمBig Grin

پس سن خوزه چی شد؟!

اون هم هست اما بالاخره که باید مستقل زندگی کنیم, توی سن حوزه فامیل داریم که لطف می کنه و موقع ورودمون ازمون پذیرایی می کنه اما بعدش چی؟
راستش با این اوضاع ریال داره که با سر سقوط می کنه بعید می دونم بتونیم توی سن حوزه زندگی کنیم....
یعنی می گید جا نیست؟Tongue
یه کم جمع تر بشینید ما هم بیایم دور همی راه کوتاه می شهWink

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - Doroodparsi - 2012-09-10

(2012-08-24 ساعت 13:18)schaghayegh نوشته:  
(2012-08-24 ساعت 13:03)h4di نوشته:  دوستان من واقعا موندم که کدام شهر رو برای رفتن انتخاب کنم. در ایالت تگزاس و دالاس که میگن کار زیاد هست و هزینه ها پایین. کالیفرنیا و سن فرانسیسکو درخشانترین فرصتها برای کارهای مرتبط با گرافیک و رایانه داره اما کار به سختی پیدا میشه. هزینه زندگی هم که بالاست. اما دلم با سیاتل هست. نمیدانم چرا این شهر و این ایالت رو دوست دارم. اما در مورد وضعیت کار و زندگی در این شهر کمترین اطلاعات رو دارم. انگار کسی اینجا رو امتحان نمیکنه!

آره فعلا كسي ساكن اونجا نيست مثل اينكه و يا اگر هم هست فعال نيست! ايشالا سال ديگه اين موقع خيلي ها رفتن سياتل و اين تاپيك پر ميشه از تجربه هاي دوستان در مورد همه چيز... هرچند همين الان هم اطلاعات خوبي وجود داره با وجود اينكه بچه ها مطالب رو از اينترنت و سايت هاي مختلف و يا نقل قول از كساني كه اونجا بودند ، نوشتند. Smile

دوست گرامی‌، من ۱۲ سال در سیاتل زندگی‌ کردم. بسیار زیباست با طبیعتی قشنگ ولی‌ با مشکل میتونید کار پیدا کنید بعنوان یک مهاجر که ممکن هم هست زبان محلی رو هم بلد نباشید. بر خلاف تصور مردم، خیلی‌ ایرانی‌ زیاد داره و من به شما توصیه می‌کنم که از ایرانی‌ جماعت دوری کنید که به جز زرنگ بازی، منفی‌ گرایی، تقلب و کارهای کاذب به شما هیچ کمکی‌ دیگر نمی‌کنن. به هیچ عنوان هم به کالیفرنیا فکر نکنید. ایالت کالیفرنیا سالهاست که ورشکست شده و اصلا جای زندگی‌ نیست، بخصوص باری یک مهاجر تازه وارد. من بیش از شش ساله که در شهر هستن در ایالت تگزاس هستم و خیلی‌ راضی‌. این ایالت یکی از پر قدرترین ایالت هاست و کم‌ترین درصد بی‌کاری رو داره چونکه ۸۰ درصد انرژی کشور از شهر هوستن می‌گذره. خرج زندگی‌ به مراتب از جاهای دیگر کشور پائین تره و بنابراین درصد پیشرفت مردم بخصوص مهاجران بالا تر و راحت تر است. به هر حال پیروز و موفق باشید و به یاد داشته باشید که آمریکا جای پیشرفت هست و هر قدم تازه در زندگی، در آغاز خیلی‌ مشکل می‌تونه باشه.

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - FaFaGoodBoy - 2012-09-19

(2012-07-21 ساعت 04:12)alireza1777 نوشته:  با سلام خدمت دوستان
مطالب دوستان را که می خوندم برام خیلی جالب و آموزنده بود اما همه ما باید به این نکته توجه کنیم که وقتی کسی مهاجرت میکند مقصودش زندگی در کشور جدیدی است یعنی مثل همین ایران که هستیم هرروز سرکار بریم محل سکونت داشته باشیم و تفریح داشته باشیم،
اینکه شما به نقشه آمریکا نگاه میکنی با خودت میگی اه اینجا لس آنجلسه اَ اونجا دالاسه ،واشینگتنو ببین ،نیویورک هم اینجاست که نمیشه جا برای زندگی انتخاب کرد،
در نظر بگیر مثلا همین الان میخوای به ایران مهاجرت کنی با همه اون شناختی که راجع به ایران داری،کدوم شهر میرید؟تهران،اصفهان،مشهد،تبریز کدوم شهر؟
فکر کن رفتی اصفهان،چند روزی هم هتل بودی تا اینکه خونه گرفتی بعدش چکار میکنی؟
به نظر من بهترین تصمیم دنبال کردن راهیه که قبلی ها رفتن البته همه جای دنیا همینه وهمه اینکارو میکنن مثلا چینیها همه به یه شهر میرن،راجع به ایرانی ها هم همینطور بخصوص که ایرانی جماعت به بدنش سختی نمیده و فکرشو بکار میاندازه،ایرانی ها اکثرا رفتن لس انجلس حتما یه خیری توش بوده و الا نمیرفتن،هرچی شهر بزرگتر باشه کار بهتر گیر میاد که از همه مهمتره چونکه شما از ایران که نمیخوای پول ببرید خرج کنید رفتید پول جمع کنید تو ایران باغ و ویلا بخرید،اینکه فلان شهر منظرههای زیبا داره اون یکی بارونهای قشنگی داره دلیل انتخاب نمیشه در ضمن همه جا جرم و جنایت هست همین تهران مگه نیست میتونی بری جای امنش خونه بگیری مگر طرف خودش دنبال شر بگرده
شهری که زیر یک میلیون جمعیت داشته باشه که نمیشه توش کار پیدا کرد مگر اینکه آشنا داشته باشی از قبل برات جور کنه ،من خودم ترجیح میدم برم لس آنجلس ،البته سلیقه است دیگه ،با توجه به توضیحاتی که دادم لس آنجلسو انتخاب کردم البته تا آذر هنوز فرصت دارم ،موفق باشید.
دوست عزیز ممنون میشم کمی بیشتر برامون توضیح بدید چون  فقط از  نقطه نظر شما شاخص جمعیت میتونه ملاک انتخاب باشه...

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - apoornaki - 2012-09-30

من ٤ اكتبر با BMI ميرم سياتل

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - benimclaren - 2012-10-07

با تشکر از همه دوستان عزیزی که اینجا تاپیک رو گرم نگه داشتن بخصوص امیر مهاجر که هنوز به سیاتل نرسیده کلی اطلاعات سیتلی ما رو زیاد کرده چه برسه به اینکه قدم به اون سرزمین بزاره.
خواستم یه نکته رو بگم که شاید شرح بدیهی یات باشه اما واقعیت هست. اینکه بیشتر ما مهاجران (البته من هنوز مهاجر نشدم و امیدوارم با دعای خیر شما این بار دیگه شانس به منم رو کنه) باید پی زندگی سخت در ابتدای مهاجرت رو به خودمون بمالیم. شاید با وجود داشتن توانایی های شغلی خوب، اما به دلیل مسلط نبودن به زبان و البته نداشتن اعتماد به نفس، در همون ابتدا مجبور باشیم با شغل های از دید خودمون پایین (کار کردن در کافه، ظرف شویی و...) زندگی کنیم اما باید دیدمون این باشه که تا ابد تن به این کارا ندیم و به زندگی بهتر هم برسیم.
درباره سیتل من رشته تحصیلی و کارم در ایران مربوط به رسانه هاست اما واقعا نمیدونم تو ستیل تایمز میتونم کاری پیدا کنم یا نه. آیا باید برم به شرق ینگه دنیا؟ (خدا میدونه) سیتل ایرانی های زیادی داره و البته با این که جمعیتش زیر 1میلیون نفر هست اما به نظرم گیرآوردن کار در اونجا زیاد سخت نیست (با توجه به اینکه یکی از دوستان نزدیک به 1سال میشه رفته اونجا این رو میگم) البته اطلاعات دقیقتر رو هم به زودی واستون خواهم نوشت.
ولی به نظر من هم مهمترین موضوع در سراسر این مهاجرت به سوی این سرزمین تازه، پیدا کردن یک کار مناسب هست. آب و هوا هم موضوع مهم دوم هست چون ما با روحیه شرقی و عاطفی که داریم خیلی زود ممکنه افسردگی مهاجرت بگیریم (شاید هم نه) که یکی از عوامل اون بی شک همین آب و هواست. من خیلی اهل طبیعت نیستم اما انصافا تا اینجای تحقیقاتم سیتل زیباترین مکان برای زندگی هست. امیدوارم به زودی اطلاعات مفیدی درباره نحوه پیدا کردن کارهای مختلف (به جز کامپیوتر و کشاورزی که تاحالا صحبت شده) بتونیم به هم ارائه کنیم.
از این که وقتتون رو گرفتم عذرخواهم و به امید روزهای بهتر از قبل برای همتون

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - benimclaren - 2012-10-07

قابل توجه عشاق سیتلی و دوستان عزیز خودم در این خانواده مجازی. امروز یاهو یک مقاله جالب درباره 10 شهر برتر آمریکا (برای زندگی) مطلب جالبی نوشته که تصور می کنم خوندنش خالی ازلطف نباشه (سیتل رنک 2 هست در این رده بندی)
http://finance.yahoo.com/news/america-s-50-best-cities.html

[عکس: 02-Seattle-jpg_190150.jpg]
* *
فهرست 50 شهر خوب واسه زندگی در آمریکا به انتخاب نشریه بلومبرگ که در انتخاب آنها معیارهایی مثل آب و هوا، امنیت، وضعیت شغلی و درصد بیکاری، دانشگاه، تعداد بار و رستوران، موزه و دانشگاه لحاظ شده رو حتما در این لیست ببینید. فکر می کنم ایده جالبی داشته باشه. (لوس آنجلس از آخر، اول هست!)
http://images.businessweek.com/slideshows/2012-09-26/americas-50-best-cities#slide1

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - benimclaren - 2012-10-10

امروز سیتل تایمز گزارش کرده که 3 خونه قدیمی طی یک حادثه دچار حریق شده و سوختند (بیچاره صاحبانش اگه از نوع مهاجر گرین کارتی اول راه بوده باشند!) از قرار معلوم خیلی هم ارزش داشتند
A $3.6 million lakeside home under construction in Seattle's Laurelhurst neighborhood exploded into flames late Monday afternoon.The fire spread to adjacent homes. This view, Tuesday morning, shows the home is a total loss.

http://seattletimes.com/html/photogalleries/localnews2019383378/1.html

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - apoornaki - 2012-10-30

امروز شبكه تلويريوني komo News اعلام كرد كه سياتل دومين شهر تميز از نظر آب و هوا در آم ر ي ك ا شناخته شد.
مثل اينكه جديدا فقط من بايد اين تاپيك سرپا نگه دارم، ١٠ روزه كسي اينجا كامنت نميزاره !!!Smile

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - امیر مهاجر - 2012-10-30

(2012-10-30 ساعت 12:30)apoornaki نوشته:  امروز شبكه تلويريوني komo News اعلام كرد كه سياتل دومين شهر تميز از نظر آب و هوا در آم ر ي ك ا شناخته شد.
مثل اينكه جديدا فقط من بايد اين تاپيك سرپا نگه دارم، ١٠ روزه كسي اينجا كامنت نميزاره !!!Smile

آقا همینم غنیمته. واقعا لطف میکنی اینجا رو سرپا نگه میداری.

من دیگه چیز جدیدی از سیاتل نمیشنوم و تصور میکنم تا اونجا زندگی نکنم هم چیز تاره‌ای برای گفتن نخواهم داشت.

البته توصیه‌ای که لازمه به همه دوستان بکنم اینه که توی سیاتل وقتی توی جنگلها برای پیاده روی یا دوچرخه سواری میرید خیلی مراقب باشید، چون ممکنه با خرس برخورد کنید. البته احتمال برخورد با خرس خیلی خیلی پایینه. اما در هر صورت محل زندگی خرس آمریکایی جنگلهای اون منطقه است و از جاهای دیگه احتمال روبرو شدن با خرس بیشتره.
یادتون باشه که خرس میتونه با سرعت حدود ۵۰ کیلومتر در ساعت بدوه (از یه دونده دو ماراتون سریعتر)
اینا رو نگفتم که بر اساسش تصمیم بگیرید برید سیاتل یا نرید.
فقط برای این گفتم که اگر اونجا زندگی میکنید مراقب این خطر باشید.
این در مورد ونکوور کانادا هم صدق میکنه.

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - ASALI - 2012-10-30

(2012-10-30 ساعت 13:49)امیر مهاجر نوشته:  البته توصیه‌ای که لازمه به همه دوستان بکنم اینه که توی سیاتل وقتی توی جنگلها برای پیاده روی یا دوچرخه سواری میرید خیلی مراقب باشید، چون ممکنه با خرس برخورد کنید. البته احتمال برخورد با خرس خیلی خیلی پایینه. اما در هر صورت محل زندگی خرس آمریکایی جنگلهای اون منطقه است و از جاهای دیگه احتمال روبرو شدن با خرس بیشتره.
یادتون باشه که خرس میتونه با سرعت حدود ۵۰ کیلومتر در ساعت بدوه (از یه دونده دو ماراتون سریعتر)

خب پس ... ما دیگه سیاتل نمیایم ...

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - satin - 2012-10-31

(2012-10-30 ساعت 15:22)ASALI نوشته:  
(2012-10-30 ساعت 13:49)امیر مهاجر نوشته:  البته توصیه‌ای که لازمه به همه دوستان بکنم اینه که توی سیاتل وقتی توی جنگلها برای پیاده روی یا دوچرخه سواری میرید خیلی مراقب باشید، چون ممکنه با خرس برخورد کنید. البته احتمال برخورد با خرس خیلی خیلی پایینه. اما در هر صورت محل زندگی خرس آمریکایی جنگلهای اون منطقه است و از جاهای دیگه احتمال روبرو شدن با خرس بیشتره.

خب پس ... ما دیگه سیاتل نمیایم ...
خرسسسسسسسسسسسسس؟خوب پس این شهرم که حذف شد....بریم سراغ بعدی..Big Grin

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - امیر مهاجر - 2012-10-31

(2012-10-30 ساعت 15:22)ASALI نوشته:  خب پس ... ما دیگه سیاتل نمیایم ...

(2012-10-31 ساعت 00:32)satin نوشته:  خرسسسسسسسسسسسسس؟خوب پس این شهرم که حذف شد....بریم سراغ بعدی..Big Grin

ای بابا! من که نگفتم اونجا تو خیابوناش به جای گربه خرس میپلکه!

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - apoornaki - 2012-10-31

(2012-10-31 ساعت 01:08)امیر مهاجر نوشته:  
(2012-10-30 ساعت 15:22)ASALI نوشته:  خب پس ... ما دیگه سیاتل نمیایم ...

(2012-10-31 ساعت 00:32)satin نوشته:  خرسسسسسسسسسسسسس؟خوب پس این شهرم که حذف شد....بریم سراغ بعدی..Big Grin

ای بابا! من که نگفتم اونجا تو خیابوناش به جای گربه خرس میپلکه!

اينجا خرسها تو جنگلهاي محافظت شده هستند و نميزارند كسي وارد اونجا بشه
تو خيابونها هم گربه ديده نميشه و بجاي گربه ، سنجاب و راكون و آهو ميتونيد ببينيد
اصلا ترس به خودتون راه نديد (-:

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - Seattle2015 - 2012-10-31

سیاتل شهر رویایی من برای زندگی هست که امیدوارم شاید یه روزی بتونم در اون شهر زندگی کنم.Rolleyes

حاضرم هر روز با خرس مسابقه دو بدم!(سرعتش چفدر بود؟Tongue) یا هفته ای دو بار باهاش کشتی کج بگیرم ولی اونجا جایی باشه که زندگی میکنم.

میگم خرسه الان این پست رو بخونه نگران میشه میره بدن سازی!

پیش خودش میگه ببین گیر چه دیوونه هایی افتادیما! سالی یکی دو تا آدم هم نمیخوریم اونوقت اینا معلوم نیست از کجای کره زمین میخوان بیان با ما کل بندازن Big Grin

نکته جدی :تا اونجا که من اطلاعات دارم سیاتل پارکهای طبیعی و پارکهای جنگلی محافظت شده زیادی داره و تو اکثر اونها خطر حمله خرس (بخصوص در شب) وجود داره.البته راهکارهای جلوگیری از این اتفاق رو به صورت بروشور و تابلوهایی به اطلاع میرسونند. پارک جنگلی محافطت شده به این معنی نیست که از ورود افراد به اونجا جلوگیری میکنند. اتفاقا یکی از پانوق های گردشگری و تفریحی اونجا هست.

آقای امیر مهاجر میشه بپرسم تخصص کاری شما چی هست و چه زمانی قدم به ایالت واشنگتن خواهید گذاشت؟ (البته اگر اشکالی نداره جواب بدید)