مهاجرسرا
اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزای گوناگونی (Diversity Visa) (https://www.mohajersara.org/forum/forum-5.html)
+---- انجمن: گرین کارت لاتاری ۲۰۱۲ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-63.html)
+----- انجمن: برندگان گرین کارت لاتاری ۲۰۱۲ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-79.html)
+----- موضوع: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت (/thread-4883.html)

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - javad_2 - 2012-04-05

اتفاقا کار بسیار پر رونقی است این آرایشگری اینجا هم مثل ایران خانمها برا هر کاری یک سر به آرایشگاه میزنن ,حقوق خوبی‌ هم میگیرن ولی‌ چند و چونشو نمیدونم

فنی‌ و حرفه‌ای برا یادگیری خودتون خیلی‌ خوبه که اینجا مسلط کار کنین ولی‌ در اینجا حتما باید برین یک دوره ببینین البته اگه بلد باشین در حد پیشرفته فکر نکنم بیشتر از یک ماه باشه دورش برا تاتو صورت که یک هفته بیشتر نبود دوره پیشرفته که مدرکشم همه جای دنیا معتبره ولی‌ هزینهاش زیاد برا تاتو حدود ۳۰۰۰$ بود با دستگاه ولی‌ آرایشگری رو نمیدونم

در کنارش باید تسلط خوبی‌ به زبان داشته باشین چون کاری که باید با مردم صحبت کنین
هر دوره‌ای که در ایران ببینید خوبه وهزینش پایینه اینجا ممکنه که برا کار بدردتون بخوره 
براتون آرزوی موفقیت دارم

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - n.torabi65 - 2012-04-05

سلام
خسته نباشید
من از برخی دوستانم شنیدم که بهتره تو ایران دورهای تعمیر لپ تاپ و کامپیوتر رو ببینیم
گفتن تو آمریکا در آمد و کار این رشته خیلی بالاست؟نظر شما دوستان چیه؟چه کاری خوبه؟
با کمال تشکر

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - javad_2 - 2012-04-05

سلام

در خصوص تعمیر لب تاپ من یه موضوع رو برات میگم خودت تصمیم بگیر

اینجا حداقل قیمت یک لپ تاپ ۲۵۰ تا ۳۰۰$ هست و این پول اینجا یعنی‌ هیچ معمولا آمریکا یی‌‌ها خیلی‌ لارج زندگی‌ می‌کنم خودت فکر کن که آیا لپ تاپ‌هاشون رو چقدر میدن تعمیر نمی‌خوام نامیدتن کنم ولی‌ شاید دوره بهتر از این بتنی‌ بری که بیشتر اینجا بدردت بخوره

این فقط نظر شخصی‌ من هست در خصوص چندو چونشم تحقیق نکردم ولی‌ از رو وضعیت زندگی اینجا میگم

آمریکا تقریبا ۰.۳% کّل جهان جمعیت داره و بین ۴۰% تا ۴۵% کّل تولیدات جهان را مصرف می‌کنه این یعنی‌ اینجا بریزو بپاش زیاد و بهترین کشور برا تجارت و برای شما که میخوای بیاین اینجا زندگی کنین یعنی‌ کشوری با درامد خوب و زندگی راحت اینجا نگران نباشید راحت میتونید زندگی‌ کنید

موفق باشید

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - n.torabi65 - 2012-04-05

سلام
شما چه دروه رو پیشنهاد میکنید تو ایران ببینم اونجا در آمد و کارش زیاده؟
با تشکر از راهنمایی شما

سلام
من با یکی از دوستان که در آمریکا زندگی میکرد صحبت کردم ایشون میگفتن ممکن کارت در فروشگاه شیفت شب داشته باشه و اصلانم تعطیلی ندارید به غیر از روز کریسمس!بنظر شما شیفت شب کار کردن و تعداد روز کاری در هفته دست خودمونه یا اونا تعیین میکنن؟
با تشکر

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - moraddad - 2012-04-05

سلام به همه دوستان 2012ی.
این تاپیک که بیشتر تبدیل شده به پیدا کردن کار در امریکا تا سفر اول برای فعال سازی.
از دوستانی که میخوان فقط برای فعال سازی گرین کارت برن و برگردن اگه کسی برای اواخر می میخواد بره یه پیام بده تا با هم بریم. من میخوام 26 می یا 2 جون برای حدود 10 روز برم واشینگتن دی سی.

به امید موفقیت همه دوستان

سلام

شاید خیلی‌ از دوستان فکر می‌کنن برا گرفتن گرین کارت باید کار خواستی‌ انجام بدن یا کار خارقالعادی انجام بدن اینو به شمایی میگم که نگران هستین اینجا در فرودگاه فقط اون بسته زرد رو ازتون میگیرن و یک امضا و یا اگه تغییر آدرس داشته باشی‌ باقیش به طور اتوماتیک تو سیستم انجام و کارتتون میاد

برا بلیط من ۳ تا سایت بهتون میدم بلیط چک کنید بعد اگه دوستاتون می‌تونن تو آمریکا براتون با کارت بانک ایشون بخرن که ارزونتر پاتون میفته اگه نه از آژانسهای تو ایران میتونین بپرسین و شماره پرواز رو بدین اونها به تومن ازتون میگیرن و بلیط براتون صادر می‌کنن
www.cheapoair.com
www.cheapair.com
www.kayak.com
ولی‌ چون پول شما تومنه و تبدیل شده به دلار براتون خرجکردنش اینجا خیلی‌ سخته و هزینه‌ها زیاد به نظر میاد ، برای اینکه راحت بشین از این فکر بهتره هرچه زودتر برین سر کار تا به دلار در بیارین و به دلار خرج کنین ، برای همینه که من در این تاپیک روی زبان و کار تاکید می‌کنم و مینویسم که شما حتا نگرنیتنم برا این مورد کمتر بشه و برا خودتون یک فکر نسازید ازش چون اینجا زندگی خیلی‌ ساده است و پیچدگی و استرس زندگی‌ ایران رو نداره

به امید دیدار همهٔ شما

معمولا انتخاب ساعت کار رو اگه به صورت ساعتی‌ باشه در اختیار خودتونه میتونین مشخص کنید که از چه ساعت تا چه ساعت البته از یک هفته قبلش برای هفتهٔ بد برنامه میبندن

آره شیفت شب کار بسیار خوب و زمان خوبیه چون روز میتونی‌ دنبال برنامه‌های خودت باشی‌

معمولا هفته‌های اول برای اینکه به کار عادت کنی ساعت کمی‌ میدان مثل ۲۵ تا ۳۰ ساعت ولی‌ بعدش تا ۶۰ ساعت هم میتونی‌ درخواست کنی‌ و به مراتب درامدتم بالاتر میره و بعد از زمان کوتاه حقوقتم اضافه می‌کنن اینجا برا اضافه کردن حقوق زمان نداره کافیه از کارتون خوششون بید همین براشون کافیه که اضافه کنن

هر کاری که خودت علاقه داری دوره اونو ببین حتما توش موفق میشی‌ در راستی‌ علاقه‌ای که داری برو دوره ببین اون موقعست که موفق میشی‌ , همیشه پول همه‌چیز نیست لذت از کار بهتر از درامد زیادش است اگه درامد خوب دست باشه و شما علاقه به اون کار نداشته باشی‌ زود ازش خسته میشی‌

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - Lucky Luke - 2012-04-06

(2012-04-05 ساعت 05:02)afshin4749 نوشته:  سلام دوستان خوبم ، من الآن یکماه هستش که اومدم آمریکا ، ولی هنوز از گرین کارتم خبری نیست !!! نه تغییر آدرس داشتم و نه چیز دیگه . همینطور که برای پیگیری این موضوع وب گردی میکردم ، توی سایت سیتیزن شیب آمریکا دیدم که نوشته برای دریافت گرین کارت باید فرم I-485 رو پر کنید . با توجه به اینکه همچین چیزی من قبلاً در مهاجرسرا نخونده بودم و جاهای دیگه هم ندیده بودم و همچنین خونده بودم که وقتی میرسید آمریکا حدوداً سه هفته بعد گرین کارت به دستتون میرسه !! حالا باید چیکار کنم ؟ چطوری اقدام کنم ؟ خواهش میکنم دوستانی که در این زمینه اطلاعاتی دارند و یا در آمریکا با این مشکل مواجه بودن به من کمک کنن . ممنونم و منتظر جواب مناسب و درست شما - موفق باشید .
سلام دوستان،

سال نو همه مبارک باشه، آقا افشين ورودتون رو تبریک میگم، من هم ۹ مارچ اومدم نيویورک. بعد از ۵ روز SSN من اومد و امروز عصری Notice letter هم اومد، ولی هنوز خبری از کارت سبز نیست.

دوستان عزيز مهاجرسرايی،من چند روز دیگه برمیگردم ايران، کمی نگرانم که چی میشه!!! به نظر شما دوستان اگه من بدون کارت سبز برگردم مشکلی پیش میاد برای ورود مجددم به آمريکا؟
منتظر راهنمائی هاتون هستم.

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - Lucky Luke - 2012-04-06

(2012-03-30 ساعت 00:05)roghiyeh نوشته:  
(2012-03-29 ساعت 22:16)maxsupermax نوشته:  
(2012-03-29 ساعت 21:34)roghiyeh نوشته:  
(2012-03-29 ساعت 09:25)ARazmi نوشته:  سلام
تو پاسپورت من و در صفحه کنار ویزا، بعد از ورود به آمریکا تو فرودگاه یه مهر زدند و روش تاریخ یکسال بعد از ورود به آمریکا رو (25March 2013).
افسر به ما گفت که اگر خواستید زودتر از این تاریخ از آمریکا خارج بشید به ما اطلاع بدید.
من بعد از سفر طولانی انقدر خسته بودم که اون موقع اصلا" به تاریخ توجه نکردم! میخواستم ببینم تو پاسپورت کسی این تاریخ زده شده؟ آیا قانون جدیدی امسال اومده؟ آیا کسی از دوستان 2012 از آمریکا خارج شده؟
ممنون
کسی جواب رو نمیدونه؟؟!!؟؟

سلام .... نمی دونم چه جوابی قطعی بدم چون از متن چاپی ویزای 2012 ایها با خبر نیستم ولی بر مبنای ویزای خودم عرض می کنم ...
تو متن چاپ شده در ویزا من زیر عکس درج شده که " این ویزا پس از ورود و مهر تاریخ واحد هوملند سکیوریتی به مدت یکسال حکم گرین کارت ( I-155) را دارد"
{ البته ترجمه به مفهوم کردم نه به کلمات } Big Grin
شاید در 2012 ها بجای آن جمله مهر تاریخ را به مدت یکسال به جلو کشیدند.
البته شما می توانید برای آگاهی بخشی بیشتر به سایرین هم قطار خود با حفظ اطلاعات شخصی خود(حذف نام و نشان و زمان ویزا و شماره های مندرج) اسکن ویزای خود را -تصویر اصلاح شده اسکن ویزا - آپلود کنید.

موفق باشیدSmile
Max Supermax

در ویزاهای ما هم همین رو نوشته.البته I-551 نوشته.
بحث اینجاست که گفتن اگر خواستید زودتر از یکسال خارج بشید به ما اطلاع بدین.یعنی چی خوب؟برای چی باید خبر بدیم؟مگه موقع خروج کنترل نمیشه؟

سلام دوستان،
در پاسپورت من فقط مهر ورود به آمريکا با همان تاريخ ورودم خورده يعنی سال 2012 و در زير ويزا همان جمله " که تا يک سال اجازه ورود موقت دارد " ولی نکته اينه که تاريخ انقضای ويزا 6 ماه است!!! من که کمی قاطی کردم. کمک کنين لطفاً.

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - n.torabi65 - 2012-04-06

سلام
مرسی از راهنمایی تون ببخشید شیفت شب کاری هم دست خودمونه یا اجباری؟مثلا ممکنه هفته ای یکبار به الجبار شیفت شب داشته باشه؟
موفق باشید

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - future - 2012-04-06

سلام دوستان
من یک سوال داشتم.
اگر خانمی که ویزای مهاجرتی دریافت کرده موقع ورودش به آمریکا باردار باشه از ورودش جلوگیری که نمی کنند یعنی ورودش به آمریکا برای اولین بار با ویزای لاتاری که مشکلی نداره؟
منطقا که نباید مشکلی باشه لطفا برای اطمینان راهنماییم کنید.

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - sezar - 2012-04-06

(2012-04-06 ساعت 10:33)future نوشته:  سلام دوستان
من یک سوال داشتم.
اگر خانمی که ویزای مهاجرتی دریافت کرده موقع ورودش به آمریکا باردار باشه از ورودش جلوگیری که نمی کنند یعنی ورودش به آمریکا برای اولین بار با ویزای لاتاری که مشکلی نداره؟
خیر جلوگیری نمیکنند اصلا کاری با این چیزها ندارن

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - zohreh36 - 2012-04-06

دوستان ایا کسی با ویزای اقامتی جدیدا ارز مسافری گرفته یانه ؟ چه اونهاییکه برای بار اول تشریف میبرند ویا اونهاییکه برای بار دوم .لطفا اطلاع رسانی کنید چون شنیدم از دو روز پیش مجددا قطع شده . ممنون

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - SH1A2R3 - 2012-04-06

(2012-04-06 ساعت 10:33)future نوشته:  سلام دوستان
من یک سوال داشتم.
اگه مدارکی دال بر اینکه زیر 28 هفته باشی ارائه بدی میتونی مجوز پرواز بگیری.