مهاجرسرا
لاس وگاس، ایالت نوادا - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: لاس وگاس، ایالت نوادا (/thread-5196.html)

RE: زندگی در لاس وگاس - elima1980 - 2014-01-26

مرسی به این سلیقه واطلاعاتی که نوشتی من مطمن هستم که هرکس این اطلاعات دقیق عمل کنه به راحتی میتونه اینجا برای تحصیل اقدام کنه .دراین مورد قسمتش من توضیح میدم.(اگر اقای بالا 26 سال هستین و در ایران خدمت سربازی رفتید یه فرمی رو برای خدمات سربازی باید پرکنید)
این فرم اسمش هست selective service خودکالج این فرم دراختیارآقایان میذاره .این فرم برای همه افراد باید تکمیل بشه به اضافه اینکه باید فتوکپی ویزاومهرورودبه آمریکا ضمیمه این نامه کنید وبه آدرسی که درانتها این فرم وجودداره ارسال وپس ازیک هفته یک نامه برای شما پست میشه که اون باید به کالج تحویل بدید.بهتراینه که یک فتوکپی ازاین نامه تهیه کنید وتحویل بدید واصل اون نگه داریدچون ممکنه درجایی دیگه این نامه روازشما بخوان کاری که کالج برای من انجام داد واصل نامه رو به من برگرداند

RE: زندگی در لاس وگاس - مرآت74 - 2014-01-26

(2014-01-25 ساعت 21:14)سمانه777 نوشته:  امروز میخوام متنی بزارم در رابطه با کالج و دانشگاه
قوانین هر ایالتی در زمینه رفتن به کالج و استفاده از خدمات اونجا متفاوت است . کالج و کلا دانشگاه لاس وگاس باید بگم از بهترین های آمریکاست حالا چرا چون به خاطر هزینه پایین و گرفتن وام تونسته دانشجویانی که واقعا علاقه به درس خوندن دارن و همچنین از سطح هوشی بالایی هستن رو جمع کنن و اگر یه سرچ کوچولو بزنید ریت دانشگاه unlv ریت بدی در میان دانشگاهای آمریکا نیست . چند وقت پیش از یه استاد ایرانی که در دانشگاه unlv تدریس میکنه شنیدم که 100 ها ایرانی در این دانشگاه مشغول تحصیل هستن .
برای تحصیل در لاس وگاس شما احتیاج ندارید تا یکسال صبر کنید و رزیدنت بشید و وام بگیرید . خوشبختانه شما با توجه به زمان ثبت نام ها میتونید بیاید و ثبت و نام کنید و درخواست وام کنی بدون اینکه حتی یه قرون از جیب مبارک برای کلاس ها و حتی کتابتون بپردازید
من اینجا تصمیم گرفتم که از کالج شروع کنم و سطح زبان خودمو بالاببرم ولی میتونستم با دادن امتحان تافل و جی ار ای درخواست ورود به دانشگاه رو داشته باشم و ادامه تحصیل بدم برای فوق یا دکتری و حتی اونجا هم میتونستم از وام یا همون فایننشال استفاده کنم .
اما مراحل ثبت نام در کالج و درخواست وام
اول اینکه باید وارد سایت دانشگاه بشید و یه سری اطلاعات و فرم هارو پرکنید تقریبا نزدیک 30 صفحه پرسش از اطلاعات شخصی و غیر شخصی شما
بعد گذر از تمام این مراحل باید به کالج برید و اونجا یه پلیسمنت تست بدید تا سطح زبان خودتون رو بررسی کنید .
امتحان تعیین سطح از 3 بخش تشکیل میشد 2 بخش اول شامل گرامر بود که به نظر من بسیار اسون بود با قبول شدن اولی برگه دوم رو بهتون رو میدن و اگر گرامر 2 رو هم پاس کنید برگه سومی به شما داده میشه که شامل انشا نویسی هست معمولا چند تا موضوع تعیین میکنن و ازتون میخواد مثلا دو سطر درباره اون بنویسین .
انشاتون حتما باید توسط یکی از اساتید دانشگاه بررسی بشه و بعد تعیین سطح میشد و دیگه از این مرحله به بعد همه کارها الکترونیکی هست
با شروع ثبت نام برای کلاس ها شما با توجه به سطحی که براتون تعیین شده کلاس بر میدارید معمولا پیشنهادشون دوتا درس هست و بهتر هم هست که از همون دوتا شروع کنید بعد از تععین ساعت کلاس ها و ثبت کردن اونها مبلغ قابل پرداخت برای شما میاد
برای دوتا درس فکر میکنم نزدیک 1300 تا 1500 تا میشه
حالا شما باید از طریق همون سایت دانشگاه برای فایننشال اید اقدام کنید از اینجاست که یه کفش فولادی هم نیاز دارید
بعد از اینکه مشخصات و توی سایت فایننشال وارد کردید اونها براتون ایمیل میزنن که مثلا یه ایدی و سوشالتون رو برای ما بیارید اون ایدی که میبرید بهتر که گرین کارتتون نباشه ایدی ایالتی بهتر چون با دیدن گرین کارت یه کوچولو ترش میکنن که شما رزیدنت نیستین و این اصلا به اونا ربطی نداره
هر هفته حداقل یه بار باید به قسمت فایننشال دانشگاه سر بزنید البته اونها هر مرحله که پیش برید براتون ایمیل میزنند اما وقتی که سر میزنید تازه میبینید که چه مدارکی میخواد و نمیگن من یه بار برای ایدی رفتم یه بار برای تععین رشته که البته میتونید در اینده هم تغییر بدینش و یه بار برای اعلام میزان درامد یه ساله گذشتم در ایران که البته خانم مسئول بعد از دیدن میزان درامد یه ساله ما با حقوق دوهفته خودشون به بدبخت بیچاره بودن ما پی برد و کارهای مارو خیلی سریع تر راه مینداخت .
اگر اقای بالا 26 سال هستین و در ایران خدمت سربازی رفتید یه فرمی رو برای خدمات سربازی باید پرکنید ( من در این زمینه اطلاعاتی ندارم)
و بعد از اون مراحل فایننشالتون طی میشه این مراحل تقریبا یک ماه فرصت میخواد پس اگر قصد رفتن به کالج دارید یک ماه قبل از شروع کلاس ها اینجا باشید
بعد از گذشت تمام این مراحل برای شما ایمیل میاد که تبریک فایننشالتون درست شده و ما این هزینه هارو برای شما در نظر گرفتیم و اگر دوس دارید برای لون ( وامی که بعد اتمام درستون و گرفتن کار باید برگردونید ) اقدام کنید این وام معمولا سالی 10هزارتاست و خب زیاد گرفتنش باعث دردسر در اینده و بازپرداخت های زیادی میشه
اونها تاریخی رو تعیین میکنن و وام ها توی اون تاریخ به حساب شما و دانشگاه ریخته میشه
حالا چند نکته
1. اول اینکه تمام این مراحل با توجه به این هست که شما واجد شرایط استفاده از وام و فایننشال باشید
2. برای کتاب هم میتونید از فایننشالتون استفاده کنید . بدون اینکه یه ذره پول ز جیبتون بدید
3. گاهی مجبورید بعضی جاها پول بدید ولی بعد از اومدن فایننشالتون اون پول ها بهتون بر میگرده مثلا ما برای کتاب هامون پول دادیم چون اسممون هنوز توی لیست نبود ولی چند روز بعدش رفتیم و پول و بهمون برگردوندن
4. شما میتونید کلاس هاتون رو به صورت انلاین بردارید به این ترتیب که فقط یه جلسه جهت معارفه با استاد سر کلاس میرید و با نحوه تدریس و... اشنا میشید تمامی مراحل امتحان و تدریس از طریق اینترنت هست . مخصوصا برای کسانی که شیفت کاری مختلفی دارند نمیدونن کی کلاس بردارن
5. با گذروندن یه بار این مراحل معمولا دیگه نیازی نیست برای ترم های اینده دیگه اقدامی کنید
امیدوارم مطالبم مفید بوده باشه
در اخر سایت کالج لاس وگاس
http://www.csn.edu/
و سایت دانشگاه لاس وگاس
http://www.unlv.edu/

با تشکر از شما چند تا سوال داشتم لطفاً اگه ممکنه پاسخ بدید .
آیا مدارک تحصیلی ایران رو هم قبول میکنند ؟ مدرک لیسانس باید در همون رشته لیسانسه خودش فوق بخونه یا میتونه رشته ی دیگه انتخاب کنه ؟ شرط معدل داره ؟ اگه کسی دیپلم ادبیات باشه میتونه در رشته های این دانشگاه ثبت نام کنه ؟ سطح زبان باید چطور باشه ؟

RE: زندگی در لاس وگاس - elima1980 - 2014-01-26

مدرک تحصیلی ایران برای تحصیل قبول دارن.درموروفوق اطلاعاتی ندارم به سایت unlvمراجعه کنید.شرط معدل نداره .دیپلم ادبیات میتونه ادامه تحصیل بده.سطح زبان درکالج درهرسطی میتونه شروع کنه البته اول با کلاسهای زبان گذراندن چندترم زبان.درunlvاحتیاج به مدرک تافل وغیره برای فوق دارید

RE: زندگی در لاس وگاس - f k - 2014-01-28

لاس وگاس خوبه اما كار سخت پيدا ميشه، و تازگي ها براي كار كسي رو جذب ميكنند كه از نظر زبان كامل باشه. اما اين رو بدون كه هرچند كه آمريكا خوراك ارزان هست اما خرج هاي ديگه از قبيل قبوض و خيلي چيزهاي ديگه گرون هست.و مهم تر از همه اينكه بايد بيمه داشته باشي

RE: زندگی در لاس وگاس - f k - 2014-01-28

اما كشور خوبي هست، همه جا سختي و راحتي داره. موفق باشي

RE: زندگی در لاس وگاس - مرآت74 - 2014-01-28

(2014-01-28 ساعت 04:38)f k نوشته:  لاس وگاس خوبه اما كار سخت پيدا ميشه، و تازگي ها براي كار كسي رو جذب ميكنند كه از نظر زبان كامل باشه. اما اين رو بدون كه هرچند كه آمريكا خوراك ارزان هست اما خرج هاي ديگه از قبيل قبوض و خيلي چيزهاي ديگه گرون هست.و مهم تر از همه اينكه بايد بيمه داشته باشي
دوست عزیز اطلاعات شما در مورد کار در وگاس از کجاست خودتون اونجا ساکن هستید ؟ چون با اطلاعاتی که دوستان از اونجا میدن وضعیت کار بهتر از بقیه مناطقه . این که شرایط پیدا کردن کار زمان بر هست درست اما این مدت زمان میگن در وگاس کمتره . و ما که مدرک تحصیلی مون رو هیچ جای امریکا برای کار ملاک قرار نمی دند فرقی نمی کنه باید جایی بریم که در کوتاه ترین زمان ممکن با کمترین هزینه بتونیم کار پیدا کنیم که ظاهراً وگاس انتخاب مناسبیه حالا دوستان نظر بدن . اگه اطلاعات دقیق تری بدین متشکر میشم

RE: زندگی در لاس وگاس - elima1980 - 2014-01-28

وضعیت کاردرهیچ جای آمریکا ایده آل نیست لطفابیکاری سه الی چهارماه درنظرداشته باشیدحتی دروگاس به هیچ عنوان بلافاصله وپس ازورودنمیتونیدکارپیداکنیدنه اینجانه هیچ کجادیگه نیازبه تحمل وصبرومقاومت داره وتواین مدت بایدازنظرروحی مراقب خودتون هم باشیدچون فشارروانی بسیاربالایی به افرادواردمیکنه هزینه ها من یک دفعه نوشتم هرفردباتوجه به موقعیت تعدادنفرات ازدونفرحداقل درماه 1500 $باصرفه جویی ونداشتن برخی ملزومات درماههای اول هزینه داره افرادمجردکمی ازاین مبلغ کمتربه شرط صرفه جویی .هزینه برق 50تا100 $.هزینه اینترنت40 $.اجاره بین 500تا700 $.دپازیت آپارتمان بین 800تا1500 $.خریدماشین بین 2500تا5000 $.هزینه جانبی ماشین درماه100 $.موادغذایی دراینجاتکس نداره وکمی ارزانترازسایرنقاط درآمریکاست.بیمه باتوجه به شرایط بیمه ای اوباما قابل دسترس برای همگان هست وباتوجه به درآمدشماازتون دریافت میشه.بیمه ماشین بین 60تا70 $.دوستان باضمانت صحبتهای من وانگیزه یافتن کارسریع وپردرآمدوساده لطفاتصمیم گیری نکنید.این دوکلمه به یادداشته باشید.کارسخت.کارسخت گیرمیادکارسخت خواهدبودوبرای داشتنش بایدکارکنیدوسخت کوش باشیدتابدستش بیاریدوبعدازخداوندبه تلاش وکمک خودتون به خودتون اتکاکنید

RE: زندگی در لاس وگاس - سمانه777 - 2014-01-28

به نظر من کار پیدا کردن توی وگاس برای خانم ها راحت تره و تقریبا زودتر میرن سرکار البته به شرطی که راضی باشن کارهای سختی مثل هوس کیپیری و از این قبیل رو انجام بدن . اقایون هم بهترین حالت و سریع ترین حالت برای پیدا کردن کار براشون تاکسی هست یا اینکه کلاس هایی رو بگذرونن . به هر حال هر مهاجر برای 6 ماه باید بیکاری و از جیب خوردن رو در هرجای امریکا در نظر بگیره خب 6 ماه از جیب خوردن هم اصلا شوخی بردار نیست اینجا داشتن صبر اونم از نوع ایوبش مهمترین چیزی که میتونه به خودتون کمک کنه .

RE: زندگی در لاس وگاس - fariba_a - 2014-01-28

سمانه جان
بابت اطلاعات خوبی که راجع به ثبت نام در کالج نوشتی ممنونم. پسر من هم در تگزاس این ترم وارد کالج شد و همین مراحل را طی کرد.
بابت مقایسه ی شهریه ها در کالج ها این مطلب را عرض میکنم که پسر من برای دو درس زبان و ریاضی (کلا 7 واحد) 2600 دلار باید بپردازه (که البته قسط بندی کردند براش در سه قسط ). راجع به درس ریاضی هم میگه که براش تکراری بوده و سال اول دبیرستان این مطالب را به دانش آموزان ایرانی یاد میدند. ولی زبانش پر از لغات جدید هست.

RE: زندگی در لاس وگاس - afrooz - 2014-01-29

(2014-01-28 ساعت 21:52)سمانه777 نوشته:  به نظر من کار پیدا کردن توی وگاس برای خانم ها راحت تره و تقریبا زودتر میرن سرکار البته به شرطی که راضی باشن کارهای سختی مثل هوس کیپیری و از این قبیل رو انجام بدن . اقایون هم بهترین حالت و سریع ترین حالت برای پیدا کردن کار براشون تاکسی هست یا اینکه کلاس هایی رو بگذرونن . به هر حال هر مهاجر برای 6 ماه باید بیکاری و از جیب خوردن رو در هرجای آمریکا در نظر بگیره خب 6 ماه از جیب خوردن هم اصلا شوخی بردار نیست اینجا داشتن صبر اونم از نوع ایوبش مهمترین چیزی که میتونه به خودتون کمک کنه .

درآمد راننده تاکسی روزانه یا ساعتی چه قدر ؟ و در هفته چند ساعت کار؟ وآیا برای کسی که در لاس وگاس تحصیل می کنه می تونه این شغل انجام داد (به صورت پارت تایم)؟

RE: زندگی در لاس وگاس - سمانه777 - 2014-01-29

(2014-01-29 ساعت 00:05)afrooz نوشته:  
(2014-01-28 ساعت 21:52)سمانه777 نوشته:  به نظر من ...

درآمد راننده تاکسی روزانه یا ساعتی چه قدر ؟ و در هفته چند ساعت کار؟ وآیا برای کسی که در لاس وگاس تحصیل می کنه می تونه این شغل انجام داد (به صورت پارت تایم)؟

خب برای کسی که درس میخونه میتونه به صورت پارت تایم این شغل رو بره البته خب مسلما از فول تایم حقوقش کمتر
حقوق تاکسی بستگی به میزان مسافری که شما در طی روز جا به جا میکنید و خب باز هم وابسته به مسافتی که طی میکنن هست مثلا شما یه مسافر رو از غرب به شرق میبرید کرایه بیشتری میگیرید تا مسافری که از یه هتل به هتل کناریش .
هر دوهفته کمپانی یه درصدی رو محاصبه میکنه فکر میکنم 50 50 باشه و حقوقتون رو میدن که در بهترین حالت ممکننش برای پارت تایم هر دوهفته 500 تا حقوق ( بازم بستگی به همت خودتون داره) البته تیپ هایی که میگیریدهم هستن باید بگم با تیپ کلا زندگیتون رو میچرخونید .

RE: زندگی در لاس وگاس - مرآت74 - 2014-01-29

دوستان لطفاً اگه میتونید راهنمایی کامل و موثر و دقیق بفرمایید . تشکر از محبت شما عزیزان
بنده باید تنها بیام و بعد دو سه ماه همسر و فرزندم میان . پیشنهاد شما برای اجاره کردن آپارتمان چیه ؟ اگه یک تک خوابه بگیرم خانوادم بیان اونجا مشکلی پیش نمیاد از طرف صاحب خونه و مدرسه فرزندم ؟ ( آخه میگن مدرسه بفهمه که در یک خوابه هستین ایراد میگیره) اگه اجاره کنم بخوام پس بدم برم یک دو.خوابه بگیرم چقدر باید جریمه بدم ؟ اصلا امکانپذیره ؟ راهی برای این موضوع سراغ دارید؟ فکر میکنید چند روزه بتونم یک خونه رنت کنم ؟ توی این مدت بهترین محلی که میتونم اقامت داشته باشم کجاست ؟ اگه هتلی ارزون قیمت سراغ دارید لطفاً بفرمایید برای رنت هم اگه سایت یا مجموعه ای رو میشناسین راهنمایی کنید .

RE: زندگی در لاس وگاس - مهرنگار - 2014-01-30

دوستان ما اگه خدا بخواد 21 فوریه عازم لاس وگاس هستیم و چون فقط برای گرفتن گرین کارت تصمیم داریم بیایم و برگردیم ایران دنبال آپارتمان های فرنیش برای کوتاه مدت بودم که به موردهای زیادی برخورد کردم. از این موردها لینک دو تاشون رو در پائین می زارم. اینها سوئیت و آپارتمانها شون رو روزانه هفته ای و ماهانه کرایه میدن. البته من باهاشون برای کرایه هفته ای صحبت کردم ولی هنوز تصمیم نگرفتم که از کدومیک شون سوئیت کرایه کنم چون به لحاظ امنیت دارم بررسی شون میکنم. قیمتهای این دو شرکت از همه بهتر بود.

www.siegelsuites.com
http://www.budgetsuites.com/

RE: زندگی در لاس وگاس - سمانه777 - 2014-01-30

(2014-01-29 ساعت 16:28)مرآت74 نوشته:  دوستان لطفاً اگه ....
دوست عزیز مدرسه از کجا میخواد متوجه بشه خونه شما چند خوابه است؟ بگید ما دوخواب داریم اصلا 10 خوابه . اگر برای خودتون مشکلی نداره که که توی خونه یه خوابه زندگی کنید من هم یه خوابه رو پیشنهاد میکنم اینجا دوستان دیگری هم بودن که با بچه تو یک خوابه زندگی میکنن . مهاجر اول ورودش وسایلی نداره که بخواد دوتا اتاقم باهاش پر کنه مگر اینکه از روز اول دنبال خرید وسایل برید .
مناطق غرب و جنوب لاس وگاس از نظر امنیت و البته فرهنگی بهتر هستند ولی به این توجه کنید که بچه شما مدرسه میره اگر ریت مدرسه براتون مهم هست نزدیک اون مدرسه خونه بگیرید هرچند که گاهی بعضی از مدارس اینجا به دلیل نزدیک بودن خونه به مدرسه سرویس در اختیارتون نمیزارن و این خودش دردسر بزرگی هست.
دومین مساله که در اجاره کردن خونه در نظر میگیرید نزدیک بودنش حداقل به یه مرکز خریدی مثل والمارت اسمیت و... باشه برای روزهای اولی که ماشین ندارید خرید کردن خیلی سخت با مسافت های طولانی
سومین مساله به نظر من نزدیک بودن خونه به حمل و نقل عمومی شما در لاس وگاس به شکل ایران تاکسی نمیبینید برید سر کوچه تاکسی بگیرید از این خبرها نیست اگر هم باشه تاکسی تلفنی اونم تقریبا پر هزینه . اگر دو نفر در منزل کار میکنید یه نفر معمولا باید با اتوبوس رفت و امد کنه و دور بودن از ایستگاه اتوبوس خودش دردسر بزرگتری
برای رنت خونه هم شما فقط محله و مکانی که در نظر دارید رو مشخص کنید و ببینید دوروبرش مجنمعی میبینید معمولا همه مجتمع های اینجا با مراجعه کردن بهشون خونه دارند فقط از قبل یه سری به قیمت هاشونم بزنید
بهترین سایت هم کریگلیست هست
چقدر حرف زدم ببخشید

RE: زندگی در لاس وگاس - sayeh_m - 2014-01-30

سلام

من لاس وگاس زندگی نمیکنم ولی این تاپیک رو خیلی دوست دارم چون واقعا" دوستان اطلاعات مفیدی میذارن . دستتون درد نکنه Smile
فقط یه چیزی در مورد خونه باید بگم , چون خودمون هم اولش اطلاعات دقیقی نداشتیم و در این مورد مشکل داشتیم .
اینجایی ها استودیو رو یکخوابه میگن . البته به نظر من که درست نیست ولی به هر حال در استودیو فقط دو نفر میتونن زندگی کنن و به بچه دار اجاره نمیدن .
در خانه یکخوابه سه نفر میتونن زندگی کنن . حالا میتونه سه نفر آدم بزرگ باشه یا یه خانم و آقا و بچه شون .
در دو خوابه 5 نفر میتونن زندگی کنن .
اینها هم ربطی به مدرسه نداره . خونه باید در محدوده 5 مایلی مدرسه باشه .