مهاجرسرا
کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزاهای غیر مهاجرتی آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-26.html)
+--- موضوع: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک (/thread-6013.html)

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - b1347 - 2011-09-15

با سلام و احترام،

دوست عزیز، من در ماه April از کنسولگری دوبی برای ویزای B1/B2 اقدام کردم، یک برگه شرکت در کنگره پزشکی و یک دعوت نامه از یکی از دوستان زمان تحصیل دانشگاه داشتم و مدارک شغلی و حساب بانکی و .... اما متاسفانه طبق عادت سنتی و بدون تجربه قبلی، زمان مورد تقاضا را زیاد درخواست کرده بودم تا شاید به مدت کوتاهی موافقت شود، که از ابتدا مامور ویزا گفت که چطور میتونی این مدت مرخصی بگیری ؟ پس وابستگی زیادی نداری، میخوای بری بمونی و ادامه تحصیل بدی و .... هیچ کدام از مدارک را ندید و ویزا رد شد.... مجددا چند روز پیش در دوبی مصاحبه داشتم ، اینبار برای ویزای B2 توریستی به مدت 3 هفته ، یک دعوت نامه رسمی از همان دوستم با این عنوان که ما engage هستیم و میخواهیم که بیشتر با هم و خانواده آشنا بشیم، در این چند ماه سفر هایی با هم داشتیم به چندین کشور دیگر و .... ویزای چند کشوراز جمله ترانزیت آلمان، مکزیک و.... ، عکس های مشترک، ترجمه شناسنامه فرزندم، مدارک کامل شغلی ، حساب بانکی، سند ملکی، همه همراهم بود ولی باز هم همون ابتدا پرسید خواستگاری کردید؟ چرا نه؟.. توضیح دادم که هنوز شناخت کامل نداریم و باید با شرایط زندگی هم آشنا بشیم و اینکه وضع کار و فرزندم رو باید مشخص کنم.... دوباره گفت که متاسفانه شما وابستگی ندارید و..... دیگه این بار بحث کردم که شما هیچ کدوم از مدارک منو ندیدید، استخدام رسمی، فرزندم.... چطور میگید که من وابستگی ندارم؟! جواب داد که : به هر حال شما میروید می مونید و بعد فرزندتون رو هم می برید... سربازی تان رو چه کار کردید؟!
دوباره مرتب تایپ کرد و در آخر : به هر حال متاسفم...
از نظر اینکه دیدار دوستم و آشنایی با خانواده و زندگی او برام اهمیت حیاتی داره،و فعلا به دلایلی نمی تونیم به صورت ویزای نامزدی اقدام کنیم، می تونم خواهش کنم منو راهنمایی کنید که:
1- آیا درخواست مجدد مثلا در نوامبر از جایی دیگه مثل آنکارا یا تاجیکستان کار درستی است یا خیر؟ و اصولا کجا رو برای چنین case پیشنهاد می کنید؟
2- آیا راهی به نظرتون میرسه که بتونه بهم در گرفتن ویزا کمک کنه؟
سپاسگزارم

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - negi - 2011-09-15

(2011-09-15 ساعت 10:55)b1347 نوشته:  با سلام و احترام،

دوست عزیز، من در ماه April از کنسولگری دوبی برای ویزای B1/B2 اقدام کردم، یک برگه شرکت در کنگره پزشکی و یک دعوت نامه از یکی از دوستان زمان تحصیل دانشگاه داشتم و مدارک شغلی و حساب بانکی و .... اما متاسفانه طبق عادت سنتی و بدون تجربه قبلی، زمان مورد تقاضا را زیاد درخواست کرده بودم تا شاید به مدت کوتاهی موافقت شود، که از ابتدا مامور ویزا گفت که چطور میتونی این مدت مرخصی بگیری ؟ پس وابستگی زیادی نداری، میخوای بری بمونی و ادامه تحصیل بدی و .... هیچ کدام از مدارک را ندید و ویزا رد شد.... مجددا چند روز پیش در دوبی مصاحبه داشتم ، اینبار برای ویزای B2 توریستی به مدت 3 هفته ، یک دعوت نامه رسمی از همان دوستم با این عنوان که ما engage هستیم و میخواهیم که بیشتر با هم و خانواده آشنا بشیم، در این چند ماه سفر هایی با هم داشتیم به چندین کشور دیگر و .... ویزای چند کشوراز جمله ترانزیت آلمان، مکزیک و.... ، عکس های مشترک، ترجمه شناسنامه فرزندم، مدارک کامل شغلی ، حساب بانکی، سند ملکی، همه همراهم بود ولی باز هم همون ابتدا پرسید خواستگاری کردید؟ چرا نه؟.. توضیح دادم که هنوز شناخت کامل نداریم و باید با شرایط زندگی هم آشنا بشیم و اینکه وضع کار و فرزندم رو باید مشخص کنم.... دوباره گفت که متاسفانه شما وابستگی ندارید و..... دیگه این بار بحث کردم که شما هیچ کدوم از مدارک منو ندیدید، استخدام رسمی، فرزندم.... چطور میگید که من وابستگی ندارم؟! جواب داد که : به هر حال شما میروید می مونید و بعد فرزندتون رو هم می برید... سربازی تان رو چه کار کردید؟!
دوباره مرتب تایپ کرد و در آخر : به هر حال متاسفم...
از نظر اینکه دیدار دوستم و آشنایی با خانواده و زندگی او برام اهمیت حیاتی داره،و فعلا به دلایلی نمی تونیم به صورت ویزای نامزدی اقدام کنیم، می تونم خواهش کنم منو راهنمایی کنید که:
1- آیا درخواست مجدد مثلا در نوامبر از جایی دیگه مثل آنکارا یا تاجیکستان کار درستی است یا خیر؟ و اصولا کجا رو برای چنین case پیشنهاد می کنید؟
2- آیا راهی به نظرتون میرسه که بتونه بهم در گرفتن ویزا کمک کنه؟
سپاسگزارم

خیلی متاسفم از اینکه رد شدید. تا اونجایی که من می دونم تاجیکستان کیس ایرانی رو قبول نمی کنه. آنکارا هم به مراتب سخت تر دبی هست. و نکته دیگه اینکه تمام سفارتهای آمریکا به صورت آنلاین از همه پرونده ها اطلاع دارند. حتی اگر نداشته باشند از شما دلیل ریجکت شدن رو در دبی می پرسند. به نظر من فعلاً (برای چند ماهی) اقدامی نکنید و با یک وکیل کیستون رو مطرح کنید. چون اونها فکر می کنند که اگر قصدتون ازدواج باشه می تونید از طریق نامزدی برید و اینکه توریستی اقدام می کنید براشون شک برانگیزه.

به هر حال امیدوارم که بزودی ویزاتون رو بگیرید.
موفق باشید

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - titan_550 - 2011-09-16

سلام

مادربزرگی دارم که یک دختر از حدود 15 سالگی باهاش زندگی میکنه و الان بیش از 30 سالش شده. مادربزرگم سیتیزن آمریکاست. آیا راهی هست که این دختر برای چند ماه همراه با مادربزرگم به آمریکا سفر کنه؟

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - Kurosh_Salehi - 2011-09-17

سلام . دوستان من 23 سالم هست و ميخوام توريستی به امريکا سفر کنم . تمام فاميلهامون در ايران زندگی ميکنن و فقد 1 دوست قديمی در امريکا دارم . مجرد هستم. در شرکت پدرم کار ميکنم که اگه لازم باشه ميتونم اشتقال به کار ببرم . يه حساب بانکی دارم به مبلغ 60 مليون و 2 تا سند خونه به نامه خودم دارم و 2 تا سند زمين که وکالتش به اسم من هستش.زبانم زياد خوب نيست . به نظرتون بهم ويزا ميدن با اين شرايط ؟ اگر چيزی کمو کسری دارم بگين تهيه کنم که خيلی مهم هستش. مرسی

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - ashk - 2011-09-17

من از کابل اقدام کردم وموفق به گرفتن ویزا نشدم یا وجود اینکه مدارکم کامل بود سوال من این است کی دوباره میتوانم اقدام کنم .ممنون

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - BIG BANG - 2011-09-17

با سلام خدمته برو بچزه مهاجرسرا. آقاون اساتید من راهنمای پور کردن فرم ds160 به فارسی رو میخواستم خوده سایته us به اردو هم داره ولی فارسی نداره آقای حجت و باقی دوستان راهنمایی کنید لطفآ

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - negi - 2011-09-18

(2011-09-17 ساعت 03:00)Kurosh_Salehi نوشته:  سلام . دوستان من 23 سالم هست و ميخوام توريستی به امريکا سفر کنم . تمام فاميلهامون در ايران زندگی ميکنن و فقد 1 دوست قديمی در امريکا دارم . مجرد هستم. در شرکت پدرم کار ميکنم که اگه لازم باشه ميتونم اشتقال به کار ببرم . يه حساب بانکی دارم به مبلغ 60 مليون و 2 تا سند خونه به نامه خودم دارم و 2 تا سند زمين که وکالتش به اسم من هستش.زبانم زياد خوب نيست . به نظرتون بهم ويزا ميدن با اين شرايط ؟ اگر چيزی کمو کسری دارم بگين تهيه کنم که خيلی مهم هستش. مرسی

شرایط خوبی دارید. فقط یکمی سنتون کمه. در صورتی که ویزای اروپا و تحصیلات دانشگاهی داشته باشید فکر می کنم می تونید بگیرید.

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - Kurosh_Salehi - 2011-09-18

(2011-09-18 ساعت 10:23)negi نوشته:  
(2011-09-17 ساعت 03:00)Kurosh_Salehi نوشته:  سلام . دوستان من 23 سالم هست و ميخوام توريستی به امريکا سفر کنم . تمام فاميلهامون در ايران زندگی ميکنن و فقد 1 دوست قديمی در امريکا دارم . مجرد هستم. در شرکت پدرم کار ميکنم که اگه لازم باشه ميتونم اشتقال به کار ببرم . يه حساب بانکی دارم به مبلغ 60 مليون و 2 تا سند خونه به نامه خودم دارم و 2 تا سند زمين که وکالتش به اسم من هستش.زبانم زياد خوب نيست . به نظرتون بهم ويزا ميدن با اين شرايط ؟ اگر چيزی کمو کسری دارم بگين تهيه کنم که خيلی مهم هستش. مرسی

شرایط خوبی دارید. فقط یکمی سنتون کمه. در صورتی که ویزای اروپا و تحصیلات دانشگاهی داشته باشید فکر می کنم می تونید بگیرید.

دوست عزيز متسفانه اين دو تا شرط آخری رو ندارم . با بقيه شرايط نميتونم بگيرم ؟ شرط ديگه اي براشون مهم نيست ؟

(2011-09-18 ساعت 11:34)Kurosh_Salehi نوشته:  

دوست عزيز متسفانه اين دو تا شرط آخری رو ندارم . با بقيه شرايط نميتونم بگيرم ؟ شرط ديگه اي براشون مهم نيست ؟

والا چه عرض کنم. من آفیسر نیستم فقط اینجا شرایطی رو که از تجربیات بچه ها شنیندم می نویسم که شاید کمکی به همگی بشه. تا اونجایی که می دونم ویزای شنگن براشون خیلی خیلی مهم هست. استثنا در هر چیزی هست ولی من اگه جای شما بودم بیگدار به آب نمی زدم یه سفر اروپا برید و بعد اقدام کنید که بهانه دستشون نباشه. در مورد تحصیلات هم احتمال اینو می دن که شما برای تحصیل اونجا بمویند.

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - Kurosh_Salehi - 2011-09-18

(2011-09-18 ساعت 13:59)negi نوشته:  

والا چه عرض کنم. من آفیسر نیستم فقط اینجا شرایطی رو که از تجربیات بچه ها شنیندم می نویسم که شاید کمکی به همگی بشه. تا اونجایی که می دونم ویزای شنگن براشون خیلی خیلی مهم هست. استثنا در هر چیزی هست ولی من اگه جای شما بودم بیگدار به آب نمی زدم یه سفر اروپا برید و بعد اقدام کنید که بهانه دستشون نباشه. در مورد تحصیلات هم احتمال اینو می دن که شما برای تحصیل اونجا بمویند.
آخه رفتن به مسافرت اروپا به اين راحتی نيست که دوست عزيز شما ميگين يه سفر اينجوری برم

(2011-09-18 ساعت 15:33)Kurosh_Salehi نوشته:  
(2011-09-18 ساعت 13:59)negi نوشته:  

آخه رفتن به مسافرت اروپا به اين راحتی نيست که دوست عزيز شما ميگين يه سفر اينجوری برم

پس اگر فکر می کنید ویزای آمریکا راحت تر هستش خوب اقدام کنید. شانستون رو امتحان کنید. امیدوارم که بتونید بگیرید.
موفق باشید.

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - شهرزاد رحيمي - 2011-09-19

سلام دوستان
من مي خواستم يه حقيقتي و بگم منو همسرم مي خوايم همه تلاشمون و بكنيم از طريق ويزاي توريستي بريم اروپا بعد اونجا بمونيم و سريع بچه بياريم بعد از طريق بچه و كار گرفتن كم كم موندگار شيم به نظرتون خيلي فكر مسقره ايه . ماداريم ميميريم از بس دلمون مي خواد بريم

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - BIG BANG - 2011-09-20

سلام خدمت دوستان چنتا سوال داشتم
برای گرفتن وقت از سفارت در انکارا میخواستم مستر کارت یا هر چیزی که کارمو راه بندازه بخرم
1 لطفا بگید چه نوعی و از کجا بخرم که ارزان و مطمئن باشه؟ایا از بانکها میشه خرید؟
2 ایا میتونم در ترکیه پوله گرفتن وقتو در بانک بریزم و از طریق اون فیش اقدام کنم؟

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - BIG BANG - 2011-09-22

از تمامی دوستانی که جواب سوال منو میدونستن و ندادند صمیمانه سپاسگذارم

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - GHANARI - 2011-09-28

دوست عزیز بیگ بنگ
چرا از طریق اژانسها اقدام نمیکنید.به فرض خرید کارت اعتباری چطور میخواید وقت بگیرید.ایرانی ها تقویم وقتشون جدا هست پس نمی تونید خودتون وقت بگیرید.برید توی سایت ترکیه قسمت ویزای غیر مهاجرتی همه چیز رو توضیح داده.
موفق باشید.اگر سوالی دارید از من لطفا پیام خصوصی بدید چون به این تاپیک زیاد نمیام .