مهاجرسرا
نحوه گرفتن پاس سفید(Re-entry Permit) - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: نحوه گرفتن پاس سفید(Re-entry Permit) (/thread-3694.html)

RE: نحوه گرفتن پاس سفید(Re-entry Permit) - nargesi - 2017-01-27

(2017-01-26 ساعت 21:47)samirakn نوشته:  سلام و سپاس از راهنمایی بی دریغ دوستان
بچه‌ها شد ۵ ماه و ۱۰ روز ، نیومده هنوز. چیکار کنم به نظر شما؟ موردی بوده مثل ما ؟

سلام
بله منم حدود همین مدت شد، من زنگ زدم کاستمر سرویس و اونا گفتن بله یکم دیر شده و یه چیزی یاداشت میکنیم که ببینن چی شده و سر 1 ماه نامه میاد که اگر اتفاقی افتاده و مشکلی هست.
اما 1هفته بعد از تلفنم سایت رو که چک کردم دیدم اینتری پرمیتو صادر کردن و چند روز بعد هم پستی رسید هیچ مسئله ای نبود.
فک کنم جدیدا بعضی پرونده ها که مشکل خاصیم نداره دیر میشه. به نظرم کاستمر سرویس تماس بگیرید

RE: نحوه گرفتن پاس سفید(Re-entry Permit) - masuodrh - 2017-01-28

سلام
خیلی از دوستان مثل من بعد از انگشت نگاری برگشتن ایران و پاس سفید بعدا به دستشون رسیده
آیا ملاک برگشت به امریکا رو دوسال بعد از خروج در نظر بگیریم یا دو سال از تاریخ صدور پاس سفید که تاریخ انقضا زده روش؟
ممنون میشم راهنمایی کنید

RE: نحوه گرفتن پاس سفید(Re-entry Permit) - nargesi - 2017-01-28

(2017-01-28 ساعت 10:38)masuodrh نوشته:  سلام
خیلی از دوستان مثل من بعد از انگشت نگاری برگشتن ایران و پاس سفید بعدا به دستشون رسیده
آیا ملاک برگشت به آمریکا رو دوسال بعد از خروج در نظر بگیریم یا دو سال از تاریخ صدور پاس سفید که تاریخ انقضا زده روش؟
ممنون میشم راهنمایی کنید

پاس سفید من 2سال از تاریخ صدورش اعتبار داشت و به تاریخ خروج من ربط نداشت. اما من جایی خونده بودم مکس تا 2 سال میشه خارج بود. اگر میخواید بیشتر 2 سال خارج باشید و پاس سفیدتون اعتبار داره از وکیل یا منبع معتبری سوال کنید.

RE: نحوه گرفتن پاس سفید(Re-entry Permit) - shahin61 - 2017-01-28

(2017-01-28 ساعت 10:38)masuodrh نوشته:  سلام
آیا ملاک برگشت به آمریکا رو دوسال بعد از خروج در نظر بگیریم یا دو سال از تاریخ صدور پاس سفید که تاریخ انقضا زده روش؟
ممنون میشم راهنمایی کنید
تاریخ برگشت دقیقآ باید حداقل یکروز (یا اگز ممکنست چند روز )قبل از تاریخ انقضا در پاس باشد.
چند روز و یا حتی چند هفته برای احتمالات مواردی مانند تعویق پرواز و غیره در نظر بگیرید حتمآ...بخصوص در شرایط فعلی...

RE: نحوه گرفتن پاس سفید(Re-entry Permit) - masuodrh - 2017-01-28

دو هفته اختلاف هست بین تاریخ اتمام دو سال خروج و تاریخ اکسپایر پاس سفید.. چون زودتر خارج شدم .
به خاطر مدرسه پسرم این دو هفته هم مهمه برام
موندم چکار کنم

(2017-01-28 ساعت 14:38)masuodrh نوشته:  دو هفته اختلاف هست بین تاریخ اتمام دو سال خروج و تاریخ اکسپایر پاس سفید.. چون زودتر خارج شدم .
به خاطر مدرسه پسرم این دو هفته هم مهمه برام
موندم چکار کنم
هیچ ارتباطی به تاریخ خروج شما ندارد...حداکثر زمان ورود تاریخ اکسپایر پاس هست...
به شرایط فعلی و قوانین جدید هم توجه کنید.

RE: نحوه گرفتن پاس سفید(Re-entry Permit) - Modekai - 2017-01-28

سلام!
دوستان من 30 شهریور بعد از انجام پروسه ی پاس سفید(انجام انگشت نگاری در دفتر uscis که 10 شهریور انجام شد) به ایران برگشتم.
تا امروز که 9 بهمن هست هیچ خبری از پاس سفید نشده و پاس سفید به آدرس اقوامم که داده بودم ارسال نشده.
ضمنا این دومین باری بود که پاسسفید میگرفتم.
چون خودمم ایران هستم نمیتونم با کاستومر سرویس تماس بگیرم.
یه بارم تو سایتش از طریق ایمیل وضعیت کیسم رو پرسیدم که با ایمیل 20 روز بعد جواب اومد که تو صف رسیدگی هست که توسط اولین آفیسر راجع بهش تصمیم گیری شه.
به نظرتون اگه فامیلم تلفنی تماس بگیره و وضعیت کیس رو بپرسه و بگه که من ایران هستم مشکلی به وجود میاد؟
اگه ازین راه نمیشه به نظرتون چیکار کنم؟

(2017-01-28 ساعت 15:54)Modekai نوشته:  سلام!
دوستان من 30 شهریور بعد از انجام پروسه ی پاس سفید(انجام انگشت نگاری در دفتر uscis که 10 شهریور انجام شد) به ایران برگشتم.
تا امروز که 9 بهمن هست هیچ خبری از پاس سفید نشده و پاس سفید به آدرس اقوامم که داده بودم ارسال نشده.
یه بارم تو سایتش از طریق ایمیل وضعیت کیسم رو پرسیدم که با ایمیل 20 روز بعد جواب اومد که تو صف رسیدگی هست که توسط اولین آفیسر راجع بهش تصمیم گیری شه.
به نظرتون اگه فامیلم تلفنی تماس بگیره و وضعیت کیس رو بپرسه و بگه که من ایران هستم مشکلی به وجود میاد؟

سلام
نه اگر بفهمن کسی غیر از شماس جواب نمیدن. یه کاری که می تونید بکنید اینه فامیلتون زنگ بزنه و بگه شما رو پشت خط داره و یکی دیگه از فامیلاتون اونجا پشت یه تلفن دیگه باشه و وانمود کنه شمایید( یا می تونید خودتون پشت اسکایپ باشید) بعد کاستمر سرویس با کسی که پشت اسکایپ یا تلفن دیگه هست صحبت میکنه. اگر جایی حرفا گنگ باشه اون نفر وسط می تونه واسطه باشه حرفا رو بلند برا طرفین بگه. اگر خودتون پشت تلفن نبودین کسی که وانمود میکنه شماس باید همه اطلاعاتتونو داشته باشه. من حتی خواهر زنگ زد قبول نکردن جواب بدن فقط خود متقاضی.

(2017-01-28 ساعت 17:36)nargesi نوشته:  
(2017-01-28 ساعت 15:54)Modekai نوشته:  سلام!

سلام
نه اگر بفهمن کسی غیر از شماس جواب نمیدن. یه کاری که می تونید بکنید اینه فامیلتون زنگ بزنه و بگه شما رو پشت خط داره و یکی دیگه از فامیلاتون اونجا پشت یه تلفن دیگه باشه و وانمود کنه شمایید( یا می تونید خودتون پشت اسکایپ باشید)  بعد کاستمر سرویس با کسی که پشت اسکایپ یا تلفن دیگه هست صحبت میکنه. اگر جایی حرفا گنگ باشه اون نفر وسط می تونه واسطه باشه حرفا رو بلند برا طرفین بگه. اگر خودتون پشت تلفن نبودین کسی که وانمود میکنه شماس باید همه اطلاعاتتونو داشته باشه. من حتی خواهر زنگ زد قبول نکردن جواب بدن فقط خود متقاضی.
ازین گذشته نگران نباشید میاید..مهم اینستکه تا آنزمان وضعیت ورود ایرانیان مشخص شود..

RE: نحوه گرفتن پاس سفید(Re-entry Permit) - Modekai - 2017-01-28

اینطور که معلومه وضعیت ورود ایرانیان مشخص شد.
دوستان کسی با وکیل در ارتباط هست ببینه با توجه به اینکه گرین کارتیام دیگه نمیتونن وارد بشن.
آیا درخواست پاس سفید ما ازین لحظه به بعد تایید میشه؟

(2017-01-28 ساعت 21:09)Modekai نوشته:  اینطور که معلومه وضعیت ورود ایرانیان مشخص شد.
دوستان کسی با وکیل در ارتباط هست ببینه با توجه به اینکه گرین کارتیام دیگه نمیتونن وارد بشن.
هنوز مشخص و واضح نیست..مرزهای وزودی هم ظاهرآ متفاوت عمل میکنند. در بعضی ورودیها راه نداده اند در بعضی بقول معروف لاسبیلی رد کردند و در بعضی ها هم بعداز چند ساعت بازجویی !
تا زمانیکه یک روش واضح و مشخص برقرار شود هیچی معلوم نیست...و متاسفانه مدت زمان هم از 30 روز اولیه به 90 روز افزایش پیدا کرده...
فکر نکنم تقاضای پاس منع شده باشد ولی در حال حاضر تا مشخص شدن اوضاع صلاح در ترک کشور نبست..
متاسفانه آنها که بیرون هستند و اضطرار در ورود دارند دچار مشگلات حادی شده اند و کسی هم جوابگو نیست...
این اوضاع دقیقآ مرا یاد روزهای گروگانگیری 37 سال پیش میاندازد که همین تصمیمات ناگهان اجرایی شد اگر چه بعدآ اوضاع عادی شد ولی خیلی سخت گذشت..

RE: نحوه گرفتن پاس سفید(Re-entry Permit) - omid40 - 2017-01-28

(2017-01-26 ساعت 21:47)samirakn نوشته:  سلام و سپاس از راهنمایی بی دریغ دوستان
بچه‌ها شد ۵ ماه و ۱۰ روز ، نیومده هنوز. چیکار کنم به نظر شما؟ موردی بوده مثل ما ؟

سلام
بله بنده و خانوادم هم در شهریور ماه انگشت نگاریمون رو انجام دادیم و هنوز نرسیده
و حالا با این قانون جدید دیگه معلوم نیس که به کجا ختم میشه

(2017-01-28 ساعت 21:09)Modekai نوشته:  اینطور که معلومه وضعیت ورود ایرانیان مشخص شد.

تو شرایط الان بعیده وکیل ها هم چیزی بدونن، هیچ وکیلی نمی کفت گرین کارتیا مشکل دارن تا دیگه الان ظاهرا معلوم کردن مشکل داره.
شاید با uscis تماس بگیرید چیزی بدونن.

(2017-01-28 ساعت 21:45)nargesi نوشته:  

تو شرایط الان بعیده وکیل ها هم چیزی بدونن، هیچ وکیلی نمی کفت گرین کارتیا مشکل دارن تا دیگه الان ظاهرا معلوم کردن مشکل داره.
شاید با uscis تماس بگیرید چیزی بدونن.
مشخصآ زمان خواهد برد....

RE: نحوه گرفتن پاس سفید(Re-entry Permit) - samirakn - 2017-01-28

سلام و سپاس از راهنمایی بی دریغ دوستان
بچه‌ها بیش از ۵ ماه گذشته که ما برای پاس سفید اقدام کرده بودیم، که تا الان به آدرس دوستمون هم ارسال نشده. الانم ایران هستیم. حالا با این وضعیت اصلا امیدی هس که پاس رو صادر کنن ؟!