مهاجرسرا
اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزای گوناگونی (Diversity Visa) (https://www.mohajersara.org/forum/forum-5.html)
+---- انجمن: گرین کارت لاتاری ۲۰۱۲ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-63.html)
+----- انجمن: برندگان گرین کارت لاتاری ۲۰۱۲ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-79.html)
+----- موضوع: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت (/thread-4883.html)

RE: اولین سفر برای فعال شدن گرین کارت به آمریکا: بلیط، گمرک و ... - Seda313 - 2012-11-03

اصلا نگران نباشيد زياد نيست حدود ١ تا ٢ ساعت بستگي داره سرشون خلوت باشه يا نه ...
یه سوال داشتم از دوستانی که (Already landing) کردن، می‌خواستم بدونم کلا اولین باری که می‌رسید به آمریکا چند ساعت کارهای تحویل دادن پاکت قهوه‌ای به آفیسر مهر زدنِ ویزا، و از این جور حرفها طول میکشه، کلا بعد از نشستن هواپیما چند ساعت طول میکشه که از در فرودگاه بزنی‌ بیرون؟

مرسی‌.[/color][/color]
[/quote]

سلام دوستهاي خوبم ما هم الان چندروزي اسن وارد هيوستون شديم ولي بايد تا يكماه ديگه برگردم كسي ميدونه دقيقاً تا چند وقتهىبعد اجازه دارم وارد بشم يعني هر چند وقت يكبار بايد بيام امريكا كه گرين كارتم باطل نشود لطفاً راهنماىى كنيد ممنون

RE: Ann Arbor میشیگان - babak4835 - 2012-11-03

(2012-11-02 ساعت 16:24)saher نوشته:  
(2012-11-02 ساعت 02:55)babak4835 نوشته:  
(2012-10-31 ساعت 15:10)saher نوشته:  

سلام سحر خانوم
ممنون از عکس های قشنگتون
من کمتر از یک ماه دیگه به شهر belleville در همسایگی شما میام
اگر راهنمایی یا توصیه ای دارید برای من خیلی خوشحال میشم
سلام بر شما دوست عزیز
امیدوارم که به خوبی مسافرت خود را انجام دهید. من هم پسر هستم.Belleville
متعلق به Wayne County از ایالت میشیگان. 20 دقیقه تا فرودگاه و 15 دقیقه تا - Wayne County Detroit /Down town
37 مایل – 45 دقیقه تا دانشگاه Ann Arbor فاصله داره.
لینک یه هتل رو براتون میزارم( Salina ) تلفن: (313)849-0716 که مشخصات هتل اینه: 75 – 80 دلار در هفته – حمام مشترک و آشپزخانه عمومی. آب و برق و گرمایش رو هتل تهیه میکنه.
http://www.mynewplace.com/apartments-belleville-mi?CID=AFL-cd-serp-city#reg
جمعیت این شهر در سال 2010 3991 نفر بوده از این تعداد 1842 نفر صاحب خونه های خودشون هستند.
جمعیتش متشکل از : 88 درصد سفید
7 درصد سیاه ( نام محترمانه سیاه پوستان در آمریکا : African American هست و نباید کسی رو سیاه خطاب کرد.)
0.4 درصد آمریکایی بومی ( سرخ پوست - Native American )
1 درصد آسیایی
و درصد ناچیزی نژاد های دیگر هست.
سلام دوباره به شما
ببخشید که من فکرکردم شما خانم هستید
از راهنمایی شما و حوصله شما ممنون
یه سوال دیگه با عرض معذرت:
من پروازم به واشنگتن با پرواز ترکیش است و باید بعد از رسیدن به فرودگاه washington dull به میشیگان با پرواز داخلی بیایم
چه پرواز داخلی را پیشنهاد میکنید و به کدام فردگاه میشیگان راحت تر میشود به belleville رسید

RE: اولین سفر برای فعال شدن گرین کارت به آمریکا: بلیط، گمرک و ... - .wall street - 2012-11-03

سلام دوستان.
از انجایی که بسیاری از ما بار اول است که به آمریکا سفر میکنیم و با روند اداری انها اصلا آشنایی نداریم لازم دونستم در مورد مساله مهمی که ممکن است برای مهاجران اتفاق بیفتد مطلبی بنویسم.
قبلا هم گفته شده و ان سرقت هویت شماست. برای خود من که در ایران زندگی میکنم این اصطلاح کمی نامفهوم است و عزیزان آن به معنی دزدیدن کارت بیمه و ملی و یا شناسنامه نیست؟ با کارت ملی شما کار خاصی نمیشود انجام داد و به راحتی در روزنامه اعلام میکنید که به سرقت رفته است. اما شما از سرقت هویت یا SSN خبر دار نمیشوید تا زمانی که بدهی فراوانی به نام شما ثبت شده و حالا خربیار و باقالی آمریکایی بار کن. در ضمن SSNالمثنی هزاران مشکل بعدی دارد که نگو و نپرس.
نمیخوام کسی رو نگران کنم ، فقط جهت احتیاط بیشتر است. مخصوصا برای ما تازه واردها که ممکن است به راحتی این اطلاعات را در اختیار دیگران قرار دهیم و فکر کنیم روال کار همین است. در زیر چند راهی که میشود اطلاعات را دزدید ذکر میکنم و خودتان راههای مراقبت رو در نظر بگیرید.
•ربودن کیف پول، کیف دستی و نامه های پستی شما،اطلاعیه بانکی و کارت اعتباری، اعتبارات ازپیش تایید شده، چک های جدید و اطلاعات مالیاتی
•ربودن اطلاعات شخصی که شما در یک سایت اینترنی ناامن ارائه کرده اید، از سوابق شغلی یا پرسنلی در محل کار گرفته تا اطلاعات شخصی خود در منزل
•جستجو در زباله های شما، زباله های محل کار وزباله های عمومی برای یافتن اطلاعات شخصی؛
•تظاهر به فردی که به طور قانونی به اطلاعاتی درباره شما نیاز دارد، از قبیل کارفرما یا صاحب خانه، از طریق تلفن یا ایمیل
هنگامی که کسی از ما شماره خواست ،باید بپرسیم برای چه میخواهد، چه استفاده ای از آن میشود و در صورتی که در اختیارش قرار ندهیم چه اتفاقی مییفتد.
دوستانی که اطلاعات بیشتری دارند ممنون میشم راهنمایی بیشتر نمایند. مخصوصا در مورد اجاره منزل و دادن اطلاعات به صاحب خانه که هر فردی میتواند باشد.
اگر زمانی احساس کردید ممکن است از شماره شما سو استفاده شود با تلفن رایگان 1213-772-800-1 تماس بگیرید. مترجم هم دارند

RE: Ann Arbor میشیگان - mgolchin13 - 2012-11-04

سلام سحر خانوم
ممنون از عکس های قشنگتون
شهر کوچکیه کلا یک خیابان اصلی داره! جای خوبیه واکثرا سفید پوست هستن.بدون ماشین زتدگی توش تقریبا غیر ممکنه چون مناطق مسکونیش خیلی فاصله دار و بین جنگل های انبوه هستن. به نظر من اگر دلیل بخصوصی برای رفتن به اونجا ندارید توصیه اکید میکنم برید همون ان آربر. سوال دیگه ای داشتید پیغام بدید در خدمتم.

RE: Ann Arbor میشیگان - mgolchin13 - 2012-11-04

(2012-11-03 ساعت 19:19)babak4835 نوشته:  

سلام سحر خانوم
ممنون از عکس های قشنگتون
سلام بر شما دوست عزیز
متعلق به Wayne County از ایالت میشیگان. 20 دقیقه تا فرودگاه و 15 دقیقه تا - Wayne County Detroit /Down town
لینک یه هتل رو براتون میزارم( Salina ) تلفن: (313)849-0716 که مشخصات هتل اینه: 75 – 80 دلار در هفته – حمام مشترک و آشپزخانه عمومی. آب و برق و گرمایش رو هتل تهیه میکنه.
جمعیت این شهر در سال 2010 3991 نفر بوده از این تعداد 1842 نفر صاحب خونه های خودشون هستند.
7 درصد سیاه ( نام محترمانه سیاه پوستان در آمریکا : African American هست و نباید کسی رو سیاه خطاب کرد.)
1 درصد آسیایی
سلام دوباره به شما
من پروازم به واشنگتن با پرواز ترکیش است و باید بعد از رسیدن به فرودگاه washington dull به میشیگان با پرواز داخلی بیایم
چه پرواز داخلی را پیشنهاد میکنید و به کدام فردگاه میشیگان راحت تر میشود به belleville رسید
پرواز رو نمیدونم ولی فرودگاه اصلی شهر دیترویت به belleville خیلی از خود دیترویت نزدیک تره در واقع این شهر مابین این دو و نزدیک به فرودگاه هستش.

RE: اولین سفر برای فعال شدن گرین کارت به آمریکا: بلیط، گمرک و ... - SH1A2R3 - 2012-11-04

سلام به همه دوستان گلم
خیلی وقته که اینجا کامنتی نزاشتم چون اینجا اونقدر اوایل کار دارین و باید اینور اونور بدویین که من نتونستم کامنتی بزارم
دوستان چند نکته که من خودم اینجا متوجه شدم و شاید کمتر کسی درموردشون صحبت کرده باشه من اینجا براتون میگم شاید بدردتون بخوره:
اول اینکه بهتره تا اومدن اس اس ان و اجاره کردن خونه حساب باز نکنین چون دردسر بعدیش زیاده که بخواین بعدا عوضش کنین من خودم اینو تجربه کردم.
مهمترین چیزی که کسی اینجا به من نگفت و کلی در این مورد متضرر شدیم اینه که بیشتر از 3000 دلار تو حساب نزارین بقیه رو یه صندوق امانات از همون بانک بگیرین بزارین اونجا/میپرسین چرا ؟حالا میگم:
چون اگه تو حسابتون کم باشه راحت میتونین از بیمه خدمات درمانی استفاده کنین اولین چیزی که میپرسن موجودی حسابه.این موضوع رو جدی بگیرین.چون بیماری و حادثه خبر نمیکنه.
در مورد امتحان رانندگی حتما ترجمه رسمی گواهینامه تون رو بیارین اصلا نیازی به گواهینامه بین المللی ندارین و بدرد نمیخوره.
حتما تا ایران هستین روی زبان انگلیسیتون کار کنین که خیلی مهمه
در مورد موبایل هم پلنی هست به اسم فمیلی پلن که برای متاهل ها بهترین گزینه هست از شرکت at&t
در کل بگم اوایل ممکنه دپرس بشین خصوصا اونهایی که مجردن و اونهایی که مثل من کار وبارشون در ایران خیلی خوب بود .
مهاجرت سختی های خاص خودشو داره ولی اگه برای خودتون بت درست نکنین و با چشم باز بیاین تحملش راحتتر میشه .
یه چیزی رو هم بگم که من بعد از اینهمه سال که رانندگی میکنم تازه متوجه شدم رانندگی درست چیه و واقعا لذت رانندگی یعنی چی.
موفق باشین ارادتمند شایرا

RE: اولین سفر برای فعال شدن گرین کارت به آمریکا: بلیط، گمرک و ... - مريم361 - 2012-11-04

(2012-11-02 ساعت 20:25)Kate.S نوشته:  سلام دوستان،

یه سوال داشتم از دوستانی که (Already landing) کردن، می‌خواستم بدونم کلا اولین باری که می‌رسید به آمریکا چند ساعت کارهای تحویل دادن پاکت قهوه‌ای به آفیسر مهر زدنِ ویزا، و از این جور حرفها طول میکشه، کلا بعد از نشستن هواپیما چند ساعت طول میکشه که از در فرودگاه بزنی‌ بیرون؟

مرسی‌.

دوست عزيز براي ما كه 4 اكتبر رسيديم لوس آنجلس. حدودا 3 ساعت طول كشيد تا از فرودگاه امديم بيرون . كلا نفر اخري بوديم كه در فرو.دگاه بوديم.

RE: اولین سفر برای فعال شدن گرین کارت به آمریکا: بلیط، گمرک و ... - shkhmo - 2012-11-04

[quote='SH1A2R3' pid='231851' dateline='1351990787']
سلام به همه دوستان گلم
خیلی وقته که اینجا کامنتی نزاشتم چون اینجا اونقدر اوایل کار دارین و باید اینور اونور بدویین که من نتونستم کامنتی بزارم
دوستان چند نکته که من خودم اینجا متوجه شدم و شاید کمتر کسی درموردشون صحبت کرده باشه من اینجا براتون میگم شاید بدردتون بخوره:
اول اینکه بهتره تا اومدن اس اس ان و اجاره کردن خونه حساب باز نکنین چون دردسر بعدیش زیاده که بخواین بعدا عوضش کنین من خودم اینو تجربه کردم.
مهمترین چیزی که کسی اینجا به من نگفت و کلی در این مورد متضرر شدیم اینه که بیشتر از 3000 دلار تو حساب نزارین بقیه رو یه صندوق امانات از همون بانک بگیرین بزارین اونجا/میپرسین چرا ؟حالا میگم:
چون اگه تو حسابتون کم باشه راحت میتونین از بیمه خدمات درمانی استفاده کنین اولین چیزی که میپرسن موجودی حسابه.این موضوع رو جدی بگیرین.چون بیماری و حادثه خبر نمیکنه.

شایرا جون میشه لطفا کمی توضیح بدین چرا تا قبل از اجاره کردن خونه حساب باز نکنیم؟
لطفا کمی در مورد بیمه توضیح بدین که به چه صورت میشه اقدام کرد و چه بیمه ای بهتره؟

RE: اولین سفر برای فعال شدن گرین کارت به آمریکا: بلیط، گمرک و ... - .wall street - 2012-11-04

(2012-11-04 ساعت 11:16)shkhmo نوشته:  شایرا جون میشه لطفا کمی توضیح بدین چرا تا قبل از اجاره کردن خونه حساب باز نکنیم؟
لطفا کمی در مورد بیمه توضیح بدین که به چه صورت میشه اقدام کرد و چه بیمه ای بهتره؟
سرکار خانم شایرا
ممنون میشم این مواردی رو که دوستمون گفت توضیح بیشتری بدید .بدرد همه بچه ها میخوره . ممنون

RE: اولین سفر برای فعال شدن گرین کارت به آمریکا: بلیط، گمرک و ... - Serendipity - 2012-11-04

(2012-11-03 ساعت 07:13)j1970 نوشته:  رسیدن بخیر،
اگه فقط منتظر سوشیال هستی واسه بقیه کارات باید بگم که شمارشو میتونی همونجا ازشون بگیری. خود کارتش چیز خاصی ندار و همون شماره رو همراه اسمت چاپ کرده پست میکنه که بقول خودشون باید جای امنی نگهداریش کنی.
پس اگه گیر شماره هستی میتونی بری و ازشون بگیری تا بتونی به کارات برسی

مرسی.
جدن؟ من نمی دونستم، مرسی که گفتین.

RE: Ann Arbor میشیگان - gol1 - 2012-11-04

(2012-11-04 ساعت 12:15)saher نوشته:  

سلام سحر خانوم
ممنون از عکس های قشنگتون
سلام دوباره به شما

سلام
نوع پرواز و خط هوایی رو با راهنمایی آژانس تهیه کنید و فرودگاه دیترویت ( 20 دقیقه تا belleville ) اگه برنامه ریزی شما آنجا هست تا پیش آشنایتان بروید حتما" همین کار رو بکنید و تغییرش ندید و حداقل تا یک ماه رو پیش همون آشنا بمونید چون خیلی برای شما بهتر و مناسبتره. شهرش که کوچیکه و یا بزرگه فعلا" مهم نیست و شما میتونید بعدا" بر اساس کارتون سری به شهر های دیگه بزنید. وقتی رسیدید اونجا و بعد از یک یه هفته که گذشت , اگه خواستید یک جای دیگه ( شهر دیگه ) اتاق ( حتی یک شبه ) اجاره کنید, بهم پیام خصوصی بدید تا براتون پیدا کنم. نمیخواد که زود قرارداد 6 ماهه... ببندید که دردسره. جاهایی هست که یک شبه هم باهاتون قرارداد میبندن و نرخشون برا یه هفته و یا یه ماه هم مشخص شده هست و کلی تخفیف روی یه هفته و یا یه ماه ( در حد نصف ) داره. سعی کنید که از اطلاعات آشنایتان حداکثر استفاده رو بکنید.
ماشین نخرید, حالا زوده و پولهایتان را نگه دارید. پیدا کردن و جستجوی کار را معطل سوشال و گرین کارت نکنید و از همون اول در فکر پیدا کردن کار و پرسش برای اون باشید ولی زیاد هم سخت نگیرید و با آرامش جلو برید. اگر نیاز شدید به ماشین داشتید میتونید اجاره کنید ( مثلا" روزی 8 دلاره... + -) خیلی بهتر از خریدن هست

چطور می شود با روزی 8 دلار ماشین اجاره کرد؟

RE: Ann Arbor میشیگان - saher - 2012-11-04

سلام سحر خانوم
ممنون از عکس های قشنگتون
سلام بر شما دوست عزیز
1 درصد آسیایی
سلام دوباره به شما
سلام
نوع پرواز و خط هوایی رو با راهنمایی آژانس تهیه کنید و فرودگاه دیترویت ( 20 دقیقه تا belleville ) اگه برنامه ریزی شما آنجا هست تا پیش آشنایتان بروید حتما" همین کار رو بکنید و تغییرش ندید و حداقل تا یک ماه رو پیش همون آشنا بمونید چون خیلی برای شما بهتر و مناسبتره. شهرش که کوچیکه و یا بزرگه فعلا" مهم نیست و شما میتونید بعدا" بر اساس کارتون سری به شهر های دیگه بزنید. وقتی رسیدید اونجا و بعد از یک یه هفته که گذشت , اگه خواستید یک جای دیگه ( شهر دیگه ) اتاق ( حتی یک شبه ) اجاره کنید, بهم پیام خصوصی بدید تا لینک براتون بگذارم. نمیخواد که زود قرارداد 6 ماهه... ببندید که دردسره. جاهایی هست که یک شبه هم باهاتون قرارداد میبندن و نرخشون برا یه هفته و یا یه ماه هم مشخص شده هست و کلی تخفیف روی یه هفته و یا یه ماه ( در حد نصف ) داره. سعی کنید که از اطلاعات آشنایتان حداکثر استفاده رو بکنید.
ماشین نخرید, حالا زوده و پولهایتان را نگه دارید. پیدا کردن و جستجوی کار را معطل سوشال و گرین کارت نکنید و از همون اول در فکر پیدا کردن کار و پرسش برای اون باشید ولی زیاد هم سخت نگیرید و با آرامش جلو برید. اگر نیاز شدید به ماشین داشتید میتونید اجاره کنید ( مثلا" روزی 8 دلاره ... + -) خیلی بهتر از خریدن هست.
اگه کسی کار پیدا کنه:
1 – حوصله اش سر نمیره و افسرده نمیشه
2 – زبانش خوب میشه و هر ساعتش با ساعت قبل فرق میکنه.
3- پول میاد توی ذخیره اش...
فعلا" بهترین جایی که باید برا کار در فکر باشید همون دیترویت هست.
[عکس: cfiles50064.jpg]
دیترویت شهری هست که فیلم Robo Cop , برا اون شهر و آلکس مورفی عزیز پلیس شهر دیترویت بود.
شما باید از قبل از ورود به واشنگتن بلیط واشنگتن - دیترویت رو ( از داخل آمریکا ) خریده باشید. وقتی میرسید آنجا خسته هستید و براتون دنبال کردن این کار باید بعد از استراحتتون باشه.
موضوع دیگه اینکه کاغذ های شما در واشنگتن بررسی میشه. ممکنه که بار شما رو برای بررسی بیشتر بیرون بیارند و در این مورد آمادگی مکالمه داشته باشید ولی زیاد موضوع مهمی نیست.
بعد از ورودتون 16 روزه گرین کارتتون میاد. ولی سوشال رو حتما" به اداره سوشال سکیوریتی مراجعه کنید.
اگه لپ تاپ دارید حتما" با خودتون ببرید برای ارتباط خیلی خوبه. توی هواپیما توی دستتون نگیرید که خسته کننده میشه.
[عکس: cfiles40142.jpg]

RE: اولین سفر برای فعال شدن گرین کارت به آمریکا: بلیط، گمرک و ... - lgsony - 2012-11-04

اگه ما بخواهیم مقداری طلای ساخته شده بیاوریم امکان فروش در آنجا هست وقیمت هر گرمی را شما خبر دارید واصلا میخرند یا وبال گردن میشه واگه طلا نمی خرند چه چیزی کم حجمی بیاریم چون آوردن دلار بیش از 5000 تا ممنوع شده وجلوش را میگیرند - راستی توی ماه گذشته میگن فرودگاه امام جلوی دلار بیش از 5000 را می گیرند اگه کسی رفته وراهش را بلده به ما هم بگه ممنون میشم در ضمن توی فرودگاه ترانزیت ترکیه گیر نمدن برای دلار... متشکرم فقط چون ما زود عازمیم اگه لطف کنی ویک مقدار سریع تر جواب بدهید

RE: اولین سفر برای فعال شدن گرین کارت به آمریکا: بلیط، گمرک و ... - saher - 2012-11-04

(2012-11-04 ساعت 15:12)lgsony نوشته:  اگه ما بخواهیم مقداری طلای ساخته شده بیاوریم امکان فروش در آنجا هست وقیمت هر گرمی را شما خبر دارید واصلا میخرند یا وبال گردن میشه واگه طلا نمی خرند چه چیزی کم حجمی بیاریم چون آوردن دلار بیش از 5000 تا ممنوع شده وجلوش را میگیرند - راستی توی ماه گذشته میگن فرودگاه امام جلوی دلار بیش از 5000 را می گیرند اگه کسی رفته وراهش را بلده به ما هم بگه ممنون میشم در ضمن توی فرودگاه ترانزیت ترکیه گیر نمدن برای دلار... متشکرم فقط چون ما زود عازمیم اگه لطف کنی ویک مقدار سریع تر جواب بدهید

راهش اینه که یه صرافی مطمئن پیدا کنید که انتقال پول رو از ایران به آمریکا و بلعکس, بصورت فوری و مطمئن( بصورت بلافاصله) تضمین میکنه( زیاد هست و با کمی پرسش گیر میاد - حتی در شهرستانها ) و این روش خیلی بهتر از حمل غیر قانونی پول ( توی چمدانها... میباشد ) در صورتی که چمدانهای شما در هر کجای مسیر مورد دستبرد قرار بگیره( احتمالش خیلی کم هست) شما نمیتونید هیچ ادعایی ( در مورد پول ) بکنید.

RE: اولین سفر برای فعال شدن گرین کارت به آمریکا: بلیط، گمرک و ... - lgsony - 2012-11-04

دوستان ما اولش می خوایم بیایم لوس آنجلس که متاسفانه فامیلمون توزرد از آب در آمد وآدرسی نداریم موقع رسیدن به آفیسر فرودگاه بدیم امکانش هست آدرس ندیم وآیا یه جای مناسب برای چند ماه میشه اجاره کرد ( برای خانواده ) وآدرس را بعدش داد