مهاجرسرا
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزای گوناگونی (Diversity Visa) (https://www.mohajersara.org/forum/forum-5.html)
+---- انجمن: گرين كارت لاتاری ۲۰۱۴ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-87.html)
+----- انجمن: برندگان گرین کارت لاتاری ۲۰۱۴ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-92.html)
+----- موضوع: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت (/thread-6846.html)

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - ali3875 - 2014-11-05

من برای یکی از دوستانم که عضو مهاجرسرا نیست سوالی پیش اومده ایشون برنده خانومشون هستند و بهمراه بچه ها الان نیویورک هستند
حالا این آقا میتونه تنها وارد امریکا بشه؟ در صورتی که این جمله تو ویزاش نوشته Valid only if Acc/FTJ spouse
ممنون میشم از دوستانی که اطلاع دارند راهنمایی کنند

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - iris - 2014-11-05

(2014-11-03 ساعت 07:35)Nazem نوشته:  
(2014-11-02 ساعت 08:44)tenese نوشته:  دوستانی که آمدند U.S تونستید بدون داشتن کار و ضامن خونه بگیرید؟ یا اینکه اجاره چند ماه رو همون اول پرداخت کردید و بعد خونه رهن دادن. و سوال دیگه اینکه اگر کسی cosign بشه برای اجاره خونه، آیا با پرداخت اجاره خانه برای ما creditساخته میشه یا بزای credit ما تاثیری نداره؟

بدون داشتن کار و Cosigner گرفته خونه با شرایط راحت تقریبا امری محاله و یا باید یکسال اجاره خونه به همراه یکی دو ماه دیپازیت بدید یا صاحبخونه قبول منه شرایطتون رو که این محال بنظر میرسه.

پرداخت اجاره خونه کردیت مثبت حساب نمیشه ولی پرداخت نکردنش در صورتی که کار به Collection یا همون شرکت های وصول مطالبات بکشه کردیت خیلی منفی و بدی حساب میشه.
من الان سن خوزه هستم ، اولین چیزی که در اجاره خونه ملاک هست داشتن شغل شماست اصلا برای اینها مفهومی نداره که پول تو حساب شما هست اما بعضی جاها نه همه بالخصوص آپارتمانهای گرون از شما cosigner یا همون ضامن قبول میکنند و بعضی جاها
ازتون صورت وضعیت بانک، بعد اینجا تنها راهی که می مونه معامله با ایرانی هاست
درصد ایرانیان اینجا هم کم نیست و میشه ازشون اتاق کرایه کرد
البته از غیر ایرانیا هم میشه اتاق کرایه کرد
اینم بگم به محضی که می فهمند کردیت ندارید دپوزیت دو یا سه برابر می شه و اجاره خونه هم در بعضی موارد دیدم 100$ گرون شد و اینکه سه ماه اجاره را با هم بدی وقتی بیایی حتما این حس بهت دست می ده که چرا باید این کارو کنی یه جور زوره انگار هاهاهاهاها فرقی هم نداره

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - iris - 2014-11-05

(2014-10-31 ساعت 03:30)Ramin geologist نوشته:  
(2014-10-31 ساعت 00:49)samoelson نوشته:  
(2014-10-30 ساعت 01:17)KIMIA2005 نوشته:  ما هم بعد از3 روز شماره سوشیال رو ازSSA گرفتیم وبعد ازیک هفته از ورود کارت سوشیال برامون پست شد حالا هم منتظر گرین کارت هستیم

سلام دوستان
همسر من سه روزه که رفته کالیفرنیا. از کجا باید سوشال نامبرش رو بگیره. میشه راهنمایی کنید؟ آخه بانک بهش گفته اول گرین کارتت باید بیاد تا سوشال نامبرت معلوم بشه.
ممنون میشم کمک کنید

تا جايي كه من مي دونم سوشيال و گرين كارت ربطي به هم ندارن
كارمنداي بانك هم زياد حرفاشون مستند نيست
به من مي گفت اگه عابر بانك ايرانتو داري به عنوان كارت معتبر قبولش مي كنيم واسه افتتاح حساب
تا جايي كه مي دونم تو كاليفرنيا سوشيال دير تر مياد عجله نكنيد
Wink

در بانک باید زود قانع نشد
ببین من یکرور بعد ورودم به سن خوره رفتم بانک chase و اونجا حتی با گواهینامه ترجمه نشده ام برام حاضر بود حساب باز کنه فقط پرسید ادرس روش هست گفتم نه اگر گفته بودم اره باز میکرد
بعد رفتم bank of american اونجا با دو ساعت معطل شدن به خاطر تماس هاشون باز کرد تازه آدرس خونه مون در ایران هم دادم هاهاهاهاها خودش گفت بده البته
بعد اینکه بانک wells fargo بدون هیچ دردسری باز میکنه حتی کارمند فارسی زبان هم ممکنه داشته باشند
بنابراین توصیه من برای بانک ها اینه که با یه نه شنیدن جا نزنید کمی اصرار کنید مثلا بگید برای دوستم انجام دادید

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - Ali Sepehr - 2014-11-05

(2014-11-05 ساعت 03:52)rtt نوشته:  دوستانی که هنوز ماشین ندارین واسه امتحان رانندگی چیکار کردین؟؟اونجا نمیشه از خودشون ماشین بگیریم با اون امتحان بدیم؟؟یا برم 2/3 روز ماشین کرایه کنم با اون برم امتحان بدم؟ هفته دیکه امتحان دارم ولی ماشین ندارم
اگه بخوام ازین تعلیم رانندگی ها بگیرم کسی میدونه جلسه ای چنده؟؟؟؟؟؟

سلام اگه لس آنجلس هستید با شماره 3104300060 تماس بگیرید میتونیم کمکتون کنیم.

(2014-11-05 ساعت 12:58)ali3875 نوشته:  من برای یکی از دوستانم که عضو مهاجرسرا نیست سوالی پیش اومده ایشون برنده خانومشون هستند و بهمراه بچه ها الان نیویورک هستند
حالا این آقا میتونه تنها وارد آمریکا بشه؟ در صورتی که این جمله تو ویزاش نوشته Valid only if Acc/FTJ spouse

دوست عزیز این comment که توی ویزای DV2 هست یعنی Valid only if accompanying or following to join spouse که بطور کل میگه بایستی یا بهمراه برنده اصلی وارد بشند یا بعد از وی وارد بشند که در صورتی توی حالت دوم بهش اجازه ورود میدند که ثابت کنه نفر اصلی وارد شده.

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - ali3875 - 2014-11-05

(2014-11-05 ساعت 13:45)Nazem نوشته:  
(2014-11-05 ساعت 03:52)rtt نوشته:  دوستانی که هنوز ماشین ندارین واسه امتحان رانندگی چیکار کردین؟؟اونجا نمیشه از خودشون ماشین بگیریم با اون امتحان بدیم؟؟یا برم 2/3 روز ماشین کرایه کنم با اون برم امتحان بدم؟ هفته دیکه امتحان دارم ولی ماشین ندارم

(2014-11-05 ساعت 12:58)ali3875 نوشته:  من برای یکی از دوستانم که عضو مهاجرسرا نیست سوالی پیش اومده ایشون برنده خانومشون هستند و بهمراه بچه ها الان نیویورک هستند
حالا این آقا میتونه تنها وارد آمریکا بشه؟ در صورتی که این جمله تو ویزاش نوشته Valid only if Acc/FTJ spouse

دوست عزیز این comment که توی ویزای DV2 هست یعنی Valid only if accompanying or following to join spouse که بطور کل میگه بایستی یا بهمراه برنده اصلی وارد بشند یا بعد از وی وارد بشند که در صورتی توی حالت دوم بهش اجازه ورود میدند که ثابت کنه نفر اصلی وارد شده.
ممنون از توضیحاتتون
پس با این حساب یعنی میشه به تنهایی برند و حتما توی فرودگاه میتونن بفهمن که همسرشون قبلا وارد امریکا شدن

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - Sam2014 - 2014-11-05

با سلام و آرزوی موفقیت برای شما

اولاً برای امتحان عملی رانندگی 1- اتومبیل دوستان ، اقوام و یا آشنایان را قرض بگیرید یا 2- از موسسات مبوطه باید کرایه کنید.(Rent کنید) .خودشون ندارند که بدهند .
دوماً باید یک مقداری با ماشین تمرین کنید که قلق ش دستتون بیاد و همچنین استفاده از کنترل های ماشین مثل راهنما ، نور بالا ، برف پاکن و غیره را بلد باشید .( موقع امتحان دنبالشون نگردیید Big Grin)
سوماً باید یک نفر که گواهینامه داره همراهتون باشه و به اتفاق ایشون برید به محل امتحان ..... شما نمی توانید ماشین قرض کنید یا اجاره کنید و به محل امتحان عملی بروید Tongue

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - Ali Sepehr - 2014-11-05

(2014-11-05 ساعت 14:24)ali3875 نوشته:  
(2014-11-05 ساعت 13:45)Nazem نوشته:  

ممنون از توضیحاتتون
پس با این حساب یعنی میشه به تنهایی برند و حتما توی فرودگاه میتونن بفهمن که همسرشون قبلا وارد آمریکا شدن

بایستی مدرکی ارائه کنند که همسرشون قبلاً وارد شدند مثل مهر ورود به آمریکا یا چیزی شبیه به این.

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - rbrb-2015 - 2014-11-05

دوستان سوالی در مورد خرید چمدان داشتم. کسی تجربه خرید در ترکیه داره؟ آیا به صرفه ست؟
با آرزوی کامیابی

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - remarya - 2014-11-05

(2014-11-05 ساعت 19:37)rbrb-2015 نوشته:  دوستان سوالی در مورد خرید چمدان داشتم. کسی تجربه خرید در ترکیه داره؟ آیا به صرفه ست؟
با آرزوی کامیابی
سلام من تو آنکارا چند مورد چمدون که قیمت کردم از ایران گرونتر در می اومد کلا در مورد خرید تو ترکیه خرید لباس مخصوصا لباس بچه خیلی به صرفه است خرید مواد غذایی مثل قهوه یا شکلات بد نیست مشابه ایران و گاها پایین تره اما لوازم ارایشی، عطر ، روسری و مانتو تقریبا دوبل ایران می شه لوازم ورزشی مارک هم مشابه ایران و گاها گرونتره

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - remarya - 2014-11-05

سلام ، درباره پرداخت 165 دلاریکی از دوستان در اونجا دبیت کارت داره و می خواد برام پرداخت کنه اما سوالات
1- با دبیت کارت می شه پرداخت کرد؟
2- چون کارت به اسم من نیست مشکلی ایجاد نمیشه؟ یعنی نباید کارت حتما به اسم من باشه
3- اگه خواستم با کارت دیگران پرداخت کنم نباید تو مراحل ساخت کارت( من اکانت ساختم) یا در پروفایلم تغییر ایجاد کنم منظورم اون گزینه است که می پرسه شما شخص متقاضی هستید یا از طرف وی وکالت دارید؟

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - rainolf - 2014-11-05

(2014-11-05 ساعت 19:37)rbrb-2015 نوشته:  دوستان سوالی در مورد خرید چمدان داشتم. کسی تجربه خرید در ترکیه داره؟ آیا به صرفه ست؟
با آرزوی کامیابی

به طور معمول گرونتره مگر مورد خاصی بهتون بخوره من در سفر دومم به دوبی برای گرفتن ویزا به طور اتفاقی دیدم غرفه سامسیونت در سیتی سنتر آف خورده و یک کری آن گرفتم 175 درهم بعدا دقیقا مثل همون رو در ایران دیدم 370 هزار تومن ولی این مورد شانسی بود....

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - KIMIA2005 - 2014-11-05

(2014-11-05 ساعت 21:12)remarya نوشته:  سلام ، درباره پرداخت 165 دلاریکی از دوستان در اونجا دبیت کارت داره و می خواد برام پرداخت کنه اما سوالات
1- با دبیت کارت می شه پرداخت کرد؟
2- چون کارت به اسم من نیست مشکلی ایجاد نمیشه؟ یعنی نباید کارت حتما به اسم من باشه
3- اگه خواستم با کارت دیگران پرداخت کنم نباید تو مراحل ساخت کارت( من اکانت ساختم) یا در پروفایلم تغییر ایجاد کنم منظورم اون گزینه است که می پرسه شما شخص متقاضی هستید یا از طرف وی وکالت دارید؟

1- اره با دبیت کارت میتونید پرداخت کنید
2- خیر مشکلی نیست

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - ehsan1095 - 2014-11-06

(2014-11-05 ساعت 03:02)AZAR 1335 نوشته:  دوستان با تجربه شما میدونید اگه 30-40 هزار دلار یا بیشتر تو حساب بانکیمون بگذاریم خوبه یا بد برای برنامه وکارهای بعدی ؟مثل بیمه - وام - کردیت؟کاش یکم از قوانین اونجا برامون می گفتید.ممنون.

باسلام
در مورد بيمه شما را بيمه درماني ميكنند و كاري به ميزان پول شما در حساب بانكيتان ندارند .ملاك براي بيمه داشتن كار و درامد است.در بقيه موارد هنوز تجربه اي ندارم ولي شنيده ام براي گرفتن وأم حتما بايد درامد داشته باشيد

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - 2014families lottery winners - 2014-11-06

سلام دوستان عزیز من چند تا سوال از خدمتتون داشتم :

1- من تغییر آدرس دارم علاوه بر اینکه توی فرودگاه این آدرس جدید رو باید بدم توی سایت USCIS هم باید آدرس جدید رو وارد کنم؟
2- و یک سوال دیگه اون هم اینه که میتونم بدون ینکه تغییر آ/درس رو اعلام کنم به شهر جدید که وارد شدم کارهای مربوط به ssn و حساب بانکی رو در شهر جدید انجام بدم و وقتی گرین کارتم به آدرس قدیمم فرستاده شد برم گرین کارتم رو از اونجا تحویل بگیرم؟
3- آیا میتونم 165 دلار را با گیفت کارت ویزا پرداخت کنم؟
4-رفت و آمد من باید به آمریکا چطور باشد که بعد از 5 سال سیتیزن بشم؟
5-آیا می تونیم مواد غذایی با خودمون به آمریکا ببریم واسه یه مدت مثل خشکبار برنج حبوبات ماکارونی ادویه جات و قالیچه و یا توی فرودگاه گیر میدن؟
6- بعد از گرفتن گرین کارت برای فرزندان بالای 21 سالم باید چه مدارکی به اداره مهاجرت تحویل بدم یا فقط الزاما پر کردن یک فرم فعلا کافی است؟

لطفا جواب دقیق ، واضح و روشن بدید.
ممنونم

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - m_yek - 2014-11-07

سلام دوستان
من الان نزدیک 50 روز امریکا هستم واز روزی که اومدم برای گرین کارتم اقدام کردم 165 دلار هم پرداخت کردم ولی تا الان گرین کارتم نیومده بنظرتون. چیکار کنم?
اگه میشه لطف کنید سایت رهگیری گرین کارت را هم بهم بدید ?