مهاجرسرا
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزای گوناگونی (Diversity Visa) (https://www.mohajersara.org/forum/forum-5.html)
+---- انجمن: گرين كارت لاتاری ۲۰۱۴ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-87.html)
+----- انجمن: برندگان گرین کارت لاتاری ۲۰۱۴ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-92.html)
+----- موضوع: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت (/thread-6846.html)

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - shadi79 - 2014-11-07

(2014-11-07 ساعت 07:03)m_yek نوشته:  سلام دوستان
من الان نزدیک 50 روز آمریکا هستم واز روزی که اومدم برای گرین کارتم اقدام کردم 165 دلار هم پرداخت کردم ولی تا الان گرین کارتم نیومده بنظرتون. چیکار کنم?
اگه میشه لطف کنید سایت رهگیری گرین کارت را هم بهم بدید ?

سلام می تونید از سایتelis.uscisپیگیری کنید

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - shadi79 - 2014-11-07

[quote='2014families lottery winners' pid='562238' dateline='1415249357']
سلام دوستان عزیز من چند تا سوال از خدمتتون داشتم :

1- من تغییر آدرس دارم علاوه بر اینکه توی فرودگاه این آدرس جدید رو باید بدم توی سایت USCIS هم باید آدرس جدید رو وارد کنم؟
2- و یک سوال دیگه اون هم اینه که میتونم بدون ینکه تغییر آ/درس رو اعلام کنم به شهر جدید که وارد شدم کارهای مربوط به ssn و حساب بانکی رو در شهر جدید انجام بدم و وقتی گرین کارتم به آدرس قدیمم فرستاده شد برم گرین کارتم رو از اونجا تحویل بگیرم؟
3- آیا میتونم 165 دلار را با گیفت کارت ویزا پرداخت کنم؟
4-رفت و آمد من باید به آمریکا چطور باشد که بعد از 5 سال سیتیزن بشم؟
5-آیا می تونیم مواد غذایی با خودمون به آمریکا ببریم واسه یه مدت مثل خشکبار برنج حبوبات ماکارونی ادویه جات و قالیچه و یا توی فرودگاه گیر میدن؟
6- بعد از گرفتن گرین کارت برای فرزندان بالای 21 سالم باید چه مدارکی به اداره مهاجرت تحویل بدم یا فقط الزاما پر کردن
سلام می تونید برای پرداخت از گیفت کارت استفاده کنید منم همینکار رو کردم
برای گرفتن سوشیال هم می تونید از یه شهر دیگه اقدام کنید

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - ghafari88 - 2014-11-07

من الان نزدیک 50 روز آمریکا هستم واز روزی که اومدم برای گرین کارتم اقدام کردم 165 دلار هم پرداخت کردم ولی تا الان گرین کارتم نیومده بنظرتون. چیکار کنم?

پیگیری وضعیت کیس ( گرین کارت )

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - nedali - 2014-11-07

(2014-11-05 ساعت 13:04)iris نوشته:  
(2014-11-03 ساعت 07:35)Nazem نوشته:  
(2014-11-02 ساعت 08:44)tenese نوشته:  دوستانی که آمدند U.S تونستید بدون داشتن کار و ضامن خونه بگیرید؟ یا اینکه اجاره چند ماه رو همون اول پرداخت کردید و بعد خونه رهن دادن. و سوال دیگه اینکه اگر کسی cosign بشه برای اجاره خونه، آیا با پرداخت اجاره خانه برای ما creditساخته میشه یا بزای credit ما تاثیری نداره؟

بدون داشتن کار و Cosigner گرفته خونه با شرایط راحت تقریبا امری محاله و یا باید یکسال اجاره خونه به همراه یکی دو ماه دیپازیت بدید یا صاحبخونه قبول منه شرایطتون رو که این محال بنظر میرسه.

پرداخت اجاره خونه کردیت مثبت حساب نمیشه ولی پرداخت نکردنش در صورتی که کار به Collection یا همون شرکت های وصول مطالبات بکشه کردیت خیلی منفی و بدی حساب میشه.
من الان سن خوزه هستم ، اولین چیزی که در اجاره خونه ملاک هست داشتن شغل شماست اصلا برای اینها مفهومی نداره که پول تو حساب شما هست اما بعضی جاها نه همه بالخصوص آپارتمانهای گرون از شما cosigner یا همون ضامن قبول میکنند و بعضی جاها
ازتون صورت وضعیت بانک، بعد اینجا تنها راهی که می مونه معامله با ایرانی هاست
درصد ایرانیان اینجا هم کم نیست و میشه ازشون اتاق کرایه کرد
البته از غیر ایرانیا هم میشه اتاق کرایه کرد
اینم بگم به محضی که می فهمند کردیت ندارید دپوزیت دو یا سه برابر می شه و اجاره خونه هم در بعضی موارد دیدم 100$ گرون شد و اینکه سه ماه اجاره را با هم بدی وقتی بیایی حتما این حس بهت دست می ده که چرا باید این کارو کنی یه جور زوره انگار هاهاهاهاها فرقی هم نداره

اقا خونه گرفتن خیلی سخته حداقل کالیفرنیا سخته ما کلی گشتیم یه جا بدون ssn بهمون خونه اجاره میداد که گفت باید ۵برابر اجاره ات درامد داشته باشی (حالا ما بیکار ) یا به اندازه دو برابر کل اجاره های یک سال تو حسابت پول داشته باشی یا یک کوساینر معتبر در ضمن بعضی جاها کل اجاره ی یک سالو قبول میکنن یک چا بگیرن اما چون غیر قانونیه کم پیش میاد

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - p.arsa - 2014-11-07

(2014-11-07 ساعت 08:47)shadi79 نوشته:  [quote='2014families lottery winners' pid='562238' dateline='1415249357']

1- من تغییر آدرس دارم علاوه بر اینکه توی فرودگاه این آدرس جدید رو باید بدم توی سایت USCIS هم باید آدرس جدید رو وارد کنم؟
2- و یک سوال دیگه اون هم اینه که میتونم بدون ینکه تغییر آ/درس رو اعلام کنم به شهر جدید که وارد شدم کارهای مربوط به ssn و حساب بانکی رو در شهر جدید انجام بدم و وقتی گرین کارتم به آدرس قدیمم فرستاده شد برم گرین کارتم رو از اونجا تحویل بگیرم؟
5-آیا می تونیم مواد غذایی با خودمون به آمریکا ببریم واسه یه مدت مثل خشکبار برنج حبوبات ماکارونی ادویه جات و قالیچه و یا توی فرودگاه گیر میدن؟
6- بعد از گرفتن گرین کارت برای فرزندان بالای 21 سالم باید چه مدارکی به اداره مهاجرت تحویل بدم یا فقط الزاما پر کردن

سلام دوست عزیز
فقط در مورد مواد غذایی بگم که اجیل و خوشکبار و ادویه جات مشکلی نیست! فقط به دانه های غلات و حبوبات گیر میدن!

(2014-11-01 ساعت 03:00)p.arsa نوشته:  سلام دوستان! تو سایت برای گرین کارت وقتی چک میکنی چه تغییری و کجا به وجود میاد بعد ورود به آمریکا !!!! من 165 دلار را قبل از ورود پرداخت کردم!

دوستان کسی نمیخواد جواب من را بده!؟؟؟؟

دوستان یه سوال دیگه داشتم! امیدوارم حداقل اقای مدیر جواب بدن!
من چقدر باید در امریکا بمونم تا ستیزن بشم!؟ مدتش به اینکه از امریکا خارج بشم یا پیوسته در امریکا بمونم ربط داره یا نه؟؟؟؟

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - gema - 2014-11-07

(2014-11-07 ساعت 11:22)p.arsa نوشته:  دوستان یه سوال دیگه داشتم! امیدوارم حداقل اقای مدیر جواب بدن!
من چقدر باید در آمریکا بمونم تا ستیزن بشم!؟ مدتش به اینکه از آمریکا خارج بشم یا پیوسته در آمریکا بمونم ربط داره یا نه؟؟؟؟
سلام دوست عزیزم. شما میتونید در پایان 4سال و نه ماهی که از ورودتون به آمریکا گذشته باشه برای سیتیزن شیپی اقدام کنید ولی باید حداقل نصف این مدت رو در آمریکا گذرونده باشید و هربار خروجتون از آمریکا کمتر از 6 ماه طول بکشه. موفق باشید.

(2014-11-07 ساعت 11:03)p.arsa نوشته:  سلام دوست عزیز
فقط در مورد مواد غذایی بگم که اجیل و خوشکبار و ادویه جات مشکلی نیست! فقط به دانه های غلات و حبوبات گیر میدن!

دوست عزیزم من خودم در این زمینه تجربه ای ندارم ولی یکی از اقوامم آجیل برای آشناهاشون برده بودن و توی فرودگاه همه رو ازشون گرفتن. به نظرم مقدار کمش مشکل ساز نمیشه ولی اگه زیاد باشه احتمالا بگیرن ازتون. موفق باشید.

(2014-11-07 ساعت 11:19)p.arsa نوشته:  
(2014-11-01 ساعت 03:00)p.arsa نوشته:  سلام دوستان! تو سایت برای گرین کارت وقتی چک میکنی چه تغییری و کجا به وجود میاد بعد ورود به آمریکا !!!! من 165 دلار را قبل از ورود پرداخت کردم!

دوستان کسی نمیخواد جواب من را بده!؟؟؟؟
دوست خوبم جواب سوال شما توی همین صفحه3تا پست بالاتر از سوالتونهSmile من مجددا لینکشو از همون پست براتون میذارم.
پیگیری گرین کارت

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - iris - 2014-11-07

(2014-11-07 ساعت 11:03)p.arsa نوشته:  
(2014-11-07 ساعت 08:47)shadi79 نوشته:  [quote='2014families lottery winners' pid='562238' dateline='1415249357']

سلام دوست عزیز
1- اینو نمی دونم ولی فکر نکنم نیاز باشه
2- بله می تونید
3- بله می تونید اینجا یکی دیگه از بچه ها نوشت که با گیفت کارت داده
4- باید همیشه در یکسال 6 ماه کمتر خارج خاک امریکا باشید
5- به جز چیزایی که قابلیت کشت دارند مثل حبوبات و برنج بقیه چیزا را میتونید بیازید فکر کنم ، من عسل داشتم چیزی نگفتند ، فکر کنم اگر تجاری نیارید گیر ندن
6- روند کارش را من نمی دونم دقیق ولی سرچ کنید تو گوگل و یا حتی همین سایت کنسول امریکا کامل دستتون میاد مراحل را، اما می دونم خیلی طول می کشه تا پرونده اش به جریان بیفته مثلا دوستم با اینکه نامه اش اومده و شماره کیس معلوم شده دو ساله تو نوبت مصاحبه است

(2014-11-07 ساعت 11:02)ghafari88 نوشته:  

پیگیری وضعیت کیس ( گرین کارت )
reciept number همونه که با Io شروع میشه؟
من اونو میرنم ولی این سایت میزنه برام invalid !!!!

بچه ها گرین کارتم را سایت شناخت initial review اون یکی سایته هم optimized شد
هورااااا
چه مودبند هاهاهاها

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - farshad varaste - 2014-11-07

(2014-11-07 ساعت 11:58)gema نوشته:  
(2014-11-07 ساعت 11:03)p.arsa نوشته:  سلام دوست عزیز

دوست عزیزم من خودم در این زمینه تجربه ای ندارم ولی یکی از اقوامم آجیل برای آشناهاشون برده بودن و توی فرودگاه همه رو ازشون گرفتن. به نظرم مقدار کمش مشکل ساز نمیشه ولی اگه زیاد باشه احتمالا بگیرن ازتون. موفق باشید.
مشکلی نیست هرچی دوست دارید بیارید ما حدود 8 کیلو داشتیم کاری نداشتن

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - farshad varaste - 2014-11-07

(2014-11-07 ساعت 22:01)iris نوشته:  بچه ها گرین کارتم را سایت شناخت initial review اون یکی سایته هم optimized شد
هورااااا
چه مودبند هاهاهاها
طبق تجربه دوستان در بیشتر موارد وقتی تغییر آدرس داشته باشید یه مقدار دیرتر میاد ولی نگران نباشید بالاخره میاد یعنی باید بفرستن. بچه های خوبین Wink