مهاجرسرا
هیوستون، ایالت تگزاس - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: هیوستون، ایالت تگزاس (/thread-2333.html)

RE: هوستون تگزاس - shabnam286 - 2012-08-26

اگربه نقشه شهر نگاه کنید دو تا اتوبان حلقه مانند می بینید. خونه هایی که داخل لوپ اول هستند گرانتر هستند. از نظر محله خوب وبد واقعا نمیشه راحت اسم چند جا رو آورد چون در بعضی از مناطق با فاصله چند کوچه محله کاملا متفاوت می شود. من شخصا این تجربه رو داشتم که برای دیدن کسی به محله ای رفتم که خیلی حس نا امنی کردم در صورتی که اصلا فکر نمی کردم باتوجه به آدرس چنین جایی قراره برم. در گرفتن خونه خیلی دقت کنید. هیچ ارزونی بی حکمت نیست.

RE: هوستون تگزاس - armanbala - 2012-08-29

دوستان عزيزم
لازم ميبينم راجع به هزينه هاي زندگي در هيوستون توضيحاتي بدم تا براي همه دوستاني كه ميخواهند بيايند اينجا كمكي كرده باشم
همانطوريكه بارها در نوشته هاي قبلي ام ذكر شده كساني كه راجع به هزينه ها مينويسند ابتدا بايد شرايط خود را ذكر كنند كسي ممكن است با سه هزار دلار بيايد و خودش را جمع و جور كند ولي اين شخص حتما يك آقاي مجرد و احتمالا مهندس يكي از رشته هاي نفتي هست ولي با توجه به اينكه دوستان من در مهاجر سرا اكثرا متاهل و صاحب فرزند هستند لازم است كه اطلاعات دقيق داشته باشند
هزينه ها در هيوستون بر خلاف تصور كم نيست و بسته به شرايطي هست كه شما داريد از اين رو براي كسي كه با خانواده و حداقل يك بچه ميآيد اين مطالب را بايستي بداند
هزينه ها را به سه قسمت تقسيم مينمايم
يك -هزينه هاي بدو ورود به هيوستون شامل هتل و اجاره يا خريد ماشين
دو- هزينه هاي اجاره منزل و خريد لوازم اوليه و ثانويه زندگي مثل ظرف آشغال و دست مال كاغذي و .....
سه- هزينه هاي فيكس ماهيانه
هزينه هاي بدو ورود به آمريكا شامل هتل يا متل و خورد و خوراك را براي هفته اول حدود هزار دلار خيلي ها مينويسند استوديو پلاس شبي شصت و خورده اي ولي اينجوري نيست من راجع به يك خانواده صحبت ميكنم و اطاق دو تخته كمتر از هشتاد تا نيستبا تكس و خورد و خوراك در نظر داشته باشيد كه اين مبلغ كم هم هست
در مورد ماشين كاملا شخصي و سليقه اي خريد از سه هزارو پانصد دلار تا بيست هزار دلار البته براي ورود خريد ماشين بيش از بيست هزار دلار منطقي به نظر نميرسد چون كرديت نداريم و بايد نقد پرداخت كنيم كه البته بايد مواظب دلار ها بود
اگر ماشين صفر بخواييد بخريد كمتر از پانزده هزار تا نيست بيمه و تكس هم در نظر داشته باشيد
اجاره خانه
دوستان در هيوستون طبق قانون براي خانواده با يك فرزند خونه يه خوابه اجاره نميتونن بدن و حداقل دو خوابه هست براي دو خوابه قيمت از هزارو دويست تا هست تا تاون هاوس هاي دو هزارو دويست تايي ولي زير هزارو دويست تا رو براي دو خوابه جاي خوب شهر نميتونين گير بيارين پس اگه بچه داريد و ميخواييد مدرسه خوب بره حداقل هزارو چهرصد در ماه رو در نظر بگيريد البته ميتونيد ارزونتر هم پيدا كنيد و البته تقريبا پول شش ماهو بايستي پيش بدهيد چون كرديت نداريد در مناطقي مثل وست هايمر ولي خوب اونجا ها جاهايي نيستند كه شما خيلي راحت باشيد و مدرسه خوب پيدا كنيد اينجا قيمت منطقه را خوبي يا بدي مدرسه تعيين ميكنه مثلا مدرسه هايي كه براي spring branch هستند بسيار عالي هستند و قيمت خونه هم بالا هست يكي از اين مدارس مموريال هست كه من در آنجا اجاره كردم و مدرسه اي كه پسرم ميرود زبانزد همه اهالي هيوستون هست و البته تقريبا به اندازه چند برابر دانشگاه تهران مدرسه راهنمايي فضا دارد!!!
و كلا اجاره ها و قيمت خونه ها اينجا بالاست ولي اين هزينه اي هست كه من براي امنيت زندگي ام هم ميپردازم در محله اي كه من هستم همه آمريكايي يا كره اي هستند و من تا به حال يك سياه پوست يا مكزيكي اينجا نديدم هر چند اعتقاد پيدا كردم كه اينه هم آدم هاي خوبي هستند فقط چون براي تحصيلات فرزندانشان اهميت نميدهند به اين مناطق نمي آيند و از اين رو براي آمريكايي ها عدم اهميت دادن به تحصيل خوشايند نيست
هزينه هاي مربوط به زندگي شامل مبل تلويزيون جارو برقي وسايل آشپزخانه اتو سشوار ميز نهارخوري تخت خواب خودتان و فرزندتان مجموع اين هزينه ها حدوده بين چهار هزار تا هفت هزار دلار هست كه البته باز هم بسته به شرايط هست
هزينه هاي اوليه را ه اندازي زندگي مثل ديپوزيت برق صدو پنجاه تا ديپوزيت كاز چهل تا اگر بخواييد براي تلفن كانتركت داشته باشيد ديپوزيت براي هر خط پانصد تا كه البته من اين كار رو نكردم و پري پيد گرفتم جمع اين برج ها را هم هزار تا بزاريد كنار
تا اينجا حساب كنيم متوسط اين مبالغ به شرح زير است
هتل و خوراك اوليه هزار تا
ماشين ده هزار تا
اجاره خانه و شش ماه اجاره با ديپوزيت يك ماهه هشت هزار تا
لوازم اوليه و ثانويه زندگي پنج هزار تا
هزينه هاي راه اندازي يوتيليتي هزار تا
كه معمولا بيست درصد هم بايد غير مترقبه بزاريد
جمع اينها شد حدودا بيست و پنج هزار دلار (بدون بيسن درصد)
اين بيست و پنج هزار دلار را ميشود كم كرد ولي بايد خيلي كيفيت زندگي را كم كرد
حال هزينه هاي ماهيانه
يك هزينه هاي فيكس شامل اينترنت تلفن بيمه ماشين برق و گاز و آب تفريحات سالم مثل ورزش و ...
اينترنت از سي تا پنجاه دلار
تلفن هر خط تي موبايل پري پيد سي دلار
بيمه ماشين صد دلار
برق - دوستان هيوستون آب و هواي گرمي دارد و هميشه در فصل گرم سال نياز به كولر داريد من براي ماه اولم صد و نود دلار آمد كهه البته در فصول سرد هفتاد دلار هست متوسط صدو بيست دلار
گاز بيست دلار
تفريحات سالم شامل ورزش و رستوران و غيره ماهي شصت تا صد دلار
توجه داشته باشد فرزند شما حداقل هفته اي يك بار شما را به مك دونالد خواهد برد هر بار بيست دلار براي سه نفر ماهي هشتاد تا
جمع اين هزينه هاي فيكس ماهيانه بين سيصدو پنجاه تا پانصد دلار
هزينه هاي خورد و خوراك
اينجا خوردو خوراك را اگر زرنگ باشيد و جا هاي خوب را بشناسيد كه هفته اي صدو پنجاه دلار خرج كنيد عالي ميشود
بنزين يادم رفت هفته اي چهل دلار
عدد ها را با هم چمع ميزنيم ميشود ماهي بين هزار تا هزارو دويست دلار
به عبارتي اگر شخصي كه ميخواهد بيايد هيوستون و شرايط متوسطي را داشته باشد بايد براي ششماه اول حدود سي و پنج هزار دلار با خود بياورد ( با بيست درصد هزينه هاي غير مترقبه و هوسي چهل و دو هزار دلار)
لازم به ذكر است اين بيست درصد را جدي بگيريد يك ميز تحرير بچه با يه صندلي در ارزانترين جا بين دويست تا سيصد تا !!
اين عدد و رقم ها كاملا واقعي هستند و براي يك خانواده نوشته شده اند لطفا دوستاني كه بيش از دو ماهه آمده اند و البته بجه دار هستند هم سوال شود و از انداختن دعوا پرهيز گردد و حقايق زندگي در آمريكا را بپذيريد
دوستاني كه ايران كار خوب داشتند سابقه كاري بيش از ده سال داشند و زندگي خوبي را تجربه ميكردند كمتر از اين مبلغ را فراموش كنند پزشكان محترم با توجه به اينكه براي ما شغل مناسب پزشكي نيست و بايد براي امتحان بخوانيم و يك سال و نيم سر كار هستيم دو برابر اين مبلغ در نظر بگيرند
اگر سوالي داشتيد مطرح بفرماييد و اميدوارم اين مطالب مفيد بوده باشد

RE: هوستون تگزاس - Afies - 2012-08-29

يكي از آشناهامون رو يه گوشه گير اوردم و هر چي تونستم اطلاعات ازش گرفتم Big Grin

ايشون كه دوست برادرم هستند 8 ماه پيش به هوستون اومدن. يه فرد مجرد. تقريبا 30 ساله. ميخام تمام چيزهايي كه گفتند رو براتون بگم كه يه جورايي اميدي هست براي كساني كه از لحاظ مالي پول كمي دارند و زبان صفر هستند و حرفه ي جالبي هم توي ايران نداشتند.

توي ايران خطات بودن و تابلو نويس. همونطور هم كه گفتم زبان اصلا بلد نبوده.
موقع ورود با خودش 10 هزار تا برده. از وقتي هم كه رفته دنبال كار گشت و تقريبا همون 2 هفته اول كار پيدا كردن. منتها چون زبان اصلا بلد نبوده و شغلش هم خطاطي بوده كه اصلا تو آمريكا يعني هيچ اونجا يه شغلي داشته كه 6 صبح ميرفته 12 شب ميومده. يعني 6 ساعت استراحت داشته. ولي خوب. در عرض 6 ماه زبانشو برد بالا و الان صندوق دار يه فروشگاه هست. حقوق تقريبا ماهي 1400 دلار در ماه داره.
خونه هم يه خونه ي 3 خوابه با 2 نفر ديگه گرفته كه هر كدوم ماهيانه 400 دلار ميدن كه توي شهر هست و تقريبا نزديك مركز شهر. جاش خوبه.

ازش پرسيدم راضي هستي يا نه از مهاجرتت.
گفت 100% اينجا خييييلي بهتر از ايران هست ولي اون چيزي نيست كه همه ي ما فكرشو ميكنيم.(قضيه همون بهشت و اينا :دي) ولي گفت كاملا نسبت به ايران راضي هست. با اين كه اول كار اين همه سختي كشيده.

پس نتيجه ميگيريم حتي اگه تخصص كافي توي هيچ زمينه اي نداريم با بلد بودن زبان ميتونيم به راحتي لذت ببريم. اگه حرفه هم داشته باشيم و يه جاي خوب كار كنيم كه ديگه نونمون تو روغنه.

و اما خصوصيات هوستون:

توي اين فصل كاملا گرم. يه جورايي جهنم. ولي يه چيزي كه خوشحالم كرد گفت شرجي خيلي كمه و هر وقت هم ميشه به پاي شمال نميرسته.

نسبت به همه ايالتهاي ديگه آمريكا همه چيز توش ارزون تره.( از هم خونه هاي آمريكاييش پرسيده بود.)
و ...

ديگه همينش يادم مونده.
كسي سوال داشت بگه كه دفعه بعد كه باهاش حرفيدم ازش بپرسم بهتون بگم.

RE: هوستون تگزاس - IMMI - 2012-08-29

دوستان در سايت RENT.COM كه ميريم، براي يكسري خونه ها عبارت Move-In Specials رو نوشته. منظورش رو متوجه نميشم. اگه امكانش هست كساني كه مطلع هستند توضيح بدهند.

RE: زندگی و کار در هیوستون - jahan_roone - 2012-08-30

(2011-05-16 ساعت 01:56)emankh101 نوشته:  
(2011-05-15 ساعت 10:19)rozollina نوشته:  بچه ها منم دارم میام هیوستون Big Grin
کلاس زبان اگر بخواهیم شروع کنیم شما کجا را پیشنهاد میدین ؟
من خودم دارم (HCC (Houston Community College میرم تو خیابان Gulfton هست. Smile
من که خیلی‌ راضی‌ هستم.
اگر خواستید بگید تا اطلاعات بیشتر بدم.
اما سعی‌ کنید Listing را قابل سفر قوی کنید. Wink
موفق باشید. Smile

دوست گرامی لطف کنید اطلاعات مربوط به HCC رو بزارید برای ما. ما داریم میایم هیوستون بدون آشنا و پناه.
سپاس

RE: هوستون تگزاس - jahan_roone - 2012-08-31

(2012-04-08 ساعت 07:39)n.torabi65 نوشته:  سلام
خسته نباشید
ما میخوایم تو شهر تگزاس اقامت داشته باشیم از آنجا که شنیدم شرکتهای بزرگ نفتی در تگزاس واقع شدن همسرم فوق لیسانس ژئوفیزیک هستن از دوستان کسی هست سایت چند شرکت نفتی تگزاس معرفی کنه ؟
با کمال تشکر از راهنمایی همه شما دوستان
موفق باشید

دوست گرامی
من هم ژئوفیزیک خوندم. شما کار پیدا کردید؟ ممنون میشم تجربیاتتون رو بگید.
موفق باشید

RE: هوستون تگزاس - jahan_roone - 2012-08-31

(2012-08-16 ساعت 07:15)mehdi3261 نوشته:  سلام دوستان
من و خانمم الان حدود 4 ماه هست که اومدیم هیوستون و من بعد از 3 ماه و 3 روز تو یه شرکت کار پیدا کردم کاملا مرتبط با سابقه کارم و کار کاملا مهندسی.
اگر از دوستان کسی مشورتی راجب به پیدا کردن کار نیاز داره ، من با کمال میل در خدمتم . فقط این رو بگم که زبانتون باید عالی باشه چون باید بتونین مصاحبه های 1 تا 3 ساعته رو کنترل کنین ( البته راجب به رشته های مهندسی) .
نکته دیگه هم اینکه من روزی حدودا 7-8 ساعت پای لپ تابم و اینترنت بودم و تو سایتهای کاریابی سرک میکشیدم ....

خلاصه من در خدمت دوستان هستم و از هیچ کمکی دریغ نمیکنم

ممنون میشم کمک کنید
من برق و ارشد ژئوفیزیک خوندم و تا الان 5 ساله تو اکتشاف نفت در میادین نفتی ایران کار کردم. فکر میکنید چکار کنم که زود کار پیدا کنم؟
سپاس

RE: هوستون تگزاس - MPU - 2012-09-04

دوستان از آنجا که مهمترین ضرورت در هوستون ماشین هست لطف کنین و راهنمایی کنین که آیا قبل از هر کاری( از جمله باز کردن حساب در بانک) و در قبال وجه نقد میشه ماشین رو کرایه کرد یا نه؟ این مساله چون قطعا برای هر تازه واردی حیاتی است ممنون میشم اگر کسی در نزدیکی محل اقامتش یا سر راهش از این شرکتهای اجاره خودروست لطف کنه و بپرسه.

RE: هوستون تگزاس - Doroodparsi - 2012-09-04

(2012-09-04 ساعت 18:54)MPU نوشته:  دوستان از آنجا که مهمترین ضرورت در هوستون ماشین هست لطف کنین و راهنمایی کنین که آیا قبل از هر کاری( از جمله باز کردن حساب در بانک) و در قبال وجه نقد میشه ماشین رو کرایه کرد یا نه؟ این مساله چون قطعا برای هر تازه واردی حیاتی است ممنون میشم اگر کسی در نزدیکی محل اقامتش یا سر راهش از این شرکتهای اجاره خودروست لطف کنه و بپرسه.

دوست گرامی‌، شما میتونید از همون داخل فرودگاه ماشین کرایه کنید. وقتی‌ کارهای اداری تون تمام شد، دنبال تابلوی که Car Rental نوشته بگردید و ماشین کرایه کنید. من توصیه می‌کنم که در اولین فرصت ماشین بخرید. حتما، حتما، حتما از کمپانی "کار مکس" بخرید. اونجا ماشین هاش ضمانت داره و اصلا لازم به چونه زدن نیست. www.carmax.com

RE: هوستون تگزاس - armanbala - 2012-09-05

(2012-09-04 ساعت 19:15)Doroodparsi نوشته:  
(2012-09-04 ساعت 18:54)MPU نوشته:  دوستان از آنجا که مهمترین ضرورت در هوستون ماشین هست لطف کنین و راهنمایی کنین که آیا قبل از هر کاری( از جمله باز کردن حساب در بانک) و در قبال وجه نقد میشه ماشین رو کرایه کرد یا نه؟ این مساله چون قطعا برای هر تازه واردی حیاتی است ممنون میشم اگر کسی در نزدیکی محل اقامتش یا سر راهش از این شرکتهای اجاره خودروست لطف کنه و بپرسه.

دوست گرامی‌، شما میتونید از همون داخل فرودگاه ماشین کرایه کنید. وقتی‌ کارهای اداری تون تمام شد، دنبال تابلوی که Car Rental نوشته بگردید و ماشین کرایه کنید. من توصیه می‌کنم که در اولین فرصت ماشین بخرید. حتما، حتما، حتما از کمپانی "کار مکس" بخرید. اونجا ماشین هاش ضمانت داره و اصلا لازم به چونه زدن نیست. www.carmax.com

بدون كارت اعتباري كه نميشه از فرودگاه ماشين رنت كرد شما اول مياييد هتل بعد بانك آو آمريكا حساب باز ميكنيك يه كارت ميده ميتونيد با اون ماشين رنت كنيد خريد ماشين هم كه كلا سليقه اي هست

RE: هوستون تگزاس - Doroodparsi - 2012-09-05

(2012-09-05 ساعت 02:00)armanbala نوشته:  

بدون كارت اعتباري كه نميشه از فرودگاه ماشين رنت كرد شما اول مياييد هتل بعد بانك آو آمريكا حساب باز ميكنيك يه كارت ميده ميتونيد با اون ماشين رنت كنيد خريد ماشين هم كه كلا سليقه اي هست

شما درست میگید. با هر کارت بانکی‌ میشه ماشین کرایه کرد و حتما هم نباید کارت اعتباری باشه. من پیشنهاد میدم که در بانک چیس (Chase Bank) حساب باز کنید. سرویسش بهتره و ۱۰ برابر هم شعبه داره.

RE: هوستون تگزاس - armanbala - 2012-09-05

(2012-09-05 ساعت 05:16)Doroodparsi نوشته:  

شما درست میگید. با هر کارت بانکی‌ میشه ماشین کرایه کرد و حتما هم نباید کارت اعتباری باشه. من پیشنهاد میدم که در بانک چیس (Chase Bank) حساب باز کنید. سرویسش بهتره و ۱۰ برابر هم شعبه داره.

بانك چيس همان روز كارت نميدهد و چند روز بعد براتون پست ميشه اونوقت بايد چند روز بدون ماشين بمونين

RE: هوستون تگزاس - behzadb57 - 2012-09-07

(2012-09-05 ساعت 08:21)armanbala نوشته:  

بانك چيس همان روز كارت نميدهد و چند روز بعد براتون پست ميشه اونوقت بايد چند روز بدون ماشين بمونين

سلام دوستان؛ chase و Bankofamerica دو تا بانک خوبن و بهتر در این مورد از این تاپیک استفاده کنین
http://mohajersara.com/thread-3562.html
در مورد شرکت کارمکس از اون شرکتهای معتبره ولی به نقل قول خیلیها ماشیناش خیلی گرونه و به قیمتهایی که می دن نمی ارزه و می شه کناره ارزونتر پیدا کرد اگه توی ماشین وارد باشی
البته طبیعیه داره مثل خیلی جاها که بواسطه اعتبارشون قیمتهای بالایی هم می گیرن

RE: هوستون تگزاس - Doroodparsi - 2012-09-07

(2012-09-07 ساعت 01:00)behzadb57 نوشته:  
(2012-09-04 ساعت 19:15)Doroodparsi نوشته:  دوست گرامی‌، شما میتونید از همون داخل فرودگاه ماشین کرایه کنید. وقتی‌ کارهای اداری تون تمام شد، دنبال تابلوی که Car Rental نوشته بگردید و ماشین کرایه کنید. من توصیه می‌کنم که در اولین فرصت ماشین بخرید. حتما، حتما، حتما از کمپانی "کار مکس" بخرید. اونجا ماشین هاش ضمانت داره و اصلا لازم به چونه زدن نیست. www.carmax.com

سلام دوستان؛ chase و Bankofamerica دو تا بانک خوبن و بهتر در این مورد از این تاپیک استفاده کنین
در مورد شرکت کارمکس از اون شرکتهای معتبره ولی به نقل قول خیلیها ماشیناش خیلی گرونه و به قیمتهایی که می دن نمی ارزه و می شه کناره ارزونتر پیدا کرد اگه توی ماشین وارد باشی

دوست عزیز، تا حالا شما چند تا ماشین از کارما س خریدید؟ تا کی‌ ما ایرانیها می‌خواهیم دهان بین باشیم؟ یا اینکه می‌خواهیم همه چیز رو مفت و مجانی‌ بدست بیاریم؟ شرکت کرمک س ماشین هاش استاندارد‌های داره که هیچ جای دیگه نداره. برای نمونه: ۱) ماشین‌هاشون زیر ۱۰۰،۰۰۰ مایل باید داشته باشه. ۲) نمیتونه تصادفی باشه. ۳) تا ۵ روز میتونید ماشینو پس ببرید. ۴) تا ۳۰ روز هر مشکل فنی‌ بوجود بیاد، بطور رایگان درست می‌کنن و از همه مهمتر قیمتشون KBB پائین تره. من نه ماشین فروشم نه برای اونا کار می‌کنم ولی می‌دونم برای یه تازه وارد خیلی‌ مشکله که بره دنبال ماشین خریدن. اولا که زبان بلد نیستن و دوما که هر یه دلار شون کلی‌ ارزش داره. در این جا از دو راه میتونی‌ ماشین بخرید: از کمپانی یا از شخص. از کمپانی بخرید که پول زیاد ازت می‌گیرن و از شخص به خرید، کاملا خودتو و شانس. به نظر من آدم باید برای بعضی‌ از چیزه در زندگی‌ دو زار بیشتر بده. حالا وقت چقدر ممکن تلف بش هیچی‌ چونکه وقت برای ما بسیار به ارزشه و هیچ بهایی نداره متاسفانه. انگلیسیها میگن: "ما آنقدر پول دار نیستیم که چیزهای ارزان بخریم".

RE: هوستون تگزاس - behzadb57 - 2012-09-08

(2012-09-07 ساعت 02:28)Doroodparsi نوشته:  
(2012-09-07 ساعت 01:00)behzadb57 نوشته:  
(2012-09-05 ساعت 02:00)armanbala نوشته:  بدون كارت اعتباري كه نميشه از فرودگاه ماشين رنت كرد شما اول مياييد هتل بعد بانك آو آمريكا حساب باز ميكنيك يه كارت ميده ميتونيد با اون ماشين رنت كنيد خريد ماشين هم كه كلا سليقه اي هست

دوست عزیز، تا حالا شما چند تا ماشین از کارما س خریدید؟ تا کی‌ ما ایرانیها می‌خواهیم دهان بین باشیم؟ یا اینکه می‌خواهیم همه چیز رو مفت و مجانی‌ بدست بیاریم؟ شرکت کرمک س ماشین هاش استاندارد‌های داره که هیچ جای دیگه نداره. برای نمونه: ۱) ماشین‌هاشون زیر ۱۰۰،۰۰۰ مایل باید داشته باشه. ۲) نمیتونه تصادفی باشه. ۳) تا ۵ روز میتونید ماشینو پس ببرید. ۴) تا ۳۰ روز هر مشکل فنی‌ بوجود بیاد، بطور رایگان درست می‌کنن و از همه مهمتر قیمتشون KBB پائین تره. من نه ماشین فروشم نه برای اونا کار می‌کنم ولی می‌دونم برای یه تازه وارد خیلی‌ مشکله که بره دنبال ماشین خریدن. اولا که زبان بلد نیستن و دوما که هر یه دلار شون کلی‌ ارزش داره. در این جا از دو راه میتونی‌ ماشین بخرید: از کمپانی یا از شخص. از کمپانی بخرید که پول زیاد ازت می‌گیرن و از شخص به خرید، کاملا خودتو و شانس. به نظر من آدم باید برای بعضی‌ از چیزه در زندگی‌ دو زار بیشتر بده. حالا وقت چقدر ممکن تلف بش هیچی‌ چونکه وقت برای ما بسیار به ارزشه و هیچ بهایی نداره متاسفانه. انگلیسیها میگن: "ما آنقدر پول دار نیستیم که چیزهای ارزان بخریم".

لطفا نظرتون با لحن ملایم تر و غیر تهاجمی بیان کنید
اینجا کسی خودشو نمی خواد اثبات کنه و همه نظراتشون رو به آرومی می گن جتی اگه با نظر قبلی موافق نباشن ولی شما دقیقا حرفهای من رو تکرار کردین با شرح و بسط بیشتر دقت کنین متوجه می شین