مهاجرسرا
لاس وگاس، ایالت نوادا - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: لاس وگاس، ایالت نوادا (/thread-5196.html)

RE: زندگی در لاس وگاس - elima1980 - 2014-01-30

من جواب سوال اون دو دوست عزیز که درانتها راجع به اجاره کردن آپارتمان سوال کردم دراولین فرصت براتون مینویسم فقط چندنکته رو دراین باره قصدداشتم توضیح بدم که به نظرم زمان مناسبی هست با توجه به اینکه دوستانی قصددارندبیاین اینجا
1.شرق وشمال لاس وگاس مناطق مناسبی برای اجاره کردن آپارتمان نیست.اما اگربه دلایل مالی ناچاربودیدتوصیه من این است که بانوان وافرادتنها درشرق وشمال ونزدیک داون تون به هیچ عنوان اتاق وآپارتمان اجاره نکنند
2.چنانچه آپارتمانی پیداکردید دراجاره کردن اون عجله نکنید حداقل یک روز اطراف وموقعیت اون به دقت بررسی کنید .لااقل یک یا دوباردرطی روز ودرساعتهای متفاوت افراد وهمسایه های اونجاروببینید که چه افراد وبا چه نوع فرهنگی دراین منطقه زندگی میکنند..
3.چون طبیعتادرروزها وماههای اول وسیله نقلیه به همراه ندارید پس چندنکته مهم درنظرداشته باشید.وجودیک سوپرمارکت وفروشگاه مثل والمارت یا سون الون یا اسمیت درنزدیکی شما درروزهای ابتدایی کمک بزرگی است برای تامین مایهتاج روزمره شما.همچنین نزدیک بودن به یک ایستگاه اتوبوس که میشه با بررسی نقشه گوگل وجستجودرمحل موردنظربراحتی اون پیداکرد.(هزینه تاکسی بالاست ومسیرها دوروطولانی )
4.اگربرنامه ای برای ادامه تحصیل برای خودواعضاخانواده دارید درنزدیکی کالج یا دانشگاه موردنظرآپارتمان اجاره کنید.
5.درموردپیش پرداخت ودپازیت گزینه های مختلف وآفیسهای آپارتمانهای متفاوت بررسی کنید چون هرآفیسی شرایط وقوانین خاصی داره درضمن گاهی مبلغ دپازیت غیرعادلانه وبیش ازحدبالاست پس سریع تسلیم خواسته یک مدیروآفیس نشید وگزینه های دیگه ای روبررسی کنید(اینابچه پیغمبرنیستن هفت خط ومدادرنگی دارند)
6.آپارتمانها دراینجا به شکل مرسوم درایران نیست وبه صورت مجتمع های کنارهم شامل استخروسایل ورزشی زمینهای بازی است.
7.ازخرید ونگهداری لوازم چوبی دست دوم خودداری کنید

RE: زندگی در لاس وگاس - elima1980 - 2014-01-30

من دو تا سایت شمارو بررسی کردم گزینه اول موقعیت مکانی آپارتمانها وسوییت ها مناسب نیست با این حال چون شما مدت کمی قصداقامت دارید شاید برخی ازگزینه هاشو بشه ازنزدیک دید ودرباره اش فکرکرد شما میتونید هرکدوم که انتخاب کردید برای من یک پیغام خصوصی بفرستید تا من ببینم کجاست تا راهنماییتون کنم .سایت دوم هم بیشتربه نظرمیرسه که متعلق به بادجت سوییت باشدکه بعضی ازسوییتهاش که نزدیک لاس وگاس بلوارخوبه اما به نظرم قیمت هفتگی این سوییتها هم بالا باشه اما برای یک ماه تا دوماه درشرایط موقت مناسب.
اون دوست عزیز هم که به نظرم پاسخشون دریافت کردند.

RE: زندگی در لاس وگاس - مهرنگار - 2014-01-31

(2014-01-30 ساعت 06:46)elima1980 نوشته:  من جواب سوال اون دو دوست عزیز که درانتها راجع به اجاره کردن آپارتمان سوال کردم دراولین فرصت براتون مینویسم فقط چندنکته رو دراین باره قصدداشتم توضیح بدم که به نظرم زمان مناسبی هست با توجه به اینکه دوستانی قصددارندبیاین اینجا
1.شرق وشمال لاس وگاس مناطق مناسبی برای اجاره کردن آپارتمان نیست.اما اگربه دلایل مالی ناچاربودیدتوصیه من این است که بانوان وافرادتنها درشرق وشمال ونزدیک داون تون به هیچ عنوان اتاق وآپارتمان اجاره نکنند
2.چنانچه آپارتمانی پیداکردید دراجاره کردن اون عجله نکنید حداقل یک روز اطراف وموقعیت اون به دقت بررسی کنید .لااقل یک یا دوباردرطی روز ودرساعتهای متفاوت افراد وهمسایه های اونجاروببینید که چه افراد وبا چه نوع فرهنگی دراین منطقه زندگی میکنند..
3.چون طبیعتادرروزها وماههای اول وسیله نقلیه به همراه ندارید پس چندنکته مهم درنظرداشته باشید.وجودیک سوپرمارکت وفروشگاه مثل والمارت یا سون الون یا اسمیت درنزدیکی شما درروزهای ابتدایی کمک بزرگی است برای تامین مایهتاج روزمره شما.همچنین نزدیک بودن به یک ایستگاه اتوبوس که میشه با بررسی نقشه گوگل وجستجودرمحل موردنظربراحتی اون پیداکرد.(هزینه تاکسی بالاست ومسیرها دوروطولانی )
4.اگربرنامه ای برای ادامه تحصیل برای خودواعضاخانواده دارید درنزدیکی کالج یا دانشگاه موردنظرآپارتمان اجاره کنید.
5.درموردپیش پرداخت ودپازیت گزینه های مختلف وآفیسهای آپارتمانهای متفاوت بررسی کنید چون هرآفیسی شرایط وقوانین خاصی داره درضمن گاهی مبلغ دپازیت غیرعادلانه وبیش ازحدبالاست پس سریع تسلیم خواسته یک مدیروآفیس نشید وگزینه های دیگه ای روبررسی کنید(اینابچه پیغمبرنیستن هفت خط ومدادرنگی دارند)
6.آپارتمانها دراینجا به شکل مرسوم درایران نیست وبه صورت مجتمع های کنارهم شامل استخروسایل ورزشی زمینهای بازی است.
7.ازخرید ونگهداری لوازم چوبی دست دوم خودداری کنید

از این همه اطلاع رسانی و کمک فکری شما واقعا باید تشکر کرد . انشاالله روزی روزگاری بتوینم جبران کنیم..

RE: زندگی در لاس وگاس - سمانه777 - 2014-02-01

راستی یه چیز دیگه درباره خونه در واقع دو چیز :d
یکی اینکه لاس وگاس تابستون گرمی داره ولی خب زمستونشم به همون نسبت بادهای شدیدی داره (به قول ما مشهدی ها همش سوز میه) اگر ادم سرمایی هستین خونه رو به افتاب بگیرید اگر گرمایی برعکس
دومین مساله نگهداری سگ و گربه و کلا حیوانات در مجتمع ها هستش که گاهی وجود تعداد زیادی از اونها در همسایگی شما باعث کثیف بودن بیش از حد محیط و همچنین وجود سوسک و حشرات هستش . البته این مواردی که گفتم کاملا نسبی مثلا ما ادم های سرمایی هستیم ولی خونمون پشت به افتاب که چه عرض کنم اصلا افتاب نمیبینه ولی خداروشکر از حشرات راحتیم ولی در همسایگیمون دوستان خیلی از این بابت رنج میبرن

RE: زندگی در لاس وگاس - سمانه777 - 2014-02-08

[عکس: 13781020283243980003.jpg]
[عکس: 08593177760758160297.jpg]
[عکس: 37423969908677088268.jpg]
[عکس: 37438328010004557959.jpg]

RE: زندگی در لاس وگاس - mahbube - 2014-02-09

اینکه گفتید وسایل دسته 2 چوبی نخریم برای لاس وگاس منظورتون بود یا کلا در امریکا؟ علتشو میشه بگید؟بخاطر موریانه و این چیزا؟!

RE: زندگی در لاس وگاس - gbtm - 2014-02-09

(2014-02-09 ساعت 12:28)mahbube نوشته:  اینکه گفتید وسایل دسته 2 چوبی نخریم برای لاس وگاس منظورتون بود یا کلا در آمریکا؟ علتشو میشه بگید؟بخاطر موریانه و این چیزا؟!

سلام
مشکل Bed bugs که مریوط به کل آمریکاس

RE: زندگی در لاس وگاس - مرآت74 - 2014-02-09

سلام بر دوستان عزیز
کسی در مورد بیمه پزشکی و بیمه ماشین و روشی که کمترین هزینه رو داشته باشه اطلاعی داره ؟ لطفا راهنمایی بفرمایین متشکرم

RE: زندگی در لاس وگاس - elima1980 - 2014-02-10

بیمه ماشین ازچندتا شرکت باید سوال کنی چون درابتدابیمه ای نداری یکم گرانتر خواهدبوداما درمرحله بعدکمترمیشه وتخفیف بیشتری بهتون میدن بیمه https://www.geico.com/خوبه میتونی ازطریق اینترنت ازشون قیمت بگیری وتخفیف هم بگیری وبیمه بخری .درابتدا یک نامه بیمه موقت الکترونیک صادرمیشه که میتونی ازاینترنت پرینت بگیری وبعدازمدتی اصل بیمه نامه برای شما ارسال خواهدشد همچنین میتونی به صورت قسطی هزینه درهرماه پرداخت کنی که یک کمی گرانترهست ویا نقدی که شامل یک تخفیف جزیی میشه.کمترین نرخ که من با جستجودربیمه نامه های متفاوت ماشین پیداکردم 55 دلاربود.درموردبیمه پزشکی میتونیدازطریق سایت nevadahealthlink.com/برای بیمه اوباما اقدام کنی .

RE: زندگی در لاس وگاس - elima1980 - 2014-02-10

(2014-02-10 ساعت 15:32)hs6467 نوشته:  سلام دوستان وقتتون بخیر،من قصد شرکت در لاتاری 2016 دارم( اگر سهمیه به ایران بدن) راستش تخصص اصلیم طراحی با تری دی مکس و اتوکد هست،اما چند وقت دیگه مدرک فنی و حرفه ای شیرینی پزی رو میگیرم،آخه جدای از رشتم این کار(شیرینی پزی) جزء علایقم هست،خوب سوالی که من دارم این هست که با اینکه من دیپلم کامپیوتر دارم وشرایطی که گفتم آیا میشه در لاس وگاس کار پیدا کرد یا نه؟ راستی یه چیزی دوستان میگن تو لاس وگاس همه چی تقریبا خوب هست اما سوسک و حشره زیاد داره (به خاطر نگهداری زیاد سگ و...) این صحت داره؟
امیدوارم که برنده لاتاری بشی .شیرینی پزی حرفه خوبیه .کارهم میتونی پیداکنی.صفحات گذشته این پیج مطالعه کن کمکت میکنه.

RE: زندگی در لاس وگاس - elima1980 - 2014-02-11

http://www.nevadasmt.com/nsmt_las.html
این سایت اتفاقی دیدم راجع به کلاسهای ماساژیکی ازدوستان درخواست کرده بود ظاهرافایننشیال هم برای این کلاسها تعلق میگیره .سایت دقیق بررسی کنیدواطلاعات کسب کنید

RE: زندگی در لاس وگاس - سمانه777 - 2014-02-11

حشره همه جای دنیا پیدا میشه . تو ایرانشم ما از دست این سوسک بزرگا پشه و مگس راحت نبودیم . والا من اینجا هنوز که نه پشه دیدم نه مگس الحمدالله ولی درمورد سوسک خب چرا دیدم . تو خونمون نبوده ولی یه بار تو خونمون دیدم اونم چون لباس هارو روی تراس پهن کرده بودم با لباس ها اومده بودن تو . خونه دوستان مورچه دیدم کلا همه جور حشره همه جا پیدا میشه دیگه . تازه باید خداروشکر کرد که جونور پیدا نمیشه .

RE: زندگی در لاس وگاس - sayeh_m - 2014-02-12

(2014-02-11 ساعت 21:18)سمانه777 نوشته:  حشره همه جای دنیا پیدا میشه . تو ایرانشم ما از دست این سوسک بزرگا پشه و مگس راحت نبودیم . والا من اینجا هنوز که نه پشه دیدم نه مگس الحمدالله ولی درمورد سوسک خب چرا دیدم . تو خونمون نبوده ولی یه بار تو خونمون دیدم اونم چون لباس هارو روی تراس پهن کرده بودم با لباس ها اومده بودن تو . خونه دوستان مورچه دیدم کلا همه جور حشره همه جا پیدا میشه دیگه . تازه باید خداروشکر کرد که جونور پیدا نمیشه .
سمانه جان
اینجا تو هر ایالتی حتی جونور و حشراتش هم فرق میکنه Smile مثلا" تو اورگان خدا رو شکر من اصلا" و ابدا" سوسک ندیدم یعنی حتی جسد خشک شده اش رو هم بیرون ندیده ام Big Grin ولی تو تابستون مگس و پشه هست . پشه هاش هم چاقتر از پشه های ایرانیه Wink
ولی تو کالیفرنیا مگس و پشه ریز نبود ولی سوسک و از این پشه های غول اسا که ما اون موقع ها میگفتیم مالاریا فراوون بود و تنوع سوسکی اش هم بیشتر بود Big Grin
فکر کنم به اب و هوای هر ایالتی بستگی داره .

RE: زندگی در لاس وگاس - سمانه777 - 2014-02-12

(2014-02-12 ساعت 08:22)sayeh_m نوشته:  
(2014-02-11 ساعت 21:18)سمانه777 نوشته:  حشره همه جای دنیا پیدا میشه . تو ایرانشم ما از دست این سوسک بزرگا پشه و مگس راحت نبودیم . والا من اینجا هنوز که نه پشه دیدم نه مگس الحمدالله ولی درمورد سوسک خب چرا دیدم . تو خونمون نبوده ولی یه بار تو خونمون دیدم اونم چون لباس هارو روی تراس پهن کرده بودم با لباس ها اومده بودن تو . خونه دوستان مورچه دیدم کلا همه جور حشره همه جا پیدا میشه دیگه . تازه باید خداروشکر کرد که جونور پیدا نمیشه .
سمانه جان
اینجا تو هر ایالتی حتی جونور و حشراتش هم فرق میکنه Smile مثلا" تو اورگان خدا رو شکر من اصلا" و ابدا" سوسک ندیدم یعنی حتی جسد خشک شده اش رو هم بیرون ندیده ام Big Grin ولی تو تابستون مگس و پشه هست . پشه هاش هم چاقتر از پشه های ایرانیه Wink
ولی تو کالیفرنیا مگس و پشه ریز نبود ولی سوسک و از این پشه های غول اسا که ما اون موقع ها میگفتیم مالاریا فراوون بود و تنوع سوسکی اش هم بیشتر بود Big Grin
فکر کنم به اب و هوای هر ایالتی بستگی داره .

دقیقا سایه جان . ما دوستی داشتیم که میگفت به خاطر مار ایالتمو عوض کردم حالا واقعا راست و دروغش و نمیدونم . ولی امریکا کشور پهناوری با تنوع اب و هوایی مختلف از شما تا جنوب و غرب و شرقش کلی تفاوت اب و هوایی و فرهنگی وجود داره دقیقا مثل کشور خودمون .

RE: زندگی در لاس وگاس - مرآت74 - 2014-02-14

دوستان اگه اجازه بدین از این موضوع حیات وحش خارج بشیم ...
یکی از مواردی که خیلی استرس زاست بیمه سلامت هست دوستانی که در وگاس هستند یا دیگر مناطق دیگه در این مورد چیکار کردند ؟ اگه بیمه ندارند چطور میشه هزینه درمان رو کاهش داد مراکزی هست که بشه رایگان درمان کرد ؟ میدونید که بدون بیمه بودن ریسک بالائی داره و خیلی مهمه از طرفی هنوز کسی رو پیدا نکردم که بیمه اوباما کر رو گرفته باشه بیشتر اپلای کردند و غیره در هر صورت روی این موضوع اگه اطلاعاتی دوستان دارند محبت بفرمائید .