مهاجرسرا
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزای گوناگونی (Diversity Visa) (https://www.mohajersara.org/forum/forum-5.html)
+---- انجمن: گرين كارت لاتاری ۲۰۱۴ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-87.html)
+----- انجمن: برندگان گرین کارت لاتاری ۲۰۱۴ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-92.html)
+----- موضوع: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت (/thread-6846.html)

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - EKAM - 2014-01-14

(2014-01-14 ساعت 08:35)najafi alireza نوشته:  
(2014-01-11 ساعت 10:47)EKAM نوشته:  
(2014-01-11 ساعت 06:05)najafi alireza نوشته:  سلام دوستان من الان ٣ ماهه كه اومدم سانفرانسيسكو ولي گرين كارتم نيومده ١٦٥ دلار رو هم دو ماه پيش پرداخت كردم كسي ميدونه الان بايد چي كار كنم ؟ و اينكه اگر من گرين كارتم نگيرم ميتونم بر گردم ايران و دوباره بيام يا نه؟ خواهشا هر كسي ميدونه سريعتر جواب بده لطفا

از صحبت دوستان 2013 مشخصه زمان دريافت كارت ميتونه بخاطر تعويض آدرس و يا ايالت انتخابي به تاخير بيفته ولي امكان چك وضعيت در اكانت uscis هست و حتي ميتونيد وقت ملاقات بگيريد و حضورا تشريف ببرين علت تاخيرو بپرسيد.
شما با ورود اولتون يه مهر خوشگل تو پاستون خورده كه فعلا حكم گرين كارتو داره كه ميتونيد برين ايران.

ممنون دوست عزيز اين چك كردن اكانت دقيقا كجا ميتونم انجام بدم چون من هيچ نامه ايي دريافت نكردم كه كد داشته باشه

براي چك كردن كيستون وارد سايت uscis-elis بشين با وارد كردن ايميل و رمز درخواست پين كد ميكنيد كه به ايميلتون ارسال ميشه بعد با اين كد وضعيت كيستونو ميبينيد. ولي اگه ميخواين حضورا برين علت تاخيرو بپرسين وارد اين سايت بشين https://infopass.uscis.gov كيليك انگليسيو بزنيد و make your appointment ...

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - Alireza 2014 - 2014-01-14

سلام دوستان من ماه پيش ويزا يك ضرب گرفتم سن 17اون جا يه فرم به من دادن مخصوص سربازي كه امضا كردم بالاي فرم سن ١٨ تا ٢٥ گفته كه امضا كنن اش گفته حداكثر يك ماه پس از ورود به پست مراجعه كنيد و فرم سربازي را در پست تكميل وپس از ٩٠ روز كارت براي شما مياد حالا من ماه ديگه دارم ميرم و ٤ ماه مونده ١٨ سالم شه بايد چي كار كنم؟(چون فرم براي سنين ١٨ تا٢٥ هست و من امضا كردم)

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - mlo - 2014-01-18

دوستان عزیزم سلام! امیدوارم خوب و خوش باشید و با انرژی دنبال امور مهاجرتیتون باشید و البته موفق به اخذ ویزا شوید. چند تا نکته هست که خواستم باهاتون درمیان بزارم! امیدوارم مفید باشه براتون :
حدوداً چهار ماه از مهاجرت ما میگذره . نکته اول اینکه برای ورود جایی رو انتخاب کنید که فردی اونجا بتونه کو-ساینر (ضامن) شما بشه. اینجا به افرادی که تازه وارد هستند خیلی سخت خونه اجاره میدن. البته قطعا اجاره منزل از اشخاص خیلی راحت تر از اجاره خونه از دفاتر مجتمع های بزرگه . اطلاعات خونه های شخصی قابل اجاره رو میتونید از سایت www.craigslist.org بدست بیارید. اگر فامیل یا آشنای نزدیک ندارید، حداقل جایی برید که تو فرودگاه یه نفر منتظرتون باشه تا حداقل شما رو بتونه به هتلی ، متلی یا جایی برای اسکان برسونه و حداقل بتونید در بدو ورود ازش کمک فکری بگیرید.
برای ورود کلیه فاکتورهای مهم رو از قبیل امنیت، هزینه زندگی، آب و هوا و شغل و ... رو در نظر بگیرید. الیته سخت جایی رو پیدا کنید که همه فاکتورهاش ایده آل باشه! برای ورود خانوادگی اول بحث امنیت و بعد هم پیدا کردن شغل رو در نظر بگیرید.
تحقیقات رو برای شهر یا ایالت ورودیتون خوب انجام بدید . چون اگر حتی تو شهری که باب میلتون نیست جا بیافتید ، برای جابجایی متحمل هزینه زیادی خواهید شد.
مهاجرت یک سال اولش واقعا سخته! این جمله رو بارها قطعا شنیدید. اما شنیدن کی بود مانند دیدن. بعد از مهاجرت تازه معنی این جمله رو متوجه میشید! مخصوصا اگر با خانواده مهاجرت میکنید. پس از لحاظ فکری خودتون رو واقعا برای مهاجرت و مسایل اولیش آماده کنید.
مهاجرت موج داره بخصوص برای خانم ها . و این موج هر از چندگاهی وارد زندگیتون میشه و کلی افکار منفی و مقاومتی رو جلوی شما قرار میده... که به مرور از شدت کاسته میشه و اوضاع بهتر میشه...
بعد از دو ، سه هفته اول که جذابیت محل جدید براتون عادی میشه و با مشکلات اولیه مواجه میشید ، افکاری از این قبیل به سراغتون میاد : من برای چی اینجام! زندگی ایرانم بهتر نبود؟ اونجا کار داشتم، زندگی داشتم، ماشین و خونه داشتم! ولی خوب بعد از سه چهار ماه این افکار برطرف میشه...
در هر حال برای همتون آرزوی موفقیت دارم اگر فرصت بشه بازم در خدمتتون خواهم بود...

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - sce - 2014-01-19

(2014-01-18 ساعت 16:57)Alireza 2014 نوشته:  سلام دوستان يك پيشنهاد دارم البته در حد نظر هست اينكه يك تاپيك مربوط به پرداخت ١٦٥ دلار باز كنيم.
ويك خواهش ديگه ميشه ادرس(لينك)اصلي كه توش گفته ١٦٥ تا بايد براي لاتاري ريخته بشه رو بزاريد؟
ممنون

این مرجع و وبسایتش.
اینم جزئیاتش.البته زحمت اصلی رو کاوه عزیز کشیده و همینجا ازش تشکر می کنم.
ضمنا دوست عزیز نیازی نیست سوالتون رو در دو تاپیک مختلف مطرح کنین.قطعا سوال شما توسط دوستان پاسخ داده میشه.نگران نباشین.
موفق باشین.

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - ghafari88 - 2014-01-19

(2014-01-19 ساعت 18:08)Alireza 2014 نوشته:  ممنون سوال ديگه اين كه ما بكي از افراد كيس dv2 كليرنس شده الان بخوايم پول رو واريز كنيم لازم هست كه اون پول رو براي dv 2بديم؟
سوال ديگه اينكه dv3 ميتونه قبل از نفر دوم بره؟

برای هر فردی که قراره گرین کارت بگیره باید این هزینه پرداخت بشه.
ضمناً اول از همه باید فرد اصلی یعنی DV1 باید وارد بشه و بعد باقی افراد. یعنی قبل از ورود DV1 افراد دیگه نمی تونن وارد بشن. اما افراد بعدی دیگه فکر نمی کنم ترتیبی داشته باشه و می تونن بدون ترتیب وارد بشن.
موفق باشید.

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - Mana Moli - 2014-01-20

سلام دوستهای عزیزِ مهاجر،

من برندهٔ اصلی‌ هستم و می‌خواستم بدونم که اگر در سفرِ اول تنها برم، گرین کارتِ همسرم را هم می‌تونم بگیرم یا حتما باید خودش حضور داشته باشه؟

پیشاپیش ممنون از راهنماییتون

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - KIMIA2005 - 2014-01-20

(2014-01-20 ساعت 12:02)Mana Moli نوشته:  سلام دوستهای عزیزِ مهاجر،

من برندهٔ اصلی‌ هستم و می‌خواستم بدونم که اگر در سفرِ اول تنها برم، گرین کارتِ همسرم را هم می‌تونم بگیرم یا حتما باید خودش حضور داشته باشه؟

دوست عزیز تا همسرتون ورود نداشته باشند پروسه صدور گرین کارت واسشون به جربان نخواهد افتاد

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - Mana Moli - 2014-01-20

(2014-01-20 ساعت 14:52)KIMIA2005 نوشته:  
(2014-01-20 ساعت 12:02)Mana Moli نوشته:  سلام دوستهای عزیزِ مهاجر،

دوست عزیز تا همسرتون ورود نداشته باشند پروسه صدور گرین کارت واسشون به جربان نخواهد افتاد

مرسی‌ از پاسختون.

یعنی‌ ایشون میتونه مستقل از من برای دریافت گرین کارتش اقدام کنه؟ (پس از ورود و خروج احتمالی‌ من با Re-entry Permit از آمریکا)

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - Alireza 2014 - 2014-01-21

سلام دوستان يك سوال ايا ميشه نفرات همراه زود تر سيتيزن شيپ بگيرند يا اول بايد برنده بگيره؟

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - ستاره.ستاره - 2014-01-21

لطفا جواب بدین دفعه ی 5 هست که میپرسم.
سلام دوستان من ویزامو آذر ماه گرفتم مجرد،ولی هنوز به امریکا سفر نکردم. در اولین سفر می خوام هم برای پاس سفید و هم برای همسرم اقدام کنم و چند تا سوال داشتم.
1. وقتی برای همسرم وقت مصاحبه بدن با وجود داشتن پاس سفید باید زمان مصاحبه ایشان ا م ر ی ک ا باشم؟ یا دیگر فرقی ندارد؟
2. قبل از سفرم ازدواج کنم ولی اعلام نکنم. زمانی که رسیدم اعلام کنم و برای همسرم اقدام کنم میشه؟
چون ندیدم کسی شرایط من و داشته باشه میشه راهنماییم کنین؟
3.و هزینه پاس سفید400 دلار هست؟
4.برای همسرم که بخوام اقدام کنم و در صف همسران گرین کارتی برن اون هزینه اش چقدره مرسی.

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - maziar irani - 2014-01-21

(2014-01-20 ساعت 20:53)ahmad120 نوشته:  با سلام و احترام
1- آیا می شود پس از ورود به آمریکا ثبت نام در سایت الیس را انجام دهیم و برای پرداخت هزینه 165 دلاری گرین کارت از حساب بانکی کسی که ساکن آمریکاست و حساب بانکی دارد استفاده کنیم؟
2- آیا در ایران دفاتری هستند که این پرداخت را انجام دهند؟ لطقا با ذکر نام، آدرس و تلفن معرفی کنید.

بله بعد از ورودتون میتونید تو امریکا از خساب خودتون یا هر کس دیگه پرداخت کنید عجله هم نکنید که از ایران اقدام کنید

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - soli asali - 2014-01-21

(2014-01-21 ساعت 22:22)ستاره.ستاره نوشته:  لطفا جواب بدین دفعه ی 5 هست که میپرسم.
سلام دوستان من ویزامو آذر ماه گرفتم مجرد،ولی هنوز به ا م ر ی ک ا سفر نکردم. در اولین سفر می خوام هم برای پاس سفید و هم برای همسرم اقدام کنم و چند تا سوال داشتم.
1. وقتی برای همسرم وقت مصاحبه بدن با وجود داشتن پاس سفید باید زمان مصاحبه ایشان ا م ر ی ک ا باشم؟ یا دیگر فرقی ندارد؟
2. قبل از سفرم ازدواج کنم ولی اعلام نکنم. زمانی که رسیدم اعلام کنم و برای همسرم اقدام کنم میشه؟
4.برای همسرم که بخوام اقدام کنم و در صف همسران گرین کارتی برن اون هزینه اش چقدره مرسی.

دوست عزیز اگه بعد از گرفتن ویزا باشه و لاتاری باشی مشکلی به وجود نیمیاد اعلام میکنی و هر دو دوباره به مصاحبه دعوت میشید و ویزای شما باطل میشه و مجدد برای هر دو ویزا صادر میشه که به احتمال زیاد هم کلیرنس میخورید که چرا یه دفعه تصمیم به ازدوتج گرفتید. ولی اگه ویزا بگیرید و ورود کنید به آمریکا باید یه پروسه طولانی رو پشت سر بزارید که از 6 ماه تا 5 سال متغیره . و وقتی شما به مصاحبه ( هر دو با هم باید دویاره حضور داشته باشید ) دعوت شدید باید 330 دلار رو به سفارت و 165 دلار بابت صدور گرین کارت پرداخت کنید ! بقیه موارد رو که سوال کردید اطلاع ندارم ولی مهمش همیناس که باید بدونید.

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - member - 2014-01-21

با سلام به دوستان مهاجرسرا، می خواستم بدونم بعد از اولین ورود به آمریکا، آیا برای سوشیال سکیوریتی باید به اداره ای مراجعه کنیم و خودمون درخواست بدیم؟ و گرین کارت چطور؟ و آیا هر دو را به همان آدرسی که برای دریافت گرین کارت داده بودیم می فرستند؟

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - aghaghia - 2014-01-22

(2014-01-21 ساعت 22:22)ستاره.ستاره نوشته:  لطفا جواب بدین دفعه ی 5 هست که میپرسم.
سلام دوستان من ویزامو آذر ماه گرفتم مجرد،ولی هنوز به ا م ر ی ک ا سفر نکردم. در اولین سفر می خوام هم برای پاس سفید و هم برای همسرم اقدام کنم و چند تا سوال داشتم.

شما بهتره به انجمن ویزای نامزدی و ازدواج مراجعه کنید و جواب دقیق بگیرید!

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - aghaghia - 2014-01-22

(2014-01-21 ساعت 23:57)member نوشته:  با سلام به دوستان مهاجرسرا، می خواستم بدونم بعد از اولین ورود به آمریکا، آیا برای سوشیال سکیوریتی باید به اداره ای مراجعه کنیم و خودمون درخواست بدیم؟ و گرین کارت چطور؟ و آیا هر دو را به همان آدرسی که برای دریافت گرین کارت داده بودیم می فرستند؟

سلام دوست عزیز، بله شما باید به ادره سوشال مراجعه کنید که معمولا میگن برین اگر ظرف 21 روز براتون ارسال نشد بعدا مراجعه کنید! که البته دوستان پیشنهاد میکند که بهتره مراجعه بشه، حتی اگر یک اداره جواب نگرفتید شاید یه اداره سوشال دیگه کار شما رو زودتر راه بندازه... گرین کارت هم که موقعی که ویزا رو گرفتین بهتون کاغذی میدن حاوی اطلاعاتی در مورد پرداخت هزینه گرین کارت و ثبت نام اینترنتی و آدرس سایت های مورد نظر و نیازی به مراجعه حضوری نیست و دستورالعملش در امضای من هست ... هر 2 به درسی که بدین فرستاده میشن...