مهاجرسرا
اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزای گوناگونی (Diversity Visa) (https://www.mohajersara.org/forum/forum-5.html)
+---- انجمن: گرین کارت لاتاری ۲۰۱۲ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-63.html)
+----- انجمن: برندگان گرین کارت لاتاری ۲۰۱۲ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-79.html)
+----- موضوع: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت (/thread-4883.html)

RE: اولین سفر برای فعال شدن گرین کارت به آمریکا: بلیط، گمرک و ... - loveusa - 2012-11-09

بچه ها !!!!!
من هم دارم کم کم رفتنی میشم. کمتر از ده روز دیگه به مقصد لس آنجلس. دنبال یه اتاق کوچیک هستم برای اجاره یا هم اتاق شدن.
هر چی به موقع سفر نزدیکتر میشم بیشتر دلم میگیره. نمی دونم چم شده. اصلا سرحال نیستم. همیشه لحظه شماری می کردم برای رفتن از ایران . اما حالا حال عجیبی دارم. وقتی بیرون میرم دوستام رو می بینم ، کوچه ها رو طی می کنم ، از بازار رد میشم ، خونوادم رو می بینم ... بغضم میگیره.
خدایا چم شده؟؟؟؟؟ من که آرزوی رفتن رو داشتم. خدایا تو اون مملکت غریب که هیچکی رو ندارم تنهام نذار.
خیلی روزای سختی رو می گذرونم. قبلا فکر می کردم این روزا خیلی خوشحال هستم. اما نه!!!! دلم خیلی گرفته ....خیلی

RE: اولین سفر برای فعال شدن گرین کارت به آمریکا: بلیط، گمرک و ... - IMMI - 2012-11-09

منم نگرانی خاصی دارم. هرچند اینجا رنج های زیادی کشیدم. بی عدالتی های زیادی دیدم که الان خوشحالم که دارم از دستشون راحت میشم. این دو روزه این صحبت های اوباما بعد از پیروزیش تو گوشم طنین اندازه و به من امیدواری میده:

"ما معتقدیم آمریکا به روی رویاهای شما باز است. ما به یک آمریکای بخشنده، دلسوز و بردبارعقیده داریم، آمریکایی که درهایش به روی رویاهای دختر یک مهاجر، که در مدارس ما درس می خواند و به پرچم ما متعهد است، باز باشد. آمریکایی که آغوشش به روی کودک یک کارگر در کارولینای شمالی که می خواهد پزشک یا دانشمند، یا مهندس و یا یک کارآفرین، یا یک دیپلمات و یا حتی یک رییس جمهوری شود، باز باشد. این آینده ای است که ما امید آن را داریم. این تصویری است که ما آن را سهیم هستیم. این جایی است که ما باید به آن برسیم.

عقیده دارم که می توانیم وعده بنیانگذاران آمریکا را حفظ کنیم، این که اگر شما حاضر باشید سخت کار کنید، فرقی نمی کند چه کسی هستید، یا از کجا آمده اید، یا چه شکلی هستید، یا عاشق کجا هستید. اهمیتی ندارد که سیاه هستید، یا سفید، یا لاتین تبار، یا آسیایی، یا بومی آمریکا، جوان یا پیر، پولدار یا فقیر، توانا یا معلول، همجنسگرا یا دگرجنسگرا، شما می توانید اینجا در آمریکا موفق باشد، اگر حاضر باشید تلاش کنید"

باراک اوباما گفت: «با هم، با کمک شما و به یاری خدا، ما مسیر خود را رو به جلو ادامه می دهیم و به دنیا یاد آوری می کنیم که چرا در بزرگترین کشور دنیا زندگی می کنیم.»

RE: اولین سفر برای فعال شدن گرین کارت به آمریکا: بلیط، گمرک و ... - j1970 - 2012-11-09

(2012-11-09 ساعت 01:15)loveusa نوشته:  بچه ها !!!!!
من هم دارم کم کم رفتنی میشم. کمتر از ده روز دیگه به مقصد لس آنجلس. دنبال یه اتاق کوچیک هستم برای اجاره یا هم اتاق شدن.
هر چی به موقع سفر نزدیکتر میشم بیشتر دلم میگیره. نمی دونم چم شده. اصلا سرحال نیستم. همیشه لحظه شماری می کردم برای رفتن از ایران . اما حالا حال عجیبی دارم. وقتی بیرون میرم دوستام رو می بینم ، کوچه ها رو طی می کنم ، از بازار رد میشم ، خونوادم رو می بینم ... بغضم میگیره.
خدایا چم شده؟؟؟؟؟ من که آرزوی رفتن رو داشتم. خدایا تو اون مملکت غریب که هیچکی رو ندارم تنهام نذار.
خیلی روزای سختی رو می گذرونم. قبلا فکر می کردم این روزا خیلی خوشحال هستم. اما نه!!!! دلم خیلی گرفته ....خیلی
خوشحالم که داری میای راجع به اتاق و اینام یه سرچی کردم یه سایت پیدا کردم که واست فرستادم.
بهتره اینطوری فک کنی که اینها که داری مال گذشته توئه و جایی که داری میری جایی هست که آیندتو باید بسازی.
من به پسرم گفتم که واقعیت اینه که باید هر چی بوده رو فراموش کنه و هر چی که فک میکنه باید داشته باشه رو باید اینجا بسازه و بس (و اونم داره این کار رو میکنه و اصلا دلتنگ نشده)
اینکه این روزا خوشحال نیستی طبیعیه و همه ما این روزای پراسترس رو گذروندیم و خیلی از ماها احساس خوشحالی که قبلا فک میکردیم رو قبل از سفر نداشتیم.

RE: اولین سفر برای فعال شدن گرین کارت به آمریکا: بلیط، گمرک و ... - j1970 - 2012-11-09

(2012-11-08 ساعت 09:20)lgsony نوشته:  دوستان عزیز مهاجر سرا چند سوال مهم که احتمالا به درد اکثر عزیزان میخوره لطفا کسانی که لوس آنجلس هستند زحمت جواب را بکشندودوستان داخل وطن که تجربه ندارند پاسخ ندهند لطفاً چون فقط تاپیک از این که هست شلوغ تر می شه وماهای که داریم چند روز دیگه میریم وقتم mp3شده:
1- در لوس آنجلس چه جای مخصوصاً رایگان برای آموزش زبان انگلیسی هست ؟
اینجا معمولا جاهای مختلف هست که شما میری ثبت نام میکنی و اونا پولش رو از دولت میگیرن. مثلا اُرت جایی هست که توش ایرانیه زیاده و میتونی واسه کلاس زبان بری اونجا، البته دوره‌های دیگه هم دارن. بری تو سایتش یه پیغام بذاری بهت زنگ میزنن. http://www.laort.edu/
حالا اینکه کدوم بهتره و اینا نمیدونم دیگه.

2- چه نوع موبایلی از ایران بخریم چه برندی ومدلی که آنجا کارکنه؟ (به خاطر اینکه دلار آوردن مشکل شده وقیمت دلار بالاست)
من فک میکنم موبایلی که gsm ساپورت کنه مشکلی نداره. اینجا همه جور سیمی هست (نانو، میکرو و رگولار) که میتونی بذاری تو گوشیت.

3-در لوس آنجلس کدام محلات خطرناک ونا امن (اسم محله وخیابان )؟
من میدونم که "ال سگاندو" جزو محلاتیه که ناامنه، منطقه امن هم (بورلی‌هیلز، لس‌آنجلس، آرواین و ولی) من اینا رو میدونم بقیه دوستان هم جاهای دیگه رو میشناسن

4-دبستان های رایگان یا حداقل ارزان لوس آنجلس ویا حومه چه نامی دارند ودر کدام خیابان واقع شده اند ؟
من فکر میکنم (به این جهت که اینجا من همین دبیرستان رو میشناسم میگم) اینجا مدارس رایگانه و از اونجا که تو منطقه ما دبیرستان فقط یکی هست، حتی اینا نمیتونن ثبت‌نام نکنن و هر وقتی بری ثبت‌نام میکنن بچه رو. شما کافیه مدارک مدرسه + ترجمه و مدارک واکسیناسیون (همونی که از آنکارا گرفتی) + یه قبض برق + اجاره نامه ببری مدرسه

5- وقتی آمدیم کدام بانک به جز آمریکن مطمئن جهت ارسال ودریافت دلاره ؟
سوال کمی پیچیدس! هر بانکی پولتو بذاری خب میتونی ورداری دیگه!
من هر کیو دیدم از بانکی که حساب باز کرده راضی بوده!

6-آدرس فروشگاه های حراجی وارزان لوس آنجلس وحومه ؟
اکثر فروشگاه‌ها ممکنه به اجناسشون آف بخوره که بعد از چند بار آف خوردن ممکنه خیلی ارزون بشه جنس. این سوال هم پیچیدس و بعد از کمی خرید کردن دستتون میاد که اوضاع چطوریه. نگرانش نباشین. ممکنه برین 99 سنت اما خوشتون نیاد و ممکنه برین میسیس و خرید خوبی داشته باشین!

7-برای گرفتن ون ویا تاکسی از فرودگاه بین الملی لوس آنجلس چه کنیم ،قیمتش چقدره؟
میتونین برین اینجا https://www.supershuttle.com/

8-کدام هتل در لوس آنجلس وحومه برای شروع مناسب وارزان وتمیز وامن هست؟اگه رفتین یا مطلع هستید قیمت؟
این سوال شما رو نمیدونم اما کسانیکه دنبال هم اتاقی میگردن ممکنه اینجا به دردشون بخوره http://www.easyroommate.com/

9-کسانی که در ماه گذشته منتهی به نوامبر رفته اند می دانند که حداکثر خروجی برای هر نفر 5000 دلار از فرودگاه امام است اگر بردن بیشر راه کار نشان بدهند نه داستان ؟

(2012-11-08 ساعت 07:21)soroush253 نوشته:  ولی من ترجیح میدم دو تا والیوم بخورم و برم به خورد خواب تا اینکه 17 18 ساعت زل بزنم به صورت تافتونیه مهماندار !!
والا اون قدیما به تافتون زل نمیزدن، میخوردنش. اینو کسایی که مثل من دهات رفتن و تافتون خوب دیدن میدونن Tongue
آقا، سوار مینی‌بوس نمیشیا! کلی خوردنی و فیلم و این چیزا هس. فکرشو بکن اگه واسه این مدت طولانی برنامه نداشته باشن که مسافرا شورش میکنن جان برادر.
والیوم رو هم فراموش کن، میترسم فرودگاه بگیرنت، ام من گفتن Cool

RE: اولین سفر برای فعال شدن گرین کارت به آمریکا: بلیط، گمرک و ... - fm5206 - 2012-11-09

سلام دوستان
می خواستم بدونم واسه اجاره خونه در امریکا چه مدارکی لازمه مخصوصا واسه من که تازه وارد شدم
((((((((((4روزه))))))))) با تشکر
فرامرز از هیوستون

(2012-11-06 ساعت 20:48).wall street نوشته:  ...فروشگاهها این نوشابه ها بسیار بسیار گران است و بهتر است 2 تا با خودتان ببرید داخل کابین.
نوشابه؟ اونم داخل کابین؟ من فک میکنم مایعات نمیشه برد.
من حواسم نبود نوار چسب پهن تو کوله همراهم بود که ازم گرفتن.
بعدشم امیدوارم از قضیه انرژی و اینا صرفنظر کرده باشی تا حالا

RE: اولین سفر برای فعال شدن گرین کارت به آمریکا: بلیط، گمرک و ... - Ali Sepehr - 2012-11-09

(2012-11-09 ساعت 01:15)loveusa نوشته:  بچه ها !!!!!

شروع راه خیلی سختی رو داری دوست من ، میدونی با خوندن این پستت دقیقا یاد یکسال و سه ماه پیش خودم افتادم که همین حال و هوا توی سرم بود.

متوجه نمیشی الان من چی دارم میگم ولی بدون که باید خیلی ، خیلی ، خیلی قوی باشی تا بتونی دووم بیاری.

فقط یک آرزویی می کنم که خدا به هممون این طاقت رو بده که هرچیزی اینجا دیدیم رو تحمل کنیم ، مخصوصاً وقتی داریم میریم لس آنجلس...

RE: اولین سفر برای فعال شدن گرین کارت به آمریکا: بلیط، گمرک و ... - gulu - 2012-11-09

(2012-11-09 ساعت 04:27)j1970 نوشته:  
(2012-11-06 ساعت 20:48).wall street نوشته:  ...فروشگاهها این نوشابه ها بسیار بسیار گران است و بهتر است 2 تا با خودتان ببرید داخل کابین.

بله کلاً بردن مایعات ممنوعه حتی آب معدنی و قوطی آب میوه ما رو توی فرانکفورت ریختن سطل آشغال. البته با توجه به اینکه قبلاً هم تجربه دور ریختن بطری آب در پرواز از آنکارا به تهران با ترکیش رو داشتم ولی بازم یادم رفته بود.
در ضمن فکر کنم کلاً خوردن نوشیدنی های انرژی زا ضرر هم داره. بهتره توی هواپیما بخوابید البته اکه مهماندارها بزارن از بس که پذیرایی می کننBig Grin

RE: اولین سفر برای فعال شدن گرین کارت به آمریکا: بلیط، گمرک و ... - alireza1777 - 2012-11-09

(2012-11-01 ساعت 16:12)saher نوشته:  
(2012-11-01 ساعت 13:30)Legend نوشته:  سلام، دوستان. من از برندگان 2013 هستم، که ویزا هم گرفته ام و آماده رفتن به آمریکا هستم. از دوستان برنده 2012 سئوالی دارم، که بسیار ممنون می شم اگر به من پاسخ بدید. می خواهم بدونم که برای اولین سفر به منظور دریافت گرین کارت، باید چند روزه برنامه ریزی کنم. معمولاً چند روز بعد از ورود به خاک آمریکا گرین کارت به دست ما می رسه؟ یعنی چند روز بعد از ورود به آمریکا، گرین کارت رو دریافت می کنیم و می تونیم برگردیم به ایران؟

اگه همه چیز عادی پیش بره و در روند کارتون مشکلی نداشته باشید, مثلا" تغییر آدرس بدون اطلاع دادن ...
گرین کارت 16 روزه بدستتون میرسه. البته شما بعد از ورودتون هم میتونید برگردید و مشکلی نیست و شماره ای که در بدو ورودتون کنار ویزای شما نوشته میشه بمعنای گرین کارت هست و اگه کار خیلی ضروی دارید و میخواهید برگردید گرین کارتتون رو به آدرس شما پست میکنند, توی دفتر پست میمونه و گیرنده (و یا خودتون) میروید و اون رو میگیرید.

سوشال متفاوته و اگر فرمهایتان رو توی اداره سوشال پر بکنید , بعد از 4 - 5 روز میاد. شما باید حتما" به اداره سوشال مراجعه کنید و فرم رو پر کنید. مگر اینکه کارمند مربوطه اطمینان بده که نیازی نیست. تازه بعضی وقتها هم کارمنده میگه همه چیز روبراهه ولی باز باید فرم رو پر کنید. دیگه از دست شما همین بر میاد که مراجعه به نزدیکترین اداره سوشال سکیوریتی بکنید و دیگه چیزی زیادتر از این از دست شما ساخته نیست.

سلام به همگی
ما الان 2 هفته که پلانو هستیم همون فردای ورود به اداره سوشیال هم رفتیم فرم پر کردیم ولی هنوز خبری از نه گرین کارته نه سوشیال نامبر
هفته قبل هم مدارک رو برای پاس سفید فرستادم نمیدونم کامل بود !! یا نه
فرمهای آی131 به همراه 2تا عکس و کپی از پاس مهر خورده و مانی اردر بازائ هر نفر 445 دلار ،کسی اگر اطلاعاتی در مورد پیگیری داره راهنمایی کنه.
ممنون

RE: اولین سفر برای فعال شدن گرین کارت به آمریکا: بلیط، گمرک و ... - behina - 2012-11-09

(2012-11-08 ساعت 20:23)odiseh نوشته:  کسی تجربه پرواز با لوفتهانزا رو داشته؟ چجوریه؟ امکاناتش چیه؟ منظورم در دور پرواز ها چه امکاناتی رو به مسافر می دن؟

سلام دوست عزیز من حدود 3 هفته هست که فرصت نکرده بودم بیام مهاجرسرا و الان که اومدم فکر میکنم میتونم راهنماییتون کنم. ما 3هفته پیش با لوفتانزا از تهران به فرانکفورت که حدود 5/4 ساعت بود وبعد از 4 ساعت توقف در فرانکفورت به هوستون در تگزاس (ده ساعت پرواز)و بعد از 3 ساعت توقف با پروازی حدود 2 ساعت به مقصدمون توسان(آریزونا) رسیدیم. بار مجاز لوفتانزا در کلاسهای پروازی متفاوت فرق میکنه مثلا برای ما هر نفر یک چمدان 23 کیلویی و یک ساک دستی 8 کیلویی بود ما 4 نفر بودیم و 6 تا ساک 23 کیلویی داشتیم برای 2 تا اضافه هر چمدا ن100 دلار که 1226 تومان حساب میشد پرداخت کردیم. 4تا ساک دستیهامونو وزن کرد که مال ما دقیقا 8 کیلو بود. پذیرایی در طول پروازها عالی بود و تا میخواستیم یه کم بخوابیم مشغول پذیرایی میشدن در پرواز فرانکفورت به هوستون که ده ساعت طول کشید 5 بار پذیرایی کردن. در فاصله بین پروازها در فرودگاه امکانات خاصی نمیدن ولی صندلیها بسیار راحتن که اگر تا پرواز بعدیتون زمان زیادی باشه میتونید استراحت کنید و انواع خوراکیها را بخرید. بازم اگر سوالی داشتین در خدمتم ضمنا کار اداری ما در اولین فرودگاه امریکا هوستون انجام شد که حدود نیم ساعت طول کشید. به خوراکیها هم فقط پسته و تخمه و دانه هایی که بشه کاشت گیر میدن. من یک کیسه بزرگ دارو انواع ادویه ها و سبزی خشک داشتم که کاری نداشتن.

RE: اولین سفر برای فعال شدن گرین کارت به آمریکا: بلیط، گمرک و ... - .wall street - 2012-11-09

(2012-11-09 ساعت 05:42)gulu نوشته:  
(2012-11-09 ساعت 04:27)j1970 نوشته:  

بله کلاً بردن مایعات ممنوعه حتی آب معدنی و قوطی آب میوه ما رو توی فرانکفورت ریختن سطل آشغال. البته با توجه به اینکه قبلاً هم تجربه دور ریختن بطری آب در پرواز از آنکارا به تهران با ترکیش رو داشتم ولی بازم یادم رفته بود.
در ضمن فکر کنم کلاً خوردن نوشیدنی های انرژی زا ضرر هم داره. بهتره توی هواپیما بخوابید البته اکه مهماندارها بزارن از بس که پذیرایی می کننBig Grin
سلام
این جانب wall street همین جا اعلام میکنم از موضع خود در مورد نوشیدن نوشابه انرژی زا دست کشیده و تنها به پذیرایی مهمانداران اکتفا میکنم. از تمامی دوستان که راهنمایی نمودند کمال تشکر را دارم.
در ضمن بردن مایعات به داخل کابین فکر کنم ارتباط مستقیم با هواپیمایی داره. ما 5 بار ترکیش سوار شدیم تا مقصد آنکارا و استانبول و دو بار هم در ماهان، فلاسک بچه پر از آب جوش بود کسی اصلا نگاه نکرد و نگفت چیه؟
در انکارا هم هم فلاسک داشتیم و هم آب معدنی. برای خودم و دوستان چند تا آب معدنی خریدم اما کسی نخورد و همه رو بردم داخل. البته به کسی توصیه نمیکنم که باز نگید آقا چرا مال ما رو گرفتن. نمیدونم شاید در مورد بچه دار ها وسواس کمتری داشته باشند . ما هیچ جا فلاسک آب جوش رو از خودمون دور نمیکنیم و تنها جایی که تاحالا کمی گیر داده داخل سفارت آمریکا بود که گفت کمی از اون آب بخور تا مطمئن بشه و بعد از نوشیدن یک جرئه اجازه داخل بردن داد. من فکر میکنم مردم دنیا برای بچه کوچک حساب خاصی قائل هستند، تا حالا که این گونه دیدم.

RE: اولین سفر برای فعال شدن گرین کارت به آمریکا: بلیط، گمرک و ... - majid89 - 2012-11-09

(2012-11-04 ساعت 05:29)SH1A2R3 نوشته:  ...
مهمترین چیزی که کسی اینجا به من نگفت و کلی در این مورد متضرر شدیم اینه که بیشتر از 3000 دلار تو حساب نزارین بقیه رو یه صندوق امانات از همون بانک بگیرین بزارین اونجا/میپرسین چرا ؟حالا میگم:
چون اگه تو حسابتون کم باشه راحت میتونین از بیمه خدمات درمانی استفاده کنین اولین چیزی که میپرسن موجودی حسابه.این موضوع رو جدی بگیرین.چون بیماری و حادثه خبر نمیکنه....

سلام به همه
من هم مثل همه دوستان تازه وارد بسیار درگیر بوده ام و علاوه بر اون سر کار هم می روم که کلا وقتی باقی نمی مونه اما سعی می کنم ارتباطم با اینجا قطع نشه.

با تمام احترام به شایرای عزیز باید عرض کنم که به نظر من این کار درست نیست... بهتره همه چیز با صداقت پیش بره. اگر ما واجد شرایط دریافت بیمه نیستیم بهتره این رو بپذیریم و سعی نکنیم از طرق مختلف این خدمات رو بدست بیاریم... اینجا همه چیز بر مبنای اعتماده ولی اگر این اعتماد بهردلیل از بین بره جبران کردنش به این راحتی ها نیست.

(2012-11-04 ساعت 15:12)lgsony نوشته:  اگه ما بخواهیم مقداری طلای ساخته شده بیاوریم امکان فروش در آنجا هست وقیمت هر گرمی را شما خبر دارید واصلا میخرند یا وبال گردن میشه واگه طلا نمی خرند چه چیزی کم حجمی بیاریم چون آوردن دلار بیش از 5000 تا ممنوع شده وجلوش را میگیرند - راستی توی ماه گذشته میگن فرودگاه امام جلوی دلار بیش از 5000 را می گیرند اگه کسی رفته وراهش را بلده به ما هم بگه ممنون میشم در ضمن توی فرودگاه ترانزیت ترکیه گیر نمدن برای دلار... متشکرم فقط چون ما زود عازمیم اگه لطف کنی ویک مقدار سریع تر جواب بدهید

در مورد طلا
دو هفته پیش تو یه مرکز خرید بزرگ از یه خریدار طلا سوال پرسیدم...
اول اینکه تمام عیارهای طلا تا 24 عیار رو می خریدن و اینطور نبود که فقط طلای 14 بخرن. اما من حساب کردم دیدم نرخ خرید طلای 18 با نرخ روز دلار حدود 60 هزارتومان میشه که اون موقع طلا رو تو ایران حدود 100 هزار تومن می خریدن. در مجموع فروش طلایی که از ایران اومده تو امریکا به ضرر شماست...
البته من خودم طلایی برای فروش نداشتم و این اطلاعات رو برای دوستان خوب مهاجرسرایی و کسایی که سوال داشتن پرسیدم.

RE: اولین سفر برای فعال شدن گرین کارت به آمریکا: بلیط، گمرک و ... - javidk - 2012-11-09

دوستان داشتم مطالب رو میخوندم که یک چیزی که اکثر دوستانی که تازه میخوان بیان اینجا، میخوان بدونن این هست که مواد غذایی چی بیارن با خودشون.
توصیه و سفارشی که من دارم واستون اینه:

1- از آوردن حبوبات صرف نظر کنید. چون تو آمریکا همه حبوبات پیدا میشه. شاید کیفیتش نسبت به ایران پایین تر باشه، ولی هست و ارزون هم است.
2- تن ماهی بیارید، زیاد هم بیارید. چون اینجا تن ماهیش مزه آب میده و اصلاً با مزاج ما سازگار نیست.
3- خورش های آماده از هایپر استار بگیرید و بیارید. چون 2 سال تاریخ داره و واقعاً اینجا مزه میده. مثل: فسنجان، قرمه سبزی، قیمه، جوجه کباب، خورش کرفس و ... .

این ها شاید جا گیر و سنگین باشند ولی با توجه به هزینه برق و وقت میتونید خیلی صرفه جویی کنید.

موفق باشید.

RE: اولین سفر برای فعال شدن گرین کارت به آمریکا: بلیط، گمرک و ... - .wall street - 2012-11-09

(2012-11-09 ساعت 14:45)javidk نوشته:  دوستان داشتم مطالب رو میخوندم که یک چیزی که اکثر دوستانی که تازه میخوان بیان اینجا، میخوان بدونن این هست که مواد غذایی چی بیارن با خودشون.
توصیه و سفارشی که من دارم واستون اینه:

1- از آوردن حبوبات صرف نظر کنید. چون تو آمریکا همه حبوبات پیدا میشه. شاید کیفیتش نسبت به ایران پایین تر باشه، ولی هست و ارزون هم است.
2- تن ماهی بیارید، زیاد هم بیارید. چون اینجا تن ماهیش مزه آب میده و اصلاً با مزاج ما سازگار نیست.
3- خورش های آماده از هایپر استار بگیرید و بیارید. چون 2 سال تاریخ داره و واقعاً اینجا مزه میده. مثل: فسنجان، قرمه سبزی، قیمه، جوجه کباب، خورش کرفس و ... .

این ها شاید جا گیر و سنگین باشند ولی با توجه به هزینه برق و وقت میتونید خیلی صرفه جویی کنید.

موفق باشید.

سلام دوست من.
ما هم 10 روزه دیگه 22 نوامبر داریم مییایم پرتلند. خوشحال میشم اگر هنوز پرتلند هستی ، در تماس باشیم با هم

RE: اولین سفر برای فعال شدن گرین کارت به آمریکا: بلیط، گمرک و ... - boshra - 2012-11-09

(2012-11-09 ساعت 12:39)majid89 نوشته:  
(2012-11-04 ساعت 05:29)SH1A2R3 نوشته:  ...
مهمترین چیزی که کسی اینجا به من نگفت و کلی در این مورد متضرر شدیم اینه که بیشتر از 3000 دلار تو حساب نزارین بقیه رو یه صندوق امانات از همون بانک بگیرین بزارین اونجا/میپرسین چرا ؟حالا میگم:
چون اگه تو حسابتون کم باشه راحت میتونین از بیمه خدمات درمانی استفاده کنین اولین چیزی که میپرسن موجودی حسابه.این موضوع رو جدی بگیرین.چون بیماری و حادثه خبر نمیکنه....

سلام به همه
من هم مثل همه دوستان تازه وارد بسیار درگیر بوده ام و علاوه بر اون سر کار هم می روم که کلا وقتی باقی نمی مونه اما سعی می کنم ارتباطم با اینجا قطع نشه.

با تمام احترام به شایرای عزیز باید عرض کنم که به نظر من این کار درست نیست... بهتره همه چیز با صداقت پیش بره. اگر ما واجد شرایط دریافت بیمه نیستیم بهتره این رو بپذیریم و سعی نکنیم از طرق مختلف این خدمات رو بدست بیاریم... اینجا همه چیز بر مبنای اعتماده ولی اگر این اعتماد بهردلیل از بین بره جبران کردنش به این راحتی ها نیست.

(2012-11-04 ساعت 15:12)lgsony نوشته:  اگه ما بخواهیم مقداری طلای ساخته شده بیاوریم امکان فروش در آنجا هست وقیمت هر گرمی را شما خبر دارید واصلا میخرند یا وبال گردن میشه واگه طلا نمی خرند چه چیزی کم حجمی بیاریم چون آوردن دلار بیش از 5000 تا ممنوع شده وجلوش را میگیرند - راستی توی ماه گذشته میگن فرودگاه امام جلوی دلار بیش از 5000 را می گیرند اگه کسی رفته وراهش را بلده به ما هم بگه ممنون میشم در ضمن توی فرودگاه ترانزیت ترکیه گیر نمدن برای دلار... متشکرم فقط چون ما زود عازمیم اگه لطف کنی ویک مقدار سریع تر جواب بدهید

در مورد طلا
دو هفته پیش تو یه مرکز خرید بزرگ از یه خریدار طلا سوال پرسیدم...
اول اینکه تمام عیارهای طلا تا 24 عیار رو می خریدن و اینطور نبود که فقط طلای 14 بخرن. اما من حساب کردم دیدم نرخ خرید طلای 18 با نرخ روز دلار حدود 60 هزارتومان میشه که اون موقع طلا رو تو ایران حدود 100 هزار تومن می خریدن. در مجموع فروش طلایی که از ایران اومده تو آمریکا به ضرر شماست...
البته من خودم طلایی برای فروش نداشتم و این اطلاعات رو برای دوستان خوب مهاجرسرایی و کسایی که سوال داشتن پرسیدم.
ما که تو دالاس هر جا رفتیم طلای 24 را به قیمت 14 می خریدن از شما!!!!