مهاجرسرا
کلیرنس برندگان 2011 - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزای گوناگونی (Diversity Visa) (https://www.mohajersara.org/forum/forum-5.html)
+---- انجمن: گرین کارت لاتاری ۲۰۱۱ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-48.html)
+----- انجمن: برندگان گرین کارت لاتاری ۲۰۱۱ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-61.html)
+----- موضوع: کلیرنس برندگان 2011 (/thread-2604.html)

RE: کلیرنس برندگان 2011 - farshad_sh - 2011-07-09

(2011-07-09 ساعت 11:10)alirezagh نوشته:  
(2011-07-09 ساعت 09:55)farshad_sh نوشته:  سلام به همه. تو این مدت یه چیزی تقریباً به من ثابت شد اونم اینکه اگه اسپانسر نداشته باشیم پروسه کلیرمون کمتر طول میکشه. ۲ نفر از توی همین سایت من میشناسم که بدون اسپانسر ویزا گرفتن هر دو هم مهندس بودن فری فری عزیز هم نمونه سوم. مسلما بازم هست
من با اینکه پول داشتم اسپانسر معرفی کردم تازه پرینت بانکی هم دادم
یش خودم گفتم بذار محکم کاری کنم مو لای درزش نره ویزارو بدن! غافل از اینکه دارم زمان کلیرمو‌ زیاد میکنم

فرشاد جان، به نظرم موضوع اسپانسر تاثیری نداره، اگه شما سه مورد میشناسید که بدون اسپانسر یکضرب گرفتند تعداد زیادی هم بودند که با اسپانسر ویزا گرفتند، هر چند من خودم با نامه تمکن مالی دارم میرم مصاحبه. به نظر پروسه کلیرنس شامل یکسری فاکتورهاست مثل سربازی و ... که خودتون بیشتر میدونید اما نظر اول و آخر رو آفیسر میده، و این موضوع خیلی به سلیقه آفیسر بستگی داره و این که اون روز تو موده مثبت باشه.

آخه دقيقاً منم همين نظرو داشتم اما اگه بررسي کوچيک بکنيم ميبينيم روند کليرنس کساني که اسپانسر نداشتند خيلي سريعتر بوده يعني يا کلير نخوردن يا مدت زمانش خيلي کوتاه بوده. البته با توجه به فاکتورهاي ديگه.
خود من که سربازي معاف بودم و سوابق کاريم تنها 1 رکورد بوده و از وقتي که فارغ التحصيل شدم تا الان 1 جا کار کردم الان نزديک به 70 روزه که منتظرم!
نميدونم والا ولي فقط همين که اين پروسه خيلي ها رو فيلسوف ميکنه Smile

RE: کلیرنس برندگان 2011 - Linspire - 2011-07-09

فرشاد جان تنها نیستی منم پشت سرت با فاصله 10 روز دارم میام
امکانش هست طولانی شدن کلیر مربوط به تحصیل باشه ؟؟
چیزی که معلومه اینا خودشون هم نمی دونن چه کار دارن می کنن فقط باید امیدوار بود زودتر جواب بدن همین

RE: کلیرنس برندگان 2011 - free_free - 2011-07-09

بچه ها رو ز مصاحبه من برای همه بدون سوال فارسی زدن ولی روز بعد که رفتم باز مجبور شدم انگلیش صحبت کنم......

RE: کلیرنس برندگان 2011 - HOMAYON53 - 2011-07-09

(2011-07-09 ساعت 12:21)free_free نوشته:  بچه ها رو ز مصاحبه من برای همه بدون سوال فارسی زدن ولی روز بعد که رفتم باز مجبور شدم انگلیش صحبت کنم......

فري فري جان حتما سفرنامه شما بايد خوندني باشه. تا زور بالاي سر اين افسر ها نباشه كار پيش نمي ره. نگفتي چرا في انقدر بالا رفته؟

RE: کلیرنس برندگان 2011 - drmahmoodi - 2011-07-09

صرفا جهت اطلاع:
امروز رسما 8ماه از مصاحبه ما گذشت و از كلير شدن خبري نيست كه نيستSad
سفارت به دو نامه اخير من كه يكي 25 روز و ديگري 13 روز پيش نوشتم هيچ جوابي نداده است!!
من كم كم! يه ذره!! بگي نگي!!! دارم نگران ميشم.

RE: کلیرنس برندگان 2011 - coming soon - 2011-07-09

(2011-07-09 ساعت 13:40)HOMAYON53 نوشته:  
(2011-07-09 ساعت 12:21)free_free نوشته:  بچه ها رو ز مصاحبه من برای همه بدون سوال فارسی زدن ولی روز بعد که رفتم باز مجبور شدم انگلیش صحبت کنم......

فري فري جان حتما سفرنامه شما بايد خوندني باشه. تا زور بالاي سر اين افسر ها نباشه كار پيش نمي ره. نگفتي چرا في انقدر بالا رفته؟
ضمن تبریک به فری فری بسیار عزیز
آقا همایون عزیز این آفیسر های از خدابی خبر فی رو بالا نبردن بلکه من احتمال میدم این بیماری گیردادنشون به ما ایرانیها ست که حاد تر شده .

RE: کلیرنس برندگان 2011 - farshad_sh - 2011-07-09

(2011-07-09 ساعت 11:37)saint نوشته:  فرشاد جان تنها نیستی منم پشت سرت با فاصله 10 روز دارم میام
امکانش هست طولانی شدن کلیر مربوط به تحصیل باشه ؟؟
چیزی که معلومه اینا خودشون هم نمی دونن چه کار دارن می کنن فقط باید امیدوار بود زودتر جواب بدن همین

والا از اين جماعت هر چي بگي بر مياد! آخه تحصيل اونم تو دانشگاه هاي ايران چه چيزي داره که يکي بخواد راجع بهش اصلا فکر کنه چه برسه به تحقيق!
من ليسانس نرم افزار هستم شايدم دليل طولاني شدن پروسه اين باشه نميدونم. فقط همينو ميدونم که واقعا يه پروسه عذاب آوريه! ديگه قضيه واسه من يکي که داره حيثيتي ميشه! همه ميپرسن چي شد پس اين ويزا و آمريکا و غيره منم که در جواب بايد بگم والا نميدونم اف بي آي چک خورديم! حالا بايد توضيح بدي که اين اف بي آي چک چي چي هست و فلان و .............. اگرم نياد که حالا بيا به همه توضيح بده سرتم بنداز پايين و ديگه باقي ماجرا!

RE: کلیرنس برندگان 2011 - psy** - 2011-07-09

سلام به همهٔ دوستان؛

مصاحبه ما روز ۶ ژولای در سفارت آمریکا در کشور نیو زیلند بود و خوشبختانه ما موفق شدیم همون روز ویزا بگیریم. از تک تک دوستانم در مهاجرسرا خصوصأ دوستانی که صمیمانه به دیگران کمک میکنند تشکر می‌کنم.

به محض کامل شدن سفر نامه اون رو تو قسمت سفرنامه در کشور‌هایی‌ به غیر از ابوظبی و آنکارا برای استفاده دوستان میگذارم

با آرزوی موفقیت برای همه دوستان

هــــــــــــــــــــــــــــورا

من ویزامو گرفتم..........

[عکس: Bananeyessss.gif] [عکس: Banane21.gif] [عکس: 2uge4p4.gif] [عکس: acigar.gif] [عکس: greenstars.gif] [عکس: cancan.gif] [عکس: choir.gif] [عکس: bliss.gif]

از مهاجرسرا تشکر میکنم جون ویزامو وامدار اون هستم و از همه بچه ها و مدیران و مخصوصا ادمین عزیز....Shy

امیدوارم شیرینی این لحظه نصیب همه بشه...

و این داستان ادامه دارد . . .

RE: کلیرنس برندگان 2011 - DLT - 2011-07-09

دکتر عزیز و گرامی
بنده حقیر که شش ماه تمام الاف این پروسه بیخود و سرکاری بودم ( به اتفاق خانواده)،میدونم که شما دوست نازنین چی داری میکشی.زندگی آدم بهم میریزه و قدرت تفکر و برنامه ریزی رو از آدم سلب میکنه.روان آدم بهم میریزه و خلاصه که هزار و یک فکر و خیال میاد توی ذهن وفکر شما.اما من به شخصه با این که یه مقدار طولانی شده بود یه گوشه دلم میگفت که بالاخره ویزامون میاد .
نه اینکه فکر کنین که میخوام ادای آدم هایی رو در بیارم که همش مثبت فکر میکنن، نه
ولی مطمئن هستم که بالاخره از رو میرن خودشون و میگم که :دکتر جان شرمنده ایم.گشتیم چیزی پیدا نکردیم.بیا ویزا آماده است.مطمئن باش.من که دلم روشنه عین روز روشن.
از خدا میخواهم که هر چه زودتر پروسه اداری شما و همه دوستان به پایان برسه و همه همدیگر رو توی بلاد کفر زیارت کنیم.
موفق باشین و سربلند
FREE_FREE عزیز
فکر کنم که شما دیگه کلا" فری شدی با این ویزای یکضرب.پیام تبریک ما رو پذیرا باش و ایشالا که هر چیز دیگری رو که از خدا میخوای نصیبت بشه.
بازم تبریک و تبریک و تبریک تتتتتتتتتتتتتتتتبببببببببببببببرررررررررررررررریییییییییییییککککککککککککککککککککککککک
موفق باشین

RE: کلیرنس برندگان 2011 - Donantonio - 2011-07-09

من باورم نمیشه!
اگه تا آخر سپتامبر جواب FBI چک یک نفر نیاد، چرا باید همه چی تموم بشه!
خیلی نامردیه. چون بخاطر اینکه یکسری افراد کند کار می کنند یا به یه چیزی مشکوک هستن پرونده یکنفر رو هوا می مونه و حتی در آخر هم بهت نمی گن که چرا کارت طول کشیده و تمام!
Saint عزیز یه عبارت قشنگ تو امضاش از آبراهام لینکلن داره که این موضوع کلیر شدن رو نقض می کنه. گناه ما چیه که دولت ما با دولت آمریکا مشکل داره؟ چرا چوبش رو باید ما بخوریم؟ کسایی مثل من که شهروند عادی هستیم و تا حالا آزارمون به مورچه هم نرسیده باید ببینیم که از نظر بعضیها(که نمیدونیم کی هستن یا چه سازمانی هستن) تروریست هستیم یا نه!
چون ما ایرانی هستیم پس همه ما تروریست یا دنبال بمب اتمی هستیم مگه اینکه خلافش ثابت بشه. آخه این با عقل جور در میاد؟
یه چیز دیگه، کدوم تروریست احمقی میاد تا از طریق لاتاری بره آمریکا. یعنی هر سال فرم پر کرده تا یه روز اسمش در بیاد تا بتونه بره آمریکا و اونجا رو بترکونه تا نذرش رو ادا کنه!
کاش اونایی که این قانون رو گذاشتن و اونایی که دارن اجرا می کنن می دونستن که انتظار و تو برزخ موندن چه حالی داره. آیا واقعا اگه جای ما بودن بازم اینجوری قانون وضع می کردن؟

RE: کلیرنس برندگان 2011 - California - 2011-07-09

(2011-07-09 ساعت 13:54)drmahmoodi نوشته:  صرفا جهت اطلاع:
امروز رسما 8ماه از مصاحبه ما گذشت و از كلير شدن خبري نيست كه نيستSad
سفارت به دو نامه اخير من كه يكي 25 روز و ديگري 13 روز پيش نوشتم هيچ جوابي نداده است!!
من كم كم! يه ذره!! بگي نگي!!! دارم نگران ميشم.

درکت میکنم دکتر محمودی عزیز منم تقریبا 7 ماهه که منتظرم حدود 23-24 روز پیش و 10 روز پیش و 3 روز پیش Smile هم ایمیل زدم به سفارت هنوز جواب ندادن ولی فکر کنم خبرهای خوبی در راه باشه چون دفع های قبل سریع جواب میدادن که ما در حال بررسی هستیم و همون چیزهای همیشگی... اما اینبار انگار یه فرقی با دفعه های قبل داره چون حداقل به نظر من دارن ایمیل ها رو بررسی میکنن یا اینکه قراره اونور آب یه اتفاقهای خوبی برای ما بیفته که اگه الان بریم نشه به هر حال ما به فال سعد گرفتیم به قول حضرت حافظ :
نا اميدم مكن از سابقه لطف ازل
تو (خودم رو عرض میکنم) پس پرده چه داني چه خوب است و چه زشت؟

RE: کلیرنس برندگان 2011 - alisarshar - 2011-07-09

(2011-07-09 ساعت 16:37)Donantonio نوشته:  ... یه چیز دیگه، کدوم تروریست احمقی میاد تا از طریق لاتاری بره آمریکا. یعنی هر سال فرم پر کرده تا یه روز اسمش در بیاد تا بتونه بره آمریکا و اونجا رو بترکونه تا نذرش رو ادا کنه! ...

دوست عزيز اين پروسه به تروريست كاري نداره بلكه چك ميكنن تا ببينن با جاهايي كه تو بلك ليست هستن همكاري داشتي يا نه وگرنه دليلي نداره كه بپرسن كارت دولتيه يا نه؟

دوستان عزیزم از همتون تشکر میکنم...

واقعا حس خوبیه...دیدم ما همیشه برای دلشوره ها و دلواپسی هامون میایم تو سایت با خودم گفتم خوبه که این حس خوب رو با شما شریک شم...
واقعا الان دیگه من به آرزوم رسیدم و الان دیگه هیچ نگرانی ندارم...قبلا همیشه نگران بودم که مبادا به من ویزا ندن مثل همه شما(که همین نگرانی رو دارید) ....
ولی الان هر چند ثانیه یه بار بصورت اتوماتیک به فکرم مراجعه میکنم و دنبال دلشوره و نگرانی هستم ولی هیچی پیدا نمیکنم...هیچی.... تا حالا همچین حسی نداشتم
امیدوارم که همه دوستان خوبم این لحظات شیرین رو تجربه کنند ...
فقط کافیه خودتون رو جای من بذارید

RE: کلیرنس برندگان 2011 - vahidvm60 - 2011-07-09

(2011-07-09 ساعت 09:55)farshad_sh نوشته:  سلام به همه. تو این مدت یه چیزی تقریباً به من ثابت شد اونم اینکه اگه اسپانسر نداشته باشیم پروسه کلیرمون کمتر طول میکشه. ۲ نفر از توی همین سایت من میشناسم که بدون اسپانسر ویزا گرفتن هر دو هم مهندس بودن فری فری عزیز هم نمونه سوم. مسلما بازم هست
من با اینکه پول داشتم اسپانسر معرفی کردم تازه پرینت بانکی هم دادم
یش خودم گفتم بذار محکم کاری کنم مو لای درزش نره ویزارو بدن! غافل از اینکه دارم زمان کلیرمو‌ زیاد میکنم

دوست عزیز طبق اطلاعات غیر موثق منم که تجربی هست و علمیشو هنوز دانشمندا نتونستن ثابت کنن "حق کاملا با شماست"