مهاجرسرا
اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزای گوناگونی (Diversity Visa) (https://www.mohajersara.org/forum/forum-5.html)
+---- انجمن: گرین کارت لاتاری ۲۰۱۲ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-63.html)
+----- انجمن: برندگان گرین کارت لاتاری ۲۰۱۲ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-79.html)
+----- موضوع: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت (/thread-4883.html)

RE: اولین سفر برای فعال شدن گرین کارت به آمریکا: بلیط، گمرک و ... - farsin - 2012-11-10

سلام ببخشيد من چند تا سوال داشتم ممنون مي شم پاسخ دهيد:
1. آيا ارز مرجع به ما تعلق مي‌گيرد؟ و اگه دوستان تجربه دارند لطفا بگن كدام بانكها در تهران؟
2. در هواپيما ما بايد چه فرمي را پر كنيم؟
3. بعد از پياده شدن از هواپيما وارد كدام صف بايد بشيم؟توريست‌ها؟
4. آيا بايد به سوشال مراجعه كرد؟ به عبارتي چه مراحل اداري در بدو ورور به امريكا بايد انجام داد؟
با سپاس

RE: اولین سفر برای فعال شدن گرین کارت به آمریکا: بلیط، گمرک و ... - به گل - 2012-11-10

(2012-11-10 ساعت 00:03).wall street نوشته:  
(2012-11-09 ساعت 23:24)jordanir نوشته:  بنده چهارشنبه دیگه شب راهی ترمینال صفه اصفهان میشم و با اتوبوس به فرودگاه پرواز خارجی تهران! :دی
از آنجا ۳ صبح به فرانکفورت و بعد از ۴ ساعت صبر کردن به میامی پرواز میکنم.

چمدان ها مانده و دیگر کاری نمانده و دیگر هم فکر نمیکنم کاری باشه که باید انجام بدم. اگه چیزی به نظرتون میرسه بگین.
هر چی زور میزنم چیزی به فکرم نمیرسه که تازگی داشته باشه براتون بگم.

دعای خیر ما بدرقه شما دوست عزیز
سلام همشهری عزیز خدا به همراهت نگران نباش انشاالله که همه چیز به خوبی طی خواهد شد ما برات دعا می کنیم . موفق باشید

RE: اولین سفر برای فعال شدن گرین کارت به آمریکا: بلیط، گمرک و ... - IMMI - 2012-11-10

(2012-11-10 ساعت 09:38)farsin نوشته:  سلام ببخشيد من چند تا سوال داشتم ممنون مي شم پاسخ دهيد:
1. آيا ارز مرجع به ما تعلق مي‌گيرد؟ و اگه دوستان تجربه دارند لطفا بگن كدام بانكها در تهران؟
2. در هواپيما ما بايد چه فرمي را پر كنيم؟
3. بعد از پياده شدن از هواپيما وارد كدام صف بايد بشيم؟توريست‌ها؟
4. آيا بايد به سوشال مراجعه كرد؟ به عبارتي چه مراحل اداري در بدو ورور به امريكا بايد انجام داد؟
با سپاس
دوست عزيز در صفحات گذشته بطور كامل و جامع به تمام سوالات شما پاسخ داده شده. لطفا چند صفحه ورق بزنيد و بخونيد

RE: اولین سفر برای فعال شدن گرین کارت به آمریکا: بلیط، گمرک و ... - j1970 - 2012-11-10

(2012-11-09 ساعت 12:39)majid89 نوشته:  
(2012-11-04 ساعت 05:29)SH1A2R3 نوشته:  ...
مهمترین چیزی که کسی اینجا به من نگفت و کلی در این مورد متضرر شدیم اینه که بیشتر از 3000 دلار تو حساب نزارین بقیه رو یه صندوق امانات از همون بانک بگیرین بزارین اونجا/میپرسین چرا ؟حالا میگم:
چون اگه تو حسابتون کم باشه راحت میتونین از بیمه خدمات درمانی استفاده کنین اولین چیزی که میپرسن موجودی حسابه.این موضوع رو جدی بگیرین.چون بیماری و حادثه خبر نمیکنه....

سلام به همه
من هم مثل همه دوستان تازه وارد بسیار درگیر بوده ام و علاوه بر اون سر کار هم می روم که کلا وقتی باقی نمی مونه اما سعی می کنم ارتباطم با اینجا قطع نشه.

با تمام احترام به شایرای عزیز باید عرض کنم که به نظر من این کار درست نیست... بهتره همه چیز با صداقت پیش بره. اگر ما واجد شرایط دریافت بیمه نیستیم بهتره این رو بپذیریم و سعی نکنیم از طرق مختلف این خدمات رو بدست بیاریم... اینجا همه چیز بر مبنای اعتماده ولی اگر این اعتماد بهردلیل از بین بره جبران کردنش به این راحتی ها نیست.
من هم با شما کاملا موافقم و راستشو بخوای پول زیادی ندارم و اینجا یکی دو نفر به من گفتن که پولتو از بانک در بیار و برو اینجوری خودتو بیمه کن اما راضی نشدم به اینکار، و یه نکته مهم که کسانی که از قدیم اینجا اومدن و واقعا کار میکنن و فعال هستن به من گفتن که اگه میخوای اینجا زندگی کنی باید کردیت خودت رو ببری بالا، پس اگه درامدی داری بگو و مالیاتشو بده.
سوالی که واسه من پیش میاد اینه که اگه یه نفر پولشو از بانک ورداره، اینجا میخواد نقد خرید کنه؟!!
اجاره خونه رو چطوری میخواد بده؟!!

RE: اولین سفر برای فعال شدن گرین کارت به آمریکا: بلیط، گمرک و ... - zohreh36 - 2012-11-10

هواپيمايي لوفت هانزا هم مجددا شد ٢ چمدون ٢٣ كيلويي .

RE: اولین سفر برای فعال شدن گرین کارت به آمریکا: بلیط، گمرک و ... - cmbt - 2012-11-10

(2012-11-10 ساعت 12:16)j1970 نوشته:  
مهمترین چیزی که کسی اینجا به من نگفت و کلی در این مورد متضرر شدیم اینه که بیشتر از 3000 دلار تو حساب نزارین بقیه رو یه صندوق امانات از همون بانک بگیرین بزارین اونجا/میپرسین چرا ؟حالا میگم:
چون اگه تو حسابتون کم باشه راحت میتونین از بیمه خدمات درمانی استفاده کنین اولین چیزی که میپرسن موجودی حسابه.این موضوع رو جدی بگیرین.چون بیماری و حادثه خبر نمیکنه....

سلام به همه
من هم مثل همه دوستان تازه وارد بسیار درگیر بوده ام و علاوه بر اون سر کار هم می روم که کلا وقتی باقی نمی مونه اما سعی می کنم ارتباطم با اینجا قطع نشه.

با تمام احترام به شایرای عزیز باید عرض کنم که به نظر من این کار درست نیست... بهتره همه چیز با صداقت پیش بره. اگر ما واجد شرایط دریافت بیمه نیستیم بهتره این رو بپذیریم و سعی نکنیم از طرق مختلف این خدمات رو بدست بیاریم... اینجا همه چیز بر مبنای اعتماده ولی اگر این اعتماد بهردلیل از بین بره جبران کردنش به این راحتی ها نیست.
من هم با شما کاملا موافقم و راستشو بخوای پول زیادی ندارم و اینجا یکی دو نفر به من گفتن که پولتو از بانک در بیار و برو اینجوری خودتو بیمه کن اما راضی نشدم به اینکار، و یه نکته مهم که کسانی که از قدیم اینجا اومدن و واقعا کار میکنن و فعال هستن به من گفتن که اگه میخوای اینجا زندگی کنی باید کردیت خودت رو ببری بالا، پس اگه درامدی داری بگو و مالیاتشو بده.
سوالی که واسه من پیش میاد اینه که اگه یه نفر پولشو از بانک ورداره، اینجا میخواد نقد خرید کنه؟!!
از یک دید دیگر هم اگر این کار را نکنیم بسیار بهتر است(علاوه بر صداقت که بسیار مهم است) و آن اینکه هنگام سیتیزن شدن اگر از خدمات دولتی استفاده نکرده باشیم و یه به عبارت دیگر در این مدت سر بار دولت نبوده باشیم،کار‌ها راحت تر جلو میرود

RE: اولین سفر برای فعال شدن گرین کارت به آمریکا: بلیط، گمرک و ... - bayat_r - 2012-11-11

دوستان شاید قبلاً دیده باشید اما یکی از سایتهای فعال و به روز برای شروع این سایته http://losangeles.craigslist.org/ که خیلی راحت و خوب شما رو برای تهیه برخی چیزها بویژه اجاره مسکن راهنمایی میکنه.
کافیه از سمت راست سایت، شهرتون رو انتخاب کنید.....
انشالله به درد تون بخوره

RE: اولین سفر برای فعال شدن گرین کارت به آمریکا: بلیط، گمرک و ... - jordanir - 2012-11-11

از پشتیبانی همتون ممنونم.

RE: اولین سفر برای فعال شدن گرین کارت به آمریکا: بلیط، گمرک و ... - saljoogh - 2012-11-11

(2012-11-11 ساعت 00:42)bayat_r نوشته:  دوستان شاید قبلاً دیده باشید اما یکی از سایتهای فعال و به روز برای شروع این سایته http://losangeles.craigslist.org/ که خیلی راحت و خوب شما رو برای تهیه برخی چیزها بویژه اجاره مسکن راهنمایی میکنه.

Craigslist واقعا براي پيدا كردن تقريبا همه چيز خوبه. منتها خواهشا خيلي خيلي حواستون رو جمع كنيد وقتي جايي با كسي قرار ميزاريد. اين خبر بي بي سي رو حتما پيشنهاد مي كنم كه بخونيد كه براي امروز هم هست. ماجراي به قتل رسيدن سه نفر به كمك يه پسر نوجوان از راه انتشارآگهي جعلي كار در Craigslist. البته خيلي اتفاقات و جرايم ديگه هم بارها اتفاق افتاده از طريق اينگونه وبسايت ها.

پيشنهاد من اينه كه از وبسايت هاي معتبر كه شناسايي صاحب آن به راحتي امكان پذير مي باشد استفاده كنيد.

RE: اولین سفر برای فعال شدن گرین کارت به آمریکا: بلیط، گمرک و ... - j1970 - 2012-11-11

(2012-11-11 ساعت 02:03)saljoogh نوشته:  
(2012-11-11 ساعت 00:42)bayat_r نوشته:  دوستان شاید قبلاً دیده باشید اما یکی از سایتهای فعال و به روز برای شروع این سایته http://losangeles.craigslist.org/ که خیلی راحت و خوب شما رو برای تهیه برخی چیزها بویژه اجاره مسکن راهنمایی میکنه.

Craigslist واقعا براي پيدا كردن تقريبا همه چيز خوبه. منتها خواهشا خيلي خيلي حواستون رو جمع كنيد وقتي جايي با كسي قرار ميزاريد. اين خبر بي بي سي رو حتما پيشنهاد مي كنم كه بخونيد كه براي امروز هم هست. ماجراي به قتل رسيدن سه نفر به كمك يه پسر نوجوان از راه انتشارآگهي جعلي كار در Craigslist. البته خيلي اتفاقات و جرايم ديگه هم بارها اتفاق افتاده از طريق اينگونه وبسايت ها.

پيشنهاد من اينه كه از وبسايت هاي معتبر كه شناسايي صاحب آن به راحتي امكان پذير مي باشد استفاده كنيد.
هشدار خیلی خوبی بود.
یادمه یه چیزی میخواستم بخرم، طرف جایی قرار گذاشت اونم شب و میپرسید ماشین چیه و اینا که کلا بیخیالش شدیم!
اما خرید بعدی که داشتم قرارش نزدیک دانشگاه و تو یه کافی‌شاپ بود و به لحاظ محلی امن.
خیلی باید مراقب بود

(2012-11-10 ساعت 23:32)cmbt نوشته:  
(2012-11-10 ساعت 12:16)j1970 نوشته:  

سلام به همه

از یک دید دیگر هم اگر این کار را نکنیم بسیار بهتر است(علاوه بر صداقت که بسیار مهم است) و آن اینکه هنگام سیتیزن شدن اگر از خدمات دولتی استفاده نکرده باشیم و یه به عبارت دیگر در این مدت سر بار دولت نبوده باشیم،کار‌ها راحت تر جلو میرود
قطعا همینطوره، اینجا اگه بخوای زیرابی بری همش میخوری به دست‌انداز! یعنی به نظر میاد سیستمش اینطوریه.
دوست من که 3-4 سالیه اینجاس پارسال دولت 5000 دلار از مالیات رو بهش برگردونده و گفته مالیاتی که از شما گرفتیم زیاد بوده!
شما پولم اگه زیاد در بیارین اینجا میتونین باهاش "تکس راید" کنید و باهاش چیزی بخرید یا "دونیت" کنید که تو مالیات هم حساب میشه (بقولی شنیدم 3 برابر) وقتی راههای قانونی واسه اینکار هست چرا باید دنبال پیچوندن رفت!
تازگی خانومم یه وام تحصیلی حدودا 12000 دلار گرفت که نهایتا 6000 دلارشو بعدا باید برگردونه و جالبه که از سوالهایی که درش بود این بود که آیا شما کمک هزینه دیگه‌ای میگیرید یا نه!
خب، چطور ممکنه کسی که واسه بیمه، مسکن یا غذا کمک هزینه بگیره دولت امیدی به این داشته باشه که بتونه وامشو بهش برگردونه؟

RE: اولین سفر برای فعال شدن گرین کارت به آمریکا: بلیط، گمرک و ... - IMMI - 2012-11-11

کافیه از سمت راست سایت، شهرتون رو انتخاب کنید.....
انشالله به درد تون بخوره
البته سايت اصلي www.craigslist.org مي باشد كه پس از ورود شهر خود در ايالات متحده رو انتخاب مي كنيد.

RE: اولین سفر برای فعال شدن گرین کارت به آمریکا: بلیط، گمرک و ... - mbt1346 - 2012-11-11

سلام دوستان
من يك پسر دارم 17 سالشه و البته تازه مصاحبه شديم و هنوز وارد آمريكا نشديم. قصدمون اينه كه چند روز قبل از ژانويه اونجا باشيم. با توجه به اينكه ترم تحصيلي بعد از ژانويه شروع ميشه و ما تا اون موقع قطعا سوشال نامبر و گرين كارت رو هنوز دريافت نكرديم آيا امكاني هست كه من بتونم پسرم را در مدرسه ثبت نام كنم.

RE: اولین سفر برای فعال شدن گرین کارت به آمریکا: بلیط، گمرک و ... - ali234 - 2012-11-11

سلام دوستان امیدوارم همگی موفق باشید ما از مصاحبه برگشتیم با برگه آبی.

دوستان با توجه به اینکه عازم لس انجلس هستیم ولی توی تاپیکهای قسمت " زندگی در امریکا" تاپیکها یه جواریی داره خاک می خوره و اپدیت نمیشه. از دوستان قدیمی و مدیران خواهش می کنم اگر امکانش هست یه تاپیک ایجاد بشه برای بچه هایی که برای اولین سفرشون میخوان برن کالیفرنیا چون به نظرم تعداد بچه های کالیفرنیا بیشتره . تا بهتر تبادل نظر کنیم. البته این فقط یک نظر بود.مثلا برای ما که فامیل نداریم برای شروع گرفتن هتل و اجاره خونه و مرکز سوشیال و... شاید راحتتر بشه تبادل نظر کرد. بین بچه های 2013 تعداد کیسهایی که از مصاحبه میان خب خیلی کم هست و بهتره اینجا تاپیک ایجاد بشه . البته میگم این فقط یک پیشنهاده و اگر مخالف قوانین و پیکربندی تاپیکهای سایت هست به همان تاپیکهای خاک گرفته قناعت می کنیم Smile

با تشکر فراوان و ارزوی موفقیت برای همه .

RE: اولین سفر برای فعال شدن گرین کارت به آمریکا: بلیط، گمرک و ... - کیانا - 2012-11-11

(2012-11-11 ساعت 14:03)mbt1346 نوشته:  سلام دوستان
من يك پسر دارم 17 سالشه و البته تازه مصاحبه شديم و هنوز وارد آمريكا نشديم. قصدمون اينه كه چند روز قبل از ژانويه اونجا باشيم. با توجه به اينكه ترم تحصيلي بعد از ژانويه شروع ميشه و ما تا اون موقع قطعا سوشال نامبر و گرين كارت رو هنوز دريافت نكرديم آيا امكاني هست كه من بتونم پسرم را در مدرسه ثبت نام كنم.
سلام
در رابطه با سن حوزه من میدونم باید حتما سوشال رو داشته باشند ، چون برادر من ، تا قبل از آمدن سوشال نتونست مدرسه ثبت نام کنه .

RE: اولین سفر برای فعال شدن گرین کارت به آمریکا: بلیط، گمرک و ... - beelzebub - 2012-11-11

دوستان تو آمریکا موسسه یا افرادی قابل اعتماد وجود دارند که برای کسانی که نمیتونن خیلی اونجا بمونن کار گرفتن گرین کارت و سوشیال رو انجام بدن یا بچه های سایت؟

چون کسایی که با مجوز خروج از کشور میرن باید قبل از 20 روز برگردن و نمیشه که تو این مدت همه کار ها رو انجام داد. میشه؟