مهاجرسرا
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزای گوناگونی (Diversity Visa) (https://www.mohajersara.org/forum/forum-5.html)
+---- انجمن: گرين كارت لاتاری ۲۰۱۴ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-87.html)
+----- انجمن: برندگان گرین کارت لاتاری ۲۰۱۴ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-92.html)
+----- موضوع: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت (/thread-6846.html)

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - byazdani - 2014-11-19

سلام دوستان
یه سوال دارم. برای اجاره ماشین چه مدارکی لازمه؟ آیا میشه در بدو ورود به آمریکا ماشین اجاره کرد؟ در حالیکه هنوز شوشیال کارت و گرین کارت نداریم و فقط گواهینامه بین المللی داریم؟

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - Sam2014 - 2014-11-19

(2014-11-19 ساعت 10:08)byazdani نوشته:  سلام دوستان
یه سوال دارم. برای اجاره ماشین چه مدارکی لازمه؟ آیا میشه در بدو ورود به آمریکا ماشین اجاره کرد؟ در حالیکه هنوز شوشیال کارت و گرین کارت نداریم و فقط گواهینامه بین المللی داریم؟
درود بر شما
برای اجاره اتومبیل دو چیز لازمه :
1- گواهینامه بین المللی .
2- کردیت کارت یا دبیت کارت به نام خودتان ( چون مبلغی را در حسابتان فریز می کنه برای تضمین ). اگر ندارید یک نفر باید برای شما اقدام و شما را به عنوان راننده دوم معرفی کنه و در اصل ایشان اجاره کننده اتومبیل هست .
سوشیال و گرین کارت هم نمی خواد . در ضمن یادتون باشه همه شرایط قرارداد و اجاره نامه ماشین را بپرسید و بفهمید تا در موقع تحویل با یک صورتحساب مشتی مواجه نشید . مثل آب خوردنه فقط هوش و حواس جمع می خواد .Big Grin
موفق باشید.

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - elchin_f - 2014-11-19

(2014-11-18 ساعت 07:41)iris نوشته:  به به مبارک باشه
دوستت که میاد سن خوزه دختره یا پسر؟
دختر خانم هستند من هم ایشالا بهش می پیوندم یا اون میاد پیش من هورااااا

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - elchin_f - 2014-11-19

دوستان هیشکی یعنی تو سن دیگو نیست؟؟

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - ha78sa - 2014-11-19

(2014-10-30 ساعت 01:17)KIMIA2005 نوشته:  ما هم بعد از3 روز شماره سوشیال رو ازSSA گرفتیم وبعد ازیک هفته از ورود کارت سوشیال برامون پست شد حالا هم منتظر گرین کارت هستیم
دوست عزیز من رفتم اداره سوشیال هیوستون گفت بعد از سه هفته میاد، شما چطور شماره رو گرفتی؟ اگه میشه راهنمایی کنید منم برم بگیرم. ممنون

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - farshad varaste - 2014-11-19

همه زندگیمون معطل این سوشال مسخره شده. دیروز بانک یه استیتمنت برام ایمیل کرده بابت سه روز یک دلار هزینه حسابم رو گرفته. چون سوشال نامبر ندارم، هنوز ساکن آمریکا حساب نمیشم و بابت حسابم باید پول بدم یا.... میخوام برم برای گواهینامه سوشال میخواد حسابی اسیرمون کردن

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - KIMIA2005 - 2014-11-19

(2014-11-19 ساعت 23:08)farshad varaste نوشته:  همه زندگیمون معطل این سوشال مسخره شده. دیروز بانک یه استیتمنت برام ایمیل کرده بابت سه روز یک دلار هزینه حسابم رو گرفته. چون سوشال نامبر ندارم، هنوز ساکن آمریکا حساب نمیشم و بابت حسابم باید پول بدم یا.... میخوام برم برای گواهینامه سوشال میخواد حسابی اسیرمون کردن

دوست عزیز
کدوم بانک حساب باز کردی?

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - farshad varaste - 2014-11-19

(2014-11-19 ساعت 23:45)KIMIA2005 نوشته:  
(2014-11-19 ساعت 23:08)farshad varaste نوشته:  همه زندگیمون معطل این سوشال مسخره شده. دیروز بانک یه استیتمنت برام ایمیل کرده بابت سه روز یک دلار هزینه حسابم رو گرفته. چون سوشال نامبر ندارم، هنوز ساکن آمریکا حساب نمیشم و بابت حسابم باید پول بدم یا.... میخوام برم برای گواهینامه سوشال میخواد حسابی اسیرمون کردن

دوست عزیز
کدوم بانک حساب باز کردی?
ولز فارگو

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - قصه گو - 2014-11-19

ما توي ولز فارگو حساب باز كرديم، ديروز مشكلي پيش اومد، توي تماس تلفني يه آقاي مترجم واسطه ي ما بود! اين خيلي بهم دل گرمي داد.يه مورد ديگه هم پيش اومد، من و همسرم دو تا كارت كرديت كرفتيم، بعد از بانك نامه اومد كه نفري ٢٥ دلار و به عبارتي هر دو ٥٠ دلار بايد ساليانه بابت اين كارت ها شارژ بشيد، ما هم عصباني زنگ زديم و گفتيم چرا همون اول نگفتيد؟ اونا هم كفتند: اگه نگفتيم ، نمي گيريم!!!!البته فقط واسه سال اول.
جالب بود واسه تغيير ساعت كلاس رانندگي هم كه ١١٩ دلار داده بوديم ، بهمون گفتند ٤٠ دلار شارژ ميشيد، ايميل فرستاديم براتون. بهشون گفتيم نخير ايميل نيومده و موقع ثبت نام هم هيچي نگفتيد.گفتند: پس نمي خواد پول بديد!

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - KIMIA2005 - 2014-11-20

(2014-11-19 ساعت 22:58)ha78sa نوشته:  
(2014-10-30 ساعت 01:17)KIMIA2005 نوشته:  ما هم بعد از3 روز شماره سوشیال رو ازSSA گرفتیم وبعد ازیک هفته از ورود کارت سوشیال برامون پست شد حالا هم منتظر گرین کارت هستیم
دوست عزیز من رفتم اداره سوشیال هیوستون گفت بعد از سه هفته میاد، شما چطور شماره رو گرفتی؟ اگه میشه راهنمایی کنید منم برم بگیرم. ممنون

کار خاصی نکردیم 3 روز بعد از ورود رفتیم دفتر سوشیال کارمند اونجا گفت نیازی به پر کردن فرم نیست گفتیم واسه اجاره اپارتمان شماره رو میخوام اون هم روی کاغذ نوشت و بهمون داد از خوش شانسی ما به یک کارمند خوش اخلاق سوشیال برخورد کردیم به هر حال به یک دفتر دیگه سوشیال سر بزن و درخواست شماره سوشیال رو داشته باش

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - farshad varaste - 2014-11-20

(2014-11-19 ساعت 23:56)قصه گو نوشته:  ما توي ولز فارگو حساب باز كرديم، ديروز مشكلي پيش اومد، توي تماس تلفني يه آقاي مترجم واسطه ي ما بود! اين خيلي بهم دل گرمي داد.يه مورد ديگه هم پيش اومد، من و همسرم دو تا كارت كرديت كرفتيم، بعد از بانك نامه اومد كه نفري ٢٥ دلار و به عبارتي هر دو ٥٠ دلار بايد ساليانه بابت اين كارت ها شارژ بشيد، ما هم عصباني زنگ زديم و گفتيم چرا همون اول نگفتيد؟ اونا هم كفتند: اگه نگفتيم ، نمي گيريم!!!!البته فقط واسه سال اول.
جالب بود واسه تغيير ساعت كلاس رانندگي هم كه ١١٩ دلار داده بوديم ، بهمون گفتند ٤٠ دلار شارژ ميشيد، ايميل فرستاديم براتون. بهشون گفتيم نخير ايميل نيومده و موقع ثبت نام هم هيچي نگفتيد.گفتند: پس نمي خواد پول بديد!
درسته اگه اولش همه قوانین و آپشنها رو نگن بعدا قبول میکنن. ولی آدم خیلی باید حواسشو جمع کنه مخصوصا تو کارهای بانکی چون هم کلاهبردار زیاده هم راههای کلاهبرداری و هم انواع و اقسام حسابها. البته بمن هم نگفته بود بابت حسابی که باز میکنی شارژ میشی باید برم سراغش دعواSad

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - p.arsa - 2014-11-20

(2014-11-20 ساعت 00:08)KIMIA2005 نوشته:  

کار خاصی نکردیم 3 روز بعد از ورود رفتیم دفتر سوشیال کارمند اونجا گفت نیازی به فرم نیست گفتیم واسه اجاره اپارتمان شماره رو میخوام اون هم روی کاغذ نوشت و بهمون داد از خوش شانسی ما به یک کارمند خوش اخلاق سوشیال برخورد کردیم به هر حال به یک دفتر دیگه سوشیال سر بزن و درخواست شماره سوشیال رو داشته باش
کیمیا جان سلام
درخواست سوشیال کدومه که داشته باشم؟؟؟ منم بعد 25 روز نیومده! ولی گرین کارت تو پسته!

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - KIMIA2005 - 2014-11-20

(2014-11-20 ساعت 01:38)p.arsa نوشته:  
(2014-11-20 ساعت 00:08)KIMIA2005 نوشته:  

کار خاصی نکردیم 3 روز بعد از ورود رفتیم دفتر سوشیال کارمند اونجا گفت نیازی به فرم نیست گفتیم واسه اجاره اپارتمان شماره رو میخوام اون هم روی کاغذ نوشت و بهمون داد از خوش شانسی ما به یک کارمند خوش اخلاق سوشیال برخورد کردیم به هر حال به یک دفتر دیگه سوشیال سر بزن و درخواست شماره سوشیال رو داشته باش
کیمیا جان سلام
درخواست سوشیال کدومه که داشته باشم؟؟؟ منم بعد 25 روز نیومده! ولی گرین کارت تو پسته!

دوست عزیز منظور بنده شماره سوشیال بود که چند تا دفتر سر بزنید تا لااقل بتونید شماره رو بگیرید کارتون راه بیوفته تا بعد که کارت سوشیال واستون ارسال شه

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - rtt - 2014-11-20

(2014-11-19 ساعت 18:20)Sam2014 نوشته:  
(2014-11-19 ساعت 10:08)byazdani نوشته:  سلام دوستان
درود بر شما
برای اجاره اتومبیل دو چیز لازمه :
1- گواهینامه بین المللی .
2- کردیت کارت یا دبیت کارت به نام خودتان ( چون مبلغی را در حسابتان فریز می کنه برای تضمین ). اگر ندارید یک نفر باید برای شما اقدام و شما را به عنوان راننده دوم معرفی کنه و در اصل ایشان اجاره کننده اتومبیل هست .
سوشیال و گرین کارت هم نمی خواد . در ضمن یادتون باشه همه شرایط قرارداد و اجاره نامه ماشین را بپرسید و بفهمید تا در موقع تحویل با یک صورتحساب مشتی مواجه نشید . مثل آب خوردنه فقط هوش و حواس جمع می خواد .Big Grin
موفق باشید.
من هفته پیش ماشین اجاره کردم از کمپانی avis خیلی راضی بودم وقتی هم ماشینو برگردوندم بهم تخفیف هم داد و کمتر از اون پوای که قرارداد بود ازم گرفت گفت رو اون ماشین تخفیف بوده خیلی هم راحت و بی دردسر بودش

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - rtt - 2014-11-20

دوستان من واسه بیمه توی سایت کاورد کالیفرنیا اپلای کردم حالا واسم یه نامه اومده که توش یه کارت کاغذی البته هست که روش کاستومر آی دی و شماره داره ولی هیچ اطلاعاتی در موردش ننوشته می خواستم بدونم کسی تا حالا تو این سایت اپلای کرده و تجربه ای داره که آیا این همون بیمه هست و بعنی دیگه من بیمه شدم و تمام؟