مهاجرسرا
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزای گوناگونی (Diversity Visa) (https://www.mohajersara.org/forum/forum-5.html)
+---- انجمن: گرين كارت لاتاری ۲۰۱۴ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-87.html)
+----- انجمن: برندگان گرین کارت لاتاری ۲۰۱۴ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-92.html)
+----- موضوع: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت (/thread-6846.html)

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - rtt - 2014-11-21

(2014-11-20 ساعت 15:22)byazdani نوشته:  
(2014-11-20 ساعت 09:03)rtt نوشته:  
(2014-11-19 ساعت 18:20)Sam2014 نوشته:  
(2014-11-19 ساعت 10:08)byazdani نوشته:  سلام دوستان
یه سوال دارم. برای اجاره ماشین چه مدارکی لازمه؟ آیا میشه در بدو ورود به آمریکا ماشین اجاره کرد؟ در حالیکه هنوز شوشیال کارت و گرین کارت نداریم و فقط گواهینامه بین المللی داریم؟
درود بر شما
برای اجاره اتومبیل دو چیز لازمه :
1- گواهینامه بین المللی .
2- کردیت کارت یا دبیت کارت به نام خودتان ( چون مبلغی را در حسابتان فریز می کنه برای تضمین ). اگر ندارید یک نفر باید برای شما اقدام و شما را به عنوان راننده دوم معرفی کنه و در اصل ایشان اجاره کننده اتومبیل هست .
سوشیال و گرین کارت هم نمی خواد . در ضمن یادتون باشه همه شرایط قرارداد و اجاره نامه ماشین را بپرسید و بفهمید تا در موقع تحویل با یک صورتحساب مشتی مواجه نشید . مثل آب خوردنه فقط هوش و حواس جمع می خواد .Big Grin
موفق باشید.
من هفته پیش ماشین اجاره کردم از کمپانی avis خیلی راضی بودم وقتی هم ماشینو برگردوندم بهم تخفیف هم داد و کمتر از اون پوای که قرارداد بود ازم گرفت گفت رو اون ماشین تخفیف بوده خیلی هم راحت و بی دردسر بودش
سلام دوست عزیز
شما چقد بابت اجاره ماشین پرداخت کردید؟ کدوم ایالت؟
من چون واسه امتحان رانندگی می خواستم مجبور شدم بیمه فول بگیرم هیوندای الانترا با بیمه فول روزی 56 دلار ن

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - قصه گو - 2014-11-21

الان از امتحان رانندگي برگشتم و اعصابم خورده! حتماً دو دستتون رو فرمون بايد سه و نه باشه ، نه مثل من دو و ده! موقع پارك سربالايي به خيال خودم كار خوبي كردم كه نزديك كرب پارك كردم ، ولي از نظر ممتحن اين طور نبود! تابلوي سرعت رو نديدم ، منم فكر كردم سي و پنجه، آخر امتحان بهم گفت يو توو فست!! فهميدم سرعت سي بوده! با اينكه خيلي ادا در اوردم كه دارم از سر شونه نگاه مي كنم ، به موقعش يادم رفت اين كار رو انجام بدم! خلاصه اينكه چون خودش روز يكشنبه تعليمم داده بود و دست فرمونم رو ديده بود و كلي به به و چه چه كرده بود، و حالا مونده بود كه مرا چه مي شود ؟ گفت قبولت مي كنم ولي بهم قول بده تند نري! بعد كه ناراحتي منو ديد گفت نمره اصلاً مهم نيست، توي گواهينامه هم نمره ثبت نميشه، مهم اينه كه قبول شدي. ولي واقعيت اينه كه الان خيلي از دست خودم عصباني ام!

آهان يه چيز ديگه ، تو ولايت ماWA سؤالات آيين نامه بيست و پنج تاست كه تا بيست تا بزني ، قبولي ، هزينه اش بين ١٧ تا ٢٥ دلار متغيره.بعد از قبولي براي تمرين شهري يا بايد گواهينامه ي بين المللي يا ترجمه داشته باشي ، يا بري اداره رانندگي ٢٥ دلار بدي و پرمينت بگيري كه اجازه داشته باشي پشت ماشين بشيني ، و اولش يه كپي از اصل كارت مياد و همونجا هم معاينه چشم انجام ميدن ، بعد از چند روز اصلش با پست مياد در خونه. اگر ماشين واسه امتحان از خودتونه، سي و پنج دلار ، اگه از اوناست چهل و پنج دلار ميديد.يه كلاس تئوري مجبورم كردن ثبت نام كنم كه هشتاد و پنج دلار بود.اگه قبل از امتحان شهري يه وارم آپ بگيريد بايد پنجاه دلار ديگه هم بديد. وقتي امتحان شهري رو هم فبول شديد بايد بريد اداره ي رانندگي و هشتاد و نه دلار بديد تا گواهينامه صادر بشه، از كله به بالا خوشتيپ باشيد، چون عكس مي گيرن واسه گواهينامه. پول نقد ببريد چون بابت كارت كشيدن دو تا سه دلار شارژ ميشيد! من قبلاً واسه آي دي پنجاه و چهار دلار داده بودم چون سوشالمون دير اومد و براي گواهينامه هم دير تونستيم اقدام كنيم ، و ما هم واسه بيمه نياز داشتيم. الان كه رفتم اداره هم آي دي پنجاه و چهار دلاري و هم پرمينت بيست و پنج دلاري رو كه تازه ديروز رسيده بود دستم، خيلي شيرين باطل كرد!
اگه منرجم هم بخواين فكر كنم گفت صد و چهل دلاره!

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - farshad varaste - 2014-11-21

(2014-11-21 ساعت 05:21)قصه گو نوشته:  آهان يه چيز ديگه ، تو ولايت ماWA سؤالات آيين نامه بيست و پنج تاست كه تا بيست تا بزني ، قبولي ، هزينه اش بين ١٧ تا ٢٥ دلار متغيره.بعد از قبولي براي تمرين شهري يا بايد گواهينامه ي بين المللي يا ترجمه داشته باشي ، يا بري اداره رانندگي ٢٥ دلار بدي و پرمينت بگيري كه اجازه داشته باشي پشت ماشين بشيني ، و اولش يه كپي از اصل كارت مياد و همونجا هم معاينه چشم انجام ميدن ، بعد از چند روز اصلش با پست مياد در خونه. اگر ماشين واسه امتحان از خودتونه، سي و پنج دلار ، اگه از اوناست چهل و پنج دلار ميديد.يه كلاس تئوري مجبورم كردن ثبت نام كنم كه هشتاد و پنج دلار بود.اگه قبل از امتحان شهري يه وارم آپ بگيريد بايد پنجاه دلار ديگه هم بديد. وقتي امتحان شهري رو هم فبول شديد بايد بريد اداره ي رانندگي و هشتاد و نه دلار بديد تا گواهينامه صادر بشه، از كله به بالا خوشتيپ باشيد، چون عكس مي گيرن واسه گواهينامه. پول نقد ببريد چون بابت كارت كشيدن دو تا سه دلار شارژ ميشيد! من قبلاً واسه آي دي پنجاه و چهار دلار داده بودم چون سوشالمون دير اومد و براي گواهينامه هم دير تونستيم اقدام كنيم ، و ما هم واسه بيمه نياز داشتيم. الان كه رفتم اداره هم آي دي پنجاه و چهار دلاري و هم پرمينت بيست و پنج دلاري رو كه تازه ديروز رسيده بود دستم، خيلي شيرين باطل كرد!
ممنون بابت راهنماییهای خوبی که نوشتید. بعداز قبولی امتحان تئوری حتما باید وارم آپ بگیریم یا میشه رفت امتحان عملی رو داد و حتما باید کلاس تئوری شرکت کنیم یا میشه همینجوری رفت امتحان داد؟

همه چي ميشه به خدا، ولي نميدونم واسه چي اين همه واسه من خرج تراشيد،اصلاً نه كلاس ميخواد ، نه پرمينت ميخواد ، نه وارم آپ مي خواد، فقط يه وقت امتحان ميخواد،كه اگه تو روزاي شنبه و يك شنبه باشه بهتره و خلوتره.

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - KIMIA2005 - 2014-11-21

(2014-11-21 ساعت 05:21)قصه گو نوشته:  آهان يه چيز ديگه ، تو ولايت ماWA سؤالات آيين نامه بيست و پنج تاست كه تا بيست تا بزني ، قبولي ، هزينه اش بين ١٧ تا ٢٥ دلار متغيره.بعد از قبولي براي تمرين شهري يا بايد گواهينامه ي بين المللي يا ترجمه داشته باشي ، يا بري اداره رانندگي ٢٥ دلار بدي و پرمينت بگيري كه اجازه داشته باشي پشت ماشين بشيني ، و اولش يه كپي از اصل كارت مياد و همونجا هم معاينه چشم انجام ميدن ، بعد از چند روز اصلش با پست مياد در خونه. اگر ماشين واسه امتحان از خودتونه، سي و پنج دلار ، اگه از اوناست چهل و پنج دلار ميديد.يه كلاس تئوري مجبورم كردن ثبت نام كنم كه هشتاد و پنج دلار بود.اگه قبل از امتحان شهري يه وارم آپ بگيريد بايد پنجاه دلار ديگه هم بديد. وقتي امتحان شهري رو هم فبول شديد بايد بريد اداره ي رانندگي و هشتاد و نه دلار بديد تا گواهينامه صادر بشه، از كله به بالا خوشتيپ باشيد، چون عكس مي گيرن واسه گواهينامه. پول نقد ببريد چون بابت كارت كشيدن دو تا سه دلار شارژ ميشيد! من قبلاً واسه آي دي پنجاه و چهار دلار داده بودم چون سوشالمون دير اومد و براي گواهينامه هم دير تونستيم اقدام كنيم ، و ما هم واسه بيمه نياز داشتيم. الان كه رفتم اداره هم آي دي پنجاه و چهار دلاري و هم پرمينت بيست و پنج دلاري رو كه تازه ديروز رسيده بود دستم، خيلي شيرين باطل كرد!
توی ولایت ما که این همه هزینه نداشت با 25 دلار گواهینامه رو گرفتیم و با 16 دلار ای دی رو فقط همین ....

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - p.arsa - 2014-11-21

سلام دوستان گلم
امروز گرین کارت من اومد به ادرسی که تو فرم های سفارت داده بودم! ولی ssn هنوز نه!

(2014-11-21 ساعت 07:09)KIMIA2005 نوشته:  
توی ولایت ما که این همه هزینه نداشت با 25 دلار گواهینامه رو گرفتیم و با 16 دلار ای دی رو فقط همین ....
ولایت شما کجاست ماهم بیایم اونجا؟ چرا اینقد ولایت با ولایت فرقداره!!؟

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - iris - 2014-11-21

بچه ها گرین کارتم رسید به آدرسم ولی هنوز دستم نرسیده

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - hoorshid - 2014-11-21

(2014-11-21 ساعت 07:51)farshad varaste نوشته:  
اينكه ميگن اگه توي ايران گواهينامه بين اللمللي كنيم اونجا قبول ندارن حقيقت داره؟

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - samoelson - 2014-11-21

عجب گرفتاری شدیم.
گرین کارتامون به آدرس قبلی که تو روز مصاحبه داده بودیم پست شده. که الان ائن آشنای ما از اون خونه رفته. حالا چیکار کنم؟؟؟؟؟ تو رو خدا اگه کسی تجربه ای داره کمک کنه.
من تو روز ورود به امریکا آدرس جدیدم رو دادم و هم تو ELIS آدرس جدیدم رو ثبت کردم که کالیفرنیا هستم ولی باز رفته تگزاس Sad

(2014-11-21 ساعت 11:01)hoorshid نوشته:  
(2014-11-21 ساعت 07:51)farshad varaste نوشته:  
(2014-11-21 ساعت 05:21)قصه گو نوشته:  آهان يه چيز ديگه ، تو ولايت ماWA سؤالات آيين نامه بيست و پنج تاست كه تا بيست تا بزني ، قبولي ، هزينه اش بين ١٧ تا ٢٥ دلار متغيره.بعد از قبولي براي تمرين شهري يا بايد گواهينامه ي بين المللي يا ترجمه داشته باشي ، يا بري اداره رانندگي ٢٥ دلار بدي و پرمينت بگيري كه اجازه داشته باشي پشت ماشين بشيني ، و اولش يه كپي از اصل كارت مياد و همونجا هم معاينه چشم انجام ميدن ، بعد از چند روز اصلش با پست مياد در خونه. اگر ماشين واسه امتحان از خودتونه، سي و پنج دلار ، اگه از اوناست چهل و پنج دلار ميديد...
اينكه ميگن اگه توي ايران گواهينامه بين اللمللي كنيم اونجا قبول ندارن حقيقت داره؟
قوانین ایالتها باهم فرق داره. جاییکه من هستم یعنی ایالت واشنگتن سه ماه اعتبارداره، منم فعلا دارم ازش استفاده میکنم

كيمياي عزيز داستان ولايت ما از اين قراره كه اداره ي رانندگي ديگه خودش امتحان نمي گيره و واگذار كرده به بخش خصوصي.كه راه بري بايد پول بدي ، ولي با اين حال هشتاد و نه دلار آخري واسه گواهينامه خيلي زياده.
يادش بخير پارسال اين موقع كليرنس خورديم!!!! و واسه ي گذروندن اين ايام مبارك تصميم گرفتم برم كلاس شيريني پزي و آشپزي. وقتي با سازمان فني و حرفه اي تماس گرفتم گفت ما فقط به معلولين آموزش ميديم.شما بايد بريد آموزش گاه هاي بيرون كه تحت نظارت ما هستند.و الباقي ماجرا.همين داستان هم اينجا هستش.نميدونم چرا قوانين اينقدر با هم متفاوته. به هر حال هر ايالتي دستش تو جيب خودشه و بنا به صلاحديد خودش قانون ميذاره!

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - hoorshid - 2014-11-21

(2014-11-21 ساعت 12:36)قصه گو نوشته:  كيمياي عزيز داستان ولايت ما از اين قراره كه اداره ي رانندگي ديگه خودش امتحان نمي گيره و واگذار كرده به بخش خصوصي.كه راه بري بايد پول بدي ، ولي با اين حال هشتاد و نه دلار آخري واسه گواهينامه خيلي زياده.
يادش بخير پارسال اين موقع كليرنس خورديم!!!! و واسه ي گذروندن اين ايام مبارك تصميم گرفتم برم كلاس شيريني پزي و آشپزي. وقتي با سازمان فني و حرفه اي تماس گرفتم گفت ما فقط به معلولين آموزش ميديم.شما بايد بريد آموزش گاه هاي بيرون كه تحت نظارت ما هستند.و الباقي ماجرا.همين داستان هم اينجا هستش.نميدونم چرا قوانين اينقدر با هم متفاوته. به هر حال هر ايالتي دستش تو جيب خودشه و بنا به صلاحديد خودش قانون ميذاره!
شما كدوم ايالتي؟

واشينگتن، سياتل.