مهاجرسرا
اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزای گوناگونی (Diversity Visa) (https://www.mohajersara.org/forum/forum-5.html)
+---- انجمن: گرین کارت لاتاری ۲۰۱۲ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-63.html)
+----- انجمن: برندگان گرین کارت لاتاری ۲۰۱۲ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-79.html)
+----- موضوع: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت (/thread-4883.html)

RE: اولین سفر برای فعال شدن گرین کارت به آمریکا: بلیط، گمرک و ... - mojtaba_k - 2012-11-19

(2012-11-19 ساعت 18:33)Shezem نوشته:  
(2012-11-19 ساعت 17:41)mojtaba_k نوشته:  سلام
ما جمعه به مقصد سن خوزه پرواز می کنیم امیدوارم همه چیز خوب پیش بره رسیدیم تجر بیاتم را می نویسم برامون دعا کنید.برای همه ارزوی موفقیت دارم

بارالها ! دوست مهاجرسرایی ما mojtaba_k و اهل و عیال مربوطه را ، سالم و تندرست به مدینه سن خوزه برسان و بلاها را از ایشان دور بگردان !!
باشد که چک‌ویزا و وارسی چمدان‌ها آسان صورت گیرد و افسر مربوطه گیرِ الکی ندهد !!
آمین !

این هم دعایی که خواسته بودی! دیگه خیالت راحت باشه !!
( سوغاتی من فراموش نشه Big Grin )
مرسی shezem جان دعات به دلم نشست کلی انرژی گرفتم

RE: اولین سفر برای فعال شدن گرین کارت به آمریکا: بلیط، گمرک و ... - .wall street - 2012-11-19

سلام دوستان
این بار wall street در خدمت شماست اما نه با مطلبی جدید بلکه با التماس دعای دوستان. فردا صبح یعنی سه شنبه راهی تهران خواهیم شد و چهارشنبه شب هم به امیدخدا پرواز خواهیم داشت به پرتلند ایالت اورگان با پرواز KLM.
از دوستان عاجزانه خواهشمند است برای این جانب و همسرو دختر کوچکمان هم دعا کنند تا ما هم بتوانیم در آمریکا که کسی رو هم نداریم سکنی گزینیم.
احتمالا سه، چهار روزی از شما دور خواهم بود و انشاالله دوباره به جمع شما خواهم پیوست.
به امید روزی که بنویسم دوستان من چند ساله در آمریکا هستم و مثل همیشه تجربیات خودم رو در اختیار شما قرار میدهم.
به امید دیدار دوستان

RE: اولین سفر برای فعال شدن گرین کارت به آمریکا: بلیط، گمرک و ... - golesang - 2012-11-19

وال استریت عزیز انشاالله به سلامتی میرسید و روزهای خوب و پر از موفقیتی پیش رویتان هست

فقط میشه بپرسم شما که آشنا یا فامیلی در آمریکا ندارید چطور شد که پورتلند رو انتخاب کردید ؟

RE: اولین سفر برای فعال شدن گرین کارت به آمریکا: بلیط، گمرک و ... - zavieh - 2012-11-19

(2012-11-19 ساعت 20:03).wall street نوشته:  سلام دوستان
این بار wall street در خدمت شماست اما نه با مطلبی جدید بلکه با التماس دعای دوستان. فردا صبح یعنی سه شنبه راهی تهران خواهیم شد و چهارشنبه شب هم به امیدخدا پرواز خواهیم داشت به پرتلند ایالت اورگان با پرواز KLM.
از دوستان عاجزانه خواهشمند است برای این جانب و همسرو دختر کوچکمان هم دعا کنند تا ما هم بتوانیم در آمریکا که کسی رو هم نداریم سکنی گزینیم.
احتمالا سه، چهار روزی از شما دور خواهم بود و انشاالله دوباره به جمع شما خواهم پیوست.
به امید روزی که بنویسم دوستان من چند ساله در آمریکا هستم و مثل همیشه تجربیات خودم رو در اختیار شما قرار میدهم.
به امید دیدار دوستان

دوست نادیده عزیز

از ته دل برای شما و خانواده عزیز آرزوی سفر سلامت می کنم .در سرزمین جدید روزهای خوش و آینده روشن برایتان آرزومندم.

RE: اولین سفر برای فعال شدن گرین کارت به آمریکا: بلیط، گمرک و ... - jordanir - 2012-11-19

(2012-11-19 ساعت 20:03).wall street نوشته:  سلام دوستان
به امید دیدار دوستان

برات آرزوی سفر خوش و آرامی را دارم.
امیدوارم کوچولو تمام وقت بخوابه.
حتما زود برای چک این برو جلو و بگو بچه داری. زودتر از بقیه میفرستند داخل بخصوص در اروپا.
خبر خوشیت را به ما بده.

-----------------------------
ما هم که رسیدیم و سوسل بازی هم درنیاوردیم و از روز اول راه افتادیم.
حالا هم داریم میریم بیرون.
.قت شد دوباره مینویسم.
خوش و سلامت باشید.
حامد

RE: اولین سفر برای فعال شدن گرین کارت به آمریکا: بلیط، گمرک و ... - j1970 - 2012-11-20

(2012-11-19 ساعت 17:41)mojtaba_k نوشته:  سلام
ما جمعه به مقصد سن خوزه پرواز می کنیم امیدوارم همه چیز خوب پیش بره رسیدیم تجر بیاتم را می نویسم برامون دعا کنید.برای همه ارزوی موفقیت دارم
به به، مجتبی خان. بلخره داری میای پس.
سن حوزه جای خوبیه. این جمعه که بیاد بلک‌فرای‌دی هست و میشه کلی جنس ارزون خرید، البته بشرطی که بشه رفت تو فروشگاههاTongue

RE: اولین سفر برای فعال شدن گرین کارت به آمریکا: بلیط، گمرک و ... - golesang - 2012-11-20

(2012-11-17 ساعت 09:24)farsin نوشته:  سلام ببخشيد من سوال دارم:
1. من با تركيش دارم ميرم ببخشيد بارهامو كه من تحويل بدم تهران ديگه لوس انجلس تحويل ميگيرم؟
يعني استانبول نيازي به تحويل نيست؟
2. اگر كسي با تركيش رفته ميشه لطفا حدودا مسيري كه يايد واسه ترانزيت رفت رو بگه؟چون زمان بين پروازها كمه
متشكرم

دوست عزیز شما بارهاتونو در لوس آنجلس تحویل میگیرید فقط تو فرودگاه امام خمینی موقع تحویل بار یه یادآوری به اون کسی که داره بارهاتونو تحویل میگیره بکنید و بگید که میخواهید بارهاتونو لوس آنجلس تحویل بگیرید چون ممکنه گاهی اونها حواسشون نباشه
من چون سالهاست با پرواز ترکیش میرفتم ایران دیگه فرودگاه آتاتورک و مسیر سالن ترانزیتش رو حفظم شما کاری که میکنید موقعی که از هواپیما پیاده شدید وقت رو تلف نکنید دنبال ملت راه بیوفتید همه مردم یا میرن قسمتی که مهر ورود بزنن و وارد ترکیه بشن یا میرن قسمت ترانزیت که در هر دو حالت این دو قسمت تقریبا کنار همه من حتی میدونم کدوم سمت همدیگه قرار دارن ولی اینجا نمیگم چون مشخص نیست شما از کدوم سمت فرودگاه وارد بشید فقط خودتون میبینید میرسید جاییکه که شلوغ و همهمه هستش یه قسمتی چند تا باجه قرار داره که اونجا نرید که ورود برای ترکیه هست نزدیکش جایی هست که یه مامور ایستاده و معمولا هم کمی صفه و بلیطهاتونو چک میکنه و تابلو هم زده ترانزیت بعد پشت سر اون مامور یه دره و پشت در پله برقیه و آسانسور که میرید بالا و اونجا سالن ترانزیته وقتی رفتید بالا سمت چپتون قسمت غذا هست و رستورانها قرار داره که هیچ گیتی اون سمت نیست شما برید سمت راستتون و اونجا پر از تلویزیونهاییکه پروازها و گیتهاشونو نوشته و فلش هم زده گیتها کدوم ورن فقط زودتر برید چون گاهی ممکنه گیتتون خیلی دور باشه و همشو باید پیاده برید که طول میکشه

امیدوارم توضیحاتم به دردتون بخوره

RE: اولین سفر برای فعال شدن گرین کارت به آمریکا: بلیط، گمرک و ... - jordanir - 2012-11-20

جایی برای سفرنامه فلوریدا نداریم پس اینجا مینویسم.
ما ۱۵ نوامبر رسیدیم و هنوز نه ولکام لتر اومده و نه از اس اس ان خبری هست.
شاید این جمعه بیاید شاید. :-)

اداره اس اس ان مراجعه نمودم در همان عنفوان ورود که لاجرم بانگی برآمد و فرمود برو اگر تا ۲۱ شام نیامد بازگرد.
گفتم اگه حالا چند شب وسطش شام نخوردم چی گفت نه اینجا مقصود شب یا به عبارتی روزه که با کمال تشکر بازگشتی افتضاح آمیز داشتم. یعنی دست از پا درازتر.
به اداره نقلیات مراجعه نمودم فرمودند زکی نمیشود. با التماس وارد شدم نتیجه نداد - حالا جونی شوما یه آیین نامه بدم. تازه نخونده بودم :۰)
تلفن و بانک هم دیدم سرافرازی بسیار بهتر از سرافکندگی است نرفتم.

اینه که فعلا بر لب جوب که نه بر لب دریاچه نشستم و گذر عمر هم زیاد حس نمیکنم.
Numb
پیشنهاد کاری هم دارم (باقرزاده) ولی بهتر دیدم تا اومدن اس اس ان صبر کنم.
رزومه را هم امشب راست و ریستش میکنم ببینم چی میشه.
بدم نمیاد به بهانه اینترویو به نیویورک برم. اوضاع کاری اونجا چطوره؟

راستی یادم نرفته که تاپیک مقایسه استرالیا و آمریکا را بزنما
ولی هنوز برای مقایسه زوده.

ولی یه چیز انکارناپذیره
وضع حمل و نقل عمومی افتضضضضضضضضضضضضضضضضضضاحه
اونم من که بهترین حمل و نقل دنیا را تجربه کردم.
دیشب بیشتر از ۲ ساعت منتظر تاکسی بودیم و بعد از ۷ -۸ بار تکرار بالاخره یه ماشین برامون پیدا کردن. میگفتن برای منطقه شما فعلا تاکسی نداریم. منطقه ما هم جاییه که هیچ حمل و نقل عمومی نداره.

رادیو حامد
خوش باشید

RE: اولین سفر برای فعال شدن گرین کارت به آمریکا: بلیط، گمرک و ... - alexander - 2012-11-20

سلام دوستان
من هم خواستم یک خبری از حال و روزمون بدم
در حال حاضر همچنان بعد از 2 ماه ونیم بیکاریم واز جیب خرج می کنیم دعا کنید یکی از ما لااقل کار بگیره
(محل اقامت لس آنجلس)
به امید موفقیت همه دوستان

RE: اولین سفر برای فعال شدن گرین کارت به آمریکا: بلیط، گمرک و ... - ali234 - 2012-11-20

(2012-11-20 ساعت 04:30)alexander نوشته:  سلام دوستان
من هم خواستم یک خبری از حال و روزمون بدم
در حال حاضر همچنان بعد از 2 ماه ونیم بیکاریم واز جیب خرج می کنیم دعا کنید یکی از ما لااقل کار بگیره
(محل اقامت لس آنجلس)
به امید موفقیت همه دوستان

ما از ته دل دعا کردیم. شما موفق باشید و زودتر کارپیدا کنید مایه دلگرمی ماهاست که پشت سرتون داریم میایم.

RE: اولین سفر برای فعال شدن گرین کارت به آمریکا: بلیط، گمرک و ... - nedh - 2012-11-20

دوستانی که کالیفرنیا رفتید به سلامتی ،و اسپانسر ندارید میزان پس اندازمون که همراه میاریم و خب توی فرودگاه هم اعلام می کنیم روی استفاده از بیمه رایگان بچه تاثیر می زاره ؟

RE: اولین سفر برای فعال شدن گرین کارت به آمریکا: بلیط، گمرک و ... - کیانا - 2012-11-20

(2012-11-20 ساعت 15:31)nedh نوشته:  دوستانی که کالیفرنیا رفتید به سلامتی ،و اسپانسر ندارید میزان پس اندازمون که همراه میاریم و خب توی فرودگاه هم اعلام می کنیم روی استفاده از بیمه رایگان بچه تاثیر می زاره ؟
سلام
تا جایی که ما اطلاع پیدا کردیم ، مقدار پولی که شما وارد میکنید از طرف فرودگاه جایی انعکاس پیدا نمیکنه . برای بیمه ی رایگان حساب بانکی تمام اعضای خانواده را چک میکنند که مثل اینکه باید زیر ۳۰۰۰ دلار باشد .

RE: اولین سفر برای فعال شدن گرین کارت به آمریکا: بلیط، گمرک و ... - honey62 - 2012-11-21

خوب گویا همه دوستامون رفتن فقط ما موندیم...Big Grin که ما هم 10 روز دیگه عازمیم، واسه همه اونایی که رفتن آرزوی موفقیت میکنم...

RE: اولین سفر برای فعال شدن گرین کارت به آمریکا: بلیط، گمرک و ... - jordanir - 2012-11-21

امروز رفتیم مهدکودک نزدیک خونه. هفته ای ۱۸۵ دلار.
خوب بود.
سرویس رایگان هم داشت برای کسانی که بچشون مدرسه است بعد از مدرسه برداره.
در ضمن free vpk هم داره.
گفتم برای بچه دارها شاید براشون مهم باشه.

RE: اولین سفر برای فعال شدن گرین کارت به آمریکا: بلیط، گمرک و ... - gol1 - 2012-11-21

(2012-11-21 ساعت 08:41)jordanir نوشته:  امروز رفتیم مهدکودک نزدیک خونه. هفته ای ۱۸۵ دلار.
خوب بود.
سرویس رایگان هم داشت برای کسانی که بچشون مدرسه است بعد از مدرسه برداره.
در ضمن free vpk هم داره.
گفتم برای بچه دارها شاید براشون مهم باشه.

من فکر می کردم ارزونتر باشه!